بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Friday 3 April 2020   #1381
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 1,900
ج: انکار شرک

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
ببین شیر شیر نکن که بهانه ای بیش نیست برای فراراز ترجمه سحده .

شما فقط در ترجمه نوشتید سجده و مشخص نکردید کدام معنی سجده برای آیه است آنوقت چگونه می گویی شیر باشیر فرق دارد حالا ما از کجا بدانیم این سجده هایی که آیه به آن اشاره دارند باهم فرق دارند در صورتی که شما غیراز خود کلمه سجده هیچ معنی دیگری برای آن درنظر نگرفته اید

درضمن نگفتی چرا خوداوند به مومنان که جمع است اشاره دارند شما می گوئید منظور یک نفراست ؟

به قول معروف شما اول برادریتان ثابت کنید بعد ادعای ارث و میراث کنید
مثال شیر را زدم تا قشنگ شیر فهم شوی . بهانه دیگر چیست ؟ بسیار ساده و روان برایت توضیح داده ام حالا نمی خواهی قانع شوی اون دیگه مشکل من نیست .
نوشتار کلمات می تواند به یک شکل باشد ولی وقتی در جمله مورد نظر استفاده میشود معنی آن به صورت متفاوت باشد دیگر نمیدانم چگونه این قضیه را برایتان شرح بدهم شما که خودتان را به نفهمی زده اید زور بنده به نفهمیتان نمیرسد لطفا خودتان سعی کنید با این جمله به معنی مورد نظر بنده برسید .

خداوند به آن مومنانی ( اولی الامر بعد از رسول الله چند نفر هستند که بحث مورد نظر ما نیست ) که خودشان طبق آیه شریفه : وَجَعَلْنَاهُمْ أَئِمَّةً يَهْدُونَ بِأَمْرِنَا وَأَوْحَيْنَا إِلَيْهِمْ فِعْلَ الْخَيْرَاتِ وَإِقَامَ الصَّلَاةِ وَإِيتَاءَ الزَّكَاةِ ۖ وَكَانُوا لَنَا عَابِدِينَ اشاره دارد .
چون آن چند نفر را خداوند برای انجام هدایت و سرپرستی دین قرار داده است اگر یک نفر کاری از بین آنها انجام دهد یعنی همه آن کار را انجام داده اند .
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 3 April 2020   #1382
علوی

نشان علوی

نقل قول:
اگر حرفی میزنم مثل شما بدون دلیل نیست که فقط تهمت می زنید وبه من می گویید دشمن خدا ورسول و مسخره کننده قرآن ولی وقتی دلیل می خواهم دلیلی نیست که بیان کنید .

اگر حاضری بدون پرده جواب بدی مشخص می شود که من دروغ می گویم وشما به قرآن ایمان دارید وهرچه بگوید را باوردارید .

ویا نه به قرآن کافرید و آیات قرآن راباورنداری و انکار می کنی.

حاضری از همان قرآن به کفر ویا ایمانت بپردازیم ؟
کی من گفته ام خداوند شریک دارد ؟
کی گفته ام خداوند دوتاست ؟
کی گفته ام من وظیفه هدایت مردم را دارم مثل شما ؟
کی گفته ام آخرت وجود ندارد ؟
تنها دلیلی که شما من را دشمن خداوند متعال قرار دادید آن این است که به قرآن عمل کرده ام و اطاعت از رسول الله کرده ام . دقیقا شبیه به داعش و امثالهم .
یا فاطمه الزهرا
قديمي Friday 3 April 2020   #1383
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 21,444

نقل قول:
نقل قول:
اول :‌ كرارا هدف اين باشگاه را كه تشويق به گفتمان آرام و منطقي و دور از تنشها و تشنجهاي نامناسب است گوشزد كرده ايم .

دوم : در اين باشگاه استفاده از الفاظ غير مؤدبانه و ركيك ، كه فحاشي و هرزه گري را جايگزين گفتمان آرام مي كند مجاز نخواهد بود . دوستاني كه آن راه را مي‌پسندند مي‌توانند از سايتهاي مناسب آن روش استفاده كنند .

سوم : اختلاف نظر در ديدگاههاي سياسي و مذهبي يك امر منطقي و مقبول است ، و پرهيز از تشنج آفريني و عدم استفاده از الفاظ تشنج زا مي تواند نتايح يك گفتمان هدفمند را بيشتر بارور سازد .
نقل قول:
چهارم : دفاع از باورها يك حق است ، اما تعرض و هجوم غير مستدل به باورهاي ديگران يك حق مشروع نيست .

ببین این قوانین مال مسلمان کافر وهست اما مال منافق نیست

گفتگوهای بین کابر محترم Freedom1وکابر محترم hosyn
پست17
http://www.iranclubs.net/forums/show...=157488&page=2

نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است
... اما بشر چیزی جز همین شواهد و عقل نداره ...

hosyn

آیا خود عقل یکی از شواهد نیست؟
عقل خودش شاهدی است که تمام بشر در آن اشتراک دارند.
آیا خوراک عقل جز اطلاعات هست؟
آیا اطلاعات از سنخ ماده است یا انرژی یا هیچکدام؟
آیا اطلاعات از اصل عدم قطعیت پیروی میکند؟
آیا اصل عدم قطعیت از اصل عدم قطعیت پیروی میکند؟ (اصل عدم قطعیت هایزنبرگ که واقعی است نه معرفتی)
آیا حقائق ریاضی (مثلا قاعده فیثاغورث) که بالاترین وضوح را نزد بشر دارد، و از دلنشین‌ترین خوراک عقل است، از سنخ ماده است یا انرژی یا هیچکدام؟
http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=157564

ومنافق از کفار و......بدتر هست مثل بچه ادم دینت رو ابراز کن بعد بوهم خودت بران کریم اشکال کن یا تناقضا ت قران کریم رو بیاور و.................
والا منافقانه توهین به عقاید ملیاردها ملیارد مسلم ومومن جوابش همونی است که بنده بهت می دهم وجوابهای بنده یک بینهایتم انچه شما هستی هست

فهمیدی؟ یا دوبار خودت رو بزن به خریت
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Wednesday 15 April 2020 در 02:44PM.
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 3 April 2020   #1384
کنجکاو1
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 898

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته

ببین این قوانین مال مسلمان کافر وهست اما مال منافق نیست

گفتگوهای بین کابر محترم Freedom1وکابر محترم hosyn
پست17
http://www.iranclubs.net/forums/show...=157488&page=2

نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است
... اما بشر چیزی جز همین شواهد و عقل نداره ...

hosyn

آیا خود عقل یکی از شواهد نیست؟
عقل خودش شاهدی است که تمام بشر در آن اشتراک دارند.
آیا خوراک عقل جز اطلاعات هست؟
آیا اطلاعات از سنخ ماده است یا انرژی یا هیچکدام؟
آیا اطلاعات از اصل عدم قطعیت پیروی میکند؟
آیا اصل عدم قطعیت از اصل عدم قطعیت پیروی میکند؟ (اصل عدم قطعیت هایزنبرگ که واقعی است نه معرفتی)
آیا حقائق ریاضی (مثلا قاعده فیثاغورث) که بالاترین وضوح را نزد بشر دارد، و از دلنشین‌ترین خوراک عقل است، از سنخ ماده است یا انرژی یا هیچکدام؟
http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=157564

ومنافق از کفار و......بدتر هست مثل بچه ادم دینت رو ابراز کن بعد بوهم خودت بران کریم اشکال کن یا تناقضا ت قران کریم رو بیاور و.................
والا منافقانه توهین به عقاید ملیاردها ملیارد مسلم ومومن جوابش همونی است که بنده بهت می دهم وجوابهای بنده یک بینهایتم انچه شما هستی هست

فهمیدی؟ یا دوبار خودت رو بزن به خریت
ببخشید که اینو میگم جناب حسین به کجارسیده که چنین شخص بی ادب و فحاشی شده نواب ایشان ؟
این به این معنی است که جناب حسین راضیه به این کار که چنین شخصی نواب اوشده که فقط با بی ادبی و فحاشی می خواهد از سخنانش نقل قول کند
خود جناب حسین هم می داند کسی حاضر نیست با این شخص گفتگو کند پس با خیال راحت بدون اینکه کسی بتوان از گفتهایش ایراد بگیرد گوشه ای نشسته بدون اعتراضی کار اورا تائید می کند
بقول معرف سکوت نشانه رضایت است

آخرين ويرايش کنجکاو1 ، Friday 3 April 2020 در 07:41PM.
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 3 April 2020   #1385
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
کی من گفته ام خداوند شریک دارد ؟
کی گفته ام خداوند دوتاست ؟
کی گفته ام من وظیفه هدایت مردم را دارم مثل شما ؟
کی گفته ام آخرت وجود ندارد ؟
تنها دلیلی که شما من را دشمن خداوند متعال قرار دادید آن این است که به قرآن عمل کرده ام و اطاعت از رسول الله کرده ام . دقیقا شبیه به داعش و امثالهم .
ببخشید که از شما سوال پرسیدم .

وقتی شما توانایی ودرک یک پرسش را ندارید وآنرا طوری دیگر می فهمید دیگر چه می توان گفت ؟
کی من چنین سوالاتی پرسیدم که شما انکار می کنید ؟

یک باردیگر خوب به مطلب توجه کن ببین چه گفتم اگر هم نمی توانی بفهمی می توانی از کسی بپرس تا توضیح بدهد ولی بازهم بعید بنظر می رسد که متوجه شی
قديمي Friday 3 April 2020   #1386
علوی

نشان علوی

نقل قول:

وقتی شما توانایی ودرک یک پرسش را ندارید وآنرا طوری دیگر می فهمید دیگر چه می توان گفت ؟

یک باردیگر خوب به مطلب توجه کن ببین چه گفتم اگر هم نمی توانی بفهمی می توانی از کسی بپرس تا توضیح بدهد ولی بازهم بعید بنظر می رسد که متوجه شی
کلا از آن همه آیه و حرف فقط به این نتیجه رسیدی ؟!!
الحق والانصاف جانشین خوبی برای ZXwC هستی
هزاران سوال و هزاران جواب نداده و آخرش هم این سخن . توهم موحد بودن همین است .
نقل قول:
دوست عزیز ( از نظر شما دشمن عزیز ) تا الان شده آیه ای را بیاوری که معنی آن را دستکاری نکرده باشی ؟ یکم انصاف و شرف ملاک خوبی است و کجا ما حرف غیر قرآنی زدیم ؟ آیا از تورات و انجیل آیه آوردیم ؟ یا از کتب دیگر ؟ شما فقط می خواهی بگویی چیزی از پدرانتان شنیده اید و مطالعه ندارید و از این مدل حرف ها و خودتان را منجی و هادی مردم نشان دهی . گفتی که گفتم من خودم را هم ردیف رسول الله قرار نداده ام نشانت دادم نقل قول خودت و ..... . تا کی سفسطه و شانتاژ بخدا زشت است .
اصلا من کافر . من در زمینه مومن بودن هیچ ادعایی ندارم و اعتراف می کنم گنهکار هستم ولی تویی که خودت را هم ردیف پیامبر میکنی چرا به کتابی که از نظر خودت بشارت دهنده آن هستی عمل نمیکنی ؟
تو مسلمان چرا به آیات قرآنت عمل نمیکنی ؟
چرا نماز برپا نمیداری ؟
چرا تنها وسیله ای که از فساد و فحشا جلوگیری میکند را شرح نمیدهی ؟
اولی الامرت بعد از رسول الله که قرآن تو مسلمان به اشاره کرده کیست ؟
تمام این رفتارها و شانتاژها برای جواب ندادن این چند سوال است .
وقتی که تو اصرار داری از روی قرآن کفر من را ثابت کنی تنها نشان دهنده یک مسئله است و آن هم این است که بنده به شما فشار زیادی وارد کردم و شما می خواهی اول عقده گشایی کنی و ثانیا می خواهی توجه ها را از آن ایرادات و سوالات بی جواب پرت کنی به یک مسئاه دیگر من بچه نیستم و مثل شما هم نیستم که بخواهم بازی بچگانه انجام دهم و از آدمی مثل تو بازی نمی خورم .
شاید به اندازه موهای سرت امثال تو را دیده ام .
خیلی جالب است اصل حرفهای من را پاک میکنی و آن قسمتی که میشود با آن بحث را عوض کرد را نقل قول میگیری بازهم بازی نخ نما و به نفهمیدن زدن خودت !!!!
و

نقل قول:
مثال شیر را زدم تا قشنگ شیر فهم شوی . بهانه دیگر چیست ؟ بسیار ساده و روان برایت توضیح داده ام حالا نمی خواهی قانع شوی اون دیگه مشکل من نیست .
نوشتار کلمات می تواند به یک شکل باشد ولی وقتی در جمله مورد نظر استفاده میشود معنی آن به صورت متفاوت باشد دیگر نمیدانم چگونه این قضیه را برایتان شرح بدهم شما که خودتان را به نفهمی زده اید زور بنده به نفهمیتان نمیرسد لطفا خودتان سعی کنید با این جمله به معنی مورد نظر بنده برسید .

خداوند به آن مومنانی ( اولی الامر بعد از رسول الله چند نفر هستند که بحث مورد نظر ما نیست ) که خودشان طبق آیه شریفه : وَجَعَلْنَاهُمْ أَئِمَّةً يَهْدُونَ بِأَمْرِنَا وَأَوْحَيْنَا إِلَيْهِمْ فِعْلَ الْخَيْرَاتِ وَإِقَامَ الصَّلَاةِ وَإِيتَاءَ الزَّكَاةِ ۖ وَكَانُوا لَنَا عَابِدِينَ اشاره دارد .
چون آن چند نفر را خداوند برای انجام هدایت و سرپرستی دین قرار داده است اگر یک نفر کاری از بین آنها انجام دهد یعنی همه آن کار را انجام داده اند .
آخرین و بهترین روش هوچی گری است که شما استاد آن هستی !!!1
یا فاطمه الزهرا
قديمي Friday 3 April 2020   #1387
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
کلا از آن همه آیه و حرف فقط به این نتیجه رسیدی ؟!!
الحق والانصاف جانشین خوبی برای ZXwC هستی
هزاران سوال و هزاران جواب نداده و آخرش هم این سخن . توهم موحد بودن همین است .

و

آخرین و بهترین روش هوچی گری است که شما استاد آن هستی !!!1
جناب ZXwCکجا ما کجا ای کاشک ایشان بودن واز مطالب زیبایشان استفاده می کردیم
قديمي Friday 3 April 2020   #1388
علوی

نشان علوی

نقل قول:
جناب ZXwCکجا ما کجا ای کاشک ایشان بودن واز مطالب زیبایشان استفاده می کردیم
قطعا معلوم ایشان رو نمیشناسی
ZXCV درستشه نه ZXwC
ان شا الله با هم محشور شوید .
این هم از پاسخ های منطقی من باب سوالات و شبهات وارده
یا فاطمه الزهرا
كاربران ذيل از علوی بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 3 April 2020   #1389
علوی

نشان علوی

نقل قول:

باور کن مطالبت رو چندین بار خوندم و بهترین روش هوچی گری و فرار است .
شما استاد آن هستی !
یا فاطمه الزهرا
كاربران ذيل از علوی بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 3 April 2020   #1390
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
باور کن مطالبت رو چندین بار خوندم و بهترین روش هوچی گری و فرار است .
شما استاد آن هستی !
خوب بادقت توجه کن که چه گفت شای انشاالله متوجه شد

نقل قول:
اگر حرفی میزنم مثل شما بدون دلیل نیست که فقط تهمت می زنید وبه من می گویید دشمن خدا ورسول و مسخره کننده قرآن ولی وقتی دلیل می خواهم دلیلی نیست که بیان کنید .

اگر حاضری بدون پرده جواب بدی مشخص می شود که من دروغ می گویم وشما به قرآن ایمان دارید وهرچه بگوید را باوردارید .

ویا نه به قرآن کافرید و آیات قرآن راباورنداری و انکار می کنی.

حاضری از همان قرآن به کفر ویا ایمانت بپردازیم ؟
امیدوارم بارنگ آمیزی که کردم متوجه سوال شده باشی
قديمي Saturday 4 April 2020   #1391
کنجکاو1
عضو ثابت

قَالُوا يَا شُعَيْبُ أَصَلَاتُكَ تَأْمُرُكَ أَنْ نَتْرُكَ مَا يَعْبُدُ آبَاؤُنَا أَوْ أَنْ نَفْعَلَ فِي أَمْوَالِنَا مَا نَشَاءُ إِنَّكَ لَأَنْتَ الْحَلِيمُ الرَّشِيدُ ﴿۸۷﴾
گفتند: اي شعيب آيا نمازت تو را دستور مي‏دهد كه ما آنچه را پدرانمان مي‏پرستيدند ترك گوئيم ؟ و آنچه را مي‏خواهيم در اموالمان انجام ندهيم ؟ تو مرد بردبار و رشيدي هستي ؟ (۸۷)

قَالَ يَا قَوْمِ أَرَأَيْتُمْ إِنْ كُنْتُ عَلَى بَيِّنَةٍ مِنْ رَبِّي وَرَزَقَنِي مِنْهُ رِزْقًا حَسَنًا وَمَا أُرِيدُ أَنْ أُخَالِفَكُمْ إِلَى مَا أَنْهَاكُمْ عَنْهُ إِنْ أُرِيدُ إِلَّا الْإِصْلَاحَ مَا اسْتَطَعْتُ وَمَا تَوْفِيقِي إِلَّا بِاللَّهِ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَإِلَيْهِ أُنِيبُ ﴿۸۸﴾
گفت: اي قوم من! هر گاه من دليل آشكاري از پروردگارم داشته باشم و رزق خوبي بمن داده باشد (آيا مي‏توانم بر خلاف فرمان او رفتار كنم ؟) من هرگز نمي‏خواهم چيزي كه شما را از آن باز مي‏دارم خودم مرتكب شوم، من جز اصلاح تا آنجا كه توانائي دارم نمي‏خواهم، و توفيق من جز به خدا نيست، بر او توكل كردم و به سوي او باز گشتم. (۸۸)

نماز شعیب چگونه بوده است که به شعیب فرمان می داده که آنچه پدران آنها می پرستیدن ترک گویند و آنچه می خواهند در اموالشان انجام ندهند ؟

اصلا نماز شعیب چه ربطی به انها داشته است که آنچه را پدرانشان می پرستیدن ترک کنند ؟
قديمي Sunday 5 April 2020   #1392
کنجکاو1
عضو ثابت

عبدالعلی یه چیزی به اون قوم نادان بگو .بگو اخ الیهود منافق مزدور مابون زنیم .
از کی تا حالا نماز دستور میدهد ؟

جناب علوی شما هم یه چیزی به این قوم نادن بگو که می کویند نماز شعیب به آنها دستور می دهد .

البته اگر جناب حسین باشد که می گوید این آیه از متشابهات است و خیال خودش را راحت می کند چون دیگر کسی نمی تواند سوالی بپرسد ومنتظر جواب باشد چون می گوید فقط راسخون از آن آگاهی دارند

ازاینها گذشته من هم چیزی نمی گویم چون اگر بگویم می شوم دشمن خداوند و رسول و قرآن را تفسیر به رای کردم

اما باید کسی بگوید که نماز شعیب چگونه می تواند به قوم او دستور یدهد که این کارها را انجام ندهند ؟

قَالُوا يَا شُعَيْبُ أَصَلَاتُكَ تَأْمُرُكَ أَنْ نَتْرُكَ مَا يَعْبُدُ آبَاؤُنَا أَوْ أَنْ نَفْعَلَ فِي أَمْوَالِنَا مَا نَشَاءُ إِنَّكَ لَأَنْتَ الْحَلِيمُ الرَّشِيدُ ﴿۸۷﴾

گفتند: اي شعيب آيا نمازت تو را دستور مي‏دهد كه ما آنچه را پدرانمان مي‏پرستيدند ترك گوئيم ؟ و آنچه را مي‏خواهيم در اموالمان انجام ندهيم ؟ تو مرد بردبار و رشيدي هستي ؟ (۸۷)

آخرين ويرايش کنجکاو1 ، Sunday 5 April 2020 در 11:07PM.
قديمي Monday 6 April 2020   #1393
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

اخ الیهود نماز نشانه بندگی خداست وانها بر دین پدرشان بودند مثل شما اخوالیهود لذا این دین روکه می دیدند یه شاخصه اش نماز است لذا اینطور گفتند

اخ الیهود عزیز اگه می فرمود که قوم شعیب گفتن اعتقادت تو بخدا و...دستور می دهد که .......
باز مریضی مثل تو اخ الیهود که فی قلوبهم مرض فزادهم الله مرضا می گفت مگه اعتقاد بخدا دستور میده

مثل همیشه خودت رو بزن به نفهمی علاوه بر نفهمی ذاتی که داری
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Monday 6 April 2020   #1394
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
عبدالعلی یه چیزی به اون قوم نادان بگو .بگو اخ الیهود منافق مزدور مابون زنیم .
از کی تا حالا نماز دستور میدهد ؟

جناب علوی شما هم یه چیزی به این قوم نادن بگو که می کویند نماز شعیب به آنها دستور می دهد .

البته اگر جناب حسین باشد که می گوید این آیه از متشابهات است و خیال خودش را راحت می کند چون دیگر کسی نمی تواند سوالی بپرسد ومنتظر جواب باشد چون می گوید فقط راسخون از آن آگاهی دارند

ازاینها گذشته من هم چیزی نمی گویم چون اگر بگویم می شوم دشمن خداوند و رسول و قرآن را تفسیر به رای کردم

اما باید کسی بگوید که نماز شعیب چگونه می تواند به قوم او دستور یدهد که این کارها را انجام ندهند ؟

اخ الیهود نماز نشانه بندگی خداست وانها بر دین پدرشان بودند مثل شما اخوالیهود لذا این دین روکه می دیدند یه شاخصه اش نماز است لذا اینطور گفتند

اخ الیهود عزیز اگه می فرمود که قوم شعیب گفتن اعتقادت تو بخدا و...دستور می دهد که .......
باز مریضی مثل تو اخ الیهود که فی قلوبهم مرض فزادهم الله مرضا می گفت مگه اعتقاد بخدا دستور میده

مثل همیشه خودت رو بزن به نفهمی علاوه بر نفهمی ذاتی که داری
قديمي Tuesday 7 April 2020   #1395
علوی

نشان علوی

نقل قول:

قَالَ يَا قَوْمِ أَرَأَيْتُمْ إِنْ كُنْتُ عَلَى بَيِّنَةٍ مِنْ رَبِّي وَرَزَقَنِي مِنْهُ رِزْقًا حَسَنًا وَمَا أُرِيدُ أَنْ أُخَالِفَكُمْ إِلَى مَا أَنْهَاكُمْ عَنْهُ إِنْ أُرِيدُ إِلَّا الْإِصْلَاحَ مَا اسْتَطَعْتُ وَمَا تَوْفِيقِي إِلَّا بِاللَّهِ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَإِلَيْهِ أُنِيبُ ﴿۸۸﴾
گفت: اي قوم من! هر گاه من دليل آشكاري از پروردگارم داشته باشم و رزق خوبي بمن داده باشد (آيا مي‏توانم بر خلاف فرمان او رفتار كنم ؟) من هرگز نمي‏خواهم چيزي كه شما را از آن باز مي‏دارم خودم مرتكب شوم، من جز اصلاح تا آنجا كه توانائي دارم نمي‏خواهم، و توفيق من جز به خدا نيست، بر او توكل كردم و به سوي او باز گشتم. (۸۸)

نماز شعیب چگونه بوده است که به شعیب فرمان می داده که آنچه پدران آنها می پرستیدن ترک گویند و آنچه می خواهند در اموالشان انجام ندهند ؟

اصلا نماز شعیب چه ربطی به انها داشته است که آنچه را پدرانشان می پرستیدن ترک کنند ؟
خیلی زیبا آسمان را به ریسمان بافتی !!
با این آیه می خواهی نتیجه بگیری که حضرت شعیب باید بجای نماز قرآن میخوانده ؟
یا چیز دیگر ؟
اصلا معلوم هست چه میگویید ؟
اگر به دنبال منظور خاصی هستید بیشتر توضیح دهید اگر بدنبال فقط جوابی داده باشید که مردم حرفی نزنند ایرادی ندارد حرف شما قبول ( با اینکه معلوم چیه !!!)
یا فاطمه الزهرا
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:14AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه