بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > جامعه و خانواده > دوستي و دوستيابي

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Tuesday 17 February 2009   #31
superman_gh
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Feb 2009
پاسخ‌ها: 3
ج: احیای سنت نبوی (ازدواج موقت )

ببخشید من از راه رسیدم و شروع به سخن کردم
من اعتقادم اینه که هر چی تو دین ما هست حکمتی پشت اون بوده یا خواهد بود البته خودم شخصا راجع به موضوع بالا نمیتونم نظر بدم علما با کمی تغییر از خودم گفتن (رطب خورده نمیتواند منع رطب کند ) ولی با توجه به اصل موضوع اینرو اضافه کنم در هرجایی که فکر کنی خداوند راهی گذاشته تا بندگان رو از اتش نجات بده حالا این بندگان خدا هستن که چه تصمیمی برا خودشون میگیرن
ولی همون طور که دوست خوبمون فرمودن برا صیغه هم شخصیت هر فرد و موقعیت اون و سایر شرایطی که هرکدوم شاید دلیل محکمی برا این کار باشند باید در نظر گرفته بشه ولی ای کاش این حرمت صیغه نگه داشته بشه و دید مردم هم به اون تغییر پیدا کنه تا این وضع رنگ سنت بگیره انشاءلله - کاش ما ظهور منجی عالم را بتونیم درک کنیم و ببینیم که این اسلام محمدی چیه و چقدر اونو تغییر دادن واصل احکام الهی چی بوده
من کار ندارم خیلی از ما ها حاضریم تن به گناه بدیم ولی ایا حاضرید تو موقعیت گناه که قرار گرفتید دست از گناه بکشید ؟

آخرين ويرايش superman_gh ، Tuesday 17 February 2009 در 12:03AM.
superman_gh حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 3 كاربر از superman_gh بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 22 February 2009   #32
hamed1341
عضو ثابت

نشان hamed1341

تاريخ ثبت نام: Jan 2009
پاسخ‌ها: 142

آیا دوستانی که موافق ازدواج موقت هستند در مورد خواهران خودشان هم همین نظر را دارند ؟!
آیا در جامعه ما کسی حاضر است دختری را که دست به تن فروشی زده است به عنوان همسر دایم برگزیند ؟
آیا این ظلم آشکار به زنان جامعه نیست ؟
hamed1341 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 4 كاربر از hamed1341 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 22 February 2009   #33
آسمو
عضو ثابت

نشان آسمو

تاريخ ثبت نام: Oct 2008
مكان: هيچ كجا
پاسخ‌ها: 560

نقل قول:
در اصل توسط hamed1341 نوشته شده است نمايش نوشته
آیا دوستانی که موافق ازدواج موقت هستند در مورد خواهران خودشان هم همین نظر را دارند ؟!
آیا در جامعه ما کسی حاضر است دختری را که دست به تن فروشی زده است به عنوان همسر دایم برگزیند ؟
عالي گفتي حرف دل خيليا رو زدي
قديمي Sunday 22 February 2009   #34
عبد من عبادالله
اللهم عجل فی فرج صاحب الأمر

نشان عبد من عبادالله

تاريخ ثبت نام: Nov 2008
مكان: تحت عنایات خدایم
پاسخ‌ها: 3,572
روزنوشته ها: 3
ارسال پيام توسط Yahoo به عبد من عبادالله

نقل قول:
در اصل توسط hamed1341 نوشته شده است نمايش نوشته
با سلام
اولا كه هخانطور كه گفتم ازدواج موقت شرايط بسيار دارد كه شما بدون توجه به آنها زود نظر داده ايد
اگر كمي شيبا باشيد ان شاءالله در اين مورد مفصلا بحث خواهيم كرد و پاسخ سوالاتتان را خواهيد گرفت ان شاءالله
در مورد سوال اولتان هم (كه جناب استوار تحسين كردند!) بگذاريد من هم از شما سوالي كنم. آيا شما راضي مي شويد كه خواهرتان را دست يك مرد غريبه دهيد. اگر غيرت است اينجا هم انسان بايد غيرتي شود!(منظورم ئدر ازدواج دائم است)
در هر صورت ان شاءالله در آنجا مفصل و منطقي بحث خواهيم كرد
موفق باشيد

×××
اثبات عقلی خدای متعال(1 و 2)
در اثبات عقلی تشیع (1 و 2 و 3)
فرجام تلخ اخلاق و جهانبینی سکولار
شیعیان ایران! پیش به سوی استقرار حکومت جهانی اسلام
عبد من عبادالله حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبد من عبادالله بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 22 February 2009   #35
doki
عضو ثابت

پاسخ‌ها: 38

salam
ezdevaje movaghat baraye banovane bive mibashad na dokhtarane bakere
?shoma che rahe halli darid
?sarkoobe gharizeye jensi ya bibandobariye jensi
ma mosalmanim va ezdevaje movaghat barha va barha tavassote qoran va emaman va payambare akram bayan shode ast
dar soorate faraham naboodane sharayete ezdevaje daem behtarin rah baraye tazmine salamate jame'e ast
dooste aziz shoma ba moraje'e be resaleye yeki az maraje'e taghlid va motale'eye sharayete ezdevaje movaghat be ahammiyate in mozoo pey khahid bord
darbareye khahar va hatta madaram ham bayad begooyam ke agar sharayete ejdevaje movaghat ra dashte anjam daham khoshnood khaham shod
movaffagh bashid
Doki
doki حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از doki بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 22 February 2009   #36
ahmad0511
عضو ثابت

نشان ahmad0511

تاريخ ثبت نام: Aug 2008
مكان: مشهد
پاسخ‌ها: 231

یکی اینجا پیدا نمیشه خدا پیغمبر شناس باشه با آیه و دلیل حرف بزنه؟؟؟؟؟ همش حرف خودتونو میزنین
ahmad0511 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از ahmad0511 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 23 February 2009   #37
آسمو
عضو ثابت

نشان آسمو

تاريخ ثبت نام: Oct 2008
مكان: هيچ كجا
پاسخ‌ها: 560

من نفهمیدم شما آخرش راضی میشی که خواهر خودتم ازدواج موقت داشته باشه ؟
یکی به من گفت این و ازتون بپرسم ولی راستش ترجیح دادم یکی دیگه بپرسه
(معنی ازدواج موقت خیلی واضح ازدواج موقت یعنی زمان مشخص )به این نکته توجیه داشته باش و بعد جواب بده
قديمي Monday 23 February 2009   #38
ahmad0511
عضو ثابت

نشان ahmad0511

یعنی شما میگین خدا و پیغمبر چیزی نمیفهمیدن که ما بخوایم در این باره جواب بدیم؟؟؟؟؟؟؟؟
قديمي Monday 23 February 2009   #39
ahmad0511
عضو ثابت

نشان ahmad0511

خیلی وقتا خدا و پیغمبر خیلی چیزا میگن که دلت نمیخواد انجام بدی ولی حتما یه چیزی میدونستن که گفتن؟؟؟یعنی حکمت و مصلحت کارای خدا رو ما هم میدونیم؟
قديمي Tuesday 24 February 2009   #40
maryam57s
سیده مریم

نشان maryam57s

مكان: تهران
پاسخ‌ها: 9,384
روزنوشته ها: 96

باسلام
مرد باید مرد زندگی باشه , زن هم باید زن زندگی باشه , اگر مرد هستی و دنبال خانواده و لذتهای اون هستی بسم الله , حالا میخواهی مسئولیت قبول نکنی و ............... که بعد از یک مدت یکی و رها کنی بره پی کارش اون یک بحث دیگر است .
شما مردها در حال حاضر تو نگهداری و مسئولیت پذیری یک زن واموندید چطوری می خواهید مثلاً 3 - 4 تا زن حالا عقدی یا صیغه ای داشته باشید . پبامیر اکرم اگه 40 تا زن صیغه ای هم داشت با همه یک جور بود . خدا وکیلی میتوونید اونجوری باشید؟
maryam57s حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 24 February 2009   #41
doki
عضو ثابت

پاسخ‌ها: 38

به نام خدا
سلام به همه ی دوستان علی الخصوص خانم آسمو
شرایط ازدواج دائم وموقت تفاوت های معناداری دارد که شما با مراجعه به رساله ی مراجع تقلید میتوانید آنرا به سادگی در یابید
doki حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 24 February 2009   #42
ahmad0511
عضو ثابت

نشان ahmad0511

بابا حضرت اسماعیل و حضرت ابراهیم میخواست بکشه چون خدا گفته بود حالا چه دخلی داره که ما خوشمون بیاد یا نیاد بابا خدا گفته دیگه
یه سوال دارم اونایی که خوششون نمیاد بگن ببینم این صیغه که میگین و دوستش ندارین قبول دارین حلال هست یا نه؟؟؟؟؟؟ اگه حلاله که خوب لابد خدا یه چیزی میدونسته گفته حلال
ای بابا 4تازن کی بره این همه راهو یکی خدا برسونه بقیه پیش کش
كاربران ذيل از ahmad0511 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Tuesday 24 February 2009   #43
وجدان
عضو ثابت

نشان وجدان

پاسخ‌ها: 19

نقل قول:
در اصل توسط Teshneh نوشته شده است نمايش نوشته
سلام
ببخشید شرمنده ...جسارتا این پیامبر شما احیانا سنت حسنه دیگه ای به جا نذاشتن؟!

نه شما اشتباه نكنيد به هيج وجه اين يك سنت نبوى نيست و بيامبر اين عمل را در جنك خيبر حرام نمود اين يك سنت زمان جاهليت بود و هر كسى كه اين عمل را به بيامبر نسبت ميدهد،نميتوان كفت كه اين يك سنت نبوى است
قديمي Tuesday 24 February 2009   #44
وجدان
عضو ثابت

نشان وجدان

نقل قول:
در اصل توسط عبد من عبادالله نوشته شده است نمايش نوشته
با سلام
اولا كه هخانطور كه گفتم ازدواج موقت شرايط بسيار دارد كه شما بدون توجه به آنها زود نظر داده ايد
اگر كمي شيبا باشيد ان شاءالله در اين مورد مفصلا بحث خواهيم كرد و پاسخ سوالاتتان را خواهيد گرفت ان شاءالله
در مورد سوال اولتان هم (كه جناب استوار تحسين كردند!) بگذاريد من هم از شما سوالي كنم. آيا شما راضي مي شويد كه خواهرتان را دست يك مرد غريبه دهيد. اگر غيرت است اينجا هم انسان بايد غيرتي شود!(منظورم ئدر ازدواج دائم است)
در هر صورت ان شاءالله در آنجا مفصل و منطقي بحث خواهيم كرد
موفق باشيد
خوشبختانه يا بد متاسفانه اين ازدواج مؤقت يا همان صيغه بسيار ساده تر از ان است كه كسى فكرش كند با يك تصميم يك روزه و با يك رضايت دو طرفه براى يك روز ويا حتى يك ساعت ميتوان ازدواج كرد در صورتيكه به اين زناى اشكار نكوييم جه بكوييم؟
بسيار بى انصافى است كه بياييم ازدواج دائم وسنت رسول بزرك اسلام را را با يك عمل زشت و كثيف مقايسه كنيم
قديمي Tuesday 24 February 2009   #45
وجدان
عضو ثابت

نشان وجدان

ج: (ازدواج موقت )

در صورتيكه به مسايل زير توجه كنيد خواهيد فهميد كه در ازدواج مؤقت به هيجيك از حقوق زن اشاره نشده وفقط قصد كسانى كه اين عمل را جايز ميدانند رواج فساد و فحشاءاست

احكام ازدواج موقّت (مُتعه) - توضیح المسائل آیت الله موسوی اردبیلی
احكام ازدواج موقّت (مُتعه) - توضیح المسائل آیت الله موسوی اردبیلی

ازدواج موقّت از راه‏هاى مناسب جلوگيرى از فحشا و انحرافات جنسى است و اولياء دين به آن سفارش كرده‏اند.
از حضرت اميرالمؤمنين عليه‏السلام نقل شده است كه: «اگر از ازدواج موقّت منع نشده بود، هيچ مؤمنى تن به زنا نمى‏داد و جز محروم از سعادت و نيكبختى، كسى زنا نمى‏كرد.»(1) بنابر اين كسى كه امكان ازدواج دائم را نداشته باشد و نتواند خود را از گناه بازدارد يا بترسد دچار فحشا گردد، بايد با ازدواج موقّت خود را حفظ نمايد.

«مسأله 2830» اگر دختر باكره‏اى كه به حدّ بلوغ رسيده و رشيده است ـ يعنى مصلحت خود را تشخيص مى‏دهد ـ بتواند زندگانى خود را به نحو مستقل اداره كند و قدرت تصميم‏گيرى صحيح در امور زندگى خود را داشته باشد و بيم آن كه فريب بخورد در ميان نباشد، چنانچه بخواهد ازدواج كند، احتياجى به اجازه پدر يا جدّ پدرى خود ندارد و در غير اين صورت، بنابر احتياط واجب بايد از پدر يا جدّ پدرى خود اجازه بگيرد و اجازه مادر و يا برادر لازم نيست. همچنين بنابر احتياط واجب دخترى كه باكره نيست نيز همين حكم را دارد.

«مسأله 2831» دخترى كه براى ازدواج، بايد از پدر يا جدّ پدرى خود اجازه بگيرد، چنانچه بدون اجازه گرفتن از آنان با مردى ازدواج كند و پس از ازدواج، پدر يا جدّ پدرى اجازه دهند، ازدواج وى صحيح است وگرنه بنابر احتياط واجب بايد با طلاق از آن مرد جدا شود.

«مسأله 2832»
اگر دخترى در اثر حادثه‏اى مثل افتادن، بكارت خود را از دست بدهد و يا اين كه به جهت انجام عمل حرامى مثل زنا، بكارت وى از بين برود و يا بدون اين كه از پدر يا جدّ پدرى خود اجازه بگيرد، با مردى ازدواج كند و در اثر آميزش با وى بكارتش را از دست بدهد، از جهت وجوب اجازه گرفتن براى ازدواج، در حكم باكره است.
«مسأله 2833» اگر دختر مسلمان باشد، ولى پدر و جدّ پدرى او مسلمان نباشند، لازم نيست از آنان اجازه بگيرد.

«مسأله 2834»
اگر پدر و جدّ پدرى غايب باشند به گونه‏اى كه نشود از آنان اجازه گرفت و دختر هم احتياج به شوهر كردن داشته باشد، لازم نيست از پدر و جدّ پدرى اجازه بگيرند.

«مسأله 2835»
در مسأله وجوب يا عدم وجوب اجازه گرفتن از پدر يا جدّ پدرى براى ازدواج دختر، فرقى بين ازدواج موقّت يا دائم نيست. همچنين فرقى نمى‏كند كه در ازدواج موقّت شرط كنند كه آميزش صورت نگيرد يا چنين شرطى نكنند.

«مسأله 2903» عقد موقّت زن اگرچه براى لذّت بردن هم نباشد، صحيح است.

«مسأله 2904» در عقد موقّت اگر مهر معيّن نشود، عقد باطل است و اگر مدّت معيّن نشود، به عقد دائم تبديل مى‏شود.

«مسأله 2905» شوهر بنابر احتياط واجب نبايد بيش از چهار ماه آميزش با متعه خود را ترك كند.

«مسأله 2906» زنى كه صيغه مى‏شود، اگر در عقد شرط كند كه شوهر با او آميزش نكند، عقد و شرط او صحيح است و شوهر فقط مى‏تواند لذّتهاى ديگر از او ببرد، ولى اگر بعد به آميزش راضى شود، شوهر مى‏تواند با او آميزش نمايد.

«مسأله 2907» زنى كه متعه شده، اگرچه آبستن شود، حقّ خرجى ندارد.

«مسأله 2908» زنى كه متعه شده حقّ همخوابى ندارد و از شوهر ارث نمى‏برد و شوهر هم از او ارث نمى‏برد، مگر اين كه هنگام عقد شرط شده باشد كه از يكديگر ارث ببرند و يا اين كه شرط شده باشد كه فقط مرد از زن و يا فقط زن از مرد ارث ببرد.

«مسأله 2909» زنى كه متعه شده اگر نداند كه حقّ خرجى و همخوابى ندارد، عقد او صحيح است و براى آن كه نمى‏دانسته، حقّى به شوهر پيدا نمى‏كند.

«مسأله 2910» زنى كه متعه شده مى‏تواند بدون اجازه شوهر از خانه بيرون برود، ولى اگر به واسطه بيرون رفتن او حقّ شوهر از بين برود، بيرون رفتن او حرام است.

«مسأله 2911» اگر زنى مردى را وكيل كند كه به مدّت و مبلغ معيّنى او را براى خود متعه نمايد، چنانچه مرد او را به عقد دائم خود در آورد يا به غير از مدّت يا مبلغى كه معيّن شده او را متعه كند، وقتى آن زن فهميد اگر بگويد: «راضى هستم»، عقد صحيح است وگرنه باطل است.

«مسأله 2912» اگر پدر و جدّ پدرى بخواهند براى محرم شدن ـ يك ساعت يا دو ساعت ـ زنى را به عقد پسر نابالغ خود در آورند يا دختر نابالغ خود را براى محرم شدن به عقد كسى درآورند، در صورتى صحيح است كه به مصلحت طفل باشد و به طور جِدّى قصد انشاى عقد را داشته باشند و بنابر احتياط پسر و دختر قابل استمتاع باشند وگرنه تنها براى محرميّت، صيغه خواندن خالى از اشكال نيست.

«مسأله 2913» اگر پدر يا جدّ پدرى، طفل خود را كه در محلّ ديگرى است و نمى‏داند زنده است يا مرده، براى محرم شدن به عقد كسى درآورد، در صورتى كه قصد جِدّى حاصل شود و امكان استمتاع هم باشد، بر حسب ظاهر محرم بودن حاصل مى‏شود و چنانچه بعدا معلوم شود كه در هنگام عقد آن طفل زنده نبوده، عقد باطل است و كسانى كه به واسطه عقد ظاهرا محرم شده بودند، نامحرمند.

«مسأله 2914» اگر مرد مدّت متعه را ببخشد، چنانچه با زن آميزش كرده باشد، بايد تمام چيزى را كه به عنوان مهر قرار گذاشته به او بدهد و اگر آميزش نكرده باشد، بايد نصف چيزى را كه به عنوان مهر قرار گذاشته‏اند به او بدهد.

«مسأله 2915» مرد مى‏تواند زنى را كه متعه او بوده، پس از تمام شدن مدت متعه و يا بخشيدن مدت آن و در حالى كه هنوز عدّه‏اش تمام نشده، به عقد دائم يا موقّت خود در آورد.
كاربران ذيل از وجدان بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 03:32PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه