بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي 2 روز پيش   #181
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 15,021
ج: معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست

پست 798

http://www.iranclubs.org/forums/show...155542&page=54

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران ونوشته شده است

شیطان که روی دیدن رستگاری و راحت آن دو را ندارد شروع می کند به فریب کاری و آنقدر در گوش آنها می خواند تا سر انجام به حکم شیطان تن می دهند و حکم پروردگارشان را پشت گوش می اندازند و بدین ترتیب پرستش شیطان می کنند.

hosyn
اولا: قرآن نمیفرماید آدم و حوا پرستش شیطان کردند، بیاورید تعبیر پرستش را.

ثانیا: پس از این اشتباه، قرآن میفرماید به وسیله توسل به کلمات الهی توبه آنها قبول شد: فتلقی آدم من ربه کلمات فتاب علیه.

ثالثا: سابق گفته شد که قرآن میفرماید: و صدّها ما کنت تعبد من دون الله، بلقیس برای خورشید سجده میکرد و قرآن نعبیر میکند او را میپرستید، بلقیس چگونه از خورشید اطاعت مطلق میکرد؟
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي يك روز پيش   #182
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 815
http://www.iranclubs.org/forums/show...155542&page=55

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران و نوشته شده است
بله پرستش یعنی اطاعت بی چون و چرا و فرمانبرداری مطلق از بند بند آیات قرآن و ایمان و عمل به آنها.

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است
اولا: قرآن نمیفرماید آدم و حوا پرستش شیطان کردند، بیاورید تعبیر پرستش را.

ثانیا: پس از این اشتباه، قرآن میفرماید به وسیله توسل به کلمات الهی توبه آنها قبول شد: فتلقی آدم من ربه کلمات فتاب علیه.

ثالثا: سابق گفته شد که قرآن میفرماید: و صدّها ما کنت تعبد من دون الله، بلقیس برای خورشید سجده میکرد و قرآن نعبیر میکند او را میپرستید، بلقیس چگونه از خورشید اطاعت مطلق میکرد؟

.

abotorab
پاسخ این سخنان چه شد ؟ بلقیس چگونه از خورشید اطاعت میکرد ؟
تعداد 4 كاربر از abotorab بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
حذف تشكر شما ! bisetareh, ابن علی, عبدالعلی69, علوی
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي يك روز پيش   #183
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 838

http://www.iranclubs.org/forums/show...155542&page=56

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران و نوشته شده است

این دو جمله را خداوند گفته است:

وَأَنِ اعْبُدُونِي ۚهَـٰذَا صِرَاطٌ مُّسْتَقِيمٌ
وَاتَّبِعُونِ ۚ هَـٰذَا صِرَاطٌ مُّسْتَقِيمٌ

اولی مربوط به آیه 61 سوره یس و دومی مربوط به آیه 61 سوره زخرف است. درست قبل از آیه 61 یس خداوند می فرمایند: ای بنی آدم آیا با شما عهد نبستم که شیطان را تعبد نکنید و ( نگفتم) او دشمن آشکار شماست. و باز درست بعد از آیه 61 سوره زخرف می فرمایند: مواظب باشید شیبطان راه راست(= فقط خدا را تعبد کردن) را بر شما نبندد چرا که او دشمن آشکار شماست.
ببینید من چقدر دارم سعی می کنم شکل حقیقی عبادت و پرستش را در ذهنتان جا بیندازم! اگر مفهوم حقیقی این کلمه را دریابید گام بسیار بسیار مهمی در فهم قرآن برداشته اید.می دانم الأن شدیداً تحت تأثیر اشکال تلبیس شده عبادت هستید و درکتان می کنم ، باید خیلی قرآن بخوانیم تا حال و هوایمان عوض شود و کلمات آن را حقیقی تر ببینیم.
موضوع را جدی بگیرید و بخاطر خودتان هم که شده بروید این دو آیه را که گفتم ، خوب مطالعه کنید و به آیات پیرامون آنها نیز بدقت توجه کنید. من مطمئنم انشاء الله اگر این کار را بکنید قبل از اینکه درباره آن برایتان بنویسم خودتان قضیه دستگیرتان خواهد شد.

hosyn
قبل و بعد آیات آورده نشده است، ضمیر متکلم در (اعبدونی) سوره مبارکه یس، به خداوند متعال برمیگردد، ولی ضمیر متکلم در (فاتّبعونِ) سوره مبارکه زخرف به پیامبر خدا برمیگردد، یعنی عبادت و پرستش غیر خدا ممنوع است مطلقا، و در عین حال اتّباع و پیروی پیامبر واجب است مطلقا.

و دو آیه بعد در سوره زخرف یعنی در آیه ۶۳ شاهد روشن آمده است:

وَ لَمَّا جاءَ عيسى‏ بِالْبَيِّناتِ قالَ قَدْ جِئْتُكُمْ بِالْحِكْمَةِ وَ لِأُبَيِّنَ لَكُمْ بَعْضَ الَّذي تَخْتَلِفُونَ فيهِ فَاتَّقُوا اللَّهَ وَ أَطيعُونِ (الزخرف 63)

ملاحظه کنید که در این آیه ۶۳ تعبیر را صریحا به اطاعت مطلق رسول خدا برگردانده است، و نفرموده است: فاتقوا الله و اطیعوه، و همچنین در آیه ۶۱ زخرف، قبل آن در آیه ۵۷ ، محاجه پیامبر را با قوم خودشان ذکر میکند تا به فاتبعون ختم میشود، اذا قومک منه یصدون...ما ضربوه لک الا جدلا....

این چند آیه که دیگر لم تترک لذی مقال مقالا:

قُلْ إِن كُنتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونىِ يُحْبِبْكُمُ اللَّهُ وَ يَغْفِرْ لَكمُ‏ْ ذُنُوبَكمُ‏ْ وَ اللَّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ(آل‌عمران 31) قُلْ أَطِيعُواْ اللَّهَ وَ الرَّسُولَ فَإِن تَوَلَّوْاْ فَإِنَّ اللَّهَ لَا يحُِبُّ الْكَافِرِينَ(32) * إِنَّ اللَّهَ اصْطَفَى ءَادَمَ وَ نُوحًا وَ ءَالَ إِبْرَاهِيمَ وَ ءَالَ عِمْرَانَ عَلىَ الْعَالَمِينَ(33) ذُرِّيَّةَ بَعْضُهَا مِن بَعْضٍ وَ اللَّهُ سمَِيعٌ عَلِيمٌ(34)

بگو: «اگر خدا را دوست داريد، از من پيروى كنيد تا خدا دوستتان بدارد و گناهان شما را بر شما ببخشايد، و خداوند آمرزنده مهربان است.» (31)
بگو: «خدا و پيامبر [او] را اطاعت كنيد.» پس اگر رويگردان شدند، قطعاً خداوند كافران را دوست ندارد. (32)
به يقين، خداوند، آدم و نوح و خاندان ابراهيم و خاندان عمران را بر مردم جهان برترى داده است. (33)
فرزندانى كه بعضى از آنان از [نسل‏] بعضى ديگرند، و خداوند شنواى داناست. (34)
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:59AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه