بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو ارزيابي گفتگو
قديمي Thursday 13 April 2017   #1
صادقيان
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Apr 2016
پاسخ‌ها: 32
Smile فقر و فساد و تبعیض احمدی نژاد به پا خیز

دکتر سیّد محمود احمدی نژاد ضمن حضور برای ثبت نام انتخابات ریاستجمهوری گفت: وقتی رهبر معظم انقلاب به بنده سفارش کردند که در انتخابات شرکت نکنم، بنده هم پذیرفتم البته توصیه ایشان به معنی نهی و نافی حضور من نبود.

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان در وزارت کشور در جمع خبرنگاران اظهاراتی را پیرامون ثبت نامش در انتخابات ریاست جمهوری مطرح کرد که مهمترین آنها در زیر می آید:

* بنده افتخار می‌کنم که یک ایرانی هستم و در دورانی که ملت ایران با بازیابی هویت اصیل خود و همچنین با پافشاری توانایی‌هایش مجددا پرچم داری خود را در عدالت به عهده گرفته است.
* اگر نظامی از درون انقلاب سر برآورد متعلق به ملت است و امکانات مادی و معنوی بالقوه و بالفعل ایران به ملت اجازه می‌دهد تا بهترین زندگی را داشته باشند.

* بنده و بقایی و دیگر همکارانم کسانی هستیم که تمام زندگی‌مان توسط دستگا‌ه‌های اطلاعاتی و رسانه‌ها بارها شخم زده شده است و البته ما همواره زندگی خود را شفاف در اختیار مردم ایران قرار داده‌ایم و افتخار داریم که ملت فرصت نوکری را به ما داده است.

* وقتی رهبر معظم انقلاب به بنده سفارش کردند که در انتخابات شرکت نکنم، بنده هم پذیرفتم البته توصیه ایشان به معنی نهی و نافی حضور من نبود اما با توجه به فشار زیاد مردم برای شرکت در انتخابات بنده امروز فقط برای حمایت از آقای بقایی ثبت‌نام کردم.

* بقایی فردی سالم است و هر جا که بوده تمام وجودش را برای خدمت به مردم به کار گرفته است بقایی امتیازات فراوانی دارد و سند روشن و زنده سلامت و پاکی دولت قبل است.

* هزاران دروغ علیه دولت قبل گفته شد و بقایی هفت ماه در زندان بود، سخت‌ترین رسیدگی‌ها برای پرونده وی اعمال شد و بنده از همان ابتدا گفتم از پاک‌دستی وی حمایت می‌کنم.

* بنده با همه توان در خدمت بقایی خواهم بود و به عنوان نوکر مردم به کار خود ادامه خواهم داد.

* زندگی بنده، بقایی و مشایی و دیگر دوستانم فدای یک لحظه عزت مردم ایران
* مجددا تکرار می‌کنم بر سر عهد خود هستم و صرفا برای حمایت از بقایی ثبت‌نام کرده‌ام.
باشگاه خبرنگاران

زنده باد بهار
صادقيان حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 13 April 2017   #2
ناقد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2013
پاسخ‌ها: 3,400
ج: فقر و فساد و تبعیض احمدی نژاد به پا خیز

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=156687
ناقد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 14 April 2017   #3
ناقد
عضو ثابت

ایشان با این همه ادعا، یک فرصت طلایی هشت ساله با حمایت شش دانگ سر تا ذیل نظام و درآمد افسانه ای نفت داشت، اما همه را برباد داد و فرصت سوزی ها و سوء مدیریت و فساد و قانون گریزی و.... را به اوج رساند.
بلی در مقام لاف زدن مدعی است دولتش بهترین و پاکترین و کارآمدترین دولت تاریخ ایران بوده است، اما وقتی حامیان پروپاقرص دیروز او امروزه حتی تحمل ورودش به انتخابات را ندارند، ناقدانی همچون من چه باید بگویند؟
قديمي Saturday 15 April 2017   #4
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 33,796
روزنوشته ها: 10

احمدی نژاد فاقد صلاحیت و عرضۀ کافی و حتی بینش صحیح مدیریتی برای ادارۀ یک کشور است.

با کینه توزی و رفتار عقب افتادۀ آفریقائی-خاورمیانه ای، استبداد رای و قلع قمع و ساختن کابینه ای سه نفره با ماکتی از وزرای حرف گوش کن نمی توان کشوری اینچنین بحران زده را مدیریت کرد.

احمدی نژاد هشت سال حکومت کرد و همواره "مشغله" را دلیل "عدم پاسخگوئی" وی به مدیریت فشل او که 3000 + 9000 میلیارد تومان دو اختلاس بارز آن بود ذکر کرد و هرگز حاصل به پاسخگوئی نشد.
احمدی نژاد همواره سوالات کلیدی را با جنجال و سوال و ایجاد ابهام پاسخ گفت و عملا همواره از مسئولیت امانت سنگینی که این ملت مظلوم و رنجدیده بر دوش او گذاشته بودند شانه خالی کرد و همچنان به این رفتار زشت و قبیح ادامه می دهد.
احمدی نژاد با شعار مبارزه با فساد اقتصادی، نظر ما را جلب کرد، در دولت او اینچنین اختلاس های سهمگین پیش آمد و در ساختار اداری و فساد اقتصادی هیچ تغییر بارزی رخ نداد و هشت سال فرصت برای او کافی کافی بود.
پس از چهار سال "فراغت از مسئولیت" من بعنوان یکی از رای دهندگان به او، منتظر پاسخ شفافی هستم اما متاسفانه او همچنان با رفتار غیر اخلاقی و ایجاد جنجال به مطرح کردن خود اقدام می کند.

آزموده را آزمودن خطاست. اگر احمدی نژاد در صدد ریشه کن کردن مشکلات با انقلابی گری بی حساب و سبکسرانه است، بهتر از او هم هست و نیازی به تکروی او نیست و عرضه ای هم برای او تصور نمی رود.

آنچه که او از جنجال پیش می آورد اصلا مهم نیست، جنجال سازی در تعارض با رهبری، یا حرفهای شاذ و مسخره و مضحک او و ایجاد سوال های حاشیه ای برای مردم، اصلا اهمیت ندارد.
چیزی که اهمیت دارد، عرضه و توان او در مبارزه با مشکل و تغییر وضع است که این او و دو نفر حول او، به روشنی نشان داده اند که کوتاه تر از آنند که فکر و اندیشه ای برای حل مشکلات مردم داشته باشند.

آخرين ويرايش صبح ، Saturday 15 April 2017 در 09:25AM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از صبح بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 15 April 2017   #5
ناقد
عضو ثابت

این واقع بینی و روشن بینی جای تقدیر دارد. اما بنظرم دیرهنگام است. از قدیم گفته اند معما چون حل شود آسان شود. احمدی که حالا تشت رسوایی اش از بام افتاده، خوب معلوم است که جای دفاع ندارد و بلکه باید شماتت شود.
طبعا اینجا بحث شخصی و یا سرکوفت زدن نیست، اما مخاطب من حامیانی هستند که از ابتدا عامدانه یا کورکورانه احمدی نژاد را تاعرش بالا بردند و حتی ادعا کردند امام زمان در خواب به کسی گفته به او رای دهید!
حرف من این است که از تجارب پرهزینه ای که در کشور رخ می دهد درس بگیریم. یک درس این است که هیچ کس را مطلق نکنیم و به غلط تصور نکنیم قهرمان و منجی هایی هستند که مشکلات ما را حل می کنند. نتیجه این تصور غلط آن شد که کسی که آمده بوده مشکلات را حل کند الآن خوش شده یک مشکل و معضلی که حامیان دیروز را هم به خشم آورده و واقعا نمی دانند چگونه مهارش کنند.
درس دیگر آن است که برای بالا بردن کسی کسان دیگری را سرکوب و نابود نکنیم. خود احمدی از این شیوه غیراخلاقی در مناظره ها استفاده کرد و تعجب من از جامعه و سیاستِ مدعی اخلاق این است که چرا به جای نقد و سرزنش، تشویقش کردند؟ و چرا مخالفانش به بهانه های متعددی چون فتنه و بی بصیرتی و... مورد انواع فشارها و تخریب ها قرار گرفتند؟
به هر حال همه این ماجراها گذشته و فکر نمی کنم کسی قصد حساب کشی از کسی داشته باشد، اما هزینه های جبران ناپذیری که بر این کشور تحمیل شد نباید به این آسانی از دست برود و خدای ناکرده بار دیگر تکرار شود...
احمدی با همه معایب و خودشیفتگی و عدم تعادلش درس های آموزنده ای به ما داد و همان طور که جای دیگری گفتم فرهنگ سیاسی معوج ما را در برابر چشمانمان عریان کرد. امید که گامی در جهت اصلاح این فرهنگ برداریم، بدون آن که دنبال مقصر بگردیم...
قديمي Saturday 15 April 2017   #6
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
این واقع بینی و روشن بینی جای تقدیر دارد. اما بنظرم دیرهنگام است. از قدیم گفته اند معما چون حل شود آسان شود. احمدی که حالا تشت رسوایی اش از بام افتاده، خوب معلوم است که جای دفاع ندارد و بلکه باید شماتت شود.
طبعا اینجا بحث شخصی و یا سرکوفت زدن نیست، اما مخاطب من حامیانی هستند که از ابتدا عامدانه یا کورکورانه احمدی نژاد را تاعرش بالا بردند و حتی ادعا کردند امام زمان در خواب به کسی گفته به او رای دهید!
حرف من این است که از تجارب پرهزینه ای که در کشور رخ می دهد درس بگیریم. یک درس این است که هیچ کس را مطلق نکنیم و به غلط تصور نکنیم قهرمان و منجی هایی هستند که مشکلات ما را حل می کنند. نتیجه این تصور غلط آن شد که کسی که آمده بوده مشکلات را حل کند الآن خوش شده یک مشکل و معضلی که حامیان دیروز را هم به خشم آورده و واقعا نمی دانند چگونه مهارش کنند.
درس دیگر آن است که برای بالا بردن کسی کسان دیگری را سرکوب و نابود نکنیم. خود احمدی از این شیوه غیراخلاقی در مناظره ها استفاده کرد و تعجب من از جامعه و سیاستِ مدعی اخلاق این است که چرا به جای نقد و سرزنش، تشویقش کردند؟ و چرا مخالفانش به بهانه های متعددی چون فتنه و بی بصیرتی و... مورد انواع فشارها و تخریب ها قرار گرفتند؟
به هر حال همه این ماجراها گذشته و فکر نمی کنم کسی قصد حساب کشی از کسی داشته باشد، اما هزینه های جبران ناپذیری که بر این کشور تحمیل شد نباید به این آسانی از دست برود و خدای ناکرده بار دیگر تکرار شود...
احمدی با همه معایب و خودشیفتگی و عدم تعادلش درس های آموزنده ای به ما داد و همان طور که جای دیگری گفتم فرهنگ سیاسی معوج ما را در برابر چشمانمان عریان کرد. امید که گامی در جهت اصلاح این فرهنگ برداریم، بدون آن که دنبال مقصر بگردیم...
ما ملت گرفتاری هستیم، گرفتار در وضعیت افول پس از چند صد سال استعمار و آشفتگی محض.
مهم ترین اقدام پیروزمندانۀ ما در این عصر افول علیه وضعیت وخیم آن ، این "جمهوری اسلامی" بوده است.

اگر وعدۀ مبارزه با فساد اقتصادی هاشمی رفسنجانی و مدیران چپاولگر حول و حوش وی و غیر از آنها، ما را ذوق زده می کند و در واقع از پس این فاجعه به احمدی نژاد پناه برده ایم به خاطر حل این مشکل بوده است. حل مشکلی که قدرتی قجری و نزدیک به مطلقه را به زیر می کشد تا باز صداها شنیده بشود.

موضوع اصولا تقدیس ها و مقدس نمائی ها و وصل کردن های سخیف او به امام زمان نیست. موضوع برای ما حل مشکل فساد اقتصادی بوده است. برای من و بسیاری از دوستانم اینگونه بوده است. چون در آن فساد موجود که هنوز نیز هست، سقوط مجدد دیده می شود. و این پیروزی به شکست مجدد می انجامد.

در صورتی که ما همین امروز با همان اطلاعات در همان زمان زندگی می کردیم، با این پیش زمینه چاره ای جز رای دادن به احمدی نژادی که بهرحال حسن نیتهائی در مبارزه با فساد و بازگشت به انقلاب مردم نشان داد باقی نمی ماند.

اصولگرایان لیزخوردن احمدی نژاد از بین دستانشان را اراده نکردند، پیش آمد ... و تا لحظات آخر هم مانع شدند و چون دیدند راهی جز این نیست، پس بدان تن دادند و متاسفانه قد و قوارۀ ذهنی و فکری احمدی نژاد برای آن منصب کافی نبود.

این همه به این معنا نیست که رقبای آن روز احمدی نژاد مطلوب بوده اند، اصلی ترین رقبای احمدی نژاد همان روز اصل مشکل بوده اند، بهرحال کشور پر است از عجایب و غرایب و مشکلات لاینحل!

آخرين ويرايش صبح ، Saturday 15 April 2017 در 03:23PM.
تعداد 2 كاربر از صبح بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 15 April 2017   #7
ناقد
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
ما ملت گرفتاری هستیم، گرفتار در وضعیت افول پس از چند صد سال استعمار و آشفتگی محض.
مهم ترین اقدام پیروزمندانۀ ما در این عصر افول علیه وضعیت وخیم آن ، این "جمهوری اسلامی" بوده است.
اگر وعدۀ مبارزه با فساد اقتصادی هاشمی رفسنجانی و مدیران چپاولگر حول و حوش وی و غیر از آنها، ما را ذوق زده می کند و در واقع از پس این فاجعه به احمدی نژاد پناه برده ایم به خاطر حل این مشکل بوده است. حل مشکلی که قدرتی قجری و نزدیک به مطلقه را به زیر می کشد تا باز صداها شنیده بشود.
اولا مگر کسی یا کسانی نسبت به احمدی نژاد خصوصا در دور دومش هشدار ندادند؟ چرا گوش شنوایی نبود؟ از طرفی انگار بعضی ها نمی دانستند که ساختار فساد می آورد، لذا دزدگیری که امثال شما را ذوق زده کرد، خودش شد شاه دزد.
نقل قول:
موضوع اصولا تقدیس ها و مقدس نمائی ها و وصل کردن های سخیف او به امام زمان نیست. موضوع برای ما حل مشکل فساد اقتصادی بوده است. برای من و بسیاری از دوستانم اینگونه بوده است. چون در آن فساد موجود که هنوز نیز هست، سقوط مجدد دیده می شود. و این پیروزی به شکست مجدد می انجامد.
بلی مسایل اقتصادی و مبارزه با فساد شعار بسیار جذابی بود، اما آیا شما به این آسانی تاریخی که هنوز هشت سال از آن نگذشته را فراموش می کنید؟ یعنی حضراتی چون جناب مصباح و نقش را روی عوام را نادیده می گیرید؟ ادعاهای کذایی احمدی و اطرافیانش و نیز هاله نور و رمالی و.... هم احتمالا از حافظه شما پاک شده است.
نقل قول:
در صورتی که ما همین امروز با همان اطلاعات در همان زمان زندگی می کردیم، با این پیش زمینه چاره ای جز رای دادن به احمدی نژادی که بهرحال حسن نیتهائی در مبارزه با فساد و بازگشت به انقلاب مردم نشان داد باقی نمی ماند.
اصولگرایان لیزخوردن احمدی نژاد از بین دستانشان را اراده نکردند، پیش آمد ... و تا لحظات آخر هم مانع شدند و چون دیدند راهی جز این نیست، پس بدان تن دادند و متاسفانه قد و قوارۀ ذهنی و فکری احمدی نژاد برای آن منصب کافی نبود.
این همه به این معنا نیست که رقبای آن روز احمدی نژاد مطلوب بوده اند، اصلی ترین رقبای احمدی نژاد همان روز اصل مشکل بوده اند، بهرحال کشور پر است از عجایب و غرایب و مشکلات لاینحل!
قبلا هم گفتم نباید دنبال منجی و قهرمان بود. فرهنگ هروئیسم را باید دور بریزیم و به اصلاح فرهنگ و ساختارها بپردازیم. بلی اگر سیستم درست شود یک مدیر لایق و کارامد از هر طیفی که باشد می تواند امور را به آسانی و با حداقل فساد اداره کند. آن وقت لازم نبود وقت شریف خود را این قدر صرف پدیده ای ای مثل احمدی نژاد کنیم که متاسفانه تا الآن هم ادامه دارد....
قديمي Sunday 16 April 2017   #8
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
اولا مگر کسی یا کسانی نسبت به احمدی نژاد خصوصا در دور دومش هشدار ندادند؟ چرا گوش شنوایی نبود؟ از طرفی انگار بعضی ها نمی دانستند که ساختار فساد می آورد، لذا دزدگیری که امثال شما را ذوق زده کرد، خودش شد شاه دزد.
هشداری که پشت آن همان قماش قجری است و نتیجۀ آن ارتجاع به همان وضعیت کارگزارانی است مسموع نیست. این انقلاب هدفی زنده داشته و دارد که از خاستگاه مردمی پررنگی نیز برخوردار است، مصیبت اول استقرار افراد فاسد جدیدی بودند که درست رفتند نشستند جای عناصر فاسد پهلوی. انگار فقط «پالون خر» عوض شده بود. احمدی نژاد این دژ جدید را شکست و تا این حد هدف را برآورد. اما زمانی که توقع ساختن و اصلاح آمد، توان آن را نداشت.

نقل قول:
بلی مسایل اقتصادی و مبارزه با فساد شعار بسیار جذابی بود، اما آیا شما به این آسانی تاریخی که هنوز هشت سال از آن نگذشته را فراموش می کنید؟ یعنی حضراتی چون جناب مصباح و نقش را روی عوام را نادیده می گیرید؟ ادعاهای کذایی احمدی و اطرافیانش و نیز هاله نور و رمالی و.... هم احتمالا از حافظه شما پاک شده است.
خیر فراموش نمی کنیم. اینها حواشی هستند. ماجراهای سر کاری که برای سرگرم کردن مردم ساخته می شد. حال یا منشأ آن احمدی نژاد بود، یا مخالفین او. اصل قضیه برای من نوعی قوام گرفتن مملکت است و حتی اگر یک رمّال بیاید و بتواند با فساد اقتصادی مبارزه کند این برای من کافی است. مشروط به این که توان و عرضه اش را داشته باشد. چون فساد اقتصادی منشا بی نظمی است و عامل عقب ماندگی و بیکاری و فقر است و مادر همۀ مشکلات محسوب است.

لذا "رمّالی" و هجوسرائی های کلامی احمدی نژاد موضوعات مهمی نیستند. همچنان که جنجال امروز او در مغایرت با رهبری انقلاب موضوع مهمی نیست. این حواس مردم ماست که باید روی اصل مشکل جمع باشد نه حاشیه سازی و مردم نباید اجازه بدهند که سر کار بروند تا تمرکز روی مشکلات اصلی باقی بماند.

موضوعات شبیه به «هالۀ نور» از سر فقر بضاعت مدیریتی جریان های سیاسی المان های بازی گرفتن مردم هستند. مخالفین نوعا از آنها برای کوبیدن رقیب خود استفاده می کنند در حالی که موضوع به طور عام و خاص مربوط به مشکلات مردم نمی شود. و مردم با پرداختن به این مسائل سر کار می روند و این چیزی نیست جز فقر فهم سیاسی از طرف احزاب، و فقر بضاعت مدیریتی و عدم فهم مشکل.

نقل قول:
قبلا هم گفتم نباید دنبال منجی و قهرمان بود. فرهنگ هروئیسم را باید دور بریزیم و به اصلاح فرهنگ و ساختارها بپردازیم. بلی اگر سیستم درست شود یک مدیر لایق و کارامد از هر طیفی که باشد می تواند امور را به آسانی و با حداقل فساد اداره کند. آن وقت لازم نبود وقت شریف خود را این قدر صرف پدیده ای ای مثل احمدی نژاد کنیم که متاسفانه تا الآن هم ادامه دارد....
کسی دنبال "قهرمان" نگشته! ما فقط دنبال یک مصلح صادقیم که خود تا خرخره غرق در دنیاپرستی و اشرافیت و ضعف و زبونی نباشد و به قدرت ذاتی این ملت اتکا کند.

از این مصلح ها در خیلی از کشورها پیدا شده...

آخرين ويرايش صبح ، Sunday 16 April 2017 در 09:51AM.
كاربران ذيل از صبح بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 16 April 2017   #9
ناقد
عضو ثابت

معمولا تحلیل های سطحی و خوش بینانه می کنید؛ لذا می گویید همچنان منتظر مصلح صادقید، هر چند رمّال باشد!! همان مصلحی که مصداق کاملش احمدی بود و بعد تو زرد درآمد. چطور ضمانت می کنید بعدی چنین نشود؟
اما من عمیقتر می نگرم و اشکال را متوجه فرهنگ و ساختار می دانم. وقتی کار از ریشه خراب باشد انتظار مصلح و منجی بیهوده است. لذا همه منجیان تاریخ ایران پس از مدتی دیکتاتور و جنایتکار شده اند. همان واژه قجری که خیلی بکار می برید (و با همان نگاه سطحی و متعصبانه، مصداقی جز هاشمی و هاشمیان برایش نمی شناسید) متاسفانه جزء خصایص فرهنگ سیاسی ما شده است، فرهنگی که متصف به دورویی، دروغگویی، چاپلوسی، عوامگرایی، عوامفریبی، فساد، غارت، قانونگریزی و... است و رمّال شما در این زمینه سنگ تمام گذاشت! ...
جالب آن که معرکه گیری های این نئوقجر همچنان ادامه دارد!

آخرين ويرايش ناقد ، Sunday 16 April 2017 در 09:17PM.
قديمي Tuesday 18 April 2017   #10
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
معمولا تحلیل های سطحی و خوش بینانه می کنید؛ لذا می گویید همچنان منتظر مصلح صادقید، هر چند رمّال باشد!! همان مصلحی که مصداق کاملش احمدی بود و بعد تو زرد درآمد. چطور ضمانت می کنید بعدی چنین نشود؟
اما من عمیقتر می نگرم و اشکال را متوجه فرهنگ و ساختار می دانم. وقتی کار از ریشه خراب باشد انتظار مصلح و منجی بیهوده است. لذا همه منجیان تاریخ ایران پس از مدتی دیکتاتور و جنایتکار شده اند. همان واژه قجری که خیلی بکار می برید (و با همان نگاه سطحی و متعصبانه، مصداقی جز هاشمی و هاشمیان برایش نمی شناسید) متاسفانه جزء خصایص فرهنگ سیاسی ما شده است، فرهنگی که متصف به دورویی، دروغگویی، چاپلوسی، عوامگرایی، عوامفریبی، فساد، غارت، قانونگریزی و... است و رمّال شما در این زمینه سنگ تمام گذاشت! ...
جالب آن که معرکه گیری های این نئوقجر همچنان ادامه دارد!
اشکال که متوجه فرهنگ و سطح تمدنی هست. کسی منکر این نیست.

اما چیزی که شما حاضر به رویاروئی با آن نیستید، و اتهام سبک خود را تکرار می کنید، و هیجان زده عبارت مصلح را به منجی تعبیر می کنید، یک قدم روی به جلوی ساده است.

اگر مجددا بخوانید، بنده گفتم ما به دنبال مصلح صادق - و نه یک قهرمان - هستیم ،و در این راه تلاش می کنیم و این بدان معناست که ما راضی به این شرایط نیستیم و ممکن است در این جست و جو و آزمایش و خطا، به پدیده ای مثل احمدی نژاد هم بر بخوریم که البته رویاروئی با احمدی نژاد هم حاصل پوپولیسم دموکراتیکی است که حاصل صندوق های رای است و الزاما این ارادی نیست و بر سر نقاط عطف ما همچنان بین گزینه های نسبی انتخاب می کنیم و مؤکدا اگر امروز سال 84 یا 88 باشد و ما بین احمدی نژاد و رقبای قجری او بخواهیم انتخاب کنیم، مطمئنا باز هم احمدی نژاد را انتخاب می کنیم. هر چند درست است که این قجریسم منحصر به رقبای او نباشد و ارثی از آن برده باشد که این همان شرایط تمدنی ماست اما در آن بزنگاه استفادۀ احمدی نژاد، شکستن هیمنۀ غلط سیاسی و اقتصادی آن زمان بود که البته موفق نیز شد.

جریان اصولگرا اتفاقا به دلیل متشرع بودن - هر چند نصف و نیمه - بسیاری غلطهای بزرگ را با اصول خود سنجیده و دیده و اصلاح کرده ، از برخورد با افکار اشرافی و زرسالارانۀ هاشمی رفسنجانی گرفته که روزی این جریان، همان جریان هاشمی رفسنجانی بود و به همین علتها از جریان سیاسی وی جدائی گزید، تا همین احمدی نژاد و اتفاقا این آزمایش و خطا بر خلاف سایر جریان های سیاسی نشانۀ پویائی و اصالت این جریان هست. هر چند شما مایل باشید با ژست های جریان هائی که اخلاق و دین را از سیاست جدا می دانند همبازی باشید.

این جریان اصولگرا بود که پیش از هر کسی زائیده خود را به شمشیر نقد کشید و این مجلس اصولگرا بود که رجال دولت احمدی نژاد را به جرم تخلف به دادگاه فرستاد و این پدیده ای بر خلاف آن معلولیت های فرهنگی و تمدنی است که شما سراغ دارید که به نظر می رسد حاصل برکت گرایش به شرع مسلمانی است. و جذابیت برای ما فعلا اینجاست.... ژست های جریان های روشنفکری که پوسیده و تکراری است و با همان ژست ها ایران سیصد سال مستعمره و ویران شد

آخرين ويرايش صبح ، Tuesday 18 April 2017 در 01:53PM.
كاربران ذيل از صبح بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 21 April 2017   #11
ناقد
عضو ثابت

زمانی که اصولگرایان اصرار داشتند احمدی از ماست و تمام قد از او حمایت کردند و اکنون که از او برائت می جویند، هر ناظری را به فکر فرو می برد. این همه دوگانگی آن هم در طول مدت زمانی کوتاه؟ پس درایت سیاسی و بصیرتی که مخالفان هزاران بار به نداشتن آن متهم شدند کجا رفت؟ برخی با نگاه سطحی و شاید عوامفریبانه می گویند ملاک حال افراد است. اما آن زمانی که کج اخلاقی های احمدی خودش را در مناظره ها نشان داد، اصولگرایان کجا بودند تا رگ غیرتشان بجنبد؟

جواب کاملا روشن است: ماجرا آن بود که مقرر شده بود تا رقبا به هر قیمتی زده شوند، هر چند از طریق غیراخلاقی. لذا گرینه دروغگو و بی چاک و دهانی مانند احمدی را یافتند تا این ماموریت را به خوبی انجام دهد. پس معلوم می شود اصولگرایان فقط نامی از اصول و تشرّع را یدک می کشند و در عمل تفاوتی با ماکیاولی ندارند.

خلاصه آن که اصولگرایان لکه ننگی مثل احمدی نژاد را در کارنامه خود دارند که به آسانی پاک نمی شود. این را بگذارید در کنار بی کفایتی و فساد آنان که در دوره احمدی با مشارکت یا حداقل سکوتشان به اوج رسید. گوشه ای از فقدان درایت آن ها هم در مناظرات 92 تجلی کرد: به جای آن که نامزدهای متعدد اصولگرا علیه روحانی صف آرایی کنند، علیه جلیلی ایستادند و چه آسان رای ها را شکسته و تقدیم روحانی کردند. و البته ناگفته نماند که کارنامه سیاه احمدی عامل مهمی در این تغییر معادلات بود.

با این همه خبط و خطا و ناکارآمدی، اما جریان اصولگرا همچنان یک جریان بزرگ و تاثیرگذار در سپهر سیاست ایران است، لذا نمی توان آن را نادیده گرفت. به نظرم حضرات باید بروند کار بیشتری کنند و با آسیب شناسی نقاط ضعف، خود را برای انتخابات 1400 آماده کنند. واقعیت آن است که "جمنا" هر چند حرکت خوبی بود، اما هنوز به بلوغ نرسیده و نیاز به زمان بیشتری برای التیام زخم های کهنه دارد.

آخرين ويرايش ناقد ، Friday 21 April 2017 در 09:32PM.
قديمي Thursday 20 July 2017   #12
Teshneh
تشنه

نشان Teshneh

تاريخ ثبت نام: Mar 2007
پاسخ‌ها: 5,408

واقعا جاشون خیلی خالی یه...............یه دماری ازترامپ در مییاوردن
ان شاءالله در هر سنگری که هستن توفیق خدمت به خلق الله رو داشته باشن و خدا در این کار موفقشون کنه
پرچم ایشون همچنان بالاس و هر کس برای غیر این تلاش کنه سعی خودشو هدر داده
زنده باد حاجی(من به بهار و بهاری یاش کاری ندارم)
دستم را قلم می کنم و قلمم را ازدست نمی گذارم، چشم هایم را کور میکنم، گوش هایم را کرمی کنم، پاهایمرا می شکنم، انگشتانم را بند بند می برم، سینه ام را میشکافم، قلبم را می کشم، حتا زبانم را می برم و لبم را میدوزم، اما...
قلمم را دست بیگانه نمی دهم
Teshneh حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 1 October 2017   #13
ناقد
عضو ثابت

این نگاه سحطی و احساسی و مزاح آلود خیلی جالبه که می گوید ظهور ترامپ نیازمند پدیده ای به نام احمدی نژاد است!
اولا با توجه به ماجراجویی و تندروی هر دو، جمعشان در کار یکدیگر اگر به جنگ نینجامد خدا به ما رحم کرده است.
ثانیا چنین نیست که در ایران همه کارها دست رییس جمهور باشد. نه خیر، مملکت رهبری و حساب و کتاب دارد. در آمریکا هم سیستم حاکم است نه شخص. لذا همان سیستم وقتی ببیند رئیس جمهور تند می رود و هزینه تحمیل می کند مهار و یا حتی عزلش می کنند.
قديمي Friday 10 August 2018   #14
صادقيان
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Apr 2016
پاسخ‌ها: 32

محمود احمدی‌نژاد با انتشار تیزر یک پیام ویدیویی، خواستار کناره‌گیری حسن روحانی از مقام ریاست‌جمهوری شد.
در این ویدئو احمدی نژاد می گوید:
امروز بطور مشخص می خواهم درباره دولت فعلی با مردم صحبت کنم.
دولت فعلی یعنی دولت یازدهم و دوازدهم بر یک سلسله مبانی نادرست و طراحی شده شکل گرفت.
شخص آقای روحانی می گفت انبارها خالی است، خزانه هم خالی ست، دولت هم بدهکار است!
خب حالا 5 سال گذشته است. اقتصاد که در آستانه متلاشی شدن است. اعتماد عمومی به کل سیستم به صفر نزدیک شده است. همین طور خلاف واقع تحویل ملت داده می شود!
هر سه این حرف ها از اساس خلاف واقع بود.
یک رکود 5 ساله را تا امروز بر کشور تحمیل کردند.
امتیازات داده شده و چیزی نصیب ملت نشده و 5 سال هم عقب افتادیم. آن ها یک بار دیگر هم مذاکره کرده بودند.
سوال این است که چه کسی مسئول این وضعیت است؟!
من سکوت کردم اولا به احترام رای مردم. ثانیا گفتیم بالاخره کشور مهمتر از ماست.
امروز من به صراحت می گویم که ملت کلا ناراضی است.
آقای روحانی مردم شما را قبول ندارند، با چه زبانی این را بگویند؟
ادامه حضور شما هم به ضرر ملت است و هم به ضرر خود شما.
آقای روحانی شما تمام حامیانتان، دو جناح سیاسی کشور و دو رئیس قوه دیگر، همه در این وضعیت شریک هستند.
باید رضایت ملت را جلب کنید. شاید بهترین راهش این باشد که دیگر ادامه ندهید

https://fararu.com/fa/news/370266/%D...A9%D9%86%D8%AF
صادقيان حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 11 August 2018   #15
ناقد
عضو ثابت

آن زمانی که احمدی نژاد قهر 11 روزه کرد فکر می کرد مردم به حمایت از او به خیابان ها می ریزند.
اما آب از آب تکان نخورد و بلکه بسیاری از طرفداران اصولگرای خود را از دست داد.
گویی دکتر الآن هم در همان توهمات بسر می برد، غافل از آن که آن ممه را خیلی وقت است لولو برده است!
پایگاه مردمی که ندارد هیچ، حکومت هم چشم دیدنش را ندارد و یک جورایی دارند او را تحمل می کند.
پریدن به دولت و روحانی هم شگردی است برای تحریک مخالفان دولت (اصولگرایان، دلواپسان و...).
اما حنایش برای حامیان دیروزش هم رنگی ندارد.
حتی نمی تواند برای رفقای گرمابه و گلستانش کاری بکند، رفقایی که در واقع جور او را کشیده و به زندان افتاده‌اند!
اشکالی ندارد، بگذارید خودنمایی کند.
جسارت و اعتماد به نفس بالا با خمیرمایه ای از توهماتی از جنس هاله نور و مدیریت جهان و بهترین و پاکترین دولت تاریخ و...، موجب می شود هر از گاهی خودی نشان دهد.
اما باید بداند که دوره او و تفکرات خرافی و مخربش دیرزمانی است به پایان رسیده است.
معدود طرفداران و شیفتگان او هم بهتر است هر چه زودتر این واقعیت تلخ را بپذیرند و با طناب پوسیده او به چاه نروند...
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
احمدینژاد, انتخابات, دکتر, رهبری, ریاستجمهوری, زنده باد بهار, سیّد, فتنه, محمود, مقام معظم

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو
ارزيابي اين گفتگو
ارزيابي اين گفتگو:

قوانين ارسال نوشته
شما می توانید سرنگار جدید ارسال کنید.
شما می توانید پاسخ ارسال کنید.
شما می توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 11:22AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه