بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Monday 19 October 2020   #2401
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 2,145
ج: انکار شرک

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
وَلَقَدْ صَرَّفْنَا لِلنَّاسِ فِي هَذَا الْقُرْآنِ مِنْ كُلِّ مَثَلٍ فَأَبَى أَكْثَرُ النَّاسِ إِلَّا كُفُورًا ﴿۸۹﴾
و به راستى در اين قرآن از هر گونه مثلى گوناگون آورديم ولى بيشتر مردم جز سر انكار ندارند (۸۹)
در آیه خداوند میفرمایند هر مثالی که ما آوردیم نه تو ! ! ! دیگر تو در درجه خداوند متعال نیستی اگر چه خودت را هم درجه انبیاء الهی میدانی ولی این یک قلم دیگر ....

وَلَقَدْ صَرَّفْنَا لِلنَّاسِ فِي هَٰذَا الْقُرْآنِ مِنْ كُلِّ مَثَلٍ فَأَبَىٰ أَكْثَرُ النَّاسِ إِلَّا كُفُورًا

ما در این قرآن، برای مردم از هر چیز نمونه‌ای آوردیم (و همه معارف در آن جمع است)؛ اما بیشتر مردم (در برابر آن، از هر کاری) جز انکار، ابا داشتند!

بخواهیم به تاریخ اسلام نگاه کنیم مردم خداوند متعال و رسول الله ، مکه ، قبله ، قرآن ، معاد ، خالق و مخلوق و ... همه ی اعتقادات و افکار و دستورات اسلام را قبول داشته اند بجز یک مسئله آن هم ولایت اولی الامر و وارث بر حق دین حضرت امیرالمومنین علی است که بنا به دستور قرآن باید از اولی الامر اطاعت شود و تنها انکار مردم در آن زمان ( اکثریت و بعضی افراد انکار نکردند ) این قضیه بود و جالب است تقریبا دو الی سه روز دیگر قومی که منکر اسلام هستند دختر رسول الله را شههید میکنند و آن حق را انکار ! ! ! ! ! ! ! !
البته این مسائل به اسلام و مسلمینی که در دایره اسلام هستند تعلق دارند و شما دینتان جدید است و احکام ندارد .
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 21 October 2020   #2402
کنجکاو1
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 1,244

قُلْ إِنَّمَا أَنَا بَشَرٌ مِثْلُكُمْ يُوحَى إِلَيَّ أَنَّمَا إِلَهُكُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ فَاسْتَقِيمُوا إِلَيْهِ وَاسْتَغْفِرُوهُ وَوَيْلٌ لِلْمُشْرِكِينَ ﴿۶﴾
بگو من بشرى چون شمايم جز اينكه به من وحى مى ‏شود كه خداى شما خدايى يگانه است پس مستقيما به سوى او بشتابيد و از او آمرزش بخواهيد و واى بر مشركان (۶)
فصلت

دیگه خداوند چطور باید بگوید که مستقیم به سوی خدا برویم و مستقیم از خداوند بخواهیم ؟

البته مشرکین هرگز نخواهند پذیرفت پس وای برمشرکین با اینکه می بینند کلام خداوند را باز بهانه می آورند .

آخرين ويرايش کنجکاو1 ، Wednesday 21 October 2020 در 04:34PM.
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 21 October 2020   #2403
کنجکاو1
عضو ثابت

https://www.dalfak.com/w/rdsdg/%D8%B...6%D9%84-%D8%B9

یک سوال دارم مگر نمی گویند ما مقربین درگاه الهی را واسطه قرار می دهیم که خداوند دعایمان را اجابت کنند .

مثلا از بعضیها که سوال می کنیم چرا برای شفا گرفتن به بندگان خوب خداوند متوسل می شوید ؟

در جواب می گوین چون آنها مقربان درگاه الهی هستند ونزد خداوند آبرو مندند به آنها متوسل می شویم که خداوند مریضمان را شفاء بدهد

اگر چنین است و شما آنهارا واسطه قرار می دهید که خداوند شفاء بدهد پس چرا می گوید ابولفضل شفاء داد نمی گوید خدا وند مادرم را شفا داد؟
قديمي 4 هفته پيش   #2404
علوی

نشان علوی

نقل قول:
قُلْ إِنَّمَا أَنَا بَشَرٌ مِثْلُكُمْ يُوحَى إِلَيَّ أَنَّمَا إِلَهُكُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ فَاسْتَقِيمُوا إِلَيْهِ وَاسْتَغْفِرُوهُ وَوَيْلٌ لِلْمُشْرِكِينَ ﴿۶﴾
بگو من بشرى چون شمايم جز اينكه به من وحى مى ‏شود كه خداى شما خدايى يگانه است پس مستقيما به سوى او بشتابيد و از او آمرزش بخواهيد و واى بر مشركان (۶)
فصلت

دیگه خداوند چطور باید بگوید که مستقیم به سوی خدا برویم و مستقیم از خداوند بخواهیم ؟

البته مشرکین هرگز نخواهند پذیرفت پس وای برمشرکین با اینکه می بینند کلام خداوند را باز بهانه می آورند .
ایشان از نظر جسمانی شبیه به بقیه انسانها هستند .
ولی کدام از ما وحی برمان نازل میشود ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
اگر کسی هست بگو بشناسیم ! ! ! !
یا فاطمه الزهرا
قديمي 4 هفته پيش   #2405
علوی

نشان علوی

نقل قول:
https://www.dalfak.com/w/rdsdg/%D8%B...6%D9%84-%D8%B9

یک سوال دارم مگر نمی گویند ما مقربین درگاه الهی را واسطه قرار می دهیم که خداوند دعایمان را اجابت کنند .

مثلا از بعضیها که سوال می کنیم چرا برای شفا گرفتن به بندگان خوب خداوند متوسل می شوید ؟

در جواب می گوین چون آنها مقربان درگاه الهی هستند ونزد خداوند آبرو مندند به آنها متوسل می شویم که خداوند مریضمان را شفاء بدهد

اگر چنین است و شما آنهارا واسطه قرار می دهید که خداوند شفاء بدهد پس چرا می گوید ابولفضل شفاء داد نمی گوید خدا وند مادرم را شفا داد؟
شفاء دادن بیمار لاعلاج یک معجزه است و اگر تا بحال قرآن را مطالعه کرده باشید همه معجزات به اسم یک پیامبر است نه خداوند متعال مثلا برخی از معجزات پیامبران که در قرآن و روایات آمده است به قرار زیر است:
حضرت صالح : بیرون آوردن ناقه از شکم کوه.
حضرت ابراهیم : سردشدن آتش بر او- زنده كردن مرغ هاى چهارگانه به اذن خداوند متعال.
حضرت یوسف : شفای چشمان یعقوب نبی با پیراهن حضرت یوسف .
حضرت موسی : تبدیل عصا به اژدها - ید بیضا - نزول عذابهای متعدد جهت تنبه قوم فرعون - شكافتن دریا - جوشیدن دوازده چشمه برای بنی اسرائیل - زنده شدن مقتول بنی‌اسرائیل - ابر‌های سایبان - نزول منّ و سلوی - قرار گرفتن کوه طور بالای سر بنی‌اسرائیل.
حضرت داود : تسخیر باد - دانستن زبان پرندگان - نرم بودن آهن در دست او - صنعت لباس جنگ.
حضرت سلیمان : تسخیر باد - دانستن زبان پرندگان و حیوانات دیگر- تسلط بر جنیان و شیاطین- سخن گفتن با مورچه - چشمه مس
حضرت عیسی : نحوه ولادت - تكلم در گهواره - جان دادن به مجسمه پرنده - شفای كور مادرزاد و پیس - زنده كردن مردگان - اخبار از غیب - نزول غذای آسمانی
حضرت محمد : قرآن - شق القمر - رد الشمس - جاری شدن آب از بین انگشتان پیامبر - بارش شدید باران به دعای پیامبر - تسبیح گفتن دانه‌های سنگ در دستان پیامبر و ...

در این شکی نیست که تمام این معجزات به اذن پروردگار متعال انجام شده است ولی آن معجزه به اسم آن شخص مبعوث شده به رسالت است و گفته شده معجزه فلان پیامبر .
اگر با عقل شما سنجیده شود اول این ایراد به قرآن وارد است و این خلاف حرفهای شماست که قرآن حق است ! ! ! !
حال قسمت را باور کنیم یا دم خروست ؟ ؟ ؟ ؟
البته دروغ برای تو راحت است مثل آب خوردن .
یا فاطمه الزهرا

آخرين ويرايش علوی ، 4 هفته پيش در 11:40PM.
كاربران ذيل از علوی بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي 4 هفته پيش   #2406
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,045

نقل قول:
فصلت

مستقیم از خداوند بخواهیم ؟
از کجای ایه درامد

.....................................
البته مشرکین هرگز نخواهند پذیرفت
چی رو هرگز نخوان پذیرفت ؟
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 4 هفته پيش   #2407
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
ایشان از نظر جسمانی شبیه به بقیه انسانها هستند .
ولی کدام از ما وحی برمان نازل میشود ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
اگر کسی هست بگو بشناسیم ! ! ! !
یعنی مردم نمی دونستند که پیامبر از نظرجسمانی شبیه انسانهاست که خداوند می فرمایند قُلْ إِنَّمَا أَنَا بَشَرٌ مِثْلُكُمْ؟

یا از منظر دیگری می گویند بگو من بشری مثل شما هستم ؟
قديمي 4 هفته پيش   #2408
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
شفاء دادن بیمار لاعلاج یک معجزه است و اگر تا بحال قرآن را مطالعه کرده باشید همه معجزات به اسم یک پیامبر است نه خداوند متعال مثلا برخی از معجزات پیامبران که در قرآن و روایات آمده است به قرار زیر است:
حضرت صالح : بیرون آوردن ناقه از شکم کوه.
حضرت ابراهیم : سردشدن آتش بر او- زنده كردن مرغ هاى چهارگانه به اذن خداوند متعال.
حضرت یوسف : شفای چشمان یعقوب نبی با پیراهن حضرت یوسف .
حضرت موسی : تبدیل عصا به اژدها - ید بیضا - نزول عذابهای متعدد جهت تنبه قوم فرعون - شكافتن دریا - جوشیدن دوازده چشمه برای بنی اسرائیل - زنده شدن مقتول بنی‌اسرائیل - ابر‌های سایبان - نزول منّ و سلوی - قرار گرفتن کوه طور بالای سر بنی‌اسرائیل.
حضرت داود : تسخیر باد - دانستن زبان پرندگان - نرم بودن آهن در دست او - صنعت لباس جنگ.
حضرت سلیمان : تسخیر باد - دانستن زبان پرندگان و حیوانات دیگر- تسلط بر جنیان و شیاطین- سخن گفتن با مورچه - چشمه مس
حضرت عیسی : نحوه ولادت - تكلم در گهواره - جان دادن به مجسمه پرنده - شفای كور مادرزاد و پیس - زنده كردن مردگان - اخبار از غیب - نزول غذای آسمانی
حضرت محمد : قرآن - شق القمر - رد الشمس - جاری شدن آب از بین انگشتان پیامبر - بارش شدید باران به دعای پیامبر - تسبیح گفتن دانه‌های سنگ در دستان پیامبر و ...

در این شکی نیست که تمام این معجزات به اذن پروردگار متعال انجام شده است ولی آن معجزه به اسم آن شخص مبعوث شده به رسالت است و گفته شده معجزه فلان پیامبر .
اگر با عقل شما سنجیده شود اول این ایراد به قرآن وارد است و این خلاف حرفهای شماست که قرآن حق است ! ! ! !
حال قسمت را باور کنیم یا دم خروست ؟ ؟ ؟ ؟
البته دروغ برای تو راحت است مثل آب خوردن .
تا آنجایی که در قرآن خواندیم پیامبران درزمان حیات و برای اینکه نشان دهند ازجانب خداوند برگزیده شدند به اذن خداوند معجزه نشان می دادند مثل موسی که عصایی داشت ولی نمی دانست چه کارهایی می تواند با آن به اذن خداوند انجام دهد تا زمانی که خداوند از قدرتی که به آن داد آگاهش کردند .
آیا آیه ای داریم که گفته باشد پیامبران مرده هم معجزه دارند ؟

از اینها که بگذریم امامزاده بیژن و بی بی نور و... چرا باید به مردم معجزه نشان دهند و در کل شما چرا آنهارا با پیامبران مثال می زنید مگر از جانب خداوند نیز برآنها وحی می شودویا ازجانب خداوند ماموریت دارند که مردمان را بعداز مرگ بسوی خداوند دعوت کنند ؟
قديمي 4 هفته پيش   #2409
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
يَوْمَ يَجْمَعُ اللَّهُ الرُّسُلَ فَيَقُولُ مَاذَا أُجِبْتُمْ قَالُوا لَا عِلْمَ لَنَا إِنَّكَ أَنْتَ عَلَّامُ الْغُيُوبِ ﴿۱۰۹﴾مائده
[ياد كن]
روزى را كه خدا پيامبران را گرد مى ‏آورد پس مى‏ فرمايد چه پاسخى به شما داده شد مى‏ گويند ما را هيچ دانشى نيست تويى كه داناى رازهاى نهانى (۱۰۹)
این آیه به روشنی بیان می کند که پیامبران حتی نمی دانند به آنهاچه پاسخی داده شده چه رسد به آگاه بودن به نیات و اعمال بندگان .

عیسی هم درپاسخ سوال خداوند می گوید مرا هیچ دانشی نیست همانطور که بقیه پیامبران گفتند
وَإِذْ قَالَ اللَّهُ يَا عِيسَى ابْنَ مَرْيَمَ أَأَنْتَ قُلْتَ لِلنَّاسِ اتَّخِذُونِي وَأُمِّيَ إِلَهَيْنِ مِنْ دُونِ اللَّهِ قَالَ سُبْحَانَكَ مَا يَكُونُ لِي أَنْ أَقُولَ مَا لَيْسَ لِي بِحَقٍّ إِنْ كُنْتُ قُلْتُهُ فَقَدْ عَلِمْتَهُ تَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِي وَلَا أَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِكَ إِنَّكَ أَنْتَ عَلَّامُ الْغُيُوبِ ﴿۱۱۶﴾مائده
و [ياد كن] هنگامى را كه خدا فرمود اى عيسى پسر مريم آيا تو به مردم گفتى من و مادرم را همچون دو خدا به جاى خداوند بپرستيد گفت منزهى تو مرا نزيبد كه [در باره خويشتن] چيزى را كه حق من نيست بگويم اگر آن را گفته بودم قطعا آن را مى‏ دانستى آنچه در نفس من است تو مى‏ دانى و آنچه در ذات توست من نمى‏ دانم چرا كه تو خود داناى رازهاى نهانى (۱۱۶)

مزدور لعین چقدر دشمنی با خدا وایات الهی وما انزل الله وپیامبران الهی

این ایات قران نیست ؟
عالِمُ الْغَيْبِ فَلا يُظْهِرُ عَلى‏ غَيْبِهِ أَحَداً (26)
إِلاَّ مَنِ ارْتَضى‏ مِنْ رَسُولٍ فَإِنَّهُ يَسْلُكُ مِنْ بَيْنِ يَدَيْهِ وَ مِنْ خَلْفِهِ رَصَداً (27)سوره مبارکه جن

وَ رَسُولاً إِلى‏ بَني‏ إِسْرائيلَ أَنِّي قَدْ جِئْتُكُمْ بِآيَةٍ مِنْ رَبِّكُمْ أَنِّي أَخْلُقُ لَكُمْ مِنَ الطِّينِ كَهَيْئَةِ الطَّيْرِ فَأَنْفُخُ فيهِ فَيَكُونُ طَيْراً بِإِذْنِ اللَّهِ وَ أُبْرِئُ الْأَكْمَهَ وَ الْأَبْرَصَ وَ أُحْيِ الْمَوْتى‏ بِإِذْنِ اللَّهِ وَ أُنَبِّئُكُمْ بِما تَأْكُلُونَ وَ ما تَدَّخِرُونَ في‏ بُيُوتِكُمْ إِنَّ في‏ ذلِكَ لَآيَةً لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنينَ (49)سوره مبارکه آل عمران

فبهت الذی کفر
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي 4 هفته پيش   #2410
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ وَلَا يَزِيدُ الظَّالِمِينَ إِلَّا خَسَارًا ﴿۸۲﴾اسراء

و ما آنچه را براى مؤمنان مايه درمان و رحمت است از قرآن نازل مى ‏كنيم و[لى] ستمگران را جز زيان نمى‏ افزايد (۸۲)
السلام علیک یا نعمه الله علی الابرار ونقمته علی الفجار
یا علی
قديمي 4 هفته پيش   #2411
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
جنابhosyn اتفاقا شما هاهستید که بندگان خداوند را به درجه خدایی می رسانید وگر نه پیامبران و اولیای الهی روحشونم از مقامی که به آنها می دهید آگاهی ندارند ؟

مگر محاوره عیسی با خداوند رانشنیده ای که خداوند می گویند تو گفتی من ومادرم را همچون دو خدا من دون الله بپرستید ؟

ولی می بینیم که عیسی می گوید که چنین چیزی نگفته ودر ادامه اعتراف می کند تادرمیانشان بودم گواه برآنها بودم وپس از اینکه مردم خودبرآنها گواه بودی

پس می بینیم می شود پیامبران هم من دون الله قرارداد ؟

همانطور که شما علی را فرمانروای هستی میدانید در صورتی که هیچ دلیلی از جانب خداوند برای ادعای خود ندارید و خداوند فرمانروایی هستی را فقط و فقط در اختیار خود می داند و می گویند در فرمانروایی شریکی ندارد اگر شما علی را من دون الله قرار ندادید در فرمانروایی هستی پس چکار کردید ؟
ویا مقام حاکم روز قیامت برای علی

قسیم جهنم وبهشت و...
خدای نازل کننده قرآن که آشکارتر این کار را کرده و خودش هم خبر داده:

فاذا سویته و نفخت فیه من روحی فقعوا له ساجدین

فَإِذا سَوَّيْتُهُ وَ نَفَخْتُ فيهِ مِنْ رُوحي‏ فَقَعُوا لَهُ ساجِدينَ (29)سوره مبارکه بقره

فبهت الذی کفر
قديمي 4 هفته پيش   #2412
علوی

نشان علوی

نقل قول:
تا آنجایی که در قرآن خواندیم پیامبران درزمان حیات و برای اینکه نشان دهند ازجانب خداوند برگزیده شدند به اذن خداوند معجزه نشان می دادند مثل موسی که عصایی داشت ولی نمی دانست چه کارهایی می تواند با آن به اذن خداوند انجام دهد تا زمانی که خداوند از قدرتی که به آن داد آگاهش کردند .
آیا آیه ای داریم که گفته باشد پیامبران مرده هم معجزه دارند ؟

از اینها که بگذریم امامزاده بیژن و بی بی نور و... چرا باید به مردم معجزه نشان دهند و در کل شما چرا آنهارا با پیامبران مثال می زنید مگر از جانب خداوند نیز برآنها وحی می شودویا ازجانب خداوند ماموریت دارند که مردمان را بعداز مرگ بسوی خداوند دعوت کنند ؟
از اینها نگذر تمام آن معجزات به نام پیامبرشان بوده نه خداوند متعال .
یکی دیگر از نشانه های دشمنی تو با رسول الله اینجا مشخص میشود حتی برای ایشان اندازه یک سر سوزنی احترام قائل نیستی و کلمه مرده را برای ایشان بکار میبری همچون افراد دیگر ولی وقتی اطاعت از ایشان با اطاعت خداوند متعال برابر گفته شده یعنی احترام ایشان مافوق تصور بنی بشر است و باید احترام ایشان بسیار بسیار گرفته شود .
ایشان شهید شده اند نه وفات ( بقول مارمولکی مثل تو مرده است )
پیامبران الهی اگر مریض هم باشند بازم پیامبر هستند اگر شهید باشند بازم پیامبر و واجب الاطاعه هستند . دقیقا شما هم مثل عمر هستید که گفت این مرد هذیان میگوید .
شعور و شرف تو به اندازه سر سوزن نیست که القابی همچون امام زاده بیژن و .. را به فرد والامقامی مثل حضرت ابوالفضل میدهی .

شما از ما همیشه طلب آیه برای سوالتان می کنید ولی وقتی ما از شما سوالی میپرسیم و جواب از قرآن میخواهیم تنبان قرمزتان را می پوشید و روسری آبی سر می کنید و همچون آن زن شتر سوار به وقت عمل همچون آن بزکوهی (عمر) فرار میکنید و نشانه ای از شما نمی ماند و نمی گویید روش غسل در قرآن چگونه است ! ! ! ! ! !
باریکلا به غیرت نداشته شما
یا فاطمه الزهرا
قديمي 4 هفته پيش   #2413
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
ا
یکی دیگر از نشانه های دشمنی تو با رسول الله اینجا مشخص میشود حتی برای ایشان اندازه یک سر سوزنی احترام قائل نیستی و کلمه مرده را برای ایشان بکار میبری همچون افراد دیگر ولی
آیا خداوند به پیامبران بی احترامی کرده اند که کلمه مرده برای آنها بکار برده اند ؟

وَالسَّلَامُ عَلَيَّ يَوْمَ وُلِدْتُ وَيَوْمَ أَمُوتُ وَيَوْمَ أُبْعَثُ حَيًّا ﴿۳۳﴾
و درود بر من روزى كه زاده شدم و روزى كه مى‏ ميرم و روزى كه زنده برانگيخته مى ‏شوم (۳۳)

وَسَلَامٌ عَلَيْهِ يَوْمَ وُلِدَ وَيَوْمَ يَمُوتُ وَيَوْمَ يُبْعَثُ حَيًّا ﴿۱۵﴾
و درود بر او روزى كه زاده شد و روزى كه مى‏ ميرد و روزى كه زنده برانگيخته مى ‏شود (۱۵)

إِنَّكَ مَيِّتٌ وَإِنَّهُمْ مَيِّتُونَ ﴿۳۰﴾
قطعا تو خواهى مرد و آنان [نيز] خواهند مرد (۳۰)
قديمي 4 هفته پيش   #2414
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
از اینها نگذر تمام آن معجزات به نام پیامبرشان بوده نه خداوند متعال .
وَقَالُوا لَوْلَا أُنْزِلَ عَلَيْهِ آيَاتٌ مِنْ رَبِّهِ قُلْ إِنَّمَا الْآيَاتُ عِنْدَ اللَّهِ وَإِنَّمَا أَنَا نَذِيرٌ مُبِينٌ ﴿۵۰﴾
گفتند: چرا معجزاتي از سوي پروردگارش بر او نازل نشده ؟ بگو معجزات همه نزد خداست (و به فرمان او نازل مي‏شود، نه به ميل من و شما) من تنها انذار كننده آشكاري هستم. (۵۰)

وَلَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلًا مِنْ قَبْلِكَ وَجَعَلْنَا لَهُمْ أَزْوَاجًا وَذُرِّيَّةً وَمَا كَانَ لِرَسُولٍ أَنْ يَأْتِيَ بِآيَةٍ إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ لِكُلِّ أَجَلٍ كِتَابٌ ﴿۳۸﴾
و ما قبل از تو رسولاني فرستاديم و براي آنها همسران و فرزنداني قرار داديم، و هيچ رسولي نمي‏توانست (از پيش خود) معجزهاي بياورد، مگر به فرمان خدا، هر زماني كتابي دارد (و براي هر كاري موعدي مقرر است). (۳۸)

وَيَقُولُونَ لَوْلَا أُنْزِلَ عَلَيْهِ آيَةٌ مِنْ رَبِّهِ فَقُلْ إِنَّمَا الْغَيْبُ لِلَّهِ فَانْتَظِرُوا إِنِّي مَعَكُمْ مِنَ الْمُنْتَظِرِينَ ﴿۲۰﴾
و مي‏گويند چرا معجزه‏ اي از پروردگارش بر او نازل نمي‏شود؟ بگو غيب (و معجزات) براي خدا (و به فرمان او) است شما در انتظار باشيد من هم با شما در انتظارم (شما در انتظار معجزات اقتراحي و بهانه جويانه باشيد و من هم در انتظار مجازات شما!). (۲۰)

ترجمه مکارم شیرازی
حتی مشرکین زمان پیامبر این رامی دانستند که معجزات دراختیارخداوندو به اسم خداوند است شما چرا نمی دانید ؟
نمی گفتند چرا معجزه ندارد می گفتند چرا معجزه ای از پروردگارش براونازل نمی شود .
قديمي 4 هفته پيش   #2415
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

بحار الأنوار (ط - بيروت) ؛ ج‏24 ؛ ص330

51- شي، تفسير العياشي عَنْ خَطَّابِ بْنِ سَلَمَةَ «2» قَالَ قَالَ أَبُو جَعْفَرٍ‏ مَا بَعَثَ اللَّهُ نَبِيّاً قَطُّ إِلَّا بِوَلَايَتِنَا وَ الْبَرَاءَةِ مِنْ عَدُوِّنَا وَ ذَلِكَ قَوْلُ اللَّهِ فِي كِتَابِهِ‏ وَ لَقَدْ بَعَثْنا فِي كُلِّ أُمَّةٍ رَسُولًا أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ وَ اجْتَنِبُوا الطَّاغُوتَ فَمِنْهُمْ مَنْ هَدَى اللَّهُ وَ مِنْهُمْ مَنْ حَقَّتْ عَلَيْهِ الضَّلالَةُ بِتَكْذِيبِهِمْ آلَ مُحَمَّدٍ
ثُمَّ قَالَ‏ فَسِيرُوا فِي الْأَرْضِ فَانْظُرُوا كَيْفَ كانَ عاقِبَةُ الْمُكَذِّبِينَ‏ «3»

كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 2 (0 عضو 2 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 07:09AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه