بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Sunday 24 January 2010   #16
ترانه 68
عضو ثابت

نشان ترانه 68

تاريخ ثبت نام: Dec 2009
مكان: تهران
پاسخ‌ها: 684
روزنوشته ها: 1
ج: اتهامات آقایان خاتمی و موسوی دربوته نقد

نقل قول:
در اصل توسط عبد من عبادالله نوشته شده است نمايش نوشته
....
آیا ما می توانیم بگوییم که چون یک دولت به میلمان خوش نیامد و با احتمال قریب به یقین دانستیم که تقلب شده و به ما ظلم شده است می توانیم تمامی دستاوردهای ملتمان را به نابودی بکشانیم و نظامی که تمام داشته هایمان است را از اساس خراب کنیم؟
آیا یک صبر چهار ساله همراه با عزت و بزرگوارانه و با منت، برای هیمن مردم زجر کشیده بهتر از این مشکلات و نارسایی ها نبود؟ همین مشکلات چند ماه اخیر چقدر سختیهای اقتصادی این قشرهای ناتوان ما را بیشتر کرد؟؟؟ چقدر اقتصاد را تخریب کرد؟ چقدر باعث شد که دولت بی کفایت ما بی کفایتتر عمل کند و بیش از ساختن کشور، به فکر حفظ دولت و قدرت خود باشد؟؟؟ از همه جهتهای داخلی و خارجی چقدر زیان کردیم؟ چقدر تضعیف شدیم؟ با چه هدفی و به چه قیمتی؟ آیا واقعا به نفع مردم بود؟
هموطن محترم
شما به این نکته توجه ندارید که طرف مقابل جنبش سبز با چه ترفندی در طول بیست سال گذشته عمل کرده است : آن جناح با بستن تمام راههای قانونی به روی طرف مقابل در حال تکمیل آخرین قطعات پازل است .
روش های انتخابات را چنان طراحی کرده که هیچگاه قدرتش کم نشود .
روزنامه ها را با اصلاح قانون مطبوعات چنان تارومار کرده که کسی حرف نزند .
چرخه قانونگذاری را چنان درست کرده که ...
چهار سال صبر با عزت ؟
در طول این سالها جناح اقتدار گرا آنقدر که به فکر تحکیم پایه های دیکتاتوری بوده ، به فکر حل مشکلات کشور نبوده است .
فکر میکنید با این چهار سال صبر چه میشود ؟ آیا دیگر بناست انتخابات آزاد داشته باشیم ؟ چه تضمینی وجود دارد ؟ آقایان حتی حاضر به صحبت درباره کاستی های وضع موجود قانون انتخابات نیستند . یقین بدانید اگر این چهارسال هم تمام بشود ، ملت آخرین حق و حقوق خود برای اعتراض را هم از دست خواهد داد .
شما میگویید دولت بیکفایت . چه کسانی از این دولت بیکفایت حمایت میکنند و چرا ؟ آیا کسی نیست که دلش برای مردم بسوزد و نقطه پایانی برای این بچه بازیها بگذارد ؟ تنها راه فقط کوتاه آمدن معترضان است ؟!!!!
چرا نباید فکر کنیم ، همین دعوت به کوتاه آمدن خود یک فریب جدید است ؟ شما کوتاه بیایید چهار سال دیگر درست میشود ! اگر هم نشد ، خب دیگه !! میخواستید گول نخورید !!
ترانه 68 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 3 كاربر از ترانه 68 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 24 January 2010   #17
3Reza
We Will Rise Again

نشان 3Reza

تاريخ ثبت نام: Jan 2008
مكان: گربهء قلب زمين
پاسخ‌ها: 19,266
روزنوشته ها: 10

نقل قول:
با سلام
من در همونجا هم تفاوت راه ما را با راه اهل سنت گفته بودم که سنی ها اطاعت از حاکم رو بدون قید و شرط تا زمانی که ادعای مسلمونی داره واجب دونسته و شورش علیه حاکم ظالم رو حرام می دونند. و مدعی هستند که این یک وضعیت ایده آل و خواست خداست!
در حالی که ما برای رسیدن به وحدت و با توجه به محذوریت های اضطرار ولی معصوم از روی ناچاری نهادی تعریف کرده ایم که وحدت بخش باشد و البته اگر هم شخصی که در این مقام قرار بگیرد شرایط خود را از دست بدهد نظام او را عوض خواهد کرد... و اگر هم شورای نگهبان مطابق تشخیص ما عمل نکرد به احترام دیگران و برای مصلحت نظام و ملت، به همان قانون تسلیم رضایت می دهیم و ساز مخالفی که موجب تفرقه و از هم گسستگی کشور شود را سر نمی دهیم.
و البته من هم تاکید کردم که کسی مدعی ایده آل بودن این نظام نیست. نظام ایده آل فقط نظام معصوم است... ما می توانیم در اصلاح نظاممان بکوشیم و لیس للانسان الا ما سعی
با آروزی موفقیت و بهروزی
یا حق
با سلام
دقيقا اين دو ديدگاه ، يك ديدگاه هستند . در اينجا شما خود را با عباراتي نظير "رسيدن به وحدت" ، فريب مي دهيد . اما چكيده حرفتان يكي است . "اطاعت از حاكم ، ضروري است ، ولو ظالم و نا عادل و . . . . باشد" . حال اسمش را مي خواهيد بگذاريد براي رسيدن به وحدت يا مصلحت يا هر چيز ديگر ، اما نتيجه اش همان تفكر اهل سنت است .
"من در همونجا هم تفاوت راه ما را با راه اهل سنت گفته بودم که سنی ها اطاعت از حاکم رو بدون قید و شرط تا زمانی که ادعای مسلمونی داره واجب دونسته و شورش علیه حاکم ظالم رو حرام می دونند. و مدعی هستند که این یک وضعیت ایده آل و خواست خداست!"
آيا در نظام كنوني كه داعيه نظام تشيع دارد ، چنين تفكري را نمي بينيد*؟! وقتي مي گويند حكومت كنوني ، حكومت خداست و درها بر روي هرگونه نقد بسته مي شود و فرد منتقد به واسطه نقدش در زندان به سر مي برد و اجازه فعاليت ندارند و . . . . بسياري موارد ديگر ، اين تفكر اهل تسنن نيست؟!
تعداد 3 كاربر از 3Reza بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 24 January 2010   #18
عبد من عبادالله
اللهم عجل فی فرج صاحب الأمر

نشان عبد من عبادالله

تاريخ ثبت نام: Nov 2008
مكان: تحت عنایات خدایم
پاسخ‌ها: 3,572
روزنوشته ها: 3
ارسال پيام توسط Yahoo به عبد من عبادالله

نقل قول:
در اصل توسط ترانه 68 نوشته شده است نمايش نوشته
هموطن محترم
شما به این نکته توجه ندارید که طرف مقابل جنبش سبز با چه ترفندی در طول بیست سال گذشته عمل کرده است : آن جناح با بستن تمام راههای قانونی به روی طرف مقابل در حال تکمیل آخرین قطعات پازل است .
روش های انتخابات را چنان طراحی کرده که هیچگاه قدرتش کم نشود .
روزنامه ها را با اصلاح قانون مطبوعات چنان تارومار کرده که کسی حرف نزند .
چرخه قانونگذاری را چنان درست کرده که ...
چهار سال صبر با عزت ؟
در طول این سالها جناح اقتدار گرا آنقدر که به فکر تحکیم پایه های دیکتاتوری بوده ، به فکر حل مشکلات کشور نبوده است .
فکر میکنید با این چهار سال صبر چه میشود ؟ آیا دیگر بناست انتخابات آزاد داشته باشیم ؟ چه تضمینی وجود دارد ؟ آقایان حتی حاضر به صحبت درباره کاستی های وضع موجود قانون انتخابات نیستند . یقین بدانید اگر این چهارسال هم تمام بشود ، ملت آخرین حق و حقوق خود برای اعتراض را هم از دست خواهد داد .
شما میگویید دولت بیکفایت . چه کسانی از این دولت بیکفایت حمایت میکنند و چرا ؟ آیا کسی نیست که دلش برای مردم بسوزد و نقطه پایانی برای این بچه بازیها بگذارد ؟ تنها راه فقط کوتاه آمدن معترضان است ؟!!!!
چرا نباید فکر کنیم ، همین دعوت به کوتاه آمدن خود یک فریب جدید است ؟ شما کوتاه بیایید چهار سال دیگر درست میشود ! اگر هم نشد ، خب دیگه !! میخواستید گول نخورید !!
دوست عزیز(من دوست رو به هموطن ترجیح می دهم چرا که همه آزادگان صاحبان اندیشه در همه جای جهان-مانند شما- در دامنه دوستانم می گنجند )
فکر میکنم شاید حرف شما کمی کم لطفی و یا در نظر گرفتن پاره ای از حقایق باشد.

در طول بیست سال گذشته چند دولت در ایران بر سر کار بوده اند؟
چندتای آنها اصولگرا بوده اند؟
اگر فضا بسته بوده پس چطور هیچکدام از دولتهای ما اصولگرا نبوده اند؟
و در تمام دورنهای آنان، گذشتها و طبع بسیار لطیف و نرم رهبری معظم را دیده ایم...

من وجود جریانی اقتدار گرا و تمامیت خواه را انکار نمی کنم و در همین مقاله نیز تفکر آنان را به چالش کشیدم اما اینکه بخواهیم تفکرات این جریان را به کل نظام و حرکتهای آن تعمیم دهیم فکر می کنم کمی کم لطفی باشد.

همین آقای مهندس موسوی محترم چطور در همین نظام تایید صلاحیت شد و بالا آمد؟
آیا اگر عزتمندانه و برای حفظ منافع ملی همان اوایل کنار می کشید دوره بعد هم نمی توانست بالا بیاید؟ آیا محبوبیتش نزد مردم بیشتر نمی شد؟ خود من از طرفداران سینه چاکش می شدم(همچنان که بودم)

×××
اثبات عقلی خدای متعال(1 و 2)
در اثبات عقلی تشیع (1 و 2 و 3)
فرجام تلخ اخلاق و جهانبینی سکولار
شیعیان ایران! پیش به سوی استقرار حکومت جهانی اسلام
عبد من عبادالله حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 24 January 2010   #19
3Reza
We Will Rise Again

نشان 3Reza

نقل قول:
آیا اگر عزتمندانه و برای حفظ منافع ملی همان اوایل کنار می کشید دوره بعد هم نمی توانست بالا بیاید؟ آیا محبوبیتش نزد مردم بیشتر نمی شد؟ خود من از طرفداران سینه چاکش می شدم(همچنان که بودم)
اين نظام ، تا جايي آقاي مهندس موسوي را لازم داشت، پس تائيدش كرد و به او و هوادارانش اجازه داد كه رشد كنند تا بتواند يك شور ايجاد كند و 85% مردم را به پاي صندوقهاي راي بكشاند ! از اينجا به بعدش را فكر مي كردند كه ميرحسين ، تفكرش مانند شماست !! مي گويد انتخابات هر چه كه بود تمام شد و همه با هم برويم دست بوس محمود خان !! اما ميرحسين ، تمام معادلات را به هم ريخت ، چون به اندازه كافي بزرگ شده بود ! (بزرگتر از چيزي كه انتظارش را داشتند!) به حدي بزرگ شده بود كه مي توانست با كلامش بر قلبهاي مردم حكومت كند . و او بنابر وظيفه اي كه داشت ايستاد . گفت كه تسليم اين صحنه آرايي خطرناك نخواهد شد و نشد !
از قضا حفظ منافع ملي ايجاب مي كرد كه ميرحسين عقب ننشيند و بايستد . "مسئولیت تاریخی ماست که به اعتراض خود ادامه دهیم و از تلاش برای استیفای حقوق مردم دست بر نداریم. مسئولیت دینی ماست که نگذاریم انقلاب و نظام به آنچه اسلام نمی*پسندد استحاله بیابد. مسئولیت انقلابی ماست که اجازه ندهیم حاصل خون صدها هزار شهید به یک دولت امنیتی تنزل پیدا کند و مستهلک شود."
اگر ميرحسين مي رفت براي 4 سال بعد ، به طور حتم محبوبيتش بيشتر نمي شد . چون به راي مردمي كه چندين ماه تلاش كرده بودند ، پشت كرده بود . ممكن بود در بين خواص داراي محبوبيت شود و 4 سال بعد با 30 ميليون راي رئيس جمهور شود ، اما او مردم را بر خواص ترجيح داد ، ترجيح داد در كنار مردم بماند و تا جايي هم ماند كه با افتخار شعار مي دهند "مرگ بر موسوي" !! بدون اينكه حرفهايش را بشنوند و راه حلي براي بحران به وجود آمده پيدا كنند . تصور مي كنند كه امنيت پادگاني ، يعني وحدت و امنيت !

آخرين ويرايش 3Reza ، Sunday 24 January 2010 در 11:53AM.
3Reza حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از 3Reza بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 24 January 2010   #20
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

نقل قول:
در اصل توسط 3Reza نوشته شده است نمايش نوشته
با سلام
دقيقا اين دو ديدگاه ، يك ديدگاه هستند . در اينجا شما خود را با عباراتي نظير "رسيدن به وحدت" ، فريب مي دهيد . اما چكيده حرفتان يكي است . "اطاعت از حاكم ، ضروري است ، ولو ظالم و نا عادل و . . . . باشد" . حال اسمش را مي خواهيد بگذاريد براي رسيدن به وحدت يا مصلحت يا هر چيز ديگر ، اما نتيجه اش همان تفكر اهل سنت است .
"من در همونجا هم تفاوت راه ما را با راه اهل سنت گفته بودم که سنی ها اطاعت از حاکم رو بدون قید و شرط تا زمانی که ادعای مسلمونی داره واجب دونسته و شورش علیه حاکم ظالم رو حرام می دونند. و مدعی هستند که این یک وضعیت ایده آل و خواست خداست!"
آيا در نظام كنوني كه داعيه نظام تشيع دارد ، چنين تفكري را نمي بينيد*؟! وقتي مي گويند حكومت كنوني ، حكومت خداست و درها بر روي هرگونه نقد بسته مي شود و فرد منتقد به واسطه نقدش در زندان به سر مي برد و اجازه فعاليت ندارند و . . . . بسياري موارد ديگر ، اين تفكر اهل تسنن نيست؟!
آقای برادر!
شما تکلیف ما رو روشن کنین. از طرفی تصویر آقای میرحسین را زده اید و تا آخرین نفس ایستاده اید! و از طرف دیگه تفکرات ایشون رو می کوبید؟

اطاعت از فرد ظالم به هیچ وجه در منطق شیعی مجاز نیست مگر در ضرورت و از روی مصلحت.
در نظام ما شورایی به نام مجلس خبرگان بر عدالت رهبری نظارت دارد و اگر شخصی که در رهبری قرار دارد از آن خارج شود او را عزل می کند. حرف من این بود که وقتی که ما در یک جامعه زندگی می کنیم برای رسیدن به وحدت از قانون پیروی می کنیم و بر اساس سازوکار های قانونی عمل می کنیم. مثل کسی که دزدی کرده است و شما حتی با چشم خود دیده اید! اما در دادگاه نمی توانید ثابت کنید! آیا اجازه دارید خودتان دست به قصاص بزنید؟
اگر هر کسی این کار را بکند دیگر سنگ روی سنگ بند نمی شود! ما یک جامعه و نظام اجتماعی داریم که باید بر مبنای آن عمل کنیم. حتی اگر این عمل نوشیدن جام شوکران باشد.
در مورد نقد هم ، خود رهبری که از نقد حتی از خودشان حمایت کرده اند؛
نقد اساس یک جامعه پویاست و دوری از آن موجب گندیدن و در جا زدن جامعه می شود. فراموش نکرده اید که دولت دکتر بیشترین نقدپذیری را داشت
موفق و پیروز باشید
یا حق

×××

آخرين ويرايش عبد من عبادالله ، Sunday 24 January 2010 در 02:18PM.
قديمي Sunday 24 January 2010   #21
3Reza
We Will Rise Again

نشان 3Reza

نقل قول:
آقای برادر!
شما تکلیف ما رو روشن کنین. از طرفی تصویر آقای میرحسین را زده اید و تا آخرین نفس ایستاده اید! و از طرف دیگه تفکرات ایشون رو می کوبید؟

اطاعت از فرد ظالم به هیچ وجه در منطق شیعی مجاز نیست مگر در ضرورت و از روی مصلحت.
در نظام ما شورایی به نام شوارای نگهبان بر عدالت رهبری نظارت دارد و اگر شخصی که در رهبری قرار دارد از آن خارج شود او را عزل می کند. حرف من این بود که وقتی که ما در یک جامعه زندگی می کنیم برای رسیدن به وحدت از قانون پیروی می کنیم و بر اساس سازوکار های قانونی عمل می کنیم. مثل کسی که دزدی کرده است و شما حتی با چشم خود دیده اید! اما در دادگاه نمی توانید ثابت کنید! آیا اجازه دارید خودتان دست به قصاص بزنید؟
اگر هر کسی این کار را بکند دیگر سنگ روی سنگ بند نمی شود! ما یک جامعه و نظام اجتماعی داریم که باید بر مبنای آن عمل کنیم. حتی اگر این عمل نوشیدن جام شوکران باشد.
در مورد نقد هم ، خود رهبری که از نقد حتی از خودشان حمایت کرده اند؛
نقد اساس یک جامعه پویاست و دوری از آن موجب گندیدن و در جا زدن جامعه می شود. فراموش نکرده اید که دولت دکتر بیشترین نقدپذیری را داشت
موفق و پیروز باشید
یا حق
آقاي برادر ! تفكرات ما كاملا روشن است . اگر ميرحسين هم تفكري كه شما مي فرماييد را داشت ، الان در صدا و سيما از دستاوردهاي دولت دهم به رياست محمود احمدي ن*ژاد سخن مي گفت !
متاسفانه شما قانون را با مجريان قانون ، نظام را با يك شخص و . . . اشتباه مي گيريد . وقتي ما صحبت از قانون مي كنيم ، مسلما خود قانون است نه مجريان قانون. قانوني كه در آن مي گويد بايد اعضاي شوراي نگهبان ، به عنوان قاضي رسيدگي كننده با شكايات انتخاباتي ، بي طرف باشد . و در شوراي نگهبان كنوني ، 8 نفر از 12 نفر ، حمايت خود را علنا از يكي از طرفين دعوا اعلام داشته اند !!! يا در همين قانون اساسي ، مي گويند كه برگزاري تجمعات بدون حمل سلاح ، به شرطي كه مخل مباني اسلامي نباشد ، بلامانع است . البته اين مخل مباني اسلام تفسيرش خيلي خفن هست ! اما اكنون مباني اسلام = مباني يك عده خاص و بسياري موارد ديگر كه در همين قانون اساسي آمده است .
ابنكه بنده مي گويم از نقد استقبال مي كنم ، اما منتقدين را به زندان مي اندازم ، تناقض است . نمونه آخرش هم محمد نوري زاد است كه همچنان در زندان است . آقاي اژه اي هم فرموده اند تا تفكرات !! نوري زاد تغيير نكند . . . . ! و بستن روزنامه هاي منتقد و فيلتر كردن سايتهاي منتقد و . . . همگي نشان از آستانه تحمل بالا در نقد و نقادي است !
ياحق
كاربران ذيل از 3Reza بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 24 January 2010   #22
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

نقل قول:
اين نظام ، تا جايي آقاي مهندس موسوي را لازم داشت، پس تائيدش كرد و به او و هوادارانش اجازه داد كه رشد كنند تا بتواند يك شور ايجاد كند و 85% مردم را به پاي صندوقهاي راي بكشاند ! از اينجا به بعدش را فكر مي كردند كه ميرحسين ، تفكرش مانند شماست !! مي گويد انتخابات هر چه كه بود تمام شد و همه با هم برويم دست بوس محمود خان !! اما ميرحسين ، تمام معادلات را به هم ريخت ، چون به اندازه كافي بزرگ شده بود ! (بزرگتر از چيزي كه انتظارش را داشتند!) به حدي بزرگ شده بود كه مي توانست با كلامش بر قلبهاي مردم حكومت كند . و او بنابر وظيفه اي كه داشت ايستاد . گفت كه تسليم اين صحنه آرايي خطرناك نخواهد شد و نشد !
از قضا حفظ منافع ملي ايجاب مي كرد كه ميرحسين عقب ننشيند و بايستد . "مسئولیت تاریخی ماست که به اعتراض خود ادامه دهیم و از تلاش برای استیفای حقوق مردم دست بر نداریم. مسئولیت دینی ماست که نگذاریم انقلاب و نظام به آنچه اسلام نمی*پسندد استحاله بیابد. مسئولیت انقلابی ماست که اجازه ندهیم حاصل خون صدها هزار شهید به یک دولت امنیتی تنزل پیدا کند و مستهلک شود."
اگر ميرحسين مي رفت براي 4 سال بعد ، به طور حتم محبوبيتش بيشتر نمي شد . چون به راي مردمي كه چندين ماه تلاش كرده بودند ، پشت كرده بود . ممكن بود در بين خواص داراي محبوبيت شود و 4 سال بعد با 30 ميليون راي رئيس جمهور شود ، اما او مردم را بر خواص ترجيح داد ، ترجيح داد در كنار مردم بماند و تا جايي هم ماند كه با افتخار شعار مي دهند "مرگ بر موسوي" !! بدون اينكه حرفهايش را بشنوند و راه حلي براي بحران به وجود آمده پيدا كنند . تصور مي كنند كه امنيت پادگاني ، يعني وحدت و امنيت !
دوست عزیز اولا که ما در اینجا داریم تحلیلی می کنیم که چه کاری درست بوده و چه کاری خیر. اینکه چه کسی و با چه نیتی چه کارهایی را انجام داده اند بحث اصلی ما نیست(در حالی که بحث اصلی شما در نوشته فوق است) فکر می کنم شما دقت کافی را در نوشته های من نفرموده اید، چونکه من حتی گفته بودم که به صداقت و حسن نیست ایشان اعتماد دارم. مهم نیست که تفکر چه کسی مانند چه کسی است!! بحث بر سر این است که تفکر درست کدام است.
بخش اول حرف شما هم اولا کاملا یک حدس و تصور است که البته قرائن واقعی کاملا آن را رد می کنند. آیا هشت سال دولت اقای خاتمی اصلاح طلب نبود>؟ (و یا دولت قبلی آنها). پس کجا بود این همه خفقانی که از آن دم می زنید؟ چطور از مردم استفاده ابزاری نشد و تنها از رایشان سود نبردند و آراء را تغییر ندادند؟ ؟؟؟
به هر حال شما آزادید که راهتان را انتخاب کنید ...

×××
قديمي Sunday 24 January 2010   #23
آگاه
عضو ثابت

نشان آگاه

تاريخ ثبت نام: Oct 2007
پاسخ‌ها: 1,655

به نظر من جناح مقابل اصلاحات به هیچ عنوان تمایلی برای حل بحران موجود نداره .
اونها با به وجود آوردن این فرصت برای خودشون به اهداف خوبی دست پیدا کردند .
بسیاری از سران اصلاحات در حال حاضر در زندان به سر می برند بدون اینکه هیچ دلیل موجهی برای این موضوع وجود داشته باشه .
بسیار ساده اندیشی خواهد بود اگر فرض کنیم افراطیون مایل به حل موضوع پیش آمده از طریق مصالحه باشند .
به قول معروف باید از آب گل آلود ماهی گرفت .
پروژه دستگیری سران فتنه (به قول خودشون) هم تیر خلاصی خواهد بود بر پیکر اصلاحات.
البته ذکر این نکته هم ضروری است که تا حالا اصولگرایانی نظیر مطهری و در راس آنها آیت الله خامنه ای در مقابل چنین حرکتی ایستادند و اجازه انحصاری کردن جناح سیاسی رو به کودتا چیان ندادند که این خودش جای امیدواری داره .

فرمان دادم تا بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک سپارند تا اجزاء بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد. (کوروش کبیر)
آگاه حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از آگاه بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 24 January 2010   #24
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

نقل قول:
در اصل توسط 3Reza نوشته شده است نمايش نوشته
آقاي برادر ! تفكرات ما كاملا روشن است . اگر ميرحسين هم تفكري كه شما مي فرماييد را داشت ، الان در صدا و سيما از دستاوردهاي دولت دهم به رياست محمود احمدي ن*ژاد سخن مي گفت !
ياحق
جناب دوست، اتفاقا تفکر شما روشن است که مخالف تفکر آقای میر حسین است! ایشان ولایت فقیه را قبول دارند و احیانا بر روی مصداق آن ممکن است حرف داشته باشند که البته می توان خود این را به عنوان یکی از تناقضات ایشان ارزیابی کرد.
این در حالیه که شما خود ولایت فقیه و ساختار نظام رو مورد نقد قرار دادید.
در مورد آقای موسوی هم که شما فرمودید؛ من این اجازه رو به خودم می دم که کارهای افراد رو نقد کنم اما هرگز به سادگی این اجازه رو به خودم نیم دم که در مورد خود افراد قضاوتی داشته باشم چرا که صلاحیت این کار رو ندارم. چه بسا اگر خود من هم جای ایشون قرار می گرفتم و اطلاعاتشون رو داشتم دقیقا مثل ایشون رفتار می کردم!! (والبته شما هم اگر منطقی به مسائل نگاه کنید باید همین نگاه راجع به رهبری هم داشته باشید)
به هر حال همتانطور که گفتم بحث بر سر چگونگی است و از شما انتظار می رود که اگر علاقمند به گفتگو هستید استدلال کنید نه اینکه تخمین بزنید.
نقل قول:

متاسفانه شما قانون را با مجريان قانون ، نظام را با يك شخص و . . . اشتباه مي گيريد . وقتي ما صحبت از قانون مي كنيم ، مسلما خود قانون است نه مجريان قانون. قانوني كه در آن مي گويد بايد اعضاي شوراي نگهبان ، به عنوان قاضي رسيدگي كننده با شكايات انتخاباتي ، بي طرف باشد . و در شوراي نگهبان كنوني ، 8 نفر از 12 نفر ، حمايت خود را علنا از يكي از طرفين دعوا اعلام داشته اند !!! يا در همين قانون اساسي ، مي گويند كه برگزاري تجمعات بدون حمل سلاح ، به شرطي كه مخل مباني اسلامي نباشد ، بلامانع است . البته اين مخل مباني اسلام تفسيرش خيلي خفن هست ! اما اكنون مباني اسلام = مباني يك عده خاص و بسياري موارد ديگر كه در همين قانون اساسي آمده است .
من قبلا هم به شما گفته بودم که وقتی دارید از قانون حرف می زنید باید آن را یک مجموعه کامل و همه جانبه ببینید. اگر در سیستمی قانون اجرا نیم شود باید اشکال را در خود قانون جستجو کرد! چونکه این خود قانون است که بر چگونگی اجرایش نظارت می کند. و برای شرایط مختلف، پیشبینیهایی را برای رفع مشکلات و سوء استفاده از قانون کرده است. البته قانون دستنوشته بشر بدون اشکال نمی شود اما وقتی که شما یک قانون اساسی را می پذیری یعنی باید که به خوب و بد آن(از دید شما) گردن بنهی/ نمی شود بگویی من قانون را قبول دارم اما چرا اجرا نمی شود!!! و به همین علت آن را رعایت نمی کنی! این جمله دقیقا یعنی اینکه شما قانون را نپذیرفته ای و مفید نمی دانی.
برای مثال شما اعتراض کردی که چطور هشت نفر از اعضای شورای نگهبان از شخص خاصی ابراز حمایت کرده بودند!
البته همه افراد و همیشه گرایش سیاسی دارند و اگر هم نگویند به معنی گرایش نداشت انها نیست. اما مسئله مطرح اینه که گرایشاتشون رو در قضاوت دخالت ندهند و صرف اینکه از کسی اعلام حمایت کرده باشند دلیل کافی برای ابطال رایشون نیست؛ اما به هر حال فرض رو بر این می گیریم که این موضوع گیری کاملا اشتباه و موجب باطل شدن رای اونها باشه. بسیار خوب! حالا اگر در قانون آمده باشد که اگر عضوی از اعضای شورای نگهبان قبل از انتخابات از کسی اعلام حمایت کرد رای او نامعتبر خواهد شد، نتیجه چه می شود؟ پس می بینید که چگونگی و ضعف و قوت اجرای قانون هم به خود قانون بر می گرده.

قانون اگر گفته مخل مبانی اسلام، باید برای تشخیص این مخل بودن معیاری مشخص کرده باشد. اصلا قانون یعنی هیمن! یعنی اینکه کشور را از هرج و مرج و به قول معروف هر کی هر کی بودن و عمل اشخاص با توجه به تشخیص خودشون نجات بدهد و با تعیین یک چارچوب کلی برای همگان، آنها را به وحدت برساند تا کارها پیش رود....

نقل قول:
ابنكه بنده مي گويم از نقد استقبال مي كنم ، اما منتقدين را به زندان مي اندازم ، تناقض است . نمونه آخرش هم محمد نوري زاد است كه همچنان در زندان است . آقاي اژه اي هم فرموده اند تا تفكرات !! نوري زاد تغيير نكند . . . . ! و بستن روزنامه هاي منتقد و فيلتر كردن سايتهاي منتقد و . . . همگي نشان از آستانه تحمل بالا در نقد و نقادي است !
نقد و نقادی هم چارچوبی دارد و هیچ حکومتی در سرتاسر جهان پیدا نمی کنید که هیچ خط قرمزی نداشته باشد. فقط تفاوت در دامنه این خطوط قرمز و نوع آنهاست. من راستش اقای نوری زاد رو نمی شناسم و با نظراتشون هم آشنایی ندارم!!! اما اگر اینچنین رخوردی با ایشون شده لابد خط قرمزی رو رعایت نکرده اند...
و در کل در مورد بستن روزنامه هاو فیلترینگ و ... همه اینها در دست دولته و با تغییر دولتهال می تونه برخی از سیاستها عوض بشه. یعنی اینها رو هم مردم انتخاب می کنند... این خواست ملی است که خطوط قرمز رو مشخص می کنه.
و یان رو هم بگم که طبیعیه در شرایط بحران، کشورها سختگیری بیشتری اعمال می کنند...
موفق باشید
یا حق

×××
قديمي Sunday 24 January 2010   #25
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

نقل قول:
در اصل توسط آگاه نوشته شده است نمايش نوشته
به نظر من جناح مقابل اصلاحات به هیچ عنوان تمایلی برای حل بحران موجود نداره .
اونها با به وجود آوردن این فرصت برای خودشون به اهداف خوبی دست پیدا کردند .
بسیاری از سران اصلاحات در حال حاضر در زندان به سر می برند بدون اینکه هیچ دلیل موجهی برای این موضوع وجود داشته باشه .
بسیار ساده اندیشی خواهد بود اگر فرض کنیم افراطیون مایل به حل موضوع پیش آمده از طریق مصالحه باشند .
به قول معروف باید از آب گل آلود ماهی گرفت .
پروژه دستگیری سران فتنه (به قول خودشون) هم تیر خلاصی خواهد بود بر پیکر اصلاحات.
البته ذکر این نکته هم ضروری است که تا حالا اصولگرایانی نظیر مطهری و در راس آنها آیت الله خامنه ای در مقابل چنین حرکتی ایستادند و اجازه انحصاری کردن جناح سیاسی رو به کودتا چیان ندادند که این خودش جای امیدواری داره .
با سلام و تشکر
شما جناح مقابل اصلاحات را چه کسی می دانید؟
اگر منظورتون یک جریان معدود و افراطی در این جناح است من با شما موافقم. اما اگر منظورتون کلیت نظام و رهبری عظم الشان هستند همونطور که گفتید اصلا اینطوئر نیست و آگاهان و دلسوزان نظام می دانند که زندان کردن سران اصلاحات و امنیتی کردن فضای جامعه به هیچ وجه به نفع کشور نیست و اگر تا آنجایی که ممکن است باید از رفتن به آن سمت اجتناب کرد.
رهبری مظلوم است و این مظلومیت را از جانب تندوریان هر دو جناح متحمل می شوند...

×××
قديمي Sunday 24 January 2010   #26
ترانه 68
عضو ثابت

نشان ترانه 68

مكان: تهران
پاسخ‌ها: 684
روزنوشته ها: 1

نقل قول:
...
من قبلا هم به شما گفته بودم که وقتی دارید از قانون حرف می زنید باید آن را یک مجموعه کامل و همه جانبه ببینید. اگر در سیستمی قانون اجرا نیم شود باید اشکال را در خود قانون جستجو کرد! چونکه این خود قانون است که بر چگونگی اجرایش نظارت می کند. و برای شرایط مختلف، پیشبینیهایی را برای رفع مشکلات و سوء استفاده از قانون کرده است. البته قانون دستنوشته بشر بدون اشکال نمی شود اما وقتی که شما یک قانون اساسی را می پذیری یعنی باید که به خوب و بد آن(از دید شما) گردن بنهی/ نمی شود بگویی من قانون را قبول دارم اما چرا اجرا نمی شود!!! و به همین علت آن را رعایت نمی کنی! این جمله دقیقا یعنی اینکه شما قانون را نپذیرفته ای و مفید نمی دانی.
برای مثال شما اعتراض کردی که چطور هشت نفر از اعضای شورای نگهبان از شخص خاصی ابراز حمایت کرده بودند!
البته همه افراد و همیشه گرایش سیاسی دارند و اگر هم نگویند به معنی گرایش نداشت انها نیست. اما مسئله مطرح اینه که گرایشاتشون رو در قضاوت دخالت ندهند و صرف اینکه از کسی اعلام حمایت کرده باشند دلیل کافی برای ابطال رایشون نیست؛ اما به هر حال فرض رو بر این می گیریم که این موضوع گیری کاملا اشتباه و موجب باطل شدن رای اونها باشه. بسیار خوب! حالا اگر در قانون آمده باشد که اگر عضوی از اعضای شورای نگهبان قبل از انتخابات از کسی اعلام حمایت کرد رای او نامعتبر خواهد شد، نتیجه چه می شود؟ پس می بینید که چگونگی و ضعف و قوت اجرای قانون هم به خود قانون بر می گرده.

قانون اگر گفته مخل مبانی اسلام، باید برای تشخیص این مخل بودن معیاری مشخص کرده باشد. اصلا قانون یعنی هیمن! یعنی اینکه کشور را از هرج و مرج و به قول معروف هر کی هر کی بودن و عمل اشخاص با توجه به تشخیص خودشون نجات بدهد و با تعیین یک چارچوب کلی برای همگان، آنها را به وحدت برساند تا کارها پیش رود....

نقد و نقادی هم چارچوبی دارد و هیچ حکومتی در سرتاسر جهان پیدا نمی کنید که هیچ خط قرمزی نداشته باشد. فقط تفاوت در دامنه این خطوط قرمز و نوع آنهاست. من راستش اقای نوری زاد رو نمی شناسم و با نظراتشون هم آشنایی ندارم!!! اما اگر اینچنین رخوردی با ایشون شده لابد خط قرمزی رو رعایت نکرده اند...
و در کل در مورد بستن روزنامه هاو فیلترینگ و ... همه اینها در دست دولته و با تغییر دولتهال می تونه برخی از سیاستها عوض بشه. یعنی اینها رو هم مردم انتخاب می کنند... این خواست ملی است که خطوط قرمز رو مشخص می کنه.
و یان رو هم بگم که طبیعیه در شرایط بحران، کشورها سختگیری بیشتری اعمال می کنند...
موفق باشید
یا حق
هموطن محترم
قبلا گفتم که در نوشته های شما ردپای انصاف را میبینم . فکر میکنم در بعضی موارد ، اگر نگویم خیلی ، تا حدی همفکر هستیم .
شما از قداست قانون میگویید و این که باید به قانون عمل بشه . این کاملا درسته . اما نکاتی هم هست که باید توجه داشته باشید :
قانون یک کل یکپارچه است . نمیشود یومنون ببعض و یکفرون ببعض بود . متاسفانه در کشور ما از قانون برای محدود کردن مخالفان دولت سوء استفاده میشود . در قانون اساسی حقوق ملت نادیده گرفته میشود و به حقوق حکومت زیادی بها داده میشود .
در سالهای گذشته نوعی انسداد سیاسی در جامعه ایجاد شده است .
خودتان میدانید کشورما به شدت به امر انتخابات حساس است . از سال 58 تا به حال بیش از سی انتخابات داشته ایم ، یعنی هر سال یکی .
طبیعی است قانون انتخابات برای چنین کشوری خیلی مهم باشد . متاسفانه روشی که در سالهای گذشته در تدوین قانون به کارگرفته شده ، آن را تبدیل به ابزاری برای تحکیم قدرت یک طرف کرده است . گویا قانونگذار میترسیده که بعدا گروهی بیایند و رقیبش بشوند . برای همین همه راها را بسته است ! رهبر شورای نگهبان را انتخاب کرده است . شورای نگهبان در بحث نظارت بر انتخابات نقش خود را بسیار جدی و اساسی دیده است . هرکسی را مصلحت نداند ، رد صلاحیت میکند و حتی حاضر نیست دلایل رد صلاحیت وی را رسما اعلام کند !انتخابات را نظارت میکند و اگر مصلحت دانست ، ابطال میکند ! تازه اگر هم کسی شاکی باشد ، باید به خود ایشان مراجعه کند !! آیا شما میتوانید کشوری پیدا و معرفی کنید که سیستم انتخاباتش این قدر عالی باشد !!! منظورم کشور درست و حسابی است نه یکی از دهات دورافتاده گینه بیسائو !!!
سیستم حکومتی ما در طول این سالها در مسیری رفته که گروهی مصونیت پیدا کرده اند . یکی از هزاران نمونه اش را بگویم :
چند سال پیش آقای جنتی در نمازجمعه تهران ( زمان دولت خاتمی ) گفت اکثریت مدیران وزارت نفت یا شرکت نفت دزد هستند و پولهای کلان به جیب زده اند ! ( قریب به این مضمون ) .
وزیر نفت جوابیه داد و گفت بفرمایید کی دزدی کرده تا رسیدگی کنیم ! فرمایشات آقای جنتی مصداق بارز تشویش اذهان عمومی بود . بعد وقتی نتوانست جواب قانع کننده بدهد ، گفت یکی به من اینطور گفته بود !!!
این آقا به خاطر تشویش اذهان عمومی و ایراد اتهام بیدلیل ، حتی مورد عتاب هم قرار نگرفت !
در مقابل افرادی از طرف مقابل با کوچکترین شبهه ها به محکومیت های بلند مدت نایل آمدند !
البته همه این کارها هم قانونی است !
روزنامه ایران در ایام قبل از انتخابات اخیر به شدت فعال بود و برای اون آقا تبلیغ میکرد . اما هیچکس متعرضش نشد ! در حالیکه در سال 1384 اعتراض به آقای هاشمی رفسنجانی در صحن مجلس این بود که چرا جلسه ای با فعالان سیاسی را در دفترش در مجمع تشخیص برگزار کرده و تازه به حاضران چایی هم داده است !!!!
برادر هموطن ، قانون وقتی لازم الاجراست که مجریان هم به آن گردن نهند ، نه این که از آن به عنوان ابزاری برای درهم کوبیدن معترضان بسازند . این همه سال با روش های غیر قانونی آزادی های مصرح در قانون اساسی را نادیده گرفته اند ، حالا یه دفعه یادشان آمده که باید معترضان از طریق قانونی .....!!!!!
من نمیگویم میشود قانون را زیر پا گذاشت . بلکه به تاسی از معلمم آقای موسوی در بیانیه اولش میگویم باید به قانون بازگردیم .
یعنی سالهاست از جاده قانون خارج شده ایم . سالهاست دچار اشتباه شده ایم . باید به قانون بازگردیم تا مشکلات کشور رفع شود . باید به قانون بازگردیم تا وحدت ملی حفظ شود .
ترانه 68 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از ترانه 68 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 24 January 2010   #27
mohammad12
عضو ثابت

نشان mohammad12

پاسخ‌ها: 496

نقل قول:

اين حرف شما كاملا ازسر درستي و صداقت است ...شما كاري به هيچ موردي به جز مخالفت نداريد و اگر كسي مخالف بود برابر با دشمن خارجي است كه در تمام ادبيات شفاهي و كتبي شما وجود دارد .
اين هم درست است زيرا دفعه پيش ديديم كه اقاي احمدي نژاد مملكت را انقدر با فشار به جلو بردند كه تاب اين همه پيشرفت را نياورديم .ادبيات شما همان ادبيات فرمايش نظام شاه بود كه بايد يكموردي را حتما مي گفتي .
هزارمين بار ...اعلام تقلب مدرك نمي خواهد و قرائن يك طرف را وادار به اعلام اين مورد مي كند و. بايد مدارك در موقع رسيدگي دقيق به ادعاي تقلب كشف شود در حالي كه نظام قبول نكرد كه رسيده گي در اين مورد شود و انگاه ادعاي تقلب بيشتر قوت گرفت .جا داشت كه اين مدارك با برسي ب دست مي امد نه اينكه تصوير اراي تا نخورده بيايد و سپس ان را ماست مالي كنند .متقلب طوري تقلب را مي چيند كه مدرك دست كسي در همان اول كار ندهد ...ايا تقلب در بازي ها را نديده ايد ؟همان اول اعلام تقلب طرف مدعي با مدرك مي ايد جلو ؟
اگر ادعاي تقلب اثبات مي شد ايا تظاهرات غير قانوني بود باز ؟بايد بر سر ان كار مي شد كه نشد .
اقاي احمدي نژاد وظيفه اصلي خود را كه تخريب كشور است را روزانه پي گيري مي كندنگران بر هم خوردن تمركزش در انجام وظيفه نباشيد
احتياج به راي شما نيست .......همين كه از حقوق مردم دفاع مي كنيد ما ممنونيم
برويد ميان مرزدم غير وابسته نه انهاييكه دارند حقوق خوبي مي گيرند و مراقبند همه چيز به همين ترتيب بماند ....ببينيد راجب منافع ملي چه مي گويند ..انها معتقدند كلاه رفته سرشان
اين همان چيزي است كه پس از اصابت گلوله به خواهر زاده اش طبيعي مي نمود خدا لعنت كند جنايتكاراني كه اين گلوله را به ملت زدند خدا لعنت كند كساني را كه از اين جنايت حمايت كردند .
در ضمن حسن شما در تكرار جملات است .اگر جمله گفته شود از شما تا سفير فعلي نظام ان را بدون تغيير تكرار مي كنيد .
بايد شما بشويد استاد جدل .....منطق نيست فولاد است

منتظر پاسخ های شما هستم.
درود بر اهل درود
سلام دوست عزیز (با این جور غیظ شما در پست دادن من می ترسم بگویم دوست عزیز. اگر عصبانی هستید چاره اش یک لیوان آب خنک است . البته اگر با کسی دعوا دارید آن طرف من نیستم امیدوارم با آرامش و منطق بحث کنید)
در کل سطر ها و پاراگراف های شما به جز قسمت قرمز شده بقیه اش به نظر من هیچ منطقی ندارد و بر اساس ذهنیت شما که من آن را ندارم بنا شده است و بیشتر آن کلمات سعی دارند بحث را منحرف کنند و هیچ کدام شباهتی به پاسخ ندارند. یک بار دیگر نوشته خود را بخوانید بیشتر به هوچی گری می خورد تا بحث منطقی
جواب قسمت قرمز
اگر شما قانون را قبول دارید می گوید می خواهد و اگر ندارید که هیچ
البته نظام رسیدگی کرد و حتی قبول کرد در جلو رسانه ها چندین صندوق را باز شماری کند این آقای موسوی بود که روی موضع خویش (ابطال آرا) تاکید داشت
منتظر پاسخ های نه چندان منطقی شما هستم
mohammad12 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 25 January 2010   #28
دشمن
كاربر فوق بدليل ناديده گرفتن قوانين باشگاه با محدوديت نوشتاري مواجه است.

تاريخ ثبت نام: Jan 2010
پاسخ‌ها: 170

نقل قول:
دوست عزیز درسته که فعلا زور دست شماست ولی شما طرف مقابل رو چی فرض کردین؟

غیر از اینه که ملت رو بکشن پای صندوقها و به اصطلاح مشارکت بره بالا؟

همین رسانه به اصطلاح ملی نبود که چند روز قبل از انتخابات پیام آقای خاتمی رو پخش کرد که مردم رو دعوت به آمدن پای صندوق و رای دادن به میرحسین موسوی می کرد؟

اینها که ادعا می کنن آقایون نقشه براندازی داشتن.

خواهشا اینقدر رهبر رهبر نکنین.

آخرين ويرايش دشمن ، Monday 25 January 2010 در 02:09AM.
دشمن حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از دشمن بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 25 January 2010   #29
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

نقل قول:
در اصل توسط ترانه 68 نوشته شده است نمايش نوشته
هموطن محترم
قبلا گفتم که در نوشته های شما ردپای انصاف را میبینم . فکر میکنم در بعضی موارد ، اگر نگویم خیلی ، تا حدی همفکر هستیم .
سلام
از لطف شما ممنونم و معتقدم که اهالی تفکر اگر منصف باشند همیشه میتوانند به یک نتیجه مشترک برسند.

نقل قول:
شما از قداست قانون میگویید و این که باید به قانون عمل بشه . این کاملا درسته . اما نکاتی هم هست که باید توجه داشته باشید :
قانون یک کل یکپارچه است . نمیشود یومنون ببعض و یکفرون ببعض بود . متاسفانه در کشور ما از قانون برای محدود کردن مخالفان دولت سوء استفاده میشود . در قانون اساسی حقوق ملت نادیده گرفته میشود و به حقوق حکومت زیادی بها داده میشود .
در سالهای گذشته نوعی انسداد سیاسی در جامعه ایجاد شده است .
خودتان میدانید کشورما به شدت به امر انتخابات حساس است . از سال 58 تا به حال بیش از سی انتخابات داشته ایم ، یعنی هر سال یکی .
طبیعی است قانون انتخابات برای چنین کشوری خیلی مهم باشد . متاسفانه روشی که در سالهای گذشته در تدوین قانون به کارگرفته شده ، آن را تبدیل به ابزاری برای تحکیم قدرت یک طرف کرده است . گویا قانونگذار میترسیده که بعدا گروهی بیایند و رقیبش بشوند . برای همین همه راها را بسته است ! رهبر شورای نگهبان را انتخاب کرده است . شورای نگهبان در بحث نظارت بر انتخابات نقش خود را بسیار جدی و اساسی دیده است . هرکسی را مصلحت نداند ، رد صلاحیت میکند و حتی حاضر نیست دلایل رد صلاحیت وی را رسما اعلام کند !انتخابات را نظارت میکند و اگر مصلحت دانست ، ابطال میکند ! تازه اگر هم کسی شاکی باشد ، باید به خود ایشان مراجعه کند !! آیا شما میتوانید کشوری پیدا و معرفی کنید که سیستم انتخاباتش این قدر عالی باشد !!! منظورم کشور درست و حسابی است نه یکی از دهات دورافتاده گینه بیسائو !!!
سیستم حکومتی ما در طول این سالها در مسیری رفته که گروهی مصونیت پیدا کرده اند . یکی از هزاران نمونه اش را بگویم :
چند سال پیش آقای جنتی در نمازجمعه تهران ( زمان دولت خاتمی ) گفت اکثریت مدیران وزارت نفت یا شرکت نفت دزد هستند و پولهای کلان به جیب زده اند ! ( قریب به این مضمون ) .
وزیر نفت جوابیه داد و گفت بفرمایید کی دزدی کرده تا رسیدگی کنیم ! فرمایشات آقای جنتی مصداق بارز تشویش اذهان عمومی بود . بعد وقتی نتوانست جواب قانع کننده بدهد ، گفت یکی به من اینطور گفته بود !!!
این آقا به خاطر تشویش اذهان عمومی و ایراد اتهام بیدلیل ، حتی مورد عتاب هم قرار نگرفت !
در مقابل افرادی از طرف مقابل با کوچکترین شبهه ها به محکومیت های بلند مدت نایل آمدند !
البته همه این کارها هم قانونی است !
روزنامه ایران در ایام قبل از انتخابات اخیر به شدت فعال بود و برای اون آقا تبلیغ میکرد . اما هیچکس متعرضش نشد ! در حالیکه در سال 1384 اعتراض به آقای هاشمی رفسنجانی در صحن مجلس این بود که چرا جلسه ای با فعالان سیاسی را در دفترش در مجمع تشخیص برگزار کرده و تازه به حاضران چایی هم داده است !!!!
برادر هموطن ، قانون وقتی لازم الاجراست که مجریان هم به آن گردن نهند ، نه این که از آن به عنوان ابزاری برای درهم کوبیدن معترضان بسازند . این همه سال با روش های غیر قانونی آزادی های مصرح در قانون اساسی را نادیده گرفته اند ، حالا یه دفعه یادشان آمده که باید معترضان از طریق قانونی .....!!!!!
من نمیگویم میشود قانون را زیر پا گذاشت . بلکه به تاسی از معلمم آقای موسوی در بیانیه اولش میگویم باید به قانون بازگردیم .
یعنی سالهاست از جاده قانون خارج شده ایم . سالهاست دچار اشتباه شده ایم . باید به قانون بازگردیم تا مشکلات کشور رفع شود . باید به قانون بازگردیم تا وحدت ملی حفظ شود .
ازاینکه در پاسخگویی تاخیر به وجود آمد عذر خواهی می کنم
دوست عزیز، شما در صحبتتون مطالبی رو مطرح کردین که هر کدوم قابل بحثه. مثلا اینکه چرا شورای نگهبان هست و با توجه به معیارهای خاصی دست به پالایش کاندیداها می کند اتفاقا در تمام دنیا همینطور است و شما هیچ کشوری رو نمی تونین پیدا کنین که با توجه به معیارهای خودشون سازو کاری رو برای بررسی صلاحیت افراد نداشته باشند. این کاملا طبیعی و البته منطقی است. و یا قضیه آقای جنتی که راستش من اطلاع ندارم که چی بوده و آیا وزارت نفت مملکت از ایشون شکایتی انجام داده یا خیر(چون در این مسائل تا حکم قضای وجود نداشته باشه مسئله از سوی مراجع زیر ربط قابل اعتنا نیست) و در مورد بحث مجلس در مورد آقای هامشی هم شاید یکی از نماینده ها مثلا در نطقی این رو گفته باشه، و اون نماینده هم منتخب مردمه. و همونطور هم که می دونین تا حالا مجالس همیشه چرخشی بوده و یک دوره در دست اصلاحطلبها و یکدوره در دست اصولگراها بوده.
اما بحث من با فرض پذیرش همه اینهاست. من گفتم که اگر واقعا هم اشکالی باشه و قانونی خوب اجرا شه این در واقع نشون دهنده ضعف در خود قانون خواهد بود. وگرنه قانون نسبتا مطلوب (که البته ایده آلش رو هرگز نمی تونین از بشر انتظار داشته باشید) امکان سوء استفاده و عدم اجرای قانون رو به حداقل می رسونه.
به هر حال همین که شما در مورد این مسائل فکر میک نید و صاحبنظر هستید خودش بسیار بسیار خوبه و حقیقت اینه که این کشور رو کشپسی جز ما نخواهد ساخت و جوانان ما همان مسئولان فرادای مملکت خواهند بود. که البته این هم به برکت انقلاب اسلامی و استقلالیه که به ما هدیه داده که باید قدرش رو هم دونست.
"مشکل" چیزیه که حتما ما توی این کشور داریم اما باید اونها رو در سایه اتحاد و همدلی همه با هم به منطقی ترین شکل ممکن حل کنیم و به سوی فردایی بهتر و آینده ای روشن حرکت کنیم.
خانه اش ویران باد!
آن که می خواهد من و تو ما نشویم

×××
قديمي Monday 25 January 2010   #30
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

نقل قول:
در اصل توسط دشمن نوشته شده است نمايش نوشته
دوست عزیز درسته که فعلا زور دست شماست ولی شما طرف مقابل رو چی فرض کردین؟

غیر از اینه که ملت رو بکشن پای صندوقها و به اصطلاح مشارکت بره بالا؟

همین رسانه به اصطلاح ملی نبود که چند روز قبل از انتخابات پیام آقای خاتمی رو پخش کرد که مردم رو دعوت به آمدن پای صندوق و رای دادن به میرحسین موسوی می کرد؟

اینها که ادعا می کنن آقایون نقشه براندازی داشتن.

خواهشا اینقدر رهبر رهبر نکنین.
با سلا م و عرض خوشامدگویی به شما دوست تازه وارد
(هر چند که اسمتون رو دشمن گذاشته اید ولی از نوشتتون بر میاد که فرد دلسوزی هستید و به همین علت من شما رو دوست خطاب کردم)

چه کسی می خواد مشارکت رو ببره بالا وچرا؟
اصلا این نظام از کجا اومده؟
غیر از اینه که خواست مردم بوده و اراده ملی اون رو به وجود آورده؟
به نظرتون اگر کسایی بخواهند دنیا طلبی کنند این نظام و ساختار فعلی که با زحمات زیاد ملت به وجود اومده عرصه رو بر اونها تنگتر می کنه یا حکومت های دیگه
آقای خاتمی هم از شخصیت های همین نظام است و هشت سال رئیس جمهور این نظام بوده اند! آقای موسوی هم همینطور.
اگر تلاشی هست از سوی دلسوزان برای حفظ دستاوردهای مردم است. حرف اقای خاتمی هم همین بوده است. حرف آقای موسوی هم همینطور. اونها هم مدعی هستند که می خواهند ازاین دستاورد حفاظت کنند.
کی ادعا کرده بزرگان نظام نقشه براندازی داشته اند؟ کسی غیر از یک عده افراطی؟
آخه چه معنی می ده که کسی که خودش در بالاترین مسئولیتهای یک نظام باشه بخواد نظام خودش رو براندازی کنه ؟!!! اگر نظام رو قبول نداشتند که رئیس دولت اون نمی شدند!!

اما در مورد درخواست آخرتون راسش شما اگر از دوستهایی که من رو مدتی است میشناسند بپرسید خواهند گفت که من قبلا رهبر رهبر نمی کردم. اما امروز متاسفانه می بینم که ایشون در هجمه خیلی شدیدی هستند و بار سنگینی رو به دوش می کشند...
اگر خدایی نرکده زبونمون لال برای این نظام اتفاقی بیفته می دونین یعنی چی؟
یعین تباهی دستاوردهای یک قرن تلاش ومبارزه و خون فشانی یک ملت!
یعنی از دست دادن استقلال! و عدم امکان برای رسیدن به آزادی! و تحقق جمهوری اسلامی!
اینها همه در حرف آسان و ساده است. اما اینکه شما در واقعیت جامعه (و آن هم یک جامعه جهان سومی) که قدرتهای زیادی حضور دارند و به هر رنگ و شکلی که نیاز داشته باشند در می آیند، امکان نفوذ بیگانه را از بین ببری نزدیک به غیر ممکن است! واقعا عزم ملی می خواهد. شکستن سدهایی که اونها برای پیشرفت ملتها درست می کنند واقعا خیلی عظیمه و دستاوردیه که نباید به هیچ قیمتی اون رو از دست بدیم.
از اینکه نظرتون رو دادیدن خیلی ممنونم
با آرزوی موفقیت "ما"
یا علی مدد

×××
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
اصلاح طلب, اصولگرا, انتقاد, بنیاد سوروس, خاتمی, رو به فردا, سرنوشت, صدا و سیما, مناظره, نقد

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 12:49PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه