بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي 2 هفته پيش   #316
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 16,377
ج: معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست

پست 2027
نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایراننوشته شده است
من عرب زبان نبودم و چیز زیادی هم از عربی نمی دانستم ، باور کنید من قرآن را به زبان مادریم مطالعه کردم.
ترجمه های مختلف قرآن را می خواندم و از تفاسیر و لغتنامه ها و حتی کتابهایی چون بحار الانوار نیز بهره می بردم. گاهی برای دانستن معنای یک کلمه ( که در قرآن مشابه نداشت یا مشابه اش کم بود) به چندین منبع و مرجع رجوع می کردم، بنده اینگونه قرآن می خواندم.

hosyn
پس دوست گرامی، خوب دقت کنید، شما از دین مادری بیرون نیامدید، بلکه چون در درون دین مادری، اختلافات بین اهل دین مادری دیدید، تلاش کردید تا یک محور پیدا کنید که تا اختلافات، شما را اذیت نکند، اعصاب شما را خرد نکند، ای بابا! این چه وضعیتی است؟ هر کسی میگوید فرقه ناجیه منم!

و مهمتر اینکه نه تنها از دین مادری بیرون نیامدید بلکه به مهمترین عنصر دین مادریتان که قرآن است محافظت کردید، یعنی تنها راه آرامش روانی خودتان در این غوغای اختلافات را، چنگ زدن به مهمترین عنصر دین مادریتان دانستید، که آن همانا قرآن است!

و چون رویکرد شما، سابقه هزار ساله در بین مسلمین دارد، هر موردی که آنها گیر افتادند، و نتوانستند حل کنند، شما از سر انکار وارد میشوید، و با توجیهات باردی که یک بچه عرب زبان به شما میخندد، خودتان را مسخره کافرها هم میکنید! خوب ببینید دلبستگی شما به تاقچه مادر، چه کار به سرتان آورده، با شعار بیرون رفتن از دین مادری!

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایراننوشته شده است
موضوع تاپیک این نیست که چرا مثلاً رفتی سراغ اسلام، دوباره خدمتتان عرض می کنم؛ موضوع این تاپیک دانستن این مطلب است که آیا دین مادری حق است یا نا حق. از آنجا که مرجع دین مادری بنده در تاقچه خانه پدریم بود راست رفتم سراغ قرآن. البته من آن موقع برای دانستن حق بودن یا نبودن دین مادری قرآن نمی خواندم چون شک نداشتم که شیعه بهترین دین دنیاست، بعداً که با قرآن آشنا شدم فهمیدم که دین ناحقی است. ابتدا تصور می کردم مذهب اهل سنت بهتر باشد چون آنها کمتر به مردگان اهمیت می دهند و اموات را در حیات زندگان زیاد موثر نمی دانند و این با قرآن همخوانی داشت اما بیشتر که قرآن را مطالعه کردم، دریافتم که آنها نیز آئین حقی ندارند.
حتی ابراهیم نیز اول نرفت سراغ الله، چون در یک خانواده بت پرست به دنیا آمده بود و زندگی می کرد. او اول ستاره را به عنوان رب خود برگزید، بعد دید همه شرایط یک رب را ندارد، مثلاً سایه اش بر سر او مستدام نیست و افول می کند. این بود که رفت سراغ ماه و بعد خورشید ....

hosyn
خیلی این عبارات شما جالب است! پنبه تمام مطالب این تاپیک را زدید! میگویید: (موضوع این تاپیک دانستن این مطلب است که آیا دین مادری حق است یا نا حق)، هر کس این تاپیک طولانی را مرور کند میبیند شما میخواهید بگویید دین مادری حق نیست، باید از آن بیرون آمد، پیامبران اول دین مادری داشتند و قهرمانانه از آن بیرون آمدند، اما سپس میگویید: (از آنجا که مرجع دین مادری بنده در تاقچه خانه پدریم بود راست رفتم سراغ قرآن)، خوب، رفتید سراغ قرآن که مرجع دین مادریتان بود برای اینکه از آن بیرون بیایید یا بیشتر به آن بچسبید؟

میگویید: (حتی ابراهیم نیز اول نرفت سراغ الله، چون در یک خانواده بت پرست به دنیا آمده بود و زندگی می کرد.) !!!!! آیا جالب نیست که درست برعکس کار شما عمل کردند؟! اول نرفتند سراغ الله، اول رفتند سراغ آنچه در خانه مادری بود، بت‌پرستی، اما از آنچه اول سراغش رفته بودند بیرون آمدند، ولی شما گفتید: (راست رفتم سراغ قرآن) اما هرگز از آن بیرون نیامدم! بلکه در این تاپیک مکرر گفتید که باید تنها قرآن را پرستید!! حال دیدید که تفاوت رفتار شما با حضرت ابراهیم ع از زمین تا آسمانست؟!
.
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي يه هفته پيش   #317
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2030
49فرارممنوع

http://www.iranclubs.org/forums/show...=155542&page=4
ghanet
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Mar 2016
پاسخ‌ها: 872
ج: دین مادری؛ حق یا ناحق؟
نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
بلی، گذشت که گفتید وقتی تاریخ نگار قرآن پیامبر را به أمّيّ توصیف میکند یعنی ایشان مشرک بوده‌اند وسپس خود را از دین مشرکین رهانیدند! ملّة ابیکم ابراهیم که جزء قرآن نیست، و اگر هم چشمتان بهش خورد چاره نیست باید یک جوری فرار کرد!

پس چگونه است که خود قرآن میفرماید: یضلّ به کثیرا؟!

همانطور که گفتم، امیها یعنی اهل مکه، لتنذر أمّ القری، و یا به عبارت اصطلاح جاگرفته به فرزندان اسحاق و اسماعیل بگو، چون فرزندان حضرت اسماعیل از اول در مکه ساکن شدند کنار بیت کعبه معظمة، و فرزندان اسحاق که اهل کتاب باشند در منطقه شامات ساکن شدند.

بنده اگر سعادت داشته باشم تسلیم قرآن کریم میشوم، نه تسلیم کسانی که احتمال میدهم از آن گروه باشند که خود قران میفرماید: خداوند توسط قرآن گروه زیادی را گمراه میکند، و ما یضلّ به الا الفاسقین.

حرف اشتباه را صد بار هم تکرار کنید اشتباه است، قوم پیامبر مشرک بودند، بت پرست بودند، اما کلمه أمّيّ به معنای مشرک نیست، نه در لغت عرب، و نه در فرهنگ قرآن، و نه حتی نزد یهود که آنها هر کس که نژاد خودشان نبود یعنی از فرزندان حضرت اسحاق نبود را أمّيّ میگفتند، چون تنها علم و سواد را نزد خودشان میدانستند، و فاسألوا اهل الذکر هم چنین معنا میکردند.

مترجمین به روش تعیین مصداق ترجمه کردند، و درست است، و رجوع کردم و شما صادقانه نقل نکردید، اولی و سومی، به بی سواد معنا کرده و کلمه مشرک را در کروشه برای تعیین مصداق گذاشته‌اند، و فولادوند هم که به مشرکان معنا کرده، مقصود را میخواسته بگوید، و گرنه کاویانپور و گرمارودی و ده‌ها ترجمه دیگر، بیسواد و درس نخوانده معنای کلمه را نوشتند و در کروشه برای توضیح مصداق کلمه مشرک را اضافه کردند.

حال دیدید که مقصود اصلی شما همین است که بگویید پیامبر قبل از بعثت، مشرک بودند؟ دوست گرامی، محال است با این دست و پا زدنهای پوچ به عنوان تمسک به قران بتوانید ساحت قدس پیامبر اسلام را به شرک آلوده کنید! شرک ظلم عظیم است به نص قران کریم، و لا ینال عهدی الظالمین، از روز اول خدا به حضرت ابراهیم شرط کرد که ظالم از ذریة ایشان به عهد الهی نمیرسد.

بلی، تمام اهل مکه خواندن و نوشتن نمیدانستند، و در تاریخ یکی دو نفر را اسم بردند که استثنا بودند، و علاوه گفتم اساسا قوم پیامبر به معنای دیگر أمّيّ بودند یعنی اهل مکه و امّ القری بودند، یک معنای النبي الأمّيّ یعنی النبيّ المکيّ، یعنی به فرزندان اسحاق بشارت داده شده بود که پیامبری مکی میآید، چون مکه جایگاه فرزندان برادر ناتنی آنها از هاجر بود.

هیچکدام، چون در اصطلاح یهود، هر کس از نژاد آنها نبود أمّيّ بود، مثل مؤمن و کافر که در بین مسلمانها میگویند، لن یجعل الله للمؤمنین علی الکافرین سبیلا، همینطور هم یهود میگفتند: لیس علینا فی الامیین سبیل.

در اینکه واژه کتاب در قرآن کریم به چندین معنا به کار رفته شکی نیست، و همین سبب سوء استفاده شماست، و قبلا چند نوبت در این سایت اینها بحث شده، و در اینجا همین آیه را توضیح دادم:

http://www.iranclubs.org/forums/show...65#post2296165

پس فرق بین کتب با اکتتب چیست؟ این ترجمه انصاریان است:

ترجمه انصاريان، ص: 360
و گفتند: افسانه‏‌هاى مكتوب پيشينيان است كه نوشتن [از روى‏] آنها را از [نويسندگان‏] درخواست كرده است و آن [نوشته‏] ها هر صبح و شام بر او خوانده میشود [تا حفظ كند و بر ما بخواند و بگويد: اين وحى آسمانى است!!] (5)

.فرارمحترمانه
سلامghanet

به هر حال من نظر خودم را نوشتم و شما نیز همچنین. نه من مجبورم نظر شما را بپذیرم و نه شما نظر مرا
نظر شما برای خودتان و نظر من نیز برای خودم

پاسخ بهمراه نقل قول انتخاب براي نقل‌قول پاسخ سريع به اين پيام تشكرها
كاربران ذيل از ghanet بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
هام

http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=136
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي يه هفته پيش   #318
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2031

عبدالعلی 69
شما اگه نظرت برا خودت بود واقعا دنبال القائش به بدبخت تر از خودت وجاهل تراز خودت نبودی واینجا تایپک نمی زدی

http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=136
قديمي يه هفته پيش   #319
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست2032
نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک ............ نوشته شده است
حسین! من نظر خودم را در این باره نوشتم و این مبحث را تمام شده می دانم پس دیگر در حاشیه حرکت نکن و اگر ایرادی به دین من داری و اشکالی در آن می بینی ، قرآن مرجع ماست، هم من و هم شما آن را به عنوان مرجع پذیرفته ایم. حالا چه کسی آن را آورده و چگونه به دست ما رسیده ، اگر چیزی کم داشته باشد یا چیزی به آن افزوده باشند و چه و چه و چه، محور بحث نیست.

hosyn

دوست گرامی، به نکته بسیار مهمی اشاره کردید، (قرآن مرجع ماست، هم من و هم شما آن را به عنوان مرجع پذیرفته ایم)، ببینید هم من و هم شما بر مرجع بودن قرآن کریم به عنوان کتاب آسمانی و وحی الهی اتفاق نظر داریم، اما در بسیاری از مسائل به شدت اختلاف نظر داریم، و هر دو، از آیات قرآن شاهد میآوریم، و مجبوریم بر سر دلالت آیات بحث کنیم.

سؤال این است که وقتی من و شما در محتوا ومقصود این مرجع مشترک، اختلاف میکنیم، چه باید بکنیم؟ به نظر شما چه راهکاری هست که معیار باشد برای حل اختلاف من و شما؟

خواهش میکنم به صورت عوامفریبی جواب ندهید که فقط باید سراغ قرآن رفت، ذهن شماها پر از سنت و احادیث است، کافری که اصلا حدیث نشنیده و فقط آیه را میشنود هم ذهنش پر از حدیث است؟
.
قديمي يه هفته پيش   #320
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست2032
نقل قول:
حسین! من نظر خودم را در این باره نوشتم و این مبحث را تمام شده می دانم پس دیگر در حاشیه حرکت نکن و اگر ایرادی به دین من داری و اشکالی در آن می بینی ، قرآن مرجع ماست، هم من و هم شما آن را به عنوان مرجع پذیرفته ایم. حالا چه کسی آن را آورده و چگونه به دست ما رسیده ، اگر چیزی کم داشته باشد یا چیزی به آن افزوده باشند و چه و چه و چه، محور بحث نیست.

دوست گرامی، به نکته بسیار مهمی اشاره کردید، (قرآن مرجع ماست، هم من و هم شما آن را به عنوان مرجع پذیرفته ایم)، ببینید هم من و هم شما بر مرجع بودن قرآن کریم به عنوان کتاب آسمانی و وحی الهی اتفاق نظر داریم، اما در بسیاری از مسائل به شدت اختلاف نظر داریم، و هر دو، از آیات قرآن شاهد میآوریم، و مجبوریم بر سر دلالت آیات بحث کنیم.

سؤال این است که وقتی من و شما در محتوا ومقصود این مرجع مشترک، اختلاف میکنیم، چه باید بکنیم؟ به نظر شما چه راهکاری هست که معیار باشد برای حل اختلاف من و شما؟

خواهش میکنم به صورت عوامفریبی جواب ندهید که فقط باید سراغ قرآن رفت، ذهن شماها پر از سنت و احادیث است، کافری که اصلا حدیث نشنیده و فقط آیه را میشنود هم ذهنش پر از حدیث است؟
.
قديمي يه هفته پيش   #321
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2034
نقل قول:
لطفاً مثال بزن

hosyn
مثل واژه دلوک شمس، که شما میگویید یعنی غروب خورشید، و بنده میگویم کتاب صحاح جوهری که رفته است بین عرب‌های بیابانی و عرب اصیل، و کتابش را نوشته، معنای اصلی دلوک را ظهر قرار داده، و سپس گفته (قیل) یعنی به معنای غروب هم گفته شده که دلوک هست.
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:08AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه