بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Saturday 15 August 2009   #1
عبد من عبادالله
اللهم عجل فی فرج صاحب الأمر

نشان عبد من عبادالله

تاريخ ثبت نام: Nov 2008
مكان: تحت عنایات خدایم
پاسخ‌ها: 3,572
روزنوشته ها: 3
ارسال پيام توسط Yahoo به عبد من عبادالله
Smile گفتگوی دوستان شیعه و سنی

بسم الله الرئوف الرحیم
الذی یضل من یشاء و یهدی الیه من اناب

چندی پیش در یکی از موضاعات این تالار گفتگویی بین من و چند دوست عزیز دیگر صورت گرفت که بنا داریم ان شاءالله المستعان آنها را در این تاپیک به صورت مستقل مطرح کرده و پی بگیریم.

ضمنا از همراهی سایر دوستان نیز استقبال می کنیم اما جسارتاچند نکته را مد نظر داشته باشند.
1. حفظ و وجود فضای محبت و پی گیری گفتگوها به صورتیس دلسوزانه و حق طلبانه
2.خودارای از تمسخر و توهین به باورهای برادران و خواهران گرامی و ارجمند
3.حسن نیت و توکل بر خدای عظیم
البته دوستان همزمان می توانند به تاپیک مشابهی نیز که توسط سالومه خانوم عزیز ایجاد شده است مراجعه کنند:وهابی-رافضی

موفق باشید
و من الله التوفیق

×××
اثبات عقلی خدای متعال(1 و 2)
در اثبات عقلی تشیع (1 و 2 و 3)
فرجام تلخ اخلاق و جهانبینی سکولار
شیعیان ایران! پیش به سوی استقرار حکومت جهانی اسلام

آخرين ويرايش عبد من عبادالله ، Monday 17 August 2009 در 08:41AM.
عبد من عبادالله حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از عبد من عبادالله بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 15 August 2009   #2
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

ج: گفتگوی دوستان شیعه و سنی

نقل قول:
نقل قول:
در اصل توسط شوان نوشته شده است
چرا اينقدر متعصب هستيد دو تا جوان عاشق هم هستند چرا ميخواهيد با تعصب كور كورانه مانع ازدواج شون بشيد.من در بين اهل سنت بودم انها ائمه شيعه را ائمه خودشون ميدونند وهر گز به انان توهين نميكنند وهر كس در فقه سني به ائمه شيعه توهين كند كفر كرده است ،پس كافيست دختر خانوم مثل اين اقايان متعصب نباشه وبه مقدسات اهل سنت توهين نكنه. اينهاي هم به نقل از ائمه اهل سنت گفتن گزينشي و جعلي هست براي اثبات ان كافيست به كتب فقه شافعي مراجعه كنيد. مباركه
به نام خدا وبا سلام به شما دوست عزیز
برادر گرامی بحث بر سر تعصب و ... نیست. صحبت این است که بدانیم خدا از ما چه می خواهد و از کاری که او از آن ناراضی است دوری کنیم.
ما بنده اوییم. چند صباح بیشتر دراین دنیا نیستیم و عازم سفری به مراتب بزرگتر هستیم.
هر کاری که می کنیم روی ما و دیگر بندگان خدا اثر می گذارد.(و نتیجتا در ادامه زندگی ما)
اینکه مردم بدانند راه خدا چیست و در آن حرکت کنند بسیار مهم است. خدایی که همه زمین را برای انسن خلق کردهخ است و همه چیز را فدای او می کند مطمئنا انسان برایش خیلی مهم است. و هر کس که موجب دوری بنده اش از راه خدا شود مستحق شدیدترین عذابها خواهد بود.
آن کجا فرزندی به دنیا بیاید که آگاه به معارف الهی باشد و به راه خدا نزدیکتر باشد تا اینکه در محیطی بسته و متعصب رشد کند.
در هر صورت ما در زندگی هدف داریم و اگر به سوی آن حرکت نکنیم، لحظه هایی که می گذارنیم جز تباهی و زیان چیز دیگری بریا ما نیستند و آب رفته قابل بازگشتن نیست

راستی اگر دوستی استفتائی در این زمینه کرد ما را هم بی بهره نگذار
یا حق

×××
قديمي Saturday 15 August 2009   #3
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

نقل قول:
نقل قول:
در اصل توسط زانا نوشته شده است
به نظر من اگه بچه ای باباش سنی یا شیعه باشه و مامانش هم یا شیعه یا سنی باشه راهش رو بهتر میتونه انتخاب کنه تا اینکه مامان باباش فقط شیعه باشه و از اول با لعن ونفرین هیچی از عقاید طرف مقابل ندونه و فقط هرچی بهش میگن بگه چشم .
چیزی که همه اینجا میخوان
به نام خدا و سلام بر شما دوست عزیزم
اینطور نیست دوست من. شیعیان به فرزندان خود می آموزند که دین را با تحقیق فرابگیند نه با تقلید. در تشیع تقلید در اصول دین حرام است.
و الله الهادی

×××
قديمي Saturday 15 August 2009   #4
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

این پست توسط کاربرmehrdad_123نوشته شده است:
------------------------------------------------------------------------------+
نقل قول:
در اصل توسط زانا نوشت شده است:

بلی دیده ایم بسی
جرات داری برو پیش بابات به شوخی بگو سنی شدم ببین جای نصیحت چیکارت میکنه
برادر من و خود من زمانی از سر بی اطلاعی و جهل کمی به مسیحیت روی آوردیم اما نه تنها به ما چیزی نگفتند بلکه در کنارمان هم بودند!
تا آنجایی که امروز از منتقدین و دشمنان اصلی مسیحیت امروزی بشمار می رویم!

پس سخن از روی .... گفتن برایتان راحت نباشد.
نقل قول:
نقل قول:
به نظر من اگه بچه ای باباش سنی یا شیعه باشه و مامانش هم یا شیعه یا سنی باشه راهش رو بهتر میتونه انتخاب کنه تا اینکه مامان باباش فقط شیعه باشه و از اول با لعن ونفرین هیچی از عقاید طرف مقابل ندونه و فقط هرچی بهش میگن بگه چشم .
چیزی که همه اینجا میخوان
نظر شما زمانی مطرح است که یکی از طرفین به لااقل اعتقاد خودشان شک کامل داشته باشند و...!
ولی زمانی که من می دانم که مذهب و مکتبم اسلام عزیز بهترین و تنهاترین کشتی نجات در بین تمام مذاهب و مکاتب هست پس اینکه در حق فرزند خود ظلم کرده و او را از حق مسلمان زادگی محروم نمایم کاری غیر عقلی و غیر شرعی است!

خود این مسلمان زادگی نعمتی است بس بزرگ !
ضمن آن که همانطور که فرمودند من به عنوان یک مسلمان ابدا حق این را ندارم که در اصول از پدرم پیروی نمایم . فرزندان من نیز همانطور حق این را ندارند که در اصول از من تقلید نمایند!این کار حرام است حرام!!! و من مذهبی ابدا فرزند خودم را به کار حرام دعوات نخواهم کرد!!!

البته تذکر این نکته نیز لازم است که کسانی که بدنبال تحقیق نمی روند اساسا از دسته ی کسانی هستند که مذهبی نیستند لذا قطعا برای کسی که اساسا مذهبی نیست تقلید و یا تحقیق در اصول هم برای او مطرح نیست و این ربطی به شیعه بودن و سنی بودن پدر و مادرها ندارد.

لذا وقتی ما در خانواده ای (ترجیحا در خانواده ای محقق )به رشد عقلی می رسیم خود شروع به تحقیق کرده و در اصول اعتقادیمان با تطبیق اعتقادات و عقاید و سنجیدن آنها با اصول حجت سالم درونی که همانا عقل می باشد(نه هر عقلی) به ایمان می رسیم! قطعا شما در اصول اعتقادی خودتان تقلید می کنید یا از سر حب و بغض ناروا انتخاب کرده و می کنید که اینگونه پیشنهاداتی را مطرح می کنید! البته در فقه اهل سنت از آنجایی که باب اجتهاد مسدود است نه تنها در اصول بلکه در فروع و احکام نیز علمایشان ملزم هستند از امام مالکی و شافعی و حنفی و حنبلی تقلید نمایند! و این بسته بودن باب اجتهاد آنهم بدین طریق کمر مذهبشان را شکسته است...بگذریم که به بحثمان زیاد مربوط نیست.

بنده به جای این پیشنهاد از روی ... که بگویم بروید با یک غیر مذهب و غیر دین خودتان ازدواج کنید و فرزندانتان را از نعمت حق زادگی (مسلمان زادگی ) محروم نمایید تا شاید زمانی روزگاری به شرط گمراه نشدن فرزندانتان محقق به بار بیایند پیشنهاد می کنم که به عنوان یک مذهبی به عنوان یک شیعه (قال رسول ا...: علی و شیعته هم الفائزون) به این مسائل اعتقادی در تربیت فرزندانتان دقت نمایید!
که هم مبلغ خوبی برای مذهب خود در خانواده یتان علی الخصوص برای فرزندانتان باشید هم به این موضوع که طبق فقه شیعه تقلید در اصول حرام است عمل کرده و فرزندان خود را مذهبی محقق به بار بیاورید.

باتشکر
یاحق

×××
قديمي Saturday 15 August 2009   #5
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

این پست توسط کاربرmehrdad_123نوشته شده است:
---------------------------------------
راستی پس همه ی این ها و هزاران چون این جماعت غیر مسلمان همگی مسلمان بودند و ما نمی دانستیم:
"جبران خليل جبران"
"شبلي شميل"
ميخائيل نعيمه
"جرج جرداق"
"کارلايل"
"لامنس"
"مادام ديالافوا"
پطروشفسکي وووو
یکی از اینها به اسم شبلی شمیل دانشمندي است که در سال 1335 هجري درگذشت ، وي شاگرد برجسته مکتب داروين بود و نخستين کسي است که نظريه "قوه" را در شرق منتشر کرد سپس برخلاف مکتب استاد خود که فردي الهي بود، به انکار مقدسات و جهان ماوراء طبيعت برخاست و تا لحظه مرگ از مکتب ماديگري پيروي نمود.
وي با اصراري که در انکار توحيد داشت، در برابر شخصيت علي (عليه السلام) سر تعظيم فرود آورده و در مورد او چنين مي‌گويد:
"امام و پيشواي انسان‌ها علي بن ابيطالب بزرگ بزرگان و يگانه نسخه‌اي است که با اصل خود «پيامبر(صلي الله عليه و آله)» مطابق است هرگز اهل شرق و غرب، سخنراني نظير او در گذشته و حال نديده است."

پس ایشان نیز مسلمان بودند و... ؟
نه خیر مسئله معرفت حقیقی است که سبب تبعیت می شود نه صرف این صحبتها...
اینکه شافعی تعریف و تمجید هایی از اهل البیت دارد و اعترافات بسیاری کرده است دلیل بر عدم اختلاف تشیع با آنان نیست!!!

ضمن آنکه نمونه های فراوانی هست که خود اهل سنت به امامان که جدا به خود رسول هم توهین می کنند...شما خواب هستید تشریف ببرید بیدار شوید!
نمونه حنفی ها: رئیس مذهب اینان - قدیمی ترین و بزرگترین مذهب اهل سنت بقدری بی ادب و بی شعور بوده است که حتی بر پیامبر هم اشکال وارد می کرده است ووو
یا علمایشان هم که سراسر گستاخی و بی ادبی را هر چه که دوست داشته و داشته اند بار ائمه و شیعیان کرده اند: از فتنه و حرام زاده و گمراه و و...تا هر چه که بخواهید.

یاحق

×××
قديمي Saturday 15 August 2009   #6
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

نقل قول:
نقل قول:
بلی دیده ایم بسی
جرات داری برو پیش بابات به شوخی بگو سنی شدم ببین جای نصیحت چیکارت میکنه
شنیده ای کافر همه را به کیش خود پندارد!!!!
بله اگر بگویم دلایلم را می پرسد و مرا آگاه می کند.
دوست من این حرفها رو بذار کنار!!! من اصلا راجع به آدمها صحبت نمی کنم. شیعه مذهبی است که در آن باید آگاه باشی. شیعه از ابتدا یک مذهب انقلابی بوده است. در زمان همان کودتای زمان پیامبر (که چند نفر یکی را انتخاب کردند و سپس سپاهی که در پشت دروازه مدینه منتظر بود وارد شد وهمه را مجبور به پذیرش این انتصاب کرد) شیعیان تعداد اندک کسانی بودند که شرایط حاکم و قهری موجود را نپذیرفتند و در کنار علی باقی ماندند. . همینطور در زمان پادشاهان بعدی ...بنی امیه...بنی عباس و...
شیعیان کسانی هستند که می گویند ما زیر حاکمیت غیر خدا نمی رویم ولو اینکه ظاهرش اسلامی باشد. اینکه فلان خلیفه نماز بخواند، روزه بگیرد و بقیه فرایض اسلامی را هم انجام دهد(اگر انجام دهد) دلیل تبعیت ما از او نمی شود. حکومت تنها از آن خداست و خلیفه و حاکم تنها کسی می تواند باشد که مستقیما توسط خدا انتخاب شده باشد. به همین علت شیعیان همیشه و با تمامی حاکمان مشکل داشتند و درزمانهای بسیاری تنها شیعه بودن موجب کشته شدن بود.
همین امروز هم غیر از قتل عامهای شیعیان همین عربستان تنها به علت شرکت در مراسم عاشورا مردم را بازداشت می کند!!! علت دشمنی زیادش با شیعه چیست؟! آیا می دانی؟
اللهم عجل لولیک الفرج

×××
قديمي Saturday 15 August 2009   #7
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

نقل قول:
نقل قول:
برادر من و خود من زمانی از سر بی اطلاعی و جهل کمی به مسیحیت روی آوردیم اما نه تنها به ما چیزی نگفتند بلکه در کنارمان هم بودند!
تا آنجایی که امروز از منتقدین و دشمنان اصلی مسیحیت امروزی بشمار می رویم!
وَالَّذِينَ هَاجَرُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ ثُمَّ قُتِلُوا أَوْ مَاتُوا لَيرْزُقَنَّهُمُ اللَّهُ رِزْقًا حَسَنًا وَإِنَّ اللَّهَ لَهُوَ خَيرُ الرَّازِقِينَ(الحج/58)
و کساني که در راه خدا هجرت کردند، سپس کشته شدند يا به مرگ طبيعي از دنيا رفتند، خداوند به آنها روزي نيکويي مي‌دهد؛ که او بهترين روزي‌دهندگان است!

لَيدْخِلَنَّهُمْ مُدْخَلًا يرْضَوْنَهُ وَإِنَّ اللَّهَ لَعَلِيمٌ حَلِيمٌ(الحج/59)
خداوند آنان را در محلي وارد مي‌کند که از آن خشنود خواهند بود؛ و خداوند دانا و بردبار است.

ذَلِكَ وَمَنْ عَاقَبَ بِمِثْلِ مَا عُوقِبَ بِهِ ثُمَّ بُغِي عَلَيهِ لَينْصُرَنَّهُ اللَّهُ إِنَّ اللَّهَ لَعَفُوٌّ غَفُورٌ(الحج/60)
(آري،) مطلب چنين است! و هر کس به همان مقدار که به او ستم شده مجازات کند، سپس مورد تعدي قرار گيرد، خدا او را ياري خواهد کرد؛ يقينا خداوند بخشنده و آمرزنده است!

ذَلِكَ بِأَنَّ اللَّهَ يولِجُ اللَّيلَ فِي النَّهَارِ وَيولِجُ النَّهَارَ فِي اللَّيلِ وَأَنَّ اللَّهَ سَمِيعٌ بَصِيرٌ(الحج/61)
اين (وعده نصرت الهي) بخاطر آن است که خداوند شب را در روز، و روز را در شب داخل مي‌کند؛ و خداوند شنوا و بيناست!

ذَلِكَ بِأَنَّ اللَّهَ هُوَ الْحَقُّ وَأَنَّ مَا يدْعُونَ مِنْ دُونِهِ هُوَ الْبَاطِلُ وَأَنَّ اللَّهَ هُوَ الْعَلِي الْكَبِيرُ(الحج/62)
اين بخاطر آن است که خداوند حق است؛ و آنچه را غير از او مي‌خوانند باطل است؛ و خداوند بلندمقام و بزرگ است!

×××
قديمي Saturday 15 August 2009   #8
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

پست در اصل توسط ghadem نوشته شده است:
نقل قول:
نقل قول:
در اصل توسط شوان نوشته شده است
چرا اينقدر متعصب هستيد دو تا جوان عاشق هم هستند چرا ميخواهيد با تعصب كور كورانه مانع ازدواج شون بشيد.من در بين اهل سنت بودم انها ائمه شيعه را ائمه خودشون ميدونند وهر گز به انان توهين نميكنند وهر كس در فقه سني به ائمه شيعه توهين كند كفر كرده است ،پس كافيست دختر خانوم مثل اين اقايان متعصب نباشه وبه مقدسات اهل سنت توهين نكنه. اينهاي هم به نقل از ائمه اهل سنت گفتن گزينشي و جعلي هست براي اثبات ان كافيست به كتب فقه شافعي مراجعه كنيد. مباركه
دوست عزیز این اوصاف را که بیان کردید مربوط به فرقه ی شافعی ست. وشافعی ها نزدیکترین فرقه ی اهل سنت به شیعه هستند ودربسیاری از موارد اعتقادی وفقه با شیعه مشترکند وحتی مثل شیعیان هم نماز می خوانند ولی متاسفانه اینها تعدادشان کم است وهیچ قدرتی هم ندارند وفرقه ای از اهل سنت که امروزه دارای حکومت وقدرت است وتمام معنی اهل سنت را به خود اختصاص داده فرقه ی حنبلی ست که در عربستان سعودی هم فقه حنبلی اجرا وتدریس می شود که با شیعه نیز تضادهای بسیار دارد.

×××
قديمي Saturday 15 August 2009   #9
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

پست در اصل توسط زانا نوشته شده است:
------------------------

نقل قول:
همین امروز هم غیر از قتل عامهای شیعیان همین عربستان تنها به علت شرکت در مراسم عاشورا مردم را بازداشت می کند!!! علت دشمنی زیادش با شیعه چیست؟! آیا می دانی؟
کار بدی میکنن نمیزارن با زنجیر و چاقو خودشون رو بکشن؟
نقل قول:
بله اگر بگویم دلایلم را می پرسد و مرا آگاه می کند.
فکر نکنم جرات امتحانش را داشته باشی
نقل قول:
شیعیان کسانی هستند که می گویند ما زیر حاکمیت غیر خدا نمی رویم ولو اینکه ظاهرش اسلامی باشد. اینکه فلان خلیفه نماز بخواند، روزه بگیرد و بقیه فرایض اسلامی را هم انجام دهد(اگر انجام دهد) دلیل تبعیت ما از او نمی شود. حکومت تنها از آن خداست و خلیفه و حاکم تنها کسی می تواند باشد که مستقیما توسط خدا انتخاب شده باشد.
نه بابا
اینا دیگه خیلی ارمان گرایانه است اخه خدا کجا برا شما خلیفه تعین کرده جز اینکه یه ایه را چند بار می پیچانید چند حرف از علمایتان را واردش میکنید مقداری تفت داده و از ان چیزی را که میپسندید بیرون میارید

×××

آخرين ويرايش عبد من عبادالله ، Saturday 15 August 2009 در 11:35AM.
قديمي Saturday 15 August 2009   #10
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

سلام
بله اهل سنت کردستان شافعی هستند. یکی از دوستان من هم از آنهاست که اینطور است. اما یادم هست که تحت تاثیر وهابیت تمجیدهای امامش از اهل بیت(علیهم السلام) را انکار می کرد!!!(درهر صورت پدیده تبلیغات شدید وهابیت پدیده نامیمونی است که ایران و تمامی کشورهای اسلامی را دربر گرفته است و صدمات شدیدی بر پیکره امت اسلامی وارد کرده است)چرا که مثلا می دانید امام شافعی نیز به توسل معتقد بود و حتی قبر امام موسی کاظم را دارویی تجربه شده می شمرد(التریاق المجرب)
نمی خواهم زیاد در این مورد بگویم فقط زانا جان یک سوال مرا جواب بده
این امام بزرگوار شما دقیقا کجای دین خدا قرار دارد؟ یعنی آیا خداوند اعلام کرده که دینش ناقص است و جناب شافعی(یا مالک و حنبل ...) باید بیاییند آن را کامل کنند یا خودشان این جسارت را داشته اند که در دین خداوند حلال و حرام کنند؟
قُلْ أَرَأَيتُمْ مَا أَنْزَلَ اللَّهُ لَكُمْ مِنْ رِزْقٍ فَجَعَلْتُمْ مِنْهُ حَرَامًا وَحَلَالًا قُلْ آللَّهُ أَذِنَ لَكُمْ أَمْ عَلَى اللَّهِ تَفْتَرُونَ(يونس/59)
بگو: «آيا روزيهايي را که خداوند بر شما نازل کرده ديده‌ايد، که بعضي از آن را حلال، و بعضي را حرام نموده‌ايد؟!» بگو: «آيا خداوند به شما اجازه داده، يا بر خدا افترا مي بنديد (و از پيش خود، حلال و حرام مي‌کنيد؟!)»

ویک مسئله دیگر اینکه زانا جان؛ هرچند که دین و مرامی را قبول نداشته باشی اما آن را تمسخر نکن. ول کردن دست و یا سنگ زیر سر گذاشتند و ... تمسخرهایی به دینی است که دست کم این ادعا را دارد که منتسب به خداست. و اگر نداشت هم باز تمسخرش جایز نبود.
موفق و پیروز باشی
یا حق

×××
قديمي Saturday 15 August 2009   #11
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

پست در اصل توسط ghadem نوشته شده است:
نقل قول:
نقل قول:
مهرداد خان که ...
حالت خوب است؟
من شافعی هستم و فقه شافعی هم پنج بار جدا گانه در روز نماز میخوانند دست ها را وقت نماز ول نمی کنن و سنگ زیر سر نمیزارند و......
حال شما مثل اینکه بهتر است.من در این مورد مطالعه کردم وکتب آنها را خوندم وکاملا هم به حرف خودم پایبندم.

×××
قديمي Saturday 15 August 2009   #12
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

احتمالا اون شافعی که میگید کس دیگه ای می باشد.خوندید که نماز را همان طور که من نوشتم توصیه کرده؟شباهتش زیاد با نماز شیعه نبود ها

×××
قديمي Saturday 15 August 2009   #13
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

نوشته شده توسط خودم
نقل قول:
نقل قول:
اینا دیگه خیلی ارمان گرایانه است اخه خدا کجا برا شما خلیفه تعین کرده
وَمَا قَدَرُوا اللَّهَ حَقَّ قَدْرِهِ إِذْ قَالُوا مَا أَنْزَلَ اللَّهُ عَلَى بَشَرٍ مِنْ شَيءٍ قُلْ مَنْ أَنْزَلَ الْكِتَابَ الَّذِي جَاءَ بِهِ مُوسَى نُورًا وَهُدًى لِلنَّاسِ تَجْعَلُونَهُ قَرَاطِيسَ تُبْدُونَهَا وَتُخْفُونَ كَثِيرًا وَعُلِّمْتُمْ مَا لَمْ تَعْلَمُوا أَنْتُمْ وَلَا آبَاؤُكُمْ قُلِ اللَّهُ ثُمَّ ذَرْهُمْ فِي خَوْضِهِمْ يلْعَبُونَ(الأنعام/91)
آنها خدا را درست نشناختند که گفتند: «خدا، هيچ چيز بر هيچ انساني، نفرستاده است!» بگو: «چه کسي کتابي را که موسي آورد، نازل کرد؟! کتابي که براي مردم، نور و هدايت بود؛ 0اما شما) آن را بصورت پراکنده قرارمي‌دهيد؛ قسمتي را آشکار، و قسمت زيادي را پنهان مي‌داريد؛ و مطالبي به شما تعليم داده شده که نه شما و نه پدرانتان، از آن با خبر نبوديد!» بگو: «خدا!» سپس آنها را در گفتگوهاي لجاجت‌آميزشان رها کن، تا بازي کنند!

زانا جان این سخن شما نشان از شناخت ناصحیح از خداست. ما تنها بر اساس آیه نمی گوییم حکومت از آن خداست. ما تنها بر اساس آیات اثبات نمی کنیم که نیاز به ولی و رهبر الهی داریم. بلکه این مسائل پیش از اینکه نقلی باشند تماما عقلی است و این عقل است که از خدایی حکیم چنین انتظاری دارد.
در خواست عاجزانه می کنم حتما مطالب امضای من را مطالعه بفرمایید و ما را از نظرات سومندتان بهرمند کنید.
موفق باشید
یا علی

×××
قديمي Saturday 15 August 2009   #14
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

خدایش تو از نظر عقلی ثابت میکنی یکی میتونه 1200 سال زنده باشه و هدایت شما رو به عهده داشته باشه تازه مریض هم بشه و باید برای سلامتیش دعا کرد؟
خوشم میاد اهل فکری

×××
قديمي Saturday 15 August 2009   #15
عبد من عبادالله

نشان عبد من عبادالله

نقل قول:
نقل قول:
خدایش تو از نظر عقلی ثابت میکنی یکی میتونه 1200 سال زنده باشه و هدایت شما رو به عهده داشته باشه تازه مریض هم بشه و باید برای سلامتیش دعا کرد؟
خوشم میاد اهل فکری
عقل می گوید خداوند بر هر کاری قادر است. قرآن میگوید حضرت نوح(علی نبینا و آله و علیه السلام) 950 سال پیامبری کرد!!
البته قائم آل محمد امام مهدی و خصوصیات خاصشان مسئله ای درون دینی است. عقل تنها وجوب نیاز به امام زمان و ولی حق الهی که نماینده مستقیم خداست و وجود ایشان را در هر زمانی اثبات می کند.
و سپس نقل به همراه توفیق الهی برای آنانی که با خلوص نیت دنبال یافتن راه پروردگارشان باشند راهگشاست.
و من الله التوفیق

×××
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
مباحثه, مناظره, اسلام راستین, دوستانه, شیعه, سنی, هدایت, گفتمان, گفتگو

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 05:41PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه