بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 10 February 2010   #1
عبد من عبادالله
اللهم عجل فی فرج صاحب الأمر

نشان عبد من عبادالله

تاريخ ثبت نام: Nov 2008
مكان: تحت عنایات خدایم
پاسخ‌ها: 3,572
روزنوشته ها: 3
ارسال پيام توسط Yahoo به عبد من عبادالله
Question آیا ملقب بودن یزید به «امیر المومنین» خیراست؟

بسم الله الرحمن الرحیم و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین و لعن الدائم علی اعدائهم اجمعین من الآن الی قیام یوم الدین

با سلام خدمت دوستان عزیز
همانطور که می دانید امرای پس از پیامبر(از جمله یزید بن معاویه لعنة الله علیهما) که غصب ولایت خدا(اولیاء امرالله) بودند خود راتا مدتهای مدیدی امیرالمومنین می نامیدند. البته روشن است که این لقب دروغی آشکار بود چرا که مومنان غیر صاحبان امر الهی را امیر و فرمانده خود قرار نمی دهند و یک طاغوت هرگز نمی تواند امیر مومنان باشد. اما سوال من اینجاست که در مجموع آیا وجود چنین لقبی به نفع اسلام است یا به ضرر آن؟

التماس دعا
یا علی مدد

-------------------
دوستان می توانند پاسخ سوال فوق را در سر نگار زیر پی گیری نمایند.
حزب الله حقیقی چیست؟
یا حق

×××
اثبات عقلی خدای متعال(1 و 2)
در اثبات عقلی تشیع (1 و 2 و 3)
فرجام تلخ اخلاق و جهانبینی سکولار
شیعیان ایران! پیش به سوی استقرار حکومت جهانی اسلام

آخرين ويرايش عبد من عبادالله ، Wednesday 17 March 2010 در 12:56PM.
عبد من عبادالله حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 29 October 2012   #2
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

ج: آیا ملقب بودن یزید به «امیر المومنین» خیراست؟

سلام
از آنجایی که آن تاپیک به انحراف کشیده شد و جواب این سوال داده نشد، منظورم را به طور خلاصه همینجا بیان می کنم.
یزید و طاغوتهای امثال او کسانی هستند که تنها قدرت را می خواهند و با خدا و راه او دشمنند. حال اگر این دشمن خدا،نام خدا را بر روی خود بگذارد نشانه ی چیست؟
بدهی است که تنها نشان از قدرت اسلام است که این فرد را مجبور کرده برای اینکه به منافعش برسد پرچم اسلام را هم (ولو ظاهری) بر بالای سر خود نگاه دارد. به همین علت است که از این حیث، از رای آوردن مدعیان اسلام در مصر و ترکیه و امثال امپراطوری عثمانیها خوشحال می شویم؛ چرا که قدرتطلبان همیشه در تاریخ بوده و هستند اما اینکه در لباس اسلام درآیند نشان از این می دهد که حقیقت اسلام تا حدودی در آن جامعه درخشیده است و اینها را واردار به عقب نشینی کرده است.

هر چند که کافی نیست و بر مردم است که به خود بیایند و در پی سرپرستان حقیقی و راستین الهی (علیهم السلام) باشند...

×××
تعداد 3 كاربر از عبد من عبادالله بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 31 October 2012   #3
کنجکاو1
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 946

نقل قول:
در اصل توسط عبد من عبادالله نوشته شده است نمايش نوشته
بسم الله الرحمن الرحیم و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین و لعن الدائم علی اعدائهم اجمعین من الآن الی قیام یوم الدین

با سلام خدمت دوستان عزیز
همانطور که می دانید امرای پس از پیامبر(از جمله یزید بن معاویه لعنة الله علیهما) که غصب ولایت خدا(اولیاء امرالله) بودند خود راتا مدتهای مدیدی امیرالمومنین می نامیدند. البته روشن است که این لقب دروغی آشکار بود چرا که مومنان غیر صاحبان امر الهی را امیر و فرمانده خود قرار نمی دهند و یک طاغوت هرگز نمی تواند امیر مومنان باشد. اما سوال من اینجاست که در مجموع آیا وجود چنین لقبی به نفع اسلام است یا به ضرر آن؟

التماس دعا
یا علی مدد

-------------------
دوستان می توانند پاسخ سوال فوق را در سر نگار زیر پی گیری نمایند.
حزب الله حقیقی چیست؟
یا حق
با سلام
دراسلام الهی این عمل صالح است که جایگاه نیکو دارد و افراد باعمل صالح خود می توانند اسلام را بسازند . و القاب بدون ایمان جایگاهی ندارد.وباعث تخریب دین میشود .
شما می گوئید یزید خود را امیرالمومنین می نامید . این که چیزی نیست . نمرود و فرعون خو را خدا می نامیدند .
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از کنجکاو1 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 14 November 2012   #4
movhhed
عضو ثابت

نشان movhhed

تاريخ ثبت نام: Mar 2010
پاسخ‌ها: 107

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
با سلام
دراسلام الهی این عمل صالح است که جایگاه نیکو دارد و افراد باعمل صالح خود می توانند اسلام را بسازند . و القاب بدون ایمان جایگاهی ندارد.وباعث تخریب دین میشود .
شما می گوئید یزید خود را امیرالمومنین می نامید . این که چیزی نیست . نمرود و فرعون خو را خدا می نامیدند .

ایضا طاغوت هائی که خود ولی مطلق می دانند واحمق هائی که این شرکیات قبول دارند!!!

آیا خدا کافی نیست برای بندگانش؟
movhhed حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 14 November 2012   #5
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

نقل قول:
در اصل توسط movhhed نوشته شده است نمايش نوشته
ایضا طاغوت هائی که خود ولی مطلق می دانند واحمق هائی که این شرکیات قبول دارند!!!
با تشکر
اضافه کنید افرادی که اله خود را هواء خود قرار داده اند و حکم، نظر و استنباط خود از دین خدا را، همان رای، نظر، حکم و رضایت خدا می پندارند. ضل سعیهم فی الحیاة الدنیا و هم یحسبون انهم یحسنون صنعا!!! اینها همانا از بدبخترین مردمند...

×××

آخرين ويرايش عبد من عبادالله ، Wednesday 14 November 2012 در 03:58PM.
تعداد 2 كاربر از عبد من عبادالله بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 15 November 2012   #6
بیان
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jul 2009
پاسخ‌ها: 692

نقل قول:
در اصل توسط عبد من عبادالله نوشته شده است نمايش نوشته
با تشکر
اضافه کنید افرادی که اله خود را هواء خود قرار داده اند و حکم، نظر و استنباط خود از دین خدا را، همان رای، نظر، حکم و رضایت خدا می پندارند. ضل سعیهم فی الحیاة الدنیا و هم یحسبون انهم یحسنون صنعا!!! اینها همانا از بدبخترین مردمند...
سلام

یادش بخیر خیلی سالها پیش بود که در مورد کلمه فرقان با هم اختلاف نظر داشتیم و با آنکه بنده نظر سه چهار نفر از بزرگان و مراجع تقلید شیعه را در اثبات نظرم به شما خاطر نشان کردم شما سخن هیچ یک از آنان را قبول نکردید و میگفتید که فقط نظر خود شما درست است.

الان که در مورد اله قرار دادن هوا خود سخن گفتید به یاد آن مطلب افتادم.

إِيَّاكَ نَعْبُدُ ....................................وإِيَّاكَ نَسْتَعِينُ
تنها تو را میپرستم و بس.....................جز تو یاری نجویم ز کس

[]
بیان حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 18 November 2012   #7
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

نقل قول:
در اصل توسط بیان نوشته شده است نمايش نوشته
سلام

یادش بخیر خیلی سالها پیش بود که در مورد کلمه فرقان با هم اختلاف نظر داشتیم و با آنکه بنده نظر سه چهار نفر از بزرگان و مراجع تقلید شیعه را در اثبات نظرم به شما خاطر نشان کردم شما سخن هیچ یک از آنان را قبول نکردید و میگفتید که فقط نظر خود شما درست است.

الان که در مورد اله قرار دادن هوا خود سخن گفتید به یاد آن مطلب افتادم.
بسم الله العلیم بالظالمین

السلام علیکم

معروف است که می گویند کافر همه را به کیش خود پندارد؛ البته جسارت نشود!

به هر حال در نگاه شیعی و آنچه در حوزه های علمی و مدراس ما معمول است این است که در امور فکری و عقیدتی، سخن هیچ عالمو آية الله العظمایی حجیت ندارد؛ مگر اینکه دلیلی آورده باشد. یعنی مراتب وجایگاه برای افراد غیر معصوم، هرگز باعث نمی شود که بتوان سخنی را بدون دلیل از آنها پذیرفت.
البته تقلید که مسئله ی دیگری است و در حکم رجوع غیر متخخص به متخصص است. در صفحه ی اول تمامی رساله های عملیه نوشته اند که تقلید در اصول باطل است.

وَلَا تَقْفُ مَا لَيسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤَادَ كُلُّ أُولَئِكَ كَانَ عَنْهُ مَسْئُولًا(الإسراء/36)
از آنچه به آن آگاهي نداري، پيروي مکن، چرا که گوش و چشم و دل، همه مسؤولند.

تنها، سخن خدای متعال را می توان تعبدی پذیرفت و یا سخنان کسانی که سخنشان سخن خدا باشد و معصوم باشند. غیر از این، یعنی اطاعت از استنباط شخصی که قطعی نباشد و ظنی است و یا اطاعت از سخن دیگران که باز هم به صحتش یقین نداریم بی شک قرار دادن غیر خدا در جایگاه معبود است و نوعی شرک به خدای متعال است.

أَفَرَأَيتَ مَنِ اتَّخَذَ إِلَهَهُ هَوَاهُ وَأَضَلَّهُ اللَّهُ عَلَى عِلْمٍ وَخَتَمَ عَلَى سَمْعِهِ وَقَلْبِهِ وَجَعَلَ عَلَى بَصَرِهِ غِشَاوَةً فَمَنْ يهْدِيهِ مِنْ بَعْدِ اللَّهِ أَفَلَا تَذَكَّرُونَ(الجاثية/23)
آيا ديدي کسي را که معبود خود را هواي نفس خويش قرار داده و خداوند او را با آگاهي (بر اينکه شايسته هدايت نيست) گمراه ساخته و بر گوش و قلبش مهر زده و بر چشمش پرده‌اي افکنده است؟! با اين حال چه کسي مي‌تواند غير از خدا او را هدايت کند؟! آيا متذکر نمي‌شويد؟!

این می شود بندگی نفس.

قُلْ يا أَهْلَ الْكِتَابِ تَعَالَوْا إِلَى كَلِمَةٍ سَوَاءٍ بَينَنَا وَبَينَكُمْ أَلَّا نَعْبُدَ إِلَّا اللَّهَ وَلَا نُشْرِكَ بِهِ شَيئًا وَلَا يتَّخِذَ بَعْضُنَا بَعْضًا أَرْبَابًا مِنْ دُونِ اللَّهِ فَإِنْ تَوَلَّوْا فَقُولُوا اشْهَدُوا بِأَنَّا مُسْلِمُونَ(آل عمران/64)
بگو: «اي اهل کتاب! بياييد به سوي سخني که ميان ما و شما يکسان است؛ که جز خداوند يگانه را نپرستيم و چيزي را همتاي او قرار ندهيم؛ و بعضي از ما، بعضي ديگر را -غير از خداي يگانه- به خدايي نپذيرد.» هرگاه (از اين دعوت،) سرباز زنند، بگوييد: «گواه باشيد که ما مسلمانيم!»

این هم می شود بندگی طاغوت.که هر دو شرک است و گناهی بزرگ.
ت
وحید تنها از طریق تسلیم شدن در برابر اولیای معصوم الهی امکان پذیر است و لاغیر.

یا علی مدد

×××

آخرين ويرايش عبد من عبادالله ، Sunday 18 November 2012 در 03:28PM.
كاربران ذيل از عبد من عبادالله بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
أمیرالمؤمنین, اقتدار, ترس دشمن, صراط مستقیم, عظمت اسلام, قدرت اسلام, معاویه, نفاق, یزید

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 03:13PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه