بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Thursday 2 June 2016   #1306
فربد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Aug 2004
پاسخ‌ها: 2,707
ج: ( هر شب فقط يك آيه ) !

نقل قول:
دوست عزیز حتمن میخواستید از گفته های جناب مهرداد سند ارائه دهید یا از نوشته های جناب جوجو که حذف شده است!
تمایلی ندارم که در مورد این خاطرات تلخ بیشتر از این صحبت نمایم

نقل قول:
شما انگار نمیخواهید قبول کنید که ابی لهب و ابوجهل و امثالهم هدایت پذیر نیستند و حتی هنوز امید به ایمان آوردن ابوسفیان بسته اید!
اینجانب علاقه‌ای ندارم در مورد ذات دیگران و میزان هدایت پذیری آنان اظهار نظر نمایم، همانطور که گفتم، سعی‌می‌نمایم به ادعاهای طرح شده، پاسخ دهم، چه طرف مقابل هدایت شود، و چه نشود
فربد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 2 June 2016   #1307
bisetareh
عضو ثابت

نشان bisetareh

تاريخ ثبت نام: Aug 2014
مكان: قم
پاسخ‌ها: 886

نقل قول:
در اصل توسط فربد نوشته شده است نمايش نوشته
به حقیقت تلخی اشاره نمودید
آنقدر که مدعیان تشیع نسبت به اینجانب تهمت و بددهنی روا دانستند، هیچ کافر و بی‌دینی روا ندانسته‌بود
به نام خدا
البته بنده خیلی از انتقاد ها و تهمت ها را قبول نداشته ام و دربحث های مورد نظر هم دیدید
اما شمایی که به ما هشدار می دهید که با اهل سنت درست بحث نمیکنیم و...
کمکی هم فکر نمی کنید شاید شما هم زیادی نرمش دارید و نقد شما از ما هم قدری موجب تضعیف تبری می شود؟
شما که مارا مورد تضعیف شیعه می دانید نرمش زیادی وبیخیالی هم باعث شد خیلی از شیعیان کمک امام حسین نکنند.
گفتم اصلا قبول بنده و امثال بنده درست بحث نمی کنیم.
اما از استاد بزرگوار حسین که خدا ان شالله ایشان را برای ما حفظ کند کوچکترین تندروی نسبت به ایشان داشت که در لیست سیاه شیطان جای گرفت؟
یک کم احتمال نمی دهید نظر امثال بنده حقیر و برادران ارجمند ابوتراب وابن علی و عبدعلی بر ایشان درست باشد؟
که اگر نبود اسم استاد حسین در لیست سیاه نبود شبهات ایشان پاسخ داده شده بود وتکرار شبهات پاسخ گرفته نبود.
وقتی شبهات شیاطین انس داده شده اما تکرار می شود یعنی گوش خود را به حق بسته اند .
یاعلی
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و لعن اعدائهم
لبیک یا حسین علیه السلام
فقط حیدر امیرالمومنین است
یاعلی
bisetareh حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از bisetareh بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 2 June 2016   #1308
bisetareh
عضو ثابت

نشان bisetareh

نقل قول:
من قصد لجاجت با شما را ندارم، حتی اگر فرض نماییم، فرمایش شما درست هم باشد و این کاربران کاملا در برابر حقیقت ناشنوا باشند، نقدهایی که دوستان در مورد مطالب ادعایی آن‌ها بیان می‌کنند، می‌تواند برای سایر خوانندگان که با جستجوی مطالب مرتبط در اینترنت، این مباحث را مطالعه می‌نمایند، مفید باشد

اگر هم در زمینه ترویج مسائل بدعت آمیز توسط این کاربران نگرانید، می‌توانید این مساله را به مسئولین سایت و یا هرجای دیگری که مسئول می‌دانید گزارش نمایید
به نام خدا
مفید است که بحث های نمونه استاد حسین را دنیال می کنیم.
اما به هدایت این کفار امیدی نداریم
لبیک یا حسین علیه السلام
یاعلی
قديمي Thursday 2 June 2016   #1309
طارق
مهمان

تاريخ ثبت نام: Mar 2016
پاسخ‌ها: 355
روزنوشته ها: 4

نقل قول:
در اصل توسط abotorab نوشته شده است نمايش نوشته

[/COLOR]
از این به بعد آوردن ایات قرآن از طرف شما به اندازه ی پشم گوسفند هم ارزش ندارد.
چون ما این قرآن را قبول نداریم همانطور که تورات و انجیل را قبول نداریم .
بروید خدا روزیتان را جای دیگری حواله کند .
آیا ما که بقول شما قرانی هستیم کافریم یا شمائی که برای قرآن به اندازه پشم گوسفند هم ارزش قائل نیستید و بگفته خودتان قرآن را همانطور که تورات وانجیل را قبول ندارید ؟

نقل قول:
در اصل توسط bisetareh نوشته شده است نمايش نوشته
به نام خدا
مفید است که بحث های نمونه استاد حسین را دنیال می کنیم.
اما به هدایت این کفار امیدی نداریم
آیا ما کفریم که فقط توسل وتوکلمان الله است و فرمانروا وخالق هستی را تنها خداند می دانیم یا شمایی که فرمانروای هستی را علی می دانید
اگرعلی آن کسی است که دعای کمیل را
گفته اند که با شنیدن ان قلب انسان مالا مال می شود از عشق خداوند بدان که هما بزرگ مرد اسلام نه تنها شمارا شیعیان خود نمی داند بلکه در آن دنیا از شما و دوستیتان بیزاری می جوید
پیامبر عزیزمام در طول رسالتش این همه سختی را تحمل کردند چون عاشق خداوند بود پیامبر فقط می خواست نام الله وذکر الله برزبانها باشد اگر قر آن را خوانده باشی می بینی که شکایت پیامبر از کنار گذاشتن قرآن است
وحالا شما بر خلاف خواسته پیامبر عمل می کنید و از شنیدن آیات الهی نفرت تمام وجودتان را فرا می گیرد اگر کسی باور ندارد می تواندبه همین تایپیک نگاه کند
طارق حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 3 June 2016   #1310
فربد
عضو ثابت

نقل قول:
آیا ما که بقول شما قرانی هستیم کافریم یا شمائی که برای قرآن به اندازه پشم گوسفند هم ارزش قائل نیستید و بگفته خودتان قرآن را همانطور که تورات وانجیل را قبول ندارید ؟
آن کاربری که شما مدعی هستید گفتند
نقل قول:
برای قرآن به اندازه پشم گوسفند هم ارزش قائل نیستید
در پست به آدرس ذیل در این زمینه توضیح دادند که گویا شما آن را نادیده می‌انگارید:
http://iranclubs.org/forums/showpost...postcount=1218
نقل قول:
متاسفانه واقعا انسان های نادانی هستید . معنای کلام من که آوردن آیات قرآن از طرف شما ( بدون اثبات عدم تحریفش ) به اندازه ی پشم گوسفند هم ارزش ندارد به وضوح همان چیزی بود که گفتم.
نقل قول:
آیا ما کفریم که فقط توسل وتوکلمان الله است و فرمانروا وخالق هستی را تنها خداند می دانیم یا شمایی که فرمانروای هستی را علی می دانید
در زمینه استدلال‌هایی که در مورد این نظر شیعه مطرح است به شما توضیحاتی دادم، اما به جای پاسخ به آن توضیحات و یا رد منطقی آن‌ها، فقط بی‌دلیل نظرات شیعه را تکفیر می‌نمایید

نقل قول:
وحالا شما بر خلاف خواسته پیامبر عمل می کنید و از شنیدن آیات الهی نفرت تمام وجودتان را فرا می گیرد اگر کسی باور ندارد می تواندبه همین تایپیک نگاه کند
گویا شما علاقه‌ای به خواندن و جواب دادن به پاسخ دیگران ندارید
در زمینه این ادعای شما نیز قبلا گفتم:
این بندگان خدا از دیدن آیات الهی عصبانی نمی‌شوند، بلکه از برداشت‌های اشتباهی که شما و دوستانتان از این آیات دارید در شگفتند
كاربران ذيل از فربد بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 3 June 2016   #1311
فربد
عضو ثابت

نقل قول:
اما شمایی که به ما هشدار می دهید که با اهل سنت درست بحث نمیکنیم و...
کمکی هم فکر نمی کنید شاید شما هم زیادی نرمش دارید و نقد شما از ما هم قدری موجب تضعیف تبری می شود؟
آیا شما و دوستانتان کمی هم فکر نمی کنید شاید توهین به دیگران و مقدساتشان را با تبری اشتباه گرفته‌اید

نقل قول:
یک کم احتمال نمی دهید نظر امثال بنده حقیر و برادران ارجمند ابوتراب وابن علی و عبدعلی بر ایشان درست باشد؟
همانطور که قبلا هم گفتم: اینجانب علاقه‌ای ندارم در مورد ذات دیگران و میزان هدایت پذیری آنان اظهار نظر نمایم
قديمي Friday 3 June 2016   #1312
طارق
مهمان

نقل قول:
در اصل توسط abotorab نوشته شده است نمايش نوشته
سلام علی اهله
بسم الله الرحمن الرحیم
و قال لهم نبیهم ان الله قد بعث لکم طالوت ملکا قالوا انا یکون له الملک علینا و نحن احق بالملک منه و لم یوت سعه من المال قال ان الله اصطفاه علیکم و زاده بسطه فی العلم و الجسم و ان الله یوتی ملکه من یشاء والله واسع علیم.

وقال الله تبارک و تعالی
اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم
واما معنای اولی الامر یعنی الذین یقیمون الصلاه و یوتون الزکات و هم را کعون
قال الله عزوجل
انما ولیکم الله و رسوله والذین آمنوا الذین یقیمون الصلاه و یوتون الزکاه و هم راکعون
صدق الله العلی العظیم
اینجا هم ولی به معنای اولی به تصرف و ولایت به کار رفته و مثل آیه ی اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم میباشد با این تفاوت که به تشریح معنای اولی الامر پرداخته و شخص خاصی را معرفی نموده است.

وان الله یوتی ملکه من یشاء و الله واسع علیم .
و با توجه به این که
ولله ملک السماوات والارض
میفهمیم خداوند اگر بخواهد که خواسته میتواند ولایت بر ملک خویش را ( که شامل تمام جهان هستی است )به علی ابن ابی طالب و ائمه ی معصومین از ذریه ی او ( صلوات الله و سلامه علیهم ) بدهد که داده است .
والله بکل شی قدیر .
این هم شد دلیل محکم و دندان شکن چون که خداوند وفرموده ولی شما کسانی هستند که دررکوع زکات می دهند و خداوند فرموده ااطیعوالله واطیعو رسول پس فرمانروای هستی علی است اگر چنین است تمام پیامبرام فرمانروای هستی هستند چون خداوند امر به اطاعت آنها فرموده اند
اگر خداوند بخواهد می تواند عیسی را خدا کند اگر از یک مسیحی بپرسی آیا نمی گوید اگر خدابخواهد عیسی خدامی شود که خواسته است یعنی خدا نمی تواند پسر داشته باشد

نقل قول:
در اصل توسط bisetareh نوشته شده است نمايش نوشته
به نام خدا

حضرت علی فرمانروای هستی
با توجه به فرمانروایی حضرت سلیمان و مثال هایی این شبهه جواب داده شد.چند روز بعد همان شبهه.
ع
یاعلی
قَالَ رَبِّ اغْفِرْ لِي وَهَبْ لِي مُلْكًا لَا يَنْبَغِي لِأَحَدٍ مِنْ بَعْدِي ۖ إِنَّكَ أَنْتَ الْوَهَّابُ35
گفت: پروردگارا! مرا بيامرز و حكومتي به من ببخش كه بعد از من سزاوار هيچ كس نباشد؛ يقيناً تو بسيار بخشنده اي.

شما بخاطر اینکه سلیمان چنین فرمانروایی داشته استناد می کنید که فرمانروایی علی هم درست است در صورتی که اگر به آیه توجه کنی سلیمان از خداوند تقاضا می کند حکومتی به او ببخشد که بعد از او سزاوار هیچ کس نباشد یعنی اینکه بعد از سلیمان به کس دیگری چنین حکومتی را ندهد
[quote=فربد;2343780]
[p=2342725&postcount=1218[/url]

در زمینه استدلال‌هایی که در مورد این نظر شیعه مطرح است به شما توضیحاتی دادم، اما به جای پاسخ به آن توضیحات و یا رد منطقی آن‌ها، فقط بی‌دلیل نظرات شیعه را تکفیر می‌نمایید

/quote]
آیا این دلایل محکم ودندان شکن است که دوستانتان برای اثبات فرمانروایی علی آوردند ؟
قديمي Friday 3 June 2016   #1313
hosyn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 1,757

نقل قول:
در اصل توسط طارق نوشته شده است نمايش نوشته
در صورتی که اگر به آیه توجه کنی سلیمان از خداوند تقاضا می کند حکومتی به او ببخشد که بعد از او سزاوار هیچ کس نباشد یعنی اینکه بعد از سلیمان به کس دیگری چنین حکومتی را ندهد
ممکن است برداشت خودتان را از این عبارتان توضیح دهید، آیا اگر خداوند به پیامبر خاتم النبیین که قرآن بر او نازل شده، همان قرآن که مهیمن بر تمام کتب آسمانی قبلی است، آیا اگر فرض بگیریم که خداوند مثل ملک حضرت سلیمان به ایشان میداد، ایشان طبق دعای سلیمان، سزاوار این ملک نبودند، و یا آن ملک سزاوار ایشان نبود؟

دقت کنید که نگفتند: خدایا این ملک را به احدی پس از من عطا نکن، بلکه فاعل فعل لا ینبغی، خود ملک است، یعنی ملکی به من بده که آن ملک سزاوار احدی پس از من نیست، آیا این دعا زیبنده دعای یک پیامبر است؟ اگر خدا بخواهد به کسی بدهد حتما سزاوارش خواهد بود، این چه دعائی است که این ملک، سزاوار غیر من نباشد؟

آیا اگر به حضرت سلیمان ع بگویند خدا میخواهد به پیامبر خاتم ص، بالاتر از ملک شما عطا کند، ایشان میگویند زیبنده او نیست؟!

.

آخرين ويرايش hosyn ، Friday 3 June 2016 در 11:00AM.
hosyn حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 3 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 3 June 2016   #1314
bisetareh
عضو ثابت

نشان bisetareh

نقل قول:

گفته اند که با شنیدن ان قلب انسان مالا مال می شود از عشق خداوند بدان که هما بزرگ مرد اسلام نه تنها شمارا شیعیان خود نمی داند بلکه در آن دنیا از شما و دوستیتان بیزاری می جوید
پیامبر عزیزمام در طول رسالتش این همه سختی را تحمل کردند چون عاشق خداوند بود پیامبر فقط می خواست نام الله وذکر الله برزبانها باشد اگر قر آن را خوانده باشی می بینی که شکایت پیامبر از کنار گذاشتن قرآن است
به نام خدا
باز هم تکرار طوطی وار
اول مطلب بالا رو به برادر ابوتراب
این
خیلی مهم است این این
یعنی این قرآن شما نه قرآن ما
قرآنی که ارزشی برای پیغمبر قائل نیست برخی آیات رها شده اند.
اما قرآن ما(همان قرآن اما برداشت ما)بسیار عزیز و گرامی است.وهمان طور که ایشان فرمودند منظور ایشان برداشت شما از قرآن موجب سرزنش است نه خود قرآن

شما کافر هستید چون بدعت گذارید بدعت درنماز
شما کافر هستید چون تفسیر به رای میکنید و بین خدا و رسولش جدایی افکنده اید.
شما کافرید چون جستن وسیله را من در آوری تفسیر کرده و ضد آیات قرآن حرف می زنید.
شما کافر هستید چون که برخلاف نص صریح قرآن در داشتن اختلاف و رفتن پیش نبی وی را پستچی وناتوان در تفسیر قرآن می دانید.
شما کافر هستید چون نبوت شما نبوت مورد نظر مسلمین نیست بلکه یک فرد عادی که اشتباه هم می کند هست.ومعصوم نیست.
بحث فرمانروای هستی بسته شد وشما ناتوان به پاسخگویی بودید پس تکرار چرندیات نکنید.
تازه از نظر خودتان هم کافرید چون توسلتان فقط به خدا است اما قرآن را با توسل بدست آورده اید
پس نه تنها از دید مسلمین کافر هستید بلکه از دید خودتان هم کافرید

وَ یَقُولُ الَّذینَ کَفَرُوا لَسْتَ مُرْسَلاً قُلْ کَفى‏ بِاللَّهِ شَهیداً بَیْنی‏ وَ بَیْنَکُمْ وَ مَنْ عِنْدَهُ عِلْمُ الْکِتاب

خدا میفرماید من و... آنوقت کافران حقیقی با برداشت غلط از قرآن می گویند توسل به جز خدا درست نیست

یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ ابْتَغُوا إِلَیْهِ الْوَسِیلَهَ وَ جاهِدُوا فِی سَبِیلِهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ؛ ای كسانی كه ایمان آورده اید! از خدا بترسید و برای نزدیك شدن به او «وسیله» بجویید و در راه او كوشش كنید، باشد كه رستگار شوید.

کفر شما به این آیات مشخص است.
کافر به کتاب خدا
نه تنها توسل، اختصاصی به اسلام و تشیع ندارد، بلکه اساساً هیچ احدی نمی‌تواند هیچ کاری را بدون توسل به وسایل مرتبطش به انجام رساند.الان همین پیام شما که به ما می رسد با توسل به وب- کامپیوتر کیبود و سایت iranclubs به دست ما می رسد و شما با توسل به همین طریق پیام ما را می خوانید
یاعلی
لبیک یا حسین علیه السلام
یاعلی

آخرين ويرايش bisetareh ، Friday 3 June 2016 در 11:28AM.
قديمي Friday 3 June 2016   #1315
bisetareh
عضو ثابت

نشان bisetareh

نقل قول:
آیا شما و دوستانتان کمی هم فکر نمی کنید شاید توهین به دیگران و مقدساتشان را با تبری اشتباه گرفته‌اید

همانطور که قبلا هم گفتم: اینجانب علاقه‌ای ندارم در مورد ذات دیگران و میزان هدایت پذیری آنان اظهار نظر نمایم
به نام خدا
بحث اولیه ما بحث مفعول بودن یا طرز تولد شیخین نبود که بگید این توهین است.آنجا را قبول کردیم اما بحث قبل از آن و چگونگی وحدت بود که در آن اختلاف داشتیم وداریم.
بحث اولیه ما سر اسناد کفر و شراب خواری وغیره بود که بله کتمان آن موجب تضعیف شیعه است که برایتان نمونه هایی از سایت حضرت مکارم و آیت الله قزوینی و غیره گذاشتم. که این کار ما نیست کار بزرگان شیعه از گذشته تا کنون بوده است.
اگر قرار است امام علی را بشناسانیم که حق بود باید در کنار آن غاصب بودن و کافر بودن دشمنان ایشان را نشان دهیم.
ده بار آنجا گفتم آوردن اسناد از کتب اهل سنت توهین به آنها نیست بلکه نشان دادن اعتقادات آنها است که شاید جوانانشان ندیده باشند که حق و باطل را ببینند.
هم حق را معرفی کردیم هم باطل.
مشکل ما و شما هم همین جا بود نه آوردن اسناد... خلفا.
در همین الف تبری مشکل داشتیم.
شما همه چیز را مخفی می دانید .اما ما نه. برخی چیزها.

اگر علاقه ندارید اظهار نظر کنید اگر دوستانی که ایشان را شامل هدایت نمی دانند نیز خورده نگیرید.
یاعلی
لبیک یا حسین علیه السلام
یاعلی

آخرين ويرايش bisetareh ، Friday 3 June 2016 در 11:27AM.
قديمي Friday 3 June 2016   #1316
طارق
مهمان

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
ممکن است برداشت خودتان را از این عبارتان توضیح دهید، آیا اگر خداوند به پیامبر خاتم النبیین که قرآن بر او نازل شده، همان قرآن که مهیمن بر تمام کتب آسمانی قبلی است، آیا اگر فرض بگیریم که خداوند مثل ملک حضرت سلیمان به ایشان میداد، ایشان طبق دعای سلیمان، سزاوار این ملک نبودند، و یا آن ملک سزاوار ایشان نبود؟

دقت کنید که نگفتند: خدایا این ملک را به احدی پس از من عطا نکن، بلکه فاعل فعل لا ینبغی، خود ملک است، یعنی ملکی به من بده که آن ملک سزاوار احدی پس از من نیست، آیا این دعا زیبنده دعای یک پیامبر است؟ اگر خدا بخواهد به کسی بدهد حتما سزاوارش خواهد بود، این چه دعائی است که این ملک، سزاوار غیر من نباشد؟

آیا اگر به حضرت سلیمان ع بگویند خدا میخواهد به پیامبر خاتم ص، بالاتر از ملک شما عطا کند، ایشان میگویند زیبنده او نیست؟!

.
الَّذِي لَهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَلَمْ يَتَّخِذْ وَلَدًا وَلَمْ يَكُنْ لَهُ شَرِيكٌ فِي الْمُلْكِ وَخَلَقَ كُلَّ شَيْءٍ فَقَدَّرَهُ تَقْدِيرًا2

- ترجمه استاد انصاریان :
همان كه فرمانروايي آسمان ها و زمين فقط در سيطره اوست و فرزندي براي خود نگرفته است و در فرمانروايي شريكي ندارد و هر چيزي را آفريده و آن را به اندازه قرار داده، اندازه اي درست و دقيق.

من تا آنجایی که از آیه فهمیدم خداوند می فرماید فرمانروایی در سیطره اوست و در فرمانروایی شریکی ندار .
اگر امکان دارد درباره ای آیه توضیحی بده که چرا خداوند می فرمایند که در فرمانروایی شریکی ندارند ولی شما می گویید علی هم فرمانروای هستی است ؟
قديمي Friday 3 June 2016   #1317
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 1,635

نقل قول:
سلام
خداوند در قرآن کریم می فرمایند :
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اتَّقُواْ اللّهَ وَابْتَغُواْ إِلَيهِ الْوَسِيلَةَ وَجَاهِدُواْ فِي سَبِيلِهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ (المائده/35)
و همچنین رسول الله می فرمایند :
کأنی قد دعیت فاجبت، انی قد ترکت فیکم الثقلین احدهما اکبر من الآخر، کتاب الله و عترتی اهل بیتی، فانظروا کیف تخلفونی فیهما، فانهما لن یفترقا حتی یردا علی الحوض...
زمان وفات من نزدیک شده است. من در میان شما دو شیء گرانبها باقی می‌گذارم که یکی بزرگتر از دیگری است، کتاب خدا و عترتم که همان اهل بیت است. پس بنگرید که چگونه با آن دو رفتار می‌کنید که آن دو از هم جدا نمی‌شوند تا آنکه در کنار حوض بر من وارد شوند.
البته شما می دانم سخن برترین و بهترین مخلوق خداوند باری تعالی برایتان ارزشی ندارد ولی برای بنده همانند کلام خداوند متعال است که خداوند برای برای تقرب و نزدیکی به خودش وسیله قرار داده است حال برتربن مخلوق خداوند می فرمایند برای کتاب خدا و اهل البیت هرگز از هم جدا نمی شوند و حال چون شما این سخن رسول الله را قبول ندارید و بنده هم در مقام قضاوت نیستم این قسمت را به وجدانتان واگذار می کنم که چه هستید ؟؟؟

نکته:بهتر است وقتی که می خواهید نام رسول مکرم اسلام را بیان کنید با احترام بسیار زیاد آن را بیان کنید چون مقام ایشان نزد خداوند متعال بسیار بالاست . حال میل خودتان است .
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 3 كاربر از علوی بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 3 June 2016   #1318
bisetareh
عضو ثابت

نشان bisetareh

[quote=طارق;2343793]این هم شد دلیل محکم و دندان شکن چون که خداوند وفرموده ولی شما کسانی هستند که دررکوع زکات می دهند و خداوند فرموده ااطیعوالله واطیعو رسول پس فرمانروای هستی علی است اگر چنین است تمام پیامبرام فرمانروای هستی هستند چون خداوند امر به اطاعت آنها فرموده اند
اگر خداوند بخواهد می تواند عیسی را خدا کند اگر از یک مسیحی بپرسی آیا نمی گوید اگر خدابخواهد عیسی خدامی شود که خواسته است یعنی خدا نمی تواند پسر داشته باشد

قَالَ رَبِّ اغْفِرْ لِي وَهَبْ لِي مُلْكًا لَا يَنْبَغِي لِأَحَدٍ مِنْ بَعْدِي ۖ إِنَّكَ أَنْتَ الْوَهَّابُ35
گفت: پروردگارا! مرا بيامرز و حكومتي به من ببخش كه بعد از من سزاوار هيچ كس نباشد؛ يقيناً تو بسيار بخشنده اي.

شما بخاطر اینکه سلیمان چنین فرمانروایی داشته استناد می کنید که فرمانروایی علی هم درست است در صورتی که اگر به آیه توجه کنی سلیمان از خداوند تقاضا می کند حکومتی به او ببخشد که بعد از او سزاوار هیچ کس نباشد یعنی اینکه بعد از سلیمان به کس دیگری چنین حکومتی را ندهد
نقل قول:
[p=2342725&postcount=1218[/url]

/quote]
آیا این دلایل محکم ودندان شکن است که دوستانتان برای اثبات فرمانروایی علی آوردند ؟
کلیه بحث یا حداقل صفحه مورد نظر را لینک کنید نه گلچین کردن
تا آنجایی که شما فهمیدید خداوند می فرماید فرمانرواست
و فرمانروا خواندن حضرت علی را شراکت در کار خدا می دانید!!!!!!!!
آنگاه با توجه به آیه
وَ ما من دابّة إلاّ عَليَ الله رزقُهَا
هيچ جنبنده اي نيست مگر آنكه روزي او بر عهده خدا است»؛ اما در جائی دیگر از قرآن، تأمين خوراك مادران فرزندان شيرخوار را به عهده پدران مي داند و می فرماید:« وَ عَليَ المولود لهُ رزقُهُنّ وَ كسوَتهُنّ بالمَعروفِ» یعنی:« خوراك و پوشاك مادران ... به طور شايسته بر عهده پدران است».

يُدَبِّرُ الْأَمْرَ
يونس: ۳ و ۳۱؛ رعد: ۲
چه شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فَالْمُدَبِّراتِ أَمْراً

{وَ إِذا مَرِضْتُ فَهُوَ يَشْفِينِ}؛ «و چون بيمار شوم بهبودم بخشد» (شعراء: ۸۰)

«ما در عسل شفا قرار داديم»: {فِيهِ شِفاءٌ لِلنَّاسِ}؛ «در آن براي مردم شفاست» (نحل: ۶۹)

چه شد شفا از خدا بود از عسل بود یا پزشک
اگر یادتان باشد در این بحث جواب قانع کننده ای نداشتید.
بله همه چیز از خداست و بقیه اسباب وتوسل
یعنی مستقلا کار نمیکنند.
واین استقلال است که موجب شرک یا کفر می گردد که در مورد شیعه این طور نیست.
بله تا این جا را قبول می کنید به دکتر می روید با واسطه کتاب خدا را تهیه می کنید اما و قتی نام اولیای خدا و محبان ایشان به میان میاید شرک است وشراکت وسط می آید.
یاعلی
لبیک یا حسین علیه السلام
یاعلی
تعداد 3 كاربر از bisetareh بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 3 June 2016   #1319
hosyn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 1,757

نقل قول:
الَّذِي لَهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَلَمْ يَتَّخِذْ وَلَدًا وَلَمْ يَكُنْ لَهُ شَرِيكٌ فِي الْمُلْكِ وَخَلَقَ كُلَّ شَيْءٍ فَقَدَّرَهُ تَقْدِيرًا2

- ترجمه استاد انصاریان :
همان كه فرمانروايي آسمان ها و زمين فقط در سيطره اوست و فرزندي براي خود نگرفته است و در فرمانروايي شريكي ندارد و هر چيزي را آفريده و آن را به اندازه قرار داده، اندازه اي درست و دقيق.

من تا آنجایی که از آیه فهمیدم خداوند می فرماید فرمانروایی در سیطره اوست و در فرمانروایی شریکی ندار .
اگر امکان دارد درباره ای آیه توضیحی بده که چرا خداوند می فرمایند که در فرمانروایی شریکی ندارند ولی شما می گویید علی هم فرمانروای هستی است ؟
دوست گرامی، امام صادق شیعه خود را سه دسته کردند: شیعه در ظاهر غیر باطن، شیعه در باطن غیر ظاهر، شیعه در باطن و ظاهر، و در بیانی بسیار جالب، وقتی کسی ادعا میکند که من شیعه شما در باطن و ظاهر هستم، حضرت فوری جواب میدهند آنها صفاتی دارند که با آن شناخته میشوند، و قتی میپرسند آن صفات چیست؟ بر خلاف انتظار همه! میگویند اولها أنهم عرفوا التوحید حقّ معرفته، و تا حدود یک صفحه توضیح میدهند که صاحب المیزان این روایت را از غرر روایات میدانند، و در تحف العقول آمده، و کتاب ترجمه هم دارد.

بلی امام ع اولین صفت شیعه خود را معرفت حقیقی توحید میدانند، اگر قرار است کسی که امیرالمؤمنین را فرمانروای هستی بداند، خدا را از همه کاره بودن لحظه به لحظه هستی، منعزل کند، و پست فرمانروائی را به حضرت علي ع بدهد، این اول مشرک است، شیعه که نیست هیچ! از هر کافری بدتر است!

بنده به سهم خود، یک بار در عمرم احساس نکردم که خدای متعال در آیات قرآنش احساس رقابت با اولیاء خودش دارد، آخر آنها را خودش آفریده و میداند که چه گوهری در وجودشان گذاشته، و اولیاء او هم مرتب هشدار دادند که غلو نکنید که غالی از هر کافر و مشرکی بدتر است، اما هر چه از مقامات به ما نسبت بدهید هنوز به یک درصد آن هم نمیرسید، چون نمیتوانید تصور کنید آن مقامات را، نزلونا عن الربوبیه و قولوا فینا ما شئتم و لن تبلغوا، اجعلوا لنا ربا نؤب الیه و قولوا ما شئتم و لن تبلغوا، یعنی برای ما ربّ قرار دهید که همه چیز ما به او برمیگردد و سپس هر چه میخواهید بگویید و بدانید هرگز نمیرسید! ما را از ربوبیت پایین آورید و ما را خدا و اصل دار وجود ندانید و سپس هر چه میخواهید برای ما بگویید و بدانید که هرگز به واقع مقامات ما نخواهید رسید.

بنده به سهم خود اینجا صریحا اعلان میکنم که هر کس سر سوزن امیرالمؤمنین یا دیگر اولیاء خدا را در کنار خدا و بدون اذن لحظه به لحظه او، کاره‌ای بداند، از تمام کفار پست‌تر و ملعون‌تر است، هر چه دارند خدا به آنها داده، و هر لحظه بخواهد میگیرد، و بالاتر اینکه هر کاری که از آنها ظهور کند دقیقا منسوب به خود خداوند متعال است، چون خصوصیت اهل البیت این است که خدا آنها را از خودیت و دیدن سر سوزن نفسانیت رها کرده است، و لذا با سایر مخلوقین که هنوز در خود احساس نفسانیت دارند و ردای کبریای (من آنم که...) در سر دارند فرق میکنند، مثالی بزنم اگر میخواهید تامل کنید:

محال است محال است محال است که اگر کسی رفت دامن پادشاهی را گرفت و گفت خواهش میکنم فلان کار را انجام دهید، به او بگوید: ای بی شرم بی حیا! من خودم اینجا حاضر هستم، به این پارچه‌ای که پوشیده‌ام چنگ میزنی؟! این دامن من را میگیری؟!

چرا محال است؟ چون دامن پادشاه هیچ استقلالیت در کنار پادشاه ندارد، درست که خود پادشاه نیست، اما فقط وسیله توسل به اوست.
.
hosyn حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 4 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 3 June 2016   #1320
طارق
مهمان

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته

بنده به سهم خود اینجا صریحا اعلان میکنم که هر کس سر سوزن امیرالمؤمنین یا دیگر اولیاء خدا را در کنار خدا و بدون اذن لحظه به لحظه او، کاره‌ای بداند، از تمام کفار پست‌تر و ملعون‌تر است، هر چه دارند خدا به آنها داده، و هر لحظه بخواهد میگیرد، و بالاتر اینکه هر کاری که از آنها ظهور کند دقیقا منسوب به خود خداوند متعال است، چون خصوصیت اهل البیت این است که خدا آنها را از خودیت و دیدن سر سوزن نفسانیت رها کرده است، و لذا با سایر مخلوقین که هنوز در خود احساس نفسانیت دارند و ردای کبریای (من آنم که...) در سر دارند فرق میکنند، مثالی بزنم اگر میخواهید تامل
.
جناب حسین ببخشید که اینو می گویم ولی خیلی دوپهلو جواب دادی و به سراحت جواب ندادی که آیا این عقیده که می گوید علی فرمانروای هستی است حق وبا اذن خدااست یا نه ؟
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 08:15PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه