بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Thursday 17 October 2019   #481
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 21,438
ج: معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست

پست2546
http://www.iranclubs.net/forums/show...55542&page=170

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک زنیم مابون یهودی بهائی بی سواد مدعی رسالت وپیامبری وهدایت مردم و............................نوشته شده است

حسین! بدون اینکه داستان درست کنی و دسته جات اسماعیلی (بی سوادی) اسحاقی(باسوادی) راه بیندازی، بر طبق معادله ای که خودت آن را تعریف کردی:
hosyn
دوست گرامی، از این پرانتز معلوم شد اصلا حرف بنده را نرسیدید! قبلا تاکید کردم که در این آکسیوم اصلا أمّي به معنای بیسواد نیست، أمّي به معنای بیسواد، فضائی دیگر از بحث میطلبد، أمّي به معنای مکّي بودن، هیچ ملازمه‌ای با باسواد بودن یا نبودن ندارد!

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک زنیم مابون یهودی بهائی بی سواد مدعی رسالت وپیامبری وهدایت مردم و............................نوشته شده است

عرب = اهل مکّة = أمّییّن

این دو عبارت را ترجمه کن:

1- الْأُمِّيين من الْعَرَب

2- من الْعَرَب أمة أُميَّة لَيْسَ فِيهَا كتاب يقرأونه
hosyn
این دو عبارت به این گونه، ترجمه ندارد، چون اعراب (الأمّیین) نصب است، و لذا جمله غلط است، به هر کس عربی میداند نشان دهید میگوید: این جمله ناقص است، وا گر میخواهد صحیح باشد اینگونه باید باشد:

۱- الأمّیون من العرب = اهل مکّه از عرب هستند، مثل: الایرانیون من الآریانین، یعنی ایرانیها از آریاییها هستند(یعنی از نژاد آنها، نه بعضی از آنها).

جمله دوم هم به این صورت ناقص است، و مبتدا (نهاد) را از آن حذف کردید،(اسم کان) و فقط گزاره را آوردید، و صحیح آن این است:

۲- کان هذا الحيّ من الْعَرَب أمة أُميَّة لَيْسَ فِيهَا كتاب يقرأونه = این گروه(یعنی الأمیین در آیه) از عرب بودند، أمتي ساکن در مکة، در بین آنها کتاب آسمانی که قرائت کنند نداشتند.

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک زنیم مابون یهودی بهائی بی سواد مدعی رسالت وپیامبری وهدایت مردم و............................ نوشته شده است

درضمن مگر امیها = اهل مکه = عرب ، سواد خواندن نوشتن داشتند که بتوانند کتاب بخوانند؟
hosyn
دقت کنید همانطور که تذکر دادم، اهل مکة از نژاد عرب با زبان خاص، منظور است،(گروه فرزندان حضرت ابراهیم ع از طریق حضرت اسماعیل ع) خواه سواد خواندن و نوشتن داشته باشند یا خیر، و اگر به تفاسیر هم مراجعه کنید که سه قول نقل میکنند، قول به اینکه أمّي یعنی بیسواد، ربطی به قول به اینکه أمّي یعنی مکّي، ندارد، دو فضای بحث است، أمّي به معنای بیسواد، یک ایرانی یا یک یهودی یا مجوس میتواند أمّي باشد، اما أمّي به معنای مکّي، فقط اهل مکه هستند که ساکن أمّ القری هستند.
.
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 21 October 2019   #482
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست2548

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک زنیم مابون یهودی بهائی بی سواد مدعی رسالت وپیامبری وهدایت مردم و............................ نوشته شده است
سئوال: امیین به معنای اهل مکه سواد خواندن نوشتن داشتند؟
hosyn
میگویند ۱۷ نفر مرد و یک نفر زن، سواد خواندن و نوشتن داشتند:

تفسير نمونه، ج‏6، ص: 400
اصولا در محيط حجاز به اندازه‌‏اى باسواد كم بود كه افراد باسواد كاملا معروف و شناخته شده بودند، در مكه كه مركز حجاز محسوب می‏شد تعداد كسانى كه از مردان میتوانستند بخوانند و بنويسند از 17 نفر تجاوز نمیكرد و از زنان تنها يك زن بود كه سواد خواندن و نوشتن داشت «1».
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Thursday 24 October 2019   #483
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
پس اینکه می گویند کاتبان وحی 25 نفر بوده اند دروغ است؟
hosyn
خیر، چرا دروغ باشد، در مجموع مکه و مدینه و سابق و لاحق منظور است.
قديمي Monday 28 October 2019   #484
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2552
http://www.iranclubs.net/forums/show...55542&page=171

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک زنیم مابون یهودی بی حیای خودخواه مشرک پلید بهائی بی سواد مدعی رسالت وپیامبری وهدایت مردم و............................نوشته شده است
وقتی پیامبر لااقل 17 نفر کاتب در مکه داشته چرا این را گفته است:

وَأخرج ابْن أبي شيبَة وَالْبُخَارِيّ وَمُسلم وَأَبُو دَاوُد وَالنَّسَائِيّ وَابْن مرْدَوَيْه عَن ابْن عمر قَالَ: قَالَ رَسُول الله صلى الله عَلَيْهِ وَسلم إِنَّا أمة أُميَّة لَا تكْتب وَلَا تحسب وان الشَّهْر كَذَا وَكَذَا وَضرب بِيَدِهِ سِتّ مَرَّات. الدر منثور جلد 3 صفحه
574

hosyn

اولا: ما!! غیر از قرآن چیزی قبول نداریم! همه دروغ اندر دروغ است، پیامبر این را گفته، به درد خودتان میخورد!

ثانیا: واقعا عبارت فارسی را اینطور میفهمید؟ قبلا عبارت فارسی واضح من را سوتی گرفتید! و اکنون میگویید: (وقتی پیامبر لااقل 17 نفر کاتب در مکه داشته چرا این را گفته است) ، این ۱۷ نفر در مکه بودند، و در مکه همه میخواستند دین را از بین ببرند! گمان کردید این ۱۷ نفر اهل مکه، همگی ملازم پیامبری که قبول ندارند شده بودند تا وحی او را بنویسند؟! مسلمان نشده وحی مینویسند؟!

ثالثا: این روایت ربطی به بحث ما ندارد، چون از بحثهای معروف، این است که خواندن و نوشتن، دو مقوله جداگانه هستند، کسانی هستند میتوانند بخوانند اما نمیتوانند بنویسند، به عبارت قبلی خودتان نگاه کنید، بحث خواندن و نوشتن بود، و نیز در عبارت قتاده که نقل کردید: کتاب یقرأونه بود، و منظور کتاب آسمانی بود که آن را بخوانند هر چند نتوانند بنویسند، در این آیه سوره مبارکه اسراء که مکي است، پس از: فابی اکثر الناس الا کفورا و قالوا....:

أَوْ يَكُونَ لَكَ بَيْتٌ مِنْ زُخْرُفٍ أَوْ تَرْقى‏ فِي السَّماءِ وَ لَنْ نُؤْمِنَ لِرُقِيِّكَ حَتَّى تُنَزِّلَ عَلَيْنا كِتاباً نَقْرَؤُهُ قُلْ سُبْحانَ رَبِّي هَلْ كُنْتُ إِلاَّ بَشَراً رَسُولاً (الإسراء 93)

ببینید کلمه (نقرؤه) میگوید ما اهل مکه آن را بخوانیم، و یک وجه معنای أمانيّ را قبلا عرض کردم که تلاوت بدون فهم معنا بود، (و بالعیان در بین فارسی زبانان میبینیم) پس این روایت تنها میگوید ما نمیتوانیم بنویسیم و حساب کنیم.

رابعا: این روایت میگوید: ما امتی هستیم که حساب را نمیدانیم، و حال آنکه قرآن در دو سوره مکي میگوید: لتعلموا عدد السنین و الحساب، چگونه خطاب به مردمی که حساب نمیدانند دو بار به آنها گوشزد کنند که این نظام منازل قمر برای این است که شماره سالها و حساب را بدانید؟!

خامسا: و اما محتوای این روایت، پس بخش اصلی آن را انداختید! (و قبض واحدة) اگر این عبارت بیفتد کل معنا خراب میشود! چون میتواند این روایت ناظر به کار یهود در تقویم عبری باشد، این تقویم هر چند بر اساس گردش ماه است، یعنی قمری است، اما تطبیق بر سال شمسی میشود توسط کبیسه‌ای که قبل از اسلام علمای یهود آن را آوردند، لذا این روایت میگوید: ما مکیون امتي مکي هستیم از فرزندان ابراهیم از طریق اسماعیل که مثل فرزندان ابراهیم از طریق اسحاق، کتاب(زیج) و حساب سالها نداریم، و آنچنان نیست که آنها حساب میکنند و طبق آن حساب مثلا ماه قمری را سی روز یا بیشتر میگیرند، خیر، ممکن است ما همان ماه را کمتر از سی روز بگیریم، (قبض واحدة) دنبال ضرب بیده ست مرات است، یعنی حضرت دست خود را شش مرتبه اشاره کردند، یعنی شش تا پنج تا،(پنج انگشت) که مجموع میشود سی روز، و قبض واحدة، یعنی سپس یک انگشت را بستند، یعنی شد بیست و نه روز! و فرمودند ما مکیون فرزندان اسماعیل، زیج نمینویسیم و اهل حساب کبیسه نیستیم، در دهخدا میگوید: زیج (معرب ، اِ) معرب زیگ است و آن کتابی باشد که منجمان احوال و حرکات افلاک و کواکب را از آن معلوم کنند، پس منظور روایت از ما نمینویسیم، نوشتن معمولی نیست، بلکه نوشتن تقویم و محاسبه زیج‌گونه است تا حساب سالها معلوم شود.

بنابر این کلمه أمّي در این روایت میتواند به همان معنای مکّي باشد که توضیح دادم.
.
قديمي Thursday 31 October 2019   #485
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست2554
نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک زنیم مابون یهودی بی حیای خودخواه مشرک پلید بهائی بی سواد مدعی رسالت وپیامبری وهدایت مردم و............................نوشته شده است
هر چند اهمیت ندارد اما در منابع مختلف، تعداد کاتبان وحی در مکه را 17 نفر حساب کرده اند:

http://wiki.islamicdoc.org/wiki/inde...%D9%86%DB%8C_)

hosyn
آن ۱۷ نفر، غیر از این ۱۷ نفر است، باید حرف منابع، بررسی شود، آنچه به صورت نادقیق در تفسیر سابق نقل کرده بود، مربوط به افراد قریش بود که خواندن و نوشتن میدانستند، این عبارت فتوح البلدان بلاذری متوفای ۲۷۹ هجری است:

فتوح البلدان (ص: 453)
وحدثني الوليد بن صالح ومحمد بن سعد، قالا: حدثنا محمد بن عمر الواقدي عن خالد بن الياس عن أبي بكر بن عبد الله بن أبى جهم العدوى قال: دخل الإسلام وفي قريش سبعة عشر رجلا كلهم يكتب عمر بن الخطاب وعلي بن أبي طالب، وعثمان بن عفان، وأبو عبيدة بن الجراح، وطلحة ويزيد ابن أبي سفيان، وأبو حذيفة بن عتبة بن ربيعة، وحاطب بن عمرو أخو سهيل بن عمرو العامري عن قريش، وأبو سلمة بن عبد الأسد المخزومي، وأبان بن سعيد بن العاصي بن أمية، وخالد بن سعيد أخوه، وعبد الله بن سعد بن أبي سرح العامري، وحويطب بن عبد العزى العامري وأبو سفيان ابن حرب بن أمية، ومعاوية بن أبي سفيان، وجهيم بن الصلت بن مخرمة بن المطلب بن عبد مناف، ومن حلفاء قريش العلاء بن الحضرمي.

میگوید وقتی اسلام ظهور کرد، ۱۷ نفر در قریش بودند که نوشتن را میدانستند، (نه در مکه آنطور که تفسیر نقل کرد) و از این ۱۷ نفر، ابوسفیان و پسرش معاویه را نام میبرد! آیا کسی احتمال میدهد که ابوسفیان کاتب وحی در مکه بوده باشد؟

و اما لینکی که آدرس دادید، کلامش در نویسندگان وحی در مکه است خواه مکّي و قرشي باشند یا نباشند، مثلا یکی از آنها را سالم مولی ابی حذیفه نام میبرد که اهل اصطخر، و فارسی‌الاصل بود، علاوه اینکه غالب منابع این لینک، کتب علوم قرآنی متاخر است که شاید در صدد جمع‌آوری تا حد ممکن هستند، و گرنه از منابع قدیمی چیزی جمع و جور و دسته‌بندی شده نمیدانم.

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک زنیم مابون یهودی بی حیای خودخواه مشرک پلید بهائی بی سواد مدعی رسالت وپیامبری وهدایت مردم و............................ نوشته شده است
حسین! جداً می گویم: دیگر از این پیچوندنها خسته شده ام. خواهش می کنم اجازه بده بحثم را درباره مفهوم امیین تمام کنم بعد درخدمت خواهم بود.لطف کن تا این مبحث تمام نشده چیزی ننویس که اگر بنویسی جوابت را نخواهم داد.
hosyn
بر چشم دوست گرامی، چند پست سابق هم مانده که جواب نیاز دارد، میگذارم برای بعد اگر توفیق بود إن شاء الله تعالی، ولی به شرط اینکه بحثتان، توهین به اعتقادات دیگران که برای آن زحمت کشیده‌اند نباشد، اینجا سفره‌ای گسترده است که مدیران سایت برای بهره‌مندی کاربران پهن کرده‌اند، و کسی که سر سفره، حال تهوع داشته باشد، باید ملاحظه دیگران هم بکند، بنده به سهم خودم یکی از مخاطبین ضعیف شما هستم، گاهی چنان اعصاب شکن حرف میزنید که بی اختیار شروع به نوشتن میکنم.
قديمي Thursday 7 November 2019   #486
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا علی
السلام علیک ایهاالصراط المستقیم
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله
لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
وعلی علیه السلام هو صراط المستقیم
السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين ياعلي بن ابيطالب
امیرالمومنین علیه السلام

جوابها وسوالات اقای حسین از غانت هالک بهائی ملحد شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=155695

جوابهای اقای حسین به معاندین در باره شبهه تحریف کلام الله مجید
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=154217

پاسخ های بی جواب اقای حسین به احتجاج امیرالمومنین علیه السلام به غدبر
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=154652

جمع اوری جوابهای اقای حسین به منکر غدیر
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=154435

جوابها بی پاسخ اقای حسین به منکر توسل
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=154538

پیامبر دروغین وابلهان شقی طرفدارش
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=132142

قديمي Thursday 7 November 2019   #487
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست2558
نقل قول:
چشم، سعی می کنم تا آنجا که ممکن است جانب احتیاط را رعایت کنم اما از بیان حقایق هرگز کوتاهی نخواهم کرد.
hosyn
دوست گرامی، آیا اینکه من به عنوان دوست شما، مطلبی را مینویسم و استدلال میکنم، اگر اشتباه کردم، و شما اشتباه من را برایم واضح کنید، و نقطه کج فهمی من را توضیح دهید، آیا این بیان حقائق نیست؟ اگر هست پس چرا فقط با یک کلمه: (از این پیچوندنها خسته شده ام) جواب من را میدهید، بدون اینکه یک بار، موضع پیچوندن من را توضیح دهید، تا اگر من هم لجبازی میکنم، لااقل مخاطبین بفهمند که منظور شما از پیچوندن، کجای مطلب است؟

البته این چند پست هم که نوشتم به دنبال این بود که شما با عنوان: ختم کلام! (پست ۲۵۲۹) أمّي بودن را توضیح دادید، ولی اکنون میگویید میخواهم بحثم راجع به مفهوم أمّيین را تمام کنم! مگر ختم کلام، چند تاست؟ و نیز بررسی جوابهای قبلی شما هم خودش نوعی تکمیل بحث است اگر ضمیمه شود، لذا هر چه را نوشتم که مربوط به بحث است، با اجازه شما ارسال میکنم.
. 2558

قديمي Tuesday 12 November 2019   #488
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2564

نقل قول:

شاید تو خودت بهتر بدانی ولی برای توجیه آل الله یا خاندان خدا نیز یک چنین داستانی را سر هم کرده اند، می گویند:

آیا منظور شیعیان از بیان آل الله همین اهل مکه بودن است؟!
پس لطفاً داستان سر هم نکن که اگر بنا بر داستان سرایی باشد، مسئله را می توان هزار جور پیچ و تاب داد، این هم یک جورش که از تفسیر المیزان انتخاب شده:
hosyn
دوست گرامی، واقعا نمیدانم به حال خودم تاسف بخورم یا شما؟! نگاه کردم اول تا آخر به آیات قرآن استشهاد کردم و شما آن را داستان‌سرایی میدانید! استشهاد به آیات قران یعنی داستان سر هم کردن؟! لا اقل یک کلمه این آیات را جواب بده!

آیا سابقه مردم مکه را که قرآن بیان میفرماید داستان‌سرائی است؟!

آیا رَبَّنا إِنِّي أَسْكَنْتُ مِنْ ذُرِّيَّتي‏ بِوادٍ غَيْرِ ذي زَرْعٍ عِنْدَ بَيْتِكَ الْمُحَرَّمِ(إبراهيم 37) داستان سرایی است؟!

آیا وَ إِذْ يَرْفَعُ إِبْراهيمُ الْقَواعِدَ مِنَ الْبَيْتِ وَ إِسْماعيلُ رَبَّنا تَقَبَّلْ مِنَّا إِنَّكَ أَنْتَ السَّميعُ الْعَليمُ(البقرة 127) داستان سرایی است؟!

آیا رَبَّنا وَ اجْعَلْنا مُسْلِمَيْنِ لَكَ وَ مِنْ ذُرِّيَّتِنا أُمَّةً مُسْلِمَةً لَكَ (البقرة 128) داستان سرایی است؟!

آیا مِلَّةَ أَبيكُمْ إِبْراهيمَ هُوَ سَمَّاكُمُ الْمُسْلِمينَ مِنْ قَبْلُ وَ في‏ هذا لِيَكُونَ الرَّسُولُ شَهيداً عَلَيْكُمْ وَ تَكُونُوا شُهَداءَ عَلَى النَّاسِ(الحج 78) داستان سرایی است؟!

آیا دعای حضرت ابراهیم ع برای أمّ القری شدن مکّة توسط ذریة ایشان، داستان‌سرایی است: رَبَّنا إِنِّي أَسْكَنْتُ مِنْ ذُرِّيَّتي‏ بِوادٍ غَيْرِ ذي زَرْعٍ عِنْدَ بَيْتِكَ الْمُحَرَّمِ رَبَّنا لِيُقيمُوا الصَّلاةَ فَاجْعَلْ أَفْئِدَةً مِنَ النَّاسِ تَهْوي إِلَيْهِمْ وَ ارْزُقْهُمْ مِنَ الثَّمَراتِ لَعَلَّهُمْ يَشْكُرُونَ (إبراهيم 37)

نقل قول:
در اصل توسط غانت هالک زنیم مابون یهودی بی حیای خودخواه مشرک پلید بهائی بی سواد مدعی رسالت وپیامبری وهدایت مردم و............................ghanet نوشته شده است

مسئله اینجاست که دیانت با ملیت و قومیت جمع نمی شوند و از یک جنس نیستند. شما مجاز نیستید بگویید: آلمانی ها و مسیحیان اما می توانید بگویید: مسیحیان و یهودیان.
شما به من می گوید برو ده نفر آلمانی و ده نفر مسیحی بیاور و من ده نفر آلمانی مسیحی برایت می آورم. انتظار شما این بود که بیست نفر برایتان بیاورم ولی من می گویم : آلمانیها با مسیحیان جمع نمی شوند! تو خودت می گویی در میان اهل مکه، اهل کتاب نیز وجود داشتند آیا اهل کتاب با اهل مکه جمع می شوند؟!
hosyn
اگر دیانت با ملیت جمع نمیشود پس چگونه قرآن کریم ملّة أبیکم ابراهیم میگوید؟ سه کلمه: پدر شما، و ملّة، و مسلمان بودن، همه را جمع کرده است.

مثالی که شما زدید، در مورد ملیتی بود که رنگ دیانت نداشته باشد، حال به مثال من توجه کنید:

ده نفر از اهل سنت با ده نفر از ایرانیها مناظره کردند.

این مثال را به هر کس که آگاه است نشان دهید، چه میفهمد؟ آیا میگوید: این سخن اشتباه است؟ یا اینکه میگوید: ایراني در اینجا، نماد تشیع است، و منظور این است که دو گروه شیعه و سنی مناظره کردند؟

بلی در میان اهل مکة میتواند اهل کتاب باشد، همانگونه که در میان ایرانیها میتواند سني باشد، اما کسی در فهم جمله: ده نفر از اهل سنت با ده نفر از ایرانیون مناظره کردند، مشکلی ندارد، کما اینکه مکّي نماد قریش باشد مشکلی ندارد.

نقل قول:

خوشبختانه در قرآن آنقدر عبارت اهل کتاب تکرار شده که دیگر هیچ جایی برای بحث و داستان بافی نگذاشته است. اهل کتاب به کسانی گفته می شود که خود را پیرو کتاب آسمانی می دانند.
حقیقت این است که در قرآن، اهل کتاب مقابل الامیین قرار می گیرد و امی به کسی گفته می شود که پیرو کتاب آسمانی نیست و چون مرجع دین الهی کتاب آسمانی است، بنابر این شخص امی از دین الهی بهره ای نبرده است.
hosyn
خوشبختانه قرآن کریم با یک کلمه (منهم) جواب شما را داده است! میفرماید: بعضی از اهل کتاب، أمّیون هستند! و منهم أمّیون لا یعلمون الکتاب الا أمانيّ.

.
قديمي Thursday 14 November 2019   #489
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست2565
نقل قول:

نظر شما این است که در آیه زیر، عبارت رسولاً منهم یعنی رسولی از زبان خودشان:

هُوَالَّذِي بَعَثَ فِي الْأُمِّيِّينَ رَسُولًا مِّنْهُمْ يَتْلُو عَلَيْهِمْ آيَاتِهِ وَيُزَكِّيهِمْ وَيُعَلِّمُهُمُ الْكِتَابَ وَالْحِكْمَةَ وَإِن كَانُوا مِن قَبْلُ لَفِي ضَلَالٍ مُّبِينٍ ﴿جمعه/٢﴾

ما مشابه همین آیه را در چند جای دیگر قرآن نیز داریم مثلا:

لَقَدْ مَنَّ اللَّهُ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ إِذْ بَعَثَ فِيهِمْ رَسُولًا مِنْ أَنْفُسِهِمْ يَتْلُو عَلَيْهِمْ آيَاتِهِ وَيُزَكِّيهِمْ وَيُعَلِّمُهُمُ الْكِتَابَ وَالْحِكْمَةَ وَإِنْ كَانُوا مِنْ قَبْلُ لَفِي ضَلَالٍ مُبِينٍ( آل عمران 164)

به راستى خدا بر مؤمنان منت نهاد آن‌گاه كه در ميانشان پيامبرى از خودشان برانگيخت تا آيات او را بر آنان بخواند و پاكشان كند و كتاب و حكمتشان بياموزد، در حالى كه بى‌ترديد از پيش در گمراهى آشكارى بودند-فولادوند

بطوری که ملاحظه می کنید، این دو آیه تقریباً مشابه هم هستند جز اینکه در آیه دوم بجای الامیین ، المومنین نشسته و بجای منهم نیز من انفسهم قرار گرفته است.
آیا من انفسهم یعنی از زبان خودشان؟!
ونیز المومنین فقط شامل عرب زبانها می شود؟
چرا خداوند بجای اینکه بگوید بلسانهم باید بگوید منهم و یا من انفسهم که در قرآن سابقه ندارد؟!
hosyn
دوست گرامی، این جواب شما دیگر از آن خاطره‌هاست! تناقض که اشکالی ندارد

خیلی مشابه قشنگی آوردید! قرآن میگوید: خدا در بین مؤمنین، پیامبری از خودشان فرستاد، و قرآن میگوید: خدا در بین بی دینها، پیامبری از خودشان فرستاد! پس: مؤمنین = بی دینها !

همین تناقض، شاهد این است که نمیشود گفت: بعث في المؤمنین رسولا منهم، و بعث في الکفار رسولا منهم، مگر به اینکه کلمه (منهم) دو جور معنا شود.

(من انفسهم) یعنی او هم مثل آنها بشر است، نه اینکه او هم مثل آنها مؤمن است، و (منهم) یعنی او هم مثل آنها عرب است، نه اینکه او هم مثل آنها بت پرست است!

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک زنیم مابون یهودی بی حیای خودخواه مشرک پلید بهائی بی سواد مدعی رسالت وپیامبری وهدایت مردم و............................ نوشته شده است
اما آیه 19 همین سوره انعام دارد می گوید قرآن برای همه مردم و هرکه این کتاب به دستش برسد نازل شده است:

قُلْ أَيُّ شَيْءٍ أَكْبَرُ شَهَادَةً ۖ قُلِ اللَّهُ ۖ شَهِيدٌ بَيْنِي وَبَيْنَكُمْ ۚ وَأُوحِيَ إِلَيَّ هَٰذَا الْقُرْآنُ لِأُنْذِرَكُمْ بِهِ وَمَنْ بَلَغَ ۚ أَئِنَّكُمْ لَتَشْهَدُونَ أَنَّ مَعَ اللَّهِ آلِهَةً أُخْرَىٰ ۚ قُلْ لَا أَشْهَدُ ۚ قُلْ إِنَّمَا هُوَ إِلَٰهٌ وَاحِدٌ وَإِنَّنِي بَرِيءٌ مِمَّا تُشْرِكُونَ
hosyn
معلوم نیست میخواهید تناقض از قرآن بگیرید یا جواب لتنذر أمّ القری بدهید؟! مگر چه منافاتی هست بین این دو آیه؟! در عین حالی که کلمه أمّ القری میتواند تبیین کند واژه أمّی را در آیات دیگر که منظور اهل مکة هستند.

نقل قول:

همانگونه که در پست 2261 خدمتتان عرض کردم، مفهوم روح در قرآن، غیر آن چیزی است که ما در دین مادری آموخته ایم. در فرهنگ قرآن، روح به معنای علم الهی است که آن را به طرق مختلف در اختیار بشر می گذارد:
hosyn
اینها چه حرفی است؟! ارسلنا الیها روحنا فتمثل لها بشرا سویا، یعنی علم و کتاب آسمانی را به سوی او فرستادیم؟ القاها الی مریم و روح منه، یعنی کتاب آسمانی؟! و یا: فنفخنا فیها من روحنا، و همچنین فاذا سویته و نفخت فیه من روحي فقعوا له ساجدین، یعنی وقتی کتاب آسمانی در او دمیدم؟! قل نزّله روح القدس من ربک، یعنی کتاب آسمانی خودش را نازل کرده است؟ و یا: نزل به الروح الامین، و هنچنین یوم یقوم الروح و الملائکة صفا لا یتکلمون الا من اذن له الرحمن و قال صوابا، یعنی کتاب آسمانی میایستد؟! تعرج الملائکة و الروح الیه فی یوم کان مقداره خمسین الف سنة، یعنی کتاب آسمانی عروج میکند؟! آن هم به این معنایی که شما طرفداری میکنید؟!

نقل قول:

در آیه بعد طریقه ارسال روح(= علم = قرآن) به پیامبر عزیزمان توضیح داده شده است:

وَكَذَٰلِكَ أَوْحَيْنَا إِلَيْكَ رُوحًا مِنْ أَمْرِنَا ۚ مَا كُنْتَ تَدْرِي مَا الْكِتَابُ وَلَا الْإِيمَانُ وَلَٰكِنْ جَعَلْنَاهُ نُورًا نَهْدِي بِهِ مَنْ نَشَاءُ مِنْ عِبَادِنَا ۚ وَإِنَّكَ لَتَهْدِي إِلَىٰ صِرَاطٍ مُسْتَقِيمٍ
و همان گونه [که بر پیامبران پیشین وحی کردیم] روحی را [چون قرآن] از امر خود به تو وحی کردیم. تو [پیش از این] نمی دانستی کتاب و ایمان چیست؟ ولی آن [کتاب] را نوری قرار دادیم که هر کس از بندگانمان را بخواهیم به وسیله آن هدایت می کنیم؛ بی تردید تو [مردم را] به راهی راست هدایت می نمایی.-انصاریان

هرچند نیاز به بیان نیست، آیه دارد خطاب به پیامبر می گوید: تو قبل از دریافت آیات الهی و پیش از اینکه به رسالت مبعوث شوی، نه می دانستی دین چیست و نه ایمان.
آری اگر خداوند قرآن را به رسولش وحی نمی کرد و او را به نور قرآن رهنمون نمی شد همچنان امی و بی دین باقی می ماند.
hosyn
ببینید این کروشه که در ترجمه اضافه شده، با ذیل آیه هماهنگ نیست، چون اگر مقصود قبل زمانی بود، مناسب بود بگوید: و لکن جعلناه نورا نهدیک به!
قديمي Sunday 24 November 2019   #490
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2572
http://www.iranclubs.net/forums/show...55542&page=172

نقل قول:
نقل قول:

امانی چیست؟
امانی به وعده های دروغ و فریبنده ای گفته می شود که که شخص به آنها غره می شود و میل پیدا می کند در حالی که نتنها با تعالیم کتاب خدا همخوانی ندارند ، بلکه در این کتاب هیچ اثری از آنها پیدا نمی شود.
خداوند یک نمونه از موارد امانی را در کتابش چنین نقل می کند:

وَقَالُوا لَنْ يَدْخُلَ الْجَنَّةَ إِلَّا مَنْ كَانَ هُودًا أَوْ نَصَارَىٰ ۗ تِلْكَ أَمَانِيُّهُمْ ۗ قُلْ هَاتُوا بُرْهَانَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ صَادِقِينَ
و گفتند: کسی داخل در بهشت نخواهد شد الا آنکس که یهودی یا نصرانی باشد. این فقط دلخواه و آرزوی شماست، بگو اگر راست می گویید دلیلتان را بیاورید.

یا در جایی دیگر می فرمایند:

لَيْسَ بِأَمَانِيِّكُمْ وَلَا أَمَانِيِّ أَهْلِ الْكِتَابِ ۗ مَنْ يَعْمَلْ سُوءًا يُجْزَ بِهِ وَلَا يَجِدْ لَهُ مِنْ دُونِ اللَّهِ وَلِيًّا وَلَا نَصِيرًا
به دلخواه و امانی شما و اهل کتاب نیست، هرکس کار بدی کند جزایش را خواهد دید و غیر خدا یار و یاوری نخواهد یافت.

hosyn
واقعا چقدر زیبا این آیات شریفه مطلب را کف دست همگان میگذارد! به آرزو کار نیاید بلکه به برهان از ناحیه خداوند متعال، کار، سامان یابد! قل هاتوا برهانکم ان کنتم صادقین.

برهان چیست؟ گفتار کسانی که جز از ناحیه خداوند نگویند، و برهان تنها کلام عصمت است.

این آیات سوره مبارکه حدید حساب همه را روشن میکند:

خداوند میفرماید منافقین در گام چهارم گرفتار أماني میشوند، (و غرّتکم الأمانيّ) آرزوها آنها را میفریبد، اما سه گام قبل آن برمیدارند:

۱- خود را به فتنه میاندازند.
۲- درنگ کرده و زود به حل مشکل نمیپردازند.
۳- با حل نشدن مشکل به شک و تردید میافتند.
۴- در حال تردید، آرزوها سراغ آنان آمده و ایشان را میفریبد.

روز بروز حق، مؤمنین نور دارند:

يَوْمَ تَرَى الْمُؤْمِنِينَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ يَسْعَى‏ نُورُهُم بَينْ‏َ أَيْدِيهِمْ وَ بِأَيْمَانِهِم بُشْرَئكُمُ الْيَوْمَ جَنَّاتٌ تجَْرِى مِن تحَْتهَِا الْأَنهَْارُ خَالِدِينَ فِيهَا ذَالِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ(12)حدید
(اين پاداش بزرگ) در روزى است كه مردان و زنان باايمان را مینگرى كه نورشان پيش‏رو و در سمت راستشان بسرعت حركت مى‏كند (و به آنها مى‏گويند بشارت باد بر شما امروز به باغهايى از بهشت كه نهرها زير (درختان) آن جارى است جاودانه در آن خواهيد ماند! و اين همان رستگارى بزرگ است! (12)

منافقین التماس مؤمنین میکنند تا از نور آنها استفاده کنند اما:

يَوْمَ يَقُولُ الْمُنَافِقُونَ وَ الْمُنَافِقَاتُ لِلَّذِينَ ءَامَنُواْ انظُرُونَا نَقْتَبِسْ مِن نُّورِكُمْ قِيلَ ارْجِعُواْ وَرَاءَكُمْ فَالْتَمِسُواْ نُورًا فَضُرِبَ بَيْنهَُم بِسُورٍ لَّهُ بَابُ بَاطِنُهُ فِيهِ الرَّحْمَةُ وَ ظَاهِرُهُ مِن قِبَلِهِ الْعَذَابُ(13)
روزى كه مردان و زنان منافق به مؤمنان مى‏گويند: «نظرى به ما بيفكنيد تا از نور شما پرتوى برگيريم!» به آنها گفته مى‏شود: «به پشت سر خود بازگرديد و كسب نور كنيد!» در اين هنگام ديوارى ميان آنها زده مى‏شود كه درى دارد، درونش رحمت است و برونش عذاب! (13)

مگر با هم نبودیم؟:

يُنَادُونهَُمْ أَ لَمْ نَكُن مَّعَكُمْ قَالُواْ بَلىَ‏ وَ لَاكِنَّكمُ‏ْ فَتَنتُمْ أَنفُسَكُمْ وَ تَرَبَّصْتُمْ وَ ارْتَبْتُمْ وَ غَرَّتْكُمُ الْأَمَانىِ‏ُّ حَتىَ‏ جَاءَ أَمْرُ اللَّهِ وَ غَرَّكُم بِاللَّهِ الْغَرُورُ(14)
آنها را صدا مى‏زنند: «مگر ما با شما نبوديم؟!» مى‏گويند: «آرى، ولى شما خود را به هلاكت افكنديد و انتظار (مرگ پيامبر را) كشيديد، و (در همه چيز) شكّ و ترديد داشتيد، و آرزوهاى دور و دراز شما را فريب داد تا فرمان خدا فرا رسيد، و شيطان فريبكار شما را در برابر (فرمان) خداوند فريب داد! (14)
...

سخت شدن دل، و فسق، مانع خشوع:

أَ لَمْ يَأْنِ لِلَّذِينَ ءَامَنُواْ أَن تخَْشَعَ قُلُوبهُُمْ لِذِكْرِ اللَّهِ وَ مَا نَزَلَ مِنَ الحَْقّ‏ِ وَ لَا يَكُونُواْ كاَلَّذِينَ أُوتُواْ الْكِتَابَ مِن قَبْلُ فَطَالَ عَلَيهِْمُ الْأَمَدُ فَقَسَتْ قُلُوبهُُمْ وَ كَثِيرٌ مِّنهُْمْ فَاسِقُونَ(16)
آيا وقت آن نرسيده است كه دلهاى مؤمنان در برابر ذكر خدا و آنچه از حقّ نازل كرده است خاشع گردد؟! و مانند كسانى نباشند كه در گذشته به آنها كتاب آسمانى داده شد، سپس زمانى طولانى بر آنها گذشت و قلبهايشان قساوت پيدا كرد و بسيارى از آنها گنهكارند! (16)
....

شرط پاداش و نور، علاوه بر ایمان به خدا، ایمان به پیامبران الهی ع:

وَ الَّذِينَ ءَامَنُواْ بِاللَّهِ وَ رُسُلِهِ أُوْلَئكَ هُمُ الصِّدِّيقُونَ وَ الشهَُّدَاءُ عِندَ رَبهِِّمْ لَهُمْ أَجْرُهُمْ وَ نُورُهُمْ وَ الَّذِينَ كَفَرُواْ وَ كَذَّبُواْ بَِايَاتِنَا أُوْلَئكَ أَصحَْابُ الجَْحِيمِ(19)
كسانى كه به خدا و رسولانش ايمان آوردند، آنها صدّيقين و شهدا نزد پروردگارشانند براى آنان است پاداش (اعمال) شان و نور (ايمان) شان و كسانى كه كافر شدند و آيات ما را تكذيب كردند، آنها دوزخيانند. (19)
...

تاکید بر ایمان به پیامبر بالخصوص برای کسب نور:

يَأَيهَُّا الَّذِينَ ءَامَنُواْ اتَّقُواْ اللَّهَ وَ ءَامِنُواْ بِرَسُولِهِ يُؤْتِكُمْ كِفْلَينْ‏ِ مِن رَّحْمَتِهِ وَ يجَْعَل لَّكُمْ نُورًا تَمْشُونَ بِهِ وَ يَغْفِرْ لَكُمْ وَ اللَّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ(28)
اى كسانى كه ايمان آورده‏‌ايد! تقواى الهى پيشه كنيد و به رسولش ايمان بياوريد تا دو سهم از رحمتش به شما ببخشد و براى شما نورى قرار دهد كه با آن (در ميان مردم و در مسير زندگى خود) راه برويد و گناهان شما را ببخشد و خداوند غفور و رحيم است. (28)

صرف ادعای اهل کتاب آسمانی بودن، کاری از پیش نمیبرد:

لِّئَلَّا يَعْلَمَ أَهْلُ الْكِتَابِ أَلَّا يَقْدِرُونَ عَلىَ‏ شىَ‏ْءٍ مِّن فَضْلِ اللَّهِ وَ أَنَّ الْفَضْلَ بِيَدِ اللَّهِ يُؤْتِيهِ مَن يَشَاءُ وَ اللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِيمِ(29)
تا اهل كتاب بدانند كه قادر بر چيزى از فضل خدا نيستند، و تمام فضل (و رحمت) به دست اوست، به هر كس بخواهد آن را میبخشد و خداوند داراى فضل عظيم است! (29)

فضل خداست به هر بخواهد میدهد، ولو غانت عکس آن را برای استهزاء به مؤمنین و رسول صادق امین ص بگذارد! معنای و لا یجد له من دون الله وليّا را نمیفهمد!
.
قديمي Friday 29 November 2019   #491
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2573

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک زنیم مابون یهودی بی حیای خودخواه مشرک دروغگوی غیر صادق پلید بهائی بی سواد مدعی رسالت وپیامبری وهدایت مردم و............................نوشته شده است
بنده قویاً معتقدم بهترین روش برای فهم معانی کلمات قرآن، قبل از هر چیز خود این کتاب بزرگ است. کسانی که از این روش استفاده می کنند، برای فهمیدن و تفهیم معانی کلمات و موضوعات قرآنی، مجبور نیستند وقت خود را صرف خواندن داستانهای ساختگی کنند و بعد آیات را در قالب تنگ آنها بریزند و به ضرب همین قصه ها به خورد مستمعین و خوانندگان بدهند.
hosyn
چقدر آشکارا مشت خود را باز میکنید که صادق نیستید! آیا صادق در بحث و فهم قرآن، از ابتدا میگوید همه چیز ساختگی است؟! ایهاً.

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک زنیم مابون یهودی بی حیای خودخواه مشرک دروغگوی غیر صادق پلید بهائی بی سواد مدعی رسالت وپیامبری وهدایت مردم و............................نوشته شده است
خداوند در کتابش اگر فهم مبحث و موضوعی برای همگان لازم بوده، آن را بخوبی توضیح داده و مفصل گفته و هیچ نیازی به داستان بافی و قصه پردازی باقی نگذاشته است. به مرور که آیات مربوطه را مورد بحث و بررسی قرار دادیم، متوجه خواهیم شد؛در فرهنگ قرآن امی به کسی اطلاق می شود که از کتاب آسمانی بهره ای نبرده و از حقایق آن غافل مانده است.
hosyn
اگر فهم معنای أمّي که شما برای تحریفش جان میکنید، لازم بوده، پس توضیح آن را مفصل فرموده، و شما را با یک سؤال بسیار ساده مواجه کرده که از جوابش فرار میکنید!

سؤال: اگر أمّي به معنای دین مادری است، پس چرا در هزاران آیات قرآن، وقتی صحبت از دین و آیین و روش و زبان و هر چه فکرش بکنید، پیش آمده، حتی یک مورد اسمی از مادران نیست؟ بلکه بر عکس همه جا نام پدران است؟
قديمي Wednesday 4 December 2019   #492
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست2576

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک زنیم مابون یهودی بی حیای خودخواه مشرک دروغگوی غیر صادق پلید بهائی بی سواد مدعی رسالت وپیامبری وهدایت مردم و............................ نوشته شده است

شما کلمه امی را به هر معنایی که دوست داشتید حمل کنید؛ خواستید آن را بیسواد معنا کنید یا اهل مکه و ام القری یا کسی که دینش مادریست یا هر معنای دیگری که می توانید برایش پیدا کنید. این در نتیجه کارزیاد تأثیر گذار نخواهد بود چون ویژگی بارز شخص امی این است که از کتاب آسمانی خود غافل است و دینش بر اساس یک مشت امانی و پندارهای باطل بنا نهاده شده است.
hosyn
دوست گرامی، اینچنین نیست، نتیجه ۱۸۰ درجه تفاوت میکند! چرا باید به سخن یکدیگر دقت نکنیم تا بحث‌ها تکرار شود؟! آیا مگر بنده با تاکید زیاد نگفتم که بارزترین آیه، آیه ۱۵۷ و ۱۵۸ سوره مبارکه اعراف است، و این آیه نزد صغیر و کبیر مردم، مدح و تعریف را میرساند، نه اینکه مذمت کند، پیامبر خاتم پیامبران را به این وصف توصیف میکند، آیا این ویژگی که شما مشخصه بارز خروجی معنای أمّي قرار دادید: (چون ویژگی بارز شخص امی این است که از کتاب آسمانی خود غافل است و دینش بر اساس یک مشت امانی و پندارهای باطل بنا نهاده شده است.) را کدام کافر یا مسلمان حاضر است معنای دو آیه سوره اعراف قرار دهد؟ کافر، پیامبر را قبول ندارد، اما عبارات قرآن را که میتواند بشنود و معنای عرفی آن را درک کند:

وَ اخْتَارَ مُوسىَ‏ قَوْمَهُ سَبْعِينَ رَجُلًا لِّمِيقَاتِنَا فَلَمَّا أَخَذَتهُْمُ الرَّجْفَةُ قَالَ رَبّ‏ِ لَوْ شِئْتَ أَهْلَكْتَهُم مِّن قَبْلُ وَ إِيَّاىَ أَ تهُْلِكُنَا بمَِا فَعَلَ السُّفَهَاءُ مِنَّا إِنْ هِىَ إِلَّا فِتْنَتُكَ تُضِلُّ بهَِا مَن تَشَاءُ وَ تهَْدِى مَن تَشَاءُ أَنتَ وَلِيُّنَا فَاغْفِرْ لَنَا وَ ارْحَمْنَا وَ أَنتَ خَيرُْ الْغَفِرِينَ(الأعراف155) وَ اكْتُبْ لَنَا فىِ هَاذِهِ الدُّنْيَا حَسَنَةً وَ فىِ الاَْخِرَةِ إِنَّا هُدْنَا إِلَيْكَ قَالَ عَذَابىِ أُصِيبُ بِهِ مَنْ أَشَاءُ وَ رَحْمَتىِ وَسِعَتْ كلُ‏َّ شىَ‏ْءٍ فَسَأَكْتُبهَُا لِلَّذِينَ يَتَّقُونَ وَ يُؤْتُونَ الزَّكَوةَ وَ الَّذِينَ هُم بَِايَاتِنَا يُؤْمِنُونَ(156) الَّذِينَ يَتَّبِعُونَ الرَّسُولَ النَّبىِ‏َّ الْأُمِّىَّ الَّذِى يجَِدُونَهُ مَكْتُوبًا عِندَهُمْ فىِ التَّوْرَئةِ وَ الْانجِيلِ يَأْمُرُهُم بِالْمَعْرُوفِ وَ يَنهَْئهُمْ عَنِ الْمُنكَرِ وَ يحُِلُّ لَهُمُ الطَّيِّبَاتِ وَ يحَُرِّمُ عَلَيْهِمُ الْخَبَئثَ وَ يَضَعُ عَنْهُمْ إِصْرَهُمْ وَ الْأَغْلَالَ الَّتىِ كاَنَتْ عَلَيْهِمْ فَالَّذِينَ ءَامَنُواْ بِهِ وَ عَزَّرُوهُ وَ نَصَرُوهُ وَ اتَّبَعُواْ النُّورَ الَّذِى أُنزِلَ مَعَهُ أُوْلَئكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ(157) قُلْ يَأَيُّهَا النَّاسُ إِنىّ‏ِ رَسُولُ اللَّهِ إِلَيْكُمْ جَمِيعًا الَّذِى لَهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْضِ لَا إِلَاهَ إِلَّا هُوَ يُحْىِ وَ يُمِيتُ فََامِنُواْ بِاللَّهِ وَ رَسُولِهِ النَّبىِ‏ِّ الْأُمِّىّ‏ِ الَّذِى يُؤْمِنُ بِاللَّهِ وَ كَلِمَاتِهِ وَ اتَّبِعُوهُ لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ(الأعراف158)

شما به جای اینکه این آیات را ترجمه کنید و قضاوت را به مخاطب واگذار کنید، چون میدانید ترجمه کنید تمام است کار!! دیگر از سیاق آیات کسی از شما نمیپذیرد که أمّي به معنای مذموم باشد، به جای ترجمه، به توضیح من درآوردی دست زدید و گفتید:

نقل قول:

رسول امی یعنی رسولی که قبل از بعثت از امیها بود و از میان امیها انتخاب شد( بعث فی الامیین رسولاً منهم - در میان امیها رسولی از خودشان مبعوث داشت) امی بودن او از این بابت بود که قبل از مبعوث شدن پیرو هیچ کتاب آسمانی نبود ،
hosyn
ولی قرآن برای اینکه تاکید کند وصف أمّي برای قبل از بعثت نیست، وصف أمّي را پس از دو وصف رسول و نبي آورده است، تا بفهماند این وصف سوم، مهمترین وصف این پیامبر است، چون دقیقا محل ظهور او را که بشارت انبیاء سابق بود تذکر میدهد، لینک متن تورات را گذاشتم که کمال ظهور نور را کوه فاران تعیین کرده بود، و فاران کوهی در حومه مکه مشرفه است.

چقدر تفاوت است که بگوییم متابعت کنید از پیامبر اهل مکه که بشارت ظهور او از مکه را پیامبران پیشین دادند، تا اینکه مثل شما بگوییم متابعت کنید از پیامبری که (ویژگی بارز او این است که از کتاب آسمانی خود غافل است و دینش بر اساس یک مشت امانی و پندارهای باطل بنا نهاده شده است.)!!!!
قديمي Monday 9 December 2019   #493
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2577
hosyn
این پست را که سابق ارسال کردم، پست بسیار مهمی بود:

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است
...
آخر ای مدعی قرآن، مگر حدود ده مورد، به اطراف و نواحی مکه، اطلاق قری در قرآن کریم نشده؟! مگر در دو بلکه سه مورد خود مکة مشرفة به عنوان أمّ القری در قرآن نیامده؟! این آیات در قرآن غانت نیست؟! آیا این آیات، کلمه أمّ ندارد؟! پس چرا یواشکی همه را بایکوت میکند؟! چرا؟! چون اسناد!! ایشان همه دنیا را زمین‌گیر میکند!

آیا تنها عقل غانت است که حکم میکند وقتی پیامبران پیشین میخواهند خاتم پیامبران را آمدنش را بشارت دهند او را توصیف کنند که بی دین است و بر دین مادری است و ...؟! آیا عقلاء وقتی میخواهند مدح کسی کنند و بشارت به وجود او بدهند جهات منفی او را در بشارت ذکر میکنند؟ یا در وقت بشارت دادن آدرس محل ظهور او را میدهند؟ آیا میگویند پیامبر بی دین (نعوذ بالله تعالی) یا میگویند پیامبر مکّي؟

چرا بگویند پیامبر أمّي مکّي؟ چون کوه فاران (پاران) یک نشانه بسیار بزرگ است، به اینجا مراجعه کنید:

پاران: ویکی‌پدیا

در سفر تثنیه آمده‌است[۳]:
این است برکتی که موسی، مرد خدا، قبل از مرگش به قوم اسرائیل داد:
خداوند از کوه سینا آمد،او از کوه سعیر طلوع کردو از کوه فاران درخشید.
شناسایی مکان

جغرافی‌دانان شرقی سه منطقه را به نام فاران خوانده‌اند: کوه‌های اطراف مکه، کوه‌ها و روستایی در شرق مصر و استانی در سمرقند.[۴] مسلمانان و اعراب معتقدند که فاران به کوه‌ها و بیابان حجاز اطلاق می‌شود. ترجمه‌ای عربی به سال ۱۸۵۱ از یک تورات سامری فاران را با حجاز یکی می‌داند.[۴] یاقوت حموی جغرافی‌دان و تاریخ‌نویس قرن هفتم هجری قمری در کتاب معجم‌البلدان می‌نویسد که «فاران عربی‌شده یک کلمه عبری است. یکی از نام‌های مکه که در تورات آمده‌است.»[۵][۶] کوهی به نام «تل فاران» در حومه مکه وجود دارد.[۵] مسلمانان دلیل مهاجرت یهودیان به حجاز را در پیش از اسلام آگاهی آنان از ظهور پیامبری در این منطفه دانسته‌اند.[۶]

رمز کلمه أمّی یعنی مکّي که در بشارت تورات و انجیل آمده مثل خورشید واضح است، و این هم عبارت تورات که بشارت به فاران در آن آمده است:

دعای برکت موسی: کتاب مقدس گروسی

باب ۳۳

دعای برکت موسی
۱ و این است برکتی که موسی، مرد خدا، قبل از وفاتش به بنی‌اسرائیل برکت داده،
۲ گفت: «یهُوَه از سینا آمد، و از سعیر بر ایشان طلوع نمود و از جَبَل فاران درخشان گردید و با کرورهای مقدسین آمد، و از دست راست او برای ایشان شریعت آتشین پدید آمد.

این مطالب را برای عزیزان محقق، زیره به کرمان میبرم، ولی برای امثال خودم، میتواند سر نخ تحقیق باشد تا پس از مدتی بتوانند قسم بخورند که مناسب‌ترین معنا برای دو آیه سوره مبارکه اعراف، رسول نبي مکّي است.

اگر توفیق بود إن شاء الله تعالی از آیات متعدد مثل: و من قبل یستفتحون علی الذین کفروا و.. شاهد خواهم آورد که اهل کتاب، به خاطر همین بشارت، نزدیک ظهور اسلام، آمده بودند و نزدیک مکه سکنا کرده بودند، و در وقت نزاع کانوا یستفتحون! و تمام اسناد!!! زمین‌گیر را توضیح خواهم داد.
.
hosyn
واقعا میگویم که کسی که دل بدهد، میتواند قسم بخورد! قسم خوردن کاشف از یقین به مطلب است، در دو آیه سوره اعراف، معانی دیگر غیر از معنای مکّي، خالی از فصاحت و بلاغت است.
قديمي Sunday 15 December 2019   #494
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2582
http://www.iranclubs.net/forums/show...55542&page=173

نقل قول:

در قرآن سابقه ندارد که نام رسولی به موطنش اضافه شده باشد و اگر به النبی الامی اشاره شده جهت تشویق مردم به ایمان آوردن است.
hosyn
دوست گرامی، دیدید باز از ترجمه آیات پست سر هم فرار کردید! چون آیه قبل است که معنای آیه بعد را میفهماند! آیه قبل را حذف میکنید و میخواهید به خیال خود آیه بعد را بپیچانید!

شاه‌کلید فهم وصف (الأمّي) در دو آیه سوره مبارکه اعراف، کلمه (یجدونه) در آیه اول است، چون آیه میگوید چیزی را میگویم که یهود و نصاری آن را در تورات و انجیل مییابند، پس نمیتوان با چشم بسته به لغت عرب نگاه کرد و أمّی را معنا کرد، بلکه باید به تورات و انجیل مراجعه کرد و از آنها شاهد آورد که أمّي یعنی چه؟

الَّذِينَ يَتَّبِعُونَ الرَّسُولَ النَّبىِ‏َّ الْأُمِّىَّ الَّذِى يجَِدُونَهُ مَكْتُوبًا عِندَهُمْ فىِ التَّوْرَئةِ وَ الْانجِيلِ (اعراف 157)

چرا حاضر نیستید کلمه (یجدونه مکتوبا) را که به (الأمّي) چسبیده ببینید و ترجمه کنید؟! آیا در قرآن شما نیست؟!

امروزه وقتی لینک مستقیم بشارت تورات را میبینید که کوه فاران را تعیین میکند، چه وزنی دارد جمله شما: (در قرآن سابقه ندارد که نام رسولی به موطنش اضافه شده باشد):

اولا: اینجا موطن مکانی محض نیست، بلکه موطن یک گروه عظیم از ذریه حضرت ابراهیم ع است که نماد اسلام وعده داده شده توسط حضرت ابراهیم است، ملّة ابیکم ابراهیم هو سمّاکم المسلمین من قبل، و من ذریتنا أمّة مسلمة لک، مکه در اینجا مثل بنی اسرائیل در آیات دیگر، نماد ذریه حضرت اسماعیل ع است.

ثانیا: اگر فرض بگیریم که در قرآن، نام رسولی به موطنش اضافه نشده باشد، اینجا هم خود قرآن، رسول خدا ص را به موطنش اضافه نکرده است، بلکه نقل میکند که یهود و نصاری، بشارت ظهور این پیامبر را در تورات و انجیل مییابند، و وقتی در تورات، بشارت کمال ظهور امر را از کوه فاران میبینیم، میفهمیم که قرآن کریم، نقل توصیف کتاب تورات و انجیل میکند، نه اینکه خودش توصیف کند.

نقل قول:
می خواهد بگوید کسی که خودش قبلاً پیرو کتاب آسمانی نبوده و دین الهی نداشته حالا دارد به آیات الهی که بر او وحی می شوند ایمان می آورد تا آنها نیز ایمان بیاورند:

قُلْ يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنِّي رَسُولُ اللَّهِ إِلَيْكُمْ جَمِيعًا الَّذِي لَهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ۖ لَا إِلَٰهَ إِلَّا هُوَ يُحْيِي وَيُمِيتُ ۖ فَآمِنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ النَّبِيِّ الْأُمِّيِّ الَّذِي يُؤْمِنُ بِاللَّهِ وَكَلِمَاتِهِ وَاتَّبِعُوهُ لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ
بگو ای مردم! من فرستاده خدا به سوی همه شما هستم، آن خدایی که ملک آسمانها و زمین از آن اوست و جز او خدایی نیست، همان خدایی که زنده می کند و می میراند.
پس به خدا و رسولش ایمان بیاورید، همان پیامبری که قبلاً دینی نداشت و حالا به خدا و کلماتش ایمان می آورد، از او پیروی کنید باشد که ره یابید.
hosyn
ببینید این (قبلا) از جیب شما در آمده است! اما آیه قبل این آیه، میگوید این وصف در تورات و انجیل است، و اثری از اینکه این پیامبر قبلا دینی نداشته، در تورات و انجیل نیست!
.
قديمي Sunday 22 December 2019   #495
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا علی

لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله

لَبيْكَ يٰا عَليْ

ان ربی علی صراط مستقیم

وعلی علیه السلام هو صراط المستقیم

السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين ياعلي بن ابيطالب

امیرالمومنین علیه السلام

جوابها وسوالات اقای حسین از غانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران

جوابهای اقای حسین به معاندین در باره شبهه تحریف کلام الله مجید

پاسخ های بی جواب اقای حسین به احتجاج امیرالمومنین علیه السلام به غدبر

جمع اوری جوابهای اقای حسین به منکر غدیر

جوابها بی پاسخ اقای حسین به منکر توسل

پیامبر دروغین وابلهان شقی طرفدارش

قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 05:52PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه