بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Saturday 3 June 2017   #16
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 20,081
ج: ***هستی هست جلوگاه خال گونه توست عزیز زهراء***

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيم،
السلام علیک ایهاالصراط المستقیم
السلام عليك يا قسيم الجنه والنار يا اميرالمومنين
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله
لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
وعلی علیه السلام هو صراط المستقیم
السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين ياعلي بن ابيطالب
امیرالمومنین علیه السلام
السلام علیک ایهاالصراط المستقیم,
کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
‏اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُم‏ وَ لِعَن أعدائهم أَجْمعين
السلام عليك يا اسم الله الرضي يا اميرالمومنين يا علي
السلام عليك يا سامع السرّ والنجوي

السلام عليك يا والي الولي يا مرتضي علي

امام زمان علیه السلام وعجل الله تعالی فرجه الشریف

مکیال_المکارم

بخش اول 8️⃣

شناختن امام زمان صلوات اللَّه علیه واجب است...

معرفت امام زمان علیه السلام بر هر کسی که خدا و رسولش را قبول دارد، "واجب" است.

عَنْ زُرَارَةَ قَالَ: قُلْتُ لِأَبِي جَعْفَرٍ علیه السلام أَخْبِرْنِي عَنْ مَعْرِفَةِ الْإِمَامِ مِنْكُمْ وَاجِبَةٌ عَلَى‏ جَمِيعِ الْخَلْقِ؟ فَقَالَ إِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ بَعَثَ مُحَمَّداً صلی الله علیه و آله إِلَى النَّاسِ أَجْمَعِينَ رَسُولًا وَ حُجَّةً لِلَّهِ عَلَى جَمِيعِ خَلْقِهِ فِي أَرْضِهِ فَمَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَ بِمُحَمَّدٍ رَسُولِ اللَّهِ وَ اتَّبَعَهُ وَ صَدَّقَهُ فَإِنَّ مَعْرِفَةَ الْإِمَامِ مِنَّا وَاجِبَةٌ عَلَيْه‏

از زراره روایت است که گفت به حضرت امام باقر علیه السلام گفتم : مرا از معرفت امام از شما خاندان آگاه کن، آیا شناخت او بر همه خلائق واجب است؟ فرمود : خداوند عزّوجل حضرت محمد صلی الله علیه و آله را به عنوان رسول بر تمام مردمان و حجّت الهی بر همه خلایق در زمین برانگیخت، پس هر کس به خداوند و حضرت محمد صلی الله علیه وآله وسلم رسول خدا ایمان آورده و از او پیروی کرده و رسالتش را تصدیق کرده، بر او واجب است که امام از ما را بشناسد.

مکیال المکارم فی فوائد الدعاء للقائم ( عجل الله فرجه الشریف ) جلد ۱ / جلد اول / بخش اول‌ / ص۳9

در روایت شریف برای شناخت امام زمان علیه السلام کلمه ی <وجوب> به کار رفته که بیان گر اهمیت این مطلب است و نباید از جانب مومنین ترک شود.

مروری بر درس گفتارهای کتاب شریف مکیال المکارم

https://t.me/joinchat/AAAAADwE_c52aKqQkdDpxQ‌
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 4 June 2017   #17
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيم،
لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام
‏اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُم‏ وَ لِعَن أعدائهم أَجْمعين

صابونی نباشیم...

شخص عطاری از اهل بصره می گوید:

روزی در مغازه عطاریم نشسته بودم که دو نفر برای خریدن سدر و کافور به دکان من وارد شدند.
وقتی به طرز صحبت کردن و چهره هایشان دقت کردم، متوجه شدم که اهل بصره و بلکه از مردم معمولی نیستند به همین جهت از شهر و دیارشان پرسیدم؛ اما جوابی ندادند.

من اصرار می کردم ولی جوابی نمی دادند. به هر حال من التماس نمودم، تا آن که آن ها را به رسول مختار -صلی الله علیه و آله و سلم- و آل اطهار آن حضرت قسم دادم.
مطلب که به این جا رسید، اظهار کردند:

ما از ملازمان درگاه حضرت حجت -علیه السلام- هستیم. یکی از جمع ما که در خدمت مولایمان بود، وفات کرده است؛ لذا حضرت ما را مأمور فرموده اند که سدر و کافورش را از تو بخریم.

همین که این مطلب را شنیدم، دامان ایشان را رها نکردم و تضرع و اصرار زیادی نمودم که مرا هم با خود ببرید.
گفتند:
"این کار بسته به اجازه آن بزرگوار است و چون اجازه نفرموده اند، جرأت این جسارت را نداریم."
گفتم:
مرا به محضر حضرتش برسانید، بعد همان جا، طلب رخصت کنید اگر اجازه فرمودند، شرفیاب می شوم والا از همان جا بر می گردم و در این صورت، همین که در خواست مرا اجابت کرده اید خدای تعالی به شما اجر و پاداش خواهد داد؛ اما باز هم امتناع کردند.
بالاخره وقتی تضرع و اصرار را از حد گذراندم، به حال من ترحم نموده و منت گذاشتند و قبول کردند.
من هم با عجله تمام سدر و کافور را تحویل دادم و دکان را بستم و با ایشان به راه افتادم، تا آن که به ساحل دریا رسیدیم. آن ها بدون این که لازم باشد به کشتی سوار شوند، بر روی آب راه افتادند؛ اما من ایستادم.
متوجه من شدند و گفتند:

"نترس؛ خدا را به حق حضرت حجت -عجل الله فرجه- قسم بده که تو را حفظ کند. بسم الله بگو و روانه شو."

این جمله را که شنیدم، خدای متعال را به حق حضرت حجت -ارواحنا فداه- قسم دادم و بر روی آب مانند زمین خشک به دنبالشان به راه افتادم تا آن که به وسط دریا رسیدیم.

ناگاه ابرها به هم پیوستند و باران شروع به باریدن کرد.
اتفاقاً من در وقت خروج از بصره، صابونی پخته و آن را برای خشک شدن در آفتاب، بر پشت بام گذاشته بودم.
وقتی باران را دیدم، به یاد صابون ها افتادم و خاطرم پریشان شد. به محض این خطور ذهنی، پاهایم در آب فرو رفت؛ لذا مجبور به شنا کردن شدم تا خود را از غرق شدن، حفظ کنم؛ اما با همه این احوال از همراهان دور می ماندم.
آن ها وقتی متوجه من شدند و مرا به آن حالت دیدند، برگشتند و دست مرا گرفتند و از آب بیرون کشیدند و گفتند:

از آن خطور ذهنی که به فکرت رسید، توبه کن و مجدداً خدای تعالی را به حضرت حجت -علیه السلام- قسم بده."

من هم توبه کردم و دوباره خدا را به حق حضرت حجت -علیه السلام- قسم دادم و بر روی آب راهی شدم.
بالاخره به ساحل دریا رسیدیم و از آن جا هم به طرف مقصد، مسیر را ادامه دادیم.
مقداری که رفتیم در دامنه بیابان، چادری به چشم می خورد که نور آن، فضا را روشن نموده بود.
همراهان گفتند:

"تمام مقصود در این خیمه است."

و با آن ها تا نزدیک چادر رفتم و همان جا توقف کردیم. یک نفر از ایشان برای اجازه گرفتن وارد شد و درباره آوردن من با حضرت صحبت کرد، به طوری که سخن مولایم را شنیدم؛ ولی ایشان را چون داخل چادر بودند، نمی دیدم حضرت فرمودند:

ردّوه فانه رجل صابونیّ

یعنی:
او را به جای خود برگردانید زیرا او مردی است صابونی!

این جمله حضرت، اشاره به خطور ذهنی من در مورد صابون بود؛ یعنی هنوز دل را از وابستگی های دنیوی خالی نکرده است تا محبت محبوب واقعی را در آن جای دهد و شایستگی همنشینی با دوستان خدا را ندارد.

این سخن را که شنیدم و آن را بر طبق برهان عقلی و شرعی دیدم، دندان این طمع را کنده و چشم از این آرزو پوشیدم و دانستم تا زمانی که آیینه دل، به تیرگی های دنیوی آلوده است، چهره محبوب در آن منعکس نمی شود و صورت مطلوب، در آن دیده نخواهد شد چه رسد به این که در خدمت و ملازمت آن حضرت باشد.

دارالسلام؛علامه شیخ محمود عراقی.

آقا جان، ما #صابونها و......در دل داریم که تا سالها ازش خلاصی نداریم..
بین #عاشق_امام و #عاشق_صابون سالها فاصله ست..
@rendane14

مام_زمان

قیام پیش از قیام امام عصر علیه السلام

ونتیجه ان

حدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ هَمَّامٍ قَالَ حَدَّثَنَا جَعْفَرُ بْنُ مُحَمَّدِ بْنِ مَالِكٍ قَالَ حَدَّثَنِي أَحْمَدُ بْنُ عَلِيٍّ الْجُعْفِيُّ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ الْمُثَنَّى الْحَضْرَمِيِّ عَنْ أَبِيهِ عَنْ عُثْمَانَ بْنِ زَيْدٍ عَنْ جَابِرٍ
عنْ أَبِي جَعْفَرٍ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِيٍّ الْبَاقِرِ علیهما السلام قَالَ:
مثَلُ خُرُوجِ الْقَائِمِ مِنَّا أَهْلَ الْبَيْتِ كَخُرُوجِ رَسُولِ اللَّهِ (صلی الله علیه و اله و سلم) وَ مَثَلُ مَنْ خَرَجَ مِنَّا أَهْلَ الْبَيْتِ قَبْلَ قِيَامِ الْقَائِمِ مَثَلُ فَرْخٍ طَارَ فَوَقَعَ مِنْ وَكْرِهِ فَتَلَاعَبَتْ بِهِ الصِّبْيَانُ.

جابر از امام باقر عليه السّلام روايت كرده كه آن حضرت فرمود: «مثل خروج قائم ما خاندان مانند خروج رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله است، و مثل آن كس كه از ما خاندان قبل از قيام قائم بپا خيزد بسان جوجه‏ اى است كه پرواز كند و از آشيانه خود فرو افتد و كودكان با آن به بازى پردازند ‼️(دستخوش بازيچه كودكان شود)».

الغیبة للنعمانی ص ۱۹۹
کانال برهان :مرکز نشر دروس مهدویت
@borrhan

هل_سنت_لطفا_تامل_کنند

پست های ویژه ماه رمضان
بدعت نماز تراویح (۸)

لطفا با دقت این مجموعه را مطالعه فرمائید!

منع خواندن نماز تراویح و بدعت شمردن آن در زمان خلافت امیرالمومنین صدیق و فاروق اعظم علی بن ابیطالب علیهما السلام

نماز تراویح بدعتی هست که توسط عُمر خلیفه اهل تسنن بنا نهاده شده که خود عمربن الخطاب سازندهء این نماز میگوید :این نماز بدعت هست و چه بدعت خوب و زیبایی است!
(به پست های قبلی از همین مجموعه مراجعه کنید)

و جالب این است که علمای اهل تسنن این مسئله را مانند باقی مسائل پنهان کرده اند و هرساله در ماه رمضان به جماعت می خوانند‼️
و در حالی که حتی یک روایت هم از پیامبر ندارند که دستور به چنین نمازی داده باشد یا خود ایشان چنین نمازی خوانده باشد !

بعضی از جاهلان اهل تسنن میگویند که نماز تراویح در کتب شیعه هم هست منتها از شیعیان پنهان میکنند!

در کتاب شریف کافی در روایت صد درصد صحیح خطبه مفصلی از امیر مؤمنان علیه السلام نقل شده که حضرت امیرالمومنین علیه السلام در آن خطبه ، به صراحت از بدعت تراویح نهی کرده فرموده اند :

علِیُّ بْنُ إِبْرَاهِیمَ عَنْ أَبِیهِ عَنْ حَمَّادِ بْنِ عِیسَى عَنْ إِبْرَاهِیمَ بْنِ عُثْمَانَ عَنْ سُلَیْمِ بْنِ قَیْسٍ الْهِلَالِیِّ قَالَ خَطَبَ أَمِیرُ الْمُؤْمِنِینَ علیه السلام ...وَ اللَّهِ لَقَدْ أَمَرْتُ النَّاسَ أَنْ لَا یَجْتَمِعُوا فِی شَهْرِ رَمَضَانَ إِلَّا فِی فَرِیضَةٍ وَ أَعْلَمْتُهُمْ أَنَّ اجْتِمَاعَهُمْ فِی النَّوَافِلِ بِدْعَةٌ فَتَنَادَى بَعْضُ أَهْلِ عَسْکَرِی مِمَّنْ یُقَاتِلُ مَعِی یَا أَهْلَ الْإِسْلَامِ غُیِّرَتْ سُنَّةُ عُمَرَ یَنْهَانَا عَنِ الصَّلَاةِ فِی شَهْرِ رَمَضَانَ تَطَوُّعاً وَ لَقَدْ خِفْتُ أَنْ یَثُورُوا فِی نَاحِیَةِ جَانِبِ عَسْکَرِی...
فَکَذَّبُوا اللَّهَ وَ کَذَّبُوا رَسُولَهُ وَ جَحَدُوا کِتَابَ اللَّهِ النَّاطِقَ بِحَقِّنَا وَ مَنَعُونَا فَرْضاً فَرَضَهُ اللَّهُ لَنَا مَا لَقِیَ أَهْلُ بَیْتِ نَبِیٍّ مِنْ أُمَّتِهِ مَا لَقِینَا بَعْدَ نَبِیِّنَا (صلی الله علیه وآله وسلم) وَ اللَّهُ الْمُسْتَعَانُ عَلَى مَنْ ظَلَمَنَا وَ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ.

قسم به خدا که مردم را دستور دادم که در ماه رمضان غیر از نماز واجب را به جماعت نخوانند و ایشان را آگاه نمودم که خواندن نماز مستحبی به جماعت بدعت است ؛
پس عده ای از لشکریان که همراه من جنگیده بودند ندا دادند : ای اهل اسلام سنت عمر تغییر کرد!!ما را از نماز مستحبی در ماه رمضان باز می دارند!
و ترسیدم که بر من از سمت لشکرم شوریده همانگونه که از این امت تفرقه و اطاعت از امامان گمراهی و دعوت کنندگان به سوی آتش دیدم ..
پس خدا و فرستاده او را تکذیب کردند و کتاب خدا را که در حق ما سخن می‌گفت انکار نمودند و ما را از مالی واجب که خدا برای ما قرار داده بود منع کردند ؛ و مثل آنچه ما بعد از رسول خدا دیدیم، خاندان هیچ پیغمبری از امت آن پیغمبر ندیدند ؛ و خداوند یاری کننده ماست در مقابل کسی که به ما ظلم نموده است ولا حول ولا قوة إلا بالله العلی العظیم.

نام کتاب: اصول کافی_جلد8_صفحه37

▫️اسکن کتاب: ↓↓
http://s4.picofile.com/file/7861155050/kaffi_1_.jpg
http://s4.picofile.com/file/7861159886/kafi_1_.png

نتیجه:

1⃣ نهی امیرالمومنین علی علیه السلام از خواندن نماز تراویح و بدعت شمردن آن ..
2⃣ امیرالمومنین علیه السلام ابوبکر و عمر را گمراه و دعوت کننده به آتش جهنم معرفی نمودند..

...ادامه دارد!

کانال برهان و نقد علمی ادیان و فرق ضاله

https://t.me/joinchat/AAAAADwE_c52aKqQkdDpxQ‌‌

http://www.iranclubs.net/forums/show...=4025&page=166
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Monday 5 June 2017   #18
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام

امام زمان علیه السلام دستگیر درماندگان؛ داستان عجیب ملا علی رشت

آیت الله وحید خراسانی:

ملا علی رشتی از اجله تلامذه مرحوم میرزای شیرازی است، این شخص ناقل این قضیه است، او می گوید... - که میرزا او را معین کرد برای کرسی فقاهت در رشت، ناقل قضیه همچو شخصیتی است - او می گوید: یک سفری من از راه طویرج با کشتی آمدم از نجف به کربلا یا از کربلا به نجف، در آن سفینه عده ای بودند همه مشغول لهو و لعب، یکی بین آنها بود، این شخص سر تا پا سکینه و وقار، با آنها بود ولی تنها، نه در لهو و نه در لعب و نه در مزاح با آنها شرکت نداشت، من متحیر ماندم در این جمع این استثنا یعنی چه؟ در یکی از منازل پیاده شدیم. در راه رفتن به این جوان برخوردم، به او گفتم: تو با این قوم چه نسبتی داری و چرا آنها چنان اند و تو این چنینی؟ گفت: اینها قبیله ی من هستند، همه سنی هستند، و تنها من شیعه هستم، گفتم سبب تشیع تو چه شد؟ گفت: سبب تشیع من این شد که یک سفری من با قافله مسافرت کردم، خوابم برد، وقتی بیدار شدم دیدم قافله تمام رفته اند و من تنها در بیابان مانده ام، به راه افتادم با مرکبم، راه را گم کردم، بیچاره شدم.

در آن بیچارگی که از همه جا نا امید شدم، اول توسل کردم به خلفا، اثری پیدا نشد، به ائمه مذاهب متوسل شدم، اثری پیدا نشد، یک وقت یادم آمد که مادری داشتم شیعه مذهب بود، پدرم از عامه بود، من هم سنی مذهب بودم، از مادرم شنیده بودم که ما امامی داریم که هر کس درمانده شد بیچاره شد از همه جا بریده شد، بگوید: یا اباصالح المهدی، او به دادش می رسد، این مطلب به ذُکر من آمد، همان جا گفتم: یا ابا صالح المهدی! در این صحرا به داد من برس، تا این کلمه را گفتم دیدم یکی کنار من دارد راه می رود، تا چشمم به او افتاد، دیدم عمامه ی سبزی بر سرش هست، صورت گفتنی نیست، یک نگاه به من کرد تمام غمها رفت، فرمود: چند قدم خواهی رفت، به شهری خواهی رسید که آنها همه شیعه هستند، دست به دامنش زدم، گفتم: من را در این صحرا تنها نگذار.

یک جوان سنی وقتی با اخلاص در آن بیچارگی استغاثه کند، جواب رد نخواهد شنید. بعد علاوه بر نجات، باب سعادت این جور فتح می شود:

فرمود: تو برو، آسوده باش، اما من معذورم که همراه تو نمی آیم، پرسیدم چرا؟ به من گفت: هزار نفر الان در سراسر کره ی زمین الان می گویند: المستغاث بک یا ابا صالح، و من باید به داد آنها برسم، این را گفت و دیدم کسی نیست. چند قدم بر داشتم دیدم در شهر حله ام، فردای آن روز قافله رسید. این است امام زمان.

بعد رفتم نزد سید الفقهاء در حله، معالم مذهب را از او آموختم، از او درخواست کردم آیا می شود یک بار دیگر کسی را که در آن صحرا دیدم ببینم، او به من دستور داد: چهل شب جمعه برو به کربلا به زیارت قبر سید الشهدا، کلید دیدن او این زیارت است، با این ترتیب اما با اخلاص. گفت: رفتم چهل شب جمعه به کربلا، شب جمعه چهلم وقتی آمدم وارد شهر بشوم دروازه بسته بود، جیش (لشکر) ایستاده بودند، از واردین تذکره طلب می کردند، من هم تذکره نداشتم، شب چهلم است همان جا باز بیچاره شدم همان حالتی که در آن صحرا برایم پیش آمد، پیش آمد، که من چهل شب جمعه آمدم، شب آخر این جور محروم شدم. یک وقت دیدم همان آقا در میان جمعیت آن طرف دروازه است منتها آن جا عمامه سبزی بر سرش بود، این جا عمامه ی سفیدی، آمد تا رسید به من، همین که رسید دست من را گرفت، رفتم، یک دفعه دیدم گذشتم، احدی ما را ندید، برگشتم نگاه کردم کسی را ندیدم. (شعبان ۱۴۳۴)

@dareakherat
قديمي Saturday 10 June 2017   #19
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم

امام_زمان علیه السلام

امام عصر عجل الله تعالی فرجه از نسل امام مجتبی و سیدالشهداء علیهما السلام .... (از منابع اهل تسنن)

علی مکی هلالی گوید : در ایام بیماری رحلت رسول خدا صلی الله علیه و آله خدمت آن حضرت رسیدم ؛ حضرت فاطمه سلام الله علیها ، بالای سر ایشان نشسته بود و در این حال شروع به گریه نمود تا آنکه صدایش بلند شد ؛ رسول خدا به او نگاهی کرد و فرمودند :
ای حبیبهء من ، فاطمه ، چرا گریه می کنی ؟
(آنگاه بیانی طولانی فرمودند در فضیلت صدیقهء کبری و همسر و اولاد ایشان تا آنجا که فرمودند : )

...وَ هُما إبناكِ الحَسَنُ وَ الحُسَينُ وَ هُما سَيِّدا شَبابِ أهلِ الجَنَّةِ ، وَ أبوهُما - وَ الّذي بَعَثَني بِالحَقِّ - خَيرٌ مِنهُما ؛ يا فاطِمَةُ ، وَ الّذي بَعَثَني بِالحَقِّ إنَّ مِنهُما مَهدِيُّ هذهِ الامَّةِ...

✴️...و آن ها دو پسر تو ، حسن و حسین اند که سرور جوانان اهل بهشت اند ؛ و پدر آنها - سوگند به کسی که مرا به حق مبعوث کرده - بهتر از آن هاست ؛ ای فاطمه ، قسم به کسی که مرا به حق مبعوث نموده مهدی این امت از (نسل) این دو است...

المعجم الکبیر ۵۷/۳ ح۲۶۷۵
عقدالدرر ص۱۵۱ ب۷ و ص۲۱۷ ب۹ ف۳
مجمع الزوائد ۱۶۵/۹
ذخائرالعقبی ص۱۳۵
کشف الغمه ج۲ ح۵ ص۴۶۸
ینابیع الموده ص۲۲۳ و ص۴۳۶ ب۷۳
عبقات الانوار ص۸۶
العرف الوردی ۱۳۷/۲
اسدالغابه ۴۲/۴
الاصابه ص۲۷

مادر امام باقر علیه السلام ، فاطمه دخت سبط اکبر ، امام حسن مجتبی علیه السلام است ؛
بنابراین امام باقر علیه السلام و بقیهء امامان پس از او تا حضرت مهدی علیهم السلام از نسل حسنین علیهما السلام هستند ؛ همان طور که پیامبر به آن خبر داده اند ،
و این از موارد خبرهای غیبی و یکی از نشانه های نبوت ایشان است.

قديمي Monday 12 June 2017   #20
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُم‏ وَ لِعَن أعدائهم أَجْمعين،

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُم‏ وَ لِعَن أعدائهم أَجْمعين،
اللّهُمَّ الــْعَنِ الجّــِبْت وَالطــَّاغوُت وَ ابْنَتَيْهِمٰا...

هفدهم ماه مبارک رمضان سال 373 هجری قمری تأسیس مسجد مقدس #جمکران»
شیخ عفیف صالح حسن بن مثله جمکرانی می‌گوید: شب سه‌شنبه 17 ماه مبارک رمضان 373 هجری در سراى خود خفته بودم که جماعتى به درِ سراى من آمدند. نصفى از شب گذشته بود، مرا بیدار کردند و گفتند: «برخیز و امر امام محمد مهدى صاحب الزمان را اجابت کن که تو را مى‌خواند».
حسن بن مثله مى‌گوید: من، برخاستم و آماده شدم، چون به در سرا رسیدم، جماعتى از بزرگان را دیدم. سلام کردم. جواب دادند و خوش آمد گفتند و مرا به آن جایگاه که اکنون مسجد (مقدس جمکران) است، آوردند.
چون نیک نگاه کردم، دیدم تختى نهاده و فرشى نیکو بر آن تخت گسترده و بالش‌هاى نیکو نهاده و جوانى سى ساله بر روى تخت بر چهار بالش تکیه کرده، پیرمردى در مقابل او نشسته، کتابى در دست گرفته، بر آن جوان مى‌خواند.
بیش از ۶۰ مرد که برخى جامه سفید و برخى جامه سبز بر تن داشتند، برگرد او روى زمین نماز مى‌خواندند، آن پیرمرد -که حضرت خضر بود- مرا نشاند و حضرت امام مرا به اسم خواند و فرمود: «برو به حسن بن مسلم بگو: تو، چند سال است که این زمین را عمارت مى‌کنى و ما خراب مى‌کنیم. پنج سال زراعت کردى و امسال دیگر باره شروع کردی، عمارت می‌کنی، رخصت نیست که تو دیگر در این زمین زراعت کنی، باید هر چه از این زمین منفعت برده‌ای، برگردانی تا در این موضع مسجد بنا کنند. به حسن بن مسلم بگو: اینجا، زمین شریفی است و حق تعالی این زمین را از زمین‌های دیگر برگزیده و شریف کرده است، تو آن را گرفته به زمین خود ملحق کرده‌ای! خداوند، دو پسر جوان از تو گرفت و هنوز هم متنبّه نشده‌ای! اگر از این کار بر حذر نشوی، نقمت خداوند، از ناحیه‌ای که گمان نمی‌بری بر تو فرو می‌ریزد.»
حسن بن مثله عرض کرد: سید و مولای من! مرا در این باره، نشانی لازم است؛ زیرا مردم سخن مرا بدون نشانه و دلیل نمی‌پذیرند.
امام فرمود: تو برو رسالت خود را انجام بده، ما در اینجا علامتی می‌گذاریم که گواه گفتار تو باشد. برو به نزد سیدابوالحسن و بگو تا برخیزد و بیاید و آن مرد را بیاورد و منفعت چند ساله را از او بگیرد و به دیگران دهد تا بنای مسجد بنهند و باقی وجوه را از رهق به ناحیه اردهال که ملک ما است، بیاورد و مسجد را تمام کند و نصفِ رهق را بر این مسجد وقف کردیم که هر ساله وجوه آن را بیاورند و صرف عمارت مسجد کنند.
مردم را بگو تا به این موضع #رغبت کنند و عزیز بدارند و چهار رکعت نماز در اینجا بگذارند: دو رکعت تحیّت مسجد، در هر رکعتی، یک بار «سوره حمد» و هفت بار سوره «قل هو الله احد» (بخوانند) و تسبیح رکوع و سجود را، هفت بار بگویند.
و دو رکعت نماز صاحب الزمان بگذارند، بر این نسق که در (هنگام خواندن سوره) حمد چون به «ایاک نعبد و ایاک نستعین» برسند، آن را 100 بار بگویند و بعد از آن، فاتحه را تا آخر بخوانند. رکعت دوم را نیز به همین طریق انجام دهند. تسبیح رکوع و سجود را نیز هفت بار بگویند. هنگامی که نماز تمام شد، تهلیل -لاإله‌الاّ الله- بگویند و تسبیح فاطمه زهرا را بگویند. آنگاه سر بر سجده نهاده، 100 بار صلوات بر پیغمبر و آلش بفرستند.
و این نقل، از لفظ مبارک امام است که فرمود: «فَمَنْ صلاّهما، فکأنّما صلّی فی البیت العتیق»؛ هرکس، این دو رکعت (یا این دو نماز) را بخواند، گویی در خانه کعبه آن را خوانده است.
حسن بن مثله می‌گوید: در دل خود گفتم که تو اینجا را یک زمین عادی خیال می‌کنی، اینجا مسجد حضرت صاحب الزمان است، پس آن حضرت به من اشاره کردند که برو! چون مقداری راه پیمودم، بار دیگر مرا صدا کردند و فرمودند: «در گله جعفر کاشانی چوپان بزی است، باید آن بز را بخری. اگر مردم پولش را دادند، با پول آن خریداری کن و گرنه پولش را خودت پرداخت کن. فردا شب آن بز را بیاور و در این موضع ذبح کن،آنگاه روز چهارشنبه 18 ماه مبارک رمضان، گوشت آن بز را بر بیماران و کسانی که مرض صعب‌العلاج دارند، انفاق کن که حق تعالی همه را شفا دهد، آن بز، ابلق است، موهای بسیار دارد. هفت نشان سفید و سیاه، هر یکی به اندازه یک درهم، در دو طرف آن است که سه نشان در یک طرف و چهار نشان در طرف دیگر آن است
بنابراین این واقعه یک واقعه تاریخی است و در تاریخ ثبت شده و در اسناد قدیمی، در تاریخ قم و در کتاب شیخ صدوق از علمای بزرگ قم و در کتاب مونس‌الحزین این روایت آمده است و بعد از آن نیز در کتاب‌های علمای دیگر این واقعه آمده و سند معتبری دارد، علاوه بر این مسجد مقدس جمکران همواره مورد توجه علما و مراجع قدیم و معاصر بوده است، مرحوم شیخ بهایی از علمای قرن 11، مرحوم فیض کاشانی و پسرش علم‌الهدی و تعداد زیادی از علمای گذشته به این مکان مشرف شده‌اند.
علمای معاصر هم به روایت این واقعه پرداخته‌اند: وقتی از آیت‌‌الله العظمی بروجردی سؤال کردند که نمازهای مسجد مقدس جمکران را می‌توانیم به قصد ورود بخوانیم؟ فرمودند بله. @rendane14
قديمي Wednesday 5 July 2017   #21
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
اللّهُمَّ الــْعَنِ الجّــِبْت وَالطــَّاغوُت وَ ابْنَتَيْهِمٰا

تفاوت خرج کردن در راه امام زمان ارواحنا فداه با دیگر امور

ﻋَﻠِﻲﱡﱡ ﺑْﻦُ ﺇِﺑْﺮَﺍﻫِﻴﻢَ ﻋَﻦْ ﻣُﺤَﻤﺪِ ﺑْﻦِ ﻋِﻴﺴَﻰ ﻋَﻦْ ﻳُﻮﻧُﺲَ ﻋَﻦْ ﺑَﻌْﺾِ ﺭِﺟَﺎﻟِﻪِ ﻋَﻦْ ﺃَﺑِﻲ ﻋَﺒْﺪِ ﺍﻟﻠﻪِ علیه السلام ﻗَﺎﻝَ: ﺩِﺭْﻫَﻢٌ ﻳُﻮﺻَﻞُ ﺑِﻪِ ﺍﻟْﺈِﻣَﺎﻡُ ﺃَﻓْﻀَﻞُ ﻣِﻦْ ﺃَﻟْﻔَﻲْ ﺃَﻟْﻒِ ﺩِﺭْﻫَﻢٍ ﻓِﻴﻤَﺎ ﺳِﻮَﺍﻩُ ﻣِﻦْ ﻭُﺟُﻮﻩِ ﺍﻟْﺒِﺮﱢ.

امام صادق علیه‌السلام فرمودند:

يك درهم مالی كه برای امامت صرف كنی برتر است از دو ميليون درهم است كه در ديگر امور خرج كنی.

یا رَبَّ الحُسَینِ بِحَقَّ الحُسَینِ
اِشفِ صَدرَ الحُسَینِ بِظُهورِ الحُجَّة

اصول کافی،ج ۱،ص ۵۳۸،باب صله امام ح۶
مکیال المکارم،ج ۲،ص ۳۵۳
قديمي Friday 7 July 2017   #22
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
اللّهُمَّ الــْعَنِ الجّــِبْت وَالطــَّاغوُت وَ ابْنَتَيْهِمٰا

زیارت_جمعه
زيارت حضرت مهدى امام زمان (عليه السلام و روحی فداه) در روز جمعه
السَّلامُ عَلَيْكَ يا حُجَّةَ اللهِ فى اَرْضِهِ، اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا عَيْنَ اللهِ فى خَلْقِهِ،

سلام بر تو اى حجت خدا در روى زمين سلام بر تو اى ديده بان (يا ديده) خدا در ميان خلق

السَّلامُ عَلَيْكَ يا نُورَ اللهِ الَّذى يَهْتَدى بِهِ الْمُهْتَدُونَ، وَيُفَرَّجُ بِهِ عَن

سلام بر تو اى نور خدا كه راه جويان بدان راهنمايى شوند و به وسيله او از كار

الْمُؤْمِنينَ، اَلسَّلامُ عَلَيْكَ اَيُّهَا الْمُهَذَّبُ الْخآئِفُ، اَلسَّلامُ عَلَيْكَ اَيُّهَا الْوَلِىّ

مؤمنان گشايش شود سلام بر تو اى پاك پروريده ترسان (از دشمن) سلام بر تو اى سرپرست

النّاصِحُ، اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا سَفينَةَ النَّجاةِ، اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا عَيْنَ الْحَياةِ،

خيرخواه سلام بر تو اى كشتى نجات سلام بر تو اى چشمه حيات

السَّلامُ عَلَيْكَ، صَلَّى اللهُ عَلَيْكَ وَعَلى آلِ بَيْتِكَ الطَّيِّبينَ الطّاهِرينَ،

سلام بر تو باد درود خدا بر تو و بر خاندان پاك و پاكيزه ات باد

السَّلامُ عَلَيْكَ، عَجَّلَ اللهُ لَكَ ما وَعَدَكَ مِنَ النَّصْرِ وَظُهُورِ الاَْمْرِ،

سلام بر تو خدا شتاب كند در وعده يارى تو و پيروزى كارت

السَّلامُ عَلَيْكَ يا مَوْلاىَ، اَنـَا مَوْلاكَ عارِفٌ بِاُوليكَ وَاُخْريكَ، اَتَقَرَّب

سلام بر تو اى سرور من، و من دوست تو و بيناى به آغاز و انجام كارت هستم و به سوى

الَى اللهِ تَعالى بِكَ وَبِآلِ بَيْتِكَ، وَاَنْتَظِرُ ظُهُورَكَ وَظُهُورَ الْحَقِّ عَلى يَدَيْكَ،

خداى تعالى بوسيله تو و خاندانت تقرّب جويم و منتظر ظهور تو و پيروزى حق بدست تو هستم

واَسْئَلُ اللهَ اَنْ يُصَلِّىَ عَلى مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد، وَاَنْ يَجْعَلَنى مِن

و از خدا مى خواهم كه درود فرستد بر محمّد و آل محمّد و مرا در زمره

الْمُنْتَظِرينَ لَكَ، وَالتّابِعينَ وَالنّاصِرينَ لَكَ عَلى اَعْدآئِكَ، وَالْمُسْتَشْهَدين

منتظران و پيروان تو قرار دهد و در زمره ياوران تو در برابر دشمنانت و كسانى كه

بيْنَ يَدَيْكَ فى جُمْلَةِ اَوْلِيآئِكَ، يا مَوْلاىَ يا صاحِبَ الزَّمانِ صَلَواتُ الله

در پيش رويت در ميان دوستانت شربت شهادت مى نوشند اى مولاى من اى صاحب الزمان درود خدا

علَيْكَ وَعَلى آلِ بَيْتِكَ، هذا يَوْمُ الْجُمُعَةِ، وَهُوَ يَوْمُكَ الْمُتَوَقَّعُ فيه

بر تو و بر خاندانت، امروز روز جمعه است و آن روز توست كه انتظار ظهور تو در آن

ظهُورُكَ، وَالْفَرَجُ فيهِ لِلْمُؤْمِنينَ عَلى يَدَيْكَ، وَقَتْلُ الْكافِرينَ بِسَيْفِكَ،

روز و انتظار فرج مؤمنان بدست تو و كشتار كافران بوسيله شمشير تو در اين روز مى رود

واَنَا يا مَوْلاىَ فيهِ ضَيْفُكَ وَجارُكَ، وَاَنْتَ يا مَوْلاىَ كَريمٌ مِنْ اَوْلاد

و من اى آقاى من در اين روز ميهمان تو و پناهنده ات هستم و تو اى سرور من بزرگوارى از فرزندان

الْكِرامِ، وَمَأْمُورٌ بِالضِّيافَةِ وَالاِْجارَةِ، فَاَضِفْنى وَ اَجِرْنى، صَلَواتُ اللهِ

بزرگواران هستى و به ميهمان نوازى و پناه دادن مأمورى پس مرا بنواز و پناهم ده درود خدا

علَيْكَ وَعَلى اَهْلِ بَيْتِكَ الطّاهِرينَ.

بر تو و برخاندان طاهرينت باد.

. جمال الاسبوع، صفحه 37 و بحارالانوار، جلد 99، صفحه 215 ..

قديمي Friday 25 August 2017   #23
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام

اللهم إنّ هذا دينك قد أصبح باكيا لفقد وليّك...

آیت الله سيد علی میلانی از استادش مرحوم آیت الله سید نصرالله مستنبط نقل کرده که: از مومن ثقه مرحوم شيخ محمد كوفی شنیدم که امام زمان عجل الله فرجه فرمود: به مؤمنین بگو این چنین برای من دعا کنند:

اللهم إنّ هذا دينك قد أصبح باكيا لفقد وليّك فصلّ على محمد و آل محمد و عجّل لوليك الفرج رحمةً لدينك، و هذا كتابك قد أصبح باكيا لفقد وليّك فصلّ على محمد و آل محمد و عجّل لوليك الفرج رحمةً لكتابك، و هذه عيون المؤمنين قد أصبحت باكيةً لفقد وليّك فصلّ على محمد و آل محمد و عجّل لوليّك الفرج رحمةً لعيون المؤمنين

@dareakherat
قديمي Friday 2 February 2018   #24
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

‍ (http://modir-robot.ir/axnegar/CRYdrF...bv/6734126.jpg) #تشرف_یافتگان
#مکتوبات

نوشته مرحوم آیت الله العظمی خوئی درباره تشرف شیخ محمد کوفی...

مرحوم آقای ابن العلم از آیت الله خوئی استفسار کرده بودند که جریان تشرف شیخ محمد [کوفی] شوشتری خدمت امام عصر "عجل الله فرجه" را که از آن مرحوم شنیده بود نقل کنند، جوابیه آن:

جناب مستطاب مرحوم مبرور جنّت مکان، خلد آشیان، آقای شیخ محمد شوشتری که قبلا ساکن نجف و بعدا سالها ساکن کوفه شد، شخصا و بدون واسطه برای این جانب چنین نقل نمودند که:

بنا گذاشتم یکی از شبهای قدر ماه مبارک رمضان را نوزدهم یا بیست و یکم (تردید از بنده است) به مسجد کوفه مشرف شده و در آنجا احیا نمایم؛ بدین قصد از نجف حرکت به سمت کوفه نمودم.

- چون هوا گرم بود، قبل از دخول مسجد به سمت نهر احمَیدیّه که قدری بالاتر از مسجد بود رفته و جهت رفع گرما قدری آب به خود زده و بعدا وارد مسجد شده...

رأسا به محراب حضرت امیر مشرف و پس از اذان، مغرب نماز خوانده و پس از نماز جهت افطار حرکت کردم. قبلا به ذهنم خطور کرده بود که چقدر خوب است چشمم به جمال حضرت ولی عصر - عجل الله تعالی فرجه - منور و تسلیت بگویم.

همین که از محراب مذکور قدری دور شدم دو نفر را در یکی از ایوانهای مسجد که یکی دراز کشیده و دیگری نشسته بود دیدم. شخص نشسته مرا به نام صدا کرده و گفت:

- شیخ محمد کجا می روی؟! تعجب کردم که این مرد ناشناس نام مرا از کجا می داند!

- جواب دادم: می خواهم بروم جایی افطار کنم، و افطار من آن شب نان و خیار چنبر بود.

گفت: همین جا بنشین افطار کن. من هم نشستم و مشغول افطار شدم. آن شخص شروع به سؤال از آقایان علمای موجود نجف نموده و حال یک به یک را سؤال نمود تا تمام شدند.

من تعجب از کثرت اطلاع او نمودم که باز از حال مرحوم آقا سید ابو الحسن اصفهانی [سوال] نمود. در آن وقت ایشان یکی از طلاب علمی بودند و چندان نمی شناختم؛ ولی از ترس اینکه مبادا بخواهد حال فرد فرد طلاب را بپرسد گفتم: همه خوبند.

در این وقت شخصی که دراز کشیده بود چیزی به او گفت که من نفهمیدم؛ لذا او ساکت شد و بنده شروع به سؤال نموده گفتم: اینکه خوابیده که است؟!

- جواب گفتند: ایشان آقای عالَمند (عالم به فتح لام) عربهای عوام به ملا می گویند، ولی نظر به اینکه صحبت ما فارسی بود توضیح خواسته پرسیدم: آقای عالِمند یا آقای عالمند؟! تعجب کرده و از این حرف خوشم نیامده و در دل گفتم: چقدر مبالغه می کند! این لقب سزاوار حضرت ولی عصر است نه کس دیگر [و ایشان هنگام نقل این قصه، زار زار گریه می کردند]...

در این اثنا شخص نشسته گفت: برای شیخ محمد آب بیاورید، ناگهان دیدم شخصی حاضر و آماده جام آبی به دست داشت. من گفتم: تشنه نیستم و آب را رد کردم.

پس از صرف افطار به جای خود برگشتم که دوباره نماز بخوانم و مشغول اعمال شوم، ناگاه احساس کسالت کرده و سر خود را به دیوار تکیه دادم و خوابم برد. وقتی چشمم باز شد دیدم هوا بی اندازه روشن است که من درز آجرهای دیوار مقابل را به خوبی می دیدم یقین کردم صبح شده، بسیار افسوس خوردم که آمده بودم شب را به عبادت احیا نمایم خواب برده است.

در این اثنا دیدم که آن شخص خوابیده و جمعی از علما مشغول نماز جماعت و خودش امام آنها بود و نمازشان تمام شده و مشغول تعقیب هستند. گفتم: اینها نماز صبح را خوانده اند و مشغول تعقیبند و شخص نشسته نیز جزء مأمومین بود.

از امام سؤال نمود که این جوان را همراه خود ببریم؟! جواب داد: نه، ایشان باید #سه_امتحان بدهد و برای هر امتحانی وقتی معین کردند که وقت آخرین امتحان مصادف با سن شصت سالگی احقر می شد.

چون دیدم قریب است نماز صبح قضا شود از جا بلنده شده رفتم وضو گرفته و به مسجد برگشتم، دیدم هوا بی اندازه تاریک است و اثری از آن اشخاص نیست بی نهایت تعجب کردم و معلوم شد که هنوز اول شب است و خواب من چندان نبوده و دانستم که آن آقا حضرت ولی عصر بوده و نمازی که می خواندند نماز عشا بوده.

ابوالقاسم الموسوی الخوئی

تصویر ذیل بی کیفیت است و صرفأ جهت استناد واقعه ضمیمه شده است، اگر نسخه باکیفیت آن را دارید، ارسال بفرمایید. @info_feghahat

اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

همراه با عالمان شیعه| حجره فقاهت

@hojre_feghahat
قديمي Wednesday 28 March 2018   #25
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

امام_زمان علیه السلام و

...خداوند متعال امر فرج امام زمان علیه السلام را در یک شب اصلاح می فرماید...

حدَّثَنَا عَلِيُّ بْنُ أَحْمَدَ بْنِ مُوسَى الدَّقَّاقُ رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ قَالَ حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ هَارُونَ الصُّوفِيُّ قَالَ حَدَّثَنَا أَبُو تُرَابٍ عَبْدُ اللَّهِ بْنُ مُوسَى الرُّويَانِيُّ قَالَ حَدَّثَنَا عَبْدُ الْعَظِيمِ بْنُ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ عَلِيِّ بْنِ الْحَسَنِ بْنِ زَيْدِ بْنِ الْحَسَنِ بْنِ عَلِيِّ بْنِ أَبِي طَالِبٍ( علیهم السلام )الْحَسَنِيُّ قالَ:
دخَلْتُ عَلَى سَيِّدِي مُحَمَّدِ بْنِ عَلِيِّ بْنِ مُوسَى بْنِ جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِيِّ بْنِ الْحُسَيْنِ بْنِ عَلِيِّ بْنِ أَبِي طَالِبٍ علیهم السلام وَ أَنَا أُرِيدُ أَنْ أَسْأَلَهُ عَنِ الْقَائِمِ أ هُوَ الْمَهْدِيُّ أَوْ غَيْرُهُ فَابْتَدَأَنِي فَقَالَ لِي يَا أَبَا الْقَاسِمِ إِنَّ الْقَائِمَ مِنَّا هُوَ الْمَهْدِيُّ الَّذِي يَجِبُ أَنْ يُنْتَظَرَ فِي غَيْبَتِهِ وَ يُطَاعَ فِي ظُهُورِهِ وَ هُوَ الثَّالِثُ مِنْ وُلْدِي وَ الَّذِي بَعَثَ مُحَمَّداً ص بِالنُّبُوَّةِ وَ خَصَّنَا بِالْإِمَامَةِ إِنَّهُ لَوْ لَمْ يَبْقَ مِنَ الدُّنْيَا إِلَّا يَوْمٌ وَاحِدٌ لَطَوَّلَ اللَّهُ ذَلِكَ الْيَوْمَ حَتَّى يَخْرُجَ فِيهِ فَيَمْلَأَ الْأَرْضَ قِسْطاً وَ عَدْلًا كَمَا مُلِئَتْ جَوْراً وَ ظُلْماً وَ إِنَّ اللَّهَ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى لَيُصْلِحُ لَهُ أَمْرَهُ فِي لَيْلَةٍ كَمَا أَصْلَحَ أَمْرَ كَلِيمِهِ مُوسَى ع إِذْ ذَهَبَ لِيَقْتَبِسَ لِأَهْلِهِ نَاراً فَرَجَعَ وَ هُوَ رَسُولٌ نَبِيٌّ ثُمَّ قَالَ أَفْضَلُ أَعْمَالِ شِيعَتِنَا انْتِظَارُ الْفَرَجِ.

عبد العظيم حسنىّ گويد: بر مولاى خود امام جواد عليه السّلام وارد شدم و مى ‏خواستم از قائم پرسش كنم كه آيا مهدى هم اوست يا غير او؟ امام آغاز سخن كرد و فرمود: اى ابو القاسم قائم ما همان مهدىّ و است كسى كه بايد در غيبتش او را انتظار كشند و در ظهورش او را فرمان برند و او سومين از فرزندان من است و سوگند به كسى كه محمّد صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم را به نبوّت مبعوث فرمود و ما را به امامت مخصوص گردانيد اگر از عمر دنيا جز يك روز باقى نمانده باشد خداوند آن روز را طولانى گرداند تا در آن قيام كند و زمين را پر از عدل و داد نمايد همچنان كه آكنده از ظلم و جور شده باشد و خداى تعالى امر او را در يك شب اصلاح‏ فرمايد چنان كه امر موسى كليم اللَّه عليه السّلام را اصلاح فرمود، او رفت تا براى خانواده ‏اش شعله‏ اى آتش بياورد امّا چون برگشت او رسول و پيامبر بود.
سپس فرمود: برترين اعمال شيعيان ما انتظار فرج است.

کمال الدین ج ۲ باب ۳۶ ح ۱
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم
یا علی یا الیا یا حیدر
یا علی
یا علی یا الیا یا حیدر
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته

لعن الله ظالمیک وقاتلیک یا فاطمه
قديمي Saturday 31 March 2018   #26
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا مهدی و
سیمای "مهدی موعود"سلام الله علیه وعجل الله تعالی فرجه الشریف در قرآن کریم (۹)

سوره بقره آیه 5⃣5⃣1⃣:

و لَنَبلُوَنَّكُم بِشَيءٍ مِنَ الخَوفِ وَ الجوعِ و نَقصٍ مِنَ الأموالِ وَ الأنفُسِ و الثَّمَراتِ و بَشِّرِ الصّابِرينَ.

و البته شما را به چیزی از ترس و گرسنگی و کمبودی از اموال و جانها و ثمرات می آزماییم و مژده ده صبرکنندگان را.

راوی میگوید : امام صادق علیه السلام فرمودند:قبل از قیام حضرت قائم عليه السلام , علاماتی است که از سوی خداوند متعال , امتحانِ مؤمنین میباشد , پرسیدم:
آنها چیستند ؟
امام علیه السلام آیه ی شریفه ی فوق را تلاوت نموده و فرمودند:

ولَنَبلُوَنَّكم ، يعني المؤمِنينَ ، بِشَيءٍ مِنَ الخَوفِ ، مِنَ المُلوكِ بني فُلانٍ في آخِرِ سُلطانِهِم و الجوعِ بِغَلاءِ أسعارِهِم و نَقصٍ مِنَ الأموالِ ، فَسادِ التِّجاراتِ وَ قِلَّةِ الفَضلِ فيها و الأنفُسِ ، موتٌ ذريعٌ و الثَّمَراتِ ، قِلَّةُ ريعِ ما يُزرَعُ و قِلَّةُ بَرَكَةِ الثِّمارِ وَ بَشِّرِ الصّابِرينَ عِندَ ذلكَ بِخُروجِ القائِمِو

.ثُمَّ قالَ : يا محمّد ، هذا تأويلُهُ إنَّ اللّهَ عزّوجلّ يَقولُ : "وَ ما يَعلَمُ تَأويلَهُ إلّا اللّهُ و الرّاسِخونَ في العِلم .

"و البته شما را می آزماییم" یعنی : مومنین را , "به چیزی از ترس" از پادشاهان فلان خاندان در اواخر سلطنتشان , "و گرسنگی" به گرانی نرخهایشان , "کمبودی از اموال" فساد و تباهی تجارت ها و کمی سود آنها , "و جان ها" مرگی زودرس , "و ثمرات" کمی رشد گیاهان و کم شدن برکت میوه ها , "و مژده بده صبر کنندگان را" در آن هنگام به خروج قائم (عليه السلام)
و؛
سپس به من فرمود:ای محمد ، این است تاویل آنچه خدای عزوجل میفرماید:" و تاویل آن را نمیداند جز خدا و راسخان در علم" .

كتاب الغيبة ص١٣٢

.خداوند متعال امر فرج امام زمان
و علیه السلام را در یک شب اصلاح می فرماید...

حدَّثَنَا عَلِيُّ بْنُ أَحْمَدَ بْنِ مُوسَى الدَّقَّاقُ رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ قَالَ حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ هَارُونَ الصُّوفِيُّ قَالَ حَدَّثَنَا أَبُو تُرَابٍ عَبْدُ اللَّهِ بْنُ مُوسَى الرُّويَانِيُّ قَالَ حَدَّثَنَا عَبْدُ الْعَظِيمِ بْنُ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ عَلِيِّ بْنِ الْحَسَنِ بْنِ زَيْدِ بْنِ الْحَسَنِ بْنِ عَلِيِّ بْنِ أَبِي طَالِبٍ( علیه السلام )الْحَسَنِيُّ قالَ:
دخَلْتُ عَلَى سَيِّدِي مُحَمَّدِ بْنِ عَلِيِّ بْنِ مُوسَى بْنِ جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِيِّ بْنِ الْحُسَيْنِ بْنِ عَلِيِّ بْنِ أَبِي طَالِبٍ علیهم السلام وَ أَنَا أُرِيدُ أَنْ أَسْأَلَهُ عَنِ الْقَائِمِ
و أ هُوَ الْمَهْدِيُّ أَوْ غَيْرُهُ فَابْتَدَأَنِي فَقَالَ لِي يَا أَبَا الْقَاسِمِ إِنَّ الْقَائِمَ مِنَّا هُوَ الْمَهْدِيُّ الَّذِي يَجِبُ أَنْ يُنْتَظَرَ فِي غَيْبَتِهِ وَ يُطَاعَ فِي ظُهُورِهِ وَ هُوَ الثَّالِثُ مِنْ وُلْدِي وَ الَّذِي بَعَثَ مُحَمَّداً ص بِالنُّبُوَّةِ وَ خَصَّنَا بِالْإِمَامَةِ إِنَّهُ لَوْ لَمْ يَبْقَ مِنَ الدُّنْيَا إِلَّا يَوْمٌ وَاحِدٌ لَطَوَّلَ اللَّهُ ذَلِكَ الْيَوْمَ حَتَّى يَخْرُجَ فِيهِ فَيَمْلَأَ الْأَرْضَ قِسْطاً وَ عَدْلًا كَمَا مُلِئَتْ جَوْراً وَ ظُلْماً وَ إِنَّ اللَّهَ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى لَيُصْلِحُ لَهُ أَمْرَهُ فِي لَيْلَةٍ كَمَا أَصْلَحَ أَمْرَ كَلِيمِهِ مُوسَى إِذْ ذَهَبَ لِيَقْتَبِسَ لِأَهْلِهِ نَاراً فَرَجَعَ وَ هُوَ رَسُولٌ نَبِيٌّ ثُمَّ قَالَ أَفْضَلُ أَعْمَالِ شِيعَتِنَا انْتِظَارُ الْفَرَجِ.

عبد العظيم حسنىّ گويد: بر مولاى خود امام جواد عليه السّلام وارد شدم و مى ‏خواستم از قائم
و پرسش كنم كه آيا مهدى هم اوست يا غير او؟ امام آغاز سخن كرد و فرمود: اى ابو القاسم قائم ما همان مهدىّ است كسى كه بايد در غيبتش او را انتظار كشند و در ظهورش او را فرمان برند و او سومين از فرزندان من است و سوگند به كسى كه محمّد صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم را به نبوّت مبعوث فرمود و ما را به امامت مخصوص گردانيد اگر از عمر دنيا جز يك روز باقى نمانده باشد خداوند آن روز را طولانى گرداند تا در آن قيام كند و زمين را پر از عدل و داد نمايد همچنان كه آكنده از ظلم و جور شده باشد و خداى تعالى امر او را در يك شب اصلاح‏ فرمايد چنان كه امر موسى كليم اللَّه عليه السّلام را اصلاح فرمود، او رفت تا براى خانواده ‏اش شعله‏ اى آتش بياورد امّا چون برگشت او رسول و پيامبر بود.
سپس فرمود: برترين اعمال شيعيان ما انتظار فرج است.

کمال الدین ج ۲ باب ۳۶ ح ۱

یا صاحب الزمان و ادرکنی ولا تهلکنی

یا صاحب الزمان و ادرکنی ولا تهلکنی
اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
قديمي Tuesday 24 April 2018   #27
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

ان ربی علی صراط مستقیم

امیرالمومنین علیه السلام
اللهم عجل لولیک الفرج
صابونی نباشیم...

شخص عطاری از اهل بصره می گوید:

روزی در مغازه عطاریم نشسته بودم که دو نفر برای خریدن سدر و کافور به دکان من وارد شدند.
وقتی به طرز صحبت کردن و چهره هایشان دقت کردم، متوجه شدم که اهل بصره و بلکه از مردم معمولی نیستند به همین جهت از شهر و دیارشان پرسیدم؛ اما جوابی ندادند.

من اصرار می کردم ولی جوابی نمی دادند. به هر حال من التماس نمودم، تا آن که آن ها را به رسول مختار -صلی الله علیه و آله و سلم- و آل اطهار آن حضرت قسم دادم.
مطلب که به این جا رسید، اظهار کردند:

ما از ملازمان درگاه حضرت حجت -علیه السلام- هستیم. یکی از جمع ما که در خدمت مولایمان بود، وفات کرده است؛ لذا حضرت ما را مأمور فرموده اند که سدر و کافورش را از تو بخریم.

همین که این مطلب را شنیدم، دامان ایشان را رها نکردم و تضرع و اصرار زیادی نمودم که مرا هم با خود ببرید.
گفتند:
"این کار بسته به اجازه آن بزرگوار است و چون اجازه نفرموده اند، جرأت این جسارت را نداریم."
گفتم:
مرا به محضر حضرتش برسانید، بعد همان جا، طلب رخصت کنید اگر اجازه فرمودند، شرفیاب می شوم والا از همان جا بر می گردم و در این صورت، همین که در خواست مرا اجابت کرده اید خدای تعالی به شما اجر و پاداش خواهد داد؛ اما باز هم امتناع کردند.
بالاخره وقتی تضرع و اصرار را از حد گذراندم، به حال من ترحم نموده و منت گذاشتند و قبول کردند.
من هم با عجله تمام سدر و کافور را تحویل دادم و دکان را بستم و با ایشان به راه افتادم، تا آن که به ساحل دریا رسیدیم. آن ها بدون این که لازم باشد به کشتی سوار شوند، بر روی آب راه افتادند؛ اما من ایستادم.
متوجه من شدند و گفتند:

"نترس؛ خدا را به حق حضرت حجت -عجل الله فرجه- قسم بده که تو را حفظ کند. بسم الله بگو و روانه شو."

این جمله را که شنیدم، خدای متعال را به حق حضرت حجت -ارواحنا فداه- قسم دادم و بر روی آب مانند زمین خشک به دنبالشان به راه افتادم تا آن که به وسط دریا رسیدیم.

ناگاه ابرها به هم پیوستند و باران شروع به باریدن کرد.
اتفاقاً من در وقت خروج از بصره، صابونی پخته و آن را برای خشک شدن در آفتاب، بر پشت بام گذاشته بودم.
وقتی باران را دیدم، به یاد صابون ها افتادم و خاطرم پریشان شد. به محض این خطور ذهنی، پاهایم در آب فرو رفت؛ لذا مجبور به شنا کردن شدم تا خود را از غرق شدن، حفظ کنم؛ اما با همه این احوال از همراهان دور می ماندم.
آن ها وقتی متوجه من شدند و مرا به آن حالت دیدند، برگشتند و دست مرا گرفتند و از آب بیرون کشیدند و گفتند:

از آن خطور ذهنی که به فکرت رسید، توبه کن و مجدداً خدای تعالی را به حضرت حجت -علیه السلام- قسم بده."

من هم توبه کردم و دوباره خدا را به حق حضرت حجت -علیه السلام- قسم دادم و بر روی آب راهی شدم.
بالاخره به ساحل دریا رسیدیم و از آن جا هم به طرف مقصد، مسیر را ادامه دادیم.
مقداری که رفتیم در دامنه بیابان، چادری به چشم می خورد که نور آن، فضا را روشن نموده بود.
همراهان گفتند:

"تمام مقصود در این خیمه است."

و با آن ها تا نزدیک چادر رفتم و همان جا توقف کردیم. یک نفر از ایشان برای اجازه گرفتن وارد شد و درباره آوردن من با حضرت صحبت کرد، به طوری که سخن مولایم را شنیدم؛ ولی ایشان را چون داخل چادر بودند، نمی دیدم حضرت فرمودند:

ردّوه فانه رجل صابونیّ

یعنی:
او را به جای خود برگردانید زیرا او مردی است صابونی!

این جمله حضرت، اشاره به خطور ذهنی من در مورد صابون بود؛ یعنی هنوز دل را از وابستگی های دنیوی خالی نکرده است تا محبت محبوب واقعی را در آن جای دهد و شایستگی همنشینی با دوستان خدا را ندارد.

این سخن را که شنیدم و آن را بر طبق برهان عقلی و شرعی دیدم، دندان این طمع را کنده و چشم از این آرزو پوشیدم و دانستم تا زمانی که آیینه دل، به تیرگی های دنیوی آلوده است، چهره محبوب در آن منعکس نمی شود و صورت مطلوب، در آن دیده نخواهد شد چه رسد به این که در خدمت و ملازمت آن حضرت باشد.

دارالسلام؛مرحوم شیخ محمود عراقی.

یا صاحب الزمان ادرکنی ولا تهلکنی
وعجل فرجهم والعن من عاداه
قديمي Tuesday 16 April 2019   #28
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا صاحب الزمان وادرکنی ولا تهلکنی
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 03:58AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه