بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Friday 30 December 2005   #31
zxcv
امیدوار به رحمت خدا

نشان zxcv

تاريخ ثبت نام: Oct 2005
پاسخ‌ها: 1,822
ج: ( هر شب فقط يك آيه ) !

بسم الله الرحمن الرحیم

ما تعبدون من دون الله الا اسماء سمیتموها انتم و آباوکم ما انزل الله سلطان ، ان الحکم الا لله امر تعبدوا الا ایاه ذلک الدین القیم و لکن اکثر الناس لا یعلمون (یوسف - 40)

آنچه را که بجای خدا پرستش می کنید اسامی و الفاظ پوچی هستند که خود و پدرانتان وضع کرده اید ! و دلیل وپشتوانه ای از جانب خدا ندارد ، قدرت و حکومت تنها شایسته خداست که امر فرمود : جز برای او عبادت نکنید ، این است ائین محکم پایدار ، اما بیشتر مردم به این حقیقت واقف نیستند .

یا الله

zxcv حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 30 December 2005   #32
abd
مهمان

تاريخ ثبت نام: Dec 2005
پاسخ‌ها: 10

و من آياته الليل و النهار و الشمس و القمر لا تسجدوا للشمس و لا للقمر و اسجدوالله الذي خلقهن ان كنتم اياه تعبدون
و از نشانه‏هاى او، شب و روز و خورشيد و ماه است; براى خورشيد و ماه سجده نكنيد،براى خدايى كه آفريننده آنهاست سجده كنيد اگر مى‏خواهيد او را بپرستيد!

این همه نقش نگاربردرایوان وجود
هرکه فکرت نکند نقش بود بردیوار
abd حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 31 December 2005   #33
ابوحامد
كاربر فوق بدليل ناديده گرفتن قوانين باشگاه با محدوديت نوشتاري مواجه است.

پاسخ‌ها: 282

ومن لم یحکم بما انزل الله فاولئک هم الکافرون

كسانيكه براساس ماانزل الله (كتاب آسماني) حكم نكنند كافرند
صدق الله ورسول
ابوحامد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 31 December 2005   #34
ابوحامد

ان الذین تدعون من دون الله عباد امثالکم فادعوهم فلیستجیبوا لکم ان کنتم صادقین
بدرستيكه آن كساني را كه غير از خدا مي خوانيد مخلوقاتي وبندگاني هستند مانند شما پس بخوانيد آنها را پس اجابت كنند شما را اگر راست مي گوييد!
صدق الله ورسول
قديمي Saturday 31 December 2005   #35
sareban
عضو ثابت

نشان sareban

تاريخ ثبت نام: Jul 2002
مكان: Iran
پاسخ‌ها: 1,863
ارسال پيام توسط Yahoo به sareban

نقل قول:
در اصل توسط abd نوشته شده است
و من آياته الليل و النهار و الشمس و القمر لا تسجدوا للشمس و لا للقمر و اسجدوالله الذي خلقهن ان كنتم اياه تعبدون

ألم تر إلى الذين أوتوا نصيبا من الكتاب يؤمنون بالجبت والطاغوت ويقولون للذين كفروا هؤلاء أهدى من الذين آمنوا سبيلا _ نساء 51

sareban حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 31 December 2005   #36
zxcv
امیدوار به رحمت خدا

نشان zxcv

بسم الله الرحمن الرحیم

قل انما انا بشر مثلکم یوحی الی انما الهکم اله واحد فاستقیموا الیه و استغفروه (سجده - 6)

بگو ؛ من بشری مثل شما بیشتر نیستم که به من وحی شده که خدای شما یکی است ، همه مستقیما به سوی او بروید و از او طلب یخشش کنید .

یا الله

1

آخرين ويرايش zxcv ، Sunday 1 January 2006 در 05:40PM.
قديمي Saturday 31 December 2005   #37
-آزاد-
عضو ثابت

نشان -آزاد-

پاسخ‌ها: 247

سلام بر دوستان عزیز
پیامبراسلام کسی است که جبرئیل خدمت گذار او و خانواده اش بوده است.
انشاء الله ما از کسانی نباشیم که به نقل قران در باره پیامبر خود این گونه می گویند:
سوره مومنون آیه 24 :
ما هذا الا بشر مثلکم یرید ان یتفضل علیکم
این شخص نیست مگر بشری همچون شما که می خواهد به شما برتری یابد!

بلکه پیامبر را آنگونه که خداوند و خودش به مومنان ( و نه به کفار و مشرکین ) معرفی کرده اند بشناسیم:

سوره بقره آیه 253:
تلک الرسل فضلنا بعضهم علی بعض منهم من کلم الله و رفع بعضهم درجات و اتینا عیسی ابن مریم البینات وایدناه بروح القدس
برخی از این پیامبران را بر برخی دیگر برتری دادیم. برخی از ایشان با خدا سخن گفته و بعضی مقامهای بلند یافتند و به عیسی فرزند مریم نشانه های روشن عطا کردیم و نیز او را با روح القدس یاری نمودیم.

سوره بقره آیه 47 :
یا بنی اسرائیل اذکروا نعمتی التی انعمت علیکم و انی فضلتکم علی العالمین
ای بنی اسرائیل بیاد آورید نعمتم را که به شما دادم و شما را ( به سبب بعثت پیامبران ) بر همه جهانیان برتری دادم.

سوره بقره آیات 129 و 130 :
ربنا وابعث فیهم رسولا منهم یتلوا علیهم آیاتک و یعلمهم تالکتاب والحکمه و یزکیهم انک انت العزیز الحکیم.
و من یرغب عن مله ابراهیم الا منئ سفه نفسه و لقد اصطفیناه فی الدنیا و انه فی الاخره لمن الصالحین
( ابراهیم می گوید) پروردگارا در میان ایشان پیامبری از خودشان مبعوث کن تا آیات تو را بر آنها بخواند و به ایشان کتاب و حکمت بیاموزد و ایشان را تزکیه کند که تو توانا و دانا هستی.

بجز افراد بی خرد کسی از آیین ابراهیم روی نمی گرداند. ما او را در دنیا برگزیدیم و او در آخرت از شایستگان است.
و من ذریته داود و سلیمان و ایوب و یوسف و موسی و هرون و کذلک نجزی المحسنین. و زکریا و یحیی عیسی و الیاس کل من الصالحین. و اسماعیل و الیسع و یونس و لوطا و کلا فضلنا علی العالمین و من آبائهم و ذریاتهم واجتبیناهم و هدیناهم الی صراط مستقیم.
و از اولاد او ( ابراهیم ) است داود و سلیمان و ایوب و موسی و هارون و اینگونه به نیکان پاداش می دهیم. و نیز ( از اولاد اوست ) زکریا و یحیی و یسع و یونس و لوط و همه اینها را بر جهانیان برتری دادیم. همینطور از پدرانشان و فرزندانشان و برادرانشان برگزیدیم و برتری دادیم و هدایت کردیم بسوی صراط مستقیم.

سوره اسراء آیه: 21
انظر کیف فضلنا بعضهم علی بعض و للاخره اکبر درجات و اکبر تفضیلا.
بنگر که چگونه عده ای از مردم را بر دیگران برتری دادیم و بدان که در آخرت برتری خلایق بر یکدیگر بسیار بیشتر و بالاتر است.

سوره اسراء آیه 55 :
و ربک اعلم بمن فی السموات و الارض و لقد فضلنا بعض النبیین علی بعض واتینا داود زبورا
پروردگار تو به کسانی که در آسمانها و زمین هستند ( همه مخلوقات ) داناتر است. به تحقیق که ما برخی از پیامبران را بر دیگران برتری دادیم و به داود کتاب زبور را عطا کردیم.
و لقد آتینا داود و سلیمان علما و قالا الحمد لله الذی فضلنا علی کثیر من عباده المومنین
همانا به داود و سلیمان علم و دانش عطا کردیم پس آندو گفتند ستایش و سپاس خایرا که ما را بر بسیاری از بندگان مومنش برتری داد.

سوره آل عمران آیه 73 :
قل ان الفضل بید الله یوتیه من یشاء
بگو برتری متعلق به خداوند است که به هر کس بخواهد می بخشد.

سوره سبا آیه 10 :
و لقد اتینا داود منا فضلا یا جبال اوبی معه و الطیر و النا له الحدید
همانا داود را از نزد خودمان برتری دادیم و کوهها و پرندگان را با او همصدا کردیم و آهن را در دست او نرم نمودیم.
و ما ارسلنا من رسول الا لیطاع باذن الله و لو انهم اذ ظلموا انفسهم جاوک فاستغفروا الله و استغفر لهم الرسول لوجدوا الله توابا رحیما.
فلا و ربک لا یومنون حتی یحکمونک فی ما شجر بینهم ثم لا یجدوا فی انفسهم حرجا مما قضیت و یسلموا تسلیما.
پیامبری را نفرستادیم مگر برای آنکه به خواست خدا مردم از او اطاعت کنند. اگر کسانی که به خودشان ستم کرده اند ( گناه کاران ) به تو رو آورند و تو ای پیامبر برایشان طلب آمرزش کنی خداوند را توبه پذیر و مهربان می یابند.
اینگونه که خیال می کنند نیست! به پروردگارت سوگند که اینان ایمان نیاورده اند مگر آنگاه که تو را در آنچه مورد اختلافشان است حاکم کنند و به آنچه فرمان دهی راضی شوند و در مقابل تو با جان و دل تسلیم شوند.

سوره نساء آیه : 54
ام یحسدون الناس علی ما اتاهم الله من فضله فقد آتینا آل ابراهیم الکتاب و الحکمه و آتیناهم ملکا عظیما
آیا به کسانی که خداوند به آنها فضیلت داده است حسادت می کنند به تحقیق که ما به آل ابراهیم کتاب و حکمت دادیم و به ایشان حکومتی بزرگ عطا کردیم

و انشاءالله از پیشوایانی پیروی نکنیم که در قیامت پیروانشان می گویند:
و قالت اخریهم لاولیهم فما کان لکم علینا من فضل فذوقوا العذاب بما کنتم تکسبون
و آنها که در عقب هستند به جلوداران و پیشوایان می گویند شما بر ما برتری نداشتید ( که همچون ما در دوزخ هستید ) پس بچشید عذاب را به سبب آنچه کردید.
به عبارت دیگر خلافت و امامت برای کسی که به دیگران برتری ندارد کلید ورود به جهنم است.

از پیروی ایشان به خداوند پناه می بریم.

-آزاد- حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از -آزاد- بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 31 December 2005   #38
ابوحامد

واذ قال الله یا عیسی ابن مریم اانت قلت للناس اتخذونی وامی الهین من دون الله قال سبحانک ما یکون لی ان اقول ما لیس لی بحق ...

هنگاميكه خدا گفت اي عيسي ابن مريم آيا تو بمردم گفتي من ومادرم را غير از خدا دواله بگيريد؟ عيسي گفت از من شايسته نيست كه آنچه حقم نيست بگويم..

صدق الله ورسول
قديمي Sunday 1 January 2006   #39
ابوحامد

قل اندعو من دون الله ما لا ینفعنا ولا یضرنا

بگو آيا بخوانيم غير از خدا(دون الله) را كه نه نفعي براي ما دارند ونه زياني بما مي رسانند

صدق الله ورسول
قديمي Sunday 1 January 2006   #40
-آزاد-
عضو ثابت

نشان -آزاد-

پاسخ‌ها: 247

توجه دوستان عزیز را به یکی دیگر از آیاتی که در قران وهابیون با جوهر نا مرئی نوشته شده است جلب می کنم!!

و ما ارسلنا من رسول الا لیطاع باذن الله و لو انهم اذ ظلموا انفسهم جاوک فاستغفروا الله و استغفر لهم الرسول لوجدوا الله توابا رحیما.
پیامبری را نفرستادیم مگر برای آنکه به خواست خدا مردم از او اطاعت کنند. اگر کسانی که به خودشان ستم کرده اند ( گناه کاران ) به تو رو آورند و تو ای پیامبر برایشان طلب آمرزش کنی خداوند را توبه پذیر و مهربان می یابند.

دقت کنید:

1-اگر خداوند نسبت به کسانی که از طریقی غیراز پیامبر و اهل بیت وارد شوند توبه پذیر و مهربان باشد این آیه بی معنی خواهد بود.

2- اگر مسلمانان بعد از زمان پیامبر نتوانند از طریق او، خداوند را بخوانند و توبه کنند باز هم این آیه بی معنی خواهد بود و خداوند در بین مسلمانان تبعیض روا داشته است!
-آزاد- حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 1 January 2006   #41
ابوحامد

استغفر لهم او لا تستغفر لهم ان تستغفر لهم سبعین مرة فلن یغفر الله لهم ذلک بانهم کفروا بالله ورسوله والله لا یهدی القوم الفاسقین

اي پيامبر تو برآنان آمرزش بكني يا نكني وهفتاد بار هم بر آنهااز خدا آمرزش بخواهي خدا هرگز آنان را نخواهد بخشيد زيرا آنها كافر شدند بخداورسول وخدا فاسقان را هرگز هدايت نخواهد كرد.
صدق الله ورسول
قديمي Sunday 1 January 2006   #42
sareban
عضو ثابت

نشان sareban

تاريخ ثبت نام: Jul 2002
مكان: Iran
پاسخ‌ها: 1,863
ارسال پيام توسط Yahoo به sareban

فلا و ربك لا يومنون حتي يحكموك في ما شجر بينهم ثم
لا يجدون في انفسهم حرجا مما قضيت و يسلموا تسليما
sareban حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 1 January 2006   #43
zxcv
امیدوار به رحمت خدا

نشان zxcv

بسم الله الرحمن الرحیم

قل انما بشر مثلکم یوحی الی انما الهکم اله واحد فمن کان یرجوا لقاء ربه فلیعمل عملا صالحا ولا یشرک بعباده احدا (کهف - 110)

بگو ؛ من عینا بشری مانند شما هستم که بمن وحی شده خدای شما یکی است ، هر کس امید و انتظار دیدار خدا را دارد باید کار نیک انجام دهد و کسی را در پرستش ، شریک خداوند قرار ندهد .

الله اکبر الله اکبر الله اکبر

یا الله

2

آخرين ويرايش zxcv ، Sunday 1 January 2006 در 05:42PM.
قديمي Sunday 1 January 2006   #44
ابوحامد

قل لا املک لنفسی نفعا ولا ضرا الا ما شاء الله ولو کنت اعلم الغیب لاستکثرت من الخیر وما مسنی السوء ان انا الا نذیر وبشیر لقوم یومنون

بگو مالك نيستم براي خودم نفعي ونه ضرري مگر آنچه خدا بخواهد واگر مي دانستم غيب را هر آينه خير بسياري مي اندوختم وبدي به من نمي رسيد نيستم من جز ترساننده وبشارت دهنده براي قومي كه ايمان بياورد
صدق الله ورسول
قديمي Sunday 1 January 2006   #45
ياور
مهمان

پاسخ‌ها: 573

يا الله

اللهم صل علي محمد و ال محمد

قل هو الله احد
يا الله
ياور حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 10:01PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه