بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Friday 3 April 2020   #1486
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 1,914
ج: ( هر شب فقط يك آيه ) !

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
اگر شرط ایمان و فهم قرآن به دانستن زبان عربی وترجمه است پس باید گفت مردم عربستان درایمان وفهم قرآن از همه برترن .

آیا چنین است ؟

وَلَوْ جَعَلْنَاهُ قُرْآنًا أَعْجَمِيًّا لَقَالُوا لَوْلَا فُصِّلَتْ آيَاتُهُ أَأَعْجَمِيٌّ وَعَرَبِيٌّ قُلْ هُوَ لِلَّذِينَ آمَنُوا هُدًى وَشِفَاءٌ وَالَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ فِي آذَانِهِمْ وَقْرٌ وَهُوَ عَلَيْهِمْ عَمًى أُولَئِكَ يُنَادَوْنَ مِنْ مَكَانٍ بَعِيدٍ ﴿۴۴﴾فصلت
هر گاه آن را قرآني عجمي قرار مي‏داديم حتما مي‏گفتند: چرا آياتش روشن نيست ؟ آيا قرآن عجمي از پيغمبري عربي درست است ؟ بگو: اين براي كساني كه ايمان آورده‏ اند هدايت و درمان است، ولي كساني كه ايمان نمي‏آورند گوشهايشان سنگين است، گوئي نابينا هستند و آن را نمي‏بينند، آنها همچون كساني هستند كه از راه دور صدا زده مي‏شوند. (۴۴)

برای کسایی که ایمان آورده اند هدایت و شفاء است .
ولی برای کسایی که ایمان نمی آورند گوشهایشان سنگین است گوئی نابینا هستند و آن را نمی بینند
نخیر اصلا اینگونه نیست چون قرآن میفرماید : قَالَتِ الْأَعْرَابُ آمَنَّا ۖ قُلْ لَمْ تُؤْمِنُوا وَلَٰكِنْ قُولُوا أَسْلَمْنَا وَلَمَّا يَدْخُلِ الْإِيمَانُ فِي قُلُوبِكُمْ ۖ وَإِنْ تُطِيعُوا اللَّهَ وَرَسُولَهُ لَا يَلِتْكُمْ مِنْ أَعْمَالِكُمْ شَيْئًا ۚ إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحِيمٌ ( البته بازهم این بحث ما نیست )
مشکل شما این است که خیلی کوته بینانه به مسائل نگاه میکنید همانند داعش !!!
من بقول شما عجم حداقل باید بدانم که قرآن از من چه خواسته وقتی نتوانم آن را بخوانم چگونه به مفهومش پی ببرم ؟
مثلا اگر کسی به زبان ماندارین ( چینی ) سخن بگوید عربی بلد نباشد گیر شخصی مثل شما بیافتد و قرآن را با فنونتان برایش از روی غرض معنی کنید که کلا از دین یک چیز دیگر میفهمد نه آن اسلامی که مد نظر قرآن است .
قرآن برای کسانی هدایت و درمان است که نصفش را دور نیاندازند و آن نصف دیگری که کاسبی آنها را رونق میدهد را سر لوحه قرار ندهند هدایت است نه برای تو !!!
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 3 April 2020   #1487
کنجکاو1
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 898

نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
نخیر اصلا اینگونه نیست چون قرآن میفرماید : قَالَتِ الْأَعْرَابُ آمَنَّا ۖ قُلْ لَمْ تُؤْمِنُوا وَلَٰكِنْ قُولُوا أَسْلَمْنَا وَلَمَّا يَدْخُلِ الْإِيمَانُ فِي قُلُوبِكُمْ ۖ وَإِنْ تُطِيعُوا اللَّهَ وَرَسُولَهُ لَا يَلِتْكُمْ مِنْ أَعْمَالِكُمْ شَيْئًا ۚ إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحِيمٌ ( البته بازهم این بحث ما نیست )
مشکل شما این است که خیلی کوته بینانه به مسائل نگاه میکنید همانند داعش !!!
من بقول شما عجم حداقل باید بدانم که قرآن از من چه خواسته وقتی نتوانم آن را بخوانم چگونه به مفهومش پی ببرم ؟
مثلا اگر کسی به زبان ماندارین ( چینی ) سخن بگوید عربی بلد نباشد گیر شخصی مثل شما بیافتد و قرآن را با فنونتان برایش از روی غرض معنی کنید که کلا از دین یک چیز دیگر میفهمد نه آن اسلامی که مد نظر قرآن است .
قرآن برای کسانی هدایت و درمان است که نصفش را دور نیاندازند و آن نصف دیگری که کاسبی آنها را رونق میدهد را سر لوحه قرار ندهند هدایت است نه برای تو !!!
وقتی به شما می گویم کافر به قرآن هستید و اگر بخواهید بادلیل ثابت می کنم بقبول نمی کنید.
خداوند دارند به شما می گویند نه من آن وقت می گویی چنین نیست ؟

پس بفرما معاذالله خداوند اشتباه می کنند که جنین آیه ای فرموده اند .

آن شخصی که زبانش چینی است وقتی عربی بلد نباشد زبان من راهم بلد نیست که بخواهد بفهمد چه می گویم

او می تواند به قرآنی مراجعه کند که بازبان چینی ترجمه شده است .

زمان عصر پیام رسانی با اسب وشتر که نیست زمان اینترنت و این همه امکانات است که به راحتی به هرترجمه ای که بخواهیم می توانیم دست پیدا کنیم و می توانیم به را حتی در باره هر آیه ای که بخواهیم تحقیق کنیم و بایک سرچ می توانیم آیات مشابه و کلمات مشابه را پیدا کنیم

شما شاید وقت این کارهارا ندئاشته باشید و به سخن دیگران اکتفاکنید ولی کسی که بدنبال حقیقت است درباره شنیده ها تحقیق می کند
چشم وگوش یسته نباید قرآن خواند باید به کلام خداوند بادقت توجه کرد تا بدانیم خداوند چه فرموده اند
مثل داعش نباشد چون روایت شنیده اند که فلان کس در جنگ چنین چنان می کرده و بعد تکه ای هم از آیه را برایشان بیاورند که این حکم الهی است و آنها هم همانند شما که تنها نگاهشان به قرآن نیست دست به جنایت بزنند اگر باور ندارید می توانید ببینید آتش زدن خلبان اردنی با استناد به حکم ابن تیمیه
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 4 April 2020   #1488
کنجکاو1
عضو ثابت

بَقِيَّتُ اللَّهِ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ وَمَا أَنَا عَلَيْكُمْ بِحَفِيظٍ ﴿۸۶﴾
اگر مؤمن باشيد باقيمانده [حلال] خدا براى شما بهتر است و من بر شما نگاهبان نيستم (۸۶)

قَالُوا يَا شُعَيْبُ أَصَلَاتُكَ تَأْمُرُكَ أَنْ نَتْرُكَ مَا يَعْبُدُ آبَاؤُنَا أَوْ أَنْ نَفْعَلَ فِي أَمْوَالِنَا مَا نَشَاءُ إِنَّكَ لَأَنْتَ الْحَلِيمُ الرَّشِيدُ ﴿۸۷﴾
گفتند اى شعيب آيا نماز تو به تو دستور مى‏ دهد كه آنچه را پدران ما مى ‏پرستيده‏ اند رها كنيم يا در اموال خود به ميل خود تصرف نكنيم راستى كه تو بردبار فرزانه‏ اى (۸۷)
قديمي Sunday 5 April 2020   #1489
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 21,451

وآنچه خدا باقی گذا شته برای بشریت خوب است وخیربَقِيَّتُ اللَّهِ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ اگه همه مدعیان نجات بشریت بتمرگند سرجای خود
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 5 April 2020   #1490
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

فَتَلَقَّى آدَمُ مِنْ رَبِّهِ كَلِماتٍ فَتابَ عَلَيْهِ إِنَّهُ هُوَ التَّوَّابُ الرَّحيمُ (37)سوره مبارکه بقره

معاني الأخبار ؛ النص ؛ ص125

باب معنى الكلمات التي تلقاها آدم من ربه‏ فَتابَ عَلَيْهِ‏
1- حَدَّثَنَا «2» عَلِيُّ بْنُ الْفَضْلِ بْنِ الْعَبَّاسِ الْبَغْدَادِيُّ قَالَ قَرَأْتُ عَلَى أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ سُلَيْمَانَ بْنِ الْحَارِثِ قَالَ حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ عَلِيِّ بْنِ خَلَفٍ الْعَطَّارُ قَالَ حَدَّثَنَا حُسَيْنٌ الْأَشْقَرُ قَالَ حَدَّثَنَا عَمْرُو بْنُ أَبِي الْمِقْدَامِ عَنْ أَبِيهِ عَنْ سَعِيدِ بْنِ جُبَيْرٍ عَنِ ابْنِ عَبَّاسٍ قَالَ: سَأَلْتُ النَّبِيَّ عَنِ الْكَلِمَاتِ الَّتِي تَلَقَّاهَا آدَمُ مِنْ رَبِّهِ‏ فَتابَ عَلَيْهِ‏ قَالَ سَأَلَهُ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ عَلِيٌّ وَ فَاطِمَةَ وَ الْحَسَنِ وَ الْحُسَيْنِ إِلَّا تُبْتَ عَلَيَّ فَتَابَ اللَّهُ عَلَيْهِ.

2- حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ مُوسَى بْنِ الْمُتَوَكِّلِ رَحِمَهُ اللَّهُ قَالَ حَدَّثَنِي مُحَمَّدُ بْنُ يَحْيَى عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدٍ عَنِ الْعَبَّاسِ بْنِ مَعْرُوفٍ عَنْ بَكْرِ بْنِ مُحَمَّدٍ قَالَ حَدَّثَنِي أَبُو سَعِيدٍ الْمَدَائِنِيٌّ يَرْفَعُهُ‏ فِي قَوْلِ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَ‏ فَتَلَقَّى آدَمُ مِنْ رَبِّهِ كَلِماتٍ‏ «3» قَالَ سَأَلَهُ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ عَلِيٌّ وَ فَاطِمَةَ وَ الْحَسَنِ وَ الْحُسَيْنِ علیهم السلام .
معاني الأخبار / ترجمه محمدى ؛ ج‏1 ؛ ص288

باب 61 كلماتى كه آدم از خداى خود فرا گرفت و بر اثر آن توبه آدم را پذيرفت‏

1- ابن عبّاس گويد: از پيامبر خدا صلى اللَّه عليه و آله پرسيدم كلماتى كه حضرت آدم‏

معاني الأخبار / ترجمه محمدى، ج‏1، ص: 289
از پروردگار خود دريافت نمود و بر اثر خواندن آن، خدا توبه ‏اش را پذيرفت چه بود؟ فرمود: از خدا چنين درخواست كرد «بار الها بحق محمّد و علىّ و فاطمه و حسن و حسين » توبه‏ام را قبول فرما، و ايزد متعال توبه او را پذيرفت.
2- أبو سعيد مدائنى مرفوعا در تفسير قول خداوند: فَتَلَقَّى آدَمُ مِنْ رَبِّهِ كَلِماتٍ‏ (پس به آدم كلماتى از پروردگارش رسيد- بقره: 37) گفت: خداوند را به حق محمّد و علىّ و فاطمه و حسن و حسين عليهم السلام خواند (كه توبه ‏اش را بپذيرد).

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Tuesday 7 April 2020   #1491
علوی

نشان علوی

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
وقتی به شما می گویم کافر به قرآن هستید و اگر بخواهید بادلیل ثابت می کنم بقبول نمی کنید.
خداوند دارند به شما می گویند نه من آن وقت می گویی چنین نیست ؟

پس بفرما معاذالله خداوند اشتباه می کنند که جنین آیه ای فرموده اند .

آن شخصی که زبانش چینی است وقتی عربی بلد نباشد زبان من راهم بلد نیست که بخواهد بفهمد چه می گویم

او می تواند به قرآنی مراجعه کند که بازبان چینی ترجمه شده است .
خداوند متعال هیچگاه اشتباه نمیکند و این با ذات ایشان در تضاد است . شما همان شخص چینی را تصور کنید که برای فهم و دقت و پیدا کردن معرفت نسبت به قرآن در تحقیق گیر شخصی همچون تو بیافتد . چه دینی به او نشان دهی نماز نخوان . اطاعت رسول الله نکن اولی الامر را نشناس و هزاران مدل دیگر از این مدل معرفت های متوهمانیتان را در مغز آن بیچاره که ساده است و به آدمی مثل تو اعتماد می کند جا بدهی و چه شود !!! دقیقا میشه مثل تو !!!
ولی اگر آن چینی کمی انسان زرنگ و باهوش باشد و بقول خودتان :
نقل قول:
زمان عصر پیام رسانی با اسب وشتر که نیست زمان اینترنت و این همه امکانات است که به راحتی به هرترجمه ای که بخواهیم می توانیم دست پیدا کنیم و می توانیم به را حتی در باره هر آیه ای که بخواهیم تحقیق کنیم و بایک سرچ می توانیم آیات مشابه و کلمات مشابه را پیدا کنیم
دوتا سرچ کوچیک انجام بدهد و چهارتا مطلب بخواند می فهمد آدمی مثل تو کیست و دین حق چیست و شما انسان إِنَّما یَفْتَرِی الْکَذِبَ الَّذِینَ لا یُؤْمِنُونَ بِآیاتِ اللَّهِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْکاذِبُون هستید و دیگر کاسبی شما جمع میشود و به شغل شریف سماغ فروشی می گروید .

نقل قول:
شما شاید وقت این کارهارا ندئاشته باشید و به سخن دیگران اکتفاکنید ولی کسی که بدنبال حقیقت است درباره شنیده ها تحقیق می کند
چشم وگوش یسته نباید قرآن خواند باید به کلام خداوند بادقت توجه کرد تا بدانیم خداوند چه فرموده اند
مثل داعش نباشد چون روایت شنیده اند که فلان کس در جنگ چنین چنان می کرده و بعد تکه ای هم از آیه را برایشان بیاورند که این حکم الهی است و آنها هم همانند شما که تنها نگاهشان به قرآن نیست دست به جنایت بزنند اگر باور ندارید می توانید ببینید آتش زدن خلبان اردنی با استناد به حکم ابن تیمیه
بنده شخصی هستم که بقول شما اصلا وقت خواندن قرآن ندارم ولی شما باعث شدید که چهارتا سرچ کوچک انجام بدم و الحمدالله بفهمم دین خداوند متعال توهم نیست و هرکسی قرآن می خواند آدم صالحی نیست دقیقا منظورم شما هستید .
البته باید خدمتتان عرض کنم تفکر داعش خلاف این است که تو توهم زنانه به آن فکر میکنی داعش بر این باور است که عِنْدَکمُ الْقُرْآنُ، حَسْبُنَا کتَابُ اللَّه و این دقیقا اعتقاد توست و جوری حرف نزن که نفهمیت را آشکارا داد زنی و همه ای مدل بازی های تو را خوب میشناسند وحنا دیگر رنگی ندارد .
اسم این تیمیه را آوردید که امام داعش و حیواناتی امثال داعش است و ایشان پیرو شخصی به نام احمد بن محمد بن حنبل بن هلال بن اسد بن ادریس بن عبدالله الشیبانی المروزی البغدادی یا همان شخصی که همه ی ما آن را به اسم احمد بن حنبل یا حنبلی میشناسیم است و ایشان یکی از مدافعان جمله حسبنا کتاب الله است و بنده خودم در کتب ایشان این حدیث را دیده ام حال از نام و اعتبار و عقبه او بگذریم !
ابن تیمیه ای که میگویی همان شخصی است که داعش را حمایت میکند و خودتان بسیار خوب گفتید که داعش زیر بلیط ابن تیمیه است و ایشان زیر بلیط حنبلی است و حنبلی از حمایت کنندگان جمله حسبنا کتاب الله بوده است .
اگر معنی جمله را دقت کنید یعنی کتاب خداوند متعال برای بشر کافی است و تو بسیار طرفدار و مدافع این جمله هستی و همیشه گفتی هدایت فقط قرآن .
از این همه جله بالا نتیجه میگیریم که :
اعتقاد عمر = اعتقاد حنبلی = اعتقاد این تیمیه = اعتقاد داعش = اعتقاد تو !!!
بیشتر از این نمیشود یک مطلب را گشود امیدوارم حداقل در این یک قلم مسئله را فهمیده باشی که گمان نکنم .
البته این را هم باید بگوییم که امثال تو و ابن تیمیه فقط و فقط شیعیان را به این دلیل میکشید که به زیارت قبور آل محمد یعنی اولی الامری که خداوند امامتشان را بر سندیت قرآن بنا نهاده است .
حال داعش منم یا تو ؟
خودتو به نفهمی نزن و هر اعتقادی داری مثل مرد ازش دفاع کن . نه هوچی گری !!!
یا فاطمه الزهرا

آخرين ويرايش علوی ، Tuesday 7 April 2020 در 03:57PM.
كاربران ذيل از علوی بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Tuesday 7 April 2020   #1492
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا مهدی و
سیمای مهدی موعود علیه‌السلام و در قرآن
به اعتراف اهل سنت(1⃣)

اولین آیه قرآنی که حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرج الشریف در هنگام ظهور،
تلاوت می‌کنند چیست؟

بقِيَّةُ اللّهِ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ..
(سوره هود آیه 86).
اگر با ايمان باشيد«بقية الله براي شما خير است.»

بقِيَّةُ اللّهِ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ ثم یقول انا بقیه الله و خلیفه و حجه علیکم فلا یسلم علیه احد الا قال السلام علیک یا بقیه الله فی الارض فاذا اجتمع عنده العقد عشره آلاف رجل فلا یبقی یهودی و لا نصرانی و لا احد ممن یعبد غیر الله تعالی الا آمن و صدق و تکون المله واحده مله الاسلام و کل ما کان فی الارض من معبود سوی الله تعالی تنزل علیه نار من السماء فتحرقه والله اعلم.

مؤمن بن حسن مؤمن الشبلنجي: نورالابصار، چاپ دارالجيل، بيروت، 1409 هـ، ص 349.

ترجمه:
چون (مهدي)و ظهور كند، كعبه را پايگاه خويش قرار مي دهد و 313 نفر از يارانش به او مي پيوندند،‌آنگاه در نخستين سخن اين آيه را تلاوت مي كند «بقية الله بهتر است براي شما اگر ايمان بياوريد، پس مي گويد: منم بقية الله و خليفة خدا و حجت او بر شما.»

یا مهدی و
قديمي Tuesday 7 April 2020   #1493
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا مهدی و
سیمای "مهدی موعود"سلام الله علیه وعجل الله تعالی فرجه الشریف در قرآن کریم (۱)

سوره بقره آیات 2⃣ و 3⃣:

ذلك الكِتابُ لا رَيبَ فيهِ هُدَيً لِلمُتَّقينَ - ألذّينَ يُؤمِنونَ بِالغَيبِ و يُقيمونَ الصّلوةَ وَ مِمّا رَزَقنا هُم يُنفِقونَ.

این کتاب که هیچ تردیدی در آن نیست , روشنگر راه پرهیزکاران است - آنانکه به غیب ایمان آورند و نماز را برپای دارند و از آنچه به ایشان داده ایم انفاق می کنند.

راوی میگوید :از امام صادق علیه السلام درباره آیات فوق پرسیدم , فرمود:

ألمُتَّقونَ شيعَةُ عَلِيٍ و الغَيبُ فَهُوَ الحُجَّةُ(الغائِبُ) و شاهِدُ ذلكَ قَولُهُ تَعالي : "وَ يَقولونَ لَولا اُنزِلَ عَليهِ آيةٌ مِن رَبِّهِ فَقُل إنَّما الغَيبُ لِلّهِ فَانتَظِروا إنّي مَعَكُم مِنَ المُنتَظِرينَ"

متقیان شیعیان علی (علیه السلام) هستند و غیب همان حجتِ (غایب) است ؛ و شاهد آن ، فرموده ی خدای تعالی است :"و (کافران) گویند چرا آیتی از پروردگارش بر او نازل نمی شود پس بگو همانا غیب مخصوص خداست , پس منتظر باشید که ما نیز از منتظران هستیم .(۱)"

کمال الدین و تمام النعمة ، ٣٤٠/٢
(١) : سوره يونس ، آيه ٢٠

کانال برهان و مروری بر آیات مهدوی …
یا صاحب الزمان و ادرکنی ولا تهلکنی

قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
قديمي Saturday 11 April 2020   #1494
کنجکاو1
عضو ثابت

وَيَعْبُدُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ مَا لَمْ يُنَزِّلْ بِهِ سُلْطَانًا وَمَا لَيْسَ لَهُمْ بِهِ عِلْمٌ وَمَا لِلظَّالِمِينَ مِنْ نَصِيرٍ ﴿۷۱﴾
و به جاى خدا چيزى را مى ‏پرستند كه بر [تاييد] آن حجتى نازل نكرده و بدان دانشى ندارند و براى ستمكاران ياورى نخواهد بود (۷۱)
قديمي Saturday 11 April 2020   #1495
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

قال الله عزوجل
مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیائ کمثل العنکبوت اتخذت بیتا وان اوهن البیوت لبیت العنکبوت لو کانوا یعلمون سوره مبارکه عنکبوت ایه شریفه41
نهی و ذم فرموده از اینکه من دون الله ولی وسرپرست باشد
در سوره مبارکه مائده ایه شریفه 55و56می فرمایند
قال الله عزوجل
انما ولیکم الله ورسوله والذین امنوا الذین یقیمون الصلاه ویوتون الزکاه وهم راکعون
ومن یتول الله ورسوله والذین امنوا فان حزب الله هم الغالبون
می فرماید ولی وسرپرست شما خدا وپیامبروکسانیکه ایمان اوردند واقامه صلاه می کنندودر حال رکوع زکات می دهند .وکسانی که ولایت وسرپرستی خدا ورسولش ومومنانی (چون علی بن ابی طالب )را بپذیرند حزب خدایند ویقینا حزب خدا غالب است ........
جمع این ایات چطوره حق تعالی در کلامش تناقض هست؟!
یا ایه سوره مبارکه عنکبوت نسخ شده؟
یا اطلاق ایه شریفه قید خورده ؟ یعنی مقید شده ؟
یا عمومیت ایه شریفه تخصیص خورده ؟ از باب عام وخاص ؟
یا مراد از من دون الله چیزی است غیر متفاهم عرف وهابیت؟
چون نمی شود نهی وذم بفرماید ازولی گرفتن دون الله ؛
مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیائ .
وحصرومدح بفرماید از ولایتش در ولایت خود ودر ولایت من دون الله (به تعبیر وهابیت )
دوستان وهابی مسلک بدون حاشیه رفتن جواب بفرمائید
بسم الله الرحمن الرحیم
من دون الله در آیه قرآن را چه معنا کنیم؟ در مقابل خدا؟ یا معنای دیگری؟
کلمه دون، اصل اینکه مقصود چیست، مشکلی نیست.
بهترین واژه ای که در فارسی معادلش باشد، مشکل ماست.
اگر می گوییم که پیامبر و ائمه دون الله هستند، پس آیه قران چه می فرمایند: انما یبایعونک تحت الشجره، انما یبایعون الله.
این آیه دارد می گوید کسانی که با تو بیعت کرده اند، یعنی منِ قرآن تو را قبول دارم که با تو مبایعه صورت گرفته است. نظیر و ما رمیت اذ رمیتَ
هر کس این را فهمید آنجا هم می فهمد که مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیاء کمثل العنکبوت
در آیه دیگر می فرماید: انما ولیکم الله و رسوله و الذین آمنوا ...
حالا
و رسوله و الذین آمنوا دون الله هستند یا هم الله هستند؟
اگر دون الله هستند، پس آیه عنکبوت را چه بگوییم؟
پس معلوم می شود آن دون الله یعنی کسانی که مسیرشان مسیر خدا نیست. یعنی اگر یبایعونه، یعنی یبایعون الله.
مثال
کسی می گوید هر کس دنبال کتابی برود غیر از قرآن به انحراف کشیده شده است و فردا جوابی ندارد.
فردا بهش خبر می دهند که یکی از افراد مستمع شما، هرچه کتاب تفسیر در خانه داشت، بیرون ریخته است! چرا چون شما گفتی!
جواب چیست؟
جوابش این است که این غیر قرآنی که گفتم یعنی کتابهایی که رویکردش غیر قرآنی باشد نه تفسیر و کتابهایی که جهت قرآنی دارد.
کلمه دون در این آیات شریفه در اوج فصاحت و بلاغت ادبیات عرب است.
این دون استعمال فلسفی ندارد. بلکه این دون یعنی دونیت حسی و گرایشی.
و من یتول الله و رسوله و الذین امنوا ... حزب الله.
حزب الله دون الله ام هو الله؟
اینجا جای بحث فلسفی نیست که بگویی حزب الله خداست یا غیر خداست.
هر کس در حزب خداست خدایی است و در فضای ادبیات عرب، خدائی ست. یعنی با او دوستی کنید با خدا دوستی کرده اید و با او دشمنی کنید، با خدا دشمنی کرده اید.
---http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?p=2177231#post2177231
یا علی جواب بفرمایند
http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=118531
قديمي Saturday 11 April 2020   #1496
کنجکاو1
عضو ثابت

وَإِذْ قَالَ اللَّهُ يَا عِيسَى ابْنَ مَرْيَمَ أَأَنْتَ قُلْتَ لِلنَّاسِ اتَّخِذُونِي وَأُمِّيَ إِلَهَيْنِ مِنْ دُونِ اللَّهِ قَالَ سُبْحَانَكَ مَا يَكُونُ لِي أَنْ أَقُولَ مَا لَيْسَ لِي بِحَقٍّ إِنْ كُنْتُ قُلْتُهُ فَقَدْ عَلِمْتَهُ تَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِي وَلَا أَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِكَ إِنَّكَ أَنْتَ عَلَّامُ الْغُيُوبِ ﴿۱۱۶﴾

و [ياد كن] هنگامى را كه خدا فرمود اى عيسى پسر مريم آيا تو به مردم گفتى من و مادرم را همچون دو خدا به جاى خداوند بپرستيد گفت منزهى تو مرا نزيبد كه [در باره خويشتن] چيزى را كه حق من نيست بگويم اگر آن را گفته بودم قطعا آن را مى‏ دانستى آنچه در نفس من است تو مى‏ دانى و آنچه در ذات توست من نمى‏ دانم چرا كه تو خود داناى رازهاى نهانى (۱۱۶)
قديمي Saturday 11 April 2020   #1497
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

در سوره مبارکه مائده ایه شریفه 55و56می فرمایند
قال الله عزوجل
انما ولیکم الله ورسوله والذین امنوا الذین یقیمون الصلاه ویوتون الزکاه وهم راکعون
ومن یتول الله ورسوله والذین امنوا فان حزب الله هم الغالبون
می فرماید ولی وسرپرست شما خدا وپیامبروکسانیکه ایمان اوردند واقامه صلاه می کنندودر حال رکوع زکات می دهند .وکسانی که ولایت وسرپرستی خدا ورسولش ومومنانی (چون علی بن ابی طالب )را بپذیرند حزب خدایند ویقینا حزب خدا غالب است ........
قديمي Sunday 12 April 2020   #1498
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا مهدی و
سیمای مهدی موعود علیه‌السلام ودر قرآن

به اعتراف اهل تسنن (2⃣)

بقِيَّةُ اللّهِ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ... سوره هود آیه 86 .

اگر با ايمان باشيد«بقية الله براي شما خير است.»

وعن أبي جعفر أيضا قال: المهدي و منا منصور بالرعب ...وصاح صايح من السماء بأن الحق معه ومع أتباعه فعند ذلك خروج قائمنا، فإذا خرج أسند ظهره إلى الكعبة واجتمع إليه ثلاث مائة وثلاثة عشر رجلا من أتباعه، فأول ما ينطق هذه الآية: (بقية الله خير لكم إن كنتم مؤمنين) ثم يقول: أنا بقية الله وخليفته وحجته عليكم، فلا يسلم مسلم عليه إلا قال: السلام عليك يا بقية الله في الأرض...

الفصول المهمة في معرفة الأئمة - ابن الصباغ مالكي - ج 1 ص 292 و 293

ترجمه:
از ابا جعفر(امام باقر) نقل شده است كه گفت مهدی و از ماست( اهل بيت) و خداوند او را با انداختن ترسش در دل دشمنان ياری می‌كند ... منادی از آسمان ندا مي دهد كه حق با او و اطرافيانش است.
در آن هنگام قيام كننده ما قيام می كند. پس وقتی ظهور كند به كعبه تكيه داده و سيصد وسيزده نفر همراه وی جمع می‌شوند. پس اولين چيزي كه می‌گويد اين آيه است:
(بقية الله خير لكم إن كنتم مؤمنين) سپس مي گويد اي مردم من بقية الله در زمين هستم وخليفه خداوند و حجت او بر شما .
پس هيچ كس به وی سلام نمی‌كند مگر اينكه می‌گويد سلام بر تو ای بقية الله.

اللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
یا مهدی و

قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
قديمي Monday 13 April 2020   #1499
علوی

نشان علوی

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا أَطِيعُوا اللَّهَ وَأَطِيعُوا الرَّسُولَ وَأُولِي الْأَمْرِ مِنْكُمْ ۖ فَإِنْ تَنَازَعْتُمْ فِي شَيْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللَّهِ وَالرَّسُولِ إِنْ كُنْتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ ۚ ذَٰلِكَ خَيْرٌ وَأَحْسَنُ تَأْوِيلًا

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! اطاعت کنید خدا را! و اطاعت کنید پیامبر خدا و اولو الأمر [= اوصیای پیامبر] را! و هرگاه در چیزی نزاع داشتید، آن را به خدا و پیامبر بازگردانید (و از آنها داوری بطلبید) اگر به خدا و روز رستاخیز ایمان دارید! این (کار) برای شما بهتر، و عاقبت و پایانش نیکوتر است.
یا فاطمه الزهرا
قديمي Wednesday 15 April 2020   #1500
کنجکاو1
عضو ثابت

وَقَالُوا لَنْ يَدْخُلَ الْجَنَّةَ إِلَّا مَنْ كَانَ هُودًا أَوْ نَصَارَى تِلْكَ أَمَانِيُّهُمْ قُلْ هَاتُوا بُرْهَانَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ صَادِقِينَ ﴿۱۱۱﴾
و گفتند هرگز كسى به بهشت درنيايد مگر آنكه يهودى يا ترسا باشد اين آرزوهاى [واهى] ايشان است بگو اگر راست مى‏ گوييد دليل خود را بياوريد (۱۱۱)
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 03:22PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه