بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي يه هفته پيش   #16
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

تاريخ ثبت نام: Nov 2002
پاسخ‌ها: 6,863
روزنوشته ها: 6
ج: از پیشتازان سازش و آشتی با غرب بشنوید... از طولانی‌ترین مذاکره با غرب و یهود!

پیش بینی ما تفاوت داره. شما فکر می کنین که جمهوری اسلامی باز هم در دقیقه ۹۰ تن به مذاکره و سازش میده و من فکر میکنم این بار به این سادگی نیست و جمهوری اسلامی خودش رو برای مقابله و عقب نشوندن طرف مقابل آماده کرده، باید دید.
Freedom1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي يه هفته پيش   #17
ناقد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2013
پاسخ‌ها: 3,455
ج: از پیشتازان سازش و آشتی با غرب بشنوید... از طولانی‌ترین مذاکره با غرب و یهود!

نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است نمايش نوشته
پیش بینی ما تفاوت داره. شما فکر می کنین که جمهوری اسلامی باز هم در دقیقه ۹۰ تن به مذاکره و سازش میده و من فکر میکنم این بار به این سادگی نیست و جمهوری اسلامی خودش رو برای مقابله و عقب نشوندن طرف مقابل آماده کرده، باید دید.
من بر اساس تجارب گذشته (قطعنامه 598، مذاکرات هسته ای و...) عرض کردم؛
و البته در عالم سیاست نمی توان روی هیچ چیز قسم خورد؛
شاید هم پیش بینی شما درست باشد،
اما معلوم است که پیش بینی ها و تحلیل ها باید مبتنی بر دیتاهای متقن و نیز تجارب گذشته باشد....
ناقد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 5 روز پيش   #18
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 34,112
روزنوشته ها: 10

نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
من بر اساس تجارب گذشته (قطعنامه 598، مذاکرات هسته ای و...) عرض کردم؛
و البته در عالم سیاست نمی توان روی هیچ چیز قسم خورد؛
شاید هم پیش بینی شما درست باشد،
اما معلوم است که پیش بینی ها و تحلیل ها باید مبتنی بر دیتاهای متقن و نیز تجارب گذشته باشد....
هیچ چشم‌انداز برای بهبودی در پذیرش فشارهای آمریکا وجود ندارد.

حتی آمریکا تعهد هم بدهد که خدمتی صورت خواهد داد، قابل اعتماد نیست.
حتی اگر چیزی را اکنون برای ایران نقد کند، معلوم نیست در آینده به آن پایبند باشد

در قطعنامۀ 598 لااقل صلح و خاتمۀ جنگ و دردسرهایش بود
و در مذاکرات هسته‌ای "واجب نبودن اصرار بر انرژی هسته ای" باعث پذیرش شد.

این دو کاملا با امنیت و استقرار کشور ما متفاوت است. و امکان دفاع و برخورداری از ریشه‌های استحکام و نفوذ در منطقه چیزی قابل مذاکره نیست. مسئولین اگر نه حتی برای ملت و کشور، برای بقای خودشان و ریش و سیبیلشان هم که شده مقاومت خواهند کرد. چون اگر بپذیرند و تسلیم فشارهای بی‌حد و حصر غرب بشوند و روند را آغاز کنند، خوب می‌دانند که اولین قربانی قبل از کشور و ملت، خودشان هستند. همچنان که مرسی در مصر، یاسر عرفات و بقایایش، قذافی، صدام و غیره، در پس صلح و سازش با غرب قربانی شدند.

این آمریکای صهیونیستی است و بزک کردن آن و اعتماد به آن و حسن نیت به آن، سر فرو کردن در خاک است. چه بخواهید بپذیرید چه نه!

آخرين ويرايش صبح ، 5 روز پيش در 09:43AM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 5 روز پيش   #19
ناقد
عضو ثابت

آیا اصولگرایان افراطی در صورت دستیابی به قدرت، زیرپله ای با امریکا توافق می کنند؟
محمد مهاجری، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی:
هنر فعلی اصولگرایان، سوار شدن بر مشکلات ناشی از تحریم‌هاست اما در صورت قدرت یافتن آنها، ممکن است اصولگرایان افراطی زیرپله ای با غربی‌ها و بخصوص امریکا برای برداشتن تحریم‌ها مذاکره کنند. دقیقاً مانند روشی که احمدی نژاد دنبالش بود
تصور من این است که بخشی از اصولگراها این آمادگی را دارند که با زیر پا گذاشتن اصولشان، به غرب چراغ سبز نشان دهند و بخشی از موانع اقتصادی را رفع کنند
اقتصاد ایران در شرایطی است که جز با سرمایه‌گذاری بیرونی جان نمی‌گیرد. اصولگراها بیش از دیگران این را درک می‌کنند و به این سمت می‌روند و البته برای پای گذاشتن در این مسیر، ده‌ها توجیه هم دارند/
قديمي 5 روز پيش   #20
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
آیا اصولگرایان افراطی در صورت دستیابی به قدرت، زیرپله ای با امریکا توافق می کنند؟
هنر فعلی اصولگرایان، سوار شدن بر مشکلات ناشی از تحریم‌هاست اما در صورت قدرت یافتن آنها، ممکن است اصولگرایان افراطی زیرپله ای با غربی‌ها و بخصوص امریکا برای برداشتن تحریم‌ها مذاکره کنند. دقیقاً مانند روشی که احمدی نژاد دنبالش بود
تصور من این است که بخشی از اصولگراها این آمادگی را دارند که با زیر پا گذاشتن اصولشان، به غرب چراغ سبز نشان دهند و بخشی از موانع اقتصادی را رفع کنند
اقتصاد ایران در شرایطی است که جز با سرمایه‌گذاری بیرونی جان نمی‌گیرد. اصولگراها بیش از دیگران این را درک می‌کنند و به این سمت می‌روند و البته برای پای گذاشتن در این مسیر، ده‌ها توجیه هم دارند/
هر کسی فارغ از نام و برچسب و گروه‌بندی و کلیشه‌بازی، این امکانات را به دشمن بدهد، و در ازای آن امنیت و منافع ایران را نگیرد در حق این ملت و در حق خودش ظلم و خیانت کرده است.

این عملا خودکشی است و آغازی بر اتمام کشور مستقل ایران با این نقشه و انسجام است.

دشمن، خیلی زود به انتها رسید و خیلی زود امنیت ایران و منافع اصلی ایران را طلب کرد و ما را خیلی زود به نتیجه رساند. و این حماقتش بود.

اینجا در این تالار قبل از اجرای برجام ما می‌گفتیم که اگر این دشمن، هوشمند باشد حداقل برای مدتی ایران را از منافع برجام سیر و منتفع می‌کند تا دوستانش را در ایران موفق نشان دهد و البته ظاهرا این برنامۀ دموکرات‌ها بود. اما ترکیب اجتناب ناپذیر دشمن، حتی ملاحظۀ این دوستان را نکرد و به آنان اعتماد نکرد و آنان را زیر پا له کرد و به رجوی و پهلوی اعتماد کرد! و البته اتکا به رجوی و پهلوی، چیزی جز امکان دریدن و چپاول بیشتر نیست. این که این عده هنوز هم از زیستن زیر چکمه‌های آمریکا لذت می‌برند و هنوز هم امید دارند که مورد ترحم و شفقت آمریکا قرار بگیرند دیگر به جوهرۀ انسانی آنان و احترامی که برای آن قائلند بر می‌گردد.

آخرين ويرايش صبح ، 5 روز پيش در 02:24PM.
قديمي 3 روز پيش   #21
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

نقل قول:
چندان در اصل قضیه فرق نمیکنه، از سالها پیش چنین نظریه ای مطرح بوده که محافظه کاران یا اصولگراها چنین هدفی دارن، خب اگر مذاکره و توافق شدنی باشه چه باک؟ بگذار اصولگراها چنین کاری بکنن. اما مشکل بر سر شدنی بودن توافقه.

همه اقداماتی که جمهوری اسلامی الان داره انجام میده، مثل سرپیچی گام به گام از برجام، در عین حال که چنگ و دندون نشون دادن به طرفهای مقابل محسوب میشه اما ابزاری هم هست برای امتیاز گرفتن در مذاکرات احتمالی و دست خالی نبودن در برابر اونها.
با این حال امیدوارم طرفهای مقابل اشتباه نکنن و گمان نکنن که اینها صرفا نمایشه چون امکانش هست همینجوری ایران به مرز ساخت بمب هسته ای هم برسه و ناگهان اون رو ناخواسته! بسازه (که چه بهتر) یا ممکنه با همین پهپاد زدن و شاخ و شونه کشیدن، ناخواسته درگیری نظامی هم پیش بیاد و یک ناو نصف بشه یا یه هواپیما با سرنشین هاش سرنگون بشه یا هرچیز مشابهی و اونوقت اونها برای مقابله با چنین چیزهایی آمادگی ندارن و باید مثل دفعات قبل خفت اون رو بپذیرن‌. چون حمله به ایران نیاز به برنامه ریزی و آمادگی و هزینه بسیار زیاد داره و هیچکس اینقدر دیوانه نیست که پای هزینه چنین کاری بایسته و نیروهای خودش رو در معرض انواع حمله های غیرقابل پیش بینی (از نظر نوع و گستردگی) قرار بده.
چیزهایی که اونها تا حالا میخواستن اصولا برای جمهوری اسلامی قابل قبول نیست و باید خیلی تعدیل بشه تا امکان مذاکره و سازش فراهم بشه، از طرفی جمهوری اسلامی هم نمیتونه همینجوری بذاره زمان بگذره و تضعیف بشه، برای همین ما داریم به مراحل حساس تری میرسیم و چند ماه آینده ممکنه خیلی سرنوشت ساز باشه.
اگر پیش بینی شما درست باشه، تغییرات مهمی در سیاست خارجی خواهیم داشت و اگر حدس من درست باشه تغییراتی در منطقه خواهیم داشت که تثبیت نفوذ و قدرت جمهوری اسلامی بخشی از اونه. به هر حال باید دید.

آخرين ويرايش Freedom1 ، 3 روز پيش در 04:42AM.
قديمي 3 روز پيش   #22
مقداد
همسایه حضرت معصومه سلام الله علیها و علی اخیها

نشان مقداد

تاريخ ثبت نام: May 2012
مكان: قم، قطعه ای از بهشت
پاسخ‌ها: 5,413
روزنوشته ها: 2

نقل قول:
من که کیهان پسند و اهل تعارف نیستم، برجام برای ما خوب بود و کاری که ترامپ کرد به ضرر ما بود. برجام آزمونی بود که اگر اون خل وضع به تحریک عده ای مثل نتانیاهو اون رو خراب نمی‌کرد غیر از نتایج مثبت اقتصادی می تونست زمینه ای باشه برای حل بقیه مشکلات. اما ما دیگه از این مرحله گذشتیم و الان باید دید چه راهی جلوی پای ما هست.
من اطمینان دارم که با عقب نشینی کم یا حتی زیاد هم نمیشه ترامپ رو مجبور کرد به برجام یا مشابه اون برگرده، پس دو راه باقی میمونه، یکی صبوری و تحمل رشد اقتصادی منفی و تلاش برای خنثی کردن اثرات تحریم و حتی ساختن فرصت از این تحریم، تا این دوران بگذره و بعدش ببینیم چی میشه (نظر جناب صبح تقریبا همینه) و راه دوم که من طرفدار اون هستم، خروج از برجام و ان پی تی و تهدید جدی و ضربه زدن به آمریکا و متحدانش حتی تا مرحله جنگه، دست من بود بی تردید برای غرق کردن ناوگان آمریکا و همچنین موشک باران متحدان آمریکا برنامه ریزی میکردم، می دونم که میشه ضربه مهلکی به اینها وارد کرد و موافق نشستن و تحمل این وضعیت نیستم، اگر قراره ما زجر بکشیم باید اونها هم زجر بکشن و باید هر جور می تونیم تلافی کنیم. تنها با چنین تهدیدی و عملی کردن اون در حد نیاز می تونیم مجبورشون کنیم سیاست خودشون رو تغییر بدن.

https://www.asriran.com/fa/news/6941...%D8%A7%D8%B1-%
سلام
اوه! زدید به سیم آخر ها!
ستاره ی درخشان شام ص 330، به نقل از شیفتگان حضرت مهدی علیه السلام ج 1، ص 251.

اللّهمّ عجّل لولیّک الفرج بحقّ زینب(سلام الله علیها) و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و شیعته و المستشهدین بین یدیه
مقداد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 3 روز پيش   #23
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

نقل قول:
در اصل توسط مقداد نوشته شده است نمايش نوشته
سلام
اوه! زدید به سیم آخر ها!
سلام،
چاره ای نیست. شرایط بسیار بدی رو به ما تحمیل کردن و من هیچ پیشنهادی که منطقی و شدنی باشه برای عبور از وضعیت فعلی از هیچ کسی ندیدم.
قديمي 3 روز پيش   #24
مقداد
همسایه حضرت معصومه سلام الله علیها و علی اخیها

نشان مقداد

تاريخ ثبت نام: May 2012
مكان: قم، قطعه ای از بهشت
پاسخ‌ها: 5,413
روزنوشته ها: 2

نقل قول:
سلام،
چاره ای نیست. شرایط بسیار بدی رو به ما تحمیل کردن و من هیچ پیشنهادی که منطقی و شدنی باشه برای عبور از وضعیت فعلی از هیچ کسی ندیدم.
اگه کشورای منطقه رو بکشونیم طرف خودمون اوضاع خیلی فرق می کنه حالام که یکی یکی از سر اجبار دارن کم کم سرشونو برمی گردونن طرف ما. البته طول می کشه ولی شدنیه در صورتی که خودمون باز خراب کاری نکنیم وسطش. در حال حاضر که خودمونم طرف خودمون نیستیم و هر کی به هر جا برسه فقط فکر خودشه چه برسه به دیگر کشورها اونم با وجود این همه ثروتی که ما داریم ولی حمله ای که شما میگی بیشتر به حمله انتحاری شبیهه.
زینب سلام الله علیها قسم دهند، كه فرج مرا نزدیك گرداند.
ستاره ی درخشان شام ص 330، به نقل از شیفتگان حضرت مهدی علیه السلام ج 1، ص 251.

اللّهمّ عجّل لولیّک الفرج بحقّ زینب(سلام الله علیها) و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و شیعته و المستشهدین بین یدیه
مقداد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 3 روز پيش   #25
ناقد
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
هیچ چشم‌انداز برای بهبودی در پذیرش فشارهای آمریکا وجود ندارد.
حتی آمریکا تعهد هم بدهد که خدمتی صورت خواهد داد، قابل اعتماد نیست.
حتی اگر چیزی را اکنون برای ایران نقد کند، معلوم نیست در آینده به آن پایبند باشد
در قطعنامۀ 598 لااقل صلح و خاتمۀ جنگ و دردسرهایش بود
و در مذاکرات هسته‌ای "واجب نبودن اصرار بر انرژی هسته ای" باعث پذیرش شد.
این دو کاملا با امنیت و استقرار کشور ما متفاوت است. و امکان دفاع و برخورداری از ریشه‌های استحکام و نفوذ در منطقه چیزی قابل مذاکره نیست. مسئولین اگر نه حتی برای ملت و کشور، برای بقای خودشان و ریش و سیبیلشان هم که شده مقاومت خواهند کرد. چون اگر بپذیرند و تسلیم فشارهای بی‌حد و حصر غرب بشوند و روند را آغاز کنند، خوب می‌دانند که اولین قربانی قبل از کشور و ملت، خودشان هستند. همچنان که مرسی در مصر، یاسر عرفات و بقایایش، قذافی، صدام و غیره، در پس صلح و سازش با غرب قربانی شدند.
این آمریکای صهیونیستی است و بزک کردن آن و اعتماد به آن و حسن نیت به آن، سر فرو کردن در خاک است. چه بخواهید بپذیرید چه نه!
شرایط این جور باقی نمی ماند. ترامپ یک سال دیگر دوره اش تمام می شود. اگر دوباره رای بیاورد، همان آش و همان کاسه خواهد بود و ادامه وضعیت فعلی دور از ذهن نیست.
اما اگر دموکرات ها رای بیاورند، هر چند بعید است فورا به برجام برگردند و یا تحریم ها را بردارند، اما شیوه های نرم و دیپلماسی را انتخاب می کنند و شاید چند امتیاز دم دستی هم بدهند.

از طرفی دو سال دیگر دوره روحانی تمام می شود و احتمال روی کار آمدن اصولگرایان زیاد است.
یک نگاه این است که رئیس جمهور جدید ایران کاملا انقلابی و اصولگرایانه عمل می کند که در این صورت وضعیت فعلی ادامه یافته و بلکه بدتر خواهد شد، خصوصا اگر ترامپ مهمان مجدد کاخ سفید باشد.
اما یک تحلیل این است که امتیاز بزرگی به نام سازش با امریکا (همان جام زهر یا نرمش قهرمانانه و یا اسم جدید) در سبد اصولگرایان ریخته خواهد شد و البته این بار تلاش این است که ثمراتش نصیب کشور و مردم شود، نه آن که مثل برجام دود شود و برود هوا!
در این شرایط و در صورتی که دموکرات ها در آمریکا حاکم باشند، قطعا نفس تازه ای خواهیم کشید!
البته همه این ها گمانه زنی است و نمی توان آینده را با قطعیت پیش بینی کرد...
قديمي 3 روز پيش   #26
ناقد
عضو ثابت

نقل قول:
چندان در اصل قضیه فرق نمیکنه، از سالها پیش چنین نظریه ای مطرح بوده که محافظه کاران یا اصولگراها چنین هدفی دارن، خب اگر مذاکره و توافق شدنی باشه چه باک؟ بگذار اصولگراها چنین کاری بکنن. اما مشکل بر سر شدنی بودن توافقه.

همه اقداماتی که جمهوری اسلامی الان داره انجام میده، مثل سرپیچی گام به گام از برجام، در عین حال که چنگ و دندون نشون دادن به طرفهای مقابل محسوب میشه اما ابزاری هم هست برای امتیاز گرفتن در مذاکرات احتمالی و دست خالی نبودن در برابر اونها.
با این حال امیدوارم طرفهای مقابل اشتباه نکنن و گمان نکنن که اینها صرفا نمایشه چون امکانش هست همینجوری ایران به مرز ساخت بمب هسته ای هم برسه و ناگهان اون رو ناخواسته! بسازه (که چه بهتر) یا ممکنه با همین پهپاد زدن و شاخ و شونه کشیدن، ناخواسته درگیری نظامی هم پیش بیاد و یک ناو نصف بشه یا یه هواپیما با سرنشین هاش سرنگون بشه یا هرچیز مشابهی و اونوقت اونها برای مقابله با چنین چیزهایی آمادگی ندارن و باید مثل دفعات قبل خفت اون رو بپذیرن‌. چون حمله به ایران نیاز به برنامه ریزی و آمادگی و هزینه بسیار زیاد داره و هیچکس اینقدر دیوانه نیست که پای هزینه چنین کاری بایسته و نیروهای خودش رو در معرض انواع حمله های غیرقابل پیش بینی (از نظر نوع و گستردگی) قرار بده.
چیزهایی که اونها تا حالا میخواستن اصولا برای جمهوری اسلامی قابل قبول نیست و باید خیلی تعدیل بشه تا امکان مذاکره و سازش فراهم بشه، از طرفی جمهوری اسلامی هم نمیتونه همینجوری بذاره زمان بگذره و تضعیف بشه، برای همین ما داریم به مراحل حساس تری میرسیم و چند ماه آینده ممکنه خیلی سرنوشت ساز باشه.
اگر پیش بینی شما درست باشه، تغییرات مهمی در سیاست خارجی خواهیم داشت و اگر حدس من درست باشه تغییراتی در منطقه خواهیم داشت که تثبیت نفوذ و قدرت جمهوری اسلامی بخشی از اونه. به هر حال باید دید.
اقدامات تدریجی ایران نهایتش به خروج از برجام و نهایتا خروج از NPT ختم میشه. مرحله ای که ریسک بالایی داره و حداقلش اینه که یه بار دیگه ما را می فرستند ذیل فصل هفتم.
شاید بگویید وضعیت فعلی خیلی با فصل هفتم فرق نداره، درست است، اما یک فرق مهم داره و آن این است که الان تحت تحریم های یک جانبه آمریکا قرار داریم و حداقل از نظر سیاسی و تبلیغاتی و حقوقی دستمان باز و زبانمان دراز است. اما در قضیه فصل هفتم با اجماع جهانی و انزوا در حد کره شمالی روبه رو هستیم، همان وضعیتی که خفت برجام را پذیرفتیم تا از آن خارج شدیم (و البته برجام آن قدر خاک بر سر شده که هیچ کس از این دستاورد که برجام ما را از فصل هفت خارج کرد چیزی نمی گوید!)

گمان من این است که ایران مراحل خروج از برجام را کاملا محتاطانه دنبال می کند تا زمان بخرد (مثلا تا زمان انتخابات امریکا). (به قول یکی از دوستان این کارها سوسول بازیه ،واقعا اگر می خواهیم اقدامی انجام دهیم باید مرد و مردانه برجام را آتش بزنیم!)
خروج از NPT هم بیشتر به شوخی نزدیک است، مگر آن که کار به جاهای خیلی باریک بکشد (که نخواهد کشید).

در باره جنگ و آتش بازی هم نظرم را قبلا گفتم. وضعیت آن قدر ملتهب و حساس است که هیچ عاقلی دست به ریسک نمی زند، چه ما و چه طرف مقابلمان؛ لذا اگر آرامکو را زدیم آن ها هم کشتی ما را زدند و ما دیگر ادامه ندادیم، یعنی یه جورایی یک یک شدیم (و البته در حملات اسرائیل در سوریه و عراق حساب از دستمان در رفته و خیلی عقب هستیم)!
لذا حرف های شما مثل نصف کردن ناو و سقوط هواپیمای مسافربری و یا ساختن بمب هسته ای فقط در حد عملیات روانی علیه دشمن کارآیی دارد، و البته آن هم باید حساب شده باشد تا هزینه زیادی را متحمل نشویم. به این ترتیب در وضعیت منطقه اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

آخرين ويرايش ناقد ، 3 روز پيش در 11:06AM.
قديمي 3 روز پيش   #27
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
شرایط این جور باقی نمی ماند. ترامپ یک سال دیگر دوره اش تمام می شود. اگر دوباره رای بیاورد، همان آش و همان کاسه خواهد بود و ادامه وضعیت فعلی دور از ذهن نیست.
اما اگر دموکرات ها رای بیاورند، هر چند بعید است فورا به برجام برگردند و یا تحریم ها را بردارند، اما شیوه های نرم و دیپلماسی را انتخاب می کنند و شاید چند امتیاز دم دستی هم بدهند.

از طرفی دو سال دیگر دوره روحانی تمام می شود و احتمال روی کار آمدن اصولگرایان زیاد است.
یک نگاه این است که رئیس جمهور جدید ایران کاملا انقلابی و اصولگرایانه عمل می کند که در این صورت وضعیت فعلی ادامه یافته و بلکه بدتر خواهد شد، خصوصا اگر ترامپ مهمان مجدد کاخ سفید باشد.
اما یک تحلیل این است که امتیاز بزرگی به نام سازش با امریکا (همان جام زهر یا نرمش قهرمانانه و یا اسم جدید) در سبد اصولگرایان ریخته خواهد شد و البته این بار تلاش این است که ثمراتش نصیب کشور و مردم شود، نه آن که مثل برجام دود شود و برود هوا!
در این شرایط و در صورتی که دموکرات ها در آمریکا حاکم باشند، قطعا نفس تازه ای خواهیم کشید!
البته همه این ها گمانه زنی است و نمی توان آینده را با قطعیت پیش بینی کرد...
شما خودتان می‌گوئید امتیاز دم دستی!

چه نفس تازه‌ای... هیچ چیز جز با قدرت تامین نمی‌شود.

هویت آمریکا همین هویت ترامپ است. ادبیات دو حزب آمریکا متفاوت است. فرق «خواهش می‌کنم بشین» با «بگیر بتمرگ» است که هر دو عملا یک نتیجه دارد! عملا همان کاری که با عراق امروز می‌کنند، با سعودی کردند یا با هر کس که دستشان رسید و راهشان باز بود کردند، از ایران هم می‌خواهند هرچقدر سر خم کنید، آن‌ها یک ذره بیشتر می‌خواهند و تا (تماما) در اختیار نباشید و جائی توقف نکنید، این روند ادامه دارد. پس بهتر که از همین حالا توقف کنید تا خادم دربست و عاجز نباشید.

آخرين ويرايش صبح ، 3 روز پيش در 11:20AM.
قديمي 3 روز پيش   #28
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
اقدامات تدریجی ایران نهایتش به خروج از برجام و نهایتا خروج از NPT ختم میشه. مرحله ای که ریسک بالایی داره و حداقلش اینه که یه بار دیگه ما را می فرستند ذیل فصل هفتم.
شاید بگویید وضعیت فعلی خیلی با فصل هفتم فرق نداره، درست است، اما یک فرق مهم داره و آن این است که الان تحت تحریم های یک جانبه آمریکا قرار داریم و حداقل از نظر سیاسی و تبلیغاتی و حقوقی دستمان باز و زبانمان دراز است. اما در قضیه فصل هفتم با اجماع جهانی و انزوا در حد کره شمالی روبه رو هستیم، همان وضعیتی که خفت برجام را پذیرفتیم تا از آن خارج شدیم (و البته برجام آن قدر خاک بر سر شده که هیچ کس از این دستاورد که برجام ما را از فصل هفت خارج کرد چیزی نمی گوید!)

گمان من این است که ایران مراحل خروج از برجام را کاملا محتاطانه دنبال می کند تا زمان بخرد (مثلا تا زمان انتخابات امریکا). (به قول یکی از دوستان این کارها سوسول بازیه ،واقعا اگر می خواهیم اقدامی انجام دهیم باید مرد و مردانه برجام را آتش بزنیم!)
خروج از NPT هم بیشتر به شوخی نزدیک است، مگر آن که کار به جاهای خیلی باریک بکشد (که نخواهد کشید).

در باره جنگ و آتش بازی هم نظرم را قبلا گفتم. وضعیت آن قدر ملتهب و حساس است که هیچ عاقلی دست به ریسک نمی زند، چه ما و چه طرف مقابلمان؛ لذا اگر آرامکو را زدیم آن ها هم کشتی ما را زدند و ما دیگر ادامه ندادیم، یعنی یه جورایی یک یک شدیم (و البته در حملات اسرائیل در سوریه و عراق حساب از دستمان در رفته و خیلی عقب هستیم)!
لذا حرف های شما مثل نصف کردن ناو و سقوط هواپیمای مسافربری و یا ساختن بمب هسته ای فقط در حد عملیات روانی علیه دشمن کارآیی دارد، و البته آن هم باید حساب شده باشد تا هزینه زیادی را متحمل نشویم. به این ترتیب در وضعیت منطقه اتفاق خاصی نخواهد افتاد.
آقای عراقچی گفت که خروج از NPT در ازای تصویب قطعنامه‌های سازمان مللی است. و این کشمکش خوبی است.
قديمي 3 روز پيش   #29
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:

در راستای نصف کردن ناو در خلیج فارس و درست کردن بمب اتم، این رو به "شنیده‌ها"تون اضافه کنید که سالهاست برنامه‌ریزی گسترده‌ای شده که در صورت حملۀ آمریکا به ایران ما در خاک آمریکا عملیات کنیم.
در حوادث پهپاد و تهدیدهای آمریکا برای حمله به ایران، بدترین چیزی که آمریکا با خفت بلعید، یکی از این عملیات‌ها در یکی از نیروگاه‌های برق ایالات متحده بود که در اخبار فقط یک حادثه تلقی شد.

آخرين ويرايش صبح ، 3 روز پيش در 11:26AM.
قديمي 2 روز پيش   #30
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

نقل قول:
در اصل توسط مقداد نوشته شده است نمايش نوشته
اگه کشورای منطقه رو بکشونیم طرف خودمون اوضاع خیلی فرق می کنه حالام که یکی یکی از سر اجبار دارن کم کم سرشونو برمی گردونن طرف ما. البته طول می کشه ولی شدنیه در صورتی که خودمون باز خراب کاری نکنیم وسطش. در حال حاضر که خودمونم طرف خودمون نیستیم و هر کی به هر جا برسه فقط فکر خودشه چه برسه به دیگر کشورها اونم با وجود این همه ثروتی که ما داریم ولی حمله ای که شما میگی بیشتر به حمله انتحاری شبیهه.
این که داخل کشور افرادی که به جایی میرسن به فکر خودشون هستن، بله ما همچین مشکلی هم داریم و حتی خائن هم داریم که به دلایل مختلف به کشور صدمه میزنن اما این چیزها هرجای دنیا کم و بیش ممکنه اتفاق بیافته (جز چندتا کشور خاص که بگذریم) و شما می ببینین که حتی در آمریکا هم با اون همه تشویق روحیه وطن دوستی و غیره، نهایتا یه آدم مشکل دار که جز شارلاتان بازی چیزی بلد نیست و هیچ نوع پایبندی و مرامی نداره و در تاریخ آمریکا نظیرش پیدا نمیشه می‌ره اون بالا و تمام دستاوردهای آمریکایی که بهش افتخار میکردن رو به لجن می‌کشه تا جایی که عده ای از نمایندگان مجلس اونجا به فکر استیضاحش می‌افتن. پس خیلی هم ناامید نباشیم.

آخرين ويرايش Freedom1 ، 2 روز پيش در 07:50PM.
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
اسلو, برجام, فلسطین, پسابرجام

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 07:02PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه