بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Sunday 23 November 2014   #16
mehrdad_123
كاربر فوق بدليل ناديده گرفتن قوانين باشگاه با محدوديت نوشتاري مواجه است.

تاريخ ثبت نام: Aug 2007
مكان: زیر سایه لطف خدا
پاسخ‌ها: 10,549
روزنوشته ها: 9
ج: نظرات مردم دنیا در مورد قمه زنی!

نقل قول:
در اصل توسط خیرالبریه نوشته شده است نمايش نوشته

آیا میدانستید فقها وعلمای بزرگ شیعه مانند شیخ طائفه طوسی و مقدس اردبیلی و ابوالحسن اصفهانی و... چه نظری داشتند :

ويستحب لقرابة الميت وجيرانه أن يعملوا طعاما لأرباب المصيبة ثلاثة أيام كما أمر النبي صلى الله عليه وآله لأهل جعفر رحمة الله عليه -. البكاء ليس به بأس، وأما اللطم والخدش وجز الشعر والنوح فإنه كله باطل محرم إجماعا، وقد روي جواز تخريق الثوب على الأب والأخ ولا يجوز على غيرهم وكذلك يجوز لصاحب الميت أن يتميز من غيره بإرسال طرف العمامة أو أخذ مئزر فوقها على الأب والأخ فأما على غيرهما فلا يجوز على حال .
الكتاب : المبسوط-
المؤلف : الشيخ الطوسي

فتوای مشهور سید ابوالحسن اصفهانی

به حمایت از سید محسن امین پرداخت وگفت : :

انّ استعمال السّیوف و السلاسل و الطبول و الابواق و ما یجری الیوم أمثاله فی مواکب العزاء بیوم عاشورا انّما هو مُحرم و هو غیر شرعی.
یعنی «به کاربردن شمشیرها (=قمه‌زنی) و زنجیرها و طبل‌ها و بوق‌ها و کارهایی مانند این امور که امروزه در دسته‌های عزاداری و در روز عاشورا معمول است همه حرام و غیر شرعی است» ...

عالمی مثل «مقدس اردبیلی» به خاطر مخالفت با این نوع حرکات در عزای امام حسین از سوی اکثریت جامعه طرد می شود!
میرزا عبدالله افندی - از علمای شیعه ی معاصر شاه سلطان حسین - در بخشی از کتاب «تحفه فیروزیه» خود به این مخالفت ها اشاره می کند... مطابق روایت جاسم حسن شبر در «ارشاد الخطیب»، داستان از این قرار است که مقدس اردبیلی چندی از حرکات ناشایستی که بعضی مردم در امر عزاداری امام حسین مرتکب می شده اند، رنجیده خاطر شده و با این استدلال که این اعمال جزو رسوم اقامه عزا نیست و در سیره ی اهل بیت نیز وجود ندارند، آنان را از این کار نهی می کند لکن مردم به منع او وقعی ننهاده، بر شدت و گستره ی عمل خود افزودند. تا آنجا که وی آزرده شده، حتی در مقام اعتراض، ترک آن دیار (اردبیل) کرده و به یکی از قریه های اطراف می رود تا صدای عزاداری مردم به آن شیوه را نشنود
.
افترایی بیش نیست بارها بررسی شده است و حیا را برخی قی کرده اند

اینان خود از مروجین اصلی قمه زنی هستند

شیخ الطائفه خودش روایت لطم را آورده و بدان استناد کرده در احکامش آنوقت بگوییم وی مخالف است؟!

بلی لطم برای میت یک چیز است و لطم در شعایرحسینی چیز دیگر

صاحب حماقتی که هنوز فرق بین این دو را در فقه نه تنها شیعه بلکه اسلام نمی داند چگونه جرات می کند به مراجع عظام تقلید توهین نماید؟!
mehrdad_123 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از mehrdad_123 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 23 November 2014   #17
mehrdad_123

نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
دیلی میل Daily Mail یک رسانۀ انگلیسی است، در سال 2012 در این نشانی گزارشی در خصوص "عزاداری شیعیان در هند" مخابره می‌کند با این عنوان :
مراسم خونین و عزاداری دردآور: فدائیان زمین مسجد را با تازیانه‌زنی (قمه زنی) دستجمعی سرخ کردند تا به سوگ شهید شیعه بپردازند.
این سایت در ادامۀ می‌آورد :
هشدار محتوای زننده : آنان با جاری کردن خون خود به پیامبر محمّد {ص} و نوۀ شهیدش ادای احترام می‌کنند.

با این که خبر مخابره شده اصلا مغرضانه نیست و به روشنی اطلاع می‌دهد که این کار برای ادای احترام و سوگواری است، با هم به مطالعۀ نظرات بینندگان این سایت می‌پردازیم :

• من چنین چیزی رو در اردوی مدرسۀ انجیلی یادم نمی‌یاد، حدس می‌زنم اون اسقف‌ها حداقل بر دین کشتار نبودند. ( موافق : 283 ، مخالف 80 )
  • نظرات خوبی اینجا هست. زندگی مقدس است، به جای این "نمایش" جان دیگران رو حفظ کنید، اگر می‌خواهید خیلی خالص باشید. ( 87 موافق، 28 مخالف)
  • من فکر می‌کنم این خارق‌العاده است، من مذهبی نیستم و در این خصوص که کاری که این‌ها می‌کنند باعث حمله به مسلمان‌ها میشه ندارم، اما اگر این باعث می‌شه اونها احساس خوبی داشته باشند و احترام‌شون رو نشون بدند، برای اونها مناسبه! من شوکه شدم که تعداد زیادی از مردم به شکل منفی با این برخورد می‌کنند. این قلب دین هست! (300 مخالف، 79 موافق)
  • نه دوستان، این اسلام است. جامانده در قرون وسطی ( 280 موافق، 52 مخال )
  • دیوانه! ( 162 موافق، 22 مخالف )
  • سربازگیری برای دین‌شان باید خیلی مشکل باشد. یک شروع بسیار مشکل! ( 124 موافق ، 21 مخالف )
  • این فقط بیماری است، اسلام ضربه زدن بر خود را حرام می‌داند. (مریم). ( 136 موافق، 50 مخالف )
  • هیچ حیوانی این کار را با خودش انجام نمی‌دهد، اما انسان چرا. مغزشان علیل است اگر روح آنان بزرگ بود، درمیافتند که اگر خداوند معادل عشق است، چرا باید بخواهد این کار را با خودشان انجام دهند؟ (211 موافق، 18 مخالف)
  • احمق‌ها! (195 - 23)
  • ما در چه قرنی زندگی می‌کنیم؟ ( 222 - 21 )
  • این اسلام نــــیست! ( 16 - 14 )
  • من یک مسلمانم، این از اسلام نیست و اسلام ضربه زدن به خود را حرام می‌داند ( 14 - 13 )
  • متون مقدس نه تنها چیزی ندارند که حتی تا توصیه به انجام چنین کاری می‌کنند. این کاملا منزجر کننده است و میان این‌ها و بت‌پرست‌هائی که دختران و پسران خود را قربانی می‌کردند فرقی نیست با این فرق که این جاهلیت از متون مقدس سرچشمه می‌گیرد. این چیزی است که از ذهن بشر خارج است که انجامش بدهد. ( 11 - 3 )
  • واقعا به ما چه ربطی دارد که این‌ها چه کار انجام می‌دهند؟ ( 16 - 0 )
  • مثال بارزی از این‌که دین هر طوری قابل تفسیر است ( 10 - 1 )
  • چگونه ممکن‌ است فردی به این صحنه‌ها نگاه کند و معتقد باشد خداوند رحیم از این {گناه} خواهد گذشت. و "کشتن" با نام خدا، مطلقا احمقانه و وحشیانه است. من متاسفم ولی اینها کاملا فریب خورده اند و این مسخره است. من شرط می‌بندم که شیطان و اذناب او در میان این جمع است و این کار را دوست دارد. (10 - 1)
  • بذار ببینم، منظور از این مقاله چیست؟ آهااااا .... گرفتم... چون ما باید ایران رو بمباران کنیم، چون... خوب مسلمانها دیوانه‌اند. پس بمباران‌شان کنیم. مردم، آیا می‌دانید که چه موقع بازیچه می‌شود؟ آیا می‌دانید بسیاری از نظردهندگان صهیونیستند؟ ( 9 - 12 )
  • در مقولۀ (انتخاب طبیعی) و (برتری بهترین) این چه تاثیری دارد؟ {نویسنده مشغول تمسخر سطح بررسی‌های علمی در غرب با این وضعیت است} ( 6 - 0 )
  • مشکلی با "معنویت" نیست و من خود به "معنویت" علاقمندم ولی این افراد با عقاید خرافی فریب داده شده‌اند. هیچ خدائی اینقدر احمق نیست که بشر را بسازد و از آن‌ها بخواهد به خودشان آسیب برسانند. حواس‌تان باشد، از این‌کارها چیزی عاید شما نمی‌شود، در واقع، خداوند احتمالا شما را بابت آسیب رساندن به بدنی که به شما داده است مجازات خواهد کرد. ( 8 - 1 )
  • بسیاری از آنان خلند! ( 10 - 1 )
  • مضطرب العقلند یا چی؟ ( 7 - 0 )
  • این دل خدای من رو می‌شکنه ( 7 - 2 )
  • ما این کار رو به حساب سنی‌ها نمی‌گذاریم، این مراسم شیعی هست، پس کار این گروه رو به حساب اون گروه نباید گذاشت. (5 - 3)
  • یا مسیح! الله ساخته نشده تا ما به خودمون آسیب بزنیم آدمهای احمق! ( 5 - 2 )
  • من فکر می کنم اکثر مسلمانان شیعه و سنی با این اعمال مخالند، فرهنگ و مذهب دو جزو لاینفک هستند و گاهی به جای یکدیگر اشتباه گرفته می شوند. حسین پدر مردمان آزاده بود. او علیه ظلم و بی عدالتی ایستاد و مفاهیم انسانیت رو ارتقا داد، به همراه 72 یار خود. او در مقابل سپاهی 3000 نفری ایستاد. مهاتما گاندی در خصوص او گفت: "من یاز حسین یافتم که چگونه در مظلومیت پیروزی به دست آورم". ( 2 - 8 اینجا ببینید پیام اصلی را هم چگونه ویران می کنند)
  • چه احمق‌های خونینی!( 7 - 0 )
  • بسیار غم‌انگیز است که در این زمان حساس در سیاست خاورمیانه‌ای، گفتگوهای تغییرات آب و هوا در قطر، بحران سیاسی در سوریه و لیبی و اولین تجمع امن 2 میلیون شیعه در کربلای عراق، دیلی میل خبری را انتخاب می‌کند تا فعالیتهای یک بخشی جزئی و اقلیتی یک مذهب را اعلام کند! ( 0 - 6 )
  • خانم واپلاش، یادداشت کن، تو فقط یک آماتوری!!!
  • در اسلام توحش حتی در خصوص خود یک ایده‌آل برتر است و کشتن کافران (مثل مسیحیان، یهودیان، هندوها، سیک‌ها بودائی ها و غیره) طی خودکشی، بهترین ایده آل همۀ آن‌هاست و بعنوان شهید مقدس تلقی می‌شود که به بهشت می‌رود. ( با مفهوم یهودی-مسیحی بهشت قاطی نشود) ( 10 - 3 )
  • یک عده مازوخیست، اگر من یک سادیست بودم آنها را از این عمل باز میداشتم. ( 4 - 2 )
  • اوه...آره ... من مطمئنم شیطان از این مراسم تحقیر آمیز ممنون هست ( 8 - 1 )
  • این دیوانه ها باعث شدند یک مقدار احساس مریضی کنم ( 4 - 1 )
  • مردمی که هنوز در قرون وسطی زندگی می کنند، آنها به زودی از شما خواهند خواست که این کار را انجام بدهید! یکی از دلایل متعددی که باید از رشد این دین در جهان جلوگیری کنیم، قبل از اینکه از کنترل خارج شود. از شوق قمه زنی نمی‌توانم صبر کنم، به زودی نزدیکی شما روی صحنه خواهد رفت، اگر اجازه بدهید؟ (10-2)
  • وقتی که جهان متمدن به جنگ این متعصّبان مذهبی می‌رود ما باید قادر باشیم که آنان را بعنوان وحوش غیرمتمدن طبقه بندی کنیم و بنا بر این به هر وسیلۀ ضروری‌ کار آنان را تمام کرده، بدون اینکه نیازی به فرستادن و به خطر انداختن نیروهای اشغالگر باشیم! و وقتی این کار دست آخر تمام شد، یک پایگاه بزرگ خواهیم ساخت و متعصبان را در آن قفس خواهیم انداست. از اسپانیاردها بپرسید چگونه بر یک عده غلبه باید کرد. ( 6 - 0 )
  • نقل از استو "نقص عضو عمدی نباید در دنیای متمدن وجود داشته باشد، قبلا گفته شده!" : نمی‌توانم بیشتر از این موافق باشم، به این ختنۀ اجباری مردان را هم اضافه کن. و هم‌چنین زنانه ... سیستم عقاید بربری (وحشیانه). ( 6 - 1 )
  • کارهای مطلقا احمقانه ! ( 8 - 0 )
  • نگو طبیعی است! در چه دنیائی زندگی می‌کنیم، عده ای می‌خواهند به جلو حرکت کنند و عده ای مثل این‌ها کاملا دیوانه‌اند. چه ترسنک! ( 4 - 0)
  • و در تولد چه کسی اینها مراسم قمه زنی دارند؟ ( 3 - 0 )
  • بدتر از شراب نوشیدن به حد مرگ که نیست ( 1 - 3 )
  • این یک مثال از عقاید قرن 6 آنان است (ظهور اسلام)، عدم توان آنها برای حرکت به تمدن قرن 21 دلیل آن است که ژاپن به آنها اجازۀ سکونت در کشورش را نمی‌دهد. ( 7 - 1 )
  • من به این رای دادم، من موضع دید شما را دوست داشتم : بیشتر از این، آنها حیوانات را به نام دین شکنجه می‌دهند، که اهمیت این کار کمتر از کاری که با خودشان می‌کنند نیست. ( 7 - 2 )
  • نجات مناسب ترین؟ هان؟ ... ( 2 - 0 ) ( تردید مفاهیم داروینیسم!)
  • مممم...... این افراد به خاطر آسیب رساندن به خودشان به دلایل دینی مورد انتقاد قرار گرفتند ولی جوانهای بسیاری احتمالا در خانوادۀ شما ابروهای خود را سوراخ می‌کنند، زبان‌شان، سر پستان‌شان، ناف‌شان، آلت رجولیت‌شان یا دستگاه تناسلی زنانه شان و غیره را ، نه حتی برای چنین هدف شرافت‌مندانه‌ای. باضافه، آنان تاتو می‌کنند، مواد شیمیائی می‌خورند، از هواپیماها و ساختمان ها می‌پرند و جان شان را در ماشین‌مسابقه در خطر می‌اندازند. این با آن به نظرم فرقی نمی‌کند، جز در احتمال وجود خدای رحمان. ( 6 - 5 )
  • عمل مخوفی است، من خوشحالم که می‌شنوم مسلمانان این عمل را تقبیح می‌کنند و اصرار می‌کنند که این یک عمل اسلامی نیست اما افرادی که این عمل را عامدانه و کور به دین ربط می‌دهند مرا مأیوس می‌کنم. دوستان این کار شما خوب نیست و کسی را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. (3-2)
  • احمقانه است، بعنوان یک مسلمان در قرآن به ما گفته نشده که خودمان را بزنیم. آنها باید این کار که مربوط به چیز دیگری است متوقف کنند زیرا چهرۀ مسلمانان را بد نشان می‌دهند.

این تقریبا 1 صفحه از 9 صفحه ای است که نظرات مشابهی در آن وجود دارد. ان شاء الله بعدا یک مقدار دیگر از این نظرات را اضافه خواهم کرد.

توجه : نظرات منتقل شده، به همان ترتیب و بدون گزینش و سلیقه ترجمه و درج شده‌اند، مگر یکی دو نظر مختلقی که اصلا نسبت به موضوع پرت بوده است.

=============================

نظرات فوق طبق نمایش معمولی سایت مذکور، با ترتیب جدید به قدیمی ترجمه شد، با توجه به این که نظرات بسیار زیادند و ترجمه و خواندن آن طول می‌کشد، با استفاده از امکانات سایت که می‌توان نظرات را بر حسب محبوبیت فهرست کرد، این بار نظرات را بر حسب بیشترین تائید فهرست کرده و ترجمه می‌کنیم :

• سال 2012 است، یکی به اینها بگوید. ( 3796 موافق، 189 مخالف)
  • من مسلمانم و باید بگوئیم این یک مراسم اسلامی یا اجبار اسلامی نیست. این یک سنت منطقه‌ای است که اکنون از دست ما خارج است. مسلمانانی که این کار را می‌کنند از اسلام صحیح و درست منحرف شده‌اند. ( 3628 موافق، 443 مخالف)
  • عذاب آور است، یک تمدن قرن هشتم(تمدن اسلام)، در جهان قرن 21، رفتار وحشیانه ... ( 2640 - 181 )
  • اسلام نه این را آموزش می‌دهد و نه توسعه می‌دهد ( 2198 - 474)
  • این یک عمل تندروانه است، چرا یک شهید با عملی مهربانانه یا یک کار مثبت گرامی داشته نمی‌شود؟ ( 2082 - 42 )
  • این‌همه صرف انرژی برای چه؟ بهتر آن است که این افراد انرژی و سرسختی و تمرکزشان را برای کمک به یک بیمار، گستردن خیابان، کاشتن درخت، رنگ کردن خانه‌ها برقراری ارتباط با حیوانات صرف کنند. سگ‌ها و گربه‌های زیادی هستند که مقداری کمی غذا یا یک سرپناه می‌خواهند و در پاسخ محبت غیر مشروط ارائه می‌کنند. منطقا این قبیل کارها استواری و رشادت بهتری نسبت به زخمی کردن خود نشان می‌دهند. اینجا فداکردنی که در برداشتن یک تکه آشغال از زمین یا یک لیوان آب دادن به یک درخت وجود دارد در این نیست، حتی این کارها یک میلیارد بار بهتر از آن چیزییست که این افراد انجام می‌دهند. (1896 - 91)
  • ترسناک و مخوف ( 1486 - 66 )
  • یکی به من توضیح بده چرا خدا باید چنین چیزی بخواد؟ ما در مورد خدای "خود" چی فکر می کنیم؟ او ما را دوست دارد؟ کسی که شما را دوست دارد، علاقمند است که چنین بکنید؟ خیلی خیلی غم انگیز است ... ( 1296 - 75)
  • عکسهای خوبی برای سال 1256 هست ... اوه ... الآن امروز است!!! ببخشید (1262 - 47 )
  • قابل فهم نیست ( 1148 - 39 )
  • این سال 2012 هست یا 2012 قبل از میلاد؟ (987 - 33)
  • یک دلیل دیگر برای فرستادن مذهب به سطل آشغال (891 - 164)
  • گوسفندهای بی مغز (828 - 44)
  • روانی! سال‌هائی که برای نژاد آدم ظهور می‌کند (که سرانجام درخواهد یافت، خدا انسان را نساخت، بلکه انسان خدا را ساخت) انسان با نگاه به این تصاویر متعجب شده و از همۀ باورهای مذهبی بیزاری می‌جوید، از برخی بیشتر از دیگری. (824-189)
  • لعنتی .... احمقانه ... ( 757 - 75 )
  • چه اهمیتی دارد، بگذار انجامش بدهند. حداقل این کار را روی خودشان انجام می‌دهند (666-35)
  • قبل از اینکه مقاله بنویسید و آن را منتشر کنید، الفاظ درست برای آن انتخاب کنید چون نباید میلیونها نفر را متهم کنید، این مراسم در اسلام حرام است، یک گروه از مسلمانان سنت‌های غریب و دیوانه‌وار دارند و شما باید بین دین و سنت تفاوت قائل شوید، اگر شما در خصوص این مراسم علاقمندید، در خصوص آن بخوانید و تحقیق کنید چرا، و چه کسانی، و سپس حرف خود را با لفظ "مسلمانان" شروع کنید. متشکرم. (665-192)
  • چه خدائی آسیب رساندن به خود را مجاز می‌داند؟ (650-33)
  • من متوجه نمی‌شوم قمه زدن، چگونه احترام به امام حسین محسوب می‌شود که خون دشمنان خود را ریخت، به جای اینکه خون خود را بریزد و به هیچ هدفی نرسد. این مثل این است که فردی به یاد مادری که بخاطر بچه‌اش خود را جلوی ماشین انداخت، ما هم خود را جلوی ماشین بیاندازیم. این اعمال کپی‌کارانه، هدف را گم کرده است! چرا آنها کاری فایده دار مثل رفتن به بیمارستان و اهدای خون نمی‌کنند؟ من و مردم عادی دیگر روز یادآوری امسال را با خاطرۀ همۀ کشته‌های جنگ و حمایت از نجات یافتگان گرامی داشتیم و به رزمندگان جنگ کمک مالی کردیم. ما به همدیگر تیر نزدیم. این روش بی‌شرمانه‌ای برای جلب توجه است، "به من نگاه کن، همانطور که قهرمانان من رنج کشیدند، من هم رنج می‌کشم!"، با این فرق که من برای هیچ چیز مفیدی رنج نمی‌کشم! (644-13)
  • مادامی که اینها به خودشان ضربه می‌زنند و خود را مجروح می‌کنند چه اهمیتی دارد؟ ( 644 - 13 )
  • لطفا دقیق صحبت کنید، منظور شما این است که شیعیان جهان مانند سایر مسلمانان جهان به خود آسیب نمی‌زنند! آنها به عزای شهادت بستگان محبوب پیامبر حسن و حسین می‌نشینند اما نیازی به این توحش نیست، ترسناک است. (608-75)
  • من مسلمان و شیعه هستم و می‌توانم به شما بگویم که این چیزی نیست که حسین همان شخصی که تصور می‌شود این حرکات برای او انجام می‌شود، این چیزی نیست که او برای آن ایستاد و جنگید. حسین به ما یاد دادند تا علیه ظلم بایستیم حتی اگر این کار ناممکن به نظر برسد. اگر فکر می کنید که خیزش جهان عرب یک دستآورد است، در خصوص کاری که حسین کرد مطالعه کنید. چیزی که اینجا می‌بینید مختص به یک گروه خاص است و اکثریت شیعه را نمایندگی نمی کند، شیعه که به تحمل و تفکر میانه شناخته می‌شود. (592-188)
  • مطمئنا یک کار مهربانانه بهتر از یک کار شکنجه‌گرانه برای گرامی‌داشت یک شهید بهتر است. (588-10)
  • به اندازۀ کافی گفته شده که آسیب رساندن به خود در جهان مدرن باید از بین برود (583-20)
  • مطلقا شوک آور (556-27)
  • اکثر مسلمانان سنی چنین مراسمی را نمی‌شناسند (526-94)
  • این اسلام نیست و از سایت مچکریم که چنین چیزی در عنوان موضوع نیاورده (470-114)
  • وحشیانه (467-34)
  • شنیع است (360-23)
  • الفاظ نمی‌توانند چیزی که در ذهنم می‌گذرد را بیان کنند(355-26)
  • با نام من نه ! (یک مسلمان گفته) (355-26)
  • عجیب و غریب، هیچ چیز به عجیب و غریبی اینها نیست. (307-19)
  • چرا؟ چه چیز به دست می‌آید؟ در طرف دیگر مسیحیت هم دوران خود را در شکنجه و سوزاندن و مرگ‌های رعب آور را همه به نام دین داشت. تعجبی نیست که تعداد زیادی به چنین چیزی ایمان نیاوردند. (300-71)
  • دین مخصوص احمق‌هاست، به اندازۀ کافی گفته شد. (290-94)
خب می بینید که در اصل مقاله هیچگونه بی احترامی صورت نگرفته بلکه این از بین خود مسلمین و افراطیون هتاک بی احترامی صورت گرفته است

که اگر استناد به به غیرمنصفین باشد چه خواهید گفت در مورد آن کسانی که بواسطه فرستادن کودکان به جنگ ایران و عراق خمینی را بچه کش خطاب می کنند؟!

چه خواهید گفت در مورد کسانی که حج را مسخره می کنند و چنان تعابیری در موردش دارند ؟!

چه خواهید گفت برای کسانی که نماز را مسخره می کنند تعداد سجده و رکوع را مسخره می کنندك!

برای کسانی که نماز رییس جمهورتان در هواپیما را تمسخر می کنند؟!

چه خواهید داشت در مقابل حکم مقدس سنگسار؟!

یا حجاب را مسخره می کنند؟!

یا چادر سیاه را مسخره می کنند؟!

و یا سایر حدود؟!

همه را تعطیل کنیم ؟!

این ارمغان جمهوری اسلامی برای تشیع است‌!!!!

ببینید اندیشمندان منصف از بین غیر مسلمین در مورد این شعایر و مراجعی مثل خاندان شیرازی چه می گویند و شما چه می گویید:
You Shi'a do not appreciate the value of Imam Hussain

آخرين ويرايش mehrdad_123 ، Sunday 23 November 2014 در 08:44PM.
قديمي Sunday 23 November 2014   #18
mehrdad_123

10No 1
THESHIA NEWSPAPER
From Al-Minbar MediaEstablishmentQ1: What is the story behind yourbook

Hussein in ChristianIdeology

?Q2: Did your book not provokecounterreactions?Q3: Was the writing of the book aninterpretation of a special feelingyou had or pure scholarlyresearch?Q4: Afterthis in depth study ofthehistory of Imam Hussein (Peace beuponhim)youmusthavearrivedata definite description of hischaracter,whoisheinyourview?
As weheadedforthemeeting,wedidnot expect it to be an appointmentwith someone who considers himself Shi

a even though he is Christian!Whatweknowabouthimis that he isa thinker, scholar, Christian andSyrianwhowroteabooktitled

ImamHusseininChristian Ideology

whichraised controversy because itconfirms that the Christ (Peace beupon him) prophesised theappearanceofImamHussein.In a meeting which lasted morethan three hours, Antoine Bara never mentioned Imam Hussein withoutsaying peace be upon him after hisname. Bara maintains that ImamHussein is not exclusive to Shi

a or Muslims but belongs to the wholeworld because he is the

conscienceof religions

as Bara puts it. It isinteresting that Bara considers that beingaShi

ais

thehighestdegreeof loveforGod

.AccordingtoBara,anyone in the world, regardless of hisreligion, canbe a Shi

a depending onhis own personal interpretation

dueto the greatness of following the purefamily(Peace beuponthem) in order to preserve the beauty of hisreligion

!Bara,however,chastisestheShi

a,saying,

You, Shi

a and Muslims, donotknowthe valueofImam Hussein.You are supposed to be absolutelyhonest inconveying his words ontheday of Ashura to the world. Thismission requires not only narratingthe surface meaning of the event butalso to coming to grips with aspectsandspiritofhisrevolution

.As Mr Bara uttered these wordsduring the meeting, we rememberedhow we squandered the heritage of ourgreatImamandhownegligentweareinfurtheringhiscause.Thiscanberevealed today through telling thetruth, defending the oppressed andraising the banners of justice andfreedom.Mr Bar a s poke of thecircumstances which led him get toknow the character of Imam Hussein(Peacebeuponhim),startingwithhismeeting with the Grand religiousleader Imam Al-Shirazi in the earlyseventies who enthused him to writehis valuable book, and ending withthe troubles, difficulties andfights hefaced from thosewhodid not like the book. However, he said,

ImamHussein (Peace be upon him) willshowkindnesstowardsmeonthedayof judgement

. Here is the text of theinterview.A: In the beginning, I did not knowabout the brutal incident of Karbalaexcept some general facts such asImam Al- Hussein

s (Peace be uponhim) revolt against Yazid and hismurder in Karbala. This is becauseduring our education, this incidentwas referred to without any detail.When I met with ImamAl-Shirazi inKuwait,morethanfortyyearsago,hegave me some books about ImamHussein (Peace be upon him). I readthese books and discovered theycontainedauniqueheroicstory.I wasalsosurprisedthatsuchastorydidnotgenerate much interest from Muslimscholars.Anon-Shi

a Muslim speaksabout the event as if it were merely ahistorical one. This is because of the prevalentviewofthesocietyinwhichhe lives andin order not to go againsthis environment and culture. On theother hand, this event has emotionalsignificance for a Shi

a Muslim. Asfor Orientalists, their writings only present a materialistic outlook whichignores the spiritual and socialdimensionsoftherevolution.Allofthismotivatedmetonotedownremarks about this revolution andthecharacter of Imam Hussein (Peace beupon him). My point of view is perhaps the most neutral andobjective despite all other religiousand emotional considerations. I am aChristian writer and researcher wholivesinMuslim country andhas beenexposed to Muslim culture from thesame sources, which has caused mycultural and social identity to be aMuslim one even though I amChristian. This has made myawareness and understanding of thecause of Imam Hussein (Peace beupon him) complete. As a matter of fact, I did not have the intention towrite about this topic. However, Iused to visit Imam Al-Shirazi inKuwait with my friend Azhar Al-Khafagi. While talking one time, Isaid that due to the nature of my journalisticworkIhavewrittendownnotes on Imam Hussein (Peace beupon him). Imam Al-Shirazi said tome,

why don

t you collect thesenotes in a book?
” “
I will think aboutit

, I said. The idea fermented in myhead,soIwenttomyoffice,collectedthe notes that I had written, whichnow seemed a lot, and started to domore research. As you know once aresearcher starts research, he never finishes.As I got deeper, the research became more difficult and I foundmyself caught in a minefield of sensitivities. You might adopt anopinion which pleases some but notothers, let alone the fact that as aChristian, I should keep away fromresearch, like this, which belongs toMuslims.However, I continued my research asI thought we, as Christians, shouldhavea balancedview different tothatof Muslims, with regard to the issueof Imam Hussein (Peace be uponhim). I revealnosecretbysayingthatthroughoutthewritingprocess,Ifeltaspecial moral inspiration pushing meto continue researching, editing andwriting, however difficult this wasduetodifferentconsiderations.I have tried to cover all aspectsthrough a lot of explanation andanalysis of different sides anddimensions. I have also attempted toanswer alotofquestionswhichrelateto the revolution and the character of Imam Hussein (Peace be upon him):whydidthisbattletakeplaceandwasit for a worldly purpose? Why didImam Hussein (Peace be upon him)seek martyrdom? What is the secret behind his words and his screams?Whydidhe take womenandchildrenwith him? This has extended the period of writing the book to morethan five years, two of which werefullydevotedtowriting.EventhoughI was not married at the time, it took me that long to write the book. Thisseemedalongtime for mesincenoneof my other works had taken morethantwoyearstocomplete.Assoonas I finishedthebook,whichI had changed and revised time andagain,IsentittoImamAl-Shirazi.Heread the book and liked it and saidliterally,

Printitimmediately

.I toldhim that I will do so as long as hewritesanintroductiontothebookandhe agreed. I talked to Mr Baqir Khureibit, editor of

Sawt Al-Khaleej

magazine which I workedfor, who agreed to print the book;hencethebookwaspublished.It is noteworthy here that as soon asthe book was published, Imam Al-Shirazi asked me for 20 copies andwanted to pay for them. I said,

Howcan I accept your money when it isthanks to you that I have written this book?

He said:

I want to help you.Andifyoudonotacceptthe money, Iwillnottakethe copies

. InfactI wasvery embarrassed and due to Imam

sinsistence,Ihadtoagree.A:Ofcourseitraisedmanyreactions;more than you can imagine. It is truethat the Shi

a in particular andMuslimsingeneralacceptedthebook and I know many who consider it the best book written on Imam Hussein(Peace be upon him), but someMuslimsandChristiansobjectedtoit.For example, they said,

he isChristian, how can he be a supporter oftheProphet

sfamily?I recall that someone in Beirut published a book containing aresponse to my book. However, the book

s handling of the case was very poor and superficial. The writer endeavouredtoprove that the case of Imam Hussein was only a historicincident related to the struggle for power.Ontheother hand,adoctoratethesis was written on the book andsubmitted to one of the Lebaneseuniversities. Also someone from theUniversity of Lahore in Pakistan,named Mushtaq Assad, asked for permission to translate the book intoUrdu. I immediately agreed. He wassurprised since I did not ask for ashare of the profits. I said

I did notwritethis bookfor profit,butbecauseof my belief in Imam Hussein (Peace beuponhim)

.Also an Iraqi doctor, called RidhaRasheed,camefromAustria,toasktotranslate the book into Austrian andRussian. I also agreed. Thanks be toGod,thebookhasbeentranslatedintoseventeen languages. This is onlythanks to the grace of Imam Hussein(Peacebeuponhim).Ten years after the publication of the book, I was surprised to besummonedtoKuwait,whereIusedtowork, to be investigated. I wasaccusedofbeingagainsttheMuslims

Caliphs! On appearingat the court, Iknew that the case was filed by theKuwaiti government. They objectedto a sentence in the book describingOthman bin Afan

s government policyascorruptandthispolicybeingthe reason behind giving moreauthority to the Umayyads. Idefended the use of the statement incourtbyexplainingthatI tookitfromMuslim books. I also named some of these books which are widelycirculated and available in thecountry

s public central library.AddressingthejudgeI said:

Youleftmore than 499 pages which praisefigures of Islam starting with theProphet,andthenAli,Fatima,Hassanand Hussein (Peace be upon them)andholdontothisonepagewhichyouclaimis againstOthman! Inshort, thecourt judged that I pay a fine of fiftyKuwait Dinars and it confiscated and banned the book, even though the book has been approved more thanthree times for inclusion in theelectronic catalogue of the book fair and, as you know, the book gets readeverytimebeforeinclusion.A: It was both. In the beginning,writing the book had a scholarly purpose but as I got deeper andexpanded on the historicity of thetopic, a feeling of the greatness of Imam Hussein (Peace be upon him)grew in me. This character sacrificedhimself for religion and principlesand to preserve Muslims fromdeviating from the path of Islam toensure the continuity of the messageand passing it over from onegeneration to the other. Had he notsacrificed himself in this highlyemotional way, this strong effect on people, which preserved the religionofIslam,couldnothavebeenfelt.The proof is what happened when the prisoners of war were returned toDamascus; Sunnis, Shi

a andChristiansthrewstonesatthesoldiers because they were emotionallyaffected. The same also happened inHoms where people beat up thesoldiers and deprived them of water becausetheydeprivedthepurefamilyof the Prophet (Peace be upon them)ofwater.Indeed human principles weregenerated by the Ashura revolution.This is what pushed me to continuewriting the book which onlygave mefatigueandtroubleswithoutanyother personal benefits except for the blessing of Imam Hussein (Peace beupon him). By blessing I mean thefact that the book was printed morethantwentytimes, only threeof them by me. Many bodies have printed the book without my permission but I donotmindbecauseIdonotconsiderthe book to be my personal property, onthecontraryitbelongstoallhumanitythe same way that Imam Hussein(Peace be upon him) belongs to allhumanity.A: My own description of Imam
Antoine Bara: You Shi’a do notappreciate the value of Imam Hussein!
Antoine Bara
The writer caused a row by con

rmi ngt hatJ esusprophesisedt hea ppearanceofI ma mH u ssein. He a rguest hat“I

am a Christian but call on humanity to follow the holiness of Imam Hussein as he is the conscience of all religions.”
قديمي Sunday 23 November 2014   #19
hosyn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 1,913

نقل قول:
از آنجا که واضح است دغدغۀ قمه زن و قمه نزن، دفاع از حریم اهل بیت هست این صرفا جستجوی یک تفاهم برای تعامل با دنیای پیرامون است. این که قمه‌زدن منطقا و عقلا برای ابلاغ پیام حسین مفید هست یا نه.
به گمانم اگر یک حدس همراه فطانت صورت گیرد و کلا استراتژی بحث و جهتگیری اصلی آن طبق آن حدس صائب تنظیم شود این بحثها فایده عقلائی برای ایمان و اهل ایمان خواهد داشت، و آن این است که کدام احتمال درصد بیشتری به خود اختصاص میدهد که ما مثلا ۲۰۰ سال آینده را در نظر بگیریم و از مجموع آنچه از تاریخ گذشته و حال میدانیم حدس بزنیم که در ۲۰۰ سال دیگر آیا در شیعه اثری از قمه‌زنی نیست یا مثل الآن است یا کم رنگ شده است و یا کاری متعارف شده است و پررنگ‌تر گردیده؟
.
hosyn حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 23 November 2014   #20
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 34,112
روزنوشته ها: 10

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
به گمانم اگر یک حدس همراه فطانت صورت گیرد و کلا استراتژی بحث و جهتگیری اصلی آن طبق آن حدس صائب تنظیم شود این بحثها فایده عقلائی برای ایمان و اهل ایمان خواهد داشت، و آن این است که کدام احتمال درصد بیشتری به خود اختصاص میدهد که ما مثلا ۲۰۰ سال آینده را در نظر بگیریم و از مجموع آنچه از تاریخ گذشته و حال میدانیم حدس بزنیم که در ۲۰۰ سال دیگر آیا در شیعه اثری از قمه‌زنی نیست یا مثل الآن است یا کم رنگ شده است و یا کاری متعارف شده است و پررنگ‌تر گردیده؟
.
آینده بستگی به تغییرات اجتماعی ما دارد و حدس آن ساده نیست. سکون و انفعال اجتماعی و عدم تلاش برای حل اصل مشکل باعث باقی ماندن وضعیت یا پررنگ شدن آن هست. اما وقتی تلاش برای مفاهمه در راستای هدف اصلی اشاعه پیدا کند، وضعیت آینده فرق خواهد کرد. این تاپیک و بسط "بدیهی" نزد ما یک قدم کوچک برای بسط این مفاهمه هست.

شما برای آینده چه حدسی می‌زنید؟

آخرين ويرايش صبح ، Sunday 23 November 2014 در 09:14PM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 23 November 2014   #21
mehrdad_123

مصاحبه مجله المنبر با دانشمند مسیحی دکتر آنطوان بارا در باره قمه زنی در شماره ویژه عاشورا1421

مجله المنبر: نظر شما در مورد سینه زنی و قمه زنی و شبیه خوانی و تعزیه ودیگر شعائر حسینی که توسط شیعیان بر گزار می شود چیست ؟

آنطوان بارا : این اعمال باعث فعال شدن خاطره و وجدان می شود چون شما مثل آن واقعه را می سازید بدون اینکه دیگران را اذیت کنید و این برای شما ذخیره ایمانی در طول زندگیتان باقی می گذارد زیرا هنگامی که شخصی لطم می کند خودش رابه گونه ای معنوی مجازات می کند و این بدان معنی است که الآن آماده برای جان فشانی و از دست دادن همه چیز در راه ملحق شدن به کاروان حسین علیه السلام است .
اما در مورد قمه زنی به نظرم قمه زنی عملی است نمادین که حامل عنوانی است که می گوید . شما اماده اید برای فدا شدن برای حسین علیه السلام با خون هایتان ، و اگر بیش ازحد یا کمتر از حد باشد این مسئله مربوط به شخص عمل کننده به ان است و به طبیعت خود شخص بر می گردد .
و من شنیده ام که هندوها و بسیاری از معتقدین به ادیان دیگر مراسم مخصوصی در روز عاشورا دارند و این مسئله تاکیدمی کند بر عظمت حسین علیه السلام که در دید همه بشریت وجود دارد بنابر این هر کس به آزادی معتقد است باید معتقد به حسین علیه السلام بوده و هم ردیف آن باشد . زیرا که او معنای حقیقی آن است .

این از غیر مسلمین این هم از انصاف و غیرت مذهبی برخی!!!

به بهانه مخالفت با قمه زنی , در بین مردم روشنفکر زده ایران کاسبکاری می کنید و هوادار جمع می کنید شیعه را نابود کنید و مراجع را خانه نشین کنید وعقاید شیعه را منقلب کنید!!!

و این عین استعمار است!
قديمي Sunday 23 November 2014   #22
mehrdad_123

بازتاب عزاداری روز عاشورا در خبرگزای یورونیوز

خبر گزاری یورو نیوز طی خبری اقدام به انعکاس عزاداری های شیعیان در روز عاشورا مخصوصا عزای قمه زنی نموده است.
این خبرگزاری عاشورا را یکی از مقدس ترین روزها در تقویم تشیع میخواند و بیان میدارد شیعیان در کربلای معلی و در روز شهادت امام حسین علیه اسلام اقدام به انجام فریضه تطبیر میکنند.
عزاداری شیعیان مخصوصا قمه زنی در روز عاشورا باعث جلب توجه خبرگزاری های مختلف از جمله یورو نیوز شده که در پی آن در صدد تفسیر و شرح قیام امام حسین علیه السلام بر آمده است.
یورو نیوز در پایان سنی های تند رو را عامل شهادت شیعیان در روز عاشورا میخواند و میگوید : افراط گرایان سنی مذهب به کشتن زائران در بزرگداشت عاشورا در هر سال میپردازند.

هیچ کس مثل شما در برخورد با احساسات پاک مذهبی که بانی بقای سایر شعایر نیز هست اینچنین بی انصافی و سیاسی بازی بخرج نمی دهد که اگر هم بدهد فقط دنیا به او خواهد خندید

مثل خنده ای که دانشمند مسیحی در مقابل رفتار شما می کند.....

آخرين ويرايش mehrdad_123 ، Sunday 23 November 2014 در 09:01PM.
قديمي Sunday 23 November 2014   #23
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

تاريخ ثبت نام: Jul 2007
پاسخ‌ها: 3,608

خوب بریم سر تاریخچه عزاداری :

در طول عمر معصومین از امام چهارم تا امام یازدهم که 329 سال است یعنی اگردوران بلوغ ایشان را هم کم کنیم بیش از 200 سال یعنی 200 عاشورا و 200 محرم در طول مدت ائمه معصومین عزاداری شده (بغیر از اربعین و....)اما در هیچ روزی اسمی از کجاوه زنی ودیوار زنی و قمه زنی بچشم نمیخورد ؟

تازه اینها بدون اولاد و امامزادگان است اگر قمه زنی از یکی از اینها هم در تاریخ گزارش شده بود باز راهی برای توجیه ان بود .

مثلا ابن کثیر در تاریخش آورده :

ثم دخلت سنة ست وخمسين وثلثمائة
استهلت هذه السنة والخليفة المطيع لله والسلطان معز الدولة بن بويه الديلمي وفيها عملت الروافض في يوم #عاشوراء عزاء الحسين على عادة ما ابتدعوه من النوح وغيره كما تقدم ..

اما اسمی از قمه زنی نیست .

ثم دخلت سنة تسع وثمانين وثلثمائة
فيها قصد محمود بن سبكتكين بلاد خراسان فاستلب ملكها من أيدي السامانية وواقعهم مرات متعددة في هذه السنة وما قبلها حتى أزال اسمهم ورسمهم عن البلاد بالكلية وانقرضت دولتهم بالكلية ثم صمد لقتال ملك الترك بما وراء النهر وذلك بعد موت الخاقان الكبير الذي يقال له فائق وجرت له معهم حروب وخطوب وفيها استولى بهاء الدولة على بلاد فارس وخوزستان وفيها أرادت الشيعة أن يصنعوا ما كانوا يصنعونه من الزينة يوم غدير خم وهو اليوم الثامن عشر من ذي الحجة فيما يزعمونه فقاتلهم جهلة آخرون من المنتسبين إلى السنة فادعوا أن في مثل هذا اليوم حصر النبي ( ص ) وأبو بكر في الغار فامتنعوا من ذلك وهذا أيضا جهل من هؤلاء فإن هذا إنما كان أوائل ربيع الأول من أول سنى الهجرة فإنهما أقاما فيه ثلاثا وحين خرجا منه قصدا المدينة دخلاها بعد ثمانية أيام أو نحوها وكان دخولهما المدينة في اليوم الثاني عشر من ربيع الأول وهذا مر معلوم مقرر ومحرر ولما كانت الشيعة يصنعون في يوم عاشوراء مأتما يظهرون فيه الحزن على الحسين ابن علي قابلتهم طائفة أخرى من جهلة أهل السنة فادعوا أن في اليوم الثاني عشر من المحرم قتل مصعب بن الزبير فعملوا له مأتما كما تعمل الشيعة للحسين وزاروا قبره كما زاروا قبر الحسين وهذا من باب مقابلة البدعة ببدعة مثلها ولا يرفع البدعة إلا السنة الصحيحة وفيها وقع برد شديد مع غيم مطبق وريح قوية بحيث أتلفت شيئا كثيرا من النخيل ببغداد فلم يتراجع حملها إلى عادتها إلا بعد سنتين وفيها حج بركب العراق الشريفان الرضي والمرتضي فاعتقلهما أمير الأعراب ابن الجراح فافتديا أنفسهما منه بتسعة آلاف دينار من أموالهما فأطلقهما وممن توفي فيها من الأعيان .
الكتاب : البداية والنهاية
المؤلف : إسماعيل بن عمر بن كثير القرشي أبو الفداء

وهذه المآتم تظهر علناً كلما قويت شوكة الشيعة أو ظهرت لهم دولة ففي دولة بني بويه الشيعية في سنة اثنين وخمسين وثلاثمائة ألزم معز الدولة ابن بابويه يوم عاشوراء أهل بغداد بالنواح على الحسين رضي الله عنه، وأمر بغلق الأسواق ومنع الطباخين من عمل الأطعمة، وخرجت نساء الشيعة منشرات الشعور (سر برهنه) مضحمات الوجوه يلطمن ويفتن الناس، وهذا أول ما نيح عليه(2)، كما اتخذت الدولة العبيدية الفاطمية على كثرة أعيادها ومناسباتها يوم عاشوراء يوم حزن ونياحة فكانت تتعطل فيه الأسواق ويخرج فيه المنشدون في الطرقات، وكان الخليفة يجلس في ذلك اليوم متلثماً يرى به الحزن كما كان القضاة، والدعاة، والأشراف، والأمراء يظهرون وهم ملثمون حفاة، فيأخذ الشعراء بالإنشاد ورثاء أهل البيت وسرد الروايات والقصص التي اختلقوها في مقتل الحسين رضي الله عنه
(2) العبر للذهبي (2/89) (البداية والنهاية (11/577) .
(3) الخطط للمقريزي (1/431) .

الكتاب : الدولة الأموية عوامل الإزدهار وتداعيات الإنهيار
المؤلف : علي محمد محمد الصًّلاَّبيَّ

تا قبل از قرن هفتم :

أ ـ قال ابن تيمية: وصار الشيطان بسبب قتل الحسين رضي الله عنه يحدث للناس بدعتين بدعة الحزن والنوح يوم عاشوراء من اللطم والصراخ والبكاء والعطش وإنشاد المراثي وما يفضي إلى ذلك من سب السلف الصالح ولعنهم وإدخال من لا ذنب له من ذوي الذنوب حتى يسب السابقون الأولون وتقرأ أخبار مصرعه التي كثير منها كذب وقصد من سن ذلك فتح باب الفتنة والفرقة بين الأمة، فإن هذا ليس واجباً ولا مستحباً باتفاق المسلمين بل إحداث الجزع والنياحة للمصائب القديمة من أعظم ما حرم الله ورسوله(1). والذي أمر الله به ورسوله صلى الله عليه وسلم في المصيبة إذا كانت جديدة إنما هو الصبر والاحتساب والاسترجاع... وإذا كان الله قد أمر بالصبر والاحتساب والاسترجاع... وإذا كان الله قد أمر بالصبر والاحتساب عند حدثان العهد بالمصيبة، فكيف مع طول الزمان؟ فكان ما زينه الشيطان لأهل الضلال والغي من إتخاذ يوم عاشور مأتماً وما يصنعون فيه من الندب والنياحة، وإنشاد قصائد الحزن ورواية الأخبار التي فيها كذب كثير والصدق فيها ليس فيه إلا تجديد الحزن والتعصب، وإثارة الشحناء والحرب وإلقاء الفتن بين أهل الإسلام، والتوسل بذلك إلى سب السابقين الأولين، وكثرة الكذب والفتن في الدنيا(2).

فإذا كانت الشيعة اتخذت يوم عاشوراء مأتماً وحزناً اتخذته طائفة أخرى عيداً وموسماً للفرح والسرور وهم إما من النواصب المتعصبين على الحسين وأهل بيته رضي الله عنه، وإما من الجهال الذين قابلوا الفاسد بالفاسد والكذب بالكذب والشر بالشر والبدعة بالبدعة، فوضعوا الآثار في شعائر الفرح والسرور يوم عاشوراء كالاكتحال والإختضاب وتوسيع النفقات على العيال وطبخ الأطعمة الخارجة عن العادة ونحو ذلك مما يفعل في الأعياد والمواسم، فصار هؤلاء يتخذون يوم عاشوراء موسماً كمواسم الأعياد والأفراح
مقابلة لأولئك وهي بدعة ثانية ومما ورد في ذلك من أحاديث موضوعة ومكذوبة

الكتاب : الدولة الأموية عوامل الإزدهار وتداعيات الإنهيار
المؤلف : علي محمد محمد الصًّلاَّبيَّ

سنة اثنتين وخمسين وثلاثمئة فيها يوم عاشوراء ألزم معز الدولة أهل بغداد بالنوح والمآتم على الحسين بن علي رضي الله عنه وأمر بغلق الأسواق وعلقت عليها المسوح ومنع الطباخين من عمل الأطعمة وخرجت نساء الرافضة منشرات الشعور مضخمات الوجوه يلطمن ويفتن الناس وهذا أول ما نيح عليه اللهم ثبت علينا عقولنا

سنة إحدى وعشرين وأربعمئة
فيها أقيم مأتمعاشوراء بالنوح والحداد فثارت العامة ووقع القتال بين الفريقين حتى قتل جماعة وأخربت عدة دكاكين
وفيها قدم الملك جلال الدولة إلى الأهواز فنهبتها الأتراك وبدعوا وأحرقت عدة أماكن وذهبت أموال لا توصف فيقال : زاد الذي أخذ منها على خمسة آلاف ألف دينار

سنة إحدى وأربعين وأربعمئة
فيها أمرت الرافضة ببغداد أن لا يعملوا مأتمعاشوراء فخالفوا فثارت غوغاء السنة وحميت الفتنة وجرى مالا يعبر عنه وقتل جماعة وجرح خلق فاهتم أهل الكرخ وعلموا عليهم سورا منيعا غرموا عليه أموالا عظيمة وكذا فعل أهل نهر القلائين وصار مع كل فرقة طائفة من الأتراك على نحلتهم تشد منهم وتمت لهم فتنة هائلة يوم عيد الفطر
الكتاب : العبر في خبر من غبر
المؤلف : أبو عبدالله محمد بن أحمد بن عثمان بن قايماز الذهبي

السنة الثالثة من ولاية علي بن الإخشيذ
وهي سنة آثنتين وخمسين وثلاثمائة: فيها في يوم عاشوراء ألزم معز الدولة الناس بغلق الأسواق ومنع الطباخين من الطبخ ونصبوا القباب في الأسواق وعلقوا عليها المسوح وأخرجوا النساء منشورات الشعور يقمن المأتم على الحسين بن علي رضي الله عنه قلت وهذا #أول يوم وقع فيه هذه العادة القبيحة الشيعية ببغداد وكان ذلك في صحيفة معز الدولة بن بويه ثم اقتدى به من جاء بعده من بني بويه وكل منهم رافضي خبيث نذكر ذلك كله فيما يأتي في الحوادث إن شاء الله تعالى.

الكتاب : النجوم الزاهرة في ملوك مصر والقاهرة
المؤلف : ابن تغري بردي

السنة الأولى من ولاية العزيز نزار
العبيدي على مصر وهي سنة ست وستين وثلاثمائة.
فيها في جمادى الأولى زفت بنت عز الدولة إلى الخليفة الطائع لله العباسي.
وفيها جاء أبو بكر محمد بن علي بن شاهويه صاحب القرامطة، ومعه ألف رجل من القرامطة إلى الكوفة، وأقام الدعوة بها لعضد الدولة، وأسقط خطبة عز الدولة بختيار. وكان قدومه معونة لعضد الدولة.وفيها عمل في الديار المصرية المأتم في يوم عاشوراء على الحسين بن علي رضي الله عنهما، وهو أول ما صنع ذلك بديار مصر. فدامت هذه السنة القبيحة سنين إلى أن انقرضت دولتهم، على ما سيأتي ذكره.

الكتاب : النجوم الزاهرة في ملوك مصر والقاهرة
المؤلف : ابن تغري بردي

و في سنة إحدى و خمسين كتبت الشيعة ببغداد على أبواب المساجد لعنه معاوية و لعنه من غضب فاطمة حقها من فدك و من منع الحسن أن يدفن مع جده و لعنة من نفى أبا ذر ثم إن ذلك محي في الليل فأراد معز الدولة أن يعيده فأشار عليه المهلبي أن يكتب مكان ما محي [ لعن الله الظالمين لآل رسول الله صلى الله عليه و سلم ] و صرحوا بلعنه معاوية فقط
و في سنة اثنتين و خمسين يوم عاشوراء ألزم معز الدولة الناس بغلق الأسواق و منع الطباخين من الطبيخ و نصبوا القباب في الأسواق و علقوا عليها المسوح و أخرجوا نساء منتشرات الشعور يلطمن في الشوارع يقمن المأتم على الحسين و هذا أول يوم نيح عليه في بغداد و استمرت هذه البدعة سنين
الكتاب : تاريخ الخلفاء
المؤلف : السيوطي

کانال تلگرامی اینجانب :
https://telegram.me/kamelee
وگروه شيعه واقعي ومناظره فرهيختگان :
https://t.me/joinchat/BlQSjz1xYw0rVOxakodP1A
خیرالبریه حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 23 November 2014   #24
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

سلام
آقای مهرداد_123

FLOOD نکن به قول اینترنتی ها سیل مطلب جسته و گریخته روانه نکن، مردانه بایست و بحث کن... نزق و هیاهو چیز خوبی نیست این که شما درشت بنویسی و زیاد، که منطق نمی‌شود. بحث را با طمأنینه و یکی یکی پیش ببری وجاهت بیشتری برای منطقت خواهد داشت.
قديمي Sunday 23 November 2014   #25
mehrdad_123

نقل قول:
خوب بریم سر تاریخچه عزاداری :
اصلا تو بگو یک روز است آن هم توسط سیدصادق شیرازی ابداع شده است

می توانی از شمول اصول استنباطی خارجش کنی؟!

رسم ورسوم توسط شارع به مردم واگذار شده است گرچه سرشکستن و لطم و جزع از قبل از اسلام بوده و اسلام برای تعظیم عزای پیشوایان دین آن را امضا کرده است که بانی اصلی بقای پیشوایان دین در بدنه اجتماع نیز هست.
قديمي Sunday 23 November 2014   #26
mehrdad_123

نقل قول:
سلام
آقای مهرداد_123

FLOOD نکن به قول اینترنتی ها سیل مطلب جسته و گریخته روانه نکن، مردانه بایست و بحث کن... نزق و هیاهو چیز خوبی نیست این که شما درشت بنویسی و زیاد، که منطق نمی‌شود. بحث را با طمأنینه و یکی یکی پیش ببری وجاهت بیشتری برای منطقت خواهد داشت.
ده ها سند نقضی دیگر در راه است

وقتی خانه ات از شیشه است به خانه فولادین دیگران سنگ ننداز عزیزم!
قديمي Sunday 23 November 2014   #27
mehrdad_123

استفاده نظامی از کودکان!!!!!!!!

تحت لعاب حکومت شیعه!
و موج سواری دشمنان شیعه از آن:
  • نیروی مقاومت بسیج جمهوری اسلامی از افراد داوطلب زیر هیجده سال در طول جنگ ایران و عراق استفاده می‌کرد. این سازمان همچنان از افراد زیر هجده سال به صورت داوطلب استفاده می‌کند.
گزارش ۲۰۰۸: ایران

ائتلاف برای توقف سربازی کودکان

دشمنان با قرار دادن این گزارش سازمانهای بین المللی
در کنار این قبیل اخبار:

سازمان ملل: داعش، کودکان را برای عملیات انتحاری استخدام می‌کند

خودتان حدس بزنید که چه وجهه ای از شیعه در دنیا نشان می دهند!!!

قديمي Sunday 23 November 2014   #28
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

آقای مهرداد_123
یک فهرست پراکنده‌ای نقل کردی که توجیه گر عمل غلط باشی اما عمل غلط اگر مورد تمسخر مردم دنیا قرار بگیرد، مردم دنیا حق دارند، اگر رئیس جمهور این کشور با پیجامه بیاید و سخنرانی کند، و مردم دنیا مسخره‌اش کنند، خوب مردم دنیا حق دارند... چون خود ما هم می‌گوئیم عیب است با پیجامه آمدن و سخنرانی کردن. چون منطق بر آن حاکم است. اما با پیجامه آمدن و سخنرانی کردن، نه حرام است و نه ثواب دارد. خداوند درون شما خرد را حجت بارزی قرار داده. از آن استفاده کنید. نقطۀ اشتراک عرف و دانش و فهم خود ما و مردم کرۀ زمین، معیار عمل هست.

اما اگر ما حداقل دلیل برای خودمان داشته باشیم که با پیژامه آمدن منطقی است، خوب به مردم دنیا می‌گوئیم شما منطق ندارید و ما داریم. الآن در خصوص قمه زنی ما قادر به تبیین این منطق نیستیم. سخت و مشکل و بسیار صعب است فونداسیون های قوی می خواهد، ما نه ابزارش را داریم و نه عرضه اش را و از آنجا که این اصلا اصل دین نیست هزینه کردن برای آن ضروری نیست. چون عقل و خرد این را می گوید که چیزی که ضروری نیست هزینه کردن برای آن در این شرایط بی عقلی است. هزینه‌های ما باید در امور ساده‌تری برای ارتقای تدریجی مردم دنیا صرف شود، نه آنکه همۀ انرژی را بدهیم و ناگهان بخواهیم به کل مردم دنیا طرز غنی سازی اورانیوم را بدون پیش زمینۀ ریاضی و فیزیک و شیمی شرح بدهیم.

در خصوص قمه زنی ، ما خودمان هم می گوئیم این صحنه ها زشت و زننده است، مناسب فضای عمومی نیست، تبلیغ را مغشوش می‌کند و از لحاظ تربیتی و روانی حتی روش درستی برای اشاعه و ابلاغ درون خود ما هم نیست.

همان حس غریزی و فطری حال به هم زن که مردم دنیا نسبت به صحنه‌های خونین دارند، من هم دارم، همسایه‌ام هم دارد ... اکثر مردم ما دارند، اما شما ندارید ... حالا ژنتیک و روان شما، با ما آیا فرق دارد یا نه نمی‌دانم.

اصلا بگویم، مادر من حفظها الله منطقا قمه زنی را موجه می‌داند و با مخالفت من با قمه زنی مخالف است و وقتی این حرفها را می‌زنم یک جوری نگاهم می‌کند اما خوب ایشان از نزدیک قمه زنی ندیده بود.... تعریف می‌کرد پارسال در کربلا روز عاشورا ایشان تلاش می‌کرده از بازار به حرم برود و آنجا قمه می‌زدند وسط راه حالش از زمین و زمان خونین، به هم‌ می‌خورد، فشارش می‌افتد و به سختی به خانه بر می‌گردد و از حرم هم محروم می‌ماند! صحنه، زشت و حال به هم زن است ! آخر در این هم باید با شما بحث کرد؟ لازم است برویم روان‌شناس بیاوریم و بگوئیم کسانی که نسبت به صحنه‌های خونین بی‌تفاوت و یا علاقمندند، بیمارند؟

مادر من حفظها الله مؤمنه است، همچنان آنطوان بارا که حسین را در عمق یافته است، قمه زدن را نیز درک می‌کند ، اما حاضر نیست بایستد و تماشا کند ... با این‌حال احساس حسینی را درک می‌کند و دین را پس نمی‌زند، اما شما هیچ مسئولیتی در قبال افراد نصف دین و نصف معتقد در کوچه و خیابان ندارید؟ فکر نمی کنید آنان را می تارانید و نزد آنان برای اهل بیت شرم و ننگ آوری حاصل می‌کنید؟ رسول الله می‌فرماید، نحن معاشر الانبیاء نکلم الناس علی قدر عقولهم ... حرف زدن شما بیشتر از عقل مردم، بی‌خردی و نافهمی است. حالا آن حرف تصویر قمه زنی باشد، یا سخنرانی باشد یا هر چیز دیگر.

آن‌ها نمی‌فهمند و تا رسیدن به عمق معرفت حسین گاهی یک عمر فاصله است و اصولا مادامی که این خطر مواجهه با نافهم‌ها وجود دارد، که همیشه وجود دارد قمه زنی در ملأ عام بی‌خردی محض است. آدم‌های کوچه بازار امروز در ایران و غیر ایران، این را درک نکرده‌اند، در مقابل ترویجات مرحمت بار و خیلی زیبای بیگانه، آن‌ها را از جامعۀ اسلامی و شیعی می‌رباید. اصلا چه ضرورتی به خلق یک مفهوم دیرفهم سخت‌فهم هست؟ می‌خواهید بگوئید خیلی می‌فهمید و احساس‌تان بالاست؟ یا می‌خواهید دین رسول الله را خدمت کنید؟

والسلام علی من اتبع الهدی!

آخرين ويرايش صبح ، Sunday 23 November 2014 در 09:35PM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از صبح بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 23 November 2014   #29
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

آقای مهرداد
پراکنده گوئی شما و کوبیدن خود به هر سمت و سوئی نشانۀ عجز شما در توجیه رفتاری است که از شما سر می‌زند. من قصد ندارم خواستۀ شما را اجابت کنم و بحث را تکه پاره نمایم و الا جواب‌های کافی در خصوص مهملاتی که بافتی هست و قبلا هم گفته شد.
قديمي Monday 24 November 2014   #30
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

تاريخ ثبت نام: Jul 2007
پاسخ‌ها: 3,608

سلام

چرا آمریکا و انگلیس به شیعیان قمه و کفن هدیه می دادند ؟!

علامه محمد جواد مغنيه، از علماي بزرگ عراق، در کتاب تجارت خود، بحثي دارد تحت عنوان «کفن هايي براي زنده ها»؛ هنگامي که از عالمي فلسطيني درباره ي نظر علماي فلسطين نسبت به شيعه سوال مي کند، مي نويسد: همانا سبب اصلي اين تفرقه اي که ميان مسلمين ايجاد شده است، استعمار و اياديش هستند؛ بدين طريق که آنها دائماً مسلمانان رابا هر وسيله اي که شده تحريک و تجهيز نموده و در مقابل هم قرار مي دهند. از جمله ي اين راه ها، اين بود که دولت انگليس در ماه محرم، هزار کفن به قمه زنان هديه نمود و هنگامي که دولت آمريکا از آن باخبرشد، براي آن که فرصت را از دست بدهد، دو هزار کفن به آنها هديه نمود.
«ان السبب لهذه التفرقه هو الاستعمار و علماء الاستعمار يثيرونها و يغدّونها بکل وسيله - و من هذه الرسائل ان الانجليز يهدون ألف کفن في شهر المحرم للضاربين أنفسهم بالسيوف و السلاسل، و أرادت أمريکا أن لا تفوتها الفرصه فأهت هولاء ألفي کفن» (محمدجواد مغنيه، تجارب، ص 449 و 450).

4. ايران
* اينکه من مي گويم دست بيگانگان در ميان است، شخص ثقه اي نقل کرد؛ گفت در مشهد يکي از سالها، يک وقت ديديم، از طرف يکي از سفارتخانه هاي خارجي آمدند، قمه هاي نو در ميان بعضي عزاداران تقسيم مي کنند؛ همه اش سفيد؛ برّاق؛ يک شکل!
آيا اين سفارتخانه ي خارجي دلش براي ما سوخته که عزاداري کنيم؟! يا اينکه مي خواهد اينها را نشان بدهد و بگويد: اينها وحشي هستند؟ [بيگانگان] براي اينکه اسلام را خرافي جلوه دهند، و نسل فرهيخته ي دانشمند را از اسلام دور کنند، مي آيند خرافات را مخلوط مي کنند؛ مسائلي که جزء دين نيست، جزء دين مي کنند؛ در عزاداري ها دخالت مي کنند؛ شکل عزاداري را عوض مي کنند.
مسئله قمه زني که در هيچ زماني در زمان معصومين نبوده، مي آيند اين را رايج مي کنند، تا مردم را در نظر بيگانه ها خرافي جلوه دهند.
يک فيلم درست کرده اند در يکي از کشورهاي خارجي، به نام فيلم «فتنه» در کشورهاي مختلف نشان دادند؛ گفتند: بيائيد تماشا کنيد؛ ببينيد مسلمانها اين اند: آدم کشند؛ خود زن اند؛ فيلم مرکب از سه بخش بود ... بخش سوم، منظره ي قمه زدنهاست؛سربچه را قمه مي زند؛ خودش را قمه مي زند، لباس سفيدشان،تمام مملو از خون نشان مي دهد!
عزاداري سيدالشهداء از افضل قربات است؛ کيمياست؛ وسيله ي حل مشکلات است؛ اما کاري که مردم را از اسلام دور نکند...

http://www.pajoohe.com/fa/index.php?...tion&UID=36439

کانال تلگرامی اینجانب :
https://telegram.me/kamelee
وگروه شيعه واقعي ومناظره فرهيختگان :
https://t.me/joinchat/BlQSjz1xYw0rVOxakodP1A
خیرالبریه حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
قمه زنی

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 01:21PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه