بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Monday 25 February 2019   #406
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,068
ج: معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست

پست 2310
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=154

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران نوشته شده است
عرض کردم با مرگ قیامت برای او برپا می شود و آخرتی که گمان می کند به او تعلق دارد از راه می رسد

hosyn
پس روح او در عالم آخرت است؟
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 7 March 2019   #407
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2313
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=155

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم ایراننوشته شده است

وَيَوْمَ يَحْشُرُهُمْ كَأَنْ لَمْ يَلْبَثُوا إِلَّا سَاعَةً مِنَ النَّهَارِ يَتَعَارَفُونَ بَيْنَهُمْ ۚ قَدْ خَسِرَ الَّذِينَ كَذَّبُوا بِلِقَاءِ اللَّهِ وَمَا كَانُوا مُهْتَدِينَ
و روزى كه آنان را گرد مى‌آورد، گويى جز به اندازه ساعتى از روز درنگ نكرده‌اند. با هم اظهار آشنايى مى‌كنند. قطعاً كسانى كه ديدار خدا را دروغ شمردند زيان كردند و [به حقيقت‌] راه نيافتند.

hosyn
آیا فردای مردن که مشغول دفن او هستند، یوم یحشرهم شده است تا گمان کند که یک لحظه بیشتر نشده است؟

روز حشر چنین گمان میکند، ولی تا روز حشر سابق گفتید میلیونها سال مانده است، و قران نمیگوید فردای مردن چنین گمانی میکند.

سؤال: آیا فردای مردن گمان میکند که گویا ساعتی از روز بیشتر درنگ نکرده است؟
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Tuesday 12 March 2019   #408
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست2312
نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است
پس روح او در عالم آخرت است؟
پست2314
نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم ایراننوشته شده است
بله.

hosyn
ولی شما گفتید و چند بار تاکید کردم، گفتید که روح او را خدا در همین دنیا نگه میدارد.

خلاصه خداوند روح او را در دنیا نگه میدارد یا در آخرت؟

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Tuesday 12 March 2019 در 05:58AM.
قديمي Friday 15 March 2019   #409
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2317
نقل قول:
خیر. او فردای قیامت چنین گمان می کند. کسی که می میرد مانند کسی است که ماهها به کما رفته، هردو گذر زمان را احساس نمی کنند و هنگامی که از خواب بر می خیزند ، گمان می کنند ساعاتی بیش در بستر نبوده اند. اصحاب کهف وقتی بیدار شدند تصور می کردند نیم روزی بیشتر نخفته اند در حالی که بر دنیای خارج غار قرنها سپری شده بود اما به ساعت اصحاب کهف ، چند ساعت بیشتر نگذشته بود .

hosyn
خوب، دوست گرامی، پس چرا جواب من را نمیدهید؟!

اگر اینچنین است چه لزومی کرده که آرزوی مرگ کند و خود را در این خواب سنگین فرو برد؟ در حالی او ادعا میکند روز حشر و در آخرت همه چیز خالص برای اوست؟!

خواهش میکنم جواب دهید، آیا شما حاضرید چون میلیونها سال بعد، همه نعمتها دارید، الآن با عجله خود را در خواب ببرید تا پس از میلینها سال دوباره از این خواب مرگ بیدار شوید؟! هرگز!

فطرت هر کسی میگوید: تا زند‌ه‌ای، زنده باش! چرا بمیری و زیر خاک بروی؟! هر وقت خودت مردی و چاره‌ای نبود، خوب، به خواب سنگین میروی و سپس پس از میلیونها سال بیدار میشوی و گویا لحظه‌ای بیشتر درنگ نکرده‌ای!

سؤال: چرا باید آرزوی مرگ کند کسی که ادعای اخرت دارد؟ و حال آنکه چه اجباری است که الآن خود را به خواب سنگین مرگ ببرد؟
قديمي Friday 15 March 2019   #410
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2318
قل قول: در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم ایراننوشته شده است

معلوم است هدفمند سئوال نمی کنی، اگر می دانستی چه می خواهی بکنی، همان ابتدا رئوسش را مشخص می کردی تا نه خودت گیج شوی و نه بنده را سر درگم کنی.

hosyn
دوست گرامی، الحمد لله همه حرفهای من و شما موجود است، وقتی خستگی در کردید دوباره مرور کنید، و زیگزاگ خودتان را ببینید.
.
قديمي Tuesday 19 March 2019   #411
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2320
نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و..........نوشته شده است

آن خواب برای زندگان سنگین است ولی مردگان آن را بسیار سبک می بینند ، چون وقتی از خواب مرگ بر می خیزند قسم می خورند که ساعتی بیش از مرگشان نگذشته است. بازهم توضیح بدهم یا کفایت می کند؟

hosyn
خیر، کفایت نمیکند، چون سؤال من را فطرت هر بچه‌ای از شما میپرسد:

آیا امروز به خواب بروم و وقتی بیدار شدم گمان کنم که لحظه‌ای نگذشته، یا ۱۰۰ سال دیگر به خواب بروم؟

کدام فطرتی است که بگوید خواب امروز بهتر از یک صد سال زندگی کردن و سپس به خواب رفتن است؟

سؤال: خواب امروز با خواب ده سال دیگر چه فرقی میکند که قران میگوید اگر ادعای آخرت دارید همین امروز آروزی خواب مرگ کنید؟
قديمي Friday 22 March 2019   #412
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2322

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و..........نوشته شده است
اگر به میل کس ( مثل یهود) باشد که می گویند خواب هزار سال دیگر.

hosyn
چه خوب گفتید! و اتفاقا همین حرف را قرآن کریم به یهود هم میگوید:

قُلْ يا أَيُّهَا الَّذينَ هادُوا إِنْ زَعَمْتُمْ أَنَّكُمْ أَوْلِياءُ لِلَّهِ مِنْ دُونِ النَّاسِ فَتَمَنَّوُا الْمَوْتَ إِنْ كُنْتُمْ صادِقينَ (الجمعة 6)

یعنی اولیاء خدا آرزوی مرگ میکنند! دقت کنید نمیگوید: از مرگ نمیترسند، بلکه آرزوی مرگ میکنند!

آیا ممکن است کسی آرزوی خواب رفتن زود هنگام کند؟

قديمي Tuesday 26 March 2019   #413
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2324
نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و.........نوشته شده است
فرار جناب هالک مدعی رسالت

من که رفتم بخوابم. هروقت تکلیفت با خودت مشخص شد و فهمیدی دنبال چه چیزی هستی. بجای بیست سئوالی پرسیدن، در یکی دو خط بنویس بلکه من هم بدانم دنبال چه چیزی هستی تا بعد اگر توانستم جوابت را بدهم.

hosyn

دوست گرامی، از اینکه در بحث همراهی کردید تشکر میکنم.

اولیاء خدا درکی از مرگ و احاطه عالم آخرت و وصول بالفعل و نقد به لقاء و نعماء الهی دارند، لذا آرزوی مرگ میکنند، نه آروزی در حبس قرار گرفتن که شما تعبیر کردید، یا خواب رفتن و دیگر هیچ نفهمیدن تا میلیونها سال دیگر.

دید خود را باید نسبت به آیات قران کریم عوض کنیم. و الله الموفق الهادي
قديمي Tuesday 26 March 2019   #414
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2325

عبدالعلی69
عضو ثابت

عمریست در خابی وهم خودت رو بخاب زدی هر وق به وهم خودت بیدار شدی ببین چن جور حرف زدی یه بار میگی در دنیاست یه بار میگی در اخرت هست یه بار میگی در هر دو هست هم در دنیاست هم در اخرت اگه ابکی میل میفرما ئید کمتر میل بفرمائید واگه کشیدنی میکشید سبک تر باشه
قديمي Friday 29 March 2019   #415
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2336
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=156

نقل قول: در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و.......نوشته شده است
... اما از آنجا که توجه مردم صرفاً به قرآن نبوده و نیست، ... بنده در چند پست آینده قصد دارم موضوع معاد را از منظر قرآن مورد بحث و بررسی قرار دهم بلکه انشاء الله بتوانم این موضوع مهم و گرانقدر را از لایه های ظلمتی که آن را پوشانده، رهایی بخشم.

hosyn

قُلْ يا أَيُّهَا الَّذينَ هادُوا إِنْ زَعَمْتُمْ أَنَّكُمْ أَوْلِياءُ لِلَّهِ مِنْ دُونِ النَّاسِ فَتَمَنَّوُا الْمَوْتَ إِنْ كُنْتُمْ صادِقينَ (الجمعة 6)

بگو ای جماعت یهود! اگر گمان میکنید که شما اولیاء خدا هستید و مردم نیستند پس آرزوی مرگ کنید اگر راست میگویید!

قُلْ إِنْ كانَتْ لَكُمُ الدَّارُ الْآخِرَةُ عِنْدَ اللَّهِ خالِصَةً مِنْ دُونِ النَّاسِ فَتَمَنَّوُا الْمَوْتَ إِنْ كُنْتُمْ صادِقينَ (البقرة 94)

بگو اگر عالم آخرت فقط برای شماست نه مردم، پس آروزی مرگ کنید اگر راست میگویید
!

کسانی که نصیحت دیگران میکنند و همه مردم را گمراه میدانند، و فقط خود را تابع قرآن میدانند، پس اگر راست میگویند آرزوی مرگ بکنند.

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Monday 8 April 2019 در 08:06AM.
قديمي Wednesday 3 April 2019   #416
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست2339
نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و.......نوشته شده است

شما قرار شد از میان شش هزارو خرده ای آیه قرآن، فقط یک آیه معرفی کنی که به طور واضح و روشن، نه به زور توجیه و تفسیر، از حیات برزخی سخن گفته باشد

hosyn
عرض کردم که ده‌ها آیه است که به وضوح عالم آخرت را هم اکنون اثبات میکند، و همه مردگان را در حالت بیخبری نمیداند، و اگر یک آیه میخواهید که برند تاپیک خود قرار دهید و آن را لوگو کنید پس به یک کسی که خوش خط است بدهید با خط زیبا بنویسد: لم یلحقوا، و این کلمه لم یلحقوا را آرم تحقیقات خودتان کنید! بس است!

آقایانی که بعدا اینها را ملاحظه میکنید، هر چه این آقا گفت، فقط همین سه آیه قرآن را بنویسید و کلمه لم یلحقوا را بزرگ و رنگی کنید تا مشت محکم قرآن کریم بر فرق او باشد:

وَ لَا تحَْسَبنَ‏َّ الَّذِينَ قُتِلُواْ فىِ سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتَا بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ(169) فَرِحِينَ بِمَا ءَاتَئهُمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَ يَسْتَبْشرُِونَ بِالَّذِينَ لَمْ يَلْحَقُواْ بهِِم مِّنْ خَلْفِهِمْ أَلَّا خَوْفٌ عَلَيهِْمْ وَ لَا هُمْ يَحْزَنُونَ(170) يَسْتَبْشرُِونَ بِنِعْمَةٍ مِّنَ اللَّهِ وَ فَضْلٍ وَ أَنَّ اللَّهَ لَا يُضِيعُ أَجْرَ الْمُؤْمِنِينَ(171)آل‌عمران

ترجمه المیزان:

البته نپنداريد كه شهيدان راه خدا مرده‌‏اند بلكه زنده به حيات ابدى شدند و در نزد خدا متنعم خواهند بود (169). آنان به فضل و رحمتى كه از خداوند نصيبشان گرديده شادمانند و به آن مؤمنان كه هنوز به آنها نپيوسته‌‏اند و بعدا در پى آنها به راه آخرت خواهند شتافت مژده دهند كه از مردن هيچ نترسند و از فوت متاع دنيا هيچ غم مخورند (170). و آنها را بشارت به نعمت و فضل خدا دهند و اينكه خداوند اجر اهل ايمان را هرگز ضايع نگرداند (171)آل‌عمران

توجه کنید که کلمه لم یلحقوا تصریح میکند که مربوط به روز قیامت نیست، و لذا هر چند در ده‌ها آیه، خود را میکشد که تاویل و توجیه کند و همه را به روز قیامت برگرداند، فورا این کلمه (لم یلحقوا) مشتش را باز میکند! چون روز قیامت روز حشر همه و یوم الجمع است یجمعکم لیوم الجمع لا ریب فیه است.

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Monday 8 April 2019 در 08:06AM.
قديمي Monday 8 April 2019   #417
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2341

http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=157

نقل قول:hosyn
عرض کردم که ده‌ها آیه است که به وضوح عالم آخرت را هم اکنون اثبات میکند، و همه مردگان را در حالت بیخبری نمیداند، و اگر یک آیه میخواهید که برند تاپیک خود قرار دهید و آن را لوگو کنید پس به یک کسی که خوش خط است بدهید با خط زیبا بنویسد: لم یلحقوا، و این کلمه لم یلحقوا را آرم تحقیقات خودتان کنید! بس است!

آقایانی که بعدا اینها را ملاحظه میکنید، هر چه این آقا گفت، فقط همین سه آیه قرآن را بنویسید و کلمه لم یلحقوا را بزرگ و رنگی کنید تا مشت محکم قرآن کریم بر فرق او باشد:

وَ لَا تحَْسَبنَ‏َّ الَّذِينَ قُتِلُواْ فىِ سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتَا بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ(169) فَرِحِينَ بِمَا ءَاتَئهُمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَ يَسْتَبْشرُِونَ بِالَّذِينَ لَمْ يَلْحَقُواْ بهِِم مِّنْ خَلْفِهِمْ أَلَّا خَوْفٌ عَلَيهِْمْ وَ لَا هُمْ يَحْزَنُونَ(170) يَسْتَبْشرُِونَ بِنِعْمَةٍ مِّنَ اللَّهِ وَ فَضْلٍ وَ أَنَّ اللَّهَ لَا يُضِيعُ أَجْرَ الْمُؤْمِنِينَ(171)آل‌عمران

ترجمه المیزان:

البته نپنداريد كه شهيدان راه خدا مرده‌‏اند بلكه زنده به حيات ابدى شدند و در نزد خدا متنعم خواهند بود (169). آنان به فضل و رحمتى كه از خداوند نصيبشان گرديده شادمانند و به آن مؤمنان كه هنوز به آنها نپيوسته‌‏اند و بعدا در پى آنها به راه آخرت خواهند شتافت مژده دهند كه از مردن هيچ نترسند و از فوت متاع دنيا هيچ غم مخورند (170). و آنها را بشارت به نعمت و فضل خدا دهند و اينكه خداوند اجر اهل ايمان را هرگز ضايع نگرداند (171)آل‌عمران

توجه کنید که کلمه لم یلحقوا تصریح میکند که مربوط به روز قیامت نیست، و لذا هر چند در ده‌ها آیه، خود را میکشد که تاویل و توجیه کند و همه را به روز قیامت برگرداند، فورا این کلمه (لم یلحقوا) مشتش را باز میکند! چون روز قیامت روز حشر همه و یوم الجمع است یجمعکم لیوم الجمع لا ریب فیه است.
.

hosyn
پیشنهاد دیگری هم دارم! اگر مایلید کلمه مجرمون را که خیلی به آن علاقه دارید و حرف آنها ر ا مرتب شاهد میآورید برند خودتان کنید!:

وَ يَوْمَ تَقُومُ السَّاعَةُ يُقْسِمُ الْمُجْرِمُونَ مَا لَبِثُواْ غَيرَْ سَاعَةٍ كَذَالِكَ كاَنُواْ يُؤْفَكُونَ(55) وَ قَالَ الَّذِينَ أُوتُواْ الْعِلْمَ وَ الْايمَانَ لَقَدْ لَبِثْتُمْ فىِ كِتَابِ اللَّهِ إِلىَ‏ يَوْمِ الْبَعْثِ فَهَذَا يَوْمُ الْبَعْثِ وَ لَاكِنَّكُمْ كُنتُمْ لَا تَعْلَمُونَ(56)روم

روزى كه رستاخير بپا شود، بزه‏كاران سوگند خورند كه جز ساعتى درنگ نكرده‏‌اند، روش آنان در دنيا هم همين طور بود كه حق را باطل، و آيات داراى دلالت را بى دلالت وانمود مى‏كردند (55). و كسانى كه علم و ايمان داده شدند، گويند همان طور كه خدا در كتابش خبر داده بود، طول مدت بين دنيا و آخرت را خوابيده‏ايد، و اين همان آخرت و روز رستاخير است، اما شما در دنيا به آن علم و ايمان نداشتيد (56).

ببینید این دو آیه شریفه، تفاوت آشکار بین: درک مردگان از کسانی که علم و ایمان داده شدند، و بین درک مردگان از مجرمین، را نسبت به درنگ آنها در عالم برزخ تا قیامت، توضیح میدهد:

مجرم‌ها قسم میخورند که بیش از یک ساعت درنگ نکرده‌اند! اما کسانی که علم و ایمان داده شدند به آنها میگویند: ما شاء الله پسر نادان! (و لکنکم کنتم لا تعلمون) شما در کتاب الهی درنگ کردید تا امروز که روز بعث است!

عجب! این کسانی که علم و ایمان داده شدند، مگر از کجا میدانند: لبثتم فی کتاب الله! اگر خودشان هم مثل آنها گمان میکنند که ساعتی بیشتر درنگ نکرده‌اند؟!

پس معلوم میشود که هر چه اشخاص مغرض، از بی خبری مردگان میگویند، از بی خبری مردگان مجرم میگویند! و یواشکی از حالت آگاهانه کسانی که علم و ایمان داده شدند و مجرمین را از حالت بهت و بی خبری در میاورند، فرار میکنند!
قديمي Thursday 11 April 2019   #418
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2357
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=158

نقل قول:

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و......نوشته شده است
سلام
به هر حال من نظر خودم را نوشتم و شما نیز همچنین. نه من مجبورم نظر شما را بپذیرم و نه شما نظر مرا
نظر شما برای خودتان و نظر من نیز برای خودم

hosyn

بسیار خوب، دوست گرامی، و اگر در ضمن بحث، ناخواسته بی ادبی از من خدمت شما سر زده، عذرخواهی میکنم، و مادامیکه بحث و فکر و نظر باشد، هیچ مشکلی نیست، اما میدانید که در فضای مجازی نمیدانیم چه کسانی و با چه انگیزه‌هائی مشغول کار هستند، در فضای مجازی، هیچ کس معلوم نیست چه کاره است؟ و در حرفهایش و انشا‌های زیبایش، چه قصد و مقصد و مقصودی دارد؟ زمان ما همه (اسب تروا) شنیده‌اند، بهترین فضا برای اسب تروا، فضای مجازی است، اول، همه چیز یک مسلمان را در آن تشکیک میکنند جز قرآن، و وقتی همه چیز را از او گرفتند، بسیار راحت در یکی دو جلسه، قرآن را هم از او میگیرند، و این معنای اسب تروا است که ماسک تمسک قرآن و بازگشت به توحید بر چهره دارد.

خدا عاقبت خیر عنایت فرماید.
.

همانطور که قبلا گفتم اگر این شخص مسیر فکری او اینگونه بوده و هست، مانعی از بحث علمی نیست، و خلاصه روزی زمان دندان‌گردی به سر میرسد، و بنده هم ده‌باره از او معذرت خواهی میکنم، هر چند این احتمال ضعیف به نظر میرسد، به خاطر این که به خیال خود، حرفه‌ای عمل میکند! امروزه مهمترین حرف را در فضای رسانه، تکرار میزند، به همراه دو چیز دیگر، یکی چند رسانه را به کمک هم آوردن، و دیگری مهندسی و سپس معماری اطلاعات چندرسانه‌ای، و خوب، ما هم مقصدی داریم بسیار ساده‌تر از مقصد از حرفه‌ای آنها! پشه و نمرود!
قديمي 4 هفته پيش   #419
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2358
نقل قول:
در اصل توسط غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و...ghanet نوشته شده است

حسین؛ تو بعد از پست 2257 یعنی از صفحه 151 تا پست 2302 در صفحه 154، چهار صفحه مرا سین جیم کردی و بعد دوباره پریدی شاخه ای دیگر و من با اینکه سر درگمی و بی هدفی تو را به عینه می دیدم، با حوصله پاسخت را می دادم.
حالا تا از آخرین جواب بنده یعنی پست 2301 ادامه ندهی ، همانگونه که گفتم؛ محال است دیگر جوابت را بدهم و با تو وارد بحث شوم. اگر قصد داری مباحثه را ادامه دهی باید برگردی به لینک زیر و از پست 2301 ادامه دهی و الا مباحثه هیچ فایده ای نخواهد داشت چون تو باز هم به شاخه ای دیگر خواهی پرید.

http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=154

hosyn
دوست گرامی، به موضع بحث که لینک دادید مراجعه کردم، اگر واقعا تصور شما این بوده و هست که بنده به شاخه دیگر پریدم ضمن عذرخواهی از کم‌کاری مختصر بنده، واقعا گمانم این بود که بزنگاه بحث را متوجه میشوید، ببینید در جواب شما کلمه دنیا آمده، و من دقیقا آیه‌ای آوردم که کلمه آخرت در آن است تا سخن شما را نقض کنم، ولی کم‌کاری بنده این بود که کلمه آخرت را که تاکید سخن من بر آن بود رنگی و درشت نکردم، آیا وقتی شما جواب میدهد: در دنیا، و مقابل دنیا آخرت است، و کسی آیه‌ای برای نقض حرف شما بیاورد که کلمه آخرت در آن باشد، آیا به نظر شما به شاخه‌ای دیگر پریده است؟:

نقل قول:

نقل قول:
در اصل توسط ghanet نوشته شده است
در همین دنیا

بسیار خوب، پس چون بحث ما صرفا بحث قرآنی است، این آیه قرآن کریم را ترجمه بفرمایید، هر ترجمه که قبول دارید، تا سؤالم را مطرح کنم:

قُلْ إِنْ كانَتْ لَكُمُ الدَّارُ الْآخِرَةُ عِنْدَ اللَّهِ خالِصَةً مِنْ دُونِ النَّاسِ فَتَمَنَّوُا الْمَوْتَ إِنْ كُنْتُمْ صادِقينَ (البقرة 94)
.

hosyn
آیا وقتی میگویید: در دنیا، و میگویم: پس چرا قرآن کسی را که مدعی آخرت است، حواله به آرزوی مردن میدهد، و حال آنکه با مردن که به قول شما، از دنیا بیرون نمیرود، و داخل آخرت که مورد ادعای او هست نمیشود، چرا باید آرزوی مرگ کند؟ آیا این پریدن به شاخه دیگر است؟

من سؤالی کردم که دو گزینه بیشتر نداشت، و با انتخاب هر گزینه، استدلالم ادامه پیدا میکرد، و گرنه به صرف اینکه شما بگویید در دنیا، چه بحثی میتواند ادامه یابد، خلاف واضحات هر کافر و مسلمان میگویید، و بعد میگویید به شاخه دیگر پریدی! کدام کافر میگوید: متدین میگوید وقتی مردی، هنوز در دنیا هستی؟! خوب شما میگویید! باید طبق این گزینه ناصحیح شما، آیه‌ای از قرآن آورد که دقیقا کلمه دنیا یا مقابلش آخرت در آن باشد و بتواند نشان دهد که ادعای شما (در دنیا) صحیح نیست، و نام این، هرگز پریدن به شاخه دیگر نیست.

شما به خیالتان وقتی کسی مرده است، و شما میگویید هنوز در دنیاست! بنده هم باید بگویم: هورا! پس عالم برزخ نداریم! به نظر شما این گونه جواب، هرگز به شاخه دیگر پریدن، نیست! اما اگر از لفظ آخرت استدلال کند که در دنیا نیست، وای به حالش! به شاخه دیگر پریده است!

این آیه شریفه هم در ذهنم بود، ولی آن وقت برای اینکه بحث شلوغ نشود نیاوردم:

قالُوا لَنْ نُؤْثِرَكَ عَلى‏ ما جاءَنا مِنَ الْبَيِّناتِ وَ الَّذي فَطَرَنا فَاقْضِ ما أَنْتَ قاضٍ إِنَّما تَقْضي‏ هذِهِ الْحَياةَ الدُّنْيا (طه 72)

این آیه هم از قول ساحرین زمان فرعون پس از تهدید فرعون، نقل میکند که ساحرین میگویند: وقتی ما را بکشی، حیات دنیای ما سپری شده است، نه اینکه هنوز در دنیا هستیم.

ولی آیه قبلی برای پیشرفت بحث، بهتر بود.
قديمي 4 هفته پيش   #420
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2363
نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و.نوشته شده است
. آیا همچنان تصور می کنی بنده متوجه مطلب شما نشده ام؟!

hosyn

بلی، دقیقا هنوز معتقدم متوجه منظور من نشدید، چون شما از پست ۲۳۰۵ کلام خودتان را آوردید که گفتید: (ربطش این است که با مرگ قیامت برپا می شود و آخرت زود در می رسد) اما وقتی در پست ۲۳۰۶ پرسیدم: (فرض گرفتیم که دو نفر از یک خانواده یکی در خواب مرده است، فردای آن روز که مشغول دفن او هستند، آیا آخرت رسیده و قیامت بر پا شده است؟) در پست ۲۳۰۷ فورا برگشتید و گفتید: (خیر) ، تناقض! خلاصه بلی یا خیر؟ برپا شده است یا خیر؟ و چون با سؤال من مواجه شدید: (پس چرا باید آروزی مرگ کند و زیر خروارها خاک برود؟ در حالی فقط آخرت برای اوست.) دوباره برگشتید و گفتید: (عرض کردم با مرگ قیامت برای او برپا می شود و آخرتی که گمان می کند به او تعلق دارد از راه می رسد)، ببینید فقط یک کلمه (برای او) اضافه کردید که کار را مشکل‌تر کرد! چون کسی که به قول شما آخرت برای او میخواهد بر پا شود چرا جمع بین دنیا و آخرت نکند؟ خیر الدنیا و الآخرة آیا بد است؟ صد سال زندگانی کند، و آرزوی مرگ هم نکند، و بعد از صد سال زندگانی خوش دنیا، به محض مردن به گفته شما برای او قیامت بر پا میشود، خوب، هم صد سال عمر کرده و هم سریعا به قیامت رسیده! چرا قرآن به یهود میگوید اگر عالم آخرت برای شماست فورا آرزوی مرگ کنید؟ جز این است که آنها را حواله به نقد میدهد؟ نه به نسیه میلیونها سال دیگر که پس از خواب عمیق هیچ نفهم به ان برسد؟

برای اینکه مقصود من را بفهمید، در اتاق تنهایی بنشینید، و بدون هیچ گونه نمایش بیرونی، فقط به ته دل خودتان مراجعه کنید، و بگویید: چون من از دین مادری بیرون آمدم، و فقط سراغ قران آمدم، و رضایت خدا و عالم آخرت را کسب کردم، پس واقعا حال ذهنی الآن من این است که آرزو میکنم هر چه زودتر بمیرم!

اگر چنین آرزویی از صمیم قلب و فطرت خودتان دارید حرف من را قبول نکنید، اما اگر میبینید رسیدن به خیر آخرت که فرض کردید به آن رسیدید، منافاتی با زنده بودن شما ندارد، و چه الآن بمیرید و دفعتا بیدار شوید، یا صد سال زندگی کنید و بعد بمیرید و دفعتا بیدار شوید، هیچ تفاوتی در خروجی کار نمیدهد، ممکن نیست آروزی مردن الآن کنید.

و اگر مقصود شما از اینکه (برای او قیامت برپا میشود) رسیدن به دار آخرت و نعمتهای آن است، و به قول معروف قائل به قیامت صغری هستید، که این حرف، عین قبول عالم برزخ و بالاتر از آن بالفعل است، خودش را آوردید و اسمش را نیاورید! ولی شما فعلا صلاحتان این است که عالم برزخ را قبول نداشته باشید!

نگفتید چرا فقط مجرمون میگویند: ما ساعتی بیش درنگ نکردیم؟
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 11:57AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه