بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 11 March 2015   #16
Jamshidkiani
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Nov 2013
پاسخ‌ها: 234
ج: یهود ، داعش پیوندی اصیل و کهن !

ناچار نیستید نظریه‎هایی ارائه دهید که در اثبات آن ، اینچنین وامانده شوید.

اگر سخن مستندی دارید بگویید ، و اگر نه ، من بیش از این وقتم را برای شما

تلف نمی‎کنم.
------------------------------------------------------------------------------------
نقل قول:
تعریف شما از سند چیست و در این قبیل بحثها به چه چیزی استناد باید کرد ؟

سند ، ماده‎ی خام و اولیه در پژوهش‎های تاریخی است و به این دلیل که از اهمیت فوق‎العاده‎ای

برخوردار است ، وسواس فوق‎العاده‎ای نیز می‎طلبد.
-------------------------------------------------------------------------------
نقل قول:
اما در مورد یهودی بودن سلسله خاخام منشیان مدارک متعددی موجود است هر چند که قبلا هم گفتم که یهودی بودن به معنی بد بودن مطلق نیست و کورش اگر چه با یهود نیکرفتار بود اما بعد این یهود بودند که با سوار شدن بر موج قدرت ، کودتایی علیه فرزندان کورش و قتل عام ایرانیان برداشتند .

در بند ۲۷ از ترجمه استوانه مشهور حقوق بشر ( که بیشتر به حقوق یهود شبـاهت دارد) نوشته دکتر عبدالمجید ارفعی این جملات را می بینیم: مردوک (مردوخ) ، خدای بزرگ، از کردارهای من شاد شد و مرا (کورش) پادشاهی که پرستنده اوست به بزرگواری افزونی داد ….
نه برای قتل عام ایرانیان سند آورید و نه سایر ادعاهایتان.

اینکه «بیشتر به حقوق یهود شباهت دارد» دیگر چه صیغه‎ای است؟

در بخشی که از سخنان کوروش بزرگ نقل کرده‎اید ، چه ایرادی وجود دارد؟
---------------------------------------------------------------------------------
نقل قول:
شیمعون پـِرِس (شیمون پرز) (Shimon Peres) نهمین رییس رژیم اسراییل، طی یک مصاحبه زنده با یک رسانه ی عرب زبان با عنوان پانت، در پاسخ به سوال کاربر فیس بوکی این رسانه که خود را ایرانی معرفی نموده بود، مدعی شد که: کوروش کبیر یک "صهیونیست" بود و ما بطور تاریخی پیوسته با ایران دارای روابط خوبی بوده ایم.
شیمون پرز نیز به مانند دیگر دشمنان تاریخ و مفاخر ایران (مثل پان‎ترک‎ها و پان‎عرب‎ها و

اسلام‎گرایان و غیره) (البته مرزکشیدن بین «پان‎عرب‎ها» و «اسلام‎گرایان» ، کمی دشوار است)

به دنبال مصادره‎ی عناصر افتخارآمیز ایرانیان است.

آیا یاوه‎سراییِ شیمون پرز تقصیر کوروش است؟؟!!
------------------------------------------------------------------------------------
نقل قول:
چرا کورش در منشورش 12 بار مردوخ یا مردوک خدای یهود را ستایش میکند ؟

ای کاش به جای تکرار لاطائلات و ترهات پورپیرار ، کمی دین‎شناسی و استوره‎شناسی

می‎آموختید تا «مردوک» را «خدای یهود»!!!! به شمار نیاورید.

مردوک خدای یهودیان است یا خدای بابلیان؟!
----------------------------------------------------------------------------------
نقل قول:
ابن البلخی گوید: «و مادر این کی‌رش دختر یکی بود از انبیاء بنی‌اسرائیل مادر او را «اشین» گفتندی و برادر مادرش او را توریه آموخته بود و سخت دانا و عاقل بود و بیت‌المقدس را آبادان کرد به فرمان بهمن و هرچه از مال و چارپایان و اسباب بنی‌اسرائیل در خزانه و در دست کسان بخت‌النصر در خزانه بهمن مانده بود به ایشان داد و بعضی از اهل تواریخ گفته‌اند کی در کتابی از آن پیغمبر بنی‌اسرائیل یافته‌اند که ایزد عزوجل وحی فرستاد بهمن را کی من ترا گزیدم... و این توفیق یافت و نام او در کتاب کوروش است. فارسنامه، ص ۴۴.

مسعودی گوید: «گفته شده است که مادر کوروش از بنی‌اسرائیل بود و دانیال کوچک دائی او محسوب می‌شد.

و ابن خلدون گوید: «یقال انه الذی رد بنی‌اسرائیل الی بلادهم و ان امه کانت من بنی طالوت و یقال ذلک هو حافد بهمن

یهود به کورش مسیح خداوند میگویند .

ولى كيرش العيلمي من ولد عيلم بن سام بن نوح .
مادر کوروش ، «ماندانا» نام داشته و اهل «ماد» بوده است.

همچنین ، نقل قول‎ها را کامل نیاورده‎اید.

«مسعودی» می‎گوید :
{ گویند وی (=بهمن) به دوران پادشاهی خود ، باقیمانده‎ی بنی‎اسرائیل را به بیت‎المقدس

پس فرستاد و اقامت‎شان در بابل تا هنگام بازگشت به بیت‎المقدس هفتاد سال بود و این در ایام

«کوروش ایرانی» بود. }
[مروج‎الذهب ▬ جلد 1 ▬ مسعودی ▬ برگردان : ابوالقاسم پاینده ▬ رویه‎ی 225]

■ «ابن خلدون» :
{ کوروش همان کسی است که بنی‎اسرائیل را به بیت‎المقدس بازگردانید و بنی‎اسرائیل

بیت‎المقدس را – چنانکه خواهیم گفت – آبادان ساختند و دولتی تشکیل دادند. در باب آن کوروش

که بنی‎اسرائیل را به قدس بازگردانید اختلاف است. اگر چه همه متفق‎اند که ایرانی است.

بعضی می‎گویند که پادشاه نبود بلکه از جانب کیکاووس و کیخسرو پسر سیاوش و پس از انها

لهراسب ، بر خوزستان و اعمال آن حکومت می‎کرد و مردی عظیم‎الشأن بود و پادشاه نبود. }
[تاریخ ابن خلدون ▬ جلد 1 ▬ ابن خلدون ▬ برگردان : عبدالمحمد آیتی ▬ رویه‎ی 115]
-------------------------------------------------------------------------------------------
نقل قول:
چرا از همان آغاز فرمان‌روایی بردیا، گروهی از بزرگان یهودی خاخام منشی، مخالفت و ناسازگاری خود را با پادشاه جدید به گونه‌ای ابراز داشتند؟
طبق کدام سند چنین ادعایی را مطرح می‎کنید؟

شما در تخیلات خاخام منشی!! خودتان باقی بمانید.
--------------------------------------------------------------
نقل قول:
چرا بعد از فتح بابل وآزادشدن سفر یهودیان ، عده زیادی از یهودیان در ایران ماندند وبدستور تورات بسرزمین مقدس نکوچیدند ؟!
وقتی برای ادعایتان سند ندارید ، ناچار می‎شوید که از چنین مواردی استفاده کنید.

بنابراین طبق گفته‎ی شما ، اینکه برخی از یهودیان به جای برگشتن به سرزمین اصلی خودشان ،

در ایران باقی ماندند ، نشان می‎دهد که هخامنشیان گماشته‎ی یهود بودند!!

نمی‎دانم آن مقدمه ، با این نتیجه چه ارتباطی دارد!
Jamshidkiani حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 12 March 2015   #17
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

تاريخ ثبت نام: Jul 2007
پاسخ‌ها: 3,608

نقل قول:
در اصل توسط Jamshidkiani نوشته شده است نمايش نوشته
ناچار نیستید نظریه‎هایی ارائه دهید که در اثبات آن ، اینچنین وامانده شوید.

اگر سخن مستندی دارید بگویید ، و اگر نه ، من بیش از این وقتم را برای شما

تلف نمی‎کنم.
شما بهتر است ابتدا کمی مطالعه کنید ، حد اقل تورات را بخوانید تا چنین در برابر مستندات اینجانب متحیر نشوید .....

نقل قول:

سند ، ماده‎ی خام و اولیه در پژوهش‎های تاریخی است و به این دلیل که از اهمیت فوق‎العاده‎ای

برخوردار است ، وسواس فوق‎العاده‎ای نیز می‎طلبد.
-------------------------------------------------------------------------------

نه برای قتل عام ایرانیان سند آورید و نه سایر ادعاهایتان.

اینکه «بیشتر به حقوق یهود شباهت دارد» دیگر چه صیغه‎ای است؟

در بخشی که از سخنان کوروش بزرگ نقل کرده‎اید ، چه ایرادی وجود دارد؟
در تورات کتاب استر ماجرای قتل عام ایرانیان بدستور معشوقه خشایارشا به تفصیل آمده است ، البته موید به شواهد متقن دیگر ، سندی بالاتر از این :

ترجمه عربی که قبلا آوردم اگر نمیدانید بگویید تا برایتان ترجمه کنم :

أستير ٨:‏١ فِي ذلِكَ الْيَوْمِ أَعْطَى الْمَلِكُ أَحَشْوِ‍يرُوشُ لأَسْتِيرَ الْمَلِكَةِ بَيْتَ هَامَانَ عَدُوِّ الْيَهُودِ. وَأَتَى مُرْدَخَايُ إِلَى أَمَامِ الْمَلِكِ لأَنَّ أَسْتِيرَ أَخْبَرَتْهُ بِمَا هُوَ لَهَا.
أستير ٨:‏٧ فَقَالَ الْمَلِكُ أَحَشْوِ‍يرُوشُ لأَسْتِيرَ الْمَلِكَةِ وَمُرْدَخَايَ الْيَهُودِيِّ: "هُوَذَا قَدْ أَعْطَيْتُ بَيْتَ هَامَانَ لأَسْتِيرَ، أَمَّا هُوَ فَقَدْ صَلَبُوهُ عَلَى الْخَشَبَةِ مِنْ أَجْلِ أَنَّهُ مَدَّ يَدَهُ إِلَى الْيَهُودِ.

---------------------------------------------------------------------------------
نقل قول:
شیمون پرز نیز به مانند دیگر دشمنان تاریخ و مفاخر ایران (مثل پان‎ترک‎ها و پان‎عرب‎ها و

اسلام‎گرایان و غیره) (البته مرزکشیدن بین «پان‎عرب‎ها» و «اسلام‎گرایان» ، کمی دشوار است)

به دنبال مصادره‎ی عناصر افتخارآمیز ایرانیان است.

آیا یاوه‎سراییِ شیمون پرز تقصیر کوروش است؟؟!!
قبلا هم نوشتم که تورات به کورش لقب مسیح خداوند وناجی یهود را داده است .
نقل قول:
ای کاش به جای تکرار لاطائلات و ترهات پورپیرار ، کمی دین‎شناسی و استوره‎شناسی

می‎آموختید تا «مردوک» را «خدای یهود»!!!! به شمار نیاورید.

مردوک خدای یهودیان است یا خدای بابلیان؟!
مردوک یا مرداخ یا مردوخ همان بت معروف تورات است که به اسم مولک هم در تورات فعلی آمده است ویهود بیرحم فرزندانشان را در برابرش قربانی میکردند !

و خدای بابلیان هم بود اما خنده دار اینجاست که پان ایرانیان که کوروش را پارسی میدانند در اینجا هیچ توجیهی بر ستایش خدای عیلامیان توسط کورش ندارند !!!!! پس قبول کنید که کورش فارسی نبود .....

بند شش کتیبه که کورش گفته:
او (پادشاه قبلی)کار ناشایست قربانی کردن را رواج داد که پیش از ان نبود ... هر روز کارهای ناپسند میکرد،خشونت و بدکرداری.

----------------------------------------------------------------------------------
نقل قول:
مادر کوروش ، «ماندانا» نام داشته و اهل «ماد» بوده است.

همچنین ، نقل قول‎ها را کامل نیاورده‎اید.

«مسعودی» می‎گوید :
{ گویند وی (=بهمن) به دوران پادشاهی خود ، باقیمانده‎ی بنی‎اسرائیل را به بیت‎المقدس

پس فرستاد و اقامت‎شان در بابل تا هنگام بازگشت به بیت‎المقدس هفتاد سال بود و این در ایام

«کوروش ایرانی» بود. }
[مروج‎الذهب ▬ جلد 1 ▬ مسعودی ▬ برگردان : ابوالقاسم پاینده ▬ رویه‎ی 225]

■ «ابن خلدون» :
{ کوروش همان کسی است که بنی‎اسرائیل را به بیت‎المقدس بازگردانید و بنی‎اسرائیل

بیت‎المقدس را – چنانکه خواهیم گفت – آبادان ساختند و دولتی تشکیل دادند. در باب آن کوروش

که بنی‎اسرائیل را به قدس بازگردانید اختلاف است. اگر چه همه متفق‎اند که ایرانی است.

بعضی می‎گویند که پادشاه نبود بلکه از جانب کیکاووس و کیخسرو پسر سیاوش و پس از انها

لهراسب ، بر خوزستان و اعمال آن حکومت می‎کرد و مردی عظیم‎الشأن بود و پادشاه نبود. }
[تاریخ ابن خلدون ▬ جلد 1 ▬ ابن خلدون ▬ برگردان : عبدالمحمد آیتی ▬ رویه‎ی 115]
-------------------------------------------------------------------------------------------

طبق کدام سند چنین ادعایی را مطرح می‎کنید؟

شما در تخیلات خاخام منشی!! خودتان باقی بمانید.
--------------------------------------------------------------

وقتی برای ادعایتان سند ندارید ، ناچار می‎شوید که از چنین مواردی استفاده کنید.
مسعودی ودیگران آورده اند که مادر کورش :

وقد قيل: إن أم كورش كانت من بني إسرائيل، وكان دانيال الأصغر خاله، وكانت مدة ملك كورش ثلاثَاَ وعشرين سنة،...مروج الذهب

همچنین طبری آورده که یهود در هخامنشیان کاملا نفوذ داشتند :

أخشوارش انصرف إلى بهمن من عند بختنصر محمودا فولاه ذلك الوقت بابل وناحيتها وكان السبب في ولايته فيما زعم أن رجلا كان يتولى لبهمن ناحية السند والهند يقال له كراردشير بن دشكال خالفه ومعه من الأتباع ستمائة ألف فولى بهمن أخشويرش الناحية وأمره بالمسير إلى كراردشير ففعل ذلك وحاربه فقتله وقتل أكثر أصحابه فتابع له بهمن الزيادة في العمل وجمع له طوائف من البلاد فلزم السوس وجمع الأشراف وأطعم الناس اللحم وسقاهم الخمر وملك بابل إلى ناحية الهند والحبشة وما يلي البحر وعقد لمائة وعشرين قائدا في يوم واحد الألوية وصير تحت يد كل قائد ألف رجل من أبطال الجند الذين يعدل الواحد منهم في الحرب بمائة رجل وأوطن بابل وأكثر المقام بالسوس وتزوج من سبي بني إسرائيل امرأة يقال لها أشتر ابنة أبي حاويل كان رباها ابن عم لها يقال له مردخى وكان أخاها من الرضاعة لأن أم مردخى أرضعت أشتر وكان السبب في تزوجه إياها قتله امرأة كانت له جليلة جميلة خطيرة يقال لها وشتا فأمرها بالبروز ليراها الناس ليعرفوا جلالتها وجمالها فامتنعت من ذلك فقتلها فلما قتلها جزع لقتلها جزعا شديدا فأشير عليه باعتراض نساء العالم ففعل ذلك وحببت إليه أشتر صنعا لبني إسرائيل فتزعم النصارى أنها ولدت له عند مسيره إلى بابل ابنا فسماه كيرش وأن ملك أخشويرش كان أربع عشرة سنة وقد علمه مردخى التوراة ودخل في دين بني إسرائيل وفهم عن دانيال النبي عليه السلام ومن كان معه حنيئذ مثل حننيا وميشايل وعازريا فسألوه بأن يأذن لهم في الخروج إلى بيت المقدس فأبى وقال لو كان معي منكم ألف نبي ما فارقني منكم واحد ما دمت حيا وولى دانيال القضاء وجعل إليه جميع أمره وأمره أن يخرج كل شيء في الخزائن مما كان بختنصر أخذه من بيت المقدس ويرده وتقدم في بناء بيت المقدس فبني وعمر في أيام كيرش بن أخشويرش وكان ملك كيرش مما دخل في ملك بهمن وخماني اثنتين وعشرين سنة
ومات بهمن لثلاث عشرة سنة مضت من ملك كيرش وكان موت كيرش لأربع سنين مضين من ملك خماني فكان جميع ملك كيرش بن أخشويرش اثنتين وعشرين سنة

نقل قول:
بنابراین طبق گفته‎ی شما ، اینکه برخی از یهودیان به جای برگشتن به سرزمین اصلی خودشان ،

در ایران باقی ماندند ، نشان می‎دهد که هخامنشیان گماشته‎ی یهود بودند!!

نمی‎دانم آن مقدمه ، با این نتیجه چه ارتباطی دارد!
کوروش در تورات چنین معرفی می‌شود:
«کوروش پادشاه فارس چنین می‌فرماید: خدای خالق آسمان‌ها همه کشورهای زمین را به من داده و مرا امر فرموده است که خانه‌ای برای وی در اورشلیم که در یهودا است بنا نمائیم !

کانال تلگرامی اینجانب :
https://telegram.me/kamelee
وگروه شيعه واقعي ومناظره فرهيختگان :
https://t.me/joinchat/BlQSjz1xYw0rVOxakodP1A
خیرالبریه حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 12 March 2015   #18
Jamshidkiani
عضو ثابت

----------------------------------------------------------------------------------------
نقل قول:
شما بهتر است ابتدا کمی مطالعه کنید ، حد اقل تورات را بخوانید تا چنین در برابر مستندات اینجانب متحیر نشوید .....
لازم نیست شما مرا به مطالعه دعوت کنید. اگر خودتان کمی مطالعه داشتید ، چنین گزافه‎هایی

نمی‎گفتید. تورات را هم بارها خوانده‎ام.
-----------------------------------------------------------------
نقل قول:
در تورات کتاب استر ماجرای قتل عام ایرانیان بدستور معشوقه خشایارشا به تفصیل آمده است ، البته موید به شواهد متقن دیگر ، سندی بالاتر از این :

ترجمه عربی که قبلا آوردم اگر نمیدانید بگویید تا برایتان ترجمه کنم :

أستير ٨:‏١ فِي ذلِكَ الْيَوْمِ أَعْطَى الْمَلِكُ أَحَشْوِ‍يرُوشُ لأَسْتِيرَ الْمَلِكَةِ بَيْتَ هَامَانَ عَدُوِّ الْيَهُودِ. وَأَتَى مُرْدَخَايُ إِلَى أَمَامِ الْمَلِكِ لأَنَّ أَسْتِيرَ أَخْبَرَتْهُ بِمَا هُوَ لَهَا.
أستير ٨:‏٧ فَقَالَ الْمَلِكُ أَحَشْوِ‍يرُوشُ لأَسْتِيرَ الْمَلِكَةِ وَمُرْدَخَايَ الْيَهُودِيِّ: "هُوَذَا قَدْ أَعْطَيْتُ بَيْتَ هَامَانَ لأَسْتِيرَ، أَمَّا هُوَ فَقَدْ صَلَبُوهُ عَلَى الْخَشَبَةِ مِنْ أَجْلِ أَنَّهُ مَدَّ يَدَهُ إِلَى الْيَهُودِ.
اگر چشمانتان را کمی باز کنید ، می‎بینید که مدت‎ها قبل ، تاپیکی درباره‎ی کتاب

استر نوشته‎ام و آن را نقد کرده‎ام. (+)

کتاب استر هیچ پایه و اساس تاریخی ندارد و یک دروغ مضحک است.

شواهد زبان‎شناسی و تاریخی اثبات کرده‎اند که کتاب‎هایی چون «استر» و «دانیال» (که در آنها

یهودیان ابتدا در خطر هستند اما سپس نجات می‎یابند) در دوره‎ی تسلط سلوکیان بر یهودیان

نوشته شده‎اند ؛ و یهودیان این داستان‎ها را برای دلگرمی مردم از ستم یونانیان ساخته‎اند که

موضوعی مفصل است.
---------------------------------------------------------------------------------------
نقل قول:
قبلا هم نوشتم که تورات به کورش لقب مسیح خداوند وناجی یهود را داده است .
هم در این بخش و هم در بسیاری دیگر از بخش‎های نوشته‎هایتان ، جایگاه بلند کوروش

در تورات ، و اینکه توراتْ کوروش را فرستاده‎ی خدای یهود می‎داند را دستاویزی برای

گماشتگی کوروش از سوی یهودیان ساخته‎اید!!

و به این ترتیب ، از یک مفهوم ساده‎ی دینی و اعتقادی سوء استفاده کرده‎اید.

یهودیان به این دلیل که کوروش ، آنها را از اسارت بابل رهانید ، ارج و احترام بسیاری برای او

قائل بودند و مطابق با اعتقادات و اصطلاحات دینی خودشان او را توصیف کرده‎اند.

چنانکه یونانیان نیز پادشاهان هخامنشی را به «زئوس» (خدای خدایانِ یونان) تشبیه کرده‎اند.

و همچنین هنگام نام‎بردن از خدایانی که توسط ایرانیان پرستش می‎شدند ، معادل یونانیِ آن خدا

در اساتیر یونانی را ذکر کرده‎اند.

هرودوت درباره‎ی ایرانیان می‎گوید :
{ آنان در بلندترین قله‎ی کوهها برای «زئوس» قربانی می‎کنند و منظورشان از زئوس ، گنبد

نیلگون آسمان است. }
[ کتاب 1 ▬ بند 131]

پس لابد باید بگوییم که هخامنشیان ، گماشته‎ی یونانیان نیز بوده‎اند!
نقل قول:
مردوک یا مرداخ یا مردوخ همان بت معروف تورات است که به اسم مولک هم در تورات فعلی آمده است ویهود بیرحم فرزندانشان را در برابرش قربانی میکردند !
حالا که از اشتباهتان آگاهی یافته‎اید ، به دنبال ماستمالی آن هستید.

بر چه اساسی مولک و مردوک را یکی می‎دانید؟

واژه‎ی «مولک» باید از ریشه‎ی «ملک» به معنی «پادشاه» باشد.

در حالی که «مردوک» اصلاً ریشه‎ای دیگر دارد و با واژه‎ی «مرداس» (=نامِ پدر ضحاک در

اساتیر ایرانی که اهل بین‎النهرین بوده است) و همچنین با لقبِ ضحاک (ماردوش) در پیوند است.
--------------------------------------------------------------------------------------
نقل قول:
مسعودی ودیگران آورده اند که مادر کورش :

وقد قيل: إن أم كورش كانت من بني إسرائيل، وكان دانيال الأصغر خاله، وكانت مدة ملك كورش ثلاثَاَ وعشرين سنة،...مروج الذهب
امروزه اثبات شده است که مادر کوروش «ماندانا» بوده است.

همچنین ، بر فرض محال که مادر کوروش ، یهودی بوده باشد (که نبوده است) ، باز هم این

موضوع ، تأییدکننده‎ی ادعاهای شما درباره‎ی رابطه‎ی هخامنشیان با یهودیان نیست.
---------------------------------------------------------------------------------------------
نقل قول:
همچنین طبری آورده که یهود در هخامنشیان کاملا نفوذ داشتند :

أخشوارش انصرف إلى بهمن من عند بختنصر محمودا فولاه ذلك الوقت بابل وناحيتها وكان السبب في ولايته فيما زعم أن رجلا كان يتولى لبهمن ناحية السند والهند يقال له كراردشير بن دشكال خالفه ومعه من الأتباع ستمائة ألف فولى بهمن أخشويرش الناحية وأمره بالمسير إلى كراردشير ففعل ذلك وحاربه فقتله وقتل أكثر أصحابه فتابع له بهمن الزيادة في العمل وجمع له طوائف من البلاد فلزم السوس وجمع الأشراف وأطعم الناس اللحم وسقاهم الخمر وملك بابل إلى ناحية الهند والحبشة وما يلي البحر وعقد لمائة وعشرين قائدا في يوم واحد الألوية وصير تحت يد كل قائد ألف رجل من أبطال الجند الذين يعدل الواحد منهم في الحرب بمائة رجل وأوطن بابل وأكثر المقام بالسوس وتزوج من سبي بني إسرائيل امرأة يقال لها أشتر ابنة أبي حاويل كان رباها ابن عم لها يقال له مردخى وكان أخاها من الرضاعة لأن أم مردخى أرضعت أشتر وكان السبب في تزوجه إياها قتله امرأة كانت له جليلة جميلة خطيرة يقال لها وشتا فأمرها بالبروز ليراها الناس ليعرفوا جلالتها وجمالها فامتنعت من ذلك فقتلها فلما قتلها جزع لقتلها جزعا شديدا فأشير عليه باعتراض نساء العالم ففعل ذلك وحببت إليه أشتر صنعا لبني إسرائيل فتزعم النصارى أنها ولدت له عند مسيره إلى بابل ابنا فسماه كيرش وأن ملك أخشويرش كان أربع عشرة سنة وقد علمه مردخى التوراة ودخل في دين بني إسرائيل وفهم عن دانيال النبي عليه السلام ومن كان معه حنيئذ مثل حننيا وميشايل وعازريا فسألوه بأن يأذن لهم في الخروج إلى بيت المقدس فأبى وقال لو كان معي منكم ألف نبي ما فارقني منكم واحد ما دمت حيا وولى دانيال القضاء وجعل إليه جميع أمره وأمره أن يخرج كل شيء في الخزائن مما كان بختنصر أخذه من بيت المقدس ويرده وتقدم في بناء بيت المقدس فبني وعمر في أيام كيرش بن أخشويرش وكان ملك كيرش مما دخل في ملك بهمن وخماني اثنتين وعشرين سنة
ومات بهمن لثلاث عشرة سنة مضت من ملك كيرش وكان موت كيرش لأربع سنين مضين من ملك خماني فكان جميع ملك كيرش بن أخشويرش اثنتين وعشرين سنة
----------------------------------------------
منبع این گزارش تبری ، همان کتاب استر است که بی‎پایگی آن را اثبات کرده‎ام.
-----------------------------------------------------------------------------------------
نقل قول:
کوروش در تورات چنین معرفی می‌شود:
«کوروش پادشاه فارس چنین می‌فرماید: خدای خالق آسمان‌ها همه کشورهای زمین را به من داده و مرا امر فرموده است که خانه‌ای برای وی در اورشلیم که در یهودا است بنا نمائیم !
پاسخ موارد مشابه این را قبلاً گفته‎ام.
قديمي Friday 13 March 2015   #19
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

نقل قول:
----------------------------------------------------------------------------------------

لازم نیست شما مرا به مطالعه دعوت کنید. اگر خودتان کمی مطالعه داشتید ، چنین گزافه‎هایی

نمی‎گفتید. تورات را هم بارها خوانده‎ام.
-----------------------------------------------------------------

اگر چشمانتان را کمی باز کنید ، می‎بینید که مدت‎ها قبل ، تاپیکی درباره‎ی کتاب

استر نوشته‎ام و آن را نقد کرده‎ام. (+)

کتاب استر هیچ پایه و اساس تاریخی ندارد و یک دروغ مضحک است.

شواهد زبان‎شناسی و تاریخی اثبات کرده‎اند که کتاب‎هایی چون «استر» و «دانیال» (که در آنها

یهودیان ابتدا در خطر هستند اما سپس نجات می‎یابند) در دوره‎ی تسلط سلوکیان بر یهودیان

نوشته شده‎اند ؛ و یهودیان این داستان‎ها را برای دلگرمی مردم از ستم یونانیان ساخته‎اند که

موضوعی مفصل است.
---------------------------------------------------------------------------------------

هم در این بخش و هم در بسیاری دیگر از بخش‎های نوشته‎هایتان ، جایگاه بلند کوروش

در تورات ، و اینکه توراتْ کوروش را فرستاده‎ی خدای یهود می‎داند را دستاویزی برای

گماشتگی کوروش از سوی یهودیان ساخته‎اید!!

و به این ترتیب ، از یک مفهوم ساده‎ی دینی و اعتقادی سوء استفاده کرده‎اید.

یهودیان به این دلیل که کوروش ، آنها را از اسارت بابل رهانید ، ارج و احترام بسیاری برای او

قائل بودند و مطابق با اعتقادات و اصطلاحات دینی خودشان او را توصیف کرده‎اند.

چنانکه یونانیان نیز پادشاهان هخامنشی را به «زئوس» (خدای خدایانِ یونان) تشبیه کرده‎اند.

و همچنین هنگام نام‎بردن از خدایانی که توسط ایرانیان پرستش می‎شدند ، معادل یونانیِ آن خدا

در اساتیر یونانی را ذکر کرده‎اند.

هرودوت درباره‎ی ایرانیان می‎گوید :
{ آنان در بلندترین قله‎ی کوهها برای «زئوس» قربانی می‎کنند و منظورشان از زئوس ، گنبد

نیلگون آسمان است. }
[ کتاب 1 ▬ بند 131]

پس لابد باید بگوییم که هخامنشیان ، گماشته‎ی یونانیان نیز بوده‎اند!

--------------------------------------------------------------------------------------

امروزه اثبات شده است که مادر کوروش «ماندانا» بوده است.

همچنین ، بر فرض محال که مادر کوروش ، یهودی بوده باشد (که نبوده است) ، باز هم این

موضوع ، تأییدکننده‎ی ادعاهای شما درباره‎ی رابطه‎ی هخامنشیان با یهودیان نیست.
---------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------
منبع این گزارش تبری ، همان کتاب استر است که بی‎پایگی آن را اثبات کرده‎ام.
-----------------------------------------------------------------------------------------

پاسخ موارد مشابه این را قبلاً گفته‎ام.
شما چند سالی باید زحمت بکشید و تاریخ و شواهدش را دقیق بخوانید تا بدانید که چگونه از منابع استفاده کنید !

قضیه پوریم و کشتار ایرانیان موضوعی نیست که بتوان آنرا منکر شد ، قبلا مکرر نوشتم که موید به شواهد متعدد ومحکمی است از آن جمله که اصلا در ذات یهود ، استکبار و نژاد پرستی وخودشیفتگی وقساوت عجین شده است واین امر متواتر تاریخ است :

عبرانيان 9-22

موسی خون گوساله ها وبزها را بر کتاب وبر همه قوم پاشید وگفت :

اینست خون آن عهدی که خداوند با شما قرارداد

وبحسب شریعت همه چیز با خون پاک میشود وبدون ریختن خون آمرزش نیست !

خدای تورات وانجیل فقط یهودیان را داخل آدم حساب میکند و بقیه انسانها از هر حیوانیپست ترند !

غیر یهود نجسند و ازدواج با ایشان حرام است ودرجنگ باغیر یهودحتی به کودکان و حیوانات و درختان بیگناه مخالفین نباید رحم کرد و همه شهر مخالفینبا همه موجوداتش را باید آتش زد و سوخت وبا بیرحمی تمام نابود کرد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! تثنیه 7-4وداوران 20 -48 تثنیه 13-15

ودر انجیل مرقس 7-27 ومتی 15-26 نیز از غیر یهود به سگان تعبیر کرده آنجا که عیسی در جواب التماسزن بیچاره غیر یهودی میگوید که :من فقط برای گوسفندان گمشده خاندان بنی‌اسرائیلفرستاده شده‌ام 25ونان فرزندان را گرفتن ونزد سگانانداختن جائز نیست27

بله اینست ترحم و محبتی که مسیحیت ازآن دممیزند !!!!!!!!!!!!!!!!!!

سموئیل15: 3-2، دستور میدهد که «يَهُوَه صبايوت چنين ميگويد: آنچه عماليق به اسرائيل كرد، بخاطر داشته ام كه چگونه هنگامي كه از مصر برميآمد، با او در راه مقاومت كرد. پس الان برو و عماليق را شكست داده، جميع مايملك ايشان را بالكل نابود ساز، و بر ايشان شفقت مفرما بلكه مرد و زن و طفل و شيرخواره و گاو و گوسفند و شتر و الاغ را بكش» یا در تثنیه20: 17-16 دستور میدهد که « اما از شهرهاي‌ اين‌ امت‌هايي‌ كه‌ يَهُوَه‌، خدايت‌، تو را به‌ ملكيت‌ مي‌دهد، هيچ‌ ذي‌نفس‌ را زنده‌ مگذار. بلكه‌ ايشان‌ را، يعني‌ حتيان‌ و اموريان‌ و كنعانيان‌ و فَرِزّيان‌ و حِوّيان‌ و يبوسيان‌ را، چنانكه‌ يَهُوَه‌، خدايت‌، تو را امر فرموده‌ است‌، بالكل‌ هلاك‌ ساز» اینها دستوراتی است که حضرت عیسی داده است.

کشتار عجیب مردم هفت شهر
۴۰ پس یوشع تمامی آن زمین یعنی کوهستان و جنوب و هامون و وادیها و جمیع ملوک آنها را زده کسی را باقی نگذاشت و هر ذی‌نفس را هلاک کرده چنانکه یَهُوَه خدای اسرائیل امر فرموده بود. ۴۱ و یوشع ایشان را از قادش برًنیع تا غز‌ّه و تمامی زمین جوشَن را تا جبعون زد. ۴۲ و یوشع جمیع این ملوک و زمین ایشان را در یک وقت گرفت زیرا که یَهُوَه خدای اسرائیل برای اسرائیل جنگ میکرد..(یوشع ۹:۱۰-۴۳)

.اگر درباره ى يكى از شهرهايى كه يهوه خدايت به تو به جهت سكونت مى دهد، خبريابى كه گروهى اوباش با پيشنهاد پرستيدن خدايان بيگانه هم شهريان خود را گمراه كرده اند، اول حقايق را بررسى كنيد...، اگر ديديد حقيقت دارد، البته ساكنان آن شهر و بهايم آن و هرچه در آن است را به دم شمشير هلاك نما... و شهر را با تمامى غنيمتش براى يهوه خدايت، به آتش بالكل بسوزان .سفرتثنیه باب13، آيه ى 13ـ17
المكابيين الثانى ٦:‏١١ و لجا قوم الى مغاور كانت بالقرب منهم لاقامة السبت سرا فوشي بهم الى فيلبس ف‍احرقهم بالنار و هم لا يجترئون ان يدافعوا عن انفسهم اجلالا لهذا اليوم العظيم

سوزاندن فرزندان خود در مقابل بت مولک :

التثنية ١٢:‏٣١ لاَ تَعْمَلْ هكَذَا لِلرَّبِّ إِلهِكَ، لأَنَّهُمْ قَدْ عَمِلُوا لآلِهَتِهِمْ كُلَّ رِجْسٍ لَدَى الرَّبِّ مِمَّا يَكْرَهُهُ، إِذْ أَحْرَقُوا حَتَّى بَنِيهِمْ وَبَنَاتِهِمْ ‍بِالنَّارِ لآلِهَتِهِمْ.

ونابودی و خاکستر کردن شهر با همه درختان وبهایم ومردمانش :
التثنية ١٣:‏١٦ تَجْمَعُ كُلَّ أَمْتِعَتِهَا إِلَى وَسَطِ سَاحَتِهَا، وَتُحْرِقُ ‍بِالنَّارِ الْمَدِينَةَ وَكُلَّ أَمْتِعَتِهَا كَامِلَةً لِلرَّبِّ إِلهِكَ، فَتَكُونُ تَلاُ إِلَى الأَبَدِ لاَ تُبْنَى بَعْدُ.
دوم پادشاهان ۲۳:۱۰:

او، قربانگاه توفت را، که در دره هنوم بود نابود کرد تا دیگر هیچ کس پسر یا دختر خود را مجبور نکند برای مولوخ از درون آتش عبور کنند.

ارمیا ۳۲:۳۵:

و آنان کاخی برای بعل ساختند، در دره هنوم، تا پسران و دختران خود را مجبور کنند از درون آتش مولوخ عبور کنند، در حالی که من به آنان چنین دستوری نداده بودم، و تصور نمی‌کردم که آنان این کار پلید را انجام داده و جودا را به گناه بکشانند.

در قرن ۱۲، رشی در مورد ارمیا ۷:۳۱ گفته است : توفت همان مولوخ است، که از فلز برنج ساخته شده بود، و آنها آن را از زیر گرم میکردند، و دستهای او باز شده بود و داغ میشد. و آنان فرزند خود را بین دستهای او میگذاشتند تا بسوزد و در زمان گریه او، کاهنین طبل میزدند تا پدر آن کودک صدای گریه او را نشنود و قلبش تکان نخورد !!!

يكى از موارد ذبح براى غير خداوند كه چه بسا نوعى ارتداد نيز به شمار آيد، قربانى كردن انسان به ويژه پسران و دختران براى بتى به نام مولك است. مولك كه ملكوم نيز خوانده مى‏شد، بت عمونيان است. اين بت از مس ساخته شده بود و بر كرسى‏اى از مس نشسته و داراى سر گوساله بوده و تاجى بر سر داشته است. كرسى بت و خود بت توخالى بود و در داخل آن آتش مى‏افروختند. هنگامى كه بازوهاى بت در اثر حرارت آتش سرخ مى‏شد، قربانى را بر آن مي‏گذاشتند و فورا ميسوخت. مردم در اثناى سوختن قربانى، طبل مينواختند تا صداى فرياد قربانى را نشنوند. انبياى بنى اسراييل اين عمل را به شدت منع مى‏نمودند; با اين حال يهود هنگامى كه در وادى هنوم بودند، اين عمل را انجام مى‏دادند.

جالب حماقت وتقلید کورکورانه بعضی از ایرانیان از این سنت محرَف یهودی که فرزندانشان را در آتش میسوختند تبدل شده به چهار شنبه سوری ایرانیان !!!!!!!!

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mahasti-hayedeh-Chaharshanbe_Suri.jpg?uselang=fa

هایده ومهستی در جشن 4 شنبه سوری !!!!

البته این سنن یهودی از زمان هخامنشیان مخصوصا خشایار شا و قتل عام وسرکوب ایرانیان (پوریم یا جشن سیزده بدر) به ایران وارد و بتدریج تعدیل ومرسوم شدند .....

وهرکس شریعت موسی را خوار شمرد بدون کوچکترین رحمی با دو یا سه شاهد کشته خواهد شد !!!!!! عبرانيان 10 -27 و28

ویل دورانت، درباره قربانى کردن کودکان مى نویسد: «پیشینیان یهود را همانند پاره اى از اقوام عادت بر این بوده که کودکى را قربانى کنند. این کار را دوست مى داشتند تا بدینوسیله خشم آسمان را فرو نشانند! به مرور زمان ترجیح دادند این قربانى را از میان کودکان مجرم که به اعدام محکوم مى شدند، برگزینند. بابلى ها به این قربانى جامه پادشاهى مى پوشاندند تا به فرزند پادشاه شباهت پیدا کند سپس به دار مى آویختند و این کار در "رودس" و عید "کرونس" بود. گمان مى رود که قربانى کردن گوسفند یا بزغاله در عید فصح در حقیقت تخفیف حکم قربانى بوده که با پیشرفت تمدن از قربانى انسان به قربانى حیوان تحول یافته است
قربانی کردن فرزند :
در سفر خروج، باب 13، فقره دوم چنین آمده است: «هر نخست زاده که رحم را بگشاید، در میان بنی اسرائیل، خواه از انسان، خواه از بهایم تقدیس نما، او از آن من است

مردوک یا مرداخ یا مردوخ مولچ، مولخ، مُلُخ، مولوک، مولک، مولاک همان بت معروف تورات است که به اسم مولک هم در تورات فعلی آمده است ویهود بیرحم فرزندانشان را در برابرش قربانی میکردند !

و خدای بابلیان هم بود اما خنده دار اینجاست که پان ایرانیان که کوروش را پارسی میدانند در اینجا هیچ توجیهی بر ستایش خدای عیلامیان توسط کورش ندارند !!!!! پس قبول کنید که کورش فارسی نبود .....

بند شش کتیبه که کورش گفته:
او (پادشاه قبلی)کار ناشایست قربانی کردن را رواج داد که پیش از ان نبود ... هر روز کارهای ناپسند میکرد،خشونت و بدکرداری.

حتی سلیمان که 700 زن دائم و300 زن موقت داشت ! روی کوهی که در شرق اورشلیم است دو بتخانه برای کموش بت نفرت انگیز موآب و مولک بت نفرت انگیز عمون ساخت .تورات اول پادشاهان 11 آیه 7
نقل قول:

حالا که از اشتباهتان آگاهی یافته‎اید ، به دنبال ماستمالی آن هستید.

بر چه اساسی مولک و مردوک را یکی می‎دانید؟

واژه‎ی «مولک» باید از ریشه‎ی «ملک» به معنی «پادشاه» باشد.

در حالی که «مردوک» اصلاً ریشه‎ای دیگر دارد و با واژه‎ی «مرداس» (=نامِ پدر ضحاک در

اساتیر ایرانی که اهل بین‎النهرین بوده است) و همچنین با لقبِ ضحاک (ماردوش) در پیوند است.
ماست مالی !

امان از جهالت وبیسوادی !

مردوک یا مرداخ یا مردوخ مولچ، مولخ، مُلُخ، مولوک، مولک، مولاک ملکوم همان بت معروف عمونیان یهود است که به اسم مولک هم در تورات فعلی آمده است ویهود بیرحم فرزندانشان را در برابرش قربانی میکردند !

molokh نام خداي كنعان است كه قرباني انساني ميخواست ! ( با ملك يا ملوك = شاه همريشه است )

کمی مطالعه وتحقیق کنید بد نیست عزیزم !

کانال تلگرامی اینجانب :

آخرين ويرايش خیرالبریه ، Friday 13 March 2015 در 10:44AM.
قديمي Friday 13 March 2015   #20
Jamshidkiani
عضو ثابت

نقل قول:
قضیه پوریم و کشتار ایرانیان موضوعی نیست که بتوان آنرا منکر شد ، قبلا مکرر نوشتم که موید به شواهد متعدد ومحکمی است از آن جمله که اصلا در ذات یهود ، استکبار و نژاد پرستی وخودشیفتگی وقساوت عجین شده است واین امر متواتر تاریخ است :
باز هم همان شیوه‎ی مضحک را در پیش گرفته‎اید و از جنایات یهودیان سخن آورده‎اید.

جنایات یهودیان چه ربطی به هخامنشیان دارد؟!

شما که از همه‎ی پیامبران یهود بدگویی می‎کنید ، آیا نمی‎دانید که در کتاب مقدس خودتان (قرآن) همین پیامبران

مورد ستایش قرار گرفته‎اند و پیامبر بِالحق خدا دانسته شده‎اند؟

{ و یاد کن در کتاب خود ، شرح حال موسا را که او بسیار بنده‎ای با اخلاص و رسولی بزرگ و مبعوث پیغمبری

بر خلق بود. }
[قرآن ▬ سوره‎ی مریم ▬ آیه‎ی 51]

{ و به داوود ، فرزندش سلیمان را عطا کردیم ؛ او بسیار نیکو بنده بود زیرا بسیار به درگاه خدا رجوع می‎

کرد. }
[قرآن ▬ سوره‎ی «ص» ▬ آیه‎ی 30]

با این حساب و طبق دیدگاه شما ، باید اسلام را بیش از هر چیز و هر کس دیگری ، گماشته‎ی یهود به شمار

بیاوریم.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نقل قول:
جالب حماقت وتقلید کورکورانه بعضی از ایرانیان از این سنت محرَف یهودی که فرزندانشان را در آتش میسوختند تبدل شده به چهار شنبه سوری ایرانیان !!!!!!!!
عادت کنید برای توهمات‎تان سند و مدرک بیاورید.

گاهی اوقات به نظر می‎رسد که امثال شما فقط در ظاهر ، خودتان را دشمن یهود نشان می‎دهید.

در حالی که با کمی ژرف‎نگری در اظهارات‎تان ، چنین برمی‎آید که از سوی همان یهودیان استخدام شده‎اید

تا همه‎ی تمدن‎ها را به آنها نسبت بدهید.

خدایان بابلی ، یهودی می‎شوند!!. آداب و رسوم ایرانی ، به یهودیان می‎رسد!! و نمونه‎های فراوان دیگر ...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نقل قول:
مردوک یا مرداخ یا مردوخ مولچ، مولخ، مُلُخ، مولوک، مولک، مولاک همان بت معروف تورات است که به اسم مولک هم در تورات فعلی آمده است ویهود بیرحم فرزندانشان را در برابرش قربانی میکردند !
در تبدیل واژه‎ی «مردوک» به «مولک» ، حرف «د» چه شده است؟

شکل و شمایل مردوک در اساتیر بین‎النهرینی ، هیچ شباهتی با مولک تورات ندارد.

افزون بر این ، حتی اگر فرض کنیم که مردوک و مولک ، یکی باشند (که نیستند) باز هم منظور شما برآورده

نمی‎شود زیرا پژوهش‎ها نشان داده است که بسیاری از اساتیر توراتی ، از استوره‎های ایرانی - بین‎النهرینی

گرفته شده‎اند. (ن . ک : اساتیر خاورمیانه ▬ ساموئل هنری هوک ▬ برگردان : علی اصغر بهرامی و فرنگیس
مزداپور ▬ رویه‎های 152 تا 154)

بنابراین ، ذکر نام مردوک توسط کوروش ، به معنی نام‎بردن از یک خدای بابلی است ؛ و اینکه یهودیان از ایران و

بین‎النهرین اقتباس کرده‎اند (البته بین‎النهرین ، چیزی جدا از ایران نیست) تقصیر کوروش نیست.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نقل قول:
و خدای بابلیان هم بود اما خنده دار اینجاست که پان ایرانیان که کوروش را پارسی میدانند در اینجا هیچ توجیهی بر ستایش خدای عیلامیان توسط کورش ندارند !!!!! پس قبول کنید که کورش فارسی نبود
نخست اینکه مردوک ، خدای بابلیان است و نه ایلامیان!

دوم اینکه ، منشور کوروش ، فتح‎نامه‎ی «بابل» است و کوروش در آن کتیبه به خدایان بابلی احترام کرده و

از خدایی که مورد پرستش شخص خودش بوده ، یاد نکرده است. داریوش بزرگ در یکی از کتیبه‎های مصری

خود که در شوش پیدا شده می‎فرماید :
{ شاه مصر علیا و مصر سفلی ، فرمانروای دو سرزمین ، داریوش ، همیشه جاوید ، شاه بزرگ ، شاه شاهان ،

فرمانروای بلندمرتبه‎ی (همه‎ی) سرزمین‎ها ، (پسر) پدرِ خدا ، ویشتاسپه ، هخامنشی ، که در مقام شاه مصر

علیا و سفلی نشسته ، بر جایی نشسته که در آنجا «هوروس» بر زندگان فرمان می‎راند ، مانند «رع» ، اولین خدا ،

تا جاودان. }
[شاهنشاهی هخامنشی ▬ ماریا بروسیوس ▬ برگردان : هایده مشایخ ▬ رویه‎ی 130]

این درحالی‎ست که داریوش بزرگ ، در بسیاری از کتیبه‎ها ، آشکارا اهورامزدا را خدای خود معرفی می‎کند

و در این کتیبه ، به خاطر احترام به عقاید مصری‎ها چنین گفته است.

از کوروش کتیبه‎ای در دست نیست که از روی آن ، دین شخصی او دریافته شود. اما با نگرش به روایات

یونانی و همچنین برخی شواهد دیگر ، باید او را یک میترایی به شماور آورْد.
قديمي Friday 13 March 2015   #21
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

نقل قول:
باز هم همان شیوه‎ی مضحک را در پیش گرفته‎اید و از جنایات یهودیان سخن آورده‎اید.

جنایات یهودیان چه ربطی به هخامنشیان دارد؟!

شما که از همه‎ی پیامبران یهود بدگویی می‎کنید ، آیا نمی‎دانید که در کتاب مقدس خودتان (قرآن) همین پیامبران

مورد ستایش قرار گرفته‎اند و پیامبر بِالحق خدا دانسته شده‎اند؟

{ و یاد کن در کتاب خود ، شرح حال موسا را که او بسیار بنده‎ای با اخلاص و رسولی بزرگ و مبعوث پیغمبری

بر خلق بود. }
[قرآن ▬ سوره‎ی مریم ▬ آیه‎ی 51]

{ و به داوود ، فرزندش سلیمان را عطا کردیم ؛ او بسیار نیکو بنده بود زیرا بسیار به درگاه خدا رجوع می‎

کرد. }
[قرآن ▬ سوره‎ی «ص» ▬ آیه‎ی 30]

با این حساب و طبق دیدگاه شما ، باید اسلام را بیش از هر چیز و هر کس دیگری ، گماشته‎ی یهود به شمار

بیاوریم.

یادمه یک زمانی با یک نفر بحث داشتیم آخرش گفت تو هرچی میخوای بگو من میگم 2*2 = 5

بدگویی از پیامبران ؟! بله در تورات آمده که بعضی انبیاء زنا کردند وشراب خوردند وبا دخترانشان همبستر شدند و....

بیشرین اذیت وآزار رسولان وقتل انبیاء الهی توسط همین قوم یهود بوده است ! کمی قران بخوانید ....

اکثر شاهان هخامنشی هم بجای منافع هموطنانشان ، بفکر فتوحات وگسترش جغرافیایی بودند وآلت دست یهود .
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نقل قول:
عادت کنید برای توهمات‎تان سند و مدرک بیاورید.

گاهی اوقات به نظر می‎رسد که امثال شما فقط در ظاهر ، خودتان را دشمن یهود نشان می‎دهید.

در حالی که با کمی ژرف‎نگری در اظهارات‎تان ، چنین برمی‎آید که از سوی همان یهودیان استخدام شده‎اید

تا همه‎ی تمدن‎ها را به آنها نسبت بدهید.

شما مجبور نیستید دلایل مرا قبول کنید خوش باشید !

اگر منابع وترجمه غیر ایرانی را دوست و قبول دارید بیا :

کتزیاس: کورش پسر چوپانی بود از ایل مرد ها، که از شدت احتیاج مجبور گردید راهزنی پیش گیرد. کورش در ایام جوانی به کارهای پست اشتغال می ورزید و از این جهت مکرر تازیانه خورد.او با آستیاکس، آخرین پادشاه ماد، هیچ گونه قرابتی نداشت و از راه حیله و تزویر به مقام سلطنت رسید. (حسن پیرنیا، ایران بستان، جلد اول، ص 240)

از تاریخ هرودوت هم همه مطالب در باره کورش را بخوان نه گزینشی !

نقل قول:

خدایان بابلی ، یهودی می‎شوند!!. آداب و رسوم ایرانی ، به یهودیان می‎رسد!! و نمونه‎های فراوان دیگر ...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در تبدیل واژه‎ی «مردوک» به «مولک» ، حرف «د» چه شده است؟

شکل و شمایل مردوک در اساتیر بین‎النهرینی ، هیچ شباهتی با مولک تورات ندارد.

افزون بر این ، حتی اگر فرض کنیم که مردوک و مولک ، یکی باشند (که نیستند) باز هم منظور شما برآورده

نمی‎شود زیرا پژوهش‎ها نشان داده است که بسیاری از اساتیر توراتی ، از استوره‎های ایرانی - بین‎النهرینی

گرفته شده‎اند. (ن . ک : اساتیر خاورمیانه ▬ ساموئل هنری هوک ▬ برگردان : علی اصغر بهرامی و فرنگیس
مزداپور ▬ رویه‎های 152 تا 154)

بنابراین ، ذکر نام مردوک توسط کوروش ، به معنی نام‎بردن از یک خدای بابلی است ؛ و اینکه یهودیان از ایران و

بین‎النهرین اقتباس کرده‎اند (البته بین‎النهرین ، چیزی جدا از ایران نیست) تقصیر کوروش نیست.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نخست اینکه مردوک ، خدای بابلیان است و نه ایلامیان!

دوم اینکه ، منشور کوروش ، فتح‎نامه‎ی «بابل» است و کوروش در آن کتیبه به خدایان بابلی احترام کرده و

از خدایی که مورد پرستش شخص خودش بوده ، یاد نکرده است. داریوش بزرگ در یکی از کتیبه‎های مصری

خود که در شوش پیدا شده می‎فرماید :
{ شاه مصر علیا و مصر سفلی ، فرمانروای دو سرزمین ، داریوش ، همیشه جاوید ، شاه بزرگ ، شاه شاهان ،

فرمانروای بلندمرتبه‎ی (همه‎ی) سرزمین‎ها ، (پسر) پدرِ خدا ، ویشتاسپه ، هخامنشی ، که در مقام شاه مصر

علیا و سفلی نشسته ، بر جایی نشسته که در آنجا «هوروس» بر زندگان فرمان می‎راند ، مانند «رع» ، اولین خدا ،

تا جاودان. }
[شاهنشاهی هخامنشی ▬ ماریا بروسیوس ▬ برگردان : هایده مشایخ ▬ رویه‎ی 130]

این درحالی‎ست که داریوش بزرگ ، در بسیاری از کتیبه‎ها ، آشکارا اهورامزدا را خدای خود معرفی می‎کند

و در این کتیبه ، به خاطر احترام به عقاید مصری‎ها چنین گفته است.

از کوروش کتیبه‎ای در دست نیست که از روی آن ، دین شخصی او دریافته شود. اما با نگرش به روایات

یونانی و همچنین برخی شواهد دیگر ، باید او را یک میترایی به شماور آورْد.
اصلا بفرض هر چی ؟ هدف ما از این بحث چی بود ؟ کوروش بت پرست بوده نه خداپرست .... ما با محکم ترین سند که همان عکسهای هوایی قبل از نابودی بخش عیلامی تخت جمشید بدست یهودیان در زمان پهلوی بود ثابت کردیم که یهود در طول تاریخ با جعل وتزویر و بی رحمی زندگی کرده اند و الان هم در حال تقویت وخط دهی به داعش هستند ومسلمانان ساده لوح هم مانند ابوهریره فریب داستانهای کعب الاحبار را میخورند و آب در آسیاب یهود مرموز میریزند .....

حتی بنص تورات سلیمان که 700 زن دائم و300 زن موقت داشت ! روی کوهی که در شرق اورشلیم است دو بتخانه برای کموش بت نفرت انگیز موآب و مولک بت نفرت انگیز عمون ساخت .تورات اول پادشاهان 11 آیه 7

نتیجه اینکه ما نه باید افراط کنیم نه تفریط وواقعیات را همانطور که هستند بدون احساس بپذیریم ، نه غلو وتقدیس نه توهین وتحقیر ، کورش در 1000 سال قبل شاهی قدرتمند و عیلامی بوده که هم کار خوب داشته هم بد همانطور که مورخین کهن مانند طبری ویعقوبی و ابن خلدون و ابن عساکر و هرودوت نوشته اند نه کوروشی که از 100 سال قبل در زمان پهلوی معرفی شده ....

کانال تلگرامی اینجانب :
قديمي Saturday 14 March 2015   #22
Jamshidkiani
عضو ثابت

آن چه که لازم بود گفتم و بیش از این بحث را ادامه نمی‎دهم
قديمي Sunday 15 March 2015   #23
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

تفصیل مطالب در مورد کوروش ویهود وخشونت وملی گرایی وجشن سده و4 شنبه سوری در :

https://sites.google.com/site/hojjah/yahood.iran.zip

یا :

http://javdan.blogfa.com

کانال تلگرامی اینجانب :
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
تاریخ, داعش, یهود

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 11:06AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه