بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Saturday 3 September 2016   #31
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 17,051
ج: ***شهادت امام جواد وجود به موجود بر یگانه جواد وجود به موجو دشناس وجود تسلیت ***

السلام علیک ایهاالصراط المستقیم
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله
لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
وعلی علیه السلام هو صراط المستقیم
السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين ياعلي بن ابيطالب
امیرالمومنین علیه السلام
مردی به حضرت امام جواد علیه السلام عرض کرد: سفارشی به من بفرمایید؟
حضرت فرمود: آیا می پذیری؟ عرض کرد: آری
فرمودند:
«تَوَسَّدِ الصَّبْرَ وَ اعْتَنِقِ الْفَقْرَ وَ ارْفَضِ الشَّهَوَاتِ وَ خَالِفِ الْهَوَى وَ اعْلَمْ أَنَّكَ لَنْ تَخْلُوَ مِنْ عَيْنِ اللَّهِ فَانْظُرْ كَيْفَ تَكُون‏.»

در زندگى، صبر را تكیه گاه خود،
و تنگ دستى را همنشین خود قرار بده
و با هواهاى نفسانى مخالفت كن.
و بدان كه هیچگاه از دید خداوند پنهان و مخفى نخواهى ماند، پس مراقب باش كه در چه حالتى خواهى بود.

تحف العقول، ص 45

امام جواد عليه السلام:
مَنِ انقَطَعَ إلى غَيرِ اللّه ِ وَ كَلَهُ اللّه ُ إلَيهِ ؛

امام جواد عليه السلام: آن كه به غير خداوند روى آورد، خداوند به همو واگذارش كند.

بحار الأنوار، ج 68، ص 155.

امام جواد عليه السلام:
أفضَلُ أعمالِ شيعَتِنَا انتِظارُ الفَرَجِ

حضرت عبد العظيم عليه السلام از امام جواد عليه السلام چنين روايت مى كند: برترين اعمال شيعيان ما انتظار فرج [ظهور امام زمان عليه السلام] است.

کمال الدين، ص 377.

امام جواد عليه السلام:
لاتَكُن وَلِيّا لِلّهِ فِي العَلانِيَةِ، عَدُوّا لَهُ فِي السِّرِّ ؛

امام جواد عليه السلام: در ظاهر، دوست خدا و در باطن، دشمن خدا مباش.

بحار الأنوار، ج 75، ص 365.

خداوند، تمام شما را به استماع تلاوت قرآن امام زمانتان موفّق فرماید

مرحوم آیت الله تولایی خراسانی در سخنرانی خود در مسجد مروی تهران، در سال 1383 قمری می فرمود:
قرآن خواندنِ امام زمان علیه السلام جاذبه عجیبی دارد. سیّد بحرالعلوم مردی بود خیلی باوقار و متین، آقامنش بود. او نوکر، کلفت، استر و دستگاهی داشت. طلبه ‏های شاگردش دنبال سرش بودند. به حرم مطهّر امیرالمؤمنین علیه السلام وارد شد. مشغول زیارت شد. به طرف بالاسر رفت. یک مرتبه دیدند سیّد حالش تغییر کرد. دیدند سیّد بحرالعلوم زده زیر خواندن و گریه کردن:
چه خوش است صوت قرآن ز تو دلربا شنیدن
به رخت نظاره کردن، سخن خدا شنیدن
مدام این شعر را می ‏خواند و گریه می ‏کرد. مردم، طلبه‏ها، تعجب کردند. آخر سیّد بحرالعلوم با آن وقار، با آن متانت، حالا بنا کند شعر خواندن، آن هم عاشقانه و گریه‏کنان. هیچ‌کس جرأت نمی ‏کند جلو برود. چند دقیقه‏ای این شعر را می ‏خواند و گریه می ‏کرد. بعد دیدند دو مرتبه منظّم شد. زیارت کرد و بیرون آمد. عرض کردند: آقا! امروز شما تغییر حالت دادید، متوجه بودید؟ گفت: بله. گفتند: آقا! چطور شعر خواندید؟ فرمود: وقتی که بالای سر حضرت امیر علیه السلام رفتم، دیدم امام زمان علیه السلام نشسته‌ اند و قرآن می ‏خوانند. نتوانستم طاقت بیاورم. خدایا به حق قرآن عزیز، تمام این جمع را به استماع تلاوت قرآن امام زمانشان علیه السلام موفّق فرما.
قرآن خواندن امام زمان را گفتم یادم آمد از آن قرآنی که امام حسین علیه السلام بالای نیزه میان بازار کوفه تلاوت کرد. در ماه رمضان که سفره خدا گسترده شد، نمکش گریه بر امام حسین علیه السلام است، هر که اشکش می ‏آید دریغ نکند، عصر جمعه است.
از روز دوازدهم محرّم به بعد، هر روز سر مطهر امام حسین علیه السلام را بر می ‏داشتند، به یک محلّه از محلات کوفه می ‏بردند. آنجا بالای نیزه نصب می ‏کردند. حارث ‌بن وُکَیْده گفت در یکی از کوچه ‌های کوفه رد می ‏شدم و به حال خودم بودم. کوچه خلوت بود. دیدم صدای قرآن به گوش می ‏رسد، امّا قرآن با آهنگ عراق نیست، با آهنگ حجاز است. فرق است بین آهنگ حجاز و مدنی و بغدادی و بصری و عراقی. آن قرآن خیلی دلرباست. خیلی جذاب است. این قرآن گویا از دلِ سوخته خوانده می ‏شود. آیه هم اینست: إنَّهُمْ فِتْیَةٌ آمَنُوا بِرَبِّهِمْ وَ زِدْناهُمْ هُدیً
صحبت اصحاب کهف است، آیه مربوط به اصحاب کهف است. به قدری خوب می ‏خواند این قاری که دل مرا با خودش برد. برگشتم ببینم قاری کجاست؟ ولی در کوچه قاری ندیدم. دو مرتبه صدا بلند شد. دیدم صدا از طرف بالا می ‏آید. همین که نگاه کردم دیدم قاری، سر بریده پسر زهراست. ابن وُکَیْده گفت: من خیلی دلم سوخت، افّ بر تو ای روزگار! سر پسر فاطمه علیهاالسلام! قربانت بروم حسین جان! قربان لب‌ های قرآن‌خوانت یا اباعبدالله! گفت: با خودم گفتم امشب می ‌آیم این سر را می ‏برم و با گلاب شستشو می ‏دهم و دفن می ‏کنم. هرچه بادا باد. یک‌مرتبه غنچه گل باز شد و صدا بلند شد: «یابن وکیده! لیس لك الی ذلك سبیل.»
من آن جوری که خودم می ‏فهمم این جمله را معنا می ‏کنم، یعنی: پسر وکیده! تو می ‌خواهی مرا از زینب علیهاالسلام جدا کنی؟! تو می ‌خواهی مرا از بچّه ‏های یتیمم جدا کنی؟! باید سایه من بر سر سکینه ‏ام باشد. اینها معانی است که من از این عبارت می ‏فهمم. باید من پهلوی خواهرم زینب باشم.
یک کلمه دیگر هم من از این جمله می ‏فهمم. فرمود: پسر وُکَیده! تو را به این، راهی نیست. یعنی حسین در سفر است. حسین علیه السلام در سیر منازل است. سیر صعودی و تکاملی حسین علیه السلام تمام نشده، این وسط راه است. هنوز من باید در این سیر به منزل برسم. من باید به کاخ سلطنتی بروم. من باید در طشت زر بنشینم. پسر وُکَیده! این لب ‌هایی که الآن دارد قرائت قرآن می ‏کند، همین لب ‌ها باید چوب خیزران بخورد.
(سخنرانی های مدرسه مروی تهران، جمعه اوّل ماه رمضان سال 1383 قمری)
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 20 August 2017   #32
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

ج: ***شهادت امام جواد وجود به موجود بر یگانه جواد وجود به موجو دشناس وجود تسلیت ***

امام جواد عليه السلام:
لاتَكُن وَلِيّا لِلّهِ فِي العَلانِيَةِ، عَدُوّا لَهُ فِي السِّرِّ ؛

امام جواد عليه السلام: در ظاهر، دوست خدا و در باطن، دشمن خدا مباش.

بحار الأنوار، ج 75، ص 365.
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Monday 21 August 2017   #33
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام

dare-akherat.ir دار آخرت,
سجیتکم الکرم...

بزنطی می‌گوید در نامۀ امام رضا علیه‌ السلام به امام جواد علیه ‌السلام خواندم: «ای ابا جعفر! به من خبر داده‌اند که وقتی سوار می‌شوی، خدمتگزاران تو را از در کوچک بیرون می‌برند؛ این از بخل آنان است تا کسی از تو خیری ببیند! به حقی که بر تو دارم، از تو می‌خواهم که رفتن و آمدنت تنها از در بزرگ باشد! زمانی هم که سوار شدی، طلا و نقره همراهت باشد و هر کس که از تو درخواست کرد به او عطا کن. اگر از عموهایت کسی از تو خواست که به او احسان کنی، کمتر از پنجاه دینار به او نده، بیشتر از آن به اختیار خودت است؛ اگر کسی از عمه‌هایت از تو درخواست کرد، به او کمتر از بیست و پنج دینار نده، بیشتر از آن به اختیار خود تو است. من می‌خواهم که با این کار خداوند تو را بلند گرداند، پس انفاق کن کن و نترس که خداوند بر تو روزی را تنگ بگیرد!»

فی کتاب ابی الحسن [الرضا] الی ابی جعفر علیه السلام یا ابا جعفر! بلغنی ان الموالی اذا رکبت اخرجوک من الباب الصغیر، فانما ذلک من بخل منهم، لئلا ینال منک احد خیرا. و اسالک بحقی علیک لایکن مدخلک و مخرجک الا من الباب الکبیر، فاذا رکبت، فلیکن معک ذهب و فضه، ثم لا یسالک احد شیئا الا اعطیته و من سالک من عمومتک ان تبره فلا تعطه اقل من خمسین دینارا و الکتیر الیک و من سالک من عماتک فلا تعطها اقل من خمسه و عشرین دینارا و لکثیر الیک. انی انما ارید بذلک ان یرفعک الله، فانفق ولا تخش من ذی العرش اقتاراً.

کافی ج۴ ص۴۳
عیون اخبار الرضا ج۲ ص۸
بحارالانوار ج۵۰ ص۱۰۲

صلوات خاصه جواد الائمه علیه السلام
@dareakherat

آخر ذی القعده ۲۲۰ سالروز شهادت امام جواد علیه السلام

امام محمد بن علی جواد الائمه علیه السلام در ماه رجب سال صد و نود و پنج پای به عرصه جهان گذاشتند و در آخرین روز از ماه ذی القعده سال ۲۲۰ به شهادت رسیدند. در عظمت ایشان سخن بسیار و قلم ناتوان است تا آن جا که در زمان ولادت ایشان، پدر بزرگوارشان حضرت رضا علیه السلام ایشان را مولودی خواندند که هیچ مولود دیگری برای شیعه با برکت تر از ایشان نبوده است. نکته دیگری که در زندگی سراسر نور و خیر و رحمت و برکت آن حضرت به چشم می خورد، رسیدن ایشان به امامت در سنّ نه سالگی است. آری در مناصب الهیِ نبوت و امامت، شرط سنّی وجود ندارد و خدای قادر متعال می تواند علم و عصمت و تمام خصوصیات یک پیامبر یا امام را به کودکی خردسال یا نوزادی تازه به دنیا آمده عطا کند. (همان گونه که حضرت عیسی در گهواره سخن گفتند و از نبوت خویش خبر دادند) امام جواد علیه السلام نیز در کودکی و پس از شهادت پدر بزرگوارشان به امامت رسیدند.

با آن که دست ظلم و بیداد کین به آن حضرت مهلت چندانی نداد و جواد الائمه علیه السلام در سنّ بیست و پنج سالگی به شهادت رسیدند اما مکارم اخلاق و فضائل و کرامات و مناقب بسياري از آن حضرت در کتب شیعه و سنّی نقل شده است از جمله آن که: مأمون عباسی، مجلسی با حضور بزرگان علمای اهل سنّت تشکیل داد تا از آن حضرت که به ظاهر کم سنّ و سال بودند، سوالاتی پرسيده شود. یحیی بن اکثم، عالم بزرگ دربار، سؤالی در بحث حجّ از آن حضرت پرسید و با جواب دقیق و محکم امام جواد علیه السلام مواجه شد، از علم و دانش امام متحیّر گردید و در چهره او عجز و ناتوانی و شکست دیده می شد.

سرانجام در آخرین روز ذی القعده سال ۲۲۰ آن حضرت با توطئه خلیفه عباسی و زهری که امّ الفضل همسر ایشان با آن، ایشان را مسموم کرد به شهادت رسیدند. مرقد مطهر ايشان در كنار جد بزرگوارشان امام موسي ابن جعفر عليهما السلام در شهر كاظمين، زيارتگاه دوستداران اهل بيت عليهم السلام است.

برگرفته از مقدمه منهاج الصالحین

@dareakherat

چند نمونه از کلمات نورانی امام محمد تقی علیه السلام

1⃣ من أطاع هواه أعطی عدوّه مناه؛ هرکس از هوی و هوس خویش پیروی کند، آرزوی دشمنش را برآورده کرده است.

2⃣ قد عاداک من ستر عنک الرشد اتّباعا لمن تهواه؛ کسی که راه صحیح و درست را از تو بپوشاند بخاطر آنکه طبق هوی و میل تو رفتار کرده باشد با تو دشمنی کرده است.

3⃣ عزّ المومن فی غناه عن الناس؛ عزّت مومن در بی نیازی او از مردم است.

4⃣ الثقه بالله ثمن لکل غال و سُلّم الی کلّ عال؛ اعتماد به خداوند بهای هر گرانبهائی است و نردبانی برای هر بلند پايه ای است.

5⃣ المؤمن يحتاج الي ثلاث خصال، توفيق من الله و واعظ من نفسه و قبول ممن ينصحه؛ مؤمن به سه ويژگی نيازمند است: توفيق الهی، موعظه كننده ای درونی، پذيرش نصيحت از كسی كه او را نصيحت می كند.

مسند الامام الجواد ص۲۴۳
کلمه الامام الجواد ص۸۱
بحارالأنوار ج۷۵ ص۱۰۹
مسند الامام الجواد ص۲۴۴
بحارالأنوار ج۷۲ ص۶۵

@dareakherat

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Monday 21 August 2017 در 03:49PM.
قديمي Monday 21 August 2017   #34
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

[CENTER][COLOR="Blue"]
لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Monday 21 August 2017 در 03:47PM.
قديمي Tuesday 22 August 2017   #35
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام

مردی به امام جواد علیه السلام عرض کرد: سفارشی به من بفرما. حضرت فرمود: آیا می پذیری؟ عرض کرد: آری. فرمود: در زندگى، صبر را تكیه گاه خود، و تنگدستى را همنشین خود قرار بده و با هواهاى نفسانى مخالفت كن. و بدان كه هیچگاه از دید خداوند پنهان و مخفى نخواهى ماند، پس مراقب باش كه در چه حالتى خواهى بود.

«تَوَسَّدِ الصَّبْرَ وَ اعْتَنِقِ الْفَقْرَ وَ ارْفَضِ الشَّهَوَاتِ وَ خَالِفِ الْهَوَى وَ اعْلَمْ أَنَّكَ لَنْ تَخْلُوَ مِنْ عَيْنِ اللَّهِ فَانْظُرْ كَيْفَ تَكُون‏»

تحف العقول ص۴۵۵

عبد العظيم حسنى گويد: بر مولاى خود امام جواد عليه السّلام وارد شدم و مى‏ خواستم از قائم پرسش كنم كه آيا قائم همان مهدى است يا غير او؟ امام قبل از پرسش من سخن آغاز كرد و فرمود: اى ابو القاسم! قائم ما همان مهدى است. كسى كه بايد در غيبتش، او را انتظار كشند و در ظهورش او را فرمان برند و او سومين از فرزندان من است... سپس فرمود: برترين اعمال شيعيان ما انتظار فرج است.

«أَفْضَلُ أَعْمَالِ شِيعَتِنَا انْتِظَارُ الْفَرَجِ»

كمال الدين ج‏۲ ص۳۷۷

ابراهیم بن محمد هَمَذانی می گوید: به امام جواد علیه السلام در مورد ازدواج نامه نوشتم، نامه حضرت به خط مبارکش به دستم رسید که نوشته بود: رسول خدا صلی الله علیه وآله فرمود: هرگاه كسى كه اخلاق و دينش را می پسندید برای خواستگارى نزد شما آمد، به او زن بدهيد كه اگر چنين نكنيد در روى زمين فتنه و فساد بزرگى پديد آيد.

«إِذَا جَاءَكُمْ مَنْ تَرْضَوْنَ خُلُقَهُ وَ دِينَهُ فَزَوِّجُوهُ‏، إِلَّا تَفْعَلُوهُ تَكُنْ فِتْنَةٌ فِي الْأَرْضِ وَ فَسادٌ كَبِيرٌ»

كافی ج‏۵ ص۳۴۷

طی الارض و نجات مرد شامی از زندان

شیخ مفید و طبرسی و دیگران روایت کرده اند از علی بن خالد که گفت: زمانی در عسکر یعنی در سر من رای بودم شنیدم که مردی را از شام در قید و بند کرده اند و آورده اند در اینجا حبس نموده اند و می گویند او ادعای نبوت و پیغمبری کرده، گفت من رفتم در آن خانه که او را در آنجا حبس کرده بودند و با پاسبانان او مدارا و محبت کردم تا مرا به نزد او بردند. چون با او تکلم کردم یافتم او را صاحب فهم و عقل، پس از او پرسیدم که ای مرد بگو قصه تو چیست؟ گفت: بدان که من مردی بودم که در شام در موضع معروف به رأس الحسین علیه السلام یعنی موضعی که سر امام حسین علیه السلام را در آنجا گذاشته یا نصب کرده بودند عبادت خدا را می نمودم. شبی در محراب عبادت مشغول به ذکر خدا بودم که ناگاه شخصی را دیدم که نزد من است و به من فرمود: برخیز! پس برخاستم و مرا کمی راه برد ناگاه دیدم در مسجد کوفه می باشم، فرمود: این مسجد را می شناسی؟ گفتم: بلی این مسجد کوفه است، پس نماز خواند و من با او نماز خواندم. پس بیرون رفتیم و مرا کمی راه برد دیدم که در مسجد رسول خدا صلی اللَّه علیه و آله و سلم می باشم پس سلام کرد بر رسول خدا صلی اللَّه علیه و آله و سلم و نماز کرد و من هم نماز کردم پس با هم بیرون آمدیم پس قدر کمی راه رفتیم دیدم که در مکه می باشم پس طواف کرد و طواف کردم با او و بیرون آمدیم و کمی راه آمدیم دیدم که در همان محراب عبادت خود در شام می باشم و آن شخص از نظر من غائب شد. پس من در تعجب ماندم تا یکسال، چون سال دیگر شد باز آن شخص را دیدم که نزد من آمد، من از دیدن او مسرور شدم پس مرا خواند و با خود برد به همان موضعی که در سال گذشته برده بود، چون مرا برگردانید به شام و خواست از من مفارقت کند با او گفتم که ترا قسم می دهم به حق آن خدایی که این قدرت و توانایی را به تو داده بگو تو کیستی؟ فرمود: منم محمّد بن علی بن موسی بن جعفر علیهم السلام. پس من این حکایت را برای شخصی نقل کردم، این خبر کم کم به گوش وزیر معتصم محمّد بن عبدالملک زیات رسید، فرستاد مرا در قید و بند کردند و آوردند مرا به عراق و حبس نمودند چنانکه می بینی و بر من بستند که من ادعای پیغمبری کرده ام.

راوی گفت: به آن مرد گفتم میل داری که من قصه ترا برای محمّد بن عبدالملک بنویسم تا بر حقیقت حال تو مطلع گردد و ترا رها کند؟ گفت: بنویس. پس من نامه ای به محمّد بن عبدالملک نوشتم و شرح حال آن مرد محبوس را در آن درج کردم چون جواب آمد دیدم همان نامه خودم است در پشت آن نوشته که به آن مرد بگو که بگوید به آن کسی که او را در یک شب از شام به کوفه و مدینه و مکه برده و از مکه به شام برگردانیده بیاید او را از زندان بیرون برد. راوی گفت من از مطالعه جواب آن نامه خیلی مغموم شدم و دلم بر حال آن مرد سوخت. روز دیگر صبح زود گفتم بروم و او را از جواب نامه اطلاع دهم و امر کنم او را به صبر و شکیبایی، چون به در زندان رسیدم دیدم پاسبانان زندان و لشکریان و مردمان بسیاری به سرعت تمام گردش می کنند و جستجو می نمایند. گفتم مگر چه خبر است؟ گفتند: آن مردی که ادعای نبوت می کرد و در زندان حبس بود دیشب مفقود شده و هیچ اثری از او نیست نمی دانیم به زمین فرو رفته یا مرغ هوا او را ربوده علی بن خالد گفت فهمیدم که حضرت امام محمّد تقی علیه السلام به اعجاز او را بیرون برده است و من در آن وقت زیدی مذهب بودم چون این معجزه را دیدم امامی مذهب شدم و اعتقادم نیکو شد.

الارشاد ج۲ ص۲۸۹
الکافی ج۱ ص۴۹۲
بحارالانوار ج۵۰ ص۳۸

@dareakherat

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Tuesday 22 August 2017 در 10:48AM.
قديمي Saturday 11 August 2018   #36
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

شهادت حضرت جواد الائمه علیهم السلام محمد بن علی بن موسی الرضا امام جواد وجود به موجود بر یگانه امام جواد وجود به موجود شناس وجود؛ سید وفخر کائنات ولی امر ممکنات بقیة الله الاعظم حجة بن الحسن المهدی وعجل الله تعالی فرجه الشریف تسلیت
یا جواد الائمه ادرکنی
قديمي Saturday 11 August 2018   #37
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

آخر ذی قعده
شهادت جانسوز جوادالأئمة
امام محمد تقی علیه السلام
محضر امام زمان عجل الله فرجه
و شیعیان آنحضرت تسلیت باد.

امام جواد علیه السلام فرمودند:
أوْحَى اللَّهُ إِلَى بَعْضِ الْأَنْبِيَاءِ: أَمَّا زُهْدُكَ فِي الدُّنْيَا فَتُعَجِّلُكَ الرَّاحَةُ وَ أَمَّا انْقِطَاعُكَ إِلَيَّ فَيُعَزِّزُكَ بِي؛ وَ لَكِنْ هَلْ عَادَيْتَ لِي عَدُوّاً وَ وَالَيْتَ لِي وَلِيّاً؟!

خداوند به يكى از پيامبران وحى فرمود:
دل كندنت از دنيا، آسايشى بود كه بدان شتافتى!
پيوستنت به من، عزتى بود كه بدان دست يافتى!
(اينها براى خودت بود)
آيا بخاطر من، با دشمنم دشمنى و با دوستم دوستى کردی؟
(آیا من خدا معیار تولی و تبری تو بودم؟)

تحف العقول، کلمات قصارامام جواد .

یا حسین
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُم
یا علی یا حیدر یا مرتضی

یا جواد الائمه ادرکنی
https://t.me/joinchat/AAAAAEG-ThUxsKUvziUwsg
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 12 August 2018   #38
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نماز دهه اول ماه ذی الحجه

امام صادق(علیه السلام) مى فرماید: پدرم حضرت امام باقر(علیه السلام) به من فرمود: پسرم! در دهه نخست از ماه ذى الحجّه، هر شب میان نماز مغرب و عشا این دو رکعت نماز را ترک مکن:
در هر رکعت سوره حمد و سوره قل هو الله را مى خوانى، پس از آن این آیه (آیه 142 سوره اعراف) را مى خوانى:
وَ واعَدْنا مُوسى ثَلاثینَ لَیْلَةً، وَ أَتْمَمْناها بَعَشْر، فَتَمَّ میقاتُ رَبِّهِ أَرْبَعینَ لَیْلَةً، وَ قالَ مُوسى لاَِخیهِ هارُونَ اخْلُفْنى فى قَوْمى، وَ أَصْلِـحْ وَلا تَتَّبِعْ سَبیـلَ الْمُفْسِـدینَ.

اگر چنین کنى، در ثواب حاجیان، و اعمال حجّ آنها شریک مى شوى

اقبال الاعمال صفحه 317.
قديمي Sunday 12 August 2018   #39
khalerize
سعیده

نشان khalerize

تاريخ ثبت نام: Jul 2009
مكان: همه جای ایران سرای من است
پاسخ‌ها: 7,855

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته

نماز دهه اول ماه ذی الحجه

امام صادق(علیه السلام) مى فرماید: پدرم حضرت امام باقر(علیه السلام) به من فرمود: پسرم! در دهه نخست از ماه ذى الحجّه، هر شب میان نماز مغرب و عشا این دو رکعت نماز را ترک مکن:
در هر رکعت سوره حمد و سوره قل هو الله را مى خوانى، پس از آن این آیه (آیه 142 سوره اعراف) را مى خوانى:
وَ واعَدْنا مُوسى ثَلاثینَ لَیْلَةً، وَ أَتْمَمْناها بَعَشْر، فَتَمَّ میقاتُ رَبِّهِ أَرْبَعینَ لَیْلَةً، وَ قالَ مُوسى لاَِخیهِ هارُونَ اخْلُفْنى فى قَوْمى، وَ أَصْلِـحْ وَلا تَتَّبِعْ سَبیـلَ الْمُفْسِـدینَ.

اگر چنین کنى، در ثواب حاجیان، و اعمال حجّ آنها شریک مى شوى

اقبال الاعمال صفحه 317.
خیلی ممنون.
قبول باشه ان شاالله.
قديمي Monday 13 August 2018   #40
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

ر: ۱۶۸۱۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
صفحه نخست » عکس و فیلم

یا جواد الائمه ادرکنی
قديمي Monday 13 August 2018   #41
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

شار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵

یا جواد الائمه ادرکنی

پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 12:34PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه