بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Saturday 27 November 2021   #91
hosyn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 2,262
ج: سفری به قیامت

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
همانطور که گفتم بعد از صور اول که همه انسانها زنده می شوند و به حساب کتابشان رسیدگی می شود و هركسي پرونده اش را دريافت مي كند.

حالا نوبت به آن واقعه عظيم و تكاندهنده فرا مي رسد كه قرار است همه انسانها(اولين و آخرينشان) نظاره گر آن باشند. زلزله اي شديد كه زمين و كوههارا متلاش مي كند .پديده اي عظيم كه نتنها آسمان دنيا بلكه همه آسمانهاي هفتگانه متلاشي و نابود مي سازد وهرکسی که در آسمانها وزمین است دوباره می میرد مگر آنکسی که خداوند بخواهد
نقل قول:
با توجه به آیاتی که گفته شد و آیات فراوان دیگری که گفته نشد همه مرده ها وقتي بيدار ميشن فكر ميكنن ساعتي يا نصف روزي بيشتر نمردن. ...
. آدمي كه ميميره درست مثه آدمي كه مي خوابه؛ زمان و احساس نمي كنه. چه اونی که ده هزار سال پیش مرده و چه اونی که ده هزار سال بعد میمیره همه با هم در ظرف یه ساعت وارد عرصه قیامت میشن. چون همونطوری که قران میگه، مرگ مثه خوابه و همانگونه که خفتگان گذر زمان رو احساس نمی کنن، مردگان نیز احساس نمی کنند.
نقل قول:
حالا دیگر حساب و کتاب اعمال به پایان رسیده بهشتیان و جهنمیان مشخص گردیده

حالا زمان مرگ دوم است زمان آن زلزله هولناک قیامت است زلزله ای که همگان شاهد آن خواهند بود
طبق مبنای شما باید این اشکال را حل کنید که تمام روی کره زمین جای اینهمه انسان از اول خلقت تا آخر خلقت نیست که شما میگویید همگی با هم بیدار میشوند، و همچنین تمام خاک کره زمین (چه برسد به فقط پوسته زمین) را هم اگر خداوند متعال بردارد و بدن انسانها با آن بسازد باز خاک کم میآید، چون اینقدر انسان از اول تا آخر خلقت آمدند و مردند که خاک بدن همه آنها از خاک تمام کره زمین بیشتر میشود، آیا اصلا دیگر خاکی میماند تا بخواهد زلزله بزرگ رخ دهد؟ آیا قبل از آن زمین تغییری میکند؟ شما که میگویید هنوز زلزله رخ نداده، و اگر چنین است پس وضعیت قبرها و بدنها چه میشود؟
hosyn حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از hosyn بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 28 November 2021   #92
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 1,707

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
طبق مبنای شما باید این اشکال را حل کنید که تمام روی کره زمین جای اینهمه انسان از اول خلقت تا آخر خلقت نیست که شما میگویید همگی با هم بیدار میشوند، و همچنین تمام خاک کره زمین (چه برسد به فقط پوسته زمین) را هم اگر خداوند متعال بردارد و بدن انسانها با آن بسازد باز خاک کم میآید، چون اینقدر انسان از اول تا آخر خلقت آمدند و مردند که خاک بدن همه آنها از خاک تمام کره زمین بیشتر میشود، آیا اصلا دیگر خاکی میماند تا بخواهد زلزله بزرگ رخ دهد؟ آیا قبل از آن زمین تغییری میکند؟ شما که میگویید هنوز زلزله رخ نداده، و اگر چنین است پس وضعیت قبرها و بدنها چه میشود؟
رستاخیز ازهمین زمین آغازخواهد شد این شناخت حقیقی است که خداوند ازقیامت به ما نشان می دهد .
قَالَ فِيهَا تَحْيَوْنَ وَفِيهَا تَمُوتُونَ وَمِنْهَا تُخْرَجُونَ ﴿۲۵﴾
فرمود در آن زندگى مى ‏كنيد و در آن مى‏ ميريد و از آن برانگيخته خواهيد شد (۲۵) اعراف

مِنْهَا خَلَقْنَاكُمْ وَفِيهَا نُعِيدُكُمْ وَمِنْهَا نُخْرِجُكُمْ تَارَةً أُخْرَى ﴿۵۵﴾
از اين [زمين] شما را آفريده‏ ايم در آن شما را بازمى‏ گردانيم و بار ديگر شما را از آن بيرون مى ‏آوريم (۵۵) طه

وَاللَّهُ أَنْبَتَكُمْ مِنَ الْأَرْضِ نَبَاتًا ﴿۱۷﴾
و خداوند شما را همچون گياهي از زمين رويانيد! (۱۷)
ثُمَّ يُعِيدُكُمْ فِيهَا وَيُخْرِجُكُمْ إِخْرَاجًا ﴿۱۸﴾
سپس شما را به همان زمين باز مي‏گرداند، و بار ديگر شما را خارج مي‏سازد. (۱۸)

علاوه بر آیاتی که خدمتتان معرفی کردم، آیات فراوان دیگری نیز وجود دارند که نشان می دهند رستاخیز و قیام مردگان در همین زمین اتفاق می افتد. قوم پیامبر خیلی خوب متوجه شده بودند که قیامت قرار است از زمین آغاز شود، به همین خاطر مرتب و با تعجب سئوال می کردند: آیا وقتی مردیم و به خاک و استخوان تبدیل شدیم دوباره بر انگیخته خواهیم شد؟! آری قوم پیامبر این را می دانستند چون توضیح قرآن صریح و روشن است و هیچ چیز مبهمی در آن نیست.

نگران مقدار خاک زمین نباش همان کسی که مارا خلق کرد دوباره درروز قیامت زنده می کنند فکر کردی این زمین جای این همه انسانها نیست وخاکش کم میاد یا یاید خداوند آنهارا از خاک درست کنند ؟
این همه کشتزارها و جنگلها رویش پیدا کرده و دوباره ازبین رفته ودباره رویش پیدا کردند آیا از خاک چیزی کم شده ؟

همینکه خداوند به چیزی اراده کند هرگاه می گوید موجود باش بی درنگ موجود شود .

وَهُوَ الَّذِي خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ بِالْحَقِّ وَيَوْمَ يَقُولُ كُنْ فَيَكُونُ قَوْلُهُ الْحَقُّ وَلَهُ الْمُلْكُ يَوْمَ يُنْفَخُ فِي الصُّورِ عَالِمُ الْغَيْبِ وَالشَّهَادَةِ وَهُوَ الْحَكِيمُ الْخَبِيرُ ﴿۷۳﴾
و او كسى است كه آسمانها و زمين را به حق آفريد و هر گاه كه مى‏ گويد باش بى ‏درنگ موجود شود سخنش راست است و روزى كه در صور دميده شود فرمانروايى از آن اوست داننده غيب و شهود است و اوست‏ حكيم آگاه (۷۳)

آیا نمی بینی که خداوند دارد می گویند که رستاخیز ازهمین زمین است پس چرا باز بهانه می آوری ؟
خُشَّعًا أَبْصَارُهُمْ يَخْرُجُونَ مِنَ الْأَجْدَاثِ كَأَنَّهُمْ جَرَادٌ مُنْتَشِرٌ ﴿۷﴾
آنها از قبرها خارج مي‏شوند در حالي كه چشمهايشان از وحشت به زير افتاده و (بي هدف) همچون ملخهاي پراكنده به هر سو مي‏دوند! (۷)
قمر

دیدی وقتی ملخها به جایی حمله می کنند چه تعداد زیادی هستند خداوند نشان میدهد از بس تعدادشان زیاد است هما نند ملخها را مثال زدنند
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 28 November 2021   #93
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
نگران مقدار خاک زمین نباش همان کسی که مارا خلق کرد دوباره درروز قیامت زنده می کنند فکر کردی این زمین جای این همه انسانها نیست وخاکش کم میاد یا یاید خداوند آنهارا از خاک درست کنند ؟
این همه کشتزارها و جنگلها رویش پیدا کرده و دوباره ازبین رفته ودباره رویش پیدا کردند آیا از خاک چیزی کم شده ؟

همینکه خداوند به چیزی اراده کند هرگاه می گوید موجود باش بی درنگ موجود شود .
دوست گرامی، با شعار دادن که نمیتوان جواب اشکال داد، خلاصه باید در یک زمان همگی روی این کره خاکی جمع شوند، اینکه بگویید جنگلها رویش پیدا کرده و دوباره ازبین رفته، مغالطه‌ای است که هر بچه میفهمد، اینها در طی هزاران سال صورت گرفته و حال آنکه شما میگویید در یک زمان همه و همه و همه روی این کره زمین با هم جمع میشوند، و این را باید توضیح دهید، اما حواله به قدرت خداوند دادن، پس از فهم نادرست آیات قرآن کریم راجع به امر آخرت است، و حرف شما مثل این است که بگویید خداوند قدرت دارد ۱۰۰ لیتر آب را در یک ظرف یک لیتری جا دهد، خوب خداوند متعال به قدرت خود یا ظرف را وسیع میکند و یا ۱۰۰ لیتر آب را فشرده میکند، اما شما فرض گرفتید که زمین تغییر نمیکند و مردم هم به همین صورت زنده میشوند، یعنی فرض گرفتید بدون اینکه ۱۰۰ لیتر آب تغییر کند و بدون اینکه ظرف یک لیتری تغییر کند خداوند قدرت دارد و انجام میدهد، اما آیا این جواب شد؟ دوست گرامی، تا ما «و اذا الارض مدّت و ألقت ما فیها و تخلّت» را بفهمیم خیلی راه مانده! این از محکمات است یا از متشابهات؟
قديمي Monday 29 November 2021   #94
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
دوست گرامی، با شعار دادن که نمیتوان جواب اشکال داد، خلاصه باید در یک زمان همگی روی این کره خاکی جمع شوند، اینکه بگویید جنگلها رویش پیدا کرده و دوباره ازبین رفته، مغالطه‌ای است که هر بچه میفهمد، اینها در طی هزاران سال صورت گرفته و حال آنکه شما میگویید در یک زمان همه و همه و همه روی این کره زمین با هم جمع میشوند، و این را باید توضیح دهید، اما حواله به قدرت خداوند دادن، پس از فهم نادرست آیات قرآن کریم راجع به امر آخرت است، و حرف شما مثل این است که بگویید خداوند قدرت دارد ۱۰۰ لیتر آب را در یک ظرف یک لیتری جا دهد، خوب خداوند متعال به قدرت خود یا ظرف را وسیع میکند و یا ۱۰۰ لیتر آب را فشرده میکند، اما شما فرض گرفتید که زمین تغییر نمیکند و مردم هم به همین صورت زنده میشوند، یعنی فرض گرفتید بدون اینکه ۱۰۰ لیتر آب تغییر کند و بدون اینکه ظرف یک لیتری تغییر کند خداوند قدرت دارد و انجام میدهد، اما آیا این جواب شد؟ دوست گرامی، تا ما «و اذا الارض مدّت و ألقت ما فیها و تخلّت» را بفهمیم خیلی راه مانده! این از محکمات است یا از متشابهات؟
فرمود در آن زندگى مى ‏كنيد و در آن مى‏ ميريد و از آن برانگيخته خواهيد شد (۲۵) اعراف[

حناب حسین مگر شما قبول ندارید مردگان همه باهم برانگیخته می شوند در همین زمین حال چه تحولاتی صورت می گیرد قاره ها دوباره به هم وصل می شود خدا بهتر می داند

مشکل شما بر سرچیست ؟
آیا مشکل شما برای کمبود جا است یا اینکه همه باهم برنگیخته می شود یا زلزله و فروپاشی تمام دنیا بعد از حساب و کتاب است ؟
خداوند به ما خبر می دهد که چنین می شود یاباید به غیب ایمان داشته باشیم و بپذیریم یا نه قبول نداشته باشیم و همچون کسایی که می گفتند وقتی استخوان های ما پوسیده و ازبین رفت چگونه برانگیخته می شویم و بهانه بیاوریم ؟
اگر ایمان داری که خداوند مردگان را در روز قیامت و ازهمین زمین که در آن زندگی می کردیم زنده می کند پس چرابدنبال کمبود جا می گردی حتما خودش می داند که چنیین گفته .
اگر هم قبول نداری که از همین زمین که درآن زندگی می کردیم برانگیخته می شویم خود چیز دیگری است و یکی از شرایط مومنون ایمان به غیب است غیب هم که خود می دانی چیست خبری است که نشنیده ایم و نه دیده ایم و فقط خبرش را به ما گفته اند

در کل آیا شما به آیات قیامت ایمان داری یانه ؟
فرمود در آن زندگى مى ‏كنيد و در آن مى‏ ميريد و از آن برانگيخته خواهيد شد (۲۵) اعراف
وَيَوْمَ تَقُومُ السَّاعَةُ يُقْسِمُ الْمُجْرِمُونَ مَا لَبِثُوا غَيْرَ سَاعَةٍ كَذَلِكَ كَانُوا يُؤْفَكُونَ ﴿۵۵﴾
و روزى كه رستاخيز بر پا شود مجرمان سوگند ياد مى كنند كه جز ساعتى [بيش] درنگ نكرده‏ اند [در دنيا هم] اين گونه به دروغ كشانيده مى ‏شدند (۵۵)

اگر قبول دارید خودت بگو منظور آیه چیست ؟
شاید من اشتباه می کنم حقیقت آیه را شما بگو تا اگر اشتباه برداشت کردم از اشتباه دربیام با دلیل .
اگر هم قبول نداری شما که می گویید به قرآن اعتقاد دارید چرا این آیات رو قبول ندارید
قديمي Monday 29 November 2021   #95
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 24,307

نقل قول:
اگر هم قبول نداری شما که می گویید به قرآن اعتقاد دارید چرا این آیات رو قبول ندارید
مابون زنیم قران رو قبول داری تو ؟
مابون زنیم کثافت منافق ملحد یهودی اشغال بخاطر احترام به اقای حسین وارد نشدم اینقدر مزخرف می گی
پاتیل کثافت ونجاست خداوند می فرماید ایات متشابه داریم در قران کریم اونوقت توی مسخره میگی تعداش رو به شمار
احمیق زنیم مابون اگر قرا بود تعداش گفته بشه خدا می فرمود
حالا دیدی احمق نه خدا رو قبول داری نه قران رو ونه ایات قران رو
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 29 November 2021   #96
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
...قاره ها دوباره به هم وصل می شود خدا بهتر می داند

مشکل شما بر سرچیست ؟
آیا مشکل شما برای کمبود جا است یا ...
مشکل من این است که فهم شما از آیات معاد قرآن کریم، فهمی از اساس اشتباه است، آیات گزینشی که تازه همراه درک ناقص سه بعدی است، شما اصلا بعد چهارم را در فهم آیات دخالت نمیدهید، واضح است که مشکل من بر سر قدرت خداوند متعال نیست، و همچنین مشکل من در جمع شدن اولین و آخرین در صحنه محشر نیست، مشکل من تصویر شما از محشور شدن همه اولین و آخرین است، ببینید من نگفتم قاره‌ها باید به هم وصل شوند، خیر، مشکل بزرگتر است، فرض میگیریم مساحت تمام کره زمین، یعنی تمام اقیانوسها هم، تبدیل به خاک شود و مردم روی آن محشور شوند، باز هم جا کم است، نه کم است که بسیار کم است، حساب و هندسه مساحت زمین و نسبت سنجی آن با بدن هر انسان، امروزه کار ساده‌ای است، شما خودتان حساب کنید که مساحت روی کره زمین، امکان جا گرفتن چند بدن انسان را دارد؟
قديمي Monday 29 November 2021   #97
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
مشکل من این است که فهم شما از آیات معاد قرآن کریم، فهمی از اساس اشتباه است، آیات گزینشی که تازه همراه درک ناقص سه بعدی است، شما اصلا بعد چهارم را در فهم آیات دخالت نمیدهید، واضح است که مشکل من بر سر قدرت خداوند متعال نیست، و همچنین مشکل من در جمع شدن اولین و آخرین در صحنه محشر نیست، مشکل من تصویر شما از محشور شدن همه اولین و آخرین است، ببینید من نگفتم قاره‌ها باید به هم وصل شوند، خیر، مشکل بزرگتر است، فرض میگیریم مساحت تمام کره زمین، یعنی تمام اقیانوسها هم، تبدیل به خاک شود و مردم روی آن محشور شوند، باز هم جا کم است، نه کم است که بسیار کم است، حساب و هندسه مساحت زمین و نسبت سنجی آن با بدن هر انسان، امروزه کار ساده‌ای است، شما خودتان حساب کنید که مساحت روی کره زمین، امکان جا گرفتن چند بدن انسان را دارد؟
خب جناب حسین من که گفتم مگر نمی گویی فهم من از آیات معاد اشتباه است . شما لطف کنید وفهم درستشو بیان کنید تا ماهم استفاده کنیم .
البته کاملا با شما موافقم فهم من از معاد شما که فاطمه وقتی از قبر بیرون می آید هفتاد هزار فرشته یا چه می دونم هفتادهزار حوری برای فاطمه لباس بهشتی می آورند یا زمانی که دارد با آن همه فرشته وحوری از صحرای محشرعبور می کند یکی از فرشتگان باصدایی بلند می گوید چشمهارا به زیرافکنید ونگاه نکنید فاطمه دارد می آید وازاین وقایع قیامت که مجلسیها راوی آن هستند فهم من بسیار اشتباه و ناقص است
البته انشاالله درباره قیامت مجلسیها نیز سفری می کنیم قیامتی که راوی آن را به حسینیه تبدیل کرده حسین باسربریده وارد می شود مادرش شیون می کند و با آن تمام فرشتگان نیر برای حسین گریه می کنند این قیامت مورد قبول شماست جناب حسین شمارا چه به قیامتی که الله راوی آن است درآن قیامت از این خبرا نیست اگر به ان قیامت ایمان داشته باشی پس بااین همه شفیع و این همه روایت جکارمی کنید قیامت الله دکان دکانداران دین فروش را که از راه دین به قدرت وثروت رسیده اند را تخته می کند ...
قديمي Monday 29 November 2021   #98
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
خب جناب حسین من که گفتم مگر نمی گویی فهم من از آیات معاد اشتباه است . شما لطف کنید وفهم درستشو بیان کنید تا ماهم استفاده کنیم .
البته کاملا با شما موافقم فهم من از معاد شما که فاطمه وقتی از قبر بیرون می آید هفتاد هزار فرشته یا چه می دونم هفتادهزار حوری برای فاطمه لباس بهشتی می آورند یا زمانی که دارد با آن همه فرشته وحوری از صحرای محشرعبور می کند یکی از فرشتگان باصدایی بلند می گوید چشمهارا به زیرافکنید ونگاه نکنید فاطمه دارد می آید وازاین وقایع قیامت که مجلسیها راوی آن هستند فهم من بسیار اشتباه و ناقص است
البته انشاالله درباره قیامت مجلسیها نیز سفری می کنیم قیامتی که راوی آن را به حسینیه تبدیل کرده حسین باسربریده وارد می شود مادرش شیون می کند و با آن تمام فرشتگان نیر برای حسین گریه می کنند این قیامت مورد قبول شماست جناب حسین شمارا چه به قیامتی که الله راوی آن است درآن قیامت از این خبرا نیست اگر به ان قیامت ایمان داشته باشی پس بااین همه شفیع و این همه روایت جکارمی کنید قیامت الله دکان دکانداران دین فروش را که از راه دین به قدرت وثروت رسیده اند را تخته می کند ...
دوست گرامی، اینها شعارهایی است که وزن علمی ندارد، و همه‌اش از جهل است، مقصود من این بود که شاید بتوان گفت تمام سطح کره زمین مثلا حدود دو هزار تریلیون انسان را میتواند جا دهد اگر در هر متر مربع چهار نفر بایستند، پس اگر جمعیت زیاد شد قهرا طبق تصویر شما، جای بیش از این نیست.

نقل قول:
شما لطف کنید وفهم درستشو بیان کنید تا ماهم استفاده کنیم .
و اما اینکه من درستش را بیان کنم پس من خیلی کوچکتر از این هستم که ادعای فهم آیات معاد کنم، اما این را ادعا میکنم که اگر مبنای غلط خودتان را کنار بگذارید، و سپس فقط و فقط مقابل قرآن کریم زانو بزنید، و با خود و خدا شرط کنید که هیچ آیه‌ای را هیچ توجیهی نکنید، حرف قرآن کریم راجع به معاد بسیار واضح است، اما چه کنیم که قرآن میگوید جهنم محیط بر کفار است اما شما چه توجیهاتی میکنید که قبلا بحث کردیم، و...

التوبة : 49 وَ مِنْهُمْ مَنْ يَقُولُ ائْذَنْ لي‏ وَ لا تَفْتِنِّي أَلا فِي الْفِتْنَةِ سَقَطُوا وَ إِنَّ جَهَنَّمَ لَمُحيطَةٌ بِالْكافِرينَ
49 و از ايشان، كسى است كه مى‏گويد: به من اجازه (كناره گيرى از جهاد) بده و مرا در آشوب ميفكن! آگاه باش كه آنان در آشوب افتاده‌‏اند و دوزخ فراگيرنده كافران است.

العنكبوت : 54 يَسْتَعْجِلُونَكَ بِالْعَذابِ وَ إِنَّ جَهَنَّمَ لَمُحيطَةٌ بِالْكافِرينَ
54 از تو عذاب را به شتاب مى‏خواهند و بى‏گمان دوزخ، فراگير كافران است ...
قديمي Monday 29 November 2021   #99
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 24,307

نقل قول:
مابون زنیم کثافت حرامزاده اسم اهل البیت علیهم السلام رو درست بگو والا خفه شو بی پدر ومادر
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 29 November 2021   #100
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
دوست گرامی، اینها شعارهایی است که وزن علمی ندارد، و همه‌اش از جهل است، مقصود من این بود که شاید بتوان گفت تمام سطح کره زمین مثلا حدود دو هزار تریلیون انسان را میتواند جا دهد اگر در هر متر مربع چهار نفر بایستند، پس اگر جمعیت زیاد شد قهرا طبق تصویر شما، جای بیش از این نیست.

و اما اینکه من درستش را بیان کنم پس من خیلی کوچکتر از این هستم که ادعای فهم آیات معاد کنم، اما این را ادعا میکنم که اگر مبنای غلط خودتان را کنار بگذارید، و سپس فقط و فقط مقابل قرآن کریم زانو بزنید، و با خود و خدا شرط کنید که هیچ آیه‌ای را هیچ توجیهی نکنید، حرف قرآن کریم راجع به معاد بسیار واضح است، اما چه کنیم که قرآن میگوید جهنم محیط بر کفار است اما شما چه توجیهاتی میکنید که قبلا بحث کردیم، و...

التوبة : 49 وَ مِنْهُمْ مَنْ يَقُولُ ائْذَنْ لي‏ وَ لا تَفْتِنِّي أَلا فِي الْفِتْنَةِ سَقَطُوا وَ إِنَّ جَهَنَّمَ لَمُحيطَةٌ بِالْكافِرينَ
49 و از ايشان، كسى است كه مى‏گويد: به من اجازه (كناره گيرى از جهاد) بده و مرا در آشوب ميفكن! آگاه باش كه آنان در آشوب افتاده‌‏اند و دوزخ فراگيرنده كافران است.

العنكبوت : 54 يَسْتَعْجِلُونَكَ بِالْعَذابِ وَ إِنَّ جَهَنَّمَ لَمُحيطَةٌ بِالْكافِرينَ
54 از تو عذاب را به شتاب مى‏خواهند و بى‏گمان دوزخ، فراگير كافران است ...
درفیسبوک ازهمین مخالفین اسلام و قرآن آیه ای از قران که درباره جوی عسل دربهشت وجود دارد نوشته بود چطور می شود جوی عسل در حال حرکت باشد اگر عسل بخواهد مثل آب حرکت کند باید هوای بهشت خیلی گرم باشد واین را ایرادی بزرگ می دانست حالا چطور می شد با این شخص سخن گفت او امده بود که قرآن را بیهوده معرفی کند اگر می گفتیم خدا وند به هرچی اراده کند می شود خب اون اصلا جنین چیزی رو قبول نداشت حالا حکایت شماست اما فرق اون باشما این است که شما خداوقرآن را قبول دارید ولی اون نداشت خداوند درآیاتی که به آن اشاره کردم می فرماید درآن زندگی می کنید ودرآن می میرید وازآن برانگیخته می شوید مطمعنا ما درهمین زمین زندگی می کنیم ودرهمین زمین می میریم و درهمین زمین یرانگیخته می شویم وقتی خداوند چنین می فرمایند حتما توانایی این کاررا دارد حالا هرتعداد می خواهد انسان باشد ظاهرا شما از تعداد انسانها آگاه ترید البته فرقی ندارد تعدادش
واین را خود خداوند بهتر می داند اما ظاهرا یه چیزایی را شما می دانید که خداوند نمی داند که بدنبال کمبود جا هستی شما این همه انسان چطور درروی زمین جامی شوند برای حساب وکتاب حالا یا زمین کش میاد یا بزرگتر می شه خدابهتر می داند فقط این را می دانم که مردگان زمانی که درصوردمیده می شود از همین زمین برانگیخته می شوند
احتمالا همانطور که گفتم شما جیرهایی می دانید که ما نمی دانیم اگر می دانی به ماهم بگو تا اگاه شویم اگر بازهم نمی گویی این همه آدم چطورروی زمین جامی شوند

آخرين ويرايش کنجکاو1 ، Tuesday 30 November 2021 در 12:00AM.
قديمي Tuesday 30 November 2021   #101
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
... فقط این را می دانم که مردگان زمانی که درصوردمیده می شود از همین زمین برانگیخته می شوند
حال دیدید که به شرطی که گذاشتم عمل نکردید، از جیب خودتان به قرآن اضافه میکنید، میگویید از همین زمین، و منظورتان از همین زمین، همین زمین بدون محور t است، در حالی که این در قرآن نیست، «همین زمین» با مطرح شدن مفهوم فضازمان چیز موهومی است، «همین زمین» یک درک ناقص از زمین است، و لذا قرآن کریم بر خلاف همین زمین شما آشکارا میفرماید:

إبراهيم : 48 يَوْمَ تُبَدَّلُ الْأَرْضُ غَيْرَ الْأَرْضِ وَ السَّماواتُ وَ بَرَزُوا لِلَّهِ الْواحِدِ الْقَهَّارِ
48 روزى كه (اين) زمين زمينى ديگر گردد و آسمان‏ها نيز و (همگان) نزد خداوند يگانه دادفرما پديدار شوند.

خوب به تکرار کلمه الارض دقت کنید، الارض غیر الارض، میبینید چه میگوید؟ آیا کافی نبود گفته شود: تبدل الارض، چرا تکرار شده؟ یعنی چه برای خدا آشکار میشوند؟ مگر چیزی قبلا نزد خداوند متعال مخفی بوده؟

غافر : 16 يَوْمَ هُمْ بارِزُونَ لا يَخْفى‏ عَلَى اللَّهِ مِنْهُمْ شَيْ‏ءٌ لِمَنِ الْمُلْكُ الْيَوْمَ لِلَّهِ الْواحِدِ الْقَهَّارِ
16 روزى كه آنان آشكارند و هيچ چيز از ايشان بر خداوند پوشيده نيست فرمانفرمايى در اين روز از آن كيست؟ از آن خداوند يگانه دادفرما.
قديمي Tuesday 30 November 2021   #102
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
حال دیدید که به شرطی که گذاشتم عمل نکردید، از جیب خودتان به قرآن اضافه میکنید، میگویید از همین زمین، و منظورتان از همین زمین، همین زمین بدون محور t است، در حالی که این در قرآن نیست، «همین زمین» با مطرح شدن مفهوم فضازمان چیز موهومی است، «همین زمین» یک درک ناقص از زمین است، و لذا قرآن کریم بر خلاف همین زمین شما آشکارا میفرماید:

إبراهيم : 48 يَوْمَ تُبَدَّلُ الْأَرْضُ غَيْرَ الْأَرْضِ وَ السَّماواتُ وَ بَرَزُوا لِلَّهِ الْواحِدِ الْقَهَّارِ
48 روزى كه (اين) زمين زمينى ديگر گردد و آسمان‏ها نيز و (همگان) نزد خداوند يگانه دادفرما پديدار شوند.

خوب به تکرار کلمه الارض دقت کنید، الارض غیر الارض، میبینید چه میگوید؟ آیا کافی نبود گفته شود: تبدل الارض، چرا تکرار شده؟ یعنی چه برای خدا آشکار میشوند؟ مگر چیزی قبلا نزد خداوند متعال مخفی بوده؟

غافر : 16 يَوْمَ هُمْ بارِزُونَ لا يَخْفى‏ عَلَى اللَّهِ مِنْهُمْ شَيْ‏ءٌ لِمَنِ الْمُلْكُ الْيَوْمَ لِلَّهِ الْواحِدِ الْقَهَّارِ
16 روزى كه آنان آشكارند و هيچ چيز از ايشان بر خداوند پوشيده نيست فرمانفرمايى در اين روز از آن كيست؟ از آن خداوند يگانه دادفرما.
از آیات قرآن به خوبی مشخص است که در اثر زلزله های شدید و پیاپی، کل گدازه و مواد مذاب درون زمین به سطح می آیند و باعث افزایش حجم زمین می شوند و آن را به یک گوی آتشین و میان تهی تبدیل می سازند. آنگاه زمین به یکباره منفجر می شود و به غباری پراکنده تبدیل می گردد. و نتنها زمین بلکه کل عالم هستی دچار فروپاشی و اضمحلال شده و نابود می گردد.

قرائن و شواهد قرآنی حاکی از آن هستند که این فروپاشی بزرگ، بعد از روز حشر و قیام مردگان و تشکیل دادگاه عدل الهی و مشخص شدن بهشتیان و دوزخیان صورت می پذیرد نه قبل از آن.

آیاتی که در پست قبل معرفی کردم، محکمترین گواه در تایید این نظریه هستند. چر اکه مشخص می کنند، موت و حیات و نشور، هرسه در همین زمین اتفاق می افتند.

می فرماید: از زمین خلقتان کردیم، به زمین برتان می گردانیم و یک بار دیگر از زمین بیرونتان می آوریم. این یعنی چه؟ یعنی زمینی که در قیامت از آن خارج می شویم و خلقت دوباره می گیریم همان زمینی است که درش مرده ایم و به خاک و استخوان تبدیل شده ایم. این یک سند که نشان می دهد زمین بعد از قیام مردگان منفجر می شود و از بین می رود. وبعداز زلزله قیامت است که ساختار نوع بنا می شود وزمین به غیراز این زمین تبدیل می شود و نام جنت به خود می گیرد که پهنای آن به اندازه آسمانها و زمین است

سند دیگر آیه ۵۸ سوره اسراء است که می گوید هیچ قریه و آبادی وجود ندارد مگر اینکه ساکنانش را قبل از روز قیامت یا به هلاک از میان برمی داریم و یا به عذاب.

این یعنی چه؟ یعنی انسانهایی که به شهادت آیات اولیه سوره زلزله، شاهد زلزله مهیب قیامت هستند، همان انسانهایی هستند که از خواب مرگ قیام کرده اند نه انسانهایی که در حین زندگی شاهد واقعه روز قیامت هستند

سند دیگر آیات ابتدایی سوره حج می باشد که می گویند: ای مردم! از نافرمانی پروردگارتان بپرهیزید که زلزله ساعت قیامت چیز عجیبی است. روزی که آن را به چشم خود می بینید، در هیبت و وحشت آن همین بس که زن شیر ده جگرگوشه خود را رها می کند و زن آبستن از ترس بچه می اندازد و مردم را مست می بینی در حالیکه مست نیستند بلکه عداب الهی شدید است. اینکه زن آبستن چنین می کند و زن شیرده چنان، تشبیهاتی برای نشان دادن عمق وحشت زلزله هستند نه اینکه در ان روز زن آبستن و شیردهی وجود داشته باشد. از این تشبیهات در قرآن فراوان است که نیازی به بیان آنها نمی بینم.
قديمي Tuesday 30 November 2021   #103
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
آیاتی که در پست قبل معرفی کردم، محکمترین گواه در تایید این نظریه هستند. چر اکه مشخص می کنند، موت و حیات و نشور، هرسه در همین زمین اتفاق می افتند.
پناه بر خدا، جوری حرف میزنید که گویا من گفتم موت و حیات و نشور در زمین دیگری در کهکشان دیگری اتفاق میافتد! هرگز چنین نیست، «و الله انبتکم من الارض نباتا ثم یعیدکم فیها و یخرجکم اخراجا» چه کسی در این شک دارد؟ همانطور که قبلا گفتم و خود شما هم مرتب تکرار میکنید، دید شما نسبت به عالم آخرت و معاد، دید ماتریالیسم لنینی است، فقط خدا به او ضمیمه میکنید، برای احترام باری تعالی! ولی به قول معروف مردم، میگویند: تا قیامت، کر و وری میآمد! حالا کی دیده و کی بشه! خدا هم ارحم الراحمین است و شاید اصلا نظرش عوض شد و دیگر ما را برنگرداند!

و لذا از جواب سؤال من طفره رفتید و خواهید رفت که مگر اکنون همگی برای خداوند آشکار نیستند که قرآن میفرماید آن روز آشکار میشود لا یخفی علی الله منهم شیء؟؟

این زمین، آنچه در تصور شما زمین است نیست، همین زمین است، اما یک زمین گسترده در بستر میلیارها سال که یک جا حضور دارد، اگر بخواهم بلاتشبیه مثال بزنم، فرق یک توپ ده سانتی با یک استوانه ۱۰ متری در چیست؟ زمین روز قیامت بسان یک استوانه در بعد چهارمش ظهور دارد، یعنی کسانی که هزار سال پیش بودند در همین زمین اما در قطعه زمانی خودشان، و ما که در این عصر هستیم در همین زمین اما در قطعه زمان خودمان، محشور میشویم، بدون اینکه در حجاب از همدیگر باشیم، امروز روز دیروز و امروز است، روز قیامت همه روزها بر هیچکس پوشیده نیست، همه یکدیگر را میبینند، نه اینکه با دید ماتریالیستی تنگ‌نظر، تنها و تنها زمین را سه بعدی در نظر بگیریم، عالم آخرت عالم احاطه به اول و آخر زمین است، روز اشرقت الارض بنور ربها است، روز تبدل الارض غیر الارض است، روز اذا الارض مدت و القت ما فیها و تخلت و اذنت لربها و حقت است، آیا در کلمه «حقّت» دقت کرده‌اید؟
قديمي Tuesday 30 November 2021   #104
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
پناه بر خدا، جوری حرف میزنید که گویا من گفتم موت و حیات و نشور در زمین دیگری در کهکشان دیگری اتفاق میافتد! هرگز چنین نیست، «و الله انبتکم من الارض نباتا ثم یعیدکم فیها و یخرجکم اخراجا» چه کسی در این شک دارد؟
جناب حسین شما که شک ندارید درقیامت مردگان از همین زمین برانگیخته می شوند .
حالا مشکل شما چیست مگر من غیراز این گفتم ؟
قديمي Tuesday 30 November 2021   #105
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
جناب حسین شما که شک ندارید درقیامت مردگان از همین زمین برانگیخته می شوند .
حالا مشکل شما چیست مگر من غیراز این گفتم ؟
مشکل یکی دو تا نیست، شما میگویید زلزله عظیم زمین پس از حساب و کتاب است:
نقل قول:
همانطور که گفتم بعد از صور اول که همه انسانها زنده می شوند و به حساب کتابشان رسیدگی می شود و هركسي پرونده اش را دريافت مي كند.

حالا نوبت به آن واقعه عظيم و تكاندهنده فرا مي رسد كه قرار است همه انسانها(اولين و آخرينشان) نظاره گر آن باشند. زلزله اي شديد كه زمين و كوههارا متلاش مي كند .پديده اي عظيم كه نتنها آسمان دنيا بلكه همه آسمانهاي هفتگانه متلاشي و نابود مي سازد وهرکسی که در آسمانها وزمین است دوباره می میرد مگر آنکسی که خداوند بخواهد
این چه ترسیمی از قیامت است؟ مثلا در آیه ۶ سوره زلزال صریحا میفرماید پس از زلزله مردم خارج میشوند تا اعمال خود را ببیننند: یومئذ یصدر الناس اشتاتا لیروا أعمالهم.
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:10PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه