بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو ارزيابي گفتگو
قديمي Tuesday 9 June 2015   #16
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

تاريخ ثبت نام: Nov 2002
پاسخ‌ها: 6,723
روزنوشته ها: 6
ج: چه کسانی ترمز «کشتی نجات» را کشیدند؟!

بررسی میشه، میگن چیزی نیست که یک کشتی حامل کمکهای انسانیه دیگه میفرستیم کسی نمیتونه بهش حمله کنه چون آبروش تو دنیا میره، بعد که پیش میریم میبینیم نخیر با کسانی طرف هستیم که آبرو براشون مهم نیست و‌ احتمال اینکه کشتی رو بزنن وجود داره، میزنن بعدش هم یه مقدار سلاح در محل غرق شدن کشتی خالی میکنن و میگن بیا پر از اسلحه بود. تغییر مسیر کشتی کار عاقلانه ای بوده اما درباره ی اعزام اون و تبلیغ روی اون نظری ندارم.
Freedom1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 9 June 2015   #17
Zaynab
تموم دنیا پیش آرزوی من حقیره!

نشان Zaynab

تاريخ ثبت نام: May 2012
پاسخ‌ها: 1,056

نقل قول:
در اصل توسط limpidity نوشته شده است نمايش نوشته
نه، من اجازه ندارم حرفی بزنم، اما ایشان اجازه دارد در باره سرنوشت یکی کشتی بزرگ وسرنشینانش ونیز تصمیمی که به نظام برمی گردد، حرف بزند!
چرا ناراحت میشید؟!
اینکه گفتم اجازه ندارید،یه اجازه ی اخلاقی بود،شما داشتید بد صحبت میکردید!تو پستای قبلی گفتید، داشتید دوباره تکرار میکردید مجبور بودم یادآوری کنم!وگرنه شما هرچی دلتون خواسته میگید!
اما میدونید چی فکر میکنم ،اساس واصول فکری شما غلطه!این مذبذب بودن هم به همین علته!اینا رو نمیگم که ناراحت بشید،شما هم سعی کنید منطقی نگاه کنید.کمی به صحبتای تون تو همین تاپیک نگاه کنید!پشت سر هم بخونیدشون!به زمین وزمان بد میگید!یه بار به صحبتای سرنشینای کشتی!بعد سایر کاربرای این تالار رو هم مستفیض میکنید.(حتی اون موقع سعی کردم غیر مستقیم شما رومتوجه اشتباه تون کنم ،که طرف صحبت تون اینجا منم!)اما متاسفانه شما اصلا" توجه نمیکنید!منو مجبور کردید که تذکر بدم!وگرنه نقد صحبتای آقای حیدری یا هرکس دیگه با حفظ احترام از نظر م.ن مشکلی نداره!والبته همیشه کسانی که برای اهداف الهی وانسانی حاضر به ازخودگذشتگی هستند،بیشتر مورد احترام هستند.
(حالا دیگه نمیخوام خیلی به این موضوع بپردازم،اما فکر میکنم شما از اون مصلحت اندیشان معامله گر هستید که من ب کلی باهاشون مخالفم!البته این حق برای شما محفوظه، که ردش کنید!)

آخرين ويرايش Zaynab ، Tuesday 9 June 2015 در 10:02PM.
Zaynab حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 9 June 2015   #18
Zaynab

نشان Zaynab

نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است نمايش نوشته
بررسی میشه، میگن چیزی نیست که یک کشتی حامل کمکهای انسانیه دیگه میفرستیم کسی نمیتونه بهش حمله کنه چون آبروش تو دنیا میره، بعد که پیش میریم میبینیم نخیر با کسانی طرف هستیم که آبرو براشون مهم نیست و‌ احتمال اینکه کشتی رو بزنن وجود داره، میزنن بعدش هم یه مقدار سلاح در محل غرق شدن کشتی خالی میکنن و میگن بیا پر از اسلحه بود. تغییر مسیر کشتی کار عاقلانه ای بوده اما درباره ی اعزام اون و تبلیغ روی اون نظری ندارم.
داستانشو بنویسید!
كاربران ذيل از Zaynab بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 10 June 2015   #19
limpidity
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Apr 2015
پاسخ‌ها: 762

نقل قول:
در اصل توسط Zaynab نوشته شده است نمايش نوشته
اما میدونید چی فکر میکنم ،اساس واصول فکری شما غلطه!این مذبذب بودن هم به همین علته!اینا رو نمیگم که ناراحت بشید،شما هم سعی کنید منطقی نگاه کنید....
ایجا تالار بحث وگفتگوست ودلیلی برای نارحتی وجود ندارد. اما سوال من این است: این که من می گویم برای حفظ منافع ملی، مصلحت اندیشی خوب است، نشان اصول فکری غلطه؟ شما قضاوت خود را بکنید والبته خوانندگانی هم هستند که احتمالا قضاوت دیگری خواهند داشت.

بنظرم مشکل شما نگاه سیاه وسفید به قضایاست. یعنی اگر کسی بگوید ماجراجویی نکنید وبیهوده با دشمن درگیر نشوید، انگ ترس ومعامله گری به او می زنید ومی گویید فرهنگ شهادت طلبی را قبول ندارد!

اشکال ندارد، تذکر بدهید. اما به تذکر من هم توجه کنید: هر چیزی جای خود را دارد، اما شما انگار تصور می کنید همه جا کربلا وهمه روزها عاشوراست! در حالی که قیام امام حسین در میان 11 امامِ قاعد یک استثناست. آیا جرات دارید مصلحت اندیشی سایر ائمه ومثلا صلح امام حسن را زیر سوال برید!؟ نوشیدن جم زهر توسط امام خمینی را چطور؟ مذاکره با شیطان بزرگ چه می شود؟ و...
limpidity حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 10 June 2015   #20
هلنا
عضو ثابت

نشان هلنا

تاريخ ثبت نام: Feb 2008
مكان: تهران
پاسخ‌ها: 9,913
ارسال پيام توسط Yahoo به هلنا

سلام
البته بعد ها واقعييت تغيير مسير اين كشتي كه چرا تغيير مسير داد اشكار ميشه
هيچ چيزي پشت پرده نميمونه . صحبت منهم غير رسميه
من اينجا يه كاربر عادي هستم .
در اينده وقتي گرد و خاك ها خوابيد حقايق برملا ميشه
ولي اين كشتي قرار بود به بندر يمني بره يك تلفن از داخل خاك عربستان مسير اون را عوض كرد

هلنا حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 10 June 2015   #21
شمع
من ایرانیم آرمانم شهادت

نشان شمع

تاريخ ثبت نام: Jun 2008
پاسخ‌ها: 13,807
روزنوشته ها: 3

نقل قول:
این کشتی نجات هم پرده دیگری از انزوای ما بود. یعنی حتی کمک انسانی هم نمی توانیم به یمن برسانیم تا چه رسد به سلاح ومهمات! والبته عاقلانه همان بود که خود را وارد درگیری ودردسر نکردیم.
کشتی نجات ایرانی واقعیات زیادی را برای جهانیان باز روشن کرد.
1)حقوق بشر ادعایی از سوی قدرت های جهانی و غرب کشک است
2)ایران هیچ گاه جنگ طلب نبوده ، و تنها کشور ذو ابعاد برای کمکرسانی برای مردم و کودکان مجروح یمنی بوده است
3) دست ائتلاف ادعایی سعودی، امریکی، قطری... برای مردم منطقه و دنیا باز شد که اینان نیاز اهدافی چون داعش و رژیم صهیونیستی در سر دارد
4)انچه که در اندیشه جهانی جایگاهی ندارد اخلاق ، انساندوستی، مستضعفان و....
شمع حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از شمع بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 13 June 2015   #22
Zaynab

نشان Zaynab

نقل قول:
ایجا تالار بحث وگفتگوست ودلیلی برای نارحتی وجود ندارد. اما سوال من این است: این که من می گویم برای حفظ منافع ملی، مصلحت اندیشی خوب است، نشان اصول فکری غلطه؟ شما قضاوت خود را بکنید والبته خوانندگانی هم هستند که احتمالا قضاوت دیگری خواهند داشت.

بنظرم مشکل شما نگاه سیاه وسفید به قضایاست. یعنی اگر کسی بگوید ماجراجویی نکنید وبیهوده با دشمن درگیر نشوید، انگ ترس ومعامله گری به او می زنید ومی گویید فرهنگ شهادت طلبی را قبول ندارد!

اشکال ندارد، تذکر بدهید. اما به تذکر من هم توجه کنید: هر چیزی جای خود را دارد، اما شما انگار تصور می کنید همه جا کربلا وهمه روزها عاشوراست! در حالی که قیام امام حسین در میان 11 امامِ قاعد یک استثناست. آیا جرات دارید مصلحت اندیشی سایر ائمه ومثلا صلح امام حسن را زیر سوال برید!؟ نوشیدن جم زهر توسط امام خمینی را چطور؟ مذاکره با شیطان بزرگ چه می شود؟ و...
خدا روشکر که ناراحت نشدید.
جواب سوالتون هم خیر میباشد.اصول فکری غلط شما رو با خوندن کامنتهاتون توی همین تاپیک میشه فهمید.نگران قضاوت خوانندگان هم نباشید.فکر کنید فقط شما باحضور خدا این مطالب رو میخونید!

در مورد تذکرتون باید خدمتتون عرض کنم،بنظر من عنصر مشترک صلح امام حسن علیه السلام وقیام امام حسین علیه السلام مصلحت اندیشی بود.مصلحت سنجی در مورد ادای تکلیف معنی پیدا میکنه دیگه.
زیر سوال بردن جرات نمیخواد.به چیزای دیگه ای نیاز داره!!!!
فکر میکنید کسانی نیستند که مثلا" در مورد امام حسن بگن:این صلح "پرده ای دیگر از انزاوای..."
یا درمورد قیام امام حسین بگن:"این یک اسثتثناء بود"ویا مخالف مصلحت سنجی بود!
فکر میکنید کسانی نیستندکه در مورد جام زهر به شما بگن کم آوردید!یا در مورد مذاکره با شیطان بزرگ چیز دیگه ای بگن!
میبینید اصول فکری غلط تون رو،که شما رو دچار تذبذب میکنه!؟
فرض های شما اشتباهه،بنابراین نتیجه گیری هاتون هم اشتباه از آب درمیاد.

والبته این مطالب هیچ ربطی به موضوع این تاپیک نداره!
قديمي Saturday 13 June 2015   #23
Zaynab

نشان Zaynab

نقل قول:
در اصل توسط هلنا نوشته شده است نمايش نوشته

نقل قول:
در اصل توسط شمع نوشته شده است نمايش نوشته
...
سلام
شما درباره درگیری سال 63 هواپیماهای جنگی ایران وعربستان تو خلیج فارس ،اطلاعی دارید؟جریانش چی بوده؟
كاربران ذيل از Zaynab بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 28 June 2015   #24
هلنا
عضو ثابت

نشان هلنا

تاريخ ثبت نام: Feb 2008
پاسخ‌ها: 9,913
ارسال پيام توسط Yahoo به هلنا

نقل قول:
در اصل توسط Zaynab نوشته شده است نمايش نوشته
سلام
شما درباره درگیری سال 63 هواپیماهای جنگی ایران وعربستان تو خلیج فارس ،اطلاعی دارید؟جریانش چی بوده؟
سلام
موضوع اونجوری که درز کرده نیست . همون موقع هم محرز نبود که خلبان سعودی بوده اونها خلبان ما را از اب گرفتن و زیر بار درگیری هم نرفتن البته شاید الان شرایط اقتضا کنه که بگن خلبان سعودی بوده
البته شیطنتی در کار بوده ولی توجه داشته باش که ارتش عربستان مستقل نیست
چون اونا اون زمان مسئولیت مستقیم قبول نکردن و ما هم درگیر بودیم موضوع مسکوت گذاشته شد .
برای ما هم مسکوت موندن موضوع بهتر بود . صدام میخواست جنگ عرب و عجم را بیندازه

عربستان اون موقع مثل عربستان امروز نبود . عربستان اون موقع یک کنشگری و کاریزمایی داشت . شاید اگر اون موقع دخالت میکرد کار برای ما خیلی سخت میشد .
الان ولی عربستان انقدر اینور اون ور دخالت کرده و زخم زده و البته داعش و وهابیت ابرو برای عربستان نزاشتن . خود عربستان زیر تهدید وهابیته . البته ساختار حاکمیتیش
اون موقع داستان چیز دیگه ای بود .

آخرين ويرايش هلنا ، Sunday 28 June 2015 در 03:45PM.
هلنا حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
دولت یازدهم, صلح, عربستان, وزارت خارجه, کشتی نجات, یمن

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو
ارزيابي اين گفتگو
ارزيابي اين گفتگو:

قوانين ارسال نوشته
شما می توانید سرنگار جدید ارسال کنید.
شما می توانید پاسخ ارسال کنید.
شما می توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:00PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه