بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو ارزيابي گفتگو
قديمي Wednesday 29 October 2014   #1
ناصر پورپیرار
والعاقبة للمتقین

نشان ناصر پورپیرار

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: تهران
پاسخ‌ها: 1,235
روزنوشته ها: 1
"پاس آفساید ایسنا" به رسانه های ضد انقلاب!

عکاس خبرگزاری دولتی چرا بازداشت شد+تصاویر
"پاس آفساید ایسنا" به رسانه های ضد انقلاب!

اوج التهاب به وجود آمده در استان اصفهان را می توان تجمع در جلوی دادستانی این شهر عنوان کرد که از سوی خبرگزاری ایسنا این تجمع بدون مجوز به طور کامل پوشش رسانه ای داده شد و ...
گروه سیاسی "صراط": چند روزیست که فضای کشور تحت تاثیر خبر اسید پاشی های مشکوک در اصفهان قرار گرفته و در این بین برخی جریانات مشکوک رسانه ای با اقدامات نسنجیده خود سعی در ملتهب نمودن هر چه بیشتر این فضا نمودند.

به گزارش گروه سیاسی "صراط"؛ خبرگزاری ایسنا در این بین با جهت دهی خاص، تمام فکرها را به سمت قشر مذهبی جامعه سوق داد و با انتشار اولین مطلب با این عنوان که ممکن است این اسید پاشی ها با کمپین افزایش خشونت علیه زنان به همراه تصویب قوانین امر به معروف بی ارتباط نباشد، تلاش کرد در چند روز گذشته با تعداد زیادی تولید و محتوای مطلب جهت دار در این زمینه، به خوبی رسانه های ضد انقلاب و افکار عمومی را به سمت قشر ارزشی جامعه سوق دهد.

توئیترهای عناصر ضد انقلاب با به اشتراک گذاشتن تعداد زیادی از تصاویر خبرگزاری ایسنا از تجمع غیر قانونی اصقهان، باعث هر چه ملتهب شدن فضای این شهر و کشور شده اند.

اما اوج التهاب به وجود آمده در استان اصفهان را می توان تجمع در جلوی دادستانی این شهر عنوان کرد که از سوی خبرگزاری ایسنا این تجمع بدون مجوز به طور کامل پوشش رسانه ای داده شد و تصاویر با کیفیت آن توسط مسئول عکس خبرگزاری ایسنا در این استان و همچنین عکاس آن یعنی "آریا جعفری" به طور ویژه بازتاب پیدا کرد.

0
این تجمع که در آن شعارهای عجیب و غریب داده شد و دست نوشته هایی بر ضد تصویب کلیات قانون امر به معروف و نهی از منکر دیده می شد، به خوبی و توسط رسانه های ضد انقلاب پوشش داده شد.

عناصر ضد انقلاب، با بارگذاری و آپلود تصاویر خبرگزاری ایسنا بر روی "آپولدر های خارجی" باعث ماندن این تصاویر بر روی فضای مجازی شده اند.

عکاس خبرگزاری ایسنا پس از انتشار گزارش های تصویری این تجمع غیر قانونی دستگیر شد ولی تمام جرم این عکاس انتشار این تصاویر در خبرگزاری متبوع خود نبوده است. این عکاس با ارسال برخی از تصاویر خود برای رسانه های ضد انقلاب، خوراک اختصاصی! برای این رسانه ها تهیه نموده است و گویا بر اساس اخبار رسیده به خبرنگار صراط، دلیل اصلی بازداشت او همین دلیل بوده است.

.

آریا جعفری در تجمع حامیان میر حسین موسوی در اصفهان
قديمي Wednesday 29 October 2014   #2
ناصر پورپیرار
والعاقبة للمتقین

نشان ناصر پورپیرار

ج: "پاس آفساید ایسنا" به رسانه های ضد انقلاب!

"آریا جعفری" یکی از مصاحبه های تحریک برانگیز ایسنا و همچنین یکی از عکس های گرفته شده توسط خود که در تصویر آن شعاری مغایر با اصول اسلامی نوشته شده است را در صفحه شخصی خود به اشتراک گذاشته است.

تصویر اختصاصی خبرگزاری "AFP"از تجمع در استان اصفهان که توسط آریا جعفری تهیه شده است.

"آریا جعفری" با انتخاب تعدادی از تصاویر با کیفیت خود، آنها را برای یکی از رسانه های پر مخاطب ضد انقلاب ارسال نموده است تا تحت عنوان تصاویر ارسالی از سوی مردم در این رسانه ها منتشر شود که پس از رصد اقدامات مجرمانه این فرد توسط نیروهای امنیتی، این فرد در استان اصفهان دستگیر می شود. به نظر می رسد تعدادی از تصاویر سایت "بی بی سی فارسی" که به نام های مستعار منتشر شده، توسط برخی از عکاسان داخلی تهیه شده است.

بررسی فعالیت های این عکاس در فیس بوک نشان می دهد که او تصویری اختصاصی برای خبرگزاری "اسوشیتدپرس" ارسال نموده که بر روی آن لوگوی اختصاصی "AFP" بر روی گوشه های تصویر و همچنین وسط آن خورده که نشان از اشتباه محاسباتی "آریا جعفری" بوده که آن را در صفحه شخصی خود پوشش داده و نوشته که این تصویر گرفته شده توسط من بوده است .
قديمي Wednesday 29 October 2014   #3
ناصر پورپیرار
والعاقبة للمتقین

نشان ناصر پورپیرار

تصاویر مختلف از عکاس بازداشت شده خبرگزاری ایسنا

تصاویر گرفته شده بالا از "آریا جعفری" را "سارا عباس نژاد" از حامیان میرحسین موسوی گرفته است

بالافاصله پس از اعلام دستگیری این عکاس، عناصر ضد انقلاب با تگ نمودن پست های مختلف بر روی صفحه شخصی "آریا جعفری" در فیس بوک، از او اعلام حمایت نمودند.

پی نوشت: پس از بازداشت "آریا جعفری صفحه" فیس بوک این عکاس ایسنا، به طور کامل از این شبکه اجتماعی حذف شد.

http://www.seratnews.ir/fa/news/2047...-انقلاب

قديمي Wednesday 29 October 2014   #4
دوست دارم باشم
عضو ثابت

نشان دوست دارم باشم

تاريخ ثبت نام: Jun 2013
مكان: خونه بابام
پاسخ‌ها: 752
روزنوشته ها: 2

رسانه های ایران برای گزارش یه اتفاق تو کشورشون باید مجوز بگیرن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خدا نجات خیر بده
قديمي Wednesday 29 October 2014   #5
SAFA
عضو ثابت

نشان SAFA

تاريخ ثبت نام: Jul 2002
پاسخ‌ها: 6,212

نقل قول:
در اصل توسط دوست دارم باشم نوشته شده است نمايش نوشته
رسانه های ایران برای گزارش یه اتفاق تو کشورشون باید مجوز بگیرن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خدا نجات خیر بده
به اين نكته كه به اتهام ارسال اطلاعات براي شبكه هاي ماهواره اي معاند دستگير شده دقت كرديد ؟ من نميدانم اينكارو مي كرده يا نه اما اگر ثابت بشه اينكاره كرده ايندفعه نمي تونه مثل دفعه هاي قبل دو دوزه بازي كنه در نقش يك "خبرنگار" رسمي نقش يك "خبرچين" را بازي كنه و به ريش يك ملت بخنده
قديمي Wednesday 29 October 2014   #6
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 33,804
روزنوشته ها: 10

نقل قول:
در اصل توسط دوست دارم باشم نوشته شده است نمايش نوشته
خدا نجات خیر بده
گزارش اتفاق به مردم خودشون ، نه با هدف دروغ بستن به اسلام و مسلمین و نه به رسانۀ ملکه الیزابت و کاخ سفید.

وای به حال کشوری که جوانش اینجا ذق ذق دوستی با دشمنی که سالهاست به ملتش ضربه های اقتصادی و نظامی و سیاسی زده را داشته باشد و نام این را آزادی بگذارد.
قديمي Wednesday 29 October 2014   #7
دوست دارم باشم
عضو ثابت

نشان دوست دارم باشم

نقل قول:
در اصل توسط SAFA نوشته شده است نمايش نوشته
به اين نكته كه به اتهام ارسال اطلاعات براي شبكه هاي ماهواره اي معاند دستگير شده دقت كرديد ؟ من نميدانم اينكارو مي كرده يا نه اما اگر ثابت بشه اينكاره كرده ايندفعه نمي تونه مثل دفعه هاي قبل دو دوزه بازي كنه در نقش يك "خبرنگار" رسمي نقش يك "خبرچين" را بازي كنه و به ريش يك ملت بخنده

آره کار اون که مسخره و احمقانه بوده من درمورد جرم مسلم صحبت نمی کنم چون خیلی ها اونور منتظر یه همچین دستاویزایین اما سوالم اینه که آیا واقعا رسانه داخلی برای خبری که از لحاظ ارزش های خبری دارای اهمیته هم باید دنبال مجوز باشه!؟ مگه نه اینکه مردم یه مملکت حق دانستن از کشورشون دارن. وگرنه که این آقا رسما جاسوسی کرده معلومه
ولی نمی شه گفت یه خبرگزاری تصاویری پخش کرده که نباید. این پاک کردن صورت مسئله است. ما نباید درباره وقایع کشورمون حرف بزنیم بخاطر بیگانه ها! اما اینا اتفاقاتیه که هر جای دنیا اتفاق بیافته رسانه ای میشه. چه کسی خوشش بیاد چه خوشش نیاد
مرسی آقای صفا که اینقد خوب به این مسئله اشاره کردین تا من منظور خودمو از طرح این مسئله عنوان کنم. شما انسان معقولی هستین
قديمي Wednesday 29 October 2014   #8
sarvedar
كاربر فوق بدليل ناديده گرفتن قوانين باشگاه با محدوديت نوشتاري مواجه است.

تاريخ ثبت نام: Jun 2014
پاسخ‌ها: 298

بازداشت خبرنگاران و معترضان به اسیدپاشی نشاندهنده اوج آزادی و عدالت در حکومت اسلامی مدنظر برادران دلواپس عرضشیست و نشان میدهد که ما در این حکومت جنایات زنجیره ای نداریم این حکومت از آگاهی مردم ترس و واهمه ندارد اسیدپاشی روی زنان بدحجاب ربطی به امربمعروف نهی ازمنکر ندارد هیچ کشوری دردنیا آزادتر از ایران نیست تنها جواب منطقی به معترضان بازداشت و زندان و حبس و حصر و اعدام نیست استاد ناصرپورپیرار یک توده ای اخراجی نیست درتاریخ هیچ دولتی پاکدست تر از دولت کریمه احمدینژاد نیست مقام امنیتی مخالف کرامت زن نیست
sarvedar حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 30 October 2014   #9
پندار نیک
بزن بریم بهشت... بهشت

نشان پندار نیک

تاريخ ثبت نام: Oct 2009
مكان: شعرای خاکستری
پاسخ‌ها: 3,517
روزنوشته ها: 7

ببینم من درست متوجه شدم؟
انتشار عکس از یه تجمع مردمی میشه جاسوسی؟ میشه خدمت به دشمن؟!

( دعای داریوش کبیر در تخت جمشید)
پندار نیک حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 30 October 2014   #10
طلوع تدبير
عضو ثابت

نشان طلوع تدبير

پاسخ‌ها: 1,887

ديدگاه و نگرش قوه قضائيه نسبت به رسانه‌ها و فعالين رسانه‌اي قابل قبول نيست. مردم خواسته نامشروعي ندارند. آن‌ها فقط مي‌خواهند از بابت امنيت خود و اعضاي خانواده‌شان آسوده‌خاطر باشند. رسانه‌ها نيز در اين راستا و براي پيگيري اين خواست عمومي مشغول فعاليت هستند.
قديمي Thursday 30 October 2014   #11
SAFA
عضو ثابت

نشان SAFA

تاريخ ثبت نام: Jul 2002
پاسخ‌ها: 6,212
نقل قول:
در اصل توسط طلوع تدبير نوشته شده است نمايش نوشته
ديدگاه و نگرش قوه قضائيه نسبت به رسانه‌ها و فعالين رسانه‌اي قابل قبول نيست. مردم خواسته نامشروعي ندارند. آن‌ها فقط مي‌خواهند از بابت امنيت خود و اعضاي خانواده‌شان آسوده‌خاطر باشند. رسانه‌ها نيز در اين راستا و براي پيگيري اين خواست عمومي مشغول فعاليت هستند.
اين گزاره صحيحي است اما اين گزاره صحيح نبايد باعث شود خبر نگار ازاده ايراني نقش خبر چين خائن را بازي كند رسانه ها همانطور كه وظيفه اطلاع رساني شفاف دارند شايسته است مراقب جريان سازي هاي بدخواهن ملت كه اشكارا خواهان پلارايز كردن ملت و ايجاد نفرت نامتناهي در ان اند باشند نه انكه با خبر چيني و خودفروشي به اين نفرت پراكني كمك هم بكنند

آخرين ويرايش SAFA ، Thursday 30 October 2014 در 12:11PM.
SAFA حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 30 October 2014   #12
دوست دارم باشم
عضو ثابت

نشان دوست دارم باشم

آقای صفا به نظر شما اگه در کشور برای خبرنگارها آزادی عمل در اطلاع رسانی باشه که خودشون اولین ناشران کامل خبری باشن لزومی براشون پیش میاد که بخوان چیزی دست اجنبی بدن!اصلا میدونین چرا مردم خبر بی بی سی گوش می کنن؟صرفا برای اینکه چیزی که از رسانه های ملی پخش نمی شه رو از اجنبی بشنون. متاسفانه در رسانه های ما هر خبری باید با تائئی طیف خاصی روی انتن بره. در حالی که نباید برای انتشار اخبار محدودیت باشه.
همین امسال مردم چهارمحال برای مسئله ی آب اعتراض کردند. اعتراض کشاورزایی که تجمعشون بیشتر از یوم الله 22 بهمن هم بود اما خبر استان فقط یه تصویر محدود نشون داد و رسانه های کشوری هم که اصلا ندیدن...واقعا اگه مسئولان استانی عوض نشده بودن،الان آب چهارمحال از یه تونل در سیصد متری عمق زمین میرفت اصفهان و چهارمحال خشک می شد. این قضیه که خدا رو شکر با همت مسئولان جدید حل و فصل شد اما حرف من سر همه ی اون مدتیه که مردم استان یک صدا مخالفتشونو اعلام میکردن اما هیچ پوششی داده نمی شد و فقط صداشونو خودشون می شنیدن. واقعا کار رسانه تو کشور ما مشکل بزرگی داره که تا مدیران نخوان حل نمی شه. همه یادتونه تو قضیه ی وبا که سال های اول ریاست جمهوری احمدی نژاد اتفاق افتاد رسانه ها اطلاع رسانی کردن و جامعه خیلی خوب با این قضیه کنار اومدن. اما نمی دونم چرا هیچ وقت حکومت واقعا به مردم اعتماد نکرد که همه چیزو اجازه پوشش بده تا همراهی مردمو ببینه!
قديمي Thursday 30 October 2014   #13
دوست دارم باشم
عضو ثابت

نشان دوست دارم باشم

نقل قول:
در اصل توسط SAFA نوشته شده است نمايش نوشته
ا
رسانه ها همانطور كه وظيفه اطلاع رساني شفاف دارند شايسته است مراقب جريان سازي هاي بدخواهن ملت كه اشكارا خواهان پلارايز كردن ملت و ايجاد نفرت نامتناهي در ان اند باشند نه انكه با خبر چيني و خودفروشي به اين نفرت پراكني كمك هم بكنند

به نظر شما اگه مردم خبرهای داخلی رو اول از خارجی ها بشنون بیشتر متنفر می شن یا اگه از رسانه ی خودی بشنون؟!

چرا به جابی ینکه قضیه اسید پاشی از شبکه داخلی پخش بشه و راه کار های مقابله و مواجهه با این شرایط در داخل نقد و بیان بشه مردم باید از خارجی اطلاعات بگیرن؟ واقعا تو این مدت بجز چند تا خبر که سربسته واحد اطلاعات و اخبار رفته رو آنتن شما چیزی از تولیدات سیما دیدین؟ به نظر خودتون اگه مسئله اینقد بزرگ نمی شد بازم خبر داخل چیزی می گفت؟ اگه آره در چه حدی؟

آخرين ويرايش دوست دارم باشم ، Thursday 30 October 2014 در 12:27PM.
دوست دارم باشم حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از دوست دارم باشم بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 30 October 2014   #14
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 33,804
روزنوشته ها: 10

نقل قول:
در اصل توسط پندار نیک نوشته شده است نمايش نوشته
ببینم من درست متوجه شدم؟
انتشار عکس از یه تجمع مردمی میشه جاسوسی؟ میشه خدمت به دشمن؟!
اگر زاویۀ دید گزارش خبرنگار بی بی سی با مالکیت ملکه الیزابت، با زاویۀ دید گزارش خبرنگار ایسنا با مالکیت جمهوری اسلامی هیچ تفاوتی نمی‌کرد، برای دنیا تنها یک خبرگزاری کافی بود.

این‌که خبرنگار BBC مایل است کدام قسمت از یک واقعه پردازش شود، و خبرنگار ایسنا در جمهوری اسلامی هم دقیقا متمایل به همان تمایلات و خطوط تعیین شدۀ تبلیغاتی از طرف رسانه‌های مشابه آن باشد طبعا به معنای اتلاف و خیانت در حقوق ملتی است که مسلمان است و با حقوق و فرهنگ و بوم اسلامی و ایرانی زندگی می کند، اما تمایلی ندارد شعارهای مغایر با این بوم "پررنگ" بشود.

این که اعتراض مردم به اسید پاشی و خواستار برقراری امنیت است، یا اینکه اعتراض مردم اسید پاشی را متوجه اصول اسلام می‌داند دو مبحث است که حقیقت این است که عمدۀ مردم اسیدپاشی را متوجه اصول اسلام نمی‌دانند، اما بی بی سی با حربۀ روانی این شبهه را ترویج می‌دهد و متاسفانه خبرنگار خبرگزاری دولتی که موظف به حمایت از بوم و دین این کشور است، همان خط را پیگیری کند.

این خیلی ساده است که در یک جمع از مردم که به موضوع مدنی و داخلی اعتراض دارند و در اصل اعتراض هم به حق هستند، خبرنگار ایسنا برود و درست آن چیزهائی را جدا و سوا کند که تنه به اسلام و حقوق اسلامی و ایرانی می زند... و احتمال هماهنگی این دو جناح، جناحی که از یک اعتراض و احساس مدنی علیه اسلام سوء استفاده می کند، تا آن جناحی که این سوء استفاده را رسانه‌ای و تبلیغاتی و پررنگ می‌کند بسیار بالاست.

این اصلا اتفاقی نیست که التهابی درست بشود، مردم به خیابان ها کشیده بشوند و از میان این جمع تنها دو سه پلاکارد گوشه و کنار بعنوان معرف آنان و علیه اسلام و عقاید ترویج بشود تا اسید پاشی را جنایت "اسلام" بداند. و این جرم کوچکی نیست.

آخرين ويرايش صبح ، Thursday 30 October 2014 در 01:12PM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
استبداد, انصار, بسیج, دیکتاتور, نهی ازمنکر

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو
ارزيابي اين گفتگو
ارزيابي اين گفتگو:

قوانين ارسال نوشته
شما می توانید سرنگار جدید ارسال کنید.
شما می توانید پاسخ ارسال کنید.
شما می توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 02:20AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه