بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Tuesday 22 March 2005   #1
سینا 555
آرام و صبور

نشان سینا 555

تاريخ ثبت نام: Nov 2002
پاسخ‌ها: 6,791
خانم رايتر

نقل قول:
تبريك سال نو يا هر چيز ديگر..
شرط ادب است كه در جواب مهرباني يك نفر هركس اگر چيزي نميدانيد زخم زبان هم نزنيد دوست عزيز.اگر انتقادي هم داشتيد نميبايست در يك تاپيك منحصرا عيد تبريكي ميگفتيد.اين اشتباه شما بود رفيق!
كه بنده چون اوپن مطرح كزديد سعي داشتم جواب بدهم

نقل قول:
مساله محتواي كلام نيست
موضوع نوع گويش و مخاطبين است..
انسانهاي ازاده و ازاديخواه با نوع گويش كسي مشكلي ندارند.

نقل قول:
دليل نميشود كه شما يا چند تن ديگر از اعضا كه به عربي آشنا هستيد در اين تالار ها يا هر جاي ديگر به عربي صحبت شود..
چشم جناب سروان!
اوامر ديگري نيست؟
البته بنده عربي را در حد بسيار كمي متوجه ميشود بنابراين نگران نباش
رفيق رايتر!

نقل قول:
براي اين كار ميتوان تالار هايي ديگر را مختص اين دوستان قرار داد تا تبريكاتشان را در آنجا ابراز كنند..
اين حرف قابل تاملي است

نقل قول:
زماني كه سخن ار مقوله هاي مورد علاقه تان سخن به ميان ميايد انقدر قاطي نكنيد..اين مساله آنقدر مهم نبود كه شما در صدد پاسخ آن برآييد..
اشتباه ميكنيد رفيق!
ولي براي شما انقدر مهم بود كه تاپيك احمد دارابي را كه با نيت تبريك عيد به هم صحبتي زده شده بود را به انحراف بكشيد!
به خودتان نگاه كنيد اول دوست گرامي.

نقل قول:
مانند اين مي ماند كه شما و چند تن از دوستانتان در اتاقي مشغول صحبت هستيد و يكي از دوستان ناگهان وارد شود و به زبان اسپانييايي شروع به احوال پرسي كند..
اينمورد دقيقا چيزي بود كه خود شما انجام داديد رفيق!
ان دو نفر به زبان عربي عيد مباركي گفتند و شما ناگهان....!

نقل قول:
حتما اكونو مي گيوييد كه عربي با اسپانيايي متفاوت است..نه كابر محترم
تفاوتي در كار نيست
من كه گفتم در انجا فرقي نيست بنده خودم در همين سايت به سوئدي و انگليسي با دوستاني گفتگو كرده ايم و كسي متعرض نشد و اشكالي هم پيش نيامد.

نقل قول:
. به بهانه عربي بودن زبان ديني نميتوان در جايي كه مختص "ايراني و پارسي گو"قرار دارد به آن زبان سخن گفت...
البته چون مسلمان هستيم زبان عربي در تعاملات منطقه اي و بين ديني برايمان مهم است و اشكالي نيست.امروز زبان انطور كه شما ژست طرفداري از انرا ميگيريد مطرح نيست در اثر جهاني شدن بسياري زبانها
ممزوج ميشود و روي هم تاثير ميگذارند و شما اگر دنبال حفظ اصالت زبان بخاطر خود زبان هستيد كار عبثي است!

بخود نگاه كن رفيق!
در يك سايت ايراني و "پارسي گوي" اسم رايتر يعني نويسنده را براي خود انتخاب كرده ايد! چرا؟

نقل قول:
اينكه ما در خاور ميانه زندگي ميكنيم دليل بر اين است كه در تالارهاي اينتر نتي هم ميبايست پارسي و عربي را با هم به كار ببريم؟؟؟؟؟؟؟
!!!!!!!!!!!!!
اولا اين باهم بكار بردن كه مشكلي نيست كه شما انقدر روي ان مانور ميدهيد رفيق.اولا فارسي و عربي دو زبان نزديك بهم هستند و ما از لحاظ تاريخي و فرهنگي و ديني تعاملات زيادي بين ايندو زبان داشته ايم و خواهيم داشت و نه من و نه شما نميتوانيم جلوي اينگونه تعاملات بين فرهنگي را بگيريم و چون نميتوانيم انرژي بيخود مصرف كرده ايم و راه بجايي نبرده ايم.

نقل قول:
من كه شخصا ربط اين دو موضوع را نفهميدم..در اطراف ما كشورهاي ديگري هم وجود دارد ..پس تكليف زبان آنان چه ميشود؟؟؟؟؟؟؟
كاش ازاين به بعد به زبانهاي ارمني و غيره هم حرف بزنيم..چون.
كاربر محترم.شما هنوز هم متوجه نيستيد كه خب اگر دو نفر ارمني پيدا شدند كه حرف هم را ميفهمند به من و شما زياد مربوط نميشود و انها مختارند و خود تشخيص ميدهند.ما كه زور نميتوانيم بكنيم مردم به ارمني هم صحبت كنندنه زور ميتوانيم بكنيم سخن بگويند و نه نگويند.
البته من مطمئن هستم اگر ان دوست عرب زبان فارسي بلد بود فارسي بيان ميكرد ولي به نظر من ما نبايد جلوي گفتگوهاي اعضا را با افراديكه فارسي بلد نيستند بگيريم.اصلا خوبي ارتباط فرهنگي و رشد فرهنگ ايراني در همين است.

نقل قول:
بله ..اگر فرانسه هم صحبت بشود ايرادي ندارد..اما به شرطي كه مخاطبين هم به زبان مذكور وارد باشند..
خب عربي هم اگر صحبت بشود ايرادي ندارد به شرطيكه مخاطبين خودش را داشته باشد كه گويا داشت.اينجا دوستان اشغار لري و غيره گفته اند كه كمتر كسي جيزي فهميده ولي جه اشكالي دارد گويش ها و زبانها در يك محل مشخص تعامل فرهنگي داشته باشند؟

نقل قول:
از خاطر نبريم اين سايت و سايتهاي مشابه مكانهاي "گفتگو" و تبادل نظر هستند..و مهمترين ابزار اين كار هم به كار گيري زبان است...
خير در عمل اينطور نيست.بسيار مواقع محلي براي اشنايي و گفتگوي دونفره نيز بوده است.محل ارتباط است نه محل ديكته زباني خاص.

نقل قول:
ياد گيري همه زبانهاي دنيا كار خوبي است..اما اينجا جاي آموزش زبان نيست....
چرا اينجا ما اموزش زبان هم داشته ايم و اگر اموزش زبان خوب است مشكل شما چيست؟من فكر ميكنم اينجا تنها محلي براي گفتگو صرفا نبوده و نيست.گفتگو هم هر كس حالش را داشته باشد و بخواهد با كسي انجام ميدهد اما انطور نيست كه فقط گفتگو انهم اجبارا فارسي
خير اين درست نيست و نبايد باشد چون موضوع از اول مشكل پيدا ميكند.

نقل قول:
شما احساس لگد كرديد؟لگد كدام است؟
من ميگويم تالاري جداگانه .ايشان ميفرمايند لگد نزنيم..
به نظر خودم كلمه لگد شايد زياده روي بود اما اعتراض شما در يك تاپيكي كه از شما دعوتي نشده يك نوع ايجاد بحث بود كه اگر خود ان فرد عرب زبان متوجه ميشد مظمئنا قدري رنجيده خاطر ميشد.شما اين انتقاد سالم يا هر چيز ديگر را بايد با مديران در جاي خودش مطرح ميكرديد
و شائبه سخنان شما باعث شد بنده در جواب شما نكاتي را بعنوان توضيح بيان كنم همين.

نقل قول:
كسي هم خدايناكرده..زبانم لال نگفت ايرانيان وبس..لال شود هر كه از ايران و ايراني گفت و ناليد..
اين جمله شما بوي تبليغات ميدهد
من خودم عاشق ايران و زبان فارسي و مردم ايران و فرهنگ ايراني هستم و لال هم نميشوم و سينه ام هم جلوي عرب انگليسي و امريكايي و ژاپني و چيني و غيره جلوست و از همه دستاورهاي فرهنگ خوب ايراني دفاع ميكنم و شما نگران نباشيد.منتها طوري دفاع ميكنم كه
به افراط و تفريط و توهمات و روياها در نغلتم

نقل قول:
در باره تعريف و ايراني نيز هنوز براي شما زود است كه به آن واقف شويد..
نخوت ريشه مشترك امثال شما رفقاست.اشكالي ندارد.

نقل قول:
ايراني بودن ما دليل بر آگاهي همه جانبه ما از اين مقوله ارزشمند نيست
كدام چي؟كجا

نقل قول:
ساليان سال پيش از آنكه شما چشم بر اين دنياي آلوده باز كنيد..
بله بله

نقل قول:
"ايران"و "ايراني" از افتخارات عالم هستي به شمار ميرفت و خاك اين كشور سخن بسيار داشت براي گفتن و سرودن..
بله درست

نقل قول:
پيشينه ايراني را نبايد به اين سادگي تعريف كرد و از ماهيت آن سخن گفت..كه البته به نظر شما متعصبانه!!! است
استاد ما كه هنوز تعريف خاصي نكرديم.

نقل قول:
نه آقاي محترم..اين تعريف خشك سرانه نيست كه بگوييم "ايران" تاج سر ممالك دنيا بود ..
كي راجع به اينها حرف زد استاد رايتر

نقل قول:
و دليل نظر شما هم مبني بر اينكه نگوييم (نقل قول
ايرانيان و بس

(نقل قول
تعريف ايراني را نبايد متعصبانه تفسير كنيم

ميتواند مربوط به سن شما و يا كم بودن آگاهي تان در باره خاك ميهنتان باشد..
اوسي جان اگه خاك باشه كه من هر دفعه ميام ايران مثل ديوونه ها
ميافتم زمينشو ميبوسم كه همه ميگن اين ديوونست ولي خاكشو نه بخاطر خود خاك بلكه بخاطر انديشه هاي بزرگي كه در اين خاك پرورش پيدا كرده دوست دارم و بخاطر خيلي چيزهاي ديگه و بازم ميگم استاد خيالتون از طرف من يكي نسبت به خاك مطمئن باشهو نگران نباشيد!

نقل قول:
با اين صحبت كمي دور شديم از اصل بحث:
يه جورايي

نقل قول:
شما از تعامل صحبت كرديد..اما آيا به نظر شما تعامل دو فرهنگ ميتواند بدون آشنايي با زبان دو فرهنگ مقدور باشد؟؟؟؟؟!!!!!
خير مشكل ميشود

نقل قول:
درست است كه شما و شايد تعدادي ديگر از دوستانتان به چندين زبان زنده و مرده دنيا صحبت ميكنيد! اما من يا شايد كساني ديگر چنين نبوغي را در خود نبينيم..و خود من شخصا به جز همان انت..انتم..انتمايي كه در دبيرستان فرا گرفتم چيز ديگري از زبان عربي نميدانم...
خب ....عزيز شما كه اجباري نداري جايي كه زباني را متوجه نميشوي
وارد شويد مگر اينكه يك چيزي ميزي در ته قلبت جمع كرده اي و با ان
مسايل را ميبيني.حالا ببينم چه نتيجه اي ميخواهيد بگيريد استاد رايتر

نقل قول:
گرچه ميدانم در كمال تاسف آينده خودم ..مملكتم و ملتم با عرب و عرب زبان به طور ناگسستني پيوند خورده ..اما با اين حال........
پس معلوم شد مشكل شما از اول همين بود و فقط سعي ميكرديد در قالبي ظاهر پسند تر بيان كنيد.حب پدر امرزيده اينو از اول ميگفتي من با اسلام و كلمات عربي و اينها مخالفم مثل بقيه تون!
برو جانم كه اين بحث تهش درامد چونكه ما حداقل سه غول ادبي جهاني بنام حافظ مولانا و سعدي داريم كه هيچكدام اين تاسف شما را نخوردند برعكس از زبان عربي در راه استغناي شعري خود بخوبي استفاده كردند درست برعكس ان چيزي كه شما تاسف انرا ميخوريد.

نقل قول:
مشكل ضد مليت بودن نيست.. در آغاز پست توضيح دادم ..ضد مليت بودن چه ربطي به به كار گيري زباني مشخص در يك سايت اينتر نتي دارد؟؟
شما كه با جمله تاسف اور خود نيات دروني خود را تا حدي كه ميشد!
نشان داديد.بنده هم ميگويم در عصر جهاني شده شما بيا مردم را مچبور كن مثلا در ايران همه فارسي صحبت بكنند.ميتواني؟
اصولا درست است؟
خب اگر دو نفر دارند درد دل ميكنند تبريك ميگويند به زبان خاصي زمين به اسمان ميرسد.بگذار بگويند حتي اگر عربي باشد چه اشكالي دارد؟
اصلا چرا من خودم را وارد چيزي كه نميفهمم كنم؟

آخرين ويرايش سینا 555 ، Tuesday 22 March 2005 در 10:31PM.
سینا 555 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 22 March 2005   #2
سینا 555
آرام و صبور

نشان سینا 555

نقل قول:
خب اين كه كاري ندارد..در استكهلم در موسسه اريكسون در بخش به كار گيري كارمندان غير سوئدي تمام زبانها تدريس ميشود..ميتوانيد به آنجا مراجعه كرده و به آرزويتان جامه عمل بپوشانيد..
موسسه اريكسون كلي ها را اخراج كرده
پول ندارند كارمنداي سوئديشون رو نون بدند انوقت بيان غربي ياد بدند
يا فرانسه ياد بدند يا روسي يا تركي

نقل قول:
بله..بنده هم به اين موضوع واقفم..!
منظورم منافع ملي بود.اگر ما زبان دانها زيادي بخصوص در انگليسي و عربي داشته باشيم از لحاظ منافع ملي خوب است.اين وقوف شما نشان از تذبذب داشت نه وقوف چون باز در توهمات خود هستي و كسي كه با توهم و شكاك بودن استدلال ميكند لاجرم يك پايش لنگ است.

نقل قول:
كاملا..اما غرب از اين ارتباط اهداف بد بدي را در نظر دارد كه زبانم لال ما دنبال آن اهداف نبوده و نيستيم.. پس قضيه ما فرق مي كند....
خب اگر انها اهداف بد بدي بقول شما داشته و دارند كه درست هم ميگوييد ما بايد بعنوان ايراني مسلمان با فرهنگي تقريبا اشنا با انها اهداف خوب خودمان مقاصدي صلح جويانه و خير خواهانه را داشته باشيم و داريم و ان شا الله ايراني هميشه خير خواه و صلح دوست است
و با قدرت جلوي زورگويان از هر نوعي خواهد ايستاد.

نقل قول:
(نقل قول
كه اگر انسان صرفا منافع نگري هم باشيم باز نميتوانيم آنرا رد كنيم
..........................................

خب از اول مي گفتين..!
ميدونستم شما اهل منافع مادي هستيد براي نمونه گفتم شايد بهتر متوجه شويد!

نقل قول:
جانبداري شما كه با دقت كامل در عمق مساله ..بي دليل به نظر ميآيد..جاي بحث هاي ديگري را هم باز ميكند..
شما كه انقدر دم از يكدلي و تعامل و ارتباطات صميمانه با دنياي عرب مي زنيد پس چرا زماني كه از خليج ما به عنوان خليج عربي ياد كردند
آزرده شديد؟؟
اگر قرار به برقراري ارتباطي نزديك است كه ناراحتي نداشت..
ما معتقديم اين بحث خليج عربي را نه مردم معمولي بلكه سران احمق و شيوخ خود فروخته بخاطر دم تكاني براي اربابانشان و برجا ماندن بر قدرت انجام ميدهند و ربطي به كل مردم ندارد.اصلا در اين كشورها مردم بيچاره اراده ي زيادي از خود ندارند ازادي نيست انتخاباتي نيست كه مردم حرفشان را بزنند.
بنابراين هر كسي از نظر ما بخواهد اسم خليج فارس را عوض كند در مسير فتنه ي كشورهاي مداخله گر جهاني عمل ميكند اينجا ديگر تعامل معامل نداريم.اينجا صحبت از طلبكاري است نه تعامل!
و اين را شما و همه ميدانند.ما با غيرت ديني و غرور ملي در پناه سلاح عقل و ايمان كه به ما دفاع از سرزمين مادري را ياد داده اند با هر كس كه بخواهد از سخاوت ايران اسلامي سو استفاده كند بشدت مقابله ميكنيم هم زمان از قوميت پرستي بيزاريم و انرا ريشه بسياري بدبختي هاي منطقه و كل جهان ميدانيم.

نقل قول:
ما و اعراب از دير باز به دليل مقوله هاي تاسف برانگيز با هم در آميخته ايم..
باز كه صحبت از تاسف تاريخي كردي استاد رايتر!
شما با اين طرز فكر دچار اوهام تاريخي ميشويد و اين براي
ما ايرانيان خوب نبوده و نيست.ايراني مخ دارد فرهنگ دارد دين برتر دارد
و تاسف نميخورد و نخواهد خورد.اين امتزاج هاي فرهنگي و زباني و امثالهم هميشه بوده است و خواهد بود چه شما تاسف بخوريد چه نخوريد.بهتر است انها را در خدمت جامعه و بشريت بكار گرفت همانگونه كه بسياري از ادبا و دانشمندان ايراني بعد از امدن اسلام به ايران انجام دادند و باعث مباحات و سربلندي فرهنگي اين مرز و بوم شدند.

نقل قول:
پس ناراحتيمان ديگر چه بود..
ما و اعراب نداشتيم..خليج فارس يا خليج عرب.
چه فرقي داشت؟
يك روز مال ما..يك روز مال آنها..به اين صورت تعاملمان هم قوي تر ميشد.....
ببينيد بحث به كجاها كشيد
من شخصا دوست دارم روزي اين خليج خليج وحدت باشد
خليج اسلامي باشد تا انوقت ببينيم در سايه ارامش و ثبات منطقه
به كوري چشم كفار چه شكوفايي برقرار ميشود.ولي تا انوقت بايد كشورهاي شيوخ مرتجع به كشورهاي ازاد تبديل بشوند و خواهند شد به اميد خدا.

نقل قول:
در ضمن دوستان عزيز انقدر سريع مطالب را ميخوانند و در صدد جواب بر ميايند كه به موارد ديگر توجهي ندارند..
من خانم رايتر هستم...اين شد 2 بار..
بايد ببخشيد قصدي در كارنبود

نقل قول:
چرا در ايران كلابز زن را به شكل مرد مي بينند؟
من در سايتهاي ديگر اين مشكل را ندرم....
اخه اينجا مرد سالاري برقراره
خير معمولا خانمها به بحث هاي سياسي كمتر وارد ميشوند
اينست كه ناخوداگاه اين اشتباه صورت ميگيرد.

موفق و مويد باشيد
قديمي Tuesday 22 March 2005   #3
دوست ايراني .
سلام

نشان دوست ايراني .

تاريخ ثبت نام: Jun 2003
پاسخ‌ها: 2,843
سلام

خوبين آقا سينا سال نو مبارك

ببخشيد كي اينجا زنهارو مرد ديده

مثل اينكه اين غيبت كبراي بنده داره كار دستمون ميده كم مونده بگن خانوماي ايرانكلابزمردن البته جوانمرد شايد باشند يعني روحيه

جوانمردي رو دارند ......................

البته آقا سينا در تكميل توضيحات شما به اين خانوم بايد بگم خانوم رايتر عزيز تا وقتي بحث هاي سياسي بخوبي از طرف آقايون اداره ميشه لزومي نداره خانومها هم بيان تو بحث ولي اگه جايي لازم باشه حتما در كنار آقايون حتما به گفتگو خواهند نشست شما تو كلابز تشريف داشته باشيد مي بينيد ........
قديمي Tuesday 22 March 2005   #4
سینا 555
آرام و صبور

نشان سینا 555

سلام عليكم دوست ايراني

عيد شما هم مبارك.بنده به لطف خداوند مهربان خوب هستم
اميدوارم شما هم هر جا هستيد در پناه حق شاداب و تندرست باشيد.

خيلي جالبه خواهر خوبم.بنده تا اسم شما رو تو تالار سياست ديدم
متوجه شدم چه تپقي زدم و قبل از اينكه پست پر مهر و محبت شما
سرور گرامي رو بخونم حدس زدم به كجاي حرف من ايراد است

ولي راستش هم همين است كه كلا و بطور عمومي خانمها كمتر تو مسايل سياسي حوصله بحث داشتند و دارند.خانم رايتر گرامي ميشه گفت اولين كسي است كه بنده بحثي نيمه سياسي رو باهاشون شروع كردم.

البته اگر شما هم شركت داشته باشيد خوشحال ميشوم
اصلا خانم ها شايد زبان همديگر را در عالم سياست
بهتر از ما مردها متوجه بشوند.و بنده اگر احيانا مشكلي پيدا
كردم حتما از شما درخواست كمك خواهم كرد

بازم ممنونم از لطفتون
ايام خوبي داشته باشيد
قديمي Wednesday 23 March 2005   #5
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

پاسخ‌ها: 6,853
روزنوشته ها: 6
سال نو مبارك

ميبينم كه يه تاپيك بسيار حساس سياسي! در تالار سياست ايجاد شده.. جناب سينا، اگر كسي مثل من، بيخبر از مسائل قبلي وارد اين تالار بشه و اين تاپيك بدون مرجع رو بخونه، تكليفش چي ميشه؟ مجبور ميشه بره و تالارها رو بگرده تا تاپيك مربوطه رو پيدا كنه و .... من همين كار رو كردم و تاپيك سال مبارك مبارك! رو خوندم ...
بحثي كه شما جملاتي از اون رو به صورت گزينشي انتخاب كردين و پاسخ دادين... حوزه بحث كاملا پراكنده شده و از زبان و فرهنگ و دين گرفته تا سياست و روابط بين المللي و ... رو پوشش ميده در حالي كه اين بحث ميتونسته صرفاً در حوزه قوانين سايت باشه.

من هم فكر نمي كنم اون تاپيك به تنهايي مشكلي رو ايجاد كنه اما فرقي هست بين تالار گفتگو و يك محل بحث خصوصي يا نيمه خصوصي مثل چت رومها و مسنجر. در تاپيك مشاعره هم گويا سوء تفاهمي پيش اومده بود اما جالب اينكه مدير سايت در قسمت امضاي يك كاربر عرب زبان، اين جملات رو درج كرده بود:

Please read the TOS here in persian : http://www.iranclubs.org/TOS , if you can not read farsi please do not write anything in this club . Regards . IRANCLUBS-SUPPORT .

وقتي مدير سايت به كاربري كه فارسي بلد نيست، تاكيد ميكنه كه “اگر فارسي بلد نيستيد در اين باشگاه چيزي ننويسيد“ حتماً براي اين تاكيد خودش دليل كافي داره... طبعاً براي مديريت تالاري كه بحثها به زبان خاصي در اون درج ميشه، لازمه كه مديران هم به اون زبان تسلط كافي داشته باشن! بنابراين منطقيه كه تالاري جداگانه با مديريت خاص خودش براي اون زبان ايجاد بشه.

اما اونچه من در اون تاپيك و اين تاپيك ديدم، اين بود:
خانم رايتر در اون تاپيك پيشنهادي رو مطرح كردن... اگر اون پيشنهاد رو با پي ام به اطلاع مدير سايت مي رسوندن و در اون تاپيك نمي نوشتن بهتر بود، خصوصاً با توجه به واكنش عجيب شما و صبح عزيز كه در همون تاپيك! از يك پيشنهاد ساده، يك بحث پراكنده در زمينه هاي مختلف رو به وجود آوردين و تازه بعد از پاسخ ايشون به اين نتيجه رسيدين كه اون تاپيك محل مناسبي براي اون بحث نيست! و تشريف آوردين اينجا و از وسط بحث ادامه دادين.

آخر و عاقبت اين بحث هم پيشاپيش مشخصه... ميشه حدس زد بحث با افراد پرتنشي كه كمترين ظرفيت رو براي درك نظر مخالف خودشون نشون ميدن و در هر فرصتي به كمين نشستن تا جاييكه از يك پيشنهاد ساده و منطقي، يك جنگ لفظي تمام عيار رو به راه مياندازن، به كجا ميشه. خصوصاً وقتي كه اون افراد پرتنش، دچار سرخوردگي در برخي مسائل حساس روز هم شده باشن و با روحيه اي تلافي جويانه به دنبال سوژه اي براي تخليه خودشون باشن. بله، منظورم دقيقاً شما و دوست عزيز و قديمي، جناب صبح هستين. من كه ميگم بايد شما رو براي مدتي آسوده و راحت گذاشت تا اين دوران پر تنش رو بگذرونين و بعدها... سر فرصت مناسب با شما بحث كرد، اما شايد خانم رايتر با اين نظر من موافق نباشن و بحث با شما رو ادامه بدن.

ـــــــ
خانم دوست ايراني عزيز، سلام! شما هم در دفاع از حقوق زنان! وارد اين بحث شدين... آخرش شما رو مجبور كردن در تالار سياست پست بزنين و به خوندن اكتفا نكنين.
من صددرصد با اين فرمايش شما مخالفم كه “تا وقتي بحثهاي سياسي به خوبي (؟) از طرف آقايون اداره ميشه لزومي نداره خانمها هم بيان تو بحث” ... در واقع همين طرز فكر خانمها باعث شده كه امروز آقا سينا چنان فرمايشي بفرمايند! ... اما قسم ميخورم كه قصد ندارم بر سر اين موضوع با شما بحث كنم،،، سال نو مبارك و خدانگهدار شما.
قديمي Wednesday 23 March 2005   #6
farhad_k25
عضو ثابت

نشان farhad_k25

تاريخ ثبت نام: Dec 2003
مكان: تهران
پاسخ‌ها: 1,768
ارسال پيام توسط Yahoo به farhad_k25
بلاخره ما بعد از خوندن اين همه مطلب نفهميديم فردا تهران بارون ميباره يا برف
در ضمن راجع به نتيجه بازي ايران و ژاپن هم چيزي نوشته نشده بود ها
قديمي Wednesday 23 March 2005   #7
سینا 555
آرام و صبور

نشان سینا 555

نقل قول:
سال نو مبارك
بنده هم تبريك ميگم

نقل قول:
ميبينم كه يه تاپيك بسيار حساس سياسي! در تالار سياست ايجاد شده.. جناب سينا، اگر كسي مثل من، بيخبر از مسائل قبلي وارد اين تالار بشه و اين تاپيك بدون مرجع رو بخونه، تكليفش چي ميشه؟ مجبور ميشه بره و تالارها رو بگرده تا تاپيك مربوطه رو پيدا كنه و .... من همين كار رو كردم و تاپيك سال مبارك مبارك! رو خوندم ...
ببينم جانم اين تاپيك ايجاد شد براي يك گفتگو با خانم رايتر
و بنده چون ديدم ايشون مطالبي رو عنوان كردند در تاپيك عيد مباركي
يك عرب زبان گفتم خاطر دوستان رو در انجا مكدر نكنيم و اگر نظراتي هست اينجا مطرح كنيم.بنده ميتوانستم بطور خصوصي مطلب را با اين خانم كاربر محترم در ميان بگذارم ولي از انجا كه مطالب باز مطرح شد
تصميم گرفتم به همين روش انجام بشود.قصد ايجاد بحث مهم و اينها هم نبوده كه به نظر خودم هم بحث هاي سياسي اغلب به نقطه مشخصي نميرسد.اما در گير و دار حرفها بالاخره ضماير منصف و بي طرف غني تر ميشود و خيالاتان راحت باشد بنده دنبال به كرسي نشانده چيزي نبوده و نيستم بلكه صرف مطرح شدن بعضي مسايل برايم مهمتر است و بيش از اين نيست. و سرانجام بنده اين تاپيك را شروع نكردم كه شما يا ديگري مجبور باشيد چيزي بنويسيد بلكه در درجه اول گفتگويي بود با خانم رايتر گرامي و لاغير.

نقل قول:
بحثي كه شما جملاتي از اون رو به صورت گزينشي انتخاب كردين و پاسخ دادين... حوزه بحث كاملا پراكنده شده و از زبان و فرهنگ و دين گرفته تا سياست و روابط بين المللي و ... رو پوشش ميده در حالي كه اين بحث ميتونسته صرفاً در حوزه قوانين سايت باشه.
خب اولا بنده تعجب ميكنم شما چرا قبل از اينكه طرف اصلي گفتگوي من چيزي بگويد داريد نقادي ميكنيد!
دوما بنده چيزي از صحبت هاي ايشان را قلم نگرفتم و تا انجا كه برايم ممكن بود جواب دادم.بله شما درست ميگوييد بحث گسترده ايست ولي
قصد اين ايت گفتگوي دو نفزه با ايشان ايجاد بحث گسترده و پراكنده نبوده
بلكه نقد مطالبيست كه ايشان در تاپيك عيد مباركي به قصد بحث بيان كردند و من خواستم ادامه ان گفتگوي شايد ناخواسته اينجا با خود ايشان مطرح شود همين.

نقل قول:
من هم فكر نمي كنم اون تاپيك به تنهايي مشكلي رو ايجاد كنه اما فرقي هست بين تالار گفتگو و يك محل بحث خصوصي يا نيمه خصوصي مثل چت رومها و مسنجر.
منكه از اول ديده ام اينجا گذشته از محلي براي بحث و گفتگو محلي براي
چت و دوستيابي و موارد ديگر بوده است و كسي هم اعتراضي نكرده و مشكلي هم بوجود نيامده است.اصلا در اين اواخر قسمت بحث و گفتگو
بسي گمرنگتر از موارد ديگر شده است.و اينجاست كه نشان ميدهد
ما نميتوانيم سايت را صرفا براي گفتگو تخصيص بدهيم مگر اينكه بخواهيم
اجبار كنيم كه درست نيست.ايشان هم ميتوانستند در جاي خود با مديران
اين سايت در ميان بگذارند و جواب بگيرند!

نقل قول:
در تاپيك مشاعره هم گويا سوء تفاهمي پيش اومده بود اما جالب اينكه مدير سايت در قسمت امضاي يك كاربر عرب زبان، اين جملات رو درج كرده بود:

Please read the TOS here in persian : http://www.iranclubs.org/TOS , if you can not read farsi please do not write anything in this club . Regards . IRANCLUBS-SUPPORT .
گويا ان مورد در رايطه با كسي بود كه مخاطب همزباني نداشت كه باهاش گفتگو كند ولي اگر مخاطبي بود اشكال گفتگو به زبان ديگر را بايد بهر شكل در اين سايت حفظ كرد و نه باعث قطع ارتباطات فرهنگي مردم
شد خصوصا دوستداران ايران و فرهنگ ملي و ديني ايراني را نبايد فراري داد.ميخواهد فرانسه باشد ميخواهد ارمني باشد تركيه اي باشد يا عرب
يا غيره.اگر قرار شد جايي مشخص برايش مطرح شود ميشد و ميشود در جاي خود با گفتگو با مدير يا مديران اين سايت به همفكري رسيد.
اما امدن و نوشتن يك انتقاد يا در واقع اعتراض! در تاپيكي كه همدلي و انساندوستي را در قالب عيد مباركي يك غير ايراني به ايرانيان نشان ميدهد مقداري خارج از شرط ادب ايرانيست.
و چون مطرح كردند در جاي نامناسب بنده خواستم توضيح بدهم كه اعتراض شما در انجا ناشايست و مقداري هم نادرست است همين.

نقل قول:
وقتي مدير سايت به كاربري كه فارسي بلد نيست، تاكيد ميكنه كه “اگر فارسي بلد نيستيد در اين باشگاه چيزي ننويسيد“ حتماً براي اين تاكيد خودش دليل كافي داره...
بله ولي نگفتند كه فقط فارسي گفتگو شود!
اگر دو نفر خواستند تعاملي به زباني داشته باشند
به نظر شما بايد جلوگيري شود؟

نقل قول:
طبعاً براي مديريت تالاري كه بحثها به زبان خاصي در اون درج ميشه، لازمه كه مديران هم به اون زبان تسلط كافي داشته باشن! بنابراين منطقيه كه تالاري جداگانه با مديريت خاص خودش براي اون زبان ايجاد بشه.
بازم اين دليل محكمي نيست.و بستگي به جو سايت دارد كه حتما خود مدير يا مديران هم واقفند.به اين شكل كه اگر كسي حتي بيايد به زبان
فرضا ايتاليايي حتي اسائبه ادب كند و فحاشي كند ماداميكه كسي ايتاليايي نداند براي مديران و سايت و كاربران مزاحمتي نيست.ولي زباني
مثل انگليسي و يا عربي را هستند تعدادي كه در حداقل در اين سايت متوجه ميشوند و ما هموظنان عرب زبان هم در اين كشور و سايت داريم.بنابراين كسي بخواهد خارج از مقرارات رفتار كند با عكس العمل روبرو ميشود.اتفاقا همين موردي را كه شما مثال زديد بنده اولين كس بود كه ديدم در اين سايت شخصي عرب زبان از روي غرض يا مرض يا ناداني ادعاي خليج عربي را مطرح ميكرد و چون اشارات بنده و ديگران را نميفهميد گيج شده بود.خب اينجا چون او فارسي بلد نبود مديران گفتند اگر نميفهمي فارسي وقت خودت را تلف نفرما. اين گذشت كه گويا جناب صبح كه عربي هم ميدانند متني به زبان عربي برايش نوشت و او فهميد و معذرت هم خواست و اتفاقا امدن او به اينجا تعاملي سازنده را بوجود اورد چه او از ناداني خود پشيمان شد.

در مورد عيد مباركي يك عرب زبان ديگر اينطور نشد و نبود.چه گويا ايشان
دوستان همزباني داشته اند و در مناسبت هاي مثل عيد و غيره به سلام و عليك و اشنايي با ما و فرهنگ ما قدم برداشته اند و مخاطب خاص خود را هم داشته اند و مشكلي هم نيوده است.
در هر صورت اگر كسي متوجه مطالب زباني خاص نباشد كه موضوع اصلا منتفيست و كسي نه ميفهمد و نه عكس العملي نشان خواهد داد.و اگر اين فرد بخواهد به قصد تخطي از مقرارات سايت چيزي بنويسد كه بايد ابله باشد وقت خود را در صورتي كه هيچكس ان زبان را نميفهمد بيهوده تلف كند!

نقل قول:
اما اونچه من در اون تاپيك و اين تاپيك ديدم، اين بود:
خانم رايتر در اون تاپيك پيشنهادي رو مطرح كردن... اگر اون پيشنهاد رو با پي ام به اطلاع مدير سايت مي رسوندن و در اون تاپيك نمي نوشتن بهتر بود،
خب كل قصد من هم همين بود.حالا بنده كه به ايشان اصلا و ابدا توهيني نكردم و خيلي بشيوه مثبت خواستم لزوم تعامل بين فرهنگي را بيان كنم كه بحثي ايجاد شد و بنده هرگز قصد ايجاد بحث نداشتم.ولي كار خانم رايتر باعث جواب بنده شد.

نقل قول:
خصوصاً با توجه به واكنش عجيب شما و صبح عزيز كه در همون تاپيك! از يك پيشنهاد ساده، يك بحث پراكنده در زمينه هاي مختلف رو به وجود آوردين و تازه بعد از پاسخ ايشون به اين نتيجه رسيدين كه اون تاپيك محل مناسبي براي اون بحث نيست! و تشريف آوردين اينجا و از وسط بحث ادامه دادين.
اخه كنش عجيب واكنش عجيب هم پيدا ميكنه.اگر اين كاربر محترم از اول قصد ايجاد بحثي خاص! نداشتند چطور در عكس العمل به پست اول بنده
در پست دوم خود چهار صفحه مطلب مينويسند؟!

يعني اگر به گفاه شما از اول قصدي خاصي! نداشتند چرا تاپيك را در پست دوم خود پر از نوشته ميكند؟

و وقتي بنده ميبينم قصد ايشان ايجاد بحث است و در پست دوم خود محترمانه ميگويم اينجا جايش نيست و بياييد براي عدم انحراف تاپيك ان
دوست عرب زبان با اينجا بياييم اظهار ميدارد كه چرا ميخواهيد دنيال بگيريد!!!!

خب اگر نميخواستيد كسي دنبال بگيرد چرا چهار صفحه مطلب در تاپيك
بنده خدا نوشتيد و چرا اصلا از اول پريديد در جايي كه نبايد بپريد؟!

نقل قول:
آخر و عاقبت اين بحث هم پيشاپيش مشخصه... ميشه حدس زد بحث با افراد پرتنشي كه كمترين ظرفيت رو براي درك نظر مخالف خودشون نشون ميدن و در هر فرصتي به كمين نشستن تا جاييكه از يك پيشنهاد ساده و منطقي، يك جنگ لفظي تمام عيار رو به راه مياندازن، به كجا ميشه.
توهم شماست!

نقل قول:
خصوصاً وقتي كه اون افراد پرتنش، دچار سرخوردگي در برخي مسائل حساس روز هم شده باشن و با روحيه اي تلافي جويانه به دنبال سوژه اي براي تخليه خودشون باشن.
گفتم توهم داريد!

نقل قول:
بله، منظورم دقيقاً شما و دوست عزيز و قديمي، جناب صبح هستين. من كه ميگم بايد شما رو براي مدتي آسوده و راحت گذاشت تا اين دوران پر تنش رو بگذرونين و بعدها... سر فرصت مناسب با شما بحث كرد،
بازم توهمات
شما خودتان گويا در به انحراف كشيدن در همين جا استاديد
حالا كه با تهمت كار خود به پيش ميبري و شرط ادب را نميخواهي بجا بياوري براي ياداوري خودت چند كلام نثارت ميكنم.

اين سر فرصت مناسب شما جالب بود. زماني يراي شما و مزدك جانت
حمله بوش احمق سر دسته گانگستر ها به ايران فرصت مناسب بود و الان هم خواب فرصت هاي ديگري در سر پرورش بايد بدهيد!

ببخشيندا صراحت كلام بخاطر صراحت شما بود!

والا گفتم ما جنگي نداريم
كه اگر جنگي نيز در دنياي معاصر بوده و هست پشت اغلب انها همان ليبرال دموكلاشي ظاهر فريب شما خيمه زده است و اين موش دوانيهاي
شما در بحثي كه اصلا به شما هيچ ربطي ندارد و خصوصا مزخرفات اخيري كه گفتيد هيچ ربطي نداشت و ندارد و صرفا در جهت همان
جنگ طلبي هميشگي شما با غير خود معني ميدهد.

نقل قول:
اما شايد خانم رايتر با اين نظر من موافق نباشن و بحث با شما رو ادامه بدن.
اگر نيت پاكي داشتي اين را بايد همان اول ميگفتي و خود را خلاص ميكردي!!
نه بعد از اين همه چكش كاري و نتيجه گيري راجع به شخصيت افراد
يعني برو خودتو سياه كن!مستر جان

نقل قول:
در واقع همين طرز فكر خانمها باعث شده كه امروز آقا سينا چنان فرمايشي بفرمايند! ...
برو جوجه چي ميبافي واسه خودت.
دوست ايراني خواهر ماست.تاج سر ماست
و چون مسلمان است و معتقد
و شجاع و پر منطق شما بايد...

نقل قول:
اما قسم ميخورم كه قصد ندارم بر سر اين موضوع با شما بحث كنم،،، سال نو مبارك و خدانگهدار شما.
....حرفتون را نيمه راه پس بگيريد
قديمي Thursday 24 March 2005   #8
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

پاسخ‌ها: 6,853
روزنوشته ها: 6
برو بابا.. نصفه شبي دم در وايسادي

بذار باد بياد
Freedom1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 24 March 2005   #9
farhad_k25
عضو ثابت

نشان farhad_k25

تاريخ ثبت نام: Dec 2003
مكان: تهران
پاسخ‌ها: 1,768
ارسال پيام توسط Yahoo به farhad_k25
نقل قول:
برو بابا.. نصفه شبي دم در وايسادي

بذار باد بياد

مگه نشنيدي قرار 20 درجه هواي كل كشور سرد بشه
شما كه خودت پشت دري بادو ميخواي چيكار
همون پشت در بمون يه موقع باد از تو پنجره نياد تو
قديمي Thursday 24 March 2005   #10
دوست ايراني .
سلام

نشان دوست ايراني .

تاريخ ثبت نام: Jun 2003
پاسخ‌ها: 2,843
سلام
نقل قول:
خانم دوست ايراني عزيز، سلام! شما هم در دفاع از حقوق زنان! وارد اين بحث شدين... آخرش شما رو مجبور كردن در تالار سياست پست بزنين و به خوندن اكتفا نكنين.
.
سال نوي شما هم مبارك

آقاي فريدم شما كه فكر كنم تا يه حدي از من شناخت داريد به نظر شما كسي ميتونه منو مجبور به كاري بكنه خودم كه يادم نمياد

نقل قول:
من صددرصد با اين فرمايش شما مخالفم كه “تا وقتي بحثهاي سياسي به خوبي (؟) از طرف آقايون اداره ميشه لزومي نداره خانمها هم بيان تو بحث
خب مخالف باشيد

منم نظر خودمو دادم ضمن اينكه از نمايشهاي سياسي زنان هم خوشم نمياد فكر كنم پارسال يادتونه كه توي اون بحث نهج البلاغه خيلي واضح تو ضيح دادم كه قشنگ نيست كه خانومها تو اين مسائل ميدونداري كنند يا بهتر بگم بجا نيست خصوصا وقتي كه آقايي هم عقيده وجود داره كه همون حرفهارو بزنه

نقل قول:
... در واقع همين طرز فكر خانمها باعث شده كه امروز آقا سينا چنان فرمايشي بفرمايند! ... اما قسم ميخورم كه قصد ندارم بر سر اين موضوع با شما بحث كنم،،، سال نو مبارك و خدانگهدار شما
نترسين آقا سالي يه بار بحث و ناك اوت شدن كه خيلي هم بد نيست

خصوصا كه اين روزا داره بازار سياست هم داغ داغ ميشه و دوستان و دشمنان هم مشغول

البته ازمزاح گذشته من سياسي نيستم اما حق و باطل رو تو سياست خيلي خوب تشخيص ميدم و در موقع لزوم به وظيفه ام عمل ميكنم اونم طوري كه بهيچ عنوان پيش خدا مسئول نباشم

در ضمن آقا فرهاد شرمنده اينو ميگم يا فردا مساويم يا ميبازيم جو برا بازيكنهاخيلي داره سنگين ميشه تو اين فشار بعيده ببرن ( اينم حرفهاي يك فوتبال فروش)

آخرين ويرايش دوست ايراني . ، Thursday 24 March 2005 در 11:23PM.
دوست ايراني . حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 25 March 2005   #11
writer
عضو ثابت

نشان writer

تاريخ ثبت نام: Jan 2005
پاسخ‌ها: 364
خب ....
جناب تعامل !
..اول از همه خدمتتون بابت داشتن اين انرژي و وقت بسياري كه در شبانه روز داريد و به مصرف ميرسانيد تبريك بگم..

البته من در حد شما توانايي پاسخگويي ندارم و در زمينه زماني كه در اختيار داريد جدا به حالتان غبطه ميخورم..اما با اين حال سعي ميكنم به تعدادي از جملاتتان پاسخ بدم..

البته مفهوم بسياري از برداشتهاي زاييده ذهن شما را هم درك نكردم.. مانند:
نقل قول:
زخم زبان نزنيد
نقل قول:
انسانهاي آزاده و آزاديخواه
!!!! وغيره كه به غير از بي ارتباط بودن به موضوع.. معناي واضحي هم نداشت..
چون به نظرم جوابهاي شما ناشي از برداشت نادرستتان از حرف من بود..كه نمونه چنين مواردي را من در كلابز زياد مي بينم ..به همين علت در ابتدا قصد پاسخ دادن نداشتم ..و در تاپيك مبارك مبارك گفتم كه نيازي بر ادامه موضوع به دليل اهميت پايين آن نميبينم..اما ادامه بحث به وسيله بقيه كاربران و شما باعث شد كه بعضي موارد را مجددا تكرار كنم..
مساله آزادي خواهي من يا شما نيست..انقدر موضوعات بي ربط را به هم مربوط نكنيد..من گفتم اگر تعدادي از كاربران مايل به ادامه صحبت به زبان عربي هستند در تاپيكي جداگانه مشغول شوند ..اين كجايش ربط به آزاديخواهي داشت؟!!!!

نقل قول:
چشم جناب سروان..
اگر مايل به ادامه اين تاپيك به صورت طنز بوديد بهتر بود كه در تالار لطيفه و لبخند استارت ميزديد..البته از جهتي براي خالي نماندن تالار سياست نيز اين كار شما موجه بود
نقل قول:
اين حرف قابل تاملي است
اگر بادقت بيشتري مطلب را در همان پست اول مطالعه مي كرديد و با شتاب فراوان شروع به پاسخ دادن نميكرديد ..قطعا متوجه ميشديد كه كلام من از آغاز همين مساله ايجاد تالاري اختصاصي بود..

نقل قول:
براي شما آنقدر مهم بود كه تاپيك احمد دارابي را به انحراف بكشيد
...
چه چيزي براي من مهم بود؟؟؟ به انحراف كشيدن تاپيك احمد دارابي؟؟
به نظر شما كه معتقديد من قصد منحرف كردن تاپيك را دشتم ..چرا و به چه علت بايد چنين كاري بكنم؟؟؟درگيري شخصي با آقاي دارابي يا مشكلي ديگر؟؟؟؟؟؟ آنقدر با سرعت نور در صدد پاسخ دادن بر مياين كه حتي مفهوم كلام مورد نظر رو هم درك نميكنيد..
نقل قول:
امروز زبان آنطور كه شما ژست طرفداري از آن را ميگيريد...
!!!!! ژست طرفداري از زبان!!!! اين ديگه چه مدلشه؟؟؟!!!!
اين كه شما به سايتي ميرويد و مي بينيد كه تالار هايي اختصاصي مثلا براي گفتمان انگليسي در نظر گرفته شده ..ژست طرفداري از زبان پارسي است؟؟؟!!
نقل قول:
در اثر جهاني شدن بسياري از زبانها ممزوج مي شوند..
حتما منظورتان اين است كه شما در راه جهاني شدن گام برميداريد!!! موفق باشيد و پاينده!!!

نقل قول:
در يك سايت ايراني و پارسي..اسم رايتر
ديگه يقين پيدا كردم كه شما براستي متوجه حرف من نشديد..جناب آقاي تعامل ..من كه فرضيه اتم را مطرح نكردم كه دركش تا به اين اندازه دشوار باشد..
نام كاربري من با "زباني" كه در تالار ها با آن گفتگو مي شود فرق دارد..اين را كه ديگر اميدوارم درك كنيد..نام كاربري هر كس ايراني..عربي ..ايتاليايي يا هر چيز ديگر..مگر مني كه به تالار مياييم ملزم به دانستن معني نام كاربري شما هستم..؟نام من هر چه باشد فرقي به حال شما يا ديگران نميكند..اما زباني كه در تالار هاي پارسي سايتي پارسي به آن صحبت مي شود بايد براي همگان قابل درك باشد..

اما ضرورتي به درك معني نام كاربران از طرف ديگران نيست. اميدوارم اين يكي را ديگر متوجه شده باشيد..
باور كنيد به ساده ترين زبان بيان كردم..

نقل قول:
ما از نظر تاريخي و ديني وفرهنگي تعاملات زيادي بين اين دو زبان داشته ايم و نه من و نه شما نميتوانيم جلوي اين تعاملات را بگيريم..
نقل قول:
اگر آن دوست عرب زبان فارسي بلد بود فارسي بيان ميكرد ولي به نظر من ما نبايد جلوي گفتگوي اعضا را با افراديكه فارسي بلد نيستند بگيريم
اي خدا ..اي ملت ...اي..... ما ميگيم تالاري اخصاصي براي بازدهي بيشتر گفتگوها ..ايشون ميگه جلوي تعاملات فرهنگي ايران و عرب را نگيريد....
من هم به همين منظور ميگويم مكاني مجزا كه تمام كاربران با شرط حفظ نظم موجود به راحتي فعاليت كنند.

نقل قول:
بسياري مواقع محلي براي آشنايي و گفتگويي دو نفره بوده است
تالارهاي گفتگو محلي براي آشناي هاي دو نفره است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نخير آقاي تعامل ..اشتباه ميكنين..اونجايي كه مد نظر شماست چت رومهاي مسنجر و اوركات!! است..اتاقها و تالار هاي گفتگو براي باز گويي مطالب مختلف و ابراز نظر هاي افراد در هر زمينه خاص است..

نقل قول:
ما اينجا آموزش زبان هم داشته ايم
خب داشته باشيد..چه ربطي داشت؟؟؟

نقل قول:
در تاپيكي كه از شما دعوتي نشده بود..
اين از قوانين سايت ايران كلابز است كه در هر تاپيكي از كاربران دعوت! به عمل مي آيد تا به گفتگو بپردازند؟!!!
توجه...كار بران محترم زين پس در بالاي هر تاپيكي كه استارت ميفرماييد نام كاربران مورد علاقه خودتان را هم كه اجازه ابراز نظر دارند قيد كنيد..

نقل قول:
اين جمله شما بوي تبليغات ميدهد
اصولا از روزي كه من در كلابز پست زدم سخنان من هر بار بوي يك چيز را ميداد..!!
نقل قول:
طوريكه به افراط و تفريط و توهمات و روياها در نغلطم.
؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
نقل قول:
نخوت ريشه مشترك امثال شما رفقاست
شما مثل اينكه ديگه خيليييييييي پري..

نقل قول:
استاد ما كه هنوز تعريف خاصي نكرديم
نقض يا اعتراض به تعريفي خاص خودش نوعي تعريف به حساب مي آيد..همين كه يك پيشنهاد ساده من به حساب ژست طرفداري از زبان !! گذاشته شد .. ووجود خودم و امثالم !! به دليل اين حرف.. هم لبريز از نخوت شناخته شد..خودش دنيايي حرف دارد...البته حرفهايي تكراري!!!

نقل قول:
مگر اينكه يك چيزي ميزي در ته قلبت چمع كرده ايد
ته قلبم؟؟؟؟!!!!

نقل قول:
اينو از اول ميگفتي من با اسلام مخالفم .مثل بقيه تون
بله ..درسته..آخه از شما وحشتي عظيم در دلم بود ..و به همين علت نتوانستم منظورم را رك بيان كنم..چقدر خوب شد كه شما خودتون فهميدين
...............................................
تو را چنانكه تويي هر نظر كجا بيند..
به قدر دانش خود هر كسي كند ادراك

در يك پست ديگر كه "اهدافي خاص در زمينه رسانه هاي غربي" داشتم!!..در اينجا هم به دليل دادن يك پيشنهاد دشمني خود را با اسلام نشان دادم.!. حتما دو روز ديگر هم در تاپيك مشاعره به دليل بيتي مشكوك! ميشوم مامور پنتاگون ..
نقل قول:
مثل بقيه تون
!!! ريشه مشترك من و امثالم !!!! را كه مي دانيد..
بقيه باند ما را هم كه ميشناسيد..
شما اين همه اطلاعات و آشنايي را از من و همكارانم و دوستانم و...... از كجا بدست آورديد؟!

نقل قول:
شما كه با حرف تاسف آور خود نيات دروني خور را تا حدي نشان داديد
پيشنهاد ميكنم تا آنجا كه توان داريد تاسف بخوريد..به حال من . و امثال من!! اما افسوس كه تاسف شما مشكلي را حل نميكند..

نقل قول:
شما بيا مردم را مجبور كن مثلا در ايران همه فارسي حرف بزنند.مي تواني؟
در ايران؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مثل اينكه براستي نميتوان منظور خود را با زبان پارسي به شما نشان داد...
در ضمن يك نكته تنها باب ياد آوري:
ميل خودتان است..اما شايد در بعضي جاها اگر انقدر از واژه "رفيق" استفاده كنيد..زبان شيطان لال تصور كنند شما از اعضاي باقي مانده از توده هستيد..زيرا اولين توصيه اي كه به اعضاي اين حزب ميشد و در اساسنامه آن نيز قيد شده بود اين بود كه در هر يك جمله خود بايد يك بار از واژه "رفيق" استفاده كنيد...!

.
پناه اورد؟

در كوچه باد مي آيد.
اين
ابتداي ويرانيست....
writer حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 25 March 2005   #12
writer
عضو ثابت

نشان writer

بعضي موقعها وقتي به كلابز مي آيي جو به هدر دادن وقت آدم را ميگيرد..من هم چون حس انسان دوستي ام اجازه نميدهد كه عده اي در بعضي برداشتهاي اشتباهشان باقي بمانند..به نقل قول از آقاي تعامل به پستهاي 4 صفحه ايم! ادامه ميدهم..

شما بر حسب چه حرفي به اين نتيجه رسيدي كه من در توهم و شك !! هستم..شما خودت به خودت تلقين ميكني كه من شكاك هستم؟؟!!

نقل قول:
و هميشه ايراني خير خواه و صلح دوست است
و با قدرت جلوي زورگويان از هر نوعي خواهد ايستاد.
يك نفر ربط اين جمله را با موضوع براي من شرح دهد..

نقل قول:
مي دونستم شما اهل منافع مادي هستيد
از كجا ميدونستيد؟
شما اين همه شناخت كامل شخصيتي رو از كي و از كجا بدست آوردين؟

نقل قول:
شما با اين طرز تفكر دچار اوهام تاريخي ميشويد
اوهام تاريخي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پس صحبتهاي من توهمي بيش نيست آنهم از نوع تاريخي اش.!!
اعتراضي نيست..فقط اميدوارم سرتان از سرماي برفي كه داخل آنيد دچار انجماد نشود..

نقل قول:
اگر دو نفر خواستن تعاملي به زباني داشته باشند به نظر شما بايد جلو گيري شود؟؟
نخير..جلوگيري در كار نيست..كسي حرف جلوگيري از تعامل زباني نداشت..
هر چيزي ..سخني .گفتگويي ..موضوعي مكان خاص خودش را دارد..
گفتگو به زبانهاي ديگر هم مانند يك : موضوع ميماند..و بايد در جايگاه خودش مطرح شود..

نقل قول:
و او فهميد و معذرت هم خواست واتفاقا آمدن او به اينجا تعاملي سازنده را به وجود اورد ..چه او از ناداني خود پشيمان شد
شما مطمئني؟؟!!
تصور كنم جذبه شما او را به ندامت و معذرت خواهي واداشت.كاش چند ماه پيش هم يك چشمه براي نشنال جئو گرافي مي امديد..
كارشان تمام بود...

نقل قول:
اگر اين كاربر محترم از اول قصد ايجاد بحثي خاص! نداشتند چطور در عكس العمل به پست اول بنده چهار صفحه مطلب مينوسند.؟
اول از همه منظور از هدفي خاص را بيان كنيد.
دوم هم اينكه كجاي پست 5 جمله اي من نشان از تمايل به "بحث" داشت؟؟ "اميدوارم جناب مين اين جمله مرا مجددا به حساب فرارو گريز نگذارند!!!!"

نقل قول:
پريديد در جايي كه نبايد بپريد
مثل اينكه موضوع "اختصاصي كردن برخي كاربران در تاپيكها" جدي شد!!
جواب شما را دادم چون شما جمله ساده من را كه تنها در حد يك پيشنهاد بود جور ديگري جلوه داديد..همين..

.
قديمي Friday 25 March 2005   #13
دارا
عضو ثابت

نشان دارا

تاريخ ثبت نام: Aug 2002
مكان: Iran
پاسخ‌ها: 508
سلام عليكم

بسم الله الرحمن الرحيم

و اما بعد ...
بدور از تنشهاي صحنه‌هاي اينترنت كه معمولاً هويتهاي اخلاقي را نيز تحت الشعاع قرار مي‌دهند توضيح چند نكته لازم است.

اول آنكه ... : ما ايراني‌ها ، شرقي‌ها ، مسلمان‌ها ، يا جهان سومي‌ها مي‌توانيم از ابزار فن‌آوري ارتباطات در جهت پيشرفت،توسعه دانش ، آشنايي‌هاي سازنده و خلاق ... كسب تجربه‌هاي ديگران ، تعامل و تكامل فرهنگ‌ها استفاده كنيم . اينكه اين صحنه سازنده را تخليه‌گاه تنش‌ها و عقده‌ها و حساسيت‌ها بدانيم يك فرصت از دست‌رفته است.

و آنكه اين حساسيت‌ها و عقده‌ها ما را از دنياي شيرين خصلتهاي زيبا و اصيل ملي محروم كند جاي بازانديشي در فرآيند كاربرد فن‌آوري اطلاعات در پي خواهد داشت.

اجازه دهيد همين تبريك دوست الجزيره‌اي را براي مثال مطرح كنيم .

خيلي ساده و بي‌پيرايه ‌«ميهماني» از كشور دوردست نزديك به ده مرز سياسي را درنورديده است تا به ما ايرانيان عيد باستاني را تبريك گويد حال چنانچه خود را از صحنه حساسيت پيشه اينترنت رها كنيم و به ميدان واقعيتهاي اخلاقي ملي باز گرديم ، ‌چهره هاي سرشار از محبت ، شادي ، و خوش آمدگوئي را خواهيم ديد كه هميشه ميهمان را حبيب خدا مي داند ... هرگز دعوت به «قرنطينه» نخواهيم داشت و تا زماني كه گفتگوي جاري حكايت از مودتها و دوستيهاي ملل و همبستگي‌ها دارد ، اين رسم اصيل مهمان‌نوازي ايراني نخواهد بود كه از ميهمان هم‌كيش و عرب‌زبان و دلبسته به ايرانِ خود با نگراني و اضطراب ياد كنيم و بين ايشان و تجاوزگر عرب زبان كه تماميت ارضي را مورد تجاوز قرار مي‌دهد مقايسه اي غيرمنطقي برقرار كنيم.
اگر دوستان كه اندك آشنايي با زبان عرب داشته باشند سري به برخي از سايتهاي عرب زبان بزنند ، جوجه صداميهاي ديروز را كه مذبوحانه از « احواز !!! مظلوم !!! » و بي‌عدالتي‌هاي جمهوري اسلامي !!! در حق اعراب سخن مي‌گويند را خواهند يافت و در آنجا فرق ميهمان و تجاوزگر را خواهند ديد هرچند كه آن تجاوزگر كه مديريت محترم سايت وي را خوش‌آمد نگفت از مرزهاي جنوبي ما باشد و گاهي هم از خودفروختگان كم ارزش و فرومايه صدام ديروز و يا نوكران امروز آمريكا باشند.

ميهمان الجزيره اي ما حبيب خدا است ، از كشوري كه سالهاي سخت جهاد و مقاومت را با استعمار فرانسه و با تقديم بيش از يك ميليون شهيد پشت‌سر گذاشت . همان استعمار فرانسه كه قصد بلعيدن الجزيره را داشت. خط و زبان و فرهنگ ملي - عربي و اسلامي را بر وي تحريم كرد ، يك ملت بزرگ را در «قرنطينه»اي ظالمانه قرار داد ، تا الجزيره‌اي... جز فرنگ نشناسد و جز فرنگي نداند.

اما چيزي كه فرانسه ديروز و آمريكا و انگليس امروز در دنياي اسلام در سر راه خود داشته و دارند حكايت از بنيادي محكم و متين دارد كه رؤياهاي استعمار سراسري بزرگ جهاني آمريكا را با مشكلي جدي روبرو مي‌سازد.

موفق باشيد

آخرين ويرايش دارا ، Friday 25 March 2005 در 02:04PM.
دارا حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 26 March 2005   #14
writer
عضو ثابت

نشان writer

نقل قول:
نوشته شده بوسيله دوست ايراني .
سلام

خوبين آقا سينا سال نو مبارك

ببخشيد كي اينجا زنهارو مرد ديده

مثل اينكه اين غيبت كبراي بنده داره كار دستمون ميده كم مونده بگن خانوماي ايرانكلابزمردن البته جوانمرد شايد باشند يعني روحيه

جوانمردي رو دارند ......................

البته آقا سينا در تكميل توضيحات شما به اين خانوم بايد بگم خانوم رايتر عزيز تا وقتي بحث هاي سياسي بخوبي از طرف آقايون اداره ميشه لزومي نداره خانومها هم بيان تو بحث ولي اگه جايي لازم باشه حتما در كنار آقايون حتما به گفتگو خواهند نشست شما تو كلابز تشريف داشته باشيد مي بينيد ........
اين ديگر از نوع بدون شرحش بود
من شخصا جوابي براي چنين كلامي ندارم..
نقل قول:
تا وقتي كه بحث هاي سياسي به خوبي از طرف آقايون ادره ميشه
نقل قول:
لزومي نداره خانوم ها هم بيان تو
نقل قول:
قشنگ نيست كه خانومها تو اين مسايل ميدون داري كنند
..........................
نقل قول:
من سياسي نيستم .اما حق وياطل را در سياست خوب تشخيص ميدهم
در اين صورت شما از زمره نوابغ به شمار ميرويد كه با وجود نداشتن اطلاعات..و علاقه.. قدرت تشخيصتان در مقوله هاي سياسي در جاي خود باقيست..!
هميشه .. موفق باشيد
پناه اورد؟

در كوچه باد مي آيد.
اين
ابتداي ويرانيست....
قديمي Saturday 26 March 2005   #15
writer
عضو ثابت

نشان writer

نقل قول:
در ضمن آقا فرهاد شرمنده اينو ميگم يا فردا مساويم يا ميبازيم جو براي بازيكنها خيلي داره سنگين ميشه بعيده ببرن.تو اين فشار بعيده ببرن
پيروزي تيم ملي فوتبال ايران رو بر تمام ايرانيان تبريك ميگم
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 01:08AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه