بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي 2 روز پيش   #4201
saeed_s58
عضو ثابت

نشان saeed_s58

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 317
ارسال پيام توسط Yahoo به saeed_s58
ج: دین مادری؛ حق یا ناحق؟

باسمه تعالی
نقل قول:
در اصل توسط abtahisina نوشته شده است نمايش نوشته
یَوْمَئِذٍ تُحَدِّثُ أَخْبَارَهَا ﴿۴﴾
آن روز است که [زمین] خبرهاى خود را باز گوید (۴)
بِأَنَّ رَبَّکَ أَوْحَى لَهَا ﴿۵﴾
[همان گونه] که پروردگارت بدان وحى کرده است (۵)
باز هم گویا ابتدا فرضیه در نظر گرفته شده و به آیات خورانده شده. فرضیه: مقصود آیات هر زلزله‌ای است که در زمین اتفاق می‌افتد.
در اینجا این تحدیث اخبار چگونه رخ می‌دهد؟ آیا در هر زلزله‌ای چنین است؟
توجه شود که تعبیر «بِأَنَّ رَبَّکَ أَوْحَى لَهَا» در ادامه «یَوْمَئِذٍ تُحَدِّثُ أَخْبَارَهَا»ست و وحی مرتبط به تحدیث اخبار است و لذا این مطلب که ادعا شده جور درنمی‌آید:

نقل قول:
1- زلزله وحی و به دستور خداست.آیه 5: [همان گونه] که پروردگارت بدان وحى کرده است!
و اما با توجه به ادامه آیات:

نقل قول:
یَوْمَئِذٍ یَصْدُرُ النَّاسُ أَشْتَاتًا لِیُرَوْا أَعْمَالَهُمْ ﴿۶﴾
آن روز مردم [به حال] پراکنده برآیند تا [نتیجه] کارهایشان به آنان نشان داده شود (۶)
فَمَنْ یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَیْرًا یَرَهُ ﴿۷﴾
پس هر که هموزن ذره‏ اى نیکى کند [نتیجه] آن را خواهد دید (۷)
وَمَنْ یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا یَرَهُ ﴿۸﴾
و هر که هموزن ذره‏ اى بدى کند [نتیجه] آن را خواهد دید (۸)
در آیات شریفه چنین آمده که مردم پراکنده می‌شوند تا خود کارهایشان به آنها نشان داده شود پس هر کس به مثقال ذره‌ای خیر عمل کرده باشد آن را خواهد دید و هر کس به قدر سنگینی ذره‌ای شر در اعمالش باشد، آن را خواهد دید. فراموش نکنیم که قرار است هر کس و هر عملی باشد نه فقط اهل رشوه و تبانی در ساختمان‌سازی و فقط هم اعمالی که در این خصوص انجام شده! چنانچه ادعا شده:

نقل قول:
3- مردم در زلزله خیر و شر خود را می بینند. براساس آیه 7و8
اگر پیمانکاران و مسئولین ساختمانهای سست بنیاد و خانه های نامستحکم درست کرده اند، دلیلش رشوه و تبانی و ظلم و ستم و فساد در بین مسئولین و مردم است و آنان در این کار، خیر و شر کارهای خود را می بینند. شاید در یک زلزله اینچنینی 95 درصد تلفات بخاطر زیرساختها و ساختمانهای نامستحکم است و این چیزی نیست جز آن که بدست خود این دولت و ملت درست شده است و آنان شر و خیر کارهای خود را می بینند و دستاورد و اعمال خود را می چشند.
saeed_s58 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از saeed_s58 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي 2 روز پيش   #4202
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 14,826

کفور عنود ظلوم جهود جهول و.........

http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=180

قال الله عزوجل
مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیائ کمثل العنکبوت اتخذت بیتا وان اوهن البیوت لبیت العنکبوت لو کانوا یعلمون سوره مبارکه عنکبوت ایه شریفه41
نهی و ذم فرموده از اینکه من دون الله ولی وسرپرست باشد
در سوره مبارکه مائده ایه شریفه 55و56می فرمایند
قال الله عزوجل
انما ولیکم الله ورسوله والذین امنوا الذین یقیمون الصلاه ویوتون الزکاه وهم راکعون
ومن یتول الله ورسوله والذین امنوا فان حزب الله هم الغالبون
می فرماید ولی وسرپرست شما خدا وپیامبروکسانیکه ایمان اوردند واقامه صلاه می کنندودر حال رکوع زکات می دهند .وکسانی که ولایت وسرپرستی خدا ورسولش ومومنانی (چون علی بن ابی طالب )را بپذیرند حزب خدایند ویقینا حزب خدا غالب است ........
جمع این ایات چطوره حق تعالی در کلامش تناقض هست؟!
یا ایه سوره مبارکه عنکبوت نسخ شده؟
یا اطلاق ایه شریفه قید خورده ؟ یعنی مقید شده ؟
یا عمومیت ایه شریفه تخصیص خورده ؟ از باب عام وخاص ؟
یا مراد از من دون الله چیزی است غیر متفاهم عرف وهابیت؟
چون نمی شود نهی وذم بفرماید ازولی گرفتن دون الله ؛
مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیائ .
وحصرومدح بفرماید از ولایتش در ولایت خود ودر ولایت من دون الله (به تعبیر وهابیت )
دوستان وهابی مسلک بدون حاشیه رفتن جواب بفرمائید
بسم الله الرحمن الرحیم
من دون الله در آیه قرآن را چه معنا کنیم؟ در مقابل خدا؟ یا معنای دیگری؟
کلمه دون، اصل اینکه مقصود چیست، مشکلی نیست.
بهترین واژه ای که در فارسی معادلش باشد، مشکل ماست.
اگر می گوییم که پیامبر و ائمه دون الله هستند، پس آیه قران چه می فرمایند: انما یبایعونک تحت الشجره، انما یبایعون الله.
این آیه دارد می گوید کسانی که با تو بیعت کرده اند، یعنی منِ قرآن تو را قبول دارم که با تو مبایعه صورت گرفته است. نظیر و ما رمیت اذ رمیتَ
هر کس این را فهمید آنجا هم می فهمد که مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیاء کمثل العنکبوت
در آیه دیگر می فرماید: انما ولیکم الله و رسوله و الذین آمنوا ...
حالا
و رسوله و الذین آمنوا دون الله هستند یا هم الله هستند؟
اگر دون الله هستند، پس آیه عنکبوت را چه بگوییم؟
پس معلوم می شود آن دون الله یعنی کسانی که مسیرشان مسیر خدا نیست. یعنی اگر یبایعونه، یعنی یبایعون الله.
مثال
کسی می گوید هر کس دنبال کتابی برود غیر از قرآن به انحراف کشیده شده است و فردا جوابی ندارد.
فردا بهش خبر می دهند که یکی از افراد مستمع شما، هرچه کتاب تفسیر در خانه داشت، بیرون ریخته است! چرا چون شما گفتی!
جواب چیست؟
جوابش این است که این غیر قرآنی که گفتم یعنی کتابهایی که رویکردش غیر قرآنی باشد نه تفسیر و کتابهایی که جهت قرآنی دارد.
کلمه دون در این آیات شریفه در اوج فصاحت و بلاغت ادبیات عرب است.
این دون استعمال فلسفی ندارد. بلکه این دون یعنی دونیت حسی و گرایشی.
و من یتول الله و رسوله و الذین امنوا ... حزب الله.
حزب الله دون الله ام هو الله؟
اینجا جای بحث فلسفی نیست که بگویی حزب الله خداست یا غیر خداست.
هر کس در حزب خداست خدایی است و در فضای ادبیات عرب، خدائی ست. یعنی با او دوستی کنید با خدا دوستی کرده اید و با او دشمنی کنید، با خدا دشمنی کرده اید.
---http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?p=2177231#post2177231
یا علی جواب بفرمایند

جوجه وهابیها 11سال پیش نتوستن جواب بدن
شما جواب داری بده "
الله مشرک ؟؟؟؟؟!!!!
http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=3944

بسم الله الرحمن الرحیم

وهابیها به تبع سلف ضال مضل خود که اشکال به پیامبر صلی الله علیه واله وسلم می کرد .

اینها به تبع سلف گمراه و گمراه کننده خود کاسه داغتر ازآش هستند .
از خدا موحدتر وازمحمد صلی الله علیه واله وسلم مسلمان تر واز پاپ کاتولیک تر و.......

اینها بدون اینکه کوچکترین تصوری (نه تصد یقی )ولو بسیار ساده وابتدائی ازتوحید وشرک داشته باشند داد توحید وشرک می زنند وهرکس مخالفشان بود او را مشرک مهدور الدم و...می دانند .

اینها وسیله قرار دادن دیگری را در کاری شرک می دانند.

اینها حتما خدا را هم مشرک می دانند چون در مواردی از آیات شریفه در کنارخودش دیگری (وبقول اینها دون الله ) را هم مطرح فرموده به عنوان نمونه به چند ایه شریفه اشاره می شود .
1-

درسوره مبارکه انفال آیه شریفه 64 می فرمایند : یا ایها النبی حسبک الله ومن اتبعک من المومنین .
ای پیامبر ( صلی الله علیه وآله وسلم ) تر ا بس است وکفایت می کند ؛ خداالله تبارک وتعالی و آنانکه از تو پیروی کردند از مومنین .
ایاخداوند مشرک است ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!! که می فرماید به حبیبش ترا بس است الله ومومنین . یا قدرت خدا کم است ونقصی دراوست العیاذ بالله .
2-

در سوره مبارکه تحریم قسمتی از ایه شریفه 4می فرما ید : وان تظاهرا علیه فان الله مولاه وجبریل وصالح المومنین والملائکة بعد ذلک ظهیرا .
واگرشما دو زن ( به اتفاق اهل قبله مراد عایشه وحفصه) چیرگی کنید بر علیه پیامبر ( صلی الله علیه وآله وسلم )هما نا خدا الله هست دوست او وجبرئیل و صالح المومنین ( به اتفاق اهل قبله مراد امیرالمومنین علی علیه السلام ) و ملائکه پس از آن پشتیبان است .
آیادوستی وپشتیبانی الله جل جلا له به تنهائی کفایت نمی کند وکافی نیست؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!ودوستی وپشتیبانی
جبر ئیل وصالح المومنین وملائکه لازماست ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!
ایا خدا مشرک شده وجبرئیل وعلی علیه السلام وملائکه را در کنا ر خود قرار داده ؟؟؟؟؟!!!!!!!!
3-

در سوره مبارکه رعد آیه شریفه 43میفرماید : ویقول الذین کفروا لست مرسلا قل کفی با لله شهیدا بینی وبینکم ومن عندهعلم الکتاب .
کفارومشرکین گویند تو رسول نیستی ؛ بگو کفایت می کند مرا الله جل جلا له بهعنوان شاهد وگواه بین من (رسول ) وشما (کفارو مشرکین ) وآنکه نزد او علم کتاب است ( به اتفاق اهل قبله مراد امیر المومنین علیه السلام ) .
آیاگواهی خدا ناقص است که گواهی علی علیه السلام هم باید در کنار گواهی الله باشد؟؟؟
آیاخداوند متعال مشرک شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!..العیاذ بالله .
4-

سوره مبارکه انفال آیه شریفه 62می فرماید خدای متعال : وان یریدوا ان یخدعوکفان حسبک الله هو الذی ایدک بنصره وبالمومنین .
واگر( مشرکین وکفار )بخواهند با تو نیرنگکنند همانا بس است ترا خدا ؛ خدا کسی است که کمک می کند ترا به یاری خویش و بهمومنین .
آیا نصرت خدا به تنهائی کفایت نمی کند ؟؟؟؟ ومومنین کمکشان لازم است ؟؟؟؟
آیا کمک خدا ناقص است ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
آیا خدا اینجا هم مشرک شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... ...العیاذ بالله .و...........

مقلدین چشم وگوش بسته ابن تیمه و عبدالوهاب وبرقعی اینجا و در اینگونه موارد وامثال ا ن چه جوابی دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اینها اتمام حجتی بود بر علیه :عاملة ناصبة تصلی نارا حا میة تسقی من عینآنیه لیس لهم طعام الا من ضریع لایسمن ولا یغنی من جوع .{{{ البته اگر عاملة باشدوبه حسب ظاهر نماز ی بخواند و.......}}}.

ونور چشمی برای کسانی که از نعمت عظمیطیب المولد برخوردارند وآل الله را دوست دارند .

یا علی ؛ وهو العلیالعظیم
یامرتضی علی مددی 1001اللهم عجل لولیکالفرج
اللهم العن الجبت والطاغوت واللات والعزی وابنتیهما ومحبیهما بعدد مااحاط به علمک وبعدد فضائل امیر المؤمنین علیه السلام.

اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از عبدالعلی69 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي 2 روز پيش   #4203
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا علی

السلام علیک ایهاالصراط المستقیم

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله

لَبيْكَ يٰا عَليْ

ان ربی علی صراط مستقیم

وعلی علیه السلام هو صراط المستقیم

السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين ياعلي بن ابيطالب

امیرالمومنین علیه السلام

جوابها وسوالات اقای حسین از غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران

وجالب این است اصل عنوان سوال از بی بی سی انگلیس هست

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=139971

جوابهای اقای حسین به معاندین در باره شبهه تحریف کلام الله مجید

پاسخ های بی جواب اقای حسین به احتجاج امیرالمومنین علیه السلام به غدبر

جمع اوری جوابهای اقای حسین به منکر غدیر

جوابها بی پاسخ اقای حسین به منکر توسل

پیامبر دروغین ؛ غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران وابلهان شقی طرفدارش

اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
تعداد 2 كاربر از عبدالعلی69 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي يك روز پيش   #4204
ghanet
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Mar 2016
پاسخ‌ها: 1,226

كَانَ النَّاسُ أُمَّةً وَاحِدَةً فَبَعَثَ اللَّهُ النَّبِيِّينَ مُبَشِّرِينَ وَمُنْذِرِينَ وَأَنْزَلَ مَعَهُمُ الْكِتَابَ بِالْحَقِّ لِيَحْكُمَ بَيْنَ النَّاسِ فِيمَا اخْتَلَفُوا فِيهِ ۚ وَمَا اخْتَلَفَ فِيهِ إِلَّا الَّذِينَ أُوتُوهُ مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَتْهُمُ الْبَيِّنَاتُ بَغْيًا بَيْنَهُمْ ۖ فَهَدَى اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا لِمَا اخْتَلَفُوا فِيهِ مِنَ الْحَقِّ بِإِذْنِهِ ۗ وَاللَّهُ يَهْدِي مَنْ يَشَاءُ إِلَىٰ صِرَاطٍ مُسْتَقِيمٍ(2:213)

مردم (در گمراهی) امتی واحد بودند، آنگاه خداوند پیامبران را مژده دهنده و بیم دهنده برانگیخت و با ایشان کتابی ، که متضمن حق و راستی بود نازل کرد، تا بینشان در آنچه برسرش اختلاف کنند، حکم نماید. و کسی در چیزی اختلاف نکرد مگر آنان که کتابشان دادند، درست بعد از آنکه دلایل روشن برایشان آمد، آنهم از روی حس برتری جویی که میانشان وجود داشت. سپس خداوند به اذن خودش، کسانی را که ایمان آوردند، در مورد آنچه از روی حق(بواسطه کتاب) بر سرش اختلاف کردند، هدایت کرد و البته خداوند هر که را بخواهد، به راه درست هدایت می کند.

بی گمان یکی از اهداف والای خداوند از ارسال پیامبران و کتب آسمانی، جلوگیری از تفرقه و جدایی و گسیل انسانها به سوی اتحاد و یکپارچگی و تشکیل امت واحده می باشد، اما نه هر امت واحده ای، بلکه فقط آن امتی که بر اساس موازین و قوانین اسلام تشکیل شده و منافع آن در برگیرنده جمیع انسانها باشد.
امت واحدی که آیه دارد از آن حرف می زند، نه منافعش همگانی و جهان شمول است و نه بر اساس قوانین اسلام و کتاب آسمانی تشکیل شده است، درست مثل تمام جوامع و ملتهای موجود که هر امتی قوانین و معیارهای خود را دارد و هیچدام بر اساس موازین الهی نیستند.
مثلاً مسیحیان، از نظر ایدئولوزی،تقریباً یک جماعت واحد را تشکیل می دهند که البته بنیان باورهایشان بر هیچ و پوچ بنا نهاده شده و آنچه در آئینشان خیلی نمایان است، صلیب و قضیه مصلوب شدن عیسی مسیح می باشد در حالی که چنین واقعه ای اصلاً رخ نداده و وجود خارجی نداشته است. با این وجود، جماعتی متحد و یکپارچه به دنبال همین صلیب دروغین راه افتاده اند و دینشان را بر اساس آن تنظیم نموده و تمام تریبونهای دینی خود را به تبلیغ آن مشغول داشته اند

یا مثلاً هندوها که عزیزترین خدایشان در اثر حادثه ای سر خود را از دست داده و بر جایش سر فیلی نشانده اند. آیا می دانید در هند کمتر خانه ایست که گانشا در آن حضور نداشته باشد، هیچ می دانید همه ساله در مراسم مربوط به این خدا، چند صد میلیون هندو شرکت می کنند؟!

ghanet حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي يك روز پيش   #4205
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا علی ای یگانه مظلو ماسوی
یا حسین
لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام

للهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم
قال الامام علی بن موسی الرضا فی خطبة وعبارات ذیل اواخر الخطبة
و مثل المؤمنين في قبولهم ولاء أمير المؤمنين في يوم غدير خم كمثل الملائكة في سجودهم لآدم، و مثل من أبي ولاية أمير المؤمنين في يوم الغدير مثل إبليس، و في هذا اليوم أنزلت هذه الآية «الْيَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِينَكُمْ» «1»، و ما بعث اللّه نبيّا الّا و كان يوم بعثه مثل يوم الغدير عنده و عرف حرمته إذ نصب لأمّته وصيّا و خليفة من بعده في ذلك اليوم.

سلطان ابی الحسن علی بن موسی الرضا علیه الاف التحیة والسلام فرمود" ومثل مومنی که قبول نمودند ولایت امیرالمومنین در غدیر مثل ملائکه هست در سجده کردنشان برای ادم
ومثل کسانی که قبول ولایت نکردند مثل ابلیس وشیطان است که سجده نکرد ودر این روز نازل شد امروز کامل کردم دینتان را و.....................................................................................
لإقبال بالأعمال الحسنة (ط - الحديثة) ؛ ج‏2 ؛ ص262
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم
یا علییا الیا یا حیدر

یا قتیل العبرات

کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته ش
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته

كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي يك روز پيش   #4206
ghanet
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط ghanet نوشته شده است نمايش نوشته
كَانَ النَّاسُ أُمَّةً وَاحِدَةً فَبَعَثَ اللَّهُ النَّبِيِّينَ مُبَشِّرِينَ وَمُنْذِرِينَ وَأَنْزَلَ مَعَهُمُ الْكِتَابَ بِالْحَقِّ لِيَحْكُمَ بَيْنَ النَّاسِ فِيمَا اخْتَلَفُوا فِيهِ ۚ وَمَا اخْتَلَفَ فِيهِ إِلَّا الَّذِينَ أُوتُوهُ مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَتْهُمُ الْبَيِّنَاتُ بَغْيًا بَيْنَهُمْ ۖ فَهَدَى اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا لِمَا اخْتَلَفُوا فِيهِ مِنَ الْحَقِّ بِإِذْنِهِ ۗ وَاللَّهُ يَهْدِي مَنْ يَشَاءُ إِلَىٰ صِرَاطٍ مُسْتَقِيمٍ(2:213)

مردم (در گمراهی) امتی واحد بودند، آنگاه خداوند پیامبران را مژده دهنده و بیم دهنده برانگیخت و با ایشان کتابی ، که متضمن حق و راستی بود نازل کرد، تا بینشان در آنچه برسرش اختلاف کنند، حکم نماید. و کسی در چیزی اختلاف نکرد مگر آنان که کتابشان دادند، درست بعد از آنکه دلایل روشن برایشان آمد، آنهم از روی حس برتری جویی که میانشان وجود داشت. سپس خداوند به اذن خودش، کسانی را که ایمان آوردند، در مورد آنچه از روی حق(بواسطه کتاب) بر سرش اختلاف کردند، هدایت کرد و البته خداوند هر که را بخواهد، به راه درست هدایت می کند.

خداوند پیامبران را با کتابهای آسمانی فرستاد تا میان مردم، درباره آنچه بر سرش اختلاف می کنند حکم نماید، این چیزی است که آیه فوق به آن اشاره دارد. در قرآن همچنین آیات دیگری نیز وجود دارند که بر این حقیقت تأکید می کنند. با این وجود آیه دارد می گوید: بین مردم اختلافی وجود نداشت مگر بعد از اینکه پیامبران با کتابهایشان آمدند!
آیا در اینجا تناقضی وجود دارد؟!
چگونه چیزی که خودش باعث بروز اختلاف شده می خواهد آن را حل کند؟!

قديمي 21 ساعت پيش   #4207
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

کمتر بکش تا اینقدر چرند پرند ولا طائلات وک.......وشر نفرمائی
قديمي 16 ساعت پيش   #4208
ghanet
عضو ثابت

در یک جامعه دینی، تا زمانی که پای اسلام(که دین همه انبیاء بوده) و کتاب در میان نباشد، اختلاف هم وجود ندارد و گروه حاکم به هر طریقی که شده، در جهت منافع خود، جامعه را آرام و یکپارچه نگه می دارند. اما همینکه کتاب آمد و عده ای به اقامه آن قیام کردند، آنوقت است که اختلاف و تنازع اجتناب ناپذیر خواهد بود و کسانی که جز به زندگی دنیا چشم ندوخته و برای خود جایگاهی فراهم کرده اند، برای حفظ آن دست به هر کاری خواهند زد.

فرعون گفت: بگذارید تا موسی را بکشم، او باید رب خود( که من باشم) را بخواند، من از آن می ترسم که دینتان را تغییر دهد و در این سرزمین فساد نماید. ( غافر-26)

گفتند: آیا به سوی ما آمده ای تا ما را از آیینی که پدرانمان را بر آن یافته ایم، برگردانی و [با نابود کردن ما] قدرت و حکومت در این سرزمین برای شما دو نفر باشد؟ و ما به شما دو نفر ایمان نمی آوریم!- انصاریان( یونس 78)

پس سران و اشراف قومش که کافر بودند، گفتند: این جز بشری مانند شما نیست که می خواهد بر شما برتری جوید، و اگر خدا می خواست [پیامبری بفرستد] قطعاً فرشتگانی [را به پیامبری] می فرستاد، ما این [سخنانی] را [که نوح می گوید] میان پدران پیشین خود نشنیده ایم.-انصاریان( مومنون 24)

بطوری که گفته شد؛ با آمدت کتاب آسمانی، اختلاف بوجود خواهد آمد، اما این کتاب نیست که اختلاف را دامن می زند، بلکه مهمترین عامل آن، برتری جویی و حفظ حاکمیت می باشد. در این میان اگرچه مذهب و آئین آباء اولین نقش محوری را ایفا می کند و حربه اصلی متکبرین می باشد، اما اصل همان قدرت است:

گفتند: اين دو جادوگرانى هستند كه مى‌خواهند به جادوى خويش شما را از سرزمينتان برانند و آيين برتر شما را براندازند. (طه 63)

و به جای خدا معبودانی گرفتند تا برای آنان مایه عزت و توانمندی باشد. ( مریم 81)
قديمي 15 ساعت پيش   #4209
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

اغا رصوله هنوز صب با پارک وقدم میزنی نوار گوش میدی بجا نماز صبت
سرما نخوری هوا سرد شده تو منزلم خدمت مادر بچا کنی خودش نمازه برات
نمیخاد پارک بری توسرما خدا نکرده ریا بشه او وق دیگه ازت قطع بشه وما دیگه اغار شول ژنده نداشته باشیم
ما هیچی پیروانت هامه وطارقه واغا انگلیسه چه خاکی تو سرشون کنن
خیلی دعا کن ما رو خصوصا وقت نماز صبت
قديمي 5 ساعت پيش   #4210
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا علی ای یگانه مظلو ماسوی
یا حسین
لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام

للهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم
قال الامام علی بن موسی الرضا فی خطبة وعبارات ذیل اواخر الخطبة
و في يوم الغدير عرض اللّه الولاية على أهل السماوات السبع فسبق إليها أهل السماء السابعة فزيّن بها العرش،
در یوم الغدیر عرضه فرمود الله تبارک وتعالی ولایت امیرالمومنین رو بر اهل آسمانهای هفتگانه
پس سبق گرفتند در قبول ولایت اهل آسمان هفتم پی مزین شدند به العرش
الإقبال بالأعمال الحسنة (ط - الحديثة) ؛ ج‏2 ؛ ص262
یا علی یا الیا یا حیدر

یا قتیل العبرات

کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته ش
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته

قديمي 3 ساعت پيش   #4211
ghanet
عضو ثابت

آیه 213 بقره با صراحت هرچه تمامتر به ما می گوید: وقتی پای کتاب و دین الهی به میان می آید، اختلافات شروع می شوند، لیکن مسبب این اختلافات، دین و کتاب نیست بلکه خوی استکبار و برتری جویی کسانی است که چهره خود را در پس نقاب دین پنهان کرده اند.
ملاحظه کردید حتی فرعون نیز در مواجهه با آیات الهی، وقتی احساس خطر می کند پای دین را به میان می کشد و داعیه هدایت مردم به سبیل رشاد را دارد:

قَالَ فِرْعَوْنُ مَا أُرِيكُمْ إِلَّا مَا أَرَىٰ وَمَا أَهْدِيكُمْ إِلَّا سَبِيلَ الرَّشَادِ – فرعون گفت: جز آنچه می بینم به شما نمی نمایانم و شما را جز به راه درست هدایت نمی کنم.
خلاصه همه کسانی که با هم اختلاف می کنند و متفرق می شوند، دم از دین می زنند و ظاهراً درد دین دارند اما کدامیک درست می گویند و اختلاف کدامین گروه بر حق است؟ رهیافتگان کدامند و گمراهان کدام؟
همین چند روز پیش بود که شاهد جمعیت میلیونی امت واحده شیعه در کربلا بودیم، نباید به این جمعیت غره شد چون آمار نشان می دهد جمعیت امت واحده هندوهایی که به زیارت معابد خود می روند به مراتب از این نیز بیشتر است.
همچنین امتهای واحد بودایی، مسیحی، یهودی و غیره نیز، در معابد خود کم جمعیت ظاهر نمی شوند و همگان آئین خود را برتر و مال دیگران را پست و منحرف تصور می کنند!
براستی کدامیک از این امتها آئینشان بر اساس کتاب می باشد و خداوند از میان آنان که اختلاف کردند ،کدام گروه را هدایت خواهد کرد؟ فقط آن حزب و گروهی را هدایت می کند که اختلافشان از روی حق و کتاب الهی است نه به دلیل پیروی از آئین آباء اولینشان.

فَهَدَى اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا لِمَا اخْتَلَفُوا فِيهِ مِنَ الْحَقِّ بِإِذْنِهِ

بدانید و آگاه باشید که در ورای ادیانی که مبتنی بر سنت آباء اولین هستند، استکبار و قدرت طلبی نهفته است!

و آنان که خود را هادی و مرشد مردم معرفی می کنند، خود خود شیطان هستند.

آخرين ويرايش ghanet ، 3 ساعت پيش در 07:22PM.
قديمي 2 ساعت پيش   #4212
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
در اصل توسط ghanet نوشته شده است نمايش نوشته
آیه 213 بقره با صراحت هرچه تمامتر به ما می گوید: وقتی پای کتاب و دین الهی به میان می آید، اختلافات شروع می شوند، لیکن مسبب این اختلافات، دین و کتاب نیست بلکه خوی استکبار و برتری جویی کسانی است که چهره خود را در پس نقاب دین پنهان کرده اند.
ملاحظه کردید حتی فرعون نیز در مواجهه با آیات الهی، وقتی احساس خطر می کند پای دین را به میان می کشد و داعیه هدایت مردم به سبیل رشاد را دارد:

قَالَ فِرْعَوْنُ مَا أُرِيكُمْ إِلَّا مَا أَرَىٰ وَمَا أَهْدِيكُمْ إِلَّا سَبِيلَ الرَّشَادِ – فرعون گفت: جز آنچه می بینم به شما نمی نمایانم و شما را جز به راه درست هدایت نمی کنم.
خلاصه همه کسانی که با هم اختلاف می کنند و متفرق می شوند، دم از دین می زنند و ظاهراً درد دین دارند اما کدامیک درست می گویند و اختلاف کدامین گروه بر حق است؟ رهیافتگان کدامند و گمراهان کدام؟
همین چند روز پیش بود که شاهد جمعیت میلیونی امت واحده شیعه در کربلا بودیم، نباید به این جمعیت غره شد چون آمار نشان می دهد جمعیت امت واحده هندوهایی که به زیارت معابد خود می روند به مراتب از این نیز بیشتر است.
همچنین امتهای واحد بودایی، مسیحی، یهودی و غیره نیز، در معابد خود کم جمعیت ظاهر نمی شوند و همگان آئین خود را برتر و مال دیگران را پست و منحرف تصور می کنند!
براستی کدامیک از این امتها آئینشان بر اساس کتاب می باشد و خداوند از میان آنان که اختلاف کردند ،کدام گروه را هدایت خواهد کرد؟ فقط آن حزب و گروهی را هدایت می کند که اختلافشان از روی حق و کتاب الهی است نه به دلیل پیروی از آئین آباء اولینشان.

فَهَدَى اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا لِمَا اخْتَلَفُوا فِيهِ مِنَ الْحَقِّ بِإِذْنِهِ

بدانید و آگاه باشید که در ورای ادیانی که مبتنی بر سنت آباء اولین هستند، استکبار و قدرت طلبی نهفته است!

و آنان که خود را هادی و مرشد مردم معرفی می کنند، خود خود شیطان هستند.

بله اغا غانته هالکه بله ماهم قبول داریم که شما خود خود خودشیطون پدر شیطون پسر شیطون و پسر عمو ودختر خاله وعمه زاده شیطون هستید بر منکرش لعنت
مقل اینکه میخای بری ماموریت داره تموم میشه چون تیر خلاصی رو زدی بعد 4210پست حرف اخرت رو زدی کتاب موجب اختلافه
قديمي 2 ساعت پيش   #4213
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

#روز_شمار_شهادت_رسول_خدا صلی الله علیه و آله 《12》
..در روز چهارشنبه ۱۶ صفر سال ۱۱ هجری قمری ، ۲۹ اردیبهشت سال ۱۱ هجری شمسی ، ۱۵ می سال ۶۳۲ میلادی چه اتفاقی افتاد⁉️

..از امروز صبح ، بیماری پیامبر صلی الله علیه و آله شدت می گیرد؛
▪️رسول خدا صلی الله علیه و آله به سردرد مبتلا هستند و اینک تب نیز بر آن اضافه شده است ؛
بیماری آن حضرت به گونه ای است که اهل مدینه ، متوجه آن شده اند...
اکثر تاریخ نویسان نیز ، شروع بیماری پیامبر را از این روز می دانند

▪️پیامبر صلی الله علیه و آله می دانند توطئه ای در شرف اجرا است و جان ایشان در خطر است ؛
اما رسول خدا صلی الله علیه و آله مأمور به حفظ ظاهر است و بنای خدا و رسول بر این نیست که نیت خیانت کاران را آشکار سازند .

رسول خدا صلی الله علیه و آله آگاهانه بر تجهیز سپاه اسامه اصرار می ورزند تا بد اندیشان راهی سفر شوند و آیندهء جامعهء اسلامی و امنیت اجتماعی مسلمانان تأمین باشد و مسلمانان گرفتار سیاست بازانی نشوند که جز نام مسلمانی اثری از اسلام را بر جای نخواهند گذاشت.

این سیاست بازان نیز آسوده نخواهند نشست ؛
آنان که سابقهء همکاری و هم فکری با یهودیان را - حتی در اولین سالهای هجرت - (۱) دارند ، اینک با کمک قوم یهود ،
توطئهء خویش را به پیش می برند...

جالب آنکه مدارکی از مسیحیان در دست است که نشان می دهد ،
یهودیان در زمان پیامبر صلی الله علیه و آله ، تدارک مسموم کردن رسول خدا را می دیدند .(۲)

روشن است که چنین سمّی - که با توجه به علم آن روز تاثیر فوری و سریع نداشته -
باید با همکاری منافقان و برخی اطرافیان رسول خدا صلی الله علیه و آله بارها برای تأثیر بر جسم مقدس نبوی صلی الله علیه و آله استفاده می شده است.

1⃣ در این زمینه به آیات ۸ تا ۱۸ سوره بقره که به وقایع سال اول و دوم هجری اشاره دارد ، توجه کنید.
2⃣ بیهقی متن دست خط را به زبان ارمنی در کتاب خویش آورده است : دلائل النبوة ۲۵۸/۴

#روز_شمار_شهادت_رسول_خدا صلی الله علیه و آله《13》

.در روز پنجشنبه ۱۷ صفر سال ۱۱ هجری قمری ، ۳۰ اردیبهشت سال ۱۱ هجری شمسی ، ۱۶ می سال ۶۳۲ میلادی چه اتفاقی افتاد⁉️

.در صبح امروز ، پیامبر صلی الله علیه و آله - علی رغم بیماری -
از خانه خارج شده ، پرچم را به دست اسامه می دهند و می فرمایند :

ای اسامه ! با نام خداوند و در راه خدا ، به سوی کارزار برو ...در این راه ظلم نکن و هیچ کودک و زنی را به قتل نرسان ."

لشکریان باید در جُرف - که در اطراف مدینه است - مستقر شده باشند و با آمدن اسامه که اینک پرچم به دست اوست ،
به سوی شمال حرکت نمایند ؛

در روزهای گذشته از سوی منافقان و نامسلمانان ، اعتراض هایی گسترده نسبت به فرماندهی اُسامه صورت گرفته است ؛

پیامبر صلی الله علیه و آله در پاسخ فرمودند که اسامه برای اجرای این فرمان مناسب است و همانگونه که نسبت به فرماندهی پدر اسامه در گذشته اعتراض بی مورد بود [ و در عمل خلاف آن ثابت شد ] ، اینجا هم طعنهء شما نسبت به اسامه جایی ندارد ؛

روشن است که گویندگان این سخن ، تنها در پی به تأخیر انداختن حرکت سپاه هستند ؛
چرا که پس از رحلت رسولخدا صلی الله علیه و آله همین سپاه ، با فرماندهی شخص اسامه بن زید ، به راحتی و بدون هیچ اعتراضی ، مدینه را ترک می کند ....
البته خلیفهء اول و دوم و سه نفر از مشاورانش با اجازه گرفتن از اسامه(‼️) سپاه را همراهی نکردند.(۱)

در آن زمان - تقریباً یک ماه پس از رحلت رسول خدا - کسی اعتراض نمی کند که " اسامه جوان است و برای فرماندهی نامناسب است".

▪️سخنان دیگری در میان سپاه دهان به دهان می گردد :

بهتر است تا زمانی که پیامبر بهبودی پیدا کنند ، سپاه از مدینه خارج نشود !

پیامبر صلی الله علیه و آله که می دانند منشا این سخنان ، چه کسانی هستند ، بر خروج سپاه تاکید می کردند ؛

مؤمنان واقعی که این سخنان را بهانهء واهی می دانستند ، در تلاش بودند تا سپاه را به حرکت وادارند ،
اما تن آسایی اکثر مسلمانان و فرصت طلبی منافقان در کار گره می افزاید!

به هر روی سپاه اسامه امروز از مدینه خارج نخواهد شد؛

1⃣ نکتهء عجیب و خنده دار ماجرا این است که خلیفهء اول و دوم تا زمانی که زنده بودند ، اسامه را امیر خود می خواندند‼️ : شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید ۵۲/۶

کانال برهان و مروری مستند بر فرازهای حساس تاریخ مسلمانان

لعن الله ظالمیک وقاتلیک یا فاطمه
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 4 (0 عضو 4 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 10:46PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه