بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي 6 روز پيش   #256
asad39
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2019
پاسخ‌ها: 843
ج: گوساله طلایی

نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
بند فقط و فقط شما را در اینجا وهابی میدانم نه قرآن و امام سجاد این از واضحات است و این حرف شما کاملا فقط و فقط برای لج کردن با حقیقیت است .
شما به این خاطر به من میگوئید وهابی ، چون من میگویم در دعاها فقط خدا را بخوانید. و شما خودت میگوئید که این حرفت شبیه وهابیهاست !

این که امام علی و امام سجاد هم در دعاهای خویش فقط خدا را میخوانند و غیر خدا را واسطه نمیکنند، قطعا شبیه وهابیهاست به قول تو.
asad39 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 6 روز پيش   #257
asad39
عضو ثابت

نقل قول:
دقیقا اعتقادات وهابیت این است .
چرا دلایل دروغ را به شرک اضافه می کنی مگر نبوده اند پیامبران که مرده شفا داده اند و مرده زنده کرده اند آیا تا بحال پیامبران شفا نداده اند مثال نقض برای ادعای شما بسیار زیاد است مثلا پیراهنی چشم نابینا شفا داد وقتی یک پیراهن شفا دهد پیامبر خداوند که حبیب اوست نمی تواند ؟ ؟ ؟ ؟ این منطق شما کاملا خارج از چهارچوب عقل است .

معجزات حضرت عیسی این بود که کور مادرزاد را شفا می‌داد و بیماران مبتلا به پیسی را بهبود می‌بخشید: وَأُبْرِئُ الْأَكْمَهَ وَالْأَبْرَصَ؛ به اذن خدا، کورِ مادرزاد و مبتلایان به برص [پیسی‌] را بهبودی می‌بخشم‌.
أکمه کور مادرزاد یا مطلق کوری است؛ یعنی کسی که از نعمت بینایی و نیروی باصره محروم بوده و علاج آن جز با قدرت الهی امکان‌پذیر نیست و برص بیماری پوستی است که لکه‌های سفیدی در پوست انسان ظاهر می‌شود و از جمله بیماریهای صعب‌العلاج است و إبراء به معنای برطرف کردن نقص و ضعف بوده به‌ طوری‌ که به بهبودی کامل برسد؛ چنان‌که خدای تبارک در آیه‌ی دیگر خطاب به حضرت عیسی بن مریم می‌فرماید: و کور مادرزاد و مبتلا به بیماری پیسی را به فرمان من، شفا می‌دادی.

دلیل ذکر شدن این دو بیماری یا به این علت است که أطباء در معالجه‌ی این نوع بیماران عاجز مانده بودند، با این که پزشکان آن روز معالجات حیرت‌آوری انجام می‌دادند؛ یا مردم شفا یافتن این نوع بیماران را به عیان مشاهده می‌کردند و جایی برای انکار باقی نمی‌ماند. پس عیسی بن مریم با دست مسیحایی خویش چشم نابینا و مبتلایان به برص را مسح می‌کرد و همان حین مبتلایان به إذن الهی به طور معجزه‌آسا شفای کامل می‌یافتند.

ایشان علاوه بر شفا مردگان رانیز زنده میکردند

زنده کردن مردگان نیز همچون دمیدن روح در پرنده‌ی گِلی، معجزه‌ی مسیح بود: وَأُحْيِي الْمَوْتَىٰ بِإِذْنِ اللَّه‌؛و مردگان را با اذن خدا زنده می‌کنم.

از تعبیر زنده کردن مردگان که به صورت جمع بیان شده، فهمیده می‌شود که حضرت مسیح بارها مرده را زنده کرده بود و زمانی که مرده‌ای را زنده می‌کرد، با او سخن می‌گفت بعد دوباره او را می‌میراند. در سوره‌ی مائده خدای سبحان خطاب به حضرت عیسی می‌فرماید: وَإِذْ تُخْرِجُ الْمَوْتَىٰ بِإِذْنِي؛ و مردگان را (نیز) به فرمان من زنده می‌کردی.

مراد از تُخرجُ خارج کردن مردگان از قبور است؛ یعنی اخراج اطلاق شده اما لازمه‌ی آن که زنده کردن باشد، اراده شده است؛ چون میت به خاطر میت بودن در قبر قرار می‌گیرد و از قبر خارج می‌شود به دلیل سببی که در قبر قرار گرفته که لازمه‌ی آن خارج کردن از آن مکان است. در آیات دیگر نیز خروج به معنای إحیاء آمده است. پس بیرون کردن مردگان کنایه از زنده کردن آنان است و امواتی که مسیح زنده می‌کرده، مردگان مدفون بوده‌اند که آن جناب با بیرون کردن از قبور به آنان حیات می‌داد و این که لفظ مَوتی در خروج مردگان نیز جمع آمده، بیان‌گر این است که مرده زنده کردن مسیح مکرر اتفاق افتاده است.
خودت میگوئید معجزات عیسی

اینها معجزه بوده است. آیا کسی دیگر میتوان یافت که عصا را واقعا به مار تبدیل کند؟ آیا کسی دیگر یافت میشود که کتابی مثل قرآن آورد؟؟؟؟
قديمي 6 روز پيش   #258
asad39
عضو ثابت

نقل قول:
این هم بسیار شبیه به وهابیت است .
چه قدرتی شفا دادن ؟ ؟ ؟ ؟
این حرفتان باید از قرآن اثبات شود البته شما اثبات کند نیستید .
پیامبر محمد در زمان زنده بودنش طبق آیه قرآن می گوید که :

قُلْ لَا أَمْلِكُ لِنَفْسِي نَفْعًا وَلَا ضَرًّا إِلَّا مَا شَاءَ اللَّهُ وَلَوْ كُنْتُ أَعْلَمُ الْغَيْبَ لَاسْتَكْثَرْتُ مِنَ الْخَيْرِ وَمَا مَسَّنِيَ السُّوءُ إِنْ أَنَا إِلَّا نَذِيرٌ وَبَشِيرٌ لِقَوْمٍ يُؤْمِنُونَ ﴿۱۸۸﴾
بگو جز آنچه خدا بخواهد براى خودم اختيار سود و زيانى ندارم و اگر غيب مى‏ دانستم قطعا خير بيشترى مى‏ اندوختم و هرگز به من آسيبى نمى ‏رسيد من جز بيم‏ دهنده و بشارتگر براى گروهى كه ايمان مى ‏آورند نيستم (۱۸۸)
قديمي 6 روز پيش   #259
asad39
عضو ثابت

برای اینکه بحث طولانی نشود و به کل کل تبدیل نشود؛ شما به طور مختصر دلایل خویش را در جواز خواندن پیامبران و امامان ذکر کنید (1-2-3-4-...). من هم دلایل خودم را ذکر میکنم. بقیه را بگذاریم برای خدا
قديمي 6 روز پيش   #260
asad39
عضو ثابت

نقل قول:
خیر فقط برای مخالفت با وهابیان می نویسم
ما وهابی نیستیم و دارید اشتباهی مخالفت میکنی. مگر دعوت به خواندن فقط خدا هم مخالفت لازم دارد. شما فرد عادلی نیستی. زیرا هنوز وهابیت را نشناخته ای و حاضر هم نیستی واقعیات را بپذیری و در عین حال ادعا داری با وهابیت مخالفت می کنی.

لطفا کدامیک از حرفهای زیر غلط است در مورد وهابیت را ذکر کنید:

1- وهابیت حدیث و سنت را قبول دارند، پس هیچوقت معتقد نیستند که کتاب خدا کامل است
2- در نماز و اذان خویش نام پیامبر را ذکر میکنند
3- پیش آنان نمیتوان صحابه و تابعین را نقد کرد
4- وهابیت مخالفان عقیدتی خویش را کافر میدانند و گروهی از آنان مجازات هم در نظر میگیرند.
5- آنها میگویند که مرتد باید اعدام شود
قديمي 6 روز پيش   #261
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 2,375

نقل قول:
در اصل توسط asad39 نوشته شده است نمايش نوشته
خودت میگوئید معجزات عیسی

اینها معجزه بوده است. آیا کسی دیگر میتوان یافت که عصا را واقعا به مار تبدیل کند؟ آیا کسی دیگر یافت میشود که کتابی مثل قرآن آورد؟؟؟؟
کسی نگفته اینها معجزه نیست چرا حرفت را تغییر میدهی واقعا این دینی که از پدرانت به تو به ارث رسیده فقط و فقط سفسطه بوده است .
مگر شما نگفتی :
نقل قول:
دلیل بسیار مهم بر شرک بودن تقاضای شفا از پیامبران، این است که آزمایش کنید و ببینید جواب می گیرید یا نه؟
نقل قول:
و مهمتر از همه این است که پیامبران در زمان زنده بودنشان چنین قدرتی نداشته اند
شما با صراحت گفتی تمامی پیامبران قدرت شفا نداشته اند من هم نقض حرفتان را از قرآن ثابت کردم حالا قبول کردم قرآن بستگی به ذات انسان ها و بسیار فاکتور های دیگر دارد حالا قبول نکردن یا کردن آن را به خودتان و وجدان نداشتیتان می سپارم .
البته شما با اثبات هایی که نکردید نشان دادین چند مرده حلاجی ! ! ! ! !
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 6 روز پيش   #262
علوی

نشان علوی

نقل قول:
پیامبر محمد در زمان زنده بودنش طبق آیه قرآن می گوید که :

قُلْ لَا أَمْلِكُ لِنَفْسِي نَفْعًا وَلَا ضَرًّا إِلَّا مَا شَاءَ اللَّهُ وَلَوْ كُنْتُ أَعْلَمُ الْغَيْبَ لَاسْتَكْثَرْتُ مِنَ الْخَيْرِ وَمَا مَسَّنِيَ السُّوءُ إِنْ أَنَا إِلَّا نَذِيرٌ وَبَشِيرٌ لِقَوْمٍ يُؤْمِنُونَ ﴿۱۸۸﴾
بگو جز آنچه خدا بخواهد براى خودم اختيار سود و زيانى ندارم و اگر غيب مى‏ دانستم قطعا خير بيشترى مى‏ اندوختم و هرگز به من آسيبى نمى ‏رسيد من جز بيم‏ دهنده و بشارتگر براى گروهى كه ايمان مى ‏آورند نيستم (۱۸۸)
قبلا هم من باب این آیه خدمتتان عرض کردم که نفس در اينجا به معنى شخص است . چنان كه در اوّل سوره نساء آمده ‏ إِنَّا خَلَقْناكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَ أُنْثى .
محل نزول این آیه در مکه بر پیامبر اسلام بوده است و اهل مكه به رسول خدا گفتند: آیا مى‌توانى قیمت و بهاء اشیا ارزان را قبل از آن كه گران بشود به ما بگوئى تا بتوانیم سود و بهره خوبى بدست آوریم سپس این آیه نازل گردید.
دقیقا آیه سوره اعراف ( آیه 188 ) تایید حرف بنده است زیرا خداوند متعال می فرمایند :
هُوَ الَّذِي خَلَقَكُمْ مِنْ نَفْسٍ وَاحِدَةٍ وَجَعَلَ مِنْهَا زَوْجَهَا لِيَسْكُنَ إِلَيْهَا ۖ فَلَمَّا تَغَشَّاهَا حَمَلَتْ حَمْلًا خَفِيفًا فَمَرَّتْ بِهِ ۖ فَلَمَّا أَثْقَلَتْ دَعَوَا اللَّهَ رَبَّهُمَا لَئِنْ آتَيْتَنَا صَالِحًا لَنَكُونَنَّ مِنَ الشَّاكِرِينَ ( اعراف 189 )
او خدایی است که (همه) شما را از یک فرد آفرید؛ و همسرش را نیز از جنس او قرار داد، تا در کنار او بیاساید. سپس هنگامی که با او آمیزش کرد، حملی سبک برداشت، که با وجود آن، به کارهای خود ادامه می‌داد؛ و چون سنگین شد، هر دو از خداوند و پروردگار خود خواستند «اگر فرزند صالحی به ما دهی، از شاکران خواهیم بود
یا فاطمه الزهرا
قديمي 6 روز پيش   #263
علوی

نشان علوی

نقل قول:
برای اینکه بحث طولانی نشود و به کل کل تبدیل نشود؛ شما به طور مختصر دلایل خویش را در جواز خواندن پیامبران و امامان ذکر کنید (1-2-3-4-...). من هم دلایل خودم را ذکر میکنم. بقیه را بگذاریم برای خدا
از نظر شما وقتی ادله ای برای اثبات ندارید و شما دروغگو و کذاب میشوید بحث به کل کل کشیده می شود ولی از آن طرف در تاپیک دیگر ازتان سوال می شود شما در آنجا حاظر نمی شوید
یا فاطمه الزهرا
قديمي 6 روز پيش   #264
علوی

نشان علوی

نقل قول:
ما وهابی نیستیم و دارید اشتباهی مخالفت میکنی. مگر دعوت به خواندن فقط خدا هم مخالفت لازم دارد. شما فرد عادلی نیستی. زیرا هنوز وهابیت را نشناخته ای و حاضر هم نیستی واقعیات را بپذیری و در عین حال ادعا داری با وهابیت مخالفت می کنی.

لطفا کدامیک از حرفهای زیر غلط است در مورد وهابیت را ذکر کنید:

1- وهابیت حدیث و سنت را قبول دارند، پس هیچوقت معتقد نیستند که کتاب خدا کامل است
2- در نماز و اذان خویش نام پیامبر را ذکر میکنند
3- پیش آنان نمیتوان صحابه و تابعین را نقد کرد
4- وهابیت مخالفان عقیدتی خویش را کافر میدانند و گروهی از آنان مجازات هم در نظر میگیرند.
5- آنها میگویند که مرتد باید اعدام شود
شما وهابی هستید دوست عزیز از این کلام من نازراحت نشوید .
کجای قرآن گفته شده است شما اسد 39 موظف به دعوت مردم به خدواند متعال هستی مگر تو پیامبر خدایی ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
شما پنج مورد را نام بردید خب لطفا اثبات کنید آن حرف ها را و مستندات خود را ارائه دهید شما عمدا می خواهید وهابیت را وارونه جلوه دهی .
قبلا اصول عقاید آنها را برایت بازگو کردم ایرادی ندارد آن را مجددا می نویسم و هرکدام را که شما داشتید مشخص می کنم .
محمد بن عبدالوهاب معتقد بود تمام مطالبی که پس از قرن سوم هجری به اسلام افزوده شده جعلی است و بایستی از این مذهب حذف شود. این دیدگاه به یک پالایش اساسی در مذهب سنی اعتقاد داشت ( دقیقا مثل شما که اصرار بر خیلی مسائل که فرمودید دارید ) و زیارت قبور، تقدیس اولیاء و زندگی مجلل را از بزرگترین گناهان می‌دانست ( دقیقا شما دوست عزیز ) .
آن‌ها هر عملی را که دلالت‌کننده به شرک (چندخدایی) بدانند مانند زیارت قبور و تقدیس برخی افراد ممنوع می‌شمارند ( چقدر شبیه به شما و افکار شما ) . آن‌ها بازگشت به آموزه‌های اصیل در قرآن را هدف می‌دانند ( باز هم شما ) و با هر نوع بدعتی مخالفت می‌کنند. وهابیت از نظر ایدئولوژیکی پیرو اعتقادات ابن تیمیه و از نظر فقهی پیرو مذهب حنبلی است. آن‌ها تأکید زیادی بر معانی ظاهری قرآن ( خود شما ) و پایه‌گذاری دولتی اسلامی بر اساس فقه اسلامی دارند.
البته قبلا هم با ادله خدمتتان عرض کردم
نقل قول:
اصل اشتراکات شما با وهابیت ! ! ! !

اساس آئين وهابيت همان دو اصل است و ديگر عقائد آنان روي اين دو اصل استوار است مانند:

1- تحريم ساختن سقف و سايبان روي قبور. ( این بحث هنوز پیش نیامده ولی شما ... )

2- تحريم گزاردن نماز در مشاهد مشرفه. ( این بحث هنوز پیش نیامده ولی شما ... )

3- تحريم مسافرت براي زيارت پيامبر اسلام و ديگر اولياء نيكان. ( دقیقا شما )

4- تحريم توسل به اولياء الهي پس از ممات. ( دقیقا شما )

5- تحريم تبرك و استشفاء. ( دقیقا شما )

6- تحريم درخواست شفاعت از شافعان واقعي. (دقیقا شما )

7- تحريم برگزاري يادواره پيامبران و اولياء الهي. (دقیقا شما )

8- تحريم سوگند به غير خدا. (دقیقا شما )

9- تحريم نذر بر اولياء الهي. (دقیقا شما )

چقدر به شما شبیه و هستند دقیقا مثل این میماند سیبی را از وسط نصف کرده باشی .

دیگر بیشتر از این ادله می خواهی ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
یا فاطمه الزهرا
قديمي 6 روز پيش   #265
علوی

نشان علوی

نقل قول:
اولا:

پیراهن شفا دهنده نیست. پیراهن یوسف در سوره یوسف چندین جای دیگر هم مطرح بوده است. از جمله زمانی که برادران یوسف خون آلودش کردند و گفتند گرگ یوسف را خورده و پیش یعقوب بردند. آیا میتوان گفت پیراهن یوسف چشمان یعقوب را کور کرد؟

دوما:
یک بار دیگر پیراهن یوسف پاره شد و از آنجا که از پشت پاره شده بود، فهمیدند که یوسف بی گناهه. آیا میتوان گفت که پیراهن اینبار نجات دهنده یوسف از بی حرمتی نزد شوهر زلیخا شده است.

ثالثا:
کجای آیه فرموده است که یعقوب به پیراهن یوسف متوسل شده است و او را به کمک خواسته است؟؟

چهارما: شما که از شفا حرف میزنی ، خدای مهربان دو چیز را در قرآن شفا اعلام کرده است. یکی عسل و دیگری قرآن.

عسل شفای جسم است و قرآن شفای روح. مطمئنا شما هیچوقت نمی گوئید ای عسل مرا شفا بده. بلکه عسل را میخورید تا شفای بیماری شما باشد. عسل شفا دهنده است ولی شما از خدا طلب شفا می کنید. شما قرآن را باید بخوانید و عمل کنید تا شفای روح شما باشد.
دوست وهابی و عزیز من
حضرت یوسف پس از آگاهی از نابینایی پدرش حضرت یعقوب از برادرانش می‌خواهد تا پیراهنش را به روی سرِ حضرت یعقوب بیندازند. پس از انجام این کار، حضرت یعقوب شفا می‌گیرد و بینا می‌شود.
آیات 93 تا 96 سوره یوسف به داستان بیناشدن حضرت یعقوب به جهت پیراهن حضرت یوسف اشاره دارد. در این آیات آمده است که پس از آگاهی از نابیناشدن حضرت یعقوب به واسطه دوری از حضرت یوسف ، حضرت یوسف از برادرانش خواست که این پیراهن مرا ببرید و آن را بر چهره پدرم بیفکنید تا بینا شود، و همه کسان خود را نزد من آورید . وقتی پیراهن را بر چهره حضرت یعقوب انداختند، وی بینا شد و پس از مدتی با خانواده خویش رهسپار دیار مصر برای دیدار با حضرت یوسف شد.

فَلَمَّا أَنْ جَاءَ الْبَشِيرُ أَلْقَاهُ عَلَى وَجْهِهِ فَارْتَدَّ بَصِيرًا قَالَ أَلَمْ أَقُلْ لَكُمْ إِنِّي أَعْلَمُ مِنَ اللَّهِ مَا لَا تَعْلَمُونَ ﴿۹۶﴾
پس چون مژده‏ رسان آمد آن [پيراهن] را بر چهره او انداخت پس بينا گرديد گفت آيا به شما نگفتم كه بي‏شك من از [عنايت] خدا چيزهايى مى‏ دانم كه شما نمیدانید (۹۶)
اولا این آیه اثبات میکند علم غیب داشته اند و قبلا آن را برایتان گفتم و جوابی ندادید می فرمایند من چیزی میدانم که شما نمی دانید و آن از عنایت خداوند است
قَالُوا يَا أَبَانَا اسْتَغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا إِنَّا كُنَّا خَاطِئِينَ ﴿۹۷﴾
گفتند اى پدر براى گناهان ما آمرزش خواه كه ما خطاكار بوديم (۹۷)
توسل به غیر خداوند متعال هم در اینجا اثبات می شود که ایرادی ندارد اگر ایراد داشت حضرت یعقوب می گفت مستقیم از خداوند متعال بخواهید
قَالَ سَوْفَ أَسْتَغْفِرُ لَكُمْ رَبِّي إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ ﴿۹۸﴾
گفت به زودى از پروردگارم براى شما آمرزش مى‏ خواهم كه او همانا آمرزنده مهربان است (۹۸)
حضرت یعقوب فرمد برایتان طلب آمرزش می کنم یعنی نبی خدواند هر کاری را که بگوید انجام میدهد و مثل شما نیست که دروغ گو و کذاب باشد

در ادامه در آیه ذیل :
ذَلِكَ مِنْ أَنْبَاءِ الْغَيْبِ نُوحِيهِ إِلَيْكَ وَمَا كُنْتَ لَدَيْهِمْ إِذْ أَجْمَعُوا أَمْرَهُمْ وَهُمْ يَمْكُرُونَ ﴿۱۰۲﴾
اين [ماجرا] از خبرهاى غيب است كه به تو وحى مى ‏كنيم و تو هنگامى كه آنان همداستان شدند و نيرنگ میکردند نزدشان نبودى (۱۰۲)
خود خداوند متعال در اینجا می فرمایند ما به تو علم غیب می دهیم
قربان کلام خداوند متعال بروم که همیشه به زبان ساده ادله در اختیار می گذراد
یا فاطمه الزهرا
قديمي 6 روز پيش   #266
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,638

نقل قول:
شما به این خاطر به من میگوئید وهابی ، چون من میگویم در دعاها فقط خدا را بخوانید. و شما خودت میگوئید که این حرفت شبیه وهابیهاست !

این که امام علی و امام سجاد هم در دعاهای خویش فقط خدا را میخوانند و غیر خدا را واسطه نمیکنند، قطعا شبیه وهابیهاست به قول تو.

گوساله جان تکلیف مسلمانیت رو روشن کن
بعد حرف از خدا بزن
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي 6 روز پيش   #267
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
زبان و قلم اگر به راستی نچرخند و اگر به توهین باز شوند ؛ فرد را تحت تسلط شیطان قرار میدهند.
گوساله عزیز الان تحت تسلط شیطان هستی
نقل قول:
شما که میگویی در ودیوار عالم میشنود و همچنین بتها برعلیه بت پرستها در قیامت شهادت میدهند. ولی هنوز جواب داده نشد که چرا خدا بتها را ناشنوا مخطاب قرار میدهد.
خدا ترا هم ناشنوا فرموده وغانت هالک وکنجکاوانوسی ووهابیت کثیف رو
فرموده ایه شریفه 18سوره مبارکه بقره "صم بکم عمی فهم لا یرجعون
شیر فم شدی؟
جواب
فبهت الذی کفر
گوساله جان دیدی خدا به غیر بتها امثال شماکفار وملحدین ومشرکین ونواصب فرموده ناشنوا
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي 4 روز پيش   #268
asad39
عضو ثابت

از روی آیه زیر میتوان براحتی متوجه شد که کسانی که از صدا زدن خدا سرباز می زنند، وارد جهنم میشوند و این سرنوشت قطعی آنان است.

وَقَالَ رَبُّكُمُ ادْعُونِي أَسْتَجِبْ لَكُمْ ۚ إِنَّ الَّذِينَ يَسْتَكْبِرُونَ عَنْ عِبَادَتِي سَيَدْخُلُونَ جَهَنَّمَ دَاخِرِينَ

و خدای شما فرمود که مرا با بخوانید تا دعای شما را مستجاب کنم. آنان که از (دعا و) عبادت من اعراض و سرکشی کنند زود با ذلت و خواری در دوزخ شوند.

در آیه بالایی خدا چقدر زیبا و دقیق می فرماید که مرا بخوانید تا استجابت کنم شما را و در ادامه می فرماید که این صدا زدن خدا یک نوع عبادت است و کسانی که به بهانه شفاعت و توسل و ... صدا زدن خدا را بر خود حرام کرده اند، وارد جهنم خواهند شد.

دوست عزیز اشتباه شما را در دو خط بیان کنم:

1- وقتی ما از بشر بودن پیامبر و امامان صحبت میکنیم ، شما فورا اعتراض می کنید و میگوئید شما در سطح آنان نیستی. من اصلا کاری به سطح و غیر سطح ندارم. خود پیامبر میفرماید که من هم بشری هستم مثل شما.

2- شما توجه نمی کنید که دعا هم نوعی عبادت است و عبادت هم مخصوص خداست. شما روزی 5 وعده در سوره حمد مرتبا تکرار میکنید ایاک نعبد و ایاک نستعین. ولی در عمل جور دیگری عمل میکنید و این دوگانگی در گفتار و کردار ، باعث نابودی شما خواهد شد.
قديمي 4 روز پيش   #269
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
زبان و قلم اگر به راستی نچرخند و اگر به توهین باز شوند ؛ فرد را تحت تسلط شیطان قرار میدهند.
گوساله عزیز الان تحت تسلط شیطان هستی
نقل قول:
شما که میگویی در ودیوار عالم میشنود و همچنین بتها برعلیه بت پرستها در قیامت شهادت میدهند. ولی هنوز جواب داده نشد که چرا خدا بتها را ناشنوا مخطاب قرار میدهد.
خدا ترا هم ناشنوا فرموده وغانت هالک وکنجکاوانوسی ووهابیت کثیف رو
فرموده ایه شریفه 18سوره مبارکه بقره "صم بکم عمی فهم لا یرجعون
شیر فم شدی؟
جواب
فبهت الذی کفر
گوساله جان دیدی خدا به غیر بتها امثال شماکفار وملحدین ومشرکین ونواصب فرموده ناشنوا
قديمي 4 روز پيش   #270
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
از روی آیه زیر میتوان براحتی متوجه شد که کسانی که از صدا زدن خدا سرباز می زنند، وارد جهنم میشوند و این سرنوشت قطعی آنان است.

وَقَالَ رَبُّكُمُ ادْعُونِي أَسْتَجِبْ لَكُمْ ۚ إِنَّ الَّذِينَ يَسْتَكْبِرُونَ عَنْ عِبَادَتِي سَيَدْخُلُونَ جَهَنَّمَ دَاخِرِينَ

و خدای شما فرمود که مرا با بخوانید تا دعای شما را مستجاب کنم. آنان که از (دعا و) عبادت من اعراض و سرکشی کنند زود با ذلت و خواری در دوزخ شوند.

در آیه بالایی خدا چقدر زیبا و دقیق می فرماید که مرا بخوانید تا استجابت کنم شما را و در ادامه می فرماید که این صدا زدن خدا یک نوع عبادت است و کسانی که به بهانه شفاعت و توسل و ... صدا زدن خدا را بر خود حرام کرده اند، وارد جهنم خواهند شد.

دوست عزیز اشتباه شما را در دو خط بیان کنم:

1- وقتی ما از بشر بودن پیامبر و امامان صحبت میکنیم ، شما فورا اعتراض می کنید و میگوئید شما در سطح آنان نیستی. من اصلا کاری به سطح و غیر سطح ندارم. خود پیامبر میفرماید که من هم بشری هستم مثل شما.

2- شما توجه نمی کنید که دعا هم نوعی عبادت است و عبادت هم مخصوص خداست. شما روزی 5 وعده در سوره حمد مرتبا تکرار میکنید ایاک نعبد و ایاک نستعین. ولی در عمل جور دیگری عمل میکنید و این دوگانگی در گفتار و کردار ، باعث نابودی شما خواهد شد.
گوساله جان منافق "وَ إِذا قيلَ لَهُمْ تَعالَوْا يَسْتَغْفِرْ لَكُمْ رَسُولُ اللَّهِ لَوَّوْا رُؤُسَهُمْ وَ رَأَيْتَهُمْ يَصُدُّونَ وَ هُمْ مُسْتَكْبِرُونَ (5)
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 01:32PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه