بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Sunday 14 August 2016   #1126
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,922
ج: به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات

السلام علیک ایهاالصراط المستقیم
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله
لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
وعلی علیه السلام هو صراط المستقیم
السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين ياعلي بن ابيطالب
امیرالمومنین علیه السلام
لَبيْكَ يٰا عَليْ
السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين

السلام عليك يا عالم آل محمد يا علي بن موسي الرضاالمرتضي

عده ای از حضرت امام رضا علیه السلام خواهش کردند که در حضور مأمون در مناظره‌ای در مورد امامت شرکت کند. امام پذیرفت، مجلسی تشکیل شد و «یحیی بن ضحاک سمرقندی» برای بحث با ایشان دعوت شد.

امام فرمود:« بپرس!»

او گفت: « شما بپرسید ای پسر رسول خدا تا ما به سؤال شما افتخار کنیم.»

امام فرمود:«ای یحیی، نظر تو درباره کسی که ادعا می‌کند راستگوست ولی به راستگویان، نسبت دروغ‌گویی می‌دهد، چیست؟ آیا چنین کسی راستگو و پیرو دین حق است یا دروغگو؟»

یحیی مدتی به فکر فرو رفت و چیزی نگفت.

مأمون گفت: « چرا جواب نمی‌دهی؟ »

یحیی گفت: « سؤالی از من کرد که نمی‌توانم پاسخ دهم.»

مأمون از حضرت رضا علیه السلام پرسید:« منظورتان از این سؤال چه بود؟»

امام فرمود:« من از یحیی با کنایه پرسیدم اگر ابوبکر راستگو بوده، پس راویان صادق و راستگو که گفته اند ابوبکر بر فراز منبر رسول خدا اعلام کرد: « شما مرا امیر خود قرار دادید ولی من بهتر از شما نیستم.» باید این سخن هم راست باشد و اگر این سخن ابوبکر راست است می گوییم امیر باید از رعیت بهتر باشد، پس ابوبکر امام نیست.

همچنین از قول ابوبکر نقل کرده اند که گفته است: « من شیطانی دارم که مرا وسوسه می کند و من گرفتار او هستم.» اگر ابوبکر راستگوست و این سخن هم راست است، پس نمی تواند امام باشد چون شیطان نمی تواند در امام تصرف کند و نیز از عمر نقل کرده اند که گفته است: « امامت ابوبکر یک کار ناگهانی و بدون مقدمه بود که خداوند ما را از شر آن حفظ کرد؛ پس هر کس این کار را تکرار کند، او را بکشید. »

اگر عمر راستگو بود پس امامت ابوبکر به نظر عمر هم صحیح نبوده و اگر دروغ گفته که خودش برای زعامت و رهبری مسلمین لیاقت ندارد. »

سخن حضرت که به اینجا رسید مأمون آن چنان عصبانی و ناراحت شد که بی مقدمه فریادی کشید که همه آن عده متفرق شدند.

سپس رو کرد به بنی هاشم و گفت: « مگر من نگفتم او را شروع کننده بحث قرار ندهید و بر علیه او جمع نشوید؟ اینها علمشان از علم رسول الله است.»

بحارالانوار، ج 10، ص 348. ح 6.

از مناقب آل ابیطالب، ج 2، ص 404 - 405.
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 15 August 2016   #1127
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام
لَبيْكَ يٰا عَليْ

در سفری که آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام را از مدینه به طرف خراسان حرکت دادند آقا سه سال آخر عمرشان دور از خانه و فرزندان و عزیزانشان بودند.
شتربانی بود که مرکب آقا را مرتب می کرد، زاد و توشه شتر را آماده می کرد و هم سفر آقا بود و به آقا خدمت می کرد. وقتی به خراسان رسیدند و می خواست خداحافظی کند و برگردد موقع خداحافظی به حضرت گفت:
من چند ماه در خدمت شما بودم یک نوشته یادگاری از دست خط مبارکتان به من مرحمت بفرمایید.
معمولا در این مواقع آدم یک مطلب اساسی و کلیدی را بیان می کند. دست خط آقا الآن هم در آستانه رضوی موجود است.

این شخصی که همراه آقا بود ایرانی و ظاهرا اهل روستای کرند اصفهان بود.

حضرت براش نوشتند:

«كُنْ مُحِبّاً لآِلِ مُحَمَّدٍ ع وَ إِنْ كُنْتَ فَاسِقاً وَ مُحِبّاً لِمُحِبِّهِمْ وَ إِنْ كَانُوا فَاسِقِين》

آل محمد را دوست داشته باش و لو این که #گناهکار و #فاسق باشی!! و #دوستان ما را هم دوست بدار و لو این که #گناهکار باشند.

گناه کار بودنشان باعث نشود که از آن ها دست برداری یا گناه باعث نشود که از ما دست برداری.
چون محبت اهل بیت اصل و زیربنای دین، و گناه یک چیز فرعی است. اصل دین را محکم بچسب آن فرع هم با توسل و عنایت اهلبیت درست می شود ان شالله..
اما اگر اهل عبادت باشی و محبت اهلبیت را نداشته باشی #هیچ بهره ای نداری..

لذا در #جذب و دستگیری محبان اهل بیت بخصوص #جوانترها و قطع و طرد اونها خیلی خیلی دقت کنیم..اونها با محبت و عنایت اهلبیت جذب شدند، و نیاز به تقویت بیشتر دارند..
بالاخره اون هیاتی خطاکارش هم، داعش که نیست،
مبادا یه #اخم و بی محلی ما، نسبت به یک خطاکار، طرف رو ببره تو لشکر شیطان.. یه جایی برای عفو و گذشت باید بگذاریم..

خود ماها رو بزرگترها چطور با اخلاق خوب نمک گیر کردند ، ما هم در هیاتها و فضای مجازی، یه نسل خوب برای نوکری اهلبیت تربیت کنیم ان شالله..

راجی الی رحمة ربه

جوان_فاسق لكن #محب_اهلبيت

محدث نوری/ مستدرك الوسائل/ ج12/ ص: 232)

* رندانه *, [14.08.16 07:55]
یا امام رضا علیه السلام، ایهاالرئوف

طلسم شيخ بهايي در حرم امام رضا عليه السلام

شيخ بهايي پس از طراحي حرم، در هنگام ساخت آن، خود بر كليه امور نظارت داشته‌اند و تمام مراحل ساخت حرم نيز تحت نظارت و كنترل ايشان انجام مي‌شده است. قبل از آنكه ساخت حرم به اتمام برسد، براي جناب شيخ، سفر مهمي پيش مي‌آيد.
شيخ سفارش‌هاي لازم را به معماران و مسؤلان ساخت حرم كرده، بسيار سفارش مي‌‌كنند كه كار را متوقف نكنند و ساخت حرم را پيش برده به اتمام برسانند؛ به جز سر در دروازه اصلي حرم (دروازه ورودي به حرم و ضريح مقدس، نه دروازه صحن). چرا كه شيخ در نظر داشته روي آن كتيبه‌اي را كه از اشعار خودش بوده نصب نمايد.
رسم است بر سر در اصلي يا دروازه ورودي به حرم ائمه اطهار علیهم السلام و حتي امامزادگان مطهر، كتيبه‌اي نصب مي‌شود و در شأن آن بزرگوار روايت، جمله يا شعري نوشته مي‌شود. گاهي نيز روايت يا حديثي از خود آن بزرگوار روي كتيبه نوشته مي‌شود.
به هر حال، سفر شيخ به درازا مي‌كشد و بيش از زمان پيش بيني شده در سفر مي‌ماند. هنگامي كه از سفر باز مي‌گردد و جهت سركشي كارهاي ساخت و ساز به حرم مطهر مي‌رسد، با تعجب بسيار مي‌بيند كه ساخت حرم به پايان رسيده، سر در اصلي تمام شده و مردم در حال رفت و آمد به حرم مقدس هستند.
شيخ با ديدن اين صحنه، بسيار ناراحت مي‌شود و به معماران اعتراض مي‌كند كه «چرا منتظر آمدن من نمانديد؟ چرا صبر نكرديد؟»
مسؤل ساخت عرض مي‌كند: «ما مي‌خواستيم صبر كنيم تا شما بياييد، اما توليت حرم نزد ما آمدند و بسيار تأكيد كردند كه بايد ساخت حرم هر چه سريع‌تر به پايان برسد. هرچه به او گفتيم كه بايد شيخ بيايد و خود بر ساخت سر در دروازه نظارت مستقيم داشته باشد، قبول نكردند. وقتي زياد اصرار كرديم، گفتند: كسي دستور اتمام كار را داده كه از شيخ خيلي بالا‌تر و بزرگ‌تر است. ما باز هم اصرار كرديم و خواستيم صبر كرده، منتظر شما بمانيم.

در اين زمان توليت حرم گفتند: خود آقا علي بن موسي الرضا (علیه السلام) دستور اتمام كار را داده‌اند. شيخ بهايي قدس سره هم‌راه مسؤل ساخت پروژه و معماران نزد توليت حرم مي‌روند و از توليت در اين مورد توضيح مي‌خواهند.

توليت حرم نقل مي‌كند: چند شب پي در پي آقا امام رضا (علیه السلام) به خواب من آمده و فرمودند: «كتيبه شيخ بهايي، به در خانه ما زده نشود، خانه ما هيچ‌گاه به روي كسي بسته نمي‌شود و هر كس بخواهد مي‌تواند بيايد».

شيخ با شنيدن اين حرف، اشك از چشمانش جاري مي‌شود و به سمت ضريح مي‌رود و ذكر «يا ستار العيوب» بر لبانش جاري مي‌شود. سپس در كنار ضريح آن قدر گريه مي‌كند تا از هوش مي‌رود.
پس از به هوش آمدن خود چنين تعريف مي‌كند: من مي‌خواستم يكي از طلسم‌ها را به صورت كتيبه‌اي بر سر در ورودي حرم بزنم، با اين اثر كه افرادي كه آمادگي لازم را ندارند، نمي‌توانند وارد حرم مطهر و حريم مقدس حضرت علي بن موسي الرضا (علیه السلام) شوند، اما خود آقا نپذيرفتند و در خواب به توليت آستان از اين اقدام ابراز نارضايتي فرمودند.
آري در خانه اين بزرگواران، نه تنها براي ما شيعيان كه به روي همه، حتي غير مسلمانان باز است و هر ساله شاهديم كه كرامات امام هشتم (علیه السلام) به غير شيعيان و حتي غير مسلمانان نيز شامل مي‌شود و از اين خوان گسترده كرم به همه خواهندگان و جويندگان مي‌رسد.
كتاب دلشدگان، نوشته محمد لك علي آبادي پيرامون چگونگي ساخت حرم مطهر رضوي
—--------- @rendane14
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Monday 15 August 2016   #1128
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام
لَبيْكَ يٰا عَليْ

در سفری که آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام را از مدینه به طرف خراسان حرکت دادند آقا سه سال آخر عمرشان دور از خانه و فرزندان و عزیزانشان بودند.
شتربانی بود که مرکب آقا را مرتب می کرد، زاد و توشه شتر را آماده می کرد و هم سفر آقا بود و به آقا خدمت می کرد. وقتی به خراسان رسیدند و می خواست خداحافظی کند و برگردد موقع خداحافظی به حضرت گفت:
من چند ماه در خدمت شما بودم یک نوشته یادگاری از دست خط مبارکتان به من مرحمت بفرمایید.
معمولا در این مواقع آدم یک مطلب اساسی و کلیدی را بیان می کند. دست خط آقا الآن هم در آستانه رضوی موجود است.

این شخصی که همراه آقا بود ایرانی و ظاهرا اهل روستای کرند اصفهان بود.

حضرت براش نوشتند:

«كُنْ مُحِبّاً لآِلِ مُحَمَّدٍ ع وَ إِنْ كُنْتَ فَاسِقاً وَ مُحِبّاً لِمُحِبِّهِمْ وَ إِنْ كَانُوا فَاسِقِين》

آل محمد را دوست داشته باش و لو این که #گناهکار و #فاسق باشی!! و #دوستان ما را هم دوست بدار و لو این که #گناهکار باشند.

گناه کار بودنشان باعث نشود که از آن ها دست برداری یا گناه باعث نشود که از ما دست برداری.
چون محبت اهل بیت اصل و زیربنای دین، و گناه یک چیز فرعی است. اصل دین را محکم بچسب آن فرع هم با توسل و عنایت اهلبیت درست می شود ان شالله..
اما اگر اهل عبادت باشی و محبت اهلبیت را نداشته باشی #هیچ بهره ای نداری..

لذا در #جذب و دستگیری محبان اهل بیت بخصوص #جوانترها و قطع و طرد اونها خیلی خیلی دقت کنیم..اونها با محبت و عنایت اهلبیت جذب شدند، و نیاز به تقویت بیشتر دارند..
بالاخره اون هیاتی خطاکارش هم، داعش که نیست،
مبادا یه #اخم و بی محلی ما، نسبت به یک خطاکار، طرف رو ببره تو لشکر شیطان.. یه جایی برای عفو و گذشت باید بگذاریم..

خود ماها رو بزرگترها چطور با اخلاق خوب نمک گیر کردند ، ما هم در هیاتها و فضای مجازی، یه نسل خوب برای نوکری اهلبیت تربیت کنیم ان شالله..

راجی الی رحمة ربه

جوان_فاسق لكن #محب_اهلبيت

محدث نوری/ مستدرك الوسائل/ ج12/ ص: 232)

یا امام رضا علیه السلام، ایهاالرئوف

طلسم شيخ بهايي در حرم امام رضا عليه السلام

شيخ بهايي پس از طراحي حرم، در هنگام ساخت آن، خود بر كليه امور نظارت داشته‌اند و تمام مراحل ساخت حرم نيز تحت نظارت و كنترل ايشان انجام مي‌شده است. قبل از آنكه ساخت حرم به اتمام برسد، براي جناب شيخ، سفر مهمي پيش مي‌آيد.
شيخ سفارش‌هاي لازم را به معماران و مسؤلان ساخت حرم كرده، بسيار سفارش مي‌‌كنند كه كار را متوقف نكنند و ساخت حرم را پيش برده به اتمام برسانند؛ به جز سر در دروازه اصلي حرم (دروازه ورودي به حرم و ضريح مقدس، نه دروازه صحن). چرا كه شيخ در نظر داشته روي آن كتيبه‌اي را كه از اشعار خودش بوده نصب نمايد.
رسم است بر سر در اصلي يا دروازه ورودي به حرم ائمه اطهار علیهم السلام و حتي امامزادگان مطهر، كتيبه‌اي نصب مي‌شود و در شأن آن بزرگوار روايت، جمله يا شعري نوشته مي‌شود. گاهي نيز روايت يا حديثي از خود آن بزرگوار روي كتيبه نوشته مي‌شود.
به هر حال، سفر شيخ به درازا مي‌كشد و بيش از زمان پيش بيني شده در سفر مي‌ماند. هنگامي كه از سفر باز مي‌گردد و جهت سركشي كارهاي ساخت و ساز به حرم مطهر مي‌رسد، با تعجب بسيار مي‌بيند كه ساخت حرم به پايان رسيده، سر در اصلي تمام شده و مردم در حال رفت و آمد به حرم مقدس هستند.
شيخ با ديدن اين صحنه، بسيار ناراحت مي‌شود و به معماران اعتراض مي‌كند كه «چرا منتظر آمدن من نمانديد؟ چرا صبر نكرديد؟»
مسؤل ساخت عرض مي‌كند: «ما مي‌خواستيم صبر كنيم تا شما بياييد، اما توليت حرم نزد ما آمدند و بسيار تأكيد كردند كه بايد ساخت حرم هر چه سريع‌تر به پايان برسد. هرچه به او گفتيم كه بايد شيخ بيايد و خود بر ساخت سر در دروازه نظارت مستقيم داشته باشد، قبول نكردند. وقتي زياد اصرار كرديم، گفتند: كسي دستور اتمام كار را داده كه از شيخ خيلي بالا‌تر و بزرگ‌تر است. ما باز هم اصرار كرديم و خواستيم صبر كرده، منتظر شما بمانيم.

در اين زمان توليت حرم گفتند: خود آقا علي بن موسي الرضا (علیه السلام) دستور اتمام كار را داده‌اند. شيخ بهايي قدس سره هم‌راه مسؤل ساخت پروژه و معماران نزد توليت حرم مي‌روند و از توليت در اين مورد توضيح مي‌خواهند.

توليت حرم نقل مي‌كند: چند شب پي در پي آقا امام رضا (علیه السلام) به خواب من آمده و فرمودند: «كتيبه شيخ بهايي، به در خانه ما زده نشود، خانه ما هيچ‌گاه به روي كسي بسته نمي‌شود و هر كس بخواهد مي‌تواند بيايد».

شيخ با شنيدن اين حرف، اشك از چشمانش جاري مي‌شود و به سمت ضريح مي‌رود و ذكر «يا ستار العيوب» بر لبانش جاري مي‌شود. سپس در كنار ضريح آن قدر گريه مي‌كند تا از هوش مي‌رود.
پس از به هوش آمدن خود چنين تعريف مي‌كند: من مي‌خواستم يكي از طلسم‌ها را به صورت كتيبه‌اي بر سر در ورودي حرم بزنم، با اين اثر كه افرادي كه آمادگي لازم را ندارند، نمي‌توانند وارد حرم مطهر و حريم مقدس حضرت علي بن موسي الرضا (علیه السلام) شوند، اما خود آقا نپذيرفتند و در خواب به توليت آستان از اين اقدام ابراز نارضايتي فرمودند.
آري در خانه اين بزرگواران، نه تنها براي ما شيعيان كه به روي همه، حتي غير مسلمانان باز است و هر ساله شاهديم كه كرامات امام هشتم (علیه السلام) به غير شيعيان و حتي غير مسلمانان نيز شامل مي‌شود و از اين خوان گسترده كرم به همه خواهندگان و جويندگان مي‌رسد.
كتاب دلشدگان، نوشته محمد لك علي آبادي پيرامون چگونگي ساخت حرم مطهر رضوي
—---------

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Monday 15 August 2016 در 06:25AM.
قديمي Tuesday 16 August 2016   #1129
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

لسلام علیک ایهاالصراط المستقیم
لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام
لَبيْكَ يٰا عَليْ

فضائل امیر المومنین علیه السلام در کتب حدیثی اهل عامه

نشانه انکار نبوت انبياء

ابن عباس روایت کــرده که پیامبر صلی الله علیه وآله فرمود:

هرکس در حق امیر المومنین و خلافت او بعد از من ظلم کند و جای او را غصب نماید همانند این است که پیامبری من و پیامبران قبل از من را انکار کرده است.

شواهدالتنزیل، جلد ۱صفحه ۲۰۶

قديمي Wednesday 17 August 2016   #1130
فربد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Aug 2004
پاسخ‌ها: 2,707

فربد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 18 August 2016   #1131
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام
لَبيْكَ يٰا عَليْ

مأمون عباسی لعنه لله علیه از حضرت امام رضــا صلوات‌ الله‌علیه درخواست کرد که اسلام خالص را به صورت مختصر برای او مکتوب فرمایند. امام علیه‌السلام در ضمن نامه‌ای مرقوم فرمودند:

" أن الأرض لاتخلو من حجّة الله تعالى على خلقه في كُلّ عصر و أوان، و أنّهم العروة الوثقى و أئمة الهدى و الحجّة على أهل الدّنيا إلى أن يرث الله الأرض و من عليها، و أن كلّ من خالفهم ضالّ مضلّ باطل تارك للحقّ و الهُدى، و أنّهم المعبّرون عن القرآن و النّاطقون عن الرّسول بالبيان..."

همانا زمین در هیچ دوره و زمانی از حجّت خداوند خالی نمی‌ماند؛ آنان [= حجّت‌های خداوند] ریسمان مطمئن، امامان هدایتگر و برهان و حجّت‌های خداوند بر اهل دنیا هستند، تا زمانی که خداوند وارث زمین و هر آنچه در زمین است، بشود [=مالکیت او آشکار گردد]. همانا هر که با ائمه هدی مخالفت کند، گمراه و گمراه‌کننده، باطل و ترک‌کننده‌ی حق و هدایت است؛ آنان هستند که قرآن را تبیین می‌کنند و از جانب رسول الله صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم سخن می‌گویند.

عیون أخبار الرضا عليه‌السلام، جلد۲، صفحه۱۳۰
〰〰〰〰〰〰〰

قديمي Sunday 21 August 2016   #1132
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام
لَبيْكَ يٰا عَليْ

نصرانى مهمان

حاجى طبرسى نورى رضوان اللّه عليه در دارالسلام نقل مى كند:

در بصره يك تاجر نصرانى بود كه سرمايه زيادى داشت كه از نظر معاملات تجارتى بصره گنجايش سرمايه او را نداشت شريكهايش از بغداد نوشتند سزاوار نيست با اين سرمايه شما در بصره باشيد خوبست وسيله حركت خود را به بغداد فراهم كنيد زيرا بغداد توسعه معاملاتش خيلى بيشتر است.
مرد نصرانى مطالبات خود را نقد كرده و با كليه سرمايه اش به طرف بغداد حركت نمود.
در بين راه دزدان به او بر خورد كردند و تمام موجوديش را گرفتند چون خجالت مى كشيد با آن وضع وارد بغداد شود ناچار پناه به اعراب باديه نشين بُرد و به عنوان مهمانى در مهمانسراى اعراب كه در هر قبيله اى يك خيمه مخصوص مهمانان بود به سر بُرد.
بالاخره به يك دسته از اعراب رسيد كه در ميان آنها جوانانى بودند بر اثر تناسب اخلاقى كم كم با آنها انس گرفت چندى هم در مهمانسراى آن دسته ماند.
يك روز جوانان قبيله او را افسرده ديدند علت افسردگى اش را سئوال نمودند؟ گفت: مدتى است كه من در خوراك تحميل بر شما هستم از اين جهت غمگينم.
باديه نشينان گفتند: اين مهمانسرا مخارج معينى دارد كه با بودن و نبودن تو اضافه و كم نمى گردد و بر فرض رفتنت اين مقدار جزء مصرف هميشگى ميهمانان خانه ماست.
تاجر وقتى فهميد توقف آن در آنجا موجب مخارج زيادتر و تشريفات فوق العاده اى نيست شادمان گشت و بر اقامت خود در آنجا افزود روزى عده اى از قبائل اطراف به عنوان زيارت كربلا با پاى برهنه وارد بر اين قبيله شدند.

جوانهاى آنها نيز با شوق تمام به ايشان پيوسته و مرد نصرانى هم به همراهى آنها حركت كرد و در بين راه تاجر نگهبانى اسباب آنها را مى كرد و از خوراكشان مى خورد.
آنها ابتداء به نجف آمدند پس از انجام مراسم زيارت مولااميرالمؤ منين عليه السلام شب عاشوراء وارد كربلا شدند اسباب و اثاثيه خود را داخل صحن گذاشتند و به نصرانى گفتند: تو روى اسباب و اثاثيه ما بنشين، ما تا فردا بعد از ظهر نمى آئيم و براى زيارت به طرف حرم مطهر رفتند.
تاجر وضع عجيبى مشاهده كرد ديد همراهانش با اشكهاى جارى چنان ناله مى زدند كه در و ديوار گوئى با آنها هم آهنگ است.
مرد نصرانى بواسطه خستگى راه روى اسباب و اثاثيه خوابش برد پاسى از شب گذشت در خواب ديد شخص بسيار جليل و بزرگوارى از حرم خارج شد در دو طرف او دو نفر ايستاده اند به هر يك از آن دو نفر دفترى داده يكى را ماءمور كرد اطراف خارجى صحن را بررسى كند هر چه زائر و مهمان امشب وارد شده يادداشت نمايد ديگرى را براى داخل صحن ماءموريت داد.
آنها رفتند پس از مختصر زمانى باز گشته و صورت اسامى را عرضه داشتند آقا نگاه كرده فرمود:

هنوز هستند كه شما نامشان را ننوشته ايد براى مرتبه دوم به جستجو شدند برگشته اسامى را به عرض رساندند باز هم آن جناب فرمود: كاملاً تفحص كنيد غير از اينها من هنوز زائر دارم.
پس از گردش در مرتبه سوم عرض كردند ما كسى را نيافتيم مگر همين مرد نصرانى كه بر روى اسباب و اثاثيه به خواب رفته و چون نصرانى بود اسم او را ننوشتيم.
حضرت فرمود: چرا ننوشتيد (اما حل بساحتنا) آيا به در خانه مانيامده نصرانى باشد وارد بر ما است.
تاجر از مشاهده اين خواب چنان شيفته توجه مخصوص اباعبداللّه الحسين عليه السلام گرديد كه پس از بيدار شدن اشك از ديده گانش ريخت و اسلام اختيار نمود سرمايه مادى خود را اگر از دست داد سرمايه اى بس گرانبها بدست آورد.

رامات حسینیه : معجزات حضرت سیدالشهداء ( علیه السلام ) بعد از شهادت

قديمي Monday 22 August 2016   #1133
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام
لَبيْكَ يٰا عَليْ

ماجرای جالب و خواندنی امام رضا (علیه السلام) و جلودی

هارون به یکی از فرماندهان سخت گیر خود به نام "جلودی" فرمان داد که خانه های "آل علی" را غارت نماید و برای زنان آنها جز یک لباس باقی نگذارد.
"جلودی" وارد مدینه شد و با لشکر خود به خانۀ امام رضا (علیه السلام) هجوم برد .
امام رضا (علیه السلام) همه زنان خانه را در اتاقی جمع کرد و خود جلوی آن ایستاد.
"جلودی" گفت :
" باید وارد این اتاق شوم و لباس های زنان را غارت نمایم"
امام (علیه السلام) فرمود:
"من خود لباس های آنها را می گیرم و به تو تحویل می دهم"
جلودی قبول نکرد ولی امام مقاومت کرد.
سرانجام "جلودی" تسلیم پیشنهاد امام رضا (علیه السلام) شد.
امام رضا (علیه السلام) وارد اتاق شد و لباس های اضافی زنان و حتی گوشواره ها و زیورآلات و آنچه در خانه بود، همه را به جلودی تحویل داد.
چند سال بعد ، پس از اینکه امام رضا (علیه السلام) مجبور به پذیرش ولیعهدی مأمون شد ، عده ای از افسران و فرمانده ها، شورش کردند و مورد غضب مأمون قرار گرفتند. مأمون همه آنها را دستگیر کرد و قرار شد جلوی مأمون محاکمه شوند . یکی از آنها "جلودی" بود .
همین که " جلودی" برابر مأمون حاضر شد امام رضا (علیه السلام) به صورت محرمانه به مأمون فرمود:
"این شخص را به خاطر من ببخش و اعدامش نکن !"
مأمون با تعجب گفت :
"این همان کسی است که در مدینه به بانوان خاندان رسالت جسارت کرد و هرچه داشتند غارت نمود! چرا برای او شفاعت می کنید!؟"
امام رضا (علیه السلام) فرمود:
"به هر حال او را عفو کن"
"جلودی" گمان کرد که امام رضا (علیه السلام) در گفتگوی محرمانه اش با مأمون اصرار می کند که او را اعدام کنند به همین جهت رو به مأمون کرد و گفت :
"ای امیرمؤمنان! شما را به خدا و به خدمتی که به پدرتان هارون الرشید کرده ام سوگند می دهم سخن علی بن موسی الرضا (علیه السلام) را در مورد من نپذیرید!!!"
مأمون گفت :
"به خدا سوگند سخن او را دربارۀ تو نمی پذیرم. ولی بدان که علی بن موسی الرضا (علیه السلام) به من گفت که تو را ببخشم و من هم طبق خواستۀ خودت حرف او را نمی پذیرم ! جلاد ! گردنش را بزن ! "

اعیان الشیعه – جلد 2 – صفحه 25
بحار الانوار: ج 49 ص 166
مقاتل الطالبیین، ج 2 ص 318.
عیون اخبار الرضا، ج 2 ص 368

قديمي Tuesday 23 August 2016   #1134
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام
لَبيْكَ يٰا عَليْ
الإمام الباقر عليه السلام: لَمّا دَعا نوحٌ عليه السلام رَبَّهُ عز و جل عَلى قَومِهِ أتاهُ إبليسُ لَعَنَهُ اللّه ُ، فَقالَ: يا نوحُ... اذكُرني في ثَلاثَةِ مَواطِنَ، فَإِنّي أقرَبُ ما أكونُ إلَى العَبدِ إذا كانَ في إحداهُنَّ: اُذكُرني إذا غَضِبتَ، وَاذكُرني إذا حَكَمتَ بَينَ اثنَينِ، وَاذكُرني إذا كُنتَ مَعَ امرَأَةٍ خالِيا لَيسَ مَعَكُما أحَدٌ.
«خصال، صفحه 132»
سخن امام باقر علیه السلام درباره سه جایی که شیطان به بندگان نزدیکتر است

امام محمد باقر عليه السلام: وقتى كه نوح عليه‌السلام به درگاه پروردگار عزوجل قومش را نفرين كرد، شيطان ـ كه نفرين خدا بر او باد ـ نزد وى آمد و گفت: اى نوح! مرا در سه جا ياد كن؛ چرا كه من در آن مكان‌ها نزديك‌ترين حالت را به بندگان دارم:
هنگامى كه خشمگين شدى، مرا ياد كن؛
هنگامى كه ميان دو نفر داورى مى‌كنى، مرا ياد كن؛
و هنگامى كه با زنى خلوت كردى و ديگرى با شما نيست، مرا ياد كن.

قديمي Wednesday 24 August 2016   #1135
فربد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Aug 2004
پاسخ‌ها: 2,707

فربد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 28 August 2016   #1136
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام
لَبيْكَ يٰا عَليْ
نتیجه تمسّک به ولایت امیرالمومنین علیه السلام …"از منابع عامه"(اهل تسنن)

رسول مکرم خدا صلی الله علیه و آله فرمودند:

من سَرَّهُ أن يَحيي حَياتي وَ يَموتَ ميتَتي فَليَتَمَسَّكَ بِوِلاءِ علي بن أبي طالِب.

هر کس دوست دارد مثل من زندگی کند و مثل من بمیرد ، تمسک جوید به ولایت علی بن ابیطالب(علیهما السلام) .

… شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید۱۶۸/۹ ،ح۵

کانال برهان بستر نشر حقایق مکتب تشیع از کتب مخالفین

@borrhan
قديمي Monday 29 August 2016   #1137
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام
لَبيْكَ يٰا عَليْ

لَبيْكَ يٰا عَليْ
سلام وعرض ادب

((23)) روز تا ، بزگترین عید شیعیان عید غدیر

غدیر نزدیک است ، غدیر فراموش نشود ، غدیر ، غدیر ،غدیر

فضائل امیر المومنین علیه السلام در کتب حدیثی اهل عامه

علامت ايمان

شــبلنجی مؤمن بن حسن مؤمن متوفی ۱۳۰۸ هـ. ق. در صفحه ۷۴ کتاب نورالابصار فی مناقب آل النبی المختار روایتی از رسول خدا صلی الله علیه وآله نقل کرده که حضرت خطاب به امیر المومنین علی علیه السلام فرمود:

ياعلي حبک ایمان وبغضک نفاق واول من یدخل الجنة محبک واول من یدخل النار مبغضک.
یا امیر المومنین ! دوســتی تو ایمان و دشمنی تو نفاق است دوستدارانت اولین کسانی هستند که وارد بهشت می‏شوند و دشمنانت نخستین افرادی هستند که به دوزخ وارد می‏شوند.

لفصول المهمة فی معرفة احوال الائمة، صفحه ۱۲۷

https://telegram.me/yaaliyaaliyaaliyaa
السلام علیک ایهاالصراط المستقیم,
السلام علیک ایهاالصراط المستقیم]
يك نكته مهم و قابل توجه:

اخیراً با نزدیک شدن به ماه محرم، پیامهای مربوطه در فضای مجازی بصورت چشمگیری افزایش پیدا کرده و خیلی زودتر از موعد درحال ایجاد حال و هوای عزاداری هستند که ظاهراً از روی مودت و ارادت به ارباب است .

درحالیکه قبل از اون مناسبتی مهمتر یعنی غدیر رو داریم.

فراموش نکنیم که عاشورا نتیجه فراموشی غدیر بود.و شعله هایی که در کربلا خیمه های امام حسین علیه السلام رو سوزوند ؛

تداوم آتشی بود که در مدینه پشت درِ خانه امیرالمؤمنین علیه السلام روشن شد.

مراقب باشیم ناخواسته آب تو آسیاب وهابیها نریزیم.و رنگ سبز ولایت غدیر ، پشت سیاهی محرم پنهان و دور از چشم نمونه.

این ربطی به چهل روز مانده تا محرم ندارد ، چله گناه نکردن و زیارت عاشورا خواندن بهر دلیل که باشد خوب است .

بنابراین بهتره فعلاً دِین خودمون رو نسبت به غدیر و یادگار غدیر ادا کنیم و اقدام به نشر مطالب مرتبط با ولایت مولا علی علیه السلام کنیم.

به امید ظهور یادگار غدیر...

٢3روز تا عید بزرگ غدیر

علی مع الحق و الحق مع علی

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Monday 29 August 2016 در 05:56AM.
قديمي Wednesday 31 August 2016   #1138
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام
لَبيْكَ يٰا عَليْ

لَبيْكَ يٰا عَليْ
حسرت در روز قیامت

عنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ عليه السلام مَا مِنْ أَحَدٍ یَوْمَ الْقِیَامَةِ إِلَّا وَ هُوَ یَتَمَنَّى أَنَّهُ زَارَ الْحُسَیْنَ بْنَ عَلِیٍّ عليه السلام لَمَّا یَرَى لِمَا یُصْنَعُ بِزُوَّارِ الْحُسَیْنِ بْنِ عَلِیٍّ مِنْ کَرَامَتِهِمْ عَلَى اللَّهِ

از امام جعفر صادق علیه السلام روایت شده:

هیچ کس نیست در روز قیامت مگر اینکه آرزو می کند ای کاش امام حسین علیه السلام را زیارت کرده بودم آن هنگامیکه می بیند که با زوار امام حسین علیه السلام چه می کنند، چقدر نزد خداوند مورد کرامت واقع می شوند.

(وسائل الشیعه/ ج14/ص424)

قديمي Thursday 1 September 2016   #1139
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام
لَبيْكَ يٰا عَليْ
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم و رحمت الله
با آرزوی سلامتی و توفیق و طول عمر با عزت و عافیت برای حضرتعالی
با عنایت به روایاتی که ذیلا تقدیم می گردد، نظر شریف خود را برای بهره مندی بیشتر از کلام آل الله علیهم السلام عنایت فرمایید.
روایت اول از کتاب دلائل الامامه
دلائل الإمامة (ط - الحديثة)، ص: 400
وَ أَخْبَرَنِي أَبُو الْحُسَيْنِ مُحَمَّدُ بْنُ هَارُونَ بْنِ مُوسَى، قَالَ: حَدَّثَنَا أَبِي (رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ)، قَالَ: أَخْبَرَنِي أَبُو جَعْفَرٍ مُحَمَّدُ بْنُ الْحَسَنِ بْنِ أَحْمَدَ بْنِ الْوَلِيدِ، قَالَ: حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ أَحْمَدَ بْنِ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ الْبَرْقِيُّ، قَالَ: حَدَّثَنِي‏ «6»
زَكَرِيَّا بْنُ آدَمَ، قَالَ: إِنِّي لَعِنْدَ الرِّضَا (عَلَيْهِ السَّلَامُ) إِذْ جِي‏ءَ بِأَبِي جَعْفَرٍ (عَلَيْهِ السَّلَامُ)، وَ سِنُّهُ أَقَلُّ مِنْ أَرْبَعِ سِنِينَ، فَضَرَبَ بِيَدِهِ‏ إِلَى الْأَرْضِ، وَ رَفَعَ رَأْسَهُ إِلَى السَّمَاءِ فَأَطَالَ الْفِكْرَ،
فَقَالَ لَهُ الرِّضَا (عَلَيْهِ السَّلَامُ): بِنَفْسِي أَنْتَ، لِمَ طَالَ فِكْرُكَ؟ فَقَالَ (عَلَيْهِ السَّلَامُ): فِيمَا صُنِعَ‏ بِأُمِّي‏ فَاطِمَةَ (عَلَيْهَا السَّلَامُ)، أَمَا وَ اللَّهِ لَأُخْرِجَنَّهُمَا ثُمَّ لَأُحْرِقَنَّهُمَا، ثُمَّ لَأُذَرِّيَنَّهُمَا، ثُمَّ لَأَنْسِفَنَّهُمَا فِي الْيَمِّ نَسْفاً. فَاسْتَدْنَاهُ، وَ قَبَّلَ مَا بَيْنَ عَيْنَيْهِ، ثُمَّ قَالَ: بِأَبِي أَنْتَ وَ أُمِّي، أَنْتَ لَهَا. يَعْنِي الْإِمَامَةَ.
و روایت دوم از کتاب کمال الدین و تمام النعمه جلد دوم باب 36 روایات امام جواد علیه السلام ص 378
در انتهای حدیث چنین عبارتی به چشم می خورد
قَالَ عَبْدُ الْعَظِيمِ فَقُلْتُ لَهُ يَا سَيِّدِي وَ كَيْفَ يَعْلَمُ أَنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ قَدْ رَضِيَ قَالَ يُلْقِي فِي قَلْبِهِ الرَّحْمَةَ فَإِذَا دَخَلَ الْمَدِينَةَ أَخْرَجَ اللَّاتَ وَ الْعُزَّى فَأَحْرَقَهُمَا.

اکنون سوال اینجاست
در حدیث اول حضرت جواد الائمه علیهم السلام می فرمایند آن دو نفر را خودم خارج می کنم و ...
و در اینجا جمله مشهور را می فرمایند که ولی عصر ارواحنافداه این کار را انجام می دهند.
جمع بین این دو عبارت را چنانچه مصلحت می دانید بیان فرمایید.
با تشکر و سپاس
التماس دعا
سلام علیکم و رحمة الله

سه وجه جمع به ذهن میرسد:

۱- همانطور که در روایت تصریح شده: انت لها ای للامامة، فرمایش امام ناظر به مقام امامت خودشان است که تنها امام معصوم ع است که مأذون از طرف خدا در این انتقام است.

۲- حال حضرت در این مقام، ظهور حالت سریان در جمیع ازمان و هیاکل نوریة بوده، و لذا دقیقا کار حضرت بقیة الله را به خودشان نسبت دادند.

۳- روایت کمال الدین، مربوط به زمان ظهور، و روایت دلائل، مربوط به رجعت است. و الله العالم

قديمي Friday 2 September 2016   #1140
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام
لَبيْكَ يٰا عَليْ
بحار الأنوار (ط - بيروت) ؛ ج‏99 ؛ ص54

السَّلَامُ عَلَى مُفْتَخَرِ الْأَبْرَارِ وَ نَائِي الْمَزَارِ وَ شَرْطِ دُخُولِ الْجَنَّةِ أَوِ النَّارِ السَّلَامُ عَلَى مَنْ لَمْ يَقْطَعِ اللَّهُ عَنْهُمْ صَلَوَاتِهِ فِي آنَاءِ السَّاعَاتِ وَ بِهِمْ سَكَنَتِ السَّوَاكِنُ وَ تَحَرَّكَتِ الْمُتَحَرِّكَاتُ السَّلَامُ عَلَى مَنْ جَعَلَ اللَّهُ إِمَامَتَهُمْ مُمَيِّزَةً بَيْنَ الْفَرِيقَيْنِ كَمَا تَعَبَّدَ بِوَلَايَتِهِمْ أَهْلَ الْخَافِقَيْنِ السَّلَامُ عَلَى مَنْ أَحْيَا اللَّهُ بِهِ دَارِسَ حُكْمِ النَّبِيِّينَ وَ تَعَبَّدَهُمْ بِوَلَايَتِهِ لِتَمَامِ كَلِمَةِ اللَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ السَّلَامُ عَلَى شُهُورِ الْحَوْلِ وَ عَدَدِ السَّاعَاتِ وَ حُرُوفِ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ فِي الرُّقُومِ الْمُسَطَّرَاتِ السَّلَامُ عَلَى إِقْبَالِ الدُّنْيَا وَ سُعُودِهَا وَ مَنْ سُئِلُوا عَنْ كَلِمَةِ التَّوْحِيدِ فَقَالُوا نَحْنُ وَ اللَّهِ مِنْ شُرُوطِهَا السَّلَامُ عَلَى مَنْ‏ يُعَلَّلُ‏ وُجُودُ كُلِّ مَخْلُوقٍ بِلَوْلَاهُمْ وَ مَنْ خَطَبَتْ لَهُمُ الْخُطَبَاء

پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 04:22AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه