بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

گفتگوي بسته شده

ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 22 November 2017   #4216
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 15,443
ج: دین مادری؛ حق یا ناحق؟

پست 738

http://www.iranclubs.org/forums/show...155542&page=50

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران و..... نوشته شده است
من خوب می دانم شما چه می گویید و هدفتان از طرح این موضوع چیست . اما شما متوجه منظور من نشدید ، چرا؟ چون فقط قصد دارید به آنچه مد نظرتان هست برسید بنابراین در خواندن متن من دقت نمی کنید و متوجه حرف من نمی شوید. شما حتی متوجه منظور پروردگار از فاسألوا اهل الذکر نشده اید چون اهل ذکر را در قرآن جستجو نکرده اید بلکه تحت تأثیر احادیث و روایات هستید . اگر فقط ساعاتی وقت می گذاشتید و آیاتی را که این عبارت در آنها آمده بررسی می کردید الآن جور دیگری می نوشتید.
پس اگر خواستار مباحثه ای سالم هستید اول آیاتی را که گفتم در داخل سوره هایشان مورد بررسی قرار دهید و بعد یکی دو بار دیگر متن بنده را بدقت بخوانید.

مومن بالله وبکتابه
دوست گرامی، شما چه کار به من دارید؟ شما طبق مبنای خودتان، سؤال ساده من را که یک سؤال قرآنی است جواب دهید تا دوستان خودتان بهره ببرند!:

سؤال:مراجعه به غیر قرآن طبق دستور خود قرآن (یعنی مراجعه به اهل ذکر هر کس میخواهد باشد) جائز است یا خیر؟

اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست  
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 22 November 2017   #4217
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 742

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران و... نوشته شده است

پس مراجعه به اهل قرآن (هرکس که می خواهد باشد) جایز است به شرط آنکه او از کتاب آسمانی آگاهی داشته باشد و آن را مکرر خوانده باشد. مهم نیست که آن شخص کیست. مهم این است که او همانچیزی را بگوید که خدا در کتابش قید کرده است.

مومن بالله وبکتابه
ولی دوست گرامی، خود شما گفتید آیه فاسألوا اهل الذکر برای کتب آسمانی قبل از قرآن و اهل ذکر آنهاست! چرا به این زودی فراموش کردید؟! بگذارید سؤالم را واضحتر بپرسم:

امروز اگر مسیحیان جهان قرآن را مطالعه میکنند و به این آیه فاسألوا اهل الذکر میرسند شما میگویید باید معنا کنند یعنی فاسألوا اهل القرآن؟!! به مسیحیان میگویید گذشت زمان مراجعه به اهل ذکر کتاب آسمانی پیشین، اکنون باید به اهل ذکر کنونی یعنی اهل قرآن مراجعه کنید؟ آیا از شما میپذیرد که مصارده به مطلوب کنید؟!

میگویید: کتب شما تحریف شده! میگوید: عهد عتیق و چهار انجیل عهد جدید که مربوط به قبل از اسلام است! بعد اسلام چه تحریفی صورت گرفته؟ مگر خود قران تحریف بلکه جعل کتاب آسمانی به اهل کتاب نسبت نمیدهد؟! پس چگونه مجاز است به آنها مراجعه شود؟!:

أَ فَتَطْمَعُونَ أَنْ يُؤْمِنُوا لَكُمْ وَ قَدْ كانَ فَريقٌ مِنْهُمْ يَسْمَعُونَ كَلامَ اللَّهِ ثُمَّ يُحَرِّفُونَهُ مِنْ بَعْدِ ما عَقَلُوهُ وَ هُمْ يَعْلَمُونَ (البقرة 75)

فَوَيْلٌ لِلَّذينَ يَكْتُبُونَ الْكِتابَ بِأَيْديهِمْ ثُمَّ يَقُولُونَ هذا مِنْ عِنْدِ اللَّهِ لِيَشْتَرُوا بِهِ ثَمَناً قَليلاً فَوَيْلٌ لَهُمْ مِمَّا كَتَبَتْ أَيْديهِمْ وَ وَيْلٌ لَهُمْ مِمَّا يَكْسِبُونَ (البقرة 79)

آیا میدانید مشکل شما چیست؟ آیات قرآن کریم در طی ۲۳ سال که زمان بسیار کوتاهی نسبت به زمان تا قیامت است نازل شد، سریع آمد و قرآن در دست مردم قرار گرفت، و بر هفت حرف نازل شد، و بعض حروف آن در مصحف عثمان درج شد، و بقیه را عثمان سوزاند، اما محکمات آیات که حروف مقطعه هستند تماما باقی ماند، و سعید بن علاقه آن یار خصوصی امیرالمؤمنین برای همه بشر این یادگار را به جا گذاشت که تمام قران را میتوانید از حروف مقطعه استخراج کنید.

قرآن آمد، اما رموز و معارف الهی که در آن به ودیعه گذاشته شده به تدریج تا روز قیامت خردخرد ظاهر میشود که همه بشر را حیران میکند! و راه صحیح فهم قران کریم، دل دادن به مفاهمه مشرکین قریش و یهود و نصارای زمان قرآن است، کسانی که در بحث‌ها سالها با هم بودیم مکرر از من شنیدند که راه صحیح وصول به معارف درجه دوم و سوم و... قران کریم، تنها و تنها از مسیر فهم ظاهرترین معنای عرفی میگذرد، یعنی صحیح نیست کسی نفهمد که مشرکین زمان نزول قرآن از این آیه چه میفهمیدند ولی بخواهد به بطون و معارف بلند آن دست یابد، کلاس اول فهم قران، فهم ظاهر عرفی بیسوادهای آن عصر است، و این بسیار واضح است، اما این کلاس اول است! نه کلاس اول و آخر! و مشکل شما این است که این فهم ساده عرفی آن زمان را کلاس آخر میدانید! شما میخواهید دید ساده‌انگارانه مشرکین قریش نسبت به پیامبر را به قرون بعدی که نوابغ بشر در فهم وحی و صاحب وحی پیشرفت میکنند باقی نگه دارید! و این محال است!

دوست گرامی، در دیدگاه من، شما مصداق این آیه قرآن هستید که با پیامبر خدا ممارات میکنید: أفتمارونه علی ما یری؟! شما میگویید: پیامبر فقط یک کلام الهی شنیده، و خودش باید با زحمت بفهمد که محتوای آن چیست؟! مگر شما نگفتید:

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران و... نوشته شده است
من و هر کس دیگری که قرآن می خواند مستقیماً به وحی دسترسی دارد چون آنچه به پیامبر وحی شد و برای حیات دنیوی و اخروی بشر لازم بود فقط و فقط در حصار همین قرآن یافت می شود. وظیفه پیامبر نیز رساندن این وحی به ما بوده ودر قبال تفسیر آن نه وظیفه داشته و توانمندی. او نیز برای فهم قرآن مجبور بوده همچون دیگر یارانش بالغ بر نیمی از شب را بیدار بماند و قرآن بخواند.

مومن بالله وبکتابه
آیا شما فرق: نزل به الروح الامین علیقلبک، را با: نزل به الروح الامین علیسمعک، میگذارید؟ آیا قرآن نمیگوید این پیامبر ما چیزی را دیده؟ چرا با کسی که چیزی را دیده ممارات میکنید؟ ما کذب الفؤاد ما رأی، ما زاغ البصر و ما طغی لقد رأی من آیات ربه الکبری، لنریه من آیاتنا الکبری، دوست مغرور! آیا کسی که آیات کبری را دیده و سپس قرآن را تفسیر میکند با شخص ضد ما فوق ناشور برابر است؟ ما لکم کیف تحکمون؟!

آیا منطقی است که وقتی تصور بسیار ساده مشرکین را از عبارت: فکان قاب قوسین او ادنی، فهمیدیم بگوییم قرآن همین است، و بقیه فهم نوابغ بشر در طول تاریخ از زوایای خفي و اخفای این قاب قوسین، همه و همه دین مادری است؟ پس کجا رفت عظمت معارف قرآن که برای بشر تا روز قیامت آمده؟ این همه تفسیر برای قرآن در طول تاریخ نوشته شده، اما هر روز بر تعداد تفسیرهای جدید با رویکرد جدید و جذابیت خاص خود افزوده میشود، آیا همه اینها را باید از مشرکین قریش گرفت؟! هیهات! قرآن را باید از طریق إن من شیء الا عندنا خزائنه و ما ننزله الا بقدر معلوم، منتظر نزول قدر معلومش بود، کجا رفت نهیب قرآن که:

وَ تِلْكَ الْأَمْثالُ نَضْرِبُها لِلنَّاسِ وَ ما يَعْقِلُها إِلاَّ الْعالِمُونَ (العنكبوت 43)

اگر علم و عالمون درجه و مراتب دارند پس تعقل هم درجه و مراتب دارد، و تعقل بشر در طول تاریخ اگر پیشرفت میکند در فهم و تعقل منظور قرآن هم پیشرفت میکنند، و خنده‌دار است که بر فهم مشرکین قریش از یک آیه بسنده کنند، و الله الهادی.

مشرکین میشنیدند: و علّم آدم الاسماء کلها ثمّ عرضهم، آیا ضمیر ها با ضمیر هم نزد آنها فرق میکرد یا خیر؟ چه درکی از این آیه داشتند؟ آیا عبارت دعای ماه رجب: لا فرق بینک و بینها الا انهم عبادک و خلقک، همین تفاوت دو ضمیر هست یا خیر؟ ما چه درکی از این آیه و این عبارت دعای ماه رجب داریم؟!

اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
عبدالعلی69 حاضر نيست  
قديمي Wednesday 22 November 2017   #4218
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران و... نوشته شده است
من و هر کس دیگری که قرآن می خواند مستقیماً به وحی دسترسی دارد چون آنچه به پیامبر وحی شد و برای حیات دنیوی و اخروی بشر لازم بود فقط و فقط در حصار همین قرآن یافت می شود. وظیفه پیامبر نیز رساندن این وحی به ما بوده ودر قبال تفسیر آن نه وظیفه داشته و توانمندی. او نیز برای فهم قرآن مجبور بوده همچون دیگر یارانش بالغ بر نیمی از شب را بیدار بماند و قرآن بخواند.

----------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------

روی هر یهودی بهائی ملحد مابون زنیم واخبث خلایق رو سفید کردی جناب هالک غانت
عبدالعلی69 حاضر نيست  
قديمي Wednesday 22 November 2017   #4219
پشتیبانی باشگاه
گروه پشتیبانی باشگاه

نشان پشتیبانی باشگاه

تاريخ ثبت نام: Jul 2002
پاسخ‌ها: 1,632

با سلام

با توجه به تکرار مکرر موضوعات سرنگار متوقف می گردد. از کاربران محترم خواهشمند است با توجه به کفایت گفتگو در این باره از تکرار موضوعات و محتوای مشابه خودداری نمایند. در صورت مشاهده محتوای مشابه و تکراری مطلب وارده بدون تذکر حذف خواهد شد.

باتشکر
پشتیبانی باشگاه جوانان ایرانی
پشتیبانی باشگاه حاضر نيست  
كاربران ذيل از پشتیبانی باشگاه بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
گفتگوي بسته شده

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 05:04AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه