بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 29 May 2019   #1831
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,906
ج: به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات

یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم
یا علی

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم

تاریخ خبر: ۱۶:۰۹:۰۰ | ۱۳۹۶/۰۵/۱۴ کد خبر: 9005
خوبان‌خراسانی/ به مناسبت درگذشت پرفسور رک بول(عبدالله) ‌ون جراح مطرح بلژیکی

پزشکی که از نظر انسان‌دوستی،عاطفه و مهربانی از نوادر بود/ داستان جالب مسلمان شدن «بول ون» در محضر آیت‌الله میلانی

امروز 14 مرداد سالروز درگذشت پرفسور رک بول(عبدالله) ‌ون جراح مطرح بلژیکی است.
به گزارش «قاصدنیوز»، امروز 14 مرداد سالروز درگذشت پرفسور رک بول(عبدالله) ‌ون جراح مطرح بلژیکی است. او تحت تاثیر همجواری با امام رضاعلیه‌السلام و رفتار آیت‌الله سید محمد هادی میلانی مسلمان شد و در نهایت در مشهد و دور از وطن خود، از دنیا رفت.

پرفسور رک بول‌ون(Roch Boulvin) در سال 1290 شمسی در بلژیک متولد شد و پس از تحصیلات ابتدایی و متوسطه وارد دانشگاه بروکسل گردید، بعد از اخذ دکترای عمومی، سال‌ها در رشته تخصصی جراحی عمومی به تحصیل پرداخت و به درجه پروفسوری نائل آمد. او ابتدا در بیمارستان‌های همان شهر به طبابت پرداخت و در ضمن به‌عنوان دانشیار دانشگاه بروکسل به تدریس مشغول شد.

در سال‌هایی که مرحوم دکتر اسدی رئیس بخش داخلی بیمارستان امام رضا بود، استان خراسان به‌ویژه بیمارستان امام رضا به تخصص جراحی نیاز فراوان داشت. چون وی سال‌ها در بلژیک با پروفسور همکلاس بوده و شناخت کاملی نسبت به تجربه و تخصص و ایمان کاری او داشت ، دعوت از او را با آستان قدس رضوی در میان گذاشت و در ضمن با وی به مکاتبه پرداخت و رضایتش را برای آمدن به ایران و خدمت در بیمارستان امام رضا جلب نمود. آنگاه مراتب را به نایب التولیه آستان قدس رضوی اعلام کرد و آستان قدس نیز از بول ون دعوت به عمل آورد.

وقتی به مشهد وارد شد، ابتدا قراردادی آزمایشی به مدت سه سال با وی منعقد گردید که اگر کار و فعالیتش مورد قبول واقع شود، بعداً نسبت به تمدید آن به مدت بیشتری اقدام نمایند. هنگامی‌که قرارداد اولیه پایان یافت و از حسن عمل و صداقت و وجدان کاری او رضایت کامل حاصل گردید، قرارداد مجددی به مدت 15سال منعقد شد.

ازلحاظ علمی از افراد برجسته پزشکی بود که حدود 119مقاله علمی ‌در مجلات جراحی فرانسه، بلژیک، لبنان و ایران منتشر کرد و تألیفی هم در زمینه تخصصی خود داشته است.

ازنظر انسان‌دوستی و عاطفه و مهربانی از نوادر بود و کمتر پزشک خارجی در ایران به این دلسوزی و صداقت دیده شده است. او در طبابت، پیوسته نوع بیماری و درجه فقر و تنگدستی بیمار را مدنظر داشت و از این محبوبیت فراوانی در بین به مردم به هم رسانیده بود.

درعین‌حال به هیچ‌چیزی جز بیمار و بیمارستان توجه نداشت و همچنان با همسر و دو فرزندش در مشهد زندگی می‌کرد و در هفته چند ساعت در دانشکده پزشکی مشهد تدریس داشت. چون زندگی‌اش در شهر مشهد می‌گذشت و از لحاظ کاری به دستگاه آستان قدس وابسته بود، تحت تأثیر بارگاه ملکوتی حضرت رضا قرار گرفت و عاقبت در اواخر عمر خدمت مرحوم آیت‌الله میلانی به دین مبین اسلام تشرف حاصل نمود و نام عبدالله را برای خود انتخاب کرد.

آیت‌الله سید محمد هادی میلانی دچار بیماری معده شده بود، پروفسور بول ون عمل جراحی ایشان را انجام داد.وی پس از یک عمل سه‌ساعته زمانی که آن مرجع تقلید در حال به هوش آمدن بودند، به مترجم دستور داد تمام کلماتی که ایشان در حین به هوش آمدن می‌گویند را برایش ترجمه کند. مرحوم آیت‌الله میلانی در آن لحظات فرازهایی از دعای ابوحمزه ثمالی را قرائت می‌کردند. پس‌ازاین مسئله گفت: شهادتین را به من بیاموزید، از این لحظه می‌خواهم مسلمان شوم و پیرو مکتب این روحانی باشم، وقتی دلیل این کار را پرسیدند، گفت: تنها زمانی که انسان شاکله وجودی خود را بدون این‌که بتواند برای دیگران نقش بازی کند، نشان می‌دهد، در حالت به هوش آمدن بعد از عمل است و من دیدم این آقا، تمام وجودش محو خدا بود، در آن لحظه به یاد اسقف کلیسای کانتربری افتادم که چندی پیش در همین حالت و پس از عمل در کنارش ایستاده بودم، دیدم او ترانه‌های کوچه‌بازاری جوانان آن روزگار را زمزمه می‌کند، در آن لحظه بود که فهمیدم حقیقت، نزد کدام مکتب است.

سرانجام 14 مرداد 1348 بر اثر سکته قلبی در مشهد درگذشت و با مراسم خاص مذهبی مسلمانان در میان اندوه جامعه پزشکان و دانشگاهیان در جنب مقبره خواجه ربیع به خاک سپرده شد.

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=157496&page=33

یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 31 May 2019   #1832
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا علی

یا علی
عَنْ أَبي عَبْدِ اللَّهِ علیه السلام قالَ ؛

لَمْ تَبْقَ الْأَرْضُ إِلَّا وَ فِيهَا مِنَّا عَالِمٌ يَعْرِفُ الْحَقَّ مِنَ الْبَاطِلِ . قَالَ إِنَّمَا جُعِلَتْ التَّقِيَّةُ لِيُحْقَنَ بِهَا الدَّمُ ، فَإِذَا بَلَغَتْ التَّقِيَّةُ الدَّمَ فَلَا تَقِيَّةَ ، وَ ايْمُ اللَّهِ لَوْ دُعِيتُمْ لِتَنْصُرُونَا لَقُلْتُمْ لَا نَفْعَلُ إِنَّمَا نَتَّقِي ، وَ لَكَانَتِ التَّقِيَّةُ أَحَبَّ إِلَيْكُمْ مِنْ آبَائِكُمْ وَ أُمَّهَاتِكُمْ ، وَ لَوْ قَدْ قَامَ الْقَائِمُ مَا احْتَاجَ إِلَى مُسَاءَلَتِكُمْ عَنْ ذَلِكَ وَ لَأَقَامَ فِي كَثِيرٍ مِنْكُمْ مِنْ أَهْلِ النِّفَاقِ حدَّ اللهِ .

حضرت امام جعفر صادق علیه السّلام فرمودند ؛

زمین باقی نمی ماند الّا اینکه از ما أهلبیت عالِمی باشد که حقّ را از باطل بشناسد . و فرمود به درستیکه تقیّة قرار داده شده تا اینکه خون شیعه محفوظ بماند ، پس وقتی که تقیّة به حدّ ریخته شدن خون رسید جایی برای تقیّة نیست . و به خدا قسم اگر خوانده شوید برای اینکه ما را یاری کنید خواهید گفت ما یاری نمیکنیم و تقیّة میکنیم و هر آینه تقیّه از پدر و مادرتان برای شما محبوب تر است . و اگر قائم قیام کند دیگر احتیاجی به پرسیدن از شما ندارد و در مورد بسیاری از شما از أهل نفاق حدّ خدا را جاری میسازد .

تهذيب الأحكام ۶ / ۱۷۲

مرحوم علامّه مجلسی در کتاب ملاذ الأخیار بعد از ذکر این روایت چنین گوید ؛

وَ قَوْلُهُ عَلَیْه السَّلامُ اِنَّما جُعِلَتْ التَّقِیَّةُ ... المُرادُ أَنَّهُ وُضِعَتْ التَّقِیَّةُ لیُحْقَنَ بها دَمُنا و دِمائُکُمْ فاِذا أَرادُوا قَتْلَنا فلا تَقِيَّةَ بَلْ یَجِبُ عَلَیْکُمْ السَّعْیُ فی دَفْعِهِ وَ اِنْ قُتِلْتُمْ فیه .
( منظور حضرت چنین بوده که ) تقیّة قرار داده شده برای اینکه خون ما أهلبیت و شما شیعیان حفظ شود ، پس هنگامی که دشمنان اراده كنند قتل ما را دیگر جای تقیّة نیست بلکه واجب است بر شما که سعی کنید در دفع دشمنان و لو اینکه در این راه کشته شوید .

ملاذ الأخیار ۹ / ۴۵۵ .

عن جَابِرِ بْنِ عَبْدِ اللَّهِ الْأَنْصَارِيِّ قَالَ دَخَلْتُ عَلَى رَسُولِ اللَّهِ صلّی الله علیه وآله فِي آخِرِ جُمُعَةٍ مِنْ شَهْرِ رَمَضَانَ فَلَمَّا بَصُرَ بِي قَالَ لِي يَا جَابِرُ هَذَا آخِرُ جُمُعَةٍ مِنْ شَهْرِ رَمَضَانَ فَوَدِّعْهُ وَ قُلْ اللَّهُمَّ لَا تَجْعَلْهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنْ صِيَامِنَا إيَّاهُ ، فَإنْ جَعَلْتَهُ فَاجْعَلْنِي مَرْحُوماً وَ لَا تَجْعَلْنِي مَحْرُوماً . فَإنَّهُ مَنْ قَالَ ذَلِكَ ظَفِرَ بِإحْدَى الْحُسْنَيَيْنِ إمَّا بِبُلُوغِ شَهْرِ رَمَضَانَ مِنْ قَابِلٍ ، وَ إمَّا بِغُفْرَانِ اللَّهِ وَ رَحْمَتِهِ .

جابربن عبدالله انصاری نقل می کند که در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بر رسول خدا صلّی الله علیه وآله وارد شدم . وقتی حضرتش مرا دید ، فرمود ای جابر امروز آخرین جمعه ماه رمضان است ، پس با آن وداع کن و بگو
اللَّهُمَّ لَا تَجْعَلْهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنْ صِيَامِنَا إيَّاهُ ، فَإنْ جَعَلْتَهُ فَاجْعَلْنِی مَرْحُوماً وَ لَا تَجْعَلْنِی مَحْرُوماً .
همانا کسی که این ذکر را بگوید ، یکی از ایندو نتیجه نیکو شامل حالش خواهد شد یا ماه رمضان سال بعد را درک می کند ، و یا به غفران الهی و رحمتش می رسد .

وسائل الشیعة ۱۰ / ۳۶۵ .

زيارت حضرت ولیّ عصر امام زمان ارواحنا لِتُرابِ مَقْدَمِهِ الفِدا در روز جمعه :

اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا حُجَّةَ اللهِ فى اَرْضِهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا عَيْنَ اللهِ فى خَلْقِهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا نُورَ اللهِ الَّذى يَهْتَدى بِهِ الْمُهْتَدُونَ وَ يُفَرَّجُ بِهِ عَن الْمُؤْمِنينَ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكَ اَيُّهَا الْمُهَذَّبُ الْخآئِفُ ،
اَلسَّلامُ عَلَيْكَ اَيُّهَا الْوَلِىُّ النّاصِحُ ،
اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا سَفينَةَ النَّجاةِ ،
اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا عَيْنَ الْحَياةِ ،
اَلسَّلامُ عَلَيْكَ صَلَّى اللهُ عَلَيْكَ وَ عَلى آلِ بَيْتِكَ الطَّيِّبينَ الطّاهِرينَ ،
اَلسَّلامُ عَلَيْكَ عَجَّلَ اللهُ لَكَ ما وَعَدَكَ مِنَ النَّصْرِ وَ ظُهُورِ الأمْرِ ،
اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا مَوْلاىَ ، اَنـَا مَوْلاكَ عارِفٌ بِاُوليكَ و أُخْراكَ ، أَتَقَرَّبُ اِلَى اللهِ تَعالى بِكَ وَ بِآلِ بَيْتِكَ ، وَ أنْتَظِرُ ظُهُورَكَ وَ ظُهُورَ الْحَقِّ عَلى يَدَيْكَ ، وَ اَسْئَلُ اللهَ اَنْ يُصَلِّىَ عَلى مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أنْ يَجْعَلَني مِن الْمُنْتَظِرينَ لَكَ ، وَ التّابِعينَ وَ النّاصِرينَ لَكَ عَلى اَعْدآئِكَ ، وَ الْمُسْتَشْهَدين بَيْنَ يَدَيْكَ فى جُمْلَةِ اَوْلِيآئِكَ ، يا مَوْلاىَ يا صاحِبَ الزَّمانِ صَلَواتُ الله عَلَيْكَ وَ عَلى آلِ بَيْتِكَ ، هذا يَوْمُ الْجُمُعَةِ ، وَ هُوَ يَوْمُكَ الْمُتَوَقَّعُ فيه ظُهُورُكَ وَ الْفَرَجُ فيهِ لِلْمُؤْمِنينَ عَلى يَدَيْكَ ، وَ قَتْلُ الْكافِرينَ بِسَيْفِكَ ، وَ أنا يا مَوْلاىَ فيهِ ضَيْفُكَ وَ جارُكَ ، وَ اَنْتَ يا مَوْلاىَ كَريمٌ مِنْ اَوْلاد الْكِرامِ ، وَ مَأْمُورٌ بِالضِّيافَةِ وَ الاِْجارَةِ ، فَاَضِفْنى وَ اَجِرْنى ، صَلَواتُ اللهِ عَلَيْكَ وَ عَلى اَهْلِ بَيْتِكَ الطّاهِرينَ .

كفعمی در حاشيه بلد الأمين نقل كرده كه امام صادق عليه السّلام در هر شب از دهه آخر ماه مبارك رمضان ، بعد از نمازهای واجب و مستحبّ ، این دعای شریف را میخواندند ؛

أَللّهُمَّ أَدِّ عَنّا حَقَّ ما مَضی مِنْ شَهْرِ رَمَضانَ ، وَ اغْفِرْ لَنا تَقْصیرَنا فيهِ ، وَ تَسَلَّمْهُ مِنّا مَقْبُولاً ، وَ لا تُؤاخِذْنا بِاِسْرافِنا عَلی أَنْفُسِنا ، وَ اجْعَلْنا مِنْ الْمَرْحُومينَ ، وَ لا تَجْعَلْنا مِنْ الْمَحْرُومينَ .

بار خدایا ، از ما حقِّ آنچه که از ماه مبارک رمضانْ گذشته را أدا فرما ، و کوتاهی ما را در این ماه بیامرز ، و ماه رمضان را از ما قبول شده تحویل گیر ، و ما را بر زیاده رویهایِ بر علیهِ خویش مؤاخذه منما ، و از رحمت شدگان قرارمان ده ، نه از محرومان .

و فرموده هر كس اين دعا را بخواند ، خدا تقصيری كه در گذشته از ماه رمضان ، از او سر زده بيامرزد ، و او را در باقيمانده ماه از گناهان بازدارد .

مفاتيح الجنان .
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Saturday 1 June 2019   #1833
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا علی

قال أمیر المؤمنین علی بن ابی طالب علیه السّلام ؛

لَاجَمَالَ أَزْيَنُ مِنَ الْعَقْلِ ، وَ لَاسَوْأَةَ أَسْوَأُ مِنَ الْكَذِبِ‏ ، وَ لَاحَافِظَ أَحْفَظُ مِنَ الصَّمْتِ ، وَ لَاغَائِبَ أَقْرَبُ مِنَ الْمَوْت‏ .

حضرت أمیرالمؤمنین علیه‌ السّلام فرمودند ؛

هيچ زيبایى آراسته ‏‌تر از عقل و خرد نيست ، هيچ زشتى بدتر از دروغ نيست ،
هيچ نگهبانى بهتر از خاموشى نيست ، و هيچ غائبى نزدیکتر از مرگ نيست .

كافی ج ۸ ص ۱۸

یا علی
قديمي Monday 3 June 2019   #1834
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا علی

ابونعیم محمد بن احمد الانصاری گفت ؛

عدّه ای از مفوّضة و مقصّرة ، کامل بن ابراهیم مدنی را به خدمت حضرت امام حسن عسکری علیه السّلام به سامراء فرستادند که با آن حضرت مناظره کند .
کامل گوید با خود اندیشیدم که از آن حضرت سؤال خواهم کرد که داخل بهشت نشود جز آنکه معرفتش مثل من و اعتقادش مانند من باشد . و چون بر سرورم امام حسن عسکری علیه السّلام وارد شدم ، دیدم جامه های نرم و سفیدی در تن اوست ، با خود گفتم ولیّ و حجّت الهی جامه های نرم می پوشد در حالی که به ما امر می کند با برادران دینی مواسات و همدردی کنیم و از پوشیدن چنین جامه هایی نهی می نماید !!!
که ناگاه با تبسم آستین خود را بالا زد دیدم که پلاس زبر سیاهی بر پوست بدنش بود و فرمود این برای خداست و این برای شما ، خجالت کشیدم و کنار دری نشستم که پرده ای بر آن آویخته بود ، پس بادی وزیده و گوشه ای از آن پرده بالا رفت و پسری دیدم در حدود چهار سالگی انگار پاره ای از ماه بود ، به من فرمود ای کامل بن ابراهیم ، بدنم لرزید و به دلم افتاد که فوری بگویم
لَبِّیکَ ای سیّد من .
فرمود آمدی که از ولیّ و حجّث خدا سؤال کنی که وارد بهشت نمی شود مگر آنکه معرفتش مانند تو باشد ، و سخن تو را بگوید ؟ گفتم آری به خدا سوگند . فرمود بنابراین ، عدّه کمی وارد بهشت می شوند ، به خدا قسم وارد بهشت می شوند گروهی که آنها را حقیّة می گویند . عرض کردم ای سرور من اینها کیستند ؟
فرمود قومی که از روی علاقه و محبّت به أمیرالمؤمنین علیه السّلام به حقّ او قسم می خورند ولی حقّ و فضل آن حضرت را نمی شناسند .
سپس مقداری سکوت کرد و بعد فرمود همچنین آمده ای که درباره حرفهای مفوّضة بپرسی . آنها دروغ می گویند ، بلکه دلهای ما محلّ مشیّت الهی است ، پس هر چه خدا بخواهد ما می خواهیم وَ ما تَشاؤُنَ اِلّا اَنْ یَشاءاللَّهُ .
آنگاه پرده به حال سابق برگشت ، من دیگر نمی توانستم آن را بالا بزنم . پس حضرت امام حسن عسکری علیه السّلام نگاهی به من افکند و تبسّم کنان فرمود ای کامل بن ابراهیم چرا نشسته ای ؟ در حالی که حجّت بعد از من از آنچه در ذهن تو بود و آمده بودی که از آن سؤال کنی تو را آگاه ساخت . پس برخاستم و بیرون رفتم و بعد از آن دیگر او را ندیدم .

مکیال المکارم ج۱ص ۱۳۱
یا مهدی و
قديمي Tuesday 4 June 2019   #1835
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا الله جل جلاله

یا محمد

یا علی

یا مهدی و

داستان مهیّج گرویدن جادوگر آفریقایی به دین مبین اسلام

ساحر مسلمان شده اهل یکی از کشورهای غرب آفریقا گفت: برای جبران گذشته تباه خود به یاری خداوند و شفاعت پیامبر اسلام و اهل بیت پاک ایشان محتاجم.
به گزارش «شیعه نیوز»، بامالو کانتریو نام مستعار جادوگر و ساحر آفریقایی اهل یکی از کشورهای واقع در منطقه غرب آفریقا است. وی به دنبال شغل آبا و اجدادی خود از کودکی تا سن پنجاه سالگی از راه رمالی و سحر و جادو گذران زندگی می‌کرده که پس از گذشت نیم قرن از عمرش به یکباره لطف الهی شامل حالش شده و به دین مبین اسلام و مکتب حق اهل بیت می‌گراید.

این گفتگو ابتدا به زبان محلی (لینگالا) تهیه شده و سپس به فرانسوی و در نهایت به زبان فارسی بازگردانده شده است.

با سلام، ضمن معرفی ، شرح حالی از زندگی و گذشته خود برای مخاطبان بیان کنید.

به نام خدایی که از خلق بی نیاز و خلق تماما محتاج او هستند. من بامالو کانتریو در سال 1969 یعنی دقیقا 50 سال پیش در یکی از روستاهای بسیار کوچک کشورم واقع در جنگل های بخش مرکزی متولد شدم. با توجه به دور افتادگی و محرومیت محل تولدم از همان سن شش سالگی به این نتیجه رسیدم که تحصیل و علم آموزی برای من همانند بسیاری از هم دوره ای هایم امری محال و به دور از ذهن است.

پس از همان سنین کودکی تصمیم گرفتم مشغول کار شوم، اقلیم جغرافیایی روستای ما و دسترسی خوبی که به منابع آب کشاورزی داشت موجب رونق کشت و دامپروری در آن منطقه شده بود، اما پدر که در آن زمان شخصی مطرح و بسیار با نفوذ در بین مردم بود، اصرار داشت که ما نیز همانند نیاکانمان از توانایی ها و نیروهای ماورائی بهره ببریم و اصولا عقیده داشت اشتغال در اموری دیگر به جز شغل آبا و اجدادیمان(جادوگری) دون اصالت و شأن خانوادگیمان می‌باشد.

اجازه می‌خواهم چند جمله ای نیز از پدرم بگویم؛ پدرم یکی از خبره ترین و در عین حال گمنام ترین رمالان و ساحران آفریقا در زمان خود بود که فقط افرادی خاص و سران دولتی و حکومتی آن هم با چند واسطه موفق به ملاقات و دیدار وی می‌شدند و شاید این نکته برای شما و مخاطبانتان جالب باشد که از سن ده سالگی تا زمان مرگ هیچ کس نتوانسته بود چهره پدر را ببیند؛ منظورم از هیچ‌کس واقعا هیچ‌کس است یعنی حتی همسران و فرزندان او؛ زیرا او همیشه چهره خود را با شالی سفید که در زبان محلی به آن «توربان» گفته می‌شود می‌پوشاند و باور داشت که کشف حجاب از صورتش موجب کاهش انرژی ها ماورائی وی می‌شود.

از خدایی برایمان بگویید که پنجاه سال از آن مراقبت کرده و او را پرستیدید.

بله، خدایی که من پنجاه سال با او زندگی کردم کاملا متفاوت بود. همانطور که گفتم روستای محل تولد من جایی بود که هیچ کس در آن مفاهیمی همچون «خدای واحد» یا «توحید» را نمی‌شناخت و در مجموع سه خدای چوبی به نام های «مانیوتا» (خدای غلات)، «بوگاناتا» (خدای خاک) و «چولامیو» (خدای آب) توسط مردم ستایش می‌شدند.

پدرم به دلیل جایگاهی که در بین مردم روستا داشت، خود به تنهایی صاحب خدایی بود که نامش را «جانگیتو» (خدای خدایان) نهاده بود که تنها خود و خانواده اش اجازه پرستش آن را داشتند.

پدر از خدای خدایان در اتاقی جداگانه و خاص مراقبت می‌کرد و در همانجا به عبادت آن می پرداخت و آن را در محلی خاص در گوشه ای از اتاق و بر روی میزی قرار داده بود تا آنکه روزی حیوانی وحشی از پنجره باز محل نگهداری خدایمان وارد اتاق شد و به محض ورود با خدای خدایان برخورد کرد و آن را بر روی زمین انداخت که موجب شکستن و چند تکه شده آن شد. همانجا بود که در ذهنم این سوال پیش آمد: چگونه خدایی به این عظمت که تمامی مقدرات ما را رقم می‌زند و ما را از ارزاق و نعمت ها بی نیاز ساخته نتوانست در مقابل حیوانی وحشی از خود دفاع کند؟ اما به دلیل ترس از پدر هیچ‌گاه این سوال را بر زبان نیاوردم.

از آن پس پدر بلافاصله اقدام به تراشیدن خدایی ثانی کرد، اما پس از اتمام کار ساخت متوجه شدیم بتی که قرار است آن را پرستش کنیم در همان اتاق خاص در بین زمین و هوا معلق است گویا از تمام چهار جهت آزاد است و هیچ تکیه گاهی ندارد که هرچه سرّ این موضوع را از پدر خواستیم پاسخ نگفت. بعدها و در آستانه مرگ پدر متوجه شدم که وی به یکی از شیاطین تحت امر خود دستور داده تا از خدای خانوادگی ما به صورت تمام وقت محافظت کند از این رو آن جنی بت خانوادگی ما را بر روی دست نگه می‌داشت و چون کسی به جز پدر توانایی دیدن او را نداشت به نظر می‌رسید که بت در میان زمین و هوا معلق است.

قصد ندارم ذهن مخاطبان شما را خسته کنم، اما به عنوان مطلب پایانی از پدرم باید بگویم که وی عاقبت بسیار ناخوشایندی داشت و مرگ سختی را چشید و حتی پس مرگ هیچ‌کس هرگز نتوانست جسد او را پیدا کند.

بت

در مورد عهده دار شدن راه پدر و قدم نهادن در راه سحر و جادو برایمان بگویید.

چند هفته پیش از مرگ، پدر مرا به عنوان جانشین و وارث علوم و توانایی‌های خود به مردم معرفی کرد و کلیه ابزار و ادوات کار خود را نیز به من واگذار نمود. در سن سی سالگی توانستم جایگاه پدر را دوباره احیا کنم و تا آنجا در کار خود خبره شده بودم که توانستم چندی از جنیان سرکش را مطیع خود کرده و آنان را جهت پیگری امور خود به کار بگیرم.

در سن سی و پنج سالگی به حدی توانمند شده بودم که بسیاری از شخصیت های سیاسی و افراد با نفوذ مملکتی به نزد من آمده و برای حل مشکلات خود از من کمک می‌خواستند که دوست دارم برای نمونه دو مورد از آن ها را برای شما بازگو کنم.

روزی یکی از رجال سیاسی کشوری در همسایگی کشور ما که کاندیدای ریاست جمهوری آن کشور نیز شده بود درخواست کرد تا به ملاقات من بیاید که در نهایت با چند واسطه وی را به حضور پذیرفتم. او از من درخواست داشت تا با نیروی ماورائی خود رقبای سیاسی وی در جریان انتخابات را از میدان به در کنم و در مقابل این درخواست مبلغ قابل توجهی به عنوان دستمزد نیز به من داد. من نیز مشغول ساخت جادویی شدم که قبل از زمان برگزاری انتخابات موجب بیماری شدید و خانه نشینی رقبای وی شد.

همچنین به خاطر دارم که یکبار همسر کوچک یکی از رؤسای جمهور آفریقایی به نزد من آمد و در قبال پیشکش مقدار قابل توجهی طلا و جواهرات از من خواست تا دیگر همسران رئیس جمهور را به سحر و جادو مبتلا کنم تا وی بتواند جایگاه بانوی اولی کشور را برای خود تصاحب کند.

گفته بودید که یکی از شیاطین تحت امرتان تمام ثروت و دارایی های شما را دزدیده و متواری شده، در این‌باره قدری توضیح بفرمایید.

بله همان‌طور که گفتم، من توانسته بودم چندی از جنیان را ذلیل و اجیر خود سازم و برای استراحت آنان نیز قفسی کوچک در اتاق محل استراحت خود تعبیه کرده بودم که یک شب وقتی در خواب بودم یکی از جنیان سرکش می شود و طغیان کرده قفل قفس را می شکند و به همراه بخش قابل توجهی از دارایی و ثروت من می گریزد. صبح روز بعد پس از مطلع شدن از قضیه یکی دیگر از جنیان را در جستجوی همزاد متمردش فرستادم که در نهایت متوجه شدم که جن فراری به یکی از جزایر شمال اندونزی گریخته که به دلیل بعد مسافت مواخذه و تنبیه وی برایم مقدور نبود.

خب همه اینهایی که تعریف کردید را در قالب پنجاه سال گمراهی شما به کنار می‌گذاریم، برایمان از اسلام و تغییر نامتان به «منتظرالمهدی» بگویید.

باید بگویم تحول عظیمی که در ابتدای نیم قرن دوم عمرم ایجاد شد با دیدن یک خواب و به دنبال آن آشنایی با یک کتاب ارزشمند محقق گشت.

یک شب تابستانی در عالم رویا خود را در وسط باغی سرسبز دیدم با حالتی دراز کشیده بر روی زمین گویا از خواب بیدار شده باشم بلند شدم و با حیرت اطرافم را نظاره می‌کردم، چند قدمی در آن باغ پیاده رفتم تا آنکه صدایی نظرم را به خود جلب کرد، نزدیک تر به صدا که شدم قفسی آهنین و بزرگ دیدم و با کمال تعجب تمام ابزار و ادوات، مجسمه ها و بت ها و حتی جنینانی که اجیرم بودند را در آن قفس مشاهده کردم که بر دیواره ها چنگ انداخته، ناله و فریاد می‌کردند.

درست چند قدم جلوتر زیر یک درخت سرسبز مردی را دیدم با لباسی بلند و سفید و شالی همرنگ آن لباس که بر دور سرش پیچیده بود و پشت به من ایستاده و زیر لب گویی با کسی مناجات می‌کرد. چند قدمی که نزدیک تر شدم دیدم آن مرد سفید پوش کمربندی بر کمر خود دارد که روی آن سیزده نگین درشت و درخشنده چشم نوازی میکند که دو نگین اول به رنگ سبز، ده تای بعدی نقره ای و آخرین نگین به رنگ طلایی بسیار خاصی بود که چشم مرا به خود خیر کرد.

در همین حین، بالا رفتن صدای موجودات داخل قفس مرا متوجه پشت سرم کرد و روی خود را برگرداندم و دیدم همه آنها با زبان محلی به من می‌گویند: «گاتریداتا موحاماتا»، «گاتریداتا موحاماتا»؛ (یعنی از محمد فاصله بگیر، از محمد فاصله بگیر). برایم سوال شد که این ابزار و آلات سحر که عمری با آنها امرار معاش می‌کردم چگونه به سخن آمده و از من می‌خواهند از این شخص فاصله بگیرم پس لابد او باید شخصیت تاثیر گذار و مهمی باشد. در همین کشاکش بین این دو منظره مات و مبهوت بودم که با حالتی بسیار پریشان و آشفته از خواب پریدم.

چند سالی از جریان این خواب گذشت و مشغول زندگی روزمره خود بودم تا آنکه روزی شخصی از اهالی ده نزد من آمد و گفت شخصی از بستگانش که در یکی از روستاهای کشور نیجریه زندگی می‌کند اخیرا بسیار پریشان و بیمار گشته گویا توسط موجوداتی غیر قابل رویت مدام مورد شکنجه روحی و جسمی قرار می‌گیرد و از من خواست تا برای معالجه و رفع مشکل وی به آنجا سفر کنم، من نیز چون در کشور نیجریه بستگانی داشتم و دوست داشتم از آنها بازدیدی داشته باشم پیشنهاد آن شخص را پذیرفتم و راهی این کشور شدم.

ده روزی در آن روستای دور افتاده مشغول سحر نویسی و مداوای آن پیرمرد جن زده بودم و وقتی از سلامت کامل وی اطمینان حاصل کردم به پایتخت، شهر ابوجا آمدم تا اقوام و بستگانم را ببینم و جویای احوال آنان شوم. روزی از کنار بازار کتاب فروش های شهر ابوجا موسوم به بازار (کارام کارام) عبور می کردم، مردی را در حال خریدن کتاب و صحبت کردن با تلفن همراه دیدم و وقتی شنیدم با زبان محلی ما صحبت می‌کند بسیار مشتاق شدم تا جویای احوالش شوم نزدیک رفتم و با وی سلام و احوالپرسی کردم و گرم صحبت شدیم.

از حرف هایش فهمیدم که از کشور مالی است و والدینش از هم وطنان من بودند که برای کار به کشور مالی مهاجرت کرده و آنجا زندگی تازه ای بنا کرده اند، خود وی نیز مسلمان بود و در زمینه علوم دینی تحصیل و تدریس می‌کرد. هنگامی که به من گفت مسلمان است پیش خود گفتم والدینش چه نام عجیبی را برای فرزندشان انتخاب کرده اند با تعجب از او پرسیدم تو را در خانه «مسلمان» می نامند؟ که در جواب گفت نامم محسن است و دینم اسلام و از این رو مرا مسلمان می‌نامند.

قدری بیشتر صحبت کردیم و با یکدیگر آشنا شدیم، هنگام خداحافظی یکی از کتاب هایی را که برای خود خریداری کرده بود از کیفش درآورد و به عنوان هدیه به من داد و گفت حتما این کتاب را مطالعه کن و گفت این کتاب به زبان فرانسوی ترجمه شده و به تو کمک می‌کند تا آیین اسلام را بهتر بشناسی. من نیز بدون اینکه به او بگویم از خواندن و نوشتن زبان فرانسوی عاجزم کتاب را از وی گرفته و خداحافظی کردم.

چند روز بعد در خانه اقوام نشسته بودم و کاری برای انجام نداشتم برای گذران وقت از یکی از پسران قوم خویشمان خواستم بیاید و چون به زبان فرانسه مسلط بود کتاب را برایش آوردم تا چند صفحه ای برایم بخواند و ترجمه کند. او نیز همین کار را کرد از روی جلد شروع به خواندن کرد: «راه های رسیدن به کمال»، (سید مجتبی موسوی لاری).

کتاب «راه های رسیدن به کمال»، (سید مجتبی موسوی لاری).

حدودا بیست صفحه ای از کتاب را پیش رفته بودیم که متوجه شدم سطر به سطر نوشته های کتاب مرا به صورت عجیبی تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، زیرا در این کتاب راه رسیدن به کمال و سعادت ابدی، اطاعت محض از خدایی نادیدنی، پذیرش و اعتقاد به کتابی آسمانی و همچنین پیروی از رسولی که پرچمدار دین اسلام است و آن کتاب معجزه اوست و ایضا فرمان‌پذیری از دوازده نفر که بعد از آن رسول جانشینان و وارثان او هستند، معرفی شده بود.

بعد از اتمام کتاب متوجه ایجاد عطشی شدید درباره تحقیق و آشنایی بیشتر با دین اسلام در وجود خود شدم، به خاطرم آمد آن دوست مسلمان که کتاب را به من هدیه کرده بود شماره تماس خود را نیز برایم نوشته بود، بلافاصله با او تماس گرفته و خواستار دیدار وی شدم.

محسن که متوجه علاقه شدید من به آیین خود شده بود کتاب های بیشتری برایم تهیه کرد و خود با حوصله و دقت فراوان آنها را برایم می‌خواند و ترجمه می‌کرد. دیگر بعد از گذشت شش ماه از حضورم در کشور نیجریه با دین اسلام و مکتب تشیع تا حدی آشنا شده بودم و روزی خوابم را برای دوستم تعریف کردم او نیز خواب مرا در ارتباط مستقیم با اسلام و مذهب تشیع تعبیر کرد و گفت: آن شخصی که با لباس سفید و ایستاده در مقابل تو قرار گرفته بود پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی است از این رو شیاطین در قفس از تو می‌خواستند تا از «موحاماتا» که همان «محمد» است دوری کنی، و نیز آن کمربندی که بر کمر پیامبر دیدی تعبیر اهل بیت و ذریه پاک آن حضرت است که یکی از آن دو نگین سبز در ابتدای کمربند دختر پیامبر حضرت فاطمه زهرا و دیگری جانشین بر حق وی امیر المومنین علی است.

آن ده نگین نقره ای رنگ که به دنبال آن دو نگین سبز بر روی کمربند قرار داده شده نشانه ده نور الهی و امام معصوم حاصل ازدواج مقدس حضرت علی و فاطمه بوده و از نسل ایشان هستند و هر کدام نیز برای مدتی بر جامعه اسلامی امامت کرده و نهایتا همگی آنان توسط حکام جور به شهادت رسیدند. اما آخرین نگینی که به رنگ طلایی و خیره کننده مشاهده کردی نشانه آخرین امام معصوم و فرزند امام حسن عسکری یازدهمین امام شیعان است که به عنوان تنها امام زنده و ناظر شیعیان در غیبت کبری به سر می‌برد و او را مهدی یا قائم آل محمد می‌نامند و وظیفه ما شیعیان در زمان غیبت آن حضرت دوری از معاصی و دعا برای فرج و ظهور می‌باشد.

خلاصه پس از حدود یک سال زندگی در کشور نیجریه به کمک آن دوست مسلمان شده و به مکتب اهل بیت گرویدم و در مورد تغییر نام خود نیز باید بگویم آن را نیز دوستم برایم برگزید، زیرا روزی از وی پرسیدم به کسی که بسیار مشتاق امام عصر خود و ظهور وی باشد در لغت عربی چه گفته می‌شود؟ وی نیز در جواب گفت: «منتظرالمهدی» که این نام بسیار بر قلب من تاثیر گذاشت و تصمیم گرفتم تا آن نام را برای زندگی در نیم قرن دوم عمرم برگزینم.

از گفتگوی گرم و صمیمانه و البته تاثیر گذار شما بسیار خوشحال و متشکرم، در نهایت اگر سخن پایانی دارید برای مخاطبان ما بفرمایید.

من نیز از فرصتی که در اختیارم قرار دادید تا بتوانم زندگی خود را برای شما تعریف کنم بسیار سپاسگزارم و در پایان دوست دارم این مطلب را بگویم که: خدایایی که دیده نمی‌شود و بر بندگانش ناظر است و مقدرات آنان را خود رقم می‌زند به حق سزاوار پرستش است نه خدایان سنگی و چوبی که نیاز به مراقبت و نگهداری دارند.

بنده بسیار خوشحالم که خدای واحد قلب مرا به نور اسلام و محبت پیامبر و اهل بیت منور کرد و از وی می‌خواهم تا نام مرا در گروه منتظران واقعی حضرت مهدی قرار دهد و ظهور ایشان را هرچه زودتر میسر بگرداند.

همچنین از درگاه خداوند آمرزش و علو درجات برای مرحوم سید مجتبی موسوی لاری مسئلت دارم، زیرا ایشان در امر تبلیغ معارف اهل بیت در عرصه بین الملل و توزیع و نشر کتب دینی از هیچ کوششی فروگذار نکرده و من به شخصا هدایت خود را مدیون آن بزرگوار هستم.

یا مهدی و

منبع: حوزه نیوز
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
قديمي Wednesday 5 June 2019   #1836
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا الله جل جلاله
یا محمد
یا علی
یا مهدی و

شخصی محضر رسول خدا صلّی الله علیه و آله رسید ، دید حضرت لباس کهنه به تن دارد . دوازده درهم به حضرت تقدیم نمود و عرض کرد یا رسول الله ، با این پول لباسی برای خود بخرید . رسول خدا صلّی الله علیه و آله به أمير المؤمنين علیّ علیه السّلام فرمود پول را بگیر و پیراهنی برایم بخر . امير المؤمنين علیه السلام می‌فرماید
من پول را گرفته به بازار رفتم پیراهنی به دوازده درهم خریدم و محضر پیامبر برگشتم ، رسول خدا صلّی الله علیه و آله پیراهن را که دید فرمود این پیراهن را چندان دوست ندارم پیراهن ارزانتر از این می‌خواهم ، آیا فروشنده حاضر است پس بگیرد ؟ أمير المؤمنين عليه السّلام می‌فرماید من پیراهن را برداشته به نزد فروشنده رفتم و خواسته رسول خدا صلّی الله علیه و آله را به ایشان رساندم ، فروشنده پذیرفت .
پول را گرفتم و نزد پیامبر صلّی الله علیه و آله آمدم ، سپس همراه با رسول خدا به طرف بازار راه افتادیم تا پیراهنی بخریم .
در بین راه ، چشم حضرت به کنیزکی افتاد که گریه می‌کرد . پیامبر صلّی الله علیه و آله نزدیک رفت و از کنیزک پرسید چرا گریه می‌کنی ؟ کنیز جواب داد أهل خانه به من چهار درهم دادند که متاعی از بازار برایشان بخرم . نمی دانم چطور شد پول‌ها را گم کردم . اکنون جرأت نمی کنم به خانه برگردم .
رسول أکرم صلّی الله علیه و آله چهار درهم از آن دوازده درهم را به کنیزک داد و فرمود هر چه می‌خواستی اکنون بخر و به خانه برگرد .
پیامبر خدا را شکر کرد و خود به طرف بازار رفت و جامه ای به چهار درهم خرید و پوشید .
در مسیر بازگشت بر سر راه برهنه ای را دید ، جامه را از تن بیرون آورد و به او داد و خود دوباره به بازار رفت و پیراهنی به چهار درهم باقیمانده خرید و پوشید . سپس به طرف خانه به راه افتاد .
در بین راه ، باز همان کنیزک را دید که حیران و اندوهناک نشسته است . فرمود
چرا به خانه ات نرفتی ؟ عرض كرد یا رسول الله دیر کرده ام ، می‌ترسم مرا بزنند .
رسول اکرم صلّی الله علیه و آله فرمود بیا با هم برویم . خانه تان را به من نشان بده ، من وساطت می‌کنم که از تقصیرت بگذرند .
رسول أکرم صلّی الله علیه و آله به اتّفاق کنیزک راه افتاد . وقتی به جلوی در خانه رسیدند کنیزک گفت همین خانه است .
رسول أکرم صلّی الله علیه و آله از پشت در با صدای بلند فرمود ای أهل خانه سلام علیکم . جوابی شنیده نشد . بار دوّم سلام کرد ، جوابی نیامد . سوّمین بار سلام کرد ، جواب دادند السّلام علیک یا رسول الله و رحمة الله و برکاته .
پیامبر صلّی الله علیه و آله فرمود چرا اوّل جواب ندادید ؟ آیا صدای مرا نمی شنیدید ؟ أهل خانه گفتند چرا ، از همان اوّل شنیدیم و تشخیص دادیم که شمایید . پیامبر صلّی الله علیه و آله فرمود پس علّت تأخیر چه بود؟
گفتند دوست داشتیم سلام شما را مکرّر بشنویم .
پیامبر صلّی الله علیه و آله فرمود این کنیزک شما دیر کرده ، من اینجا آمدم تا از شما خواهش کنم او را مؤاخذة نکنید .
گفتند یا رسول الله ، به خاطر مَقْدَم گرامی شما این کنیز از همین ساعت آزاد است .
سپس پیامبر صلّی الله علیه و آله با خود گفت خدا را شکر ، چه دوازده درهم با برکتی بود ، دو برهنه را پوشانید و یک برده را آزاد کرد .

بحارالأنوارج ۱۶ ص ۲۱۴

یا مهدی و
قديمي Friday 7 June 2019   #1837
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا علی
مستر همفر ، جاسوس انگلیس در بلاد اسلامی ، در خاطرات خود ، ضمن برشمردن برنامه هایی که که از طرف وزارت مستعمرات انگلستان ، مأمور اجرای آن در بلاد اسلامی خصوصا شیعة می باشد ، مینویسد ؛

به هر صورتی که شده باید ربا را در میان مسلمانان رواج دهیم !!!!!! ، که این عمل علاوه بر آنکه موجب ویرانی اقتصاد آنان خواهد شد ، سبب جرأت یافتن ایشان در مخالفت با قرآن هم میگردد . زیرا هر کس در یک مورد با قوانین قرآن مخالفت کرد ، مخالفت در سایر موارد هم برایش آسان میشود .

باید فکر نجاست کفار را از ذهن شیعیان بیرون بُرد ، و این آیه از قرآن را مدرک قرار داد که میگوید طَعامُكُمْ حِلٌّ لَهُمْ وَ طَعامُهُمْ حِلٌّ لَكُمْ . و اين که رسول خدا زنی یهودیة داشت بنام صفیّة ، و زنی نصرانیّة داشت بنام ماریة ، و نمیشود گفت زن رسول خدا نجس است .

لازم است به وسیله متّهم ساختن علماء ، و داخل نمودن جاسوسانی در لباس آنان کاری کنیم که رابطه مسلمین با علماءشان قطع شود . و باید جاسوسان ما در لباس علماء جنایت بسیار مرتکب شوند ، تا مردم هر عالمی را که می بینند شک داشته باشند که آیا این عالم است یا جاسوس . و بسیار تأکید میشود که از اینگونه جاسوسان ملبّس را باید میان علماء الازهر ، نجف ، و کربلاء وارد کرد .
و نیز یکی از راههای تضعیف روابط مسلمین با علماء آنست که مدارسی افتتاح کنیم که معلمین آنان ، اطفال را بر ضدّ علماء مسلمین تربیت کنند ، از بدیهای آنان بگویند ، و بگویند که اینان تن پرور و همیشه در فکر لذّات خود هستند ، اموال ملّت را صرف فساد و خوشگذرانی میکنند ، و اینان که جانشینان پیامبرند ، به پیامبر شباهت ندارند .

* لازم است محدود کردن نسل ، و اینکه یک مرد نباید بیش از یک زن بگیرد ، و برای ازدواج شرائط بسیاری گذاشته شود .

خاطرات مستر همفر / یادداشت ۶ .

مستر همفر ، جاسوس انگلیس در بلاد اسلامی ، در خاطرات خود ، ضمن برشمردن برنامه هایی که که از طرف وزارت مستعمرات انگلستان ، مأمور اجرای آن در بلاد اسلامی خصوصا شیعة می باشد ، مینویسد :

لازم است امور چهار گانه را که ذکر می شود رواج دهیم شراب ، قمار ، فحشاء ، گوشت خوک . اگر آشکارا شد که چه بهتر و اگر نه مخفیانه . آنگاه باید هر چه بیشتر در بلاد اسلامی با یهود و نصاری و مجوسِ مقیم در این ممالک ، همکاری نمود تا با مدد کاری آنان این امور رواج داده شود ، و حتی بایستی از بودجه وزارت مستعمرات برای پیروان این ادیان
ماهیانه ای مقرّر شود تا فعالیت کنند و این مراکز فساد را در میان مسلمانان گسترش دهند ، و برای کسانی که بتوانند در سطح وسیعتری این امور را گسترش دهند ، جوایزی تعیین شود ، و سپس وابستگان سفارت انگلیس باید آشکارا و مخفیانه از این امور جانبداری نمایند و هر اندازه که می توانند در این راه پول صرف کنند ، و نیز هر کس را که در این راه به چنگال مسلمانان افتاد ، با بذل آنچه که ممکن است او را از دست آنها ربود .

لازم است مسلمانان را از عبادتها منحرف ساخته ، تشکیک کنیم در فواید این عبادتها به اینکه خداوند احتیاجی به عبادت مردم ندارد .
و شدیداً مردم را از رفتن به حجّ باز داریم و از هر نوع اجتماع مثل نماز جماعت ، شرکت در مجالس حسین ، و دسته های عزاداری برای حسین ، همچنین از ساختن مساجد ، زیارتگاه ها ، خانه کعبه ، حسینیه ها و مدارس شدیداً جلوگیری به عمل آوریم .

*لازم است در خمس تشکیک کنیم که خمس مخصوص غنائم جنگی است که از جبهه جنگ به دست می آید نه در سود تجارت . علاوه بر این دادن خمس به پیامبر یا امام واجب است نه به علماء ، و می باید این شایعه را رواج دادکه علماء از مال مردم قصرها و خانه و مَرْکَبْهای سواری و باغات می خرند ، بنابراین دادن خمس به آنان شرعاً جایز نیست .

باید زنان مسلمان را فریب داد و از زیر چادر و عبا بیرون کشید ، با این بیان که حجاب یک عادت از خلفای بنی عباس است و یک برنامه اسلامی اصیل نیست .
لذا مردم ، زنان پیامبر را می دیدند و زنان صدر اسلام ، در هر کاری با مردان شرکت می کردند . پس از آنکه زنان را از چادر و عبا بیرون آوردیم ، باید جوانان را تحریک کنیم که دنبال آنان بیفتند تا در میان مسلمانان فساد رواج یابد .
برای پیشبرد این نقشه لازم است اول زنان غیر مسلمان را از حجاب بیرون آوریم ، تا زنان مسلمان از آنان یاد بگیرند .

باید نماز جماعت را از بین ببریم ، با این راه که پیشنماز فاسق است و بدیهای او را ظاهر کنیم و از راههای مختلف میان امام جماعت و کسانی که پشت سرش نماز می خوانند اختلاف ایجاد کنیم .

سادات و اهل بیت رسول ، لازم است در نسب آنان تشکیک کنیم و بگوییم معلوم نیست که اینان به رسول منسوب باشند ، و نیز لازم است افراد بسیاری را در لباس سیادت درآوَرْد ، و عمامه سبز و سیاه بر سرشان گذاشت تا بر مردم اشتباه شود و به سادات و منسوبین به اهل بیت بدبین شوند ، هرجا سیدی را دیدند ، در نسب او شک کنند ، و نیز لازم است که عمامه ها را از سر مردان دین و سادات برداریم و آنان را خلع لباس کنیم ، تا نسب اهل بیت ضایع شود و رجال دین از احترام مردم برخوردار نباشند .

ویران کردن حسینیه ها واجب است ، باید این بناها را متّهم نمود که ساختن آنها بدعت و گمراهی است ، در زمان رسول و خلفای او نبوده ، و باید به هر وسیله ای شده مردم را از رفت و آمد
به حسینیه ها باز داشت ، و لازم است وعاظ را تا بتوانیم کم کنیم و برای سخنرانی های آنان مالیات مخصوص بگذاریم که وعاظ و صاحبان حسینیه ها بپردازند .

باید سنّت های نیکو در چهار چوبی تنگ محدود شود ، و اختیار آن را به دست دولت سپرد ، به طوری که أحدی حقّ ساختن مسجد یا مدرسه یا دار الایتام یا دیگر مؤسسات خیریه و صدقات جاریه را نداشته باشد .

لازم است روحیه مردم را آزاد و بدون هیچ قیدی بار بیاوریم ، به طوری که هرکس آزاد باشد هر عملی که بخواهد انجام دهد و أمر به معروف و نهی از منکر و تعلیم احکام واجب نباشد ، و نیز لازم است در میان آنان چنین تبلیغ شود که عیسی به دین خود ، موسی به دین خود ، و هیچکس را در قبر دیگری نمی گذارند ، و امر به معروف و نهی از منکر مخصوص سلطان است ، نه برای همه .

خاطرات مستر همفر / یادداشت ۶ .
نیک به اطراف خود نظاره کنیم و ببینیم انگلیس پلید در دنیا چه کرده است .....
یا مهدی و
قديمي Friday 7 June 2019   #1838
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

زيارت حضرت ولیّ عصر امام زمان و ارواحنا لِتُرابِ مَقْدَمِهِ الفِدا در روز جمعه ؛

اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا حُجَّةَ اللهِ فى اَرْضِهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا عَيْنَ اللهِ فى خَلْقِهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا نُورَ اللهِ الَّذى يَهْتَدى بِهِ الْمُهْتَدُونَ وَ يُفَرَّجُ بِهِ عَن الْمُؤْمِنينَ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكَ اَيُّهَا الْمُهَذَّبُ الْخآئِفُ ،
اَلسَّلامُ عَلَيْكَ اَيُّهَا الْوَلِىُّ النّاصِحُ ،
اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا سَفينَةَ النَّجاةِ ،
اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا عَيْنَ الْحَياةِ ،
اَلسَّلامُ عَلَيْكَ صَلَّى اللهُ عَلَيْكَ وَ عَلى آلِ بَيْتِكَ الطَّيِّبينَ الطّاهِرينَ ،
اَلسَّلامُ عَلَيْكَ عَجَّلَ اللهُ لَكَ ما وَعَدَكَ مِنَ النَّصْرِ وَ ظُهُورِ الأمْرِ ،
اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا مَوْلاىَ ، اَنـَا مَوْلاكَ عارِفٌ بِاُوليكَ و أُخْراكَ ، أَتَقَرَّبُ اِلَى اللهِ تَعالى بِكَ وَ بِآلِ بَيْتِكَ ، وَ أنْتَظِرُ ظُهُورَكَ وَ ظُهُورَ الْحَقِّ عَلى يَدَيْكَ ، وَ اَسْئَلُ اللهَ اَنْ يُصَلِّىَ عَلى مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أنْ يَجْعَلَنی مِن الْمُنْتَظِرينَ لَكَ ، وَ التّابِعينَ وَ النّاصِرينَ لَكَ عَلى اَعْدآئِكَ ، وَ الْمُسْتَشْهَدين بَيْنَ يَدَيْكَ فى جُمْلَةِ اَوْلِيآئِكَ ، يا مَوْلاىَ يا صاحِبَ الزَّمانِ صَلَواتُ الله عَلَيْكَ وَ عَلى آلِ بَيْتِكَ ، هذا يَوْمُ الْجُمُعَةِ ، وَ هُوَ يَوْمُكَ الْمُتَوَقَّعُ فيه ظُهُورُكَ وَ الْفَرَجُ فيهِ لِلْمُؤْمِنينَ عَلى يَدَيْكَ ، وَ قَتْلُ الْكافِرينَ بِسَيْفِكَ ، وَ أنا يا مَوْلاىَ فيهِ ضَيْفُكَ وَ جارُكَ ، وَ اَنْتَ يا مَوْلاىَ كَريمٌ مِنْ اَوْلاد الْكِرامِ ، وَ مَأْمُورٌ بِالضِّيافَةِ وَ الاِْجارَةِ ، فَاَضِفْنى وَ اَجِرْنى ، صَلَواتُ اللهِ عَلَيْكَ وَ عَلى اَهْلِ بَيْتِكَ الطّاهِرينَ .

قديمي Saturday 8 June 2019   #1839
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا علی
یا علی
عَنْ عِمْرَانَ الْأَشْعَرِيِّ ، عَنْ جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ علیه السّلام أَنَّهُ قَالَ ؛

ثَلَاثَةٌ لا يَنْظُرُ اللَّهُ‏ إِلَيْهِمْ يَوْمَ الْقِيامَةِ وَ لا يُزَكِّيهِمْ وَ لَهُمْ عَذابٌ أَلِيمٌ‏ ، مَنْ زَعَمَ أَنَّهُ إِمَامٌ وَ لَيْسَ بِإِمَامٍ ، وَ مَنْ زَعَمَ فِي إِمَامٍ حَقٍ‏ أَنَّهُ لَيْسَ بِإِمَامٍ وَ هُوَ إِمَامٌ ، وَ مَنْ زَعَمَ أَنَّ لَهُمَا فِي الْإِسْلَامِ نَصِيبا .

عمران اشعرى از امام صادق عليه السّلام روايت میكند كه آن حضرت فرمود ؛

سه دسته هستند كه خداوند در روز قيامت به ايشان نمى‏ نگرد ، و آنان را پاك نمى‏ سازد ، و عذابى دردناك براى آنان است ، كسى كه خود را امام بداند و در حقيقت امام نباشد .
كسى كه در باره امام حقّى را امام نداند در حالى كه واقعا امام است .
كسى كه پندارد آن دونفز1و2 ، بهره ‏اى از اسلام دارند .

غيبة نعمانی ص ۱۱۲
قديمي Saturday 8 June 2019   #1840
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَالْعَنْ أعْداءَهُم أجْمَعِین
چهارم_شوال_جنگ_حنین
فرار_عمر_و_ابوبکر_از_جنگ_حنین

.
چهارم ماه شوال سال ۸هجری قمری مطابق با هفتم بهمن سال ۸هجری شمسی پانزده روز بعد از فتح مکه، غزوه حنین رخ داد و در این جنگ عمر و ابوبکر از ترس کفار فرار کردند.

بعد ازفتح مکه اشراف قبیله هوازِن و قبیله ثقیف، در وادی حنین مکانی بین مکه وطائف تجمع کرده وتصمیم جنگِ با پیامبر (صلی الله علیه و آله) داشتند.
پیامبر (صلی الله علیه و آله) نیز همراه ده هزار تن از یارانشان که در فتح مکه با ایشان بودند و دوهزار نفر از طلقا تازه مسلمانان مکه که البته اکثرا منافق بودند، برای جنگ باکفار ازمکه بیرون آمدند.
دراین جنگ پیامبر (صلی الله علیه و آله) لباس رزم پوشیدند و درکنار لشکریان مژده پیروزی میدادند.
اما ابوبکر ملعون با دیدن این جمعیت، لشکر را چشم کرد و آیه نازل شد.

"ویومَ حُنَینٍ إذْ أعجَبَتکمْ کثرَتُکمْ فلمْ تُغنِ عنکمْ شیئاً وضاقتْ علیکمُ الأرضُ بما رَحُبتْ ثم ولّیتُمْ مُدبِرینَ ثم أنزلَ الله سکینتَهُ علی رسولهِ وعلی المؤمنین"
و در روزحنین که از زیادی جمعیت بشگفت آمده بودید... به جنگ پشت کردید پس خدا پیامبر (صلی الله علیه و آله) وپیروانش را آرامش داد.
سوره توبه آیه۲۵

مالک_بن_عوف ملعون یارانش را شبانه در وادی حنین در شکافهای دره ها و اطرافش در کمین گذاشت تابه مسلمانان شبیخون بزنند.
همینکه پیامبر( صلی الله علیه و آله) با لشکر از دره حنین پایین آمدند. کفار به آنان حمله کردند ومردم پراکنده شده و نخست عمر و ابوبکر پا به فرار گذاشتند.
امیرالمؤمنین (علیه السلام) و تعداد اندکی در کنار پیامبر (صلی الله علیه و آله) ماندند. ایمن پسر ام ایمن نیز وفادار بود و در این جنگ شهید شد. مولا اميرالمؤمنين (علیه السلام) و خود پیامبر (صلی الله علیه و آله) میجنگیدند اما عباس مانع جنگیدن پیامبر (صلی الله علیه و آله) میشد.
پیامبر (صلی الله علیه و آله) فرمودند: من رسول_خدا (صلی الله علیه و آله) و #پسر_عبدالمطلب (علیه السلام) هستم فرار نکنید و نزد من بیایید.

"يامعشر المهاجرين والانصار يااهل بيعة الشجره يااصحاب سورةالبقرة إلى أين تفرون"
ای مهاجرین وانصار... ای اصحاب سوره بقره کجا فرارمیکنید.
بااین سخن صدنفر و کم کم بقیه اصحاب لبیک_گویان وشتابان از هرسوی بازگشتند اما عمر و ابوبکر پشت سرخود رانگاه نکرده و فرار کردند.
پیامبر (صلی الله علیه و آله) مشتی خاک به طرف کفار ریختند که آن خاک چشم و گوش همه آنان را پرکرد. امیرالمؤمنین (علیه السلام) نیز ابوجرول پرچمدار سپاه کفر وقاتل مسلمانان راکشتند و پس ازآن چهل نفر دیگر را به درک فرستادند. سپاه دشمن ترسیده و ازهم پاشید وشکست خوردند. چهارنفر از لشکر پیامبر (صلی الله علیه و آله) شهید شده و ۳۰۰نفر ازلشکر دشمن کشته شدند وپیروزی نصیب مسلمین گشت.

منابع:
بحارالانوار ج۲۱ ص۱۸۱
اعلام الوری ج۱ ص۳۸۷
فیض العلام ص۶۹
مستدرک سفینة البحار ج۶ ص۶۵
ارشاد ج۱ ص۱۴۰
کافی ج۸ ص۳۷۶.

الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَالْعَنْ أعْداءَهُم أجْمَعِین
قديمي Sunday 9 June 2019   #1841
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

قديمي Monday 10 June 2019   #1842
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

اللهم صلی علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

یا علی

ارزش کشف و شهود و ارتباط با غیب در بیان اهل بیت(علیهم السلام)

امام باقر عليه السلام مي‌فرمايند:
هيچ شب و روزي نيست مگر اين‌که تمامي جنيان و شياطين، امامان گمراهي و ضلالت را ديدار كرده... براي ايشان سخنان ناروا و دروغ مي ‏آورند. لذا آن امام ضلالت هر روز مي‏گويد كه چنين و چنان شهود كرده ‏ام. (الکافی؛ ج۱، ص۲۵۲)
امام صادق عليه‏ السلام در باره فردي كه مدعي ارتباط با عالم غيب بوده است فرمودند:
رسول خدا صلي ‏الله ‏عليه ‏و ‏آله فرمودند: همانا شيطان در بين زمين و آسمان تخت سلطنتي برنهاده و به عدد ملائكه ياراني برگزيده است، پس چون كسي را به سوي خويش دعوت كند و آن كس او را پاسخ گفته و مردمان پيرو او گردند، بر او تجلي مي‏كند و او را به سوي عرش خويش بالا مي‏برد. (بحار الانوار، ج۲۵، ص۲۸۲)
پيداست كه هرگز خضوع و خشوع و عبادت و اشك و آه و گريه و... دليل بر حقانيت كسي نيست و بايد در اين مورد عقايد اشخاص را مورد ملاحظه قرار داد كه آيا موافق مذهب حق و عدل مي‏باشد يا نه.
امام كاظم عليه‏ السلام مي‏فرمايند:
رسول خدا صلي ‏الله‏ عليه‏ و‏ آله‏ فرمودند: هر كس عملش بر اساس بدعت باشد شيطان مانع عبادت او نشده، او را به خشوع و گريه وا مي‏دارد. (بحار؛ ج۶۹، ص۲۱۶)
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
قديمي Tuesday 11 June 2019   #1843
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا علی

یا علی

کثرت عبادت و حالت بُکاء و حُسن خُلق ملاک حقّانیت نیست .
ملاک حقّانیت اعتقاد و ایمان است ، به همراه عمل صالح .
آگاه باشید که ،
عبادت و خضوع و اشک چشم ، نشان حقّانیت و صالح بودن افراد نیست ،
بلکه امروزه به کید شیطان و وسیله اغوای ناس تبدیل شده و متأسفانه مردم به محض اینکه ببینند شخصی در نمازش گریه‌های چنانی می کند و قنوتش را طول می دهد و خوش اخلاق است ، شیفته و سرسپرده و تسلیم او می شوند و همچون امامزاده بلکه امامی او را اکرام می کنند .
امّا در درجه اوّل اعتقادات شخص باید صحیح باشد ، در غیر این صورت اعمال او كَسَرابٍ بِقيعَةٍ است .
چه بسیار افرادی که در طول تاریخ عبادت های کذائی داشتند اما عاقبت به خیر نشدند ، شهید ثالث که از بزرگترین زهّاد عصر خود بود به عبادت های برادرش حاج ملّا علیّ برغانی غبطه خورده و می‌گفت همیشه شب ها می گریست و به گردن خود زنجیر می‌انداخت و به زمین میخ می‌کرد و تا صبح مشغول عبادت میشد اما چه فایده ، در نهایت به جرگه مریدان علی محمد باب پیوست .

قصص العلما تنکابنی ص21

داستان كميل بن زياد را همه شنیده ایم هنگامی که صوتی دلنشین و غمناک در دل تاریک شب او را به شگفت آورد ، امّا أمیرالمؤمنین علیه السّلام بلافاصله فرمودند اى كميل ، بشگفت نياورد ترا صداى دلنشين اين مرد ، همانا اين مرد اهل آتش است و بزودى بعد از اين ترا از حال او خبر خواهم داد . تا اینکه در جنگ خوارج نهروان که همه آن جماعت حافظ قرآن بودند حضرت یکی از خوارج مقتول را به کمیل نشان داد ، و فرمود اين همان مرد است .
ارشاد القلوب دیلمی ج2ص226
بحار الأنوار ج۳۳ ص ۳۹۹

عبد الله بن وهب الراسبی از یاران أمیرالمؤمنین علیه السّلام بود و در تاریخ اسلام ، ضرب المثلی در کثرت عبادت است ، چنانكه به ذو الثفنات لقب گرفت ، امّا عاقبت رئیس خوارج شد و علیه امام زمان خود جنگید و شقاوت ابدی حاصلش گشت .

در این روایات تامل کنید ؛

إِنَّ الشَّيْطَانَ إِذَا حَمَلَ قَوْماً عَلَى الْفَوَاحِشِ حَبَّبَ إِلَيْهِمُ الْعِبَادَةَ الشَّدِيدَةَ وَ الْخُشُوعَ وَ الرُّكُوعَ وَ الْخُضُوعَ وَ السُّجُود .
شیطان هنگامی که قصد کند مردمی را به فحشا و منکر و گناه بیاندازد عبادت های شدید و خشوع و رکوع و سجود را محبوب آنها می سازد .

بشارة المصطفى لشيعة المرتضى ص ۲۸

أمیرالمؤمنین علیه السّلام به کمیل بن زیاد فرمود ، ای کمیل ، شیفته کسانی که نماز طولانی می‌خوانند ، و مدام روزه می‌گیرند ، و صدقه می‌دهند ، و گمان می‌کنند که آدمهای موفّقی هستند ، مباش و فریب آنها را نخور ، زیرا ممکن است که به این عبادات عادت کرده باشند یا بخواهند عمداً مردم را فریب دهند .

بشارة المصطفى لشيعة المرتضى ص ۲۸

امام صادق علیه السلام فرمود ؛

لَا تَغْتَرُّوا بِصَلَاتِهِمْ وَ لَا بِصِيَامِهِمْ فَإِنَّ الرَّجُلَ رُبَّمَا لَهِجَ بِالصَّلَاةِ وَ الصَّوْمِ حَتَّى لَوْ تَرَكَهُ اسْتَوْحَش ،َ وَ لَكِنِ اخْتَبِرُوهُمْ عِنْدَ صِدْقِ الْحَدِيثِ وَ أَدَاءِ الْأَمَانَةِ .
به نماز و روزه مردم فریفته نشوید ، چرا که گاه شخصی به نماز و روزه عادت کرده به طوری که اگر آن را ترک کند وحشت می‌کند ، بلکه آنها را با راستگویی و امانتداری امتحان کنید .

کافی ۲ج ص۱۰۴

پس ؛

کثرت صلاة و صوم و چشمان اشکبار مادامی راهگشاست که درب خانه أهل بیت علیهم السّلام خرج شود ، و موالی و شیعه حقیقی أهل بیت علیهم‌ السّلام کسی است که اعتقادات و مبانی دینی اش را از آن ذوات مقدّسة گرفته باشد ،
در غیر این صورت مسیر خود و پیروانش به ضلالت است .

نصیحت أمیر عوالم ، أمیرالمومنین علیه السّلام به کمیل ، مختصر و مفید بوده و شایسته است در حافظه نگاه داریم ،
يا كميل لا تأخُذْ إلاّ عَنّا تَكُنْ مِنّا .
ای کمیل ، دينت را از غیر ما أهل بیت نگیر ، تا از ما باشی .
قديمي Wednesday 12 June 2019   #1844
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا علی

یا علی
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=3583
قديمي Thursday 13 June 2019   #1845
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا علی

یا علی

عَنْ عَلِیِّ بْنِ الْحُسَيْنِ علیه السّلام قَالَ ؛

لَوْ يَعْلَمُ النَّاسُ مَا فِی طَلَبِ الْعِلْمِ لَطَلَبُوهُ وَ لَوْ بِسَفْكِ الْمُهَجِ وَ خَوْضِ اللُّجَجِ ، إِنَّ اللَّهَ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى أَوْحَى إِلَى دَانِيَالَ أَنَّ أَمْقَتَ عَبِيدِی إِلَیَّ الْجَاهِلُ الْمُسْتَخِفُّ بِحَقِّ أَهْلِ الْعِلْمِ ، التَّارِكُ لِلِاقْتِدَاءِ بِهِمْ ، وَ أَنَّ أَحَبَّ عَبِيدِی إِلَیَّ التَّقِیُّ الطَّالِبُ لِلثَّوَابِ الْجَزِيلِ اللَّازِمُ لِلْعُلَمَاءِ التَّابِعُ لِلْحُلَمَاءِ الْقَابِلُ عَنِ الْحُكَمَاءِ .

امام سجّاد علیه السّلام فرمود ؛

اگر مردم می دانستند علم آموزی چه فضیلتی دارد ، حتی در راه آن خون می دادند و خود را به عمق دریاها می زدند .
خداوند متعال به دانیال نبیّ علی نبیّنا و آله و علیه السّلام وحی فرمود که مبغوض ‌ترین بندگان ، نزد من ، بنده‌ای است که حق علماء را سبک بشمارد و از آنها پیروی نکند ، و محبوب‌ ترین بندگان نزد من ، انسان پرهیزگاری است که در پیِ پاداش بیشتر باشد ، و علماء را همراهی کند ، و از بردباران پیروی کند و پند حکما را بپذیرد .

کافی ج۱ ص ۳۵

قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلّی اللهُ علیه وَ آله ؛

سَیَأْتِی زَمَانٌ عَلَی أمّتی یَفِرُّونَ مِنَ الْعُلَمَاءِ کَمَا یَفِرُّ الْغَنَمُ مِنَ الذِّئْب ، فاذا کانَ كَذلِكَ ابْتَلَاهُمُ اللَّهُ بِثَلَاثَةِ أَشْیَاءَ ، الْأَوَّلُ یَرْفَعُ الْبَرَکَةَ مِنْ أَمْوَالِهِمْ ، وَ الثَّانِی سَلَّطَ اللَّهُ عَلَیْهِمْ سُلْطَاناً جَائِراً ، وَ الثَّالِثُ یَخْرُجُونَ مِنَ الدُّنْیَا بِلَا إِیمَانٍ .

خاتم الأنبياء صلّی الله علیه و آله فرمود ؛

زمانی بر امّت من خواهد آمد که از علماء واقعی ( که سالها با تلاش فراوان دین را فهمیده اند ، و از طرف دیگر دست از دین خدا بخاطر دنیایشان برنمیدارند . نه کسانی که با چند سال در حوزه بودن لباسی بتن نموده و خود را عالم دین میدانند ، و نه کسانی که بخاطر آبادی دنیایشان دست به هر کاری میزنند ) ، فرار میکنند همانگونه که گوسفندان از گرگ فرار میکنند .
پس هر زمان چنین شد ، خداوند آنان را به سه بلا گرفتار میکند ،
برکت را از اموالشان برمیدارد .
سلطان جائر و ستمگری را بر آنان مسلّط میکند .
از دنیا بیرون میروند در حالیکه ایمان ندارند .

جامع الأخبار ص ۱۲۹

قَالَ النَّبِیُّ صلّی الله علیه و آله ؛

سَیَأْتِی زَمَانٌ عَلَی أُمَّتِی لَا یَعْرِفُونَ الْعُلَمَاءَ إِلَّا بِثَوْبٍ حَسَنٍ وَ لَا یَعْرِفُونَ الْقُرْآنَ إِلَّا بِصَوْتٍ حَسَنٍ وَ لَا یَعْبُدُونَ اللَّهَ إِلَّا فِی شَهْرِ رَمَضَانَ فَإِذَا کَانَ کَذَلِکَ سَلَّطَ اللَّهُ عَلَیْهِمْ سُلْطَاناً لَا عِلْمَ لَهُ وَ لَا حِلْمَ لَهُ وَ لَا رَحْمَ لَهُ .
خاتم الانبياء صلّی الله علیه و آله فرمود ؛

زمانی بر امّت من خواهد آمد که نمی شناسند علماء را مگر به لباس نیکو ( ملاک عالم بودن در نزد آنان ، لباس گرانبها ، و زبان چرب و نرم ، و وضع مالی خوب خواهد شد ، و از عالم واقعی دوری میکنند ) ، و نمی شناسند قرآن را مگر به صدای نیکو ( کسی عمل به قرآن نمیکند و فقط به خواندن قرآن با صدای خوش بسنده میکنند ) ، و عبادت نمی کنند خداوند تبارک و تعالی را مگر در ماه رمضان .
در این هنگام ، مسلّط میکند خدا بر آنان ، سلطانی را که نه علم دارد ، و نه حلم ، و نه رَحْم .

بحار الأنوارج ۲۲ ص ۴۵۲ ، از جامع الأخبارص ۱۲۹

از پیامبر أکرم صلّی الله‏ عليه ‏و‏ آله نقل شده که فرمود ؛

کَما تَکُونُوا ، یوَّلی عَلَیکُم .

هر طور باشید همانگونه بر شما حکومت می شود .

کنزالعمّال / حدیث ۱۴۹۷ .

به عبارت دیگر خلایق هر چه لایق ....
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 04:04AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه