بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Sunday 4 October 2020   #2356
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 2,145
ج: انکار شرک

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
أُولَٰئِكَ الَّذِينَ يَدْعُونَ يَبْتَغُونَ إِلَىٰ رَبِّهِمُ الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ وَيَرْجُونَ رَحْمَتَهُ وَيَخَافُونَ عَذَابَهُ ۚ إِنَّ عَذَابَ رَبِّكَ كَانَ مَحْذُورًا
کسانی را که آنان می‌خوانند، خودشان وسیله‌ای (برای تقرب) به پروردگارشان می‌جویند، وسیله‌ای هر چه نزدیکتر؛ و به رحمت او امیدوارند؛ و از عذاب او می‌ترسند؛ چرا که عذاب پروردگارت، همواره در خور پرهیز و وحشت است!

پس شما می گویی منظور آیه کسایی که مردم می خوانند پیامبر و اولی الامر است ؟
این همه تلاش برای عوض کردن بحث واقعا آدم را به فکر فرو میبرد ! ! ! ! !
چرا خودت را به نفهمی میزنی من کی این حرف را زده ام ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
تو در ذات و طبیعتت است که چشم دیدن رسول الله را نداشته باشی که خداوند در مورد دشمنان رسول الله چیزهای خوبی نگفته است .
آیه 56 سوره اسراء می فرمایند :
قُلِ ادْعُوا الَّذِينَ زَعَمْتُمْ مِنْ دُونِهِ فَلَا يَمْلِكُونَ كَشْفَ الضُّرِّ عَنْكُمْ وَلَا تَحْوِيلًا
بگو: «کسانی را که غیر از خدا (معبود خود) می‌پندارید، بخوانید! آنها نه می‌توانند مشکلی را از شما برطرف سازند، و نه تغییری در آن ایجاد کنند.»

آیه 57 سوره اسراء می فرمایند :
أُولَٰئِكَ الَّذِينَ يَدْعُونَ يَبْتَغُونَ إِلَىٰ رَبِّهِمُ الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ وَيَرْجُونَ رَحْمَتَهُ وَيَخَافُونَ عَذَابَهُ ۚ إِنَّ عَذَابَ رَبِّكَ كَانَ مَحْذُورًا
کسانی را که آنان می‌خوانند، خودشان وسیله‌ای (برای تقرب) به پروردگارشان می‌جویند، وسیله‌ای هر چه نزدیکتر؛ و به رحمت او امیدوارند؛ و از عذاب او می‌ترسند؛ چرا که عذاب پروردگارت، همواره در خور پرهیز و وحشت است!

در آیه 56 می فرمایند کسانی که دیگران را معبود قرار داده اند نه شفیع این دو بسیار فرق می کند و در آیه بعدی می فرمایند آن معبودان ساختگی خودشان به دنبال شفیع هستند نه رسول الله و اولی الامر که بنده فرموده ام .

سوال من بسیار ساده و روان و قابل فهم است و هرکسی که در قلبش مرضی نداشته باشد آن را راحت می فهمد آیا خداوند از رسول الله و اولی الامر حقیقی وسیله ای برای تقرب با درجه ی بالاتری خلق کرده ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
اگر خلق کرده او کیست یا چیست ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
یا فاطمه الزهرا

آخرين ويرايش علوی ، Sunday 4 October 2020 در 05:35PM.
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 4 October 2020   #2357
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 2,145

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته

کافرمشرک ملحد ؛ خداوند همه چیز می دونه اما خودش امر به دعا کرده

فبهت الذی کفر
دقت کرده اید که وقتی سخن از رسول الله به میان می آید چقدر ایشان تلاش می کنند با آن دشمنی کنند.
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از علوی بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 5 October 2020   #2358
کنجکاو1
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 1,248

نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
این همه تلاش برای عوض کردن بحث واقعا آدم را به فکر فرو میبرد ! ! ! ! !
چرا خودت را به نفهمی میزنی من کی این حرف را زده ام ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
تو در ذات و طبیعتت است که چشم دیدن رسول الله را نداشته باشی که خداوند در مورد دشمنان رسول الله چیزهای خوبی نگفته است .
آیه 56 سوره اسراء می فرمایند :
قُلِ ادْعُوا الَّذِينَ زَعَمْتُمْ مِنْ دُونِهِ فَلَا يَمْلِكُونَ كَشْفَ الضُّرِّ عَنْكُمْ وَلَا تَحْوِيلًا
بگو: «کسانی را که غیر از خدا (معبود خود) می‌پندارید، بخوانید! آنها نه می‌توانند مشکلی را از شما برطرف سازند، و نه تغییری در آن ایجاد کنند.»

آیه 57 سوره اسراء می فرمایند :

در آیه 56 می فرمایند کسانی که دیگران را معبود قرار داده اند نه شفیع این دو بسیار فرق می کند و در آیه بعدی می فرمایند آن معبودان ساختگی خودشان به دنبال شفیع هستند نه رسول الله و اولی الامر که بنده فرموده ام .

سوال من بسیار ساده و روان و قابل فهم است و هرکسی که در قلبش مرضی نداشته باشد آن را راحت می فهمد آیا خداوند از رسول الله و اولی الامر حقیقی وسیله ای برای تقرب با درجه ی بالاتری خلق کرده ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
اگر خلق کرده او کیست یا چیست ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
وا قعا گفتگو کردن باتو خسته کننده شده فقط بدنبال این هستی یه جوری بپیچونی من درباره آیه از تو سوال کردم آنها چه کسایی هستند که مردم آنهارا می خواندند ؟
شما گفتید ایا بهتراز رسول الله واولی الامر سراغ دارید ؟
چندباردیگر سوال رو تکرار کردم باز شما رفتید سراغ رسول و باز گفتید بهتر از رسول سراغ دارید ؟

باز هم تکرار می کنم آنهایی که می خواندن چه کسایی بودند ؟
آیا سنگ وچوب و ماه و ستاره یا فرعون امثال این بودند ؟
یا نه بندگان خوب خداوند بودند مثل ملائکه یا پیامبران ؟
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 5 October 2020   #2359
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,060

نقل قول:
می دونی کی حقه باز است ؟

اونی که سخنی را مخالف آنچیزی که هست نشان می دهد .

مثلا خداوند می فرمایند فرمانروای آسمانها وزمین است و شریکی ندارد فرزندی هم اختیار نکرده :
الَّذِي لَهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَلَمْ يَتَّخِذْ وَلَدًا وَلَمْ يَكُنْ لَهُ شَرِيكٌ فِي الْمُلْكِ وَخَلَقَ كُلَّ شَيْءٍ فَقَدَّرَهُ تَقْدِيرًا ﴿۲﴾

همان كس كه فرمانروايى آسمانها و زمين از آن اوست و فرزندى اختيار نكرده و براى او شريكى در فرمانروايى نبوده است و هر چيزى را آفريده و بدان گونه كه درخور آن بوده اندازه‏ گيرى كرده است (۲)

ولی حقه بازها بخاطر اینکه مردمان را ازراه خداوند باز دارند و کلام خداوند را عوض کنند وهمتایی برای خداوند قراردهند می گویند .

علی فرمانروای هستی است
حاکم روز قیامت .
فنا کننده و برپاکننده جهان علی است

و یا می فرمایند فرزندی ندارد .

ولی برای خداوند دختر و پسر و خانواده (آل الله ) قرارمی دهند .

.
حقه باز اونکی که جواب نداره 10بار ازت سوال شد

نقل قول:
من که دربرابر این همه دانش و علم غیب تو تسلیم هیچ آدم با شعور و بقول دوستتان علوی حلال زاده ای نمی تواند این همه مقاماتی که در این دو آیه برای علی درنظر گرفته شده را ببیند

برپاکننده قیامت علی

فنا کننده جهان را علی

حاکم روزقیامت علی

قسیم جهنم وبهشت علی

فرمانروای هستی علی

نقل قول:
طبق کدام آیات است ؟

تازه این مقامات مال امیرالمومنین نیست

بلکه مقام خدام او وخدام محبین اوست

بدبخت بیچاره کافرملحد مشرک گفتی طبق کدام ایات برات اوردم سوالاتت رو ادامه بده مردی
مگر نظام خلقت چند تا مدبر داره ؟
وچند تا مقسم داره ؟
والامر چن تا معنا داره طبق ایات
تا برسیم به اولی الامرش

فَالْمُدَبِّراتِ أَمْراً (5)سوره مبارکه نازعات

فَالْمُقَسِّماتِ أَمْراً (4)سوره مبارکه ذاریات

مبدبرات امر ومقسمات امر

اولا یعنی چه ؟
ثانیا مراد از امر چیست ؟

جواب؛ فرار ممکن نیست برات

فبهت الذی کفر

دردی بدتر از بی سوادی وجهل
نیست که مآل ش کفر وشرک والحاد شماست
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 5 October 2020   #2360
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
سخن خداوند در قالب یک کتاب نازل شده و آن هم قرآن است .
پیامبر در طول عمر خود سخنانی گفته اند که خداوند به بعضی از آنها اشاره دارند که مورد رضایت خداوند نبوده
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ لِمَ تُحَرِّمُ مَا أَحَلَّ اللَّهُ لَكَ تَبْتَغِي مَرْضَاتَ أَزْوَاجِكَ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿۱﴾تحریم
اى پيامبر چرا براى خشنودى همسرانت آنچه را خدا براى تو حلال گردانيده حرام مى ‏كنى خدا[ست كه] آمرزنده مهربان است (۱)

عَفَا اللَّهُ عَنْكَ لِمَ أَذِنْتَ لَهُمْ حَتَّى يَتَبَيَّنَ لَكَ الَّذِينَ صَدَقُوا وَتَعْلَمَ الْكَاذِبِينَ ﴿۴۳﴾
خدايت ببخشايد چرا پيش از آنكه [حال] راستگويان بر تو روشن شود و دروغگويان را بازشناسى به آنان اجازه دادى (۴۳)
توبه

این سوال شما اشتباه است پیامبر و مومنینی که در مسیر الله هستند حزب الله هستند وباید سخنان واعمالشان هم در همان مسیر باشد و بر طبق کلام خداوند عمل کنند
غلط کردی وگ خوردی ملعون مشرک منافق که معنای ایه رو نمی فهمی مزدور این ایه چه می فرماید

"سورةُ النّجْم‏
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ‏
وَ النَّجْمِ إِذا هَوى‏ (1)
ما ضَلَّ صاحِبُكُمْ وَ ما غَوى‏ (2)
وَ ما يَنْطِقُ عَنِ الْهَوى‏ (3)
إِنْ هُوَ إِلاَّ وَحْيٌ يُوحى‏ (4)

لعنت خدا برمابونین زنیمی که نسبت ناروا به نبی مکرم اسلام می دهند
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Monday 5 October 2020   #2361
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
جنابhosyn اتفاقا شما هاهستید که بندگان خداوند را به درجه خدایی می رسانید وگر نه پیامبران و اولیای الهی روحشونم از مقامی که به آنها می دهید آگاهی ندارند ؟

مگر محاوره عیسی با خداوند رانشنیده ای که خداوند می گویند تو گفتی من ومادرم را همچون دو خدا من دون الله بپرستید ؟

ولی می بینیم که عیسی می گوید که چنین چیزی نگفته ودر ادامه اعتراف می کند تادرمیانشان بودم گواه برآنها بودم وپس از اینکه مردم خودبرآنها گواه بودی

پس می بینیم می شود پیامبران هم من دون الله قرارداد ؟

همانطور که شما علی را فرمانروای هستی میدانید در صورتی که هیچ دلیلی از جانب خداوند برای ادعای خود ندارید و خداوند فرمانروایی هستی را فقط و فقط در اختیار خود می داند و می گویند در فرمانروایی شریکی ندارد اگر شما علی را من دون الله قرار ندادید در فرمانروایی هستی پس چکار کردید ؟
ویا مقام حاکم روز قیامت برای علی

قسیم جهنم وبهشت و...
خدای نازل کننده قرآن که آشکارتر این کار را کرده و خودش هم خبر داده:

فاذا سویته و نفخت فیه من روحی فقعوا له ساجدین

فَإِذا سَوَّيْتُهُ وَ نَفَخْتُ فيهِ مِنْ رُوحي‏ فَقَعُوا لَهُ ساجِدينَ (29)سوره مبارکه بقره

فبهت الذی کفر
قديمي Monday 5 October 2020   #2362
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
https://www.youtube.com/watch?v=eju3Xv3bUPc

وَإِذَا ذُكِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ بِالْآخِرَةِ وَإِذَا ذُكِرَ الَّذِينَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ يَسْتَبْشِرُونَ ﴿۴۵﴾و چون خدا به تنهايى ياد شود دلهاى كسانى كه به آخرت ايمان ندارند منزجر مى‏ گردد و چون كسانى غير از او ياد شوند بناگاه آنان شادمانى مى كنند (۴۵)

چرا از بردن نام الله منزجر می گردند ؟
مأبونین زنیمی که از بردن وشنیدن نام ولی الله ونبی الله منزجرند دقیقا همان مأبونین زنیمی هستند که از بردن نام مقدس الله جل جلاله وعم نواله منزجرند

فبهت الذی کفر
قديمي Monday 5 October 2020   #2363
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
چه اشکالی دارد شما از کسی بخواهید برای شما دعا کند خیلی هم خوب است .

آیا وقتی داد می زنی دخیل یا ابوالفضل درمانده ایم ابوالفضل مریض داریم ابوالفضل و یا می گویی برای شفای بیماران بلند بگو یا حسین منظورتان این است که می گویی ابوالفضل از خداوند بخواه که درمانده ایم مریض داریم یعنی خداوند این چیزهارا نمی داند ؟

در باره آیه که آوردید . در آیه خداوند می فرمایند
یا به آنان کتابی (آسمانی) داده‌ایم و دلیلی از آن برای (شرک) خود دارند؟!

آیا به شما کتابی (آسمانی ) داده شده و دلیلی ازآن برای خود دارید ؟
کافرمشرک ملحد ؛ خداوند همه چیز می دونه اما خودش امر به دعا کرده

فبهت الذی کفر
قديمي Monday 5 October 2020   #2364
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
إِنَّ رَبَّكَ هُوَ أَعْلَمُ بِمَنْ ضَلَّ عَنْ سَبِيلِهِ وَهُوَ أَعْلَمُ بِالْمُهْتَدِينَ ﴿۷﴾
پروردگارت خود بهتر مى‏ داند چه كسى از راه او منحرف شده و [هم] او به راه يافتگان داناتر است (۷)
فَلَا تُطِعِ الْمُكَذِّبِينَ ﴿۸﴾

پس از دروغزنان فرمان مبر (۸)
وَدُّوا لَوْ تُدْهِنُ فَيُدْهِنُونَ ﴿۹﴾
دوست دارند كه نرمى كنى تا نرمى نمايند (۹)
وَلَا تُطِعْ كُلَّ حَلَّافٍ مَهِينٍ ﴿۱۰﴾
و از هر قسم خورنده فرو مايه‏ اى فرمان مبر (۱۰)

شما بهتر است بنام امامانت سوگند یاد کنی

خدا قسم خورده چه قسمی که چشم مأبونین زنیم کور باد

لَعَمْرُكَ إِنَّهُمْ لَفي‏ سَكْرَتِهِمْ يَعْمَهُونَ (72)

فَمَنْ حَاجَّكَ فيهِ مِنْ بَعْدِ ما جاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعالَوْا نَدْعُ أَبْناءَنا وَ أَبْناءَكُمْ وَ نِساءَنا وَ نِساءَكُمْ وَ أَنْفُسَنا وَ أَنْفُسَكُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ اللَّهِ عَلَى الْكاذِبينَ (61)
فبهت الذی کفر

قديمي Monday 5 October 2020   #2365
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
روایتی در برخی منابع اهل سنت آمده است که به حدیث اقتدا شهرت یافته است. بر اساس این روایت، پیامبر مسلمانان را امر می کند که پس از رحلت او، به ابوبکر و عمر اقتدا نمایند؛ «فاقتدوا باللذین بعدی ابوبکر وعمر؛ به کسانی که بعد از من می آیند، ابوبکر و عمر، اقتدا نمایید.»

جناب عبدالعلی اگر اطاعت نکنی دشمن خداو رسول هستی به گفته خودت

هر وقت حدیث رو قبول داشتی میای حرف می زنی تا ببینیم حدیث از لحاط رجالی ومحتوائی صحیح هست یا نه با قران کریم وایات کلام الله مجید می خوره یا منافات داره

ونادون اطاعت رسول الله اطاعت خداست کلام بنده نیست کلام خداست

و............................
.............................
اطلاق کلام خدای متعال برای همیشه سرجای خودش هست
قديمي Monday 5 October 2020   #2366
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

وَ الْمُؤْمِنُونَ وَ الْمُؤْمِناتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِياءُ بَعْضٍ يَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ يَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَ يُقيمُونَ الصَّلاةَ وَ يُؤْتُونَ الزَّكاةَ وَ يُطيعُونَ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ أُولئِكَ سَيَرْحَمُهُمُ اللَّهُ إِنَّ اللَّهَ عَزيزٌ حَكيمٌ (71)سوره مبارکه توبه
http://www.iranclubs.org/forums/show...?t=3581&page=4
إِنَّما كانَ قَوْلَ الْمُؤْمِنينَ إِذا دُعُوا إِلَى اللَّهِ وَ رَسُولِهِ لِيَحْكُمَ بَيْنَهُمْ أَنْ يَقُولُوا سَمِعْنا وَ أَطَعْنا وَ أُولئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ (51)
وَ مَنْ يُطِعِ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ يَخْشَ اللَّهَ وَ يَتَّقْهِ فَأُولئِكَ هُمُ الْفائِزُونَ (52)
وَ أَقْسَمُوا بِاللَّهِ جَهْدَ أَيْمانِهِمْ لَئِنْ أَمَرْتَهُمْ لَيَخْرُجُنَّ قُلْ لا تُقْسِمُوا طاعَةٌ مَعْرُوفَةٌ إِنَّ اللَّهَ خَبيرٌ بِما تَعْمَلُونَ (53)
قُلْ أَطيعُوا اللَّهَ وَ أَطيعُوا الرَّسُولَ فَإِنْ تَوَلَّوْا فَإِنَّما عَلَيْهِ ما حُمِّلَ وَ عَلَيْكُمْ ما حُمِّلْتُمْ وَ إِنْ تُطيعُوهُ تَهْتَدُوا وَ ما عَلَى الرَّسُولِ إِلاَّ الْبَلاغُ الْمُبينُ (54)سوره مبارکه نور

مَنْ يُطِعِ الرَّسُولَ فَقَدْ أَطاعَ اللَّهَ وَ مَنْ تَوَلَّى فَما أَرْسَلْناكَ عَلَيْهِمْ حَفيظاً (80)سوره مبارکه نساء
کسی که اطاعت از رسول الله کند

پس به تحقیق (ودر حقیت) اطاعت الله وخدا نموده
وکسی که روی برتابد واطاعت رسول نکند حساب وکیفرش باماست

و................
قديمي Monday 5 October 2020   #2367
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
بله از شما بهتر از این در نمیاد رسول الله و راه ایشان را ول معطلی میدانی .
شما از اول هم با رسول الله مشکل داشتی ! ! ! ! ! ! ! از کجا این مشکل ساخته شده است ؟ ؟ ؟ ؟

.
من درباره آیه سخن گفتم
نقل قول:
من کسایی را وسیله قراردادم و آنهارا می خوانم خداوند می فرمایند این کسایی را که تو وسیله قرار دادی خودشان بدنبال وسیله می گردندد که به من نزدیک شوند چون به رحمت من امید وارهستند و از عذاب من می ترسند

در کل یعنی با خواندن و وسیله قراردادن آن کسان ول معطلم چون خودشان بدنبال وسیله می گردند

مگر شما معتقدی که منظور آیه پیامبر است که نا م رسول الله را می بری ؟

اگر می گویی منظور رسول الله است بگو وسیله ای که پیامبر بدنبال آن بود چه کسی بوده است ؟
قديمي Monday 5 October 2020   #2368
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
من درباره آیه سخن گفتم

مگر شما معتقدی که منظور آیه پیامبر است که نا م رسول الله را می بری ؟

اگر می گویی منظور رسول الله است بگو وسیله ای که پیامبر بدنبال آن بود چه کسی بوده است ؟
وسیله

وَ الْمُؤْمِنُونَ وَ الْمُؤْمِناتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِياءُ بَعْضٍ يَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ يَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَ يُقيمُونَ الصَّلاةَ وَ يُؤْتُونَ الزَّكاةَ وَ يُطيعُونَ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ أُولئِكَ سَيَرْحَمُهُمُ اللَّهُ إِنَّ اللَّهَ عَزيزٌ حَكيمٌ (71)سوره مبارکه توبه
http://www.iranclubs.org/forums/show...?t=3581&page=4
إِنَّما كانَ قَوْلَ الْمُؤْمِنينَ إِذا دُعُوا إِلَى اللَّهِ وَ رَسُولِهِ لِيَحْكُمَ بَيْنَهُمْ أَنْ يَقُولُوا سَمِعْنا وَ أَطَعْنا وَ أُولئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ (51)
وَ مَنْ يُطِعِ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ يَخْشَ اللَّهَ وَ يَتَّقْهِ فَأُولئِكَ هُمُ الْفائِزُونَ (52)
وَ أَقْسَمُوا بِاللَّهِ جَهْدَ أَيْمانِهِمْ لَئِنْ أَمَرْتَهُمْ لَيَخْرُجُنَّ قُلْ لا تُقْسِمُوا طاعَةٌ مَعْرُوفَةٌ إِنَّ اللَّهَ خَبيرٌ بِما تَعْمَلُونَ (53)
قُلْ أَطيعُوا اللَّهَ وَ أَطيعُوا الرَّسُولَ فَإِنْ تَوَلَّوْا فَإِنَّما عَلَيْهِ ما حُمِّلَ وَ عَلَيْكُمْ ما حُمِّلْتُمْ وَ إِنْ تُطيعُوهُ تَهْتَدُوا وَ ما عَلَى الرَّسُولِ إِلاَّ الْبَلاغُ الْمُبينُ (54)سوره مبارکه نور

مَنْ يُطِعِ الرَّسُولَ فَقَدْ أَطاعَ اللَّهَ وَ مَنْ تَوَلَّى فَما أَرْسَلْناكَ عَلَيْهِمْ حَفيظاً (80)سوره مبارکه نساء
کسی که اطاعت از رسول الله کند

پس به تحقیق (ودر حقیت) اطاعت الله وخدا نموده
وکسی که روی برتابد واطاعت رسول نکند حساب وکیفرش باماست

و................
قديمي Tuesday 6 October 2020   #2369
کنجکاو1
عضو ثابت

يَوْمَ يَجْمَعُ اللَّهُ الرُّسُلَ فَيَقُولُ مَاذَا أُجِبْتُمْ قَالُوا لَا عِلْمَ لَنَا إِنَّكَ أَنْتَ عَلَّامُ الْغُيُوبِ ﴿۱۰۹﴾مائده
[ياد كن]
روزى را كه خدا پيامبران را گرد مى ‏آورد پس مى‏ فرمايد چه پاسخى به شما داده شد مى‏ گويند ما را هيچ دانشى نيست تويى كه داناى رازهاى نهانى (۱۰۹)

این آیه به روشنی بیان می کند که پیامبران حتی نمی دانند به آنهاچه پاسخی داده شده چه رسد به آگاه بودن به نیات و اعمال بندگان .

عیسی هم درپاسخ سوال خداوند می گوید مرا هیچ دانشی نیست همانطور که بقیه پیامبران گفتند
وَإِذْ قَالَ اللَّهُ يَا عِيسَى ابْنَ مَرْيَمَ أَأَنْتَ قُلْتَ لِلنَّاسِ اتَّخِذُونِي وَأُمِّيَ إِلَهَيْنِ مِنْ دُونِ اللَّهِ قَالَ سُبْحَانَكَ مَا يَكُونُ لِي أَنْ أَقُولَ مَا لَيْسَ لِي بِحَقٍّ إِنْ كُنْتُ قُلْتُهُ فَقَدْ عَلِمْتَهُ تَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِي وَلَا أَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِكَ إِنَّكَ أَنْتَ عَلَّامُ الْغُيُوبِ ﴿۱۱۶﴾مائده
و [ياد كن] هنگامى را كه خدا فرمود اى عيسى پسر مريم آيا تو به مردم گفتى من و مادرم را همچون دو خدا به جاى خداوند بپرستيد گفت منزهى تو مرا نزيبد كه [در باره خويشتن] چيزى را كه حق من نيست بگويم اگر آن را گفته بودم قطعا آن را مى‏ دانستى آنچه در نفس من است تو مى‏ دانى و آنچه در ذات توست من نمى‏ دانم چرا كه تو خود داناى رازهاى نهانى (۱۱۶)
قديمي Tuesday 6 October 2020   #2370
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
يَوْمَ يَجْمَعُ اللَّهُ الرُّسُلَ فَيَقُولُ مَاذَا أُجِبْتُمْ قَالُوا لَا عِلْمَ لَنَا إِنَّكَ أَنْتَ عَلَّامُ الْغُيُوبِ ﴿۱۰۹﴾مائده
[ياد كن]
روزى را كه خدا پيامبران را گرد مى ‏آورد پس مى‏ فرمايد چه پاسخى به شما داده شد مى‏ گويند ما را هيچ دانشى نيست تويى كه داناى رازهاى نهانى (۱۰۹)

این آیه به روشنی بیان می کند که پیامبران حتی نمی دانند به آنهاچه پاسخی داده شده چه رسد به آگاه بودن به نیات و اعمال بندگان .

عیسی هم درپاسخ سوال خداوند می گوید مرا هیچ دانشی نیست همانطور که بقیه پیامبران گفتند
وَإِذْ قَالَ اللَّهُ يَا عِيسَى ابْنَ مَرْيَمَ أَأَنْتَ قُلْتَ لِلنَّاسِ اتَّخِذُونِي وَأُمِّيَ إِلَهَيْنِ مِنْ دُونِ اللَّهِ قَالَ سُبْحَانَكَ مَا يَكُونُ لِي أَنْ أَقُولَ مَا لَيْسَ لِي بِحَقٍّ إِنْ كُنْتُ قُلْتُهُ فَقَدْ عَلِمْتَهُ تَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِي وَلَا أَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِكَ إِنَّكَ أَنْتَ عَلَّامُ الْغُيُوبِ ﴿۱۱۶﴾مائده
و [ياد كن] هنگامى را كه خدا فرمود اى عيسى پسر مريم آيا تو به مردم گفتى من و مادرم را همچون دو خدا به جاى خداوند بپرستيد گفت منزهى تو مرا نزيبد كه [در باره خويشتن] چيزى را كه حق من نيست بگويم اگر آن را گفته بودم قطعا آن را مى‏ دانستى آنچه در نفس من است تو مى‏ دانى و آنچه در ذات توست من نمى‏ دانم چرا كه تو خود داناى رازهاى نهانى (۱۱۶)

مزدور لعین چقدر دشمنی با خدا وایات الهی وما انزل الله وپیامبران الهی

این قران نیست ؟
عالِمُ الْغَيْبِ فَلا يُظْهِرُ عَلى‏ غَيْبِهِ أَحَداً (26)
إِلاَّ مَنِ ارْتَضى‏ مِنْ رَسُولٍ فَإِنَّهُ يَسْلُكُ مِنْ بَيْنِ يَدَيْهِ وَ مِنْ خَلْفِهِ رَصَداً (27)سوره مبارکه جن

وَ رَسُولاً إِلى‏ بَني‏ إِسْرائيلَ أَنِّي قَدْ جِئْتُكُمْ بِآيَةٍ مِنْ رَبِّكُمْ أَنِّي أَخْلُقُ لَكُمْ مِنَ الطِّينِ كَهَيْئَةِ الطَّيْرِ فَأَنْفُخُ فيهِ فَيَكُونُ طَيْراً بِإِذْنِ اللَّهِ وَ أُبْرِئُ الْأَكْمَهَ وَ الْأَبْرَصَ وَ أُحْيِ الْمَوْتى‏ بِإِذْنِ اللَّهِ وَ أُنَبِّئُكُمْ بِما تَأْكُلُونَ وَ ما تَدَّخِرُونَ في‏ بُيُوتِكُمْ إِنَّ في‏ ذلِكَ لَآيَةً لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنينَ (49)سوره مبارکه آل عمران

فبهت الذی کفر
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:21AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه