بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي 4 هفته پيش   #31
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 21,349
ج: اتباع شیطان ودعوت بسوی خدا واصطلاح مسخره ؛ مدعو غیبی و....

پست115

نقل قول:
در اصل توسط Ahmad165 نوشته شده است
پناه مي برم به خدا از شيطن رانده شده
بنام خدا بخشنده مهربان

[27:62] امن يجيب المضطر اذا دعاه ويكشف السوء ويجعلكم خلفاء الارض اءله مع الله قليلا ما تذكرون

[27:62] کيست آن که وقتي درماندگان او را بخوانند، آنان را رهايي مي بخشد و بدبختي را برطرف مي سازد و شما را وارث زمين قرار مي دهد؟ آيا اله ديگري با خدا هست؟ شما به ندرت توجه مي کنيد.

خداست كه رهايي بخش درماندگان است نه انبياء و ائمه. اگر معتقد باشيم كه انبياء و ائمه نيزمي توانند بما مانند خدا كمك كنند آنها را اله هايي بغير از خدا قرارداده ايم. بنابراين در هنگام نيايش بايد فقط خدا را كه از رگ گردن بما نزديك تر است بخوانيم. فقط خداست كه از دروني ترين افكارما مطلع است و تنها خداست كه قادراست دريك آن دردهاي انبوهي از مردم را التيام بخشد. آيا خدا با آنهمه عظمت، محبت، و قدرت براي بنده اش كافي نيست؟ سبحانه و تعالي عما يشكرون.

hosyn
خدا لعنت کسانی را که غیر خدا را میخوانند، و اذا مرضت فهو یشفین، دکتر وسیله است، هو أضحک و أبکی، بر سر هر سفره بنشستم خدا رزاق بود، أخلق لکم من الطین کهیئة الطیر فأنفخ فیه فیکون طیرا باذن الله، انبئکم بما تاکلون و ما تدخرون فی بیوتکم، ابرئ الاکمه و الابرص باذن الله، و....

نمازخوان و سجده کننده پیشگاه الهی، جز خدا نمیشناسد، و به امر خدا و به باور دستور خود خدا توسل میکند به اولیای او که چیزی ندارند جز آنچه او به آنها داده است، و قرار میدهد لعنت خدا را بر کسی که به حکم خدا حکم نکند.
.
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 4 هفته پيش   #32
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست127

د
نقل قول:
ر اصل توسط فقط خدا نوشته شده است
یا الله

وَمَا یسْتَوِی الْأَحْیاءُ وَلَا الْأَمْوَاتُ إِنَّ اللَّهَ یسْمِعُ مَنْ یشَاءُ وَمَا أَنْتَ بِمُسْمِعٍ مَنْ فِی الْقُبُورِ»

اگر ما باشیم و همین یک ایه شما را بس است همین یک ایه!!

ایه فوق را چه حمل بر مجاز کنید و چه حمل بر حقیقت فرقی به حالتان نخواهد کرد و در هر صورت دال بر تعبیر ما مبنی بر عدم سماع خواهد بود

یا الله
hosyn

برادر گرامی، این ما را بس است یا شما را؟! مفهوم آیه به همین ظاهر که شما میگویید واضح است، میگوید: خدا به هر کس بخواهد مرده یا زنده میشنواند ولی تو نمیتوانی به آنها که در قبور هستند بشنوانی! یعنی دقیقا همین که متدینین میگویند، آنها نمیگویند صدای من به گوش گذاشته شده روی لحد در قبر میرسد! بلکه خدای سبحان صدای من را به گوش برزخی میت میرساند، عرض کردم ابن حجر عسقلانی میگوید: معنا ندارد به کسی که نمیشنود به ما در حدیث صحیح مسلم امر کنند که به او خطاب کرده سلام دهیم: السلام علیکم دار قوم مؤمنین انا ان شاء الله بکم لاحقون.

همچنین مؤید اینکه خدا به هر کس چه مرده و چه زنده میشنواند آیه دیگر است که صریحا میفرماید قرآن چنین خاصیتی دارد که میتوان با آن با مرده‌ها سخن گفت: لو ان قرآنا سیرت به الجبال او قطعت به الارض او کلّم به الموتی.

این تحلیل درون‌نگر نسبت به محدوده همین آیه، و اما با ملاحظه قبل و بعد آن که بحث دلنشین دیگری است.
.
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي 4 هفته پيش   #33
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست129
http://www.iranclubs.org/forums/show...=132142&page=3
نقل قول:
نقل قول:
در اصل توسط فقط خدا نوشته شده است
نکته ای که بنده را بسیار متعجب میکند ان است که چرا شیعیان سماع را نسبت میدهند به تمام اموات!!

hosyn
دوست عزیز، من هم بسیار تعجب میکنم که چرا آنچه مربوط به جمیع مسلمین بلکه ملیین است را به شیعه نسبت میدهید؟! این مفسر بزرگ سلفیین ابن کثیر است، خواهش میکنم با دقت عبارات او را بخوانید و قضاوت کنید:

تفسير ابن كثير ج3/ص439
يقول تعالى كما أنك ليس في قدرتك أن تسمع الأموات في أجداثها ولا تبلغ كلامك الصم الذين لا يسمعون وهم مع ذلك مدبرون عنك كذلك لا تقدر على هداية العميان عن الحق وردهم عن ضلالتهم بل ذلك إلى اللهفإنه تعالى بقدرته يسمع الأموات أصوات الأحياء إذا شاء ويهدي من يشاء ويضل من يشاء وليس ذلك لأحد سواه ولهذا قال تعالى إن تسمع إلا من يؤمن بآياتنا فهم مسلمون أي خاضعون مستجيبون مطيعون فأولئك هم الذين يسمعون الحق ويتبعونه وهذا حال المؤمنين والأول مثل الكافرين كما قال تعالى إنما يستجيب الذين يسمعون والموتى يبعثهم الله ثم إليه يرجعون وقد استدلت أم المؤمنين عائشة رضي الله عنها بهذه الآية إنك لا تسمع الموتى على توهيم عبد الله بن عمر في روايته مخاطبة النبي صلى الله عليه وسلم القتلى الذين ألقوا في قليب بدر بعد ثلاثة أيام ومعاتبته إياهم وتقريعه لهم حتى قال له عمر يا رسول الله ما تخاطب من قوم قد جيفوا فقال والذي نفسي بيده ما أنتم بأسمع لما أقول منهم ولكن لا يجيبون وتأولته عائشة على أنه قال إنهم الآن ليعلمون أن ما كنت أقول لهم حق وقال قتادة أحياهم الله له حتى سمعوا مقالته تقريعا وتوبيخا ونقمة والصحيح عند العلماء رواية عبد الله بن عمر لما لها من الشواهد على صحتها من وجوه كثيرة من أشهر ذلك ما رواه بن عبد البر مصححا له عن بن عباس مرفوعا ما من أحد يمر بقبر أخيه المسلم كان يعرفه في الدنيا فيسلم عليه إلا رد الله عليه روحه حتى يرد عليه السلام وثبت عنه صلى الله عليه وسلم لأمته إذا سلموا على أهل القبور أن يسلموا عليهم سلام من يخاطبونه فيقول المسلم السلام عليكم دار قوم مؤمنين وهذا خطاب لمن يسمع ويعقل ولولا هذا الخطاب لكانوا بمنزلة خطاب المعدوم والجماد والسلف مجمعون على هذا وقد تواترت الاثار عنهم بأن الميت يعرف بزيارة الحي له ويستبشر فروى بن أبي الدنيا في كتاب القبول عن عائشة رضي الله عنها قالت قال رسول الله صلى الله عليه وسلم ما من رجل يزور قبر أخيه ويجلس عنده إلا استأنس به ورد عليه حتى يقوم وروي عن أبي هريرة رضي الله عنه قال إذا مر الرجل بقبر يعرفه فسلم عليه رد عليه السلام وروى بن أبي الدنيا بإسناده عن رجل من آل عاصم الجحدري قال رأيت عاصما الجحدري في منامي بعد موته بسنتين فقلت أليس قد مت قال بلى قلت فأين أنت قال أنا والله في روضة من رياض الجنة أنا ونفر من أصحابي نجتمع كل ليلة جمعة وصبيحتها إلى بكر بن عبد الله المزني فنتلقى أخباركم قال قلت أجسامكم أم أرواحكم قال هيهات قد بليت الأجسام وإنما تتلاقى الأرواح قال قلت فهل تعلمون بزيارتنا إياكم قال نعلم بها عشية الجمعة ويوم الجمعة كله ويوم السبت إلى طلوع الشمس قال قلت فكيف ذلك دون الأيام كلها قال لفضل يوم الجمعة وعظمته قال وحدثنا محمد بن الحسين ثنا بكر بن محمد ثنا حسن القصاب قال كنت أغدو مع محمد بن واسع في كل غداة سبت حتى نأتي أهل الجبان فنقف على القبور فنسلم عليه وندعو لهم ثم ننصرف فقلت ذات يوم لو صيرت هذا اليوم يوم الإثنين قال بلغني أن الموتى يعلمون بزوارهم يوم الجمعة ويوما قبلها ويوما بعدها قال ثنا محمد ثنا عبد العزيز بن أبان قال ثنا سفيان الثوري قال بلغني عن الضحاك أنه قال من زار قبرا يوم السبت قبل طلوع الشمس علم الميت بزيارته فقيل له وكيف ذلك قال لمكان يوم الجمعة حدثنا خالد بن خداش ثنا جعفر بن سليمان عن أبي التياح يقول كان مطرف يغدو فإذا كان يوم الجمعة أدلج قال وسمعت أبا التياح يقول بلغنا أنه كان ينزل بغوطة فأقبل ليلة حتى إذا كان عند المقابر يقوم وهو على فرسه فرأى أهل القبور كل صاحب قبر جالسا على قبره فقالوا هذا مطرف يأتي الجمعة ويصلون عندكم يوم الجمعة قالوا نعم ونعلم ما يقول فيه الطير قلت وما يقولون قال يقولون سلام عليكم حدثني محمد بن الحسن ثنا يحيى بن أبي بكر ثنا الفضل بن الموفق بن خال سفيان بن عيينة قال لما مات أبي جزعت عليه جزعا شديدا فكنت آتي قبره في كل يوم ثم قصرت عن ذلك ما شاء الله ثم أني أتيته يوما فبينا أنا جالس عند القبر غلبتني عيناي فنمت فرأيت كأن قبر أبي قد انفرج وكأنه قاعد في قبره متوشح أكفانه عليه سحنة الموتى قال فكأني بكيت لما رأيته قال يا بني ما أبطأ بك عني قلت وإنك لتعلم بمجيئي قال ما جئت مرة إلا علمتها وقد كنت تأتيني فأسر بك ويسر من حولي بدعائك قال فكنت آتيه بعد ذلك كثيرا حدثني محمد حدثنا يحيى بن بسطام ثنا عثمان بن سويد الطفاوي قال وكانت أمه من العابدات وكان يقال لها راهبة قال لما احتضرت رفعت رأسها إلى السماء فقالت يا ذخري وذخيرتي من عليه اعتمادي في حياتي وبعد موتي لا تخذلني عند الموت ولا توحشني قال فماتت فكنت آتيها في كل جمعة فأدعو لها وأستغفر لها ولأهل القبور فرأيتها ذات يوم في منامي فقلت لها يا أمي كيف أنت قالت أي بني إن للموت لكربة شديدة وإني بحمد الله لفي برزخ محمود يفرش فيه الريحان ونتوسد السندس والإستبرق إلى يوم النشور فقلت لها ألك حاجة قالت نعم قلت وما هي قالت لا تدع ما كنت تصنع من زياراتنا والدعاء لنا فإني لأبشر بمجيئك يوم الجمعة إذا أقبلت من أهلك يقال لي يا راهبة هذا ابنك قد أقبل فأسر ويسر بذلك من حولي من الأموات حدثني محمد حدثنا محمد بن عبد العزيز بن سليمان حدثنا بشر بن منصور قال لما كان زمن الطاعون كان رجل يختلف إلى الجبان فيشهد الصلاة على الجنائز فإذا أمسى وقف على المقابر فقال آنس الله وحشتكم ورحم غربتكم وتجاوز عن مسيئكم وقبل حسناتكم لا يزيد على هؤلاء الكلمات قال فأمسيت ذات ليلة وانصرفت إلى أهلي ولم آت المقابر فأدعو كما كنت أدعو قال فبينا أنا نائم إذا بخلق قد جاءوني فقلت ما أنتم وما حاجتكم قالوا نحن أهل المقابر قلت وما حاجتكم قالوا إنك عودتنا منك هدية عند انصرافك إلى أهلك قلت وما هي قالوا الدعوات التي كنت تدعو بها قال قلت فإني أعود لذلك قال فما تركتها بعد وأبلغ من ذلك أن الميت يعلم بعمل الحي من أقاربه وإخوانه قال عبد الله بن المبارك حدثني ثور بن يزيد عن إبراهيم عن أيوب قال تعرض أعمال الأحياء على الموتى فإذا رأوا حسنا فرحوا واستبشروا وإن رأوا سوءا قالوا اللهم راجع به وذكر بن أبي الدنيا عن أحمد بن أبي الحواري قال ثنا محمد أخي قال دخل عباد بن عباد على إبراهيم بن صالح وهو على فلسطين فقال عظني قال بم أعظك أصلحك الله بلغني أن أعمال الأحياء تعرض على أقاربهم من الموتى فانظر ما يعرض على رسول الله صلى الله عليه وسلم من عملك فبكى إبراهيم حتى أخضل لحيته قال بن أبي الدنيا وحدثني محمد بن الحسين ثنى خالد بن عمرو الأموي ثنا صدقة بن سليمان الجعفري قال كانت لي شرة سمجة فمات أبي فتبت وندمت على ما فرطت ثم زللت أيما زلة فرأيت أبي في المنام فقال أي بني ما كان أشد فرحي بك وأعمالك تعرض علينا فنشبهها بأعمال الصالحين فلما كانت هذه المرة استحييت لذلك حياء شديدا فلا تخزني فيمن حولي من الأموات قال فكنت أسمعه بعد ذلك يقول في دعائه في السحر وكان جارا لي بالكوفة أسألك إيابة لا رجعة فيها ولا حور يا مصلح الصالحين ويا هادي المضلين ويا أرحم الراحمين وهذا بابا فيه آثار كثيرة عن الصحابة وكان بعض الأنصار من أقارب عبد الله بن رواحة يقول اللهم إني أعوذ بك من عمل أخزى به عند عبد الله بن رواحة كان يقول ذلك بعد أن استشهد عبد الله وقد شرع السلام على الموتى والسلام على من لم يشعر ولا يعلم بالمسلممحال وقد علم النبي صلى الله عليه وسلم أمته إذا رأوا القبور أن يقولوا سلام عليكم أهل الديار من المؤمنين وإنا إن شاء الله بكم لاحقون يرحم الله المستقدمين منا ومنكم والمستأخرين نسأل الله لنا ولكم العافية فهذا السلام والخطاب والنداء لموجود يسمع ويخاطب ويعقل ويرد وإن لم يسمع المسلم الرد والله أعلم

دوست گرامی آیا بی انصافی نیست با این کلمات واضح، بگوییم شیعیان چنین میگویند، ابن کثیر شاگرد ابن تیمیه است اما نمیتواند امر مورد اجماع سلف را انکار کند!

.
قديمي 4 هفته پيش   #34
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست129

نقل قول:
نقل قول:
در اصل توسط فقط خدا نوشته شده است
نکته ای که بنده را بسیار متعجب میکند ان است که چرا شیعیان سماع را نسبت میدهند به تمام اموات!!

hosyn
دوست عزیز، من هم بسیار تعجب میکنم که چرا آنچه مربوط به جمیع مسلمین بلکه ملیین است را به شیعه نسبت میدهید؟! این مفسر بزرگ سلفیین ابن کثیر است، خواهش میکنم با دقت عبارات او را بخوانید و قضاوت کنید:

تفسير ابن كثير ج3/ص439
يقول تعالى كما أنك ليس في قدرتك أن تسمع الأموات في أجداثها ولا تبلغ كلامك الصم الذين لا يسمعون وهم مع ذلك مدبرون عنك كذلك لا تقدر على هداية العميان عن الحق وردهم عن ضلالتهم بل ذلك إلى اللهفإنه تعالى بقدرته يسمع الأموات أصوات الأحياء إذا شاء ويهدي من يشاء ويضل من يشاء وليس ذلك لأحد سواه ولهذا قال تعالى إن تسمع إلا من يؤمن بآياتنا فهم مسلمون أي خاضعون مستجيبون مطيعون فأولئك هم الذين يسمعون الحق ويتبعونه وهذا حال المؤمنين والأول مثل الكافرين كما قال تعالى إنما يستجيب الذين يسمعون والموتى يبعثهم الله ثم إليه يرجعون وقد استدلت أم المؤمنين عائشة رضي الله عنها بهذه الآية إنك لا تسمع الموتى على توهيم عبد الله بن عمر في روايته مخاطبة النبي صلى الله عليه وسلم القتلى الذين ألقوا في قليب بدر بعد ثلاثة أيام ومعاتبته إياهم وتقريعه لهم حتى قال له عمر يا رسول الله ما تخاطب من قوم قد جيفوا فقال والذي نفسي بيده ما أنتم بأسمع لما أقول منهم ولكن لا يجيبون وتأولته عائشة على أنه قال إنهم الآن ليعلمون أن ما كنت أقول لهم حق وقال قتادة أحياهم الله له حتى سمعوا مقالته تقريعا وتوبيخا ونقمة والصحيح عند العلماء رواية عبد الله بن عمر لما لها من الشواهد على صحتها من وجوه كثيرة من أشهر ذلك ما رواه بن عبد البر مصححا له عن بن عباس مرفوعا ما من أحد يمر بقبر أخيه المسلم كان يعرفه في الدنيا فيسلم عليه إلا رد الله عليه روحه حتى يرد عليه السلام وثبت عنه صلى الله عليه وسلم لأمته إذا سلموا على أهل القبور أن يسلموا عليهم سلام من يخاطبونه فيقول المسلم السلام عليكم دار قوم مؤمنين وهذا خطاب لمن يسمع ويعقل ولولا هذا الخطاب لكانوا بمنزلة خطاب المعدوم والجماد والسلف مجمعون على هذا وقد تواترت الاثار عنهم بأن الميت يعرف بزيارة الحي له ويستبشر فروى بن أبي الدنيا في كتاب القبول عن عائشة رضي الله عنها قالت قال رسول الله صلى الله عليه وسلم ما من رجل يزور قبر أخيه ويجلس عنده إلا استأنس به ورد عليه حتى يقوم وروي عن أبي هريرة رضي الله عنه قال إذا مر الرجل بقبر يعرفه فسلم عليه رد عليه السلام وروى بن أبي الدنيا بإسناده عن رجل من آل عاصم الجحدري قال رأيت عاصما الجحدري في منامي بعد موته بسنتين فقلت أليس قد مت قال بلى قلت فأين أنت قال أنا والله في روضة من رياض الجنة أنا ونفر من أصحابي نجتمع كل ليلة جمعة وصبيحتها إلى بكر بن عبد الله المزني فنتلقى أخباركم قال قلت أجسامكم أم أرواحكم قال هيهات قد بليت الأجسام وإنما تتلاقى الأرواح قال قلت فهل تعلمون بزيارتنا إياكم قال نعلم بها عشية الجمعة ويوم الجمعة كله ويوم السبت إلى طلوع الشمس قال قلت فكيف ذلك دون الأيام كلها قال لفضل يوم الجمعة وعظمته قال وحدثنا محمد بن الحسين ثنا بكر بن محمد ثنا حسن القصاب قال كنت أغدو مع محمد بن واسع في كل غداة سبت حتى نأتي أهل الجبان فنقف على القبور فنسلم عليه وندعو لهم ثم ننصرف فقلت ذات يوم لو صيرت هذا اليوم يوم الإثنين قال بلغني أن الموتى يعلمون بزوارهم يوم الجمعة ويوما قبلها ويوما بعدها قال ثنا محمد ثنا عبد العزيز بن أبان قال ثنا سفيان الثوري قال بلغني عن الضحاك أنه قال من زار قبرا يوم السبت قبل طلوع الشمس علم الميت بزيارته فقيل له وكيف ذلك قال لمكان يوم الجمعة حدثنا خالد بن خداش ثنا جعفر بن سليمان عن أبي التياح يقول كان مطرف يغدو فإذا كان يوم الجمعة أدلج قال وسمعت أبا التياح يقول بلغنا أنه كان ينزل بغوطة فأقبل ليلة حتى إذا كان عند المقابر يقوم وهو على فرسه فرأى أهل القبور كل صاحب قبر جالسا على قبره فقالوا هذا مطرف يأتي الجمعة ويصلون عندكم يوم الجمعة قالوا نعم ونعلم ما يقول فيه الطير قلت وما يقولون قال يقولون سلام عليكم حدثني محمد بن الحسن ثنا يحيى بن أبي بكر ثنا الفضل بن الموفق بن خال سفيان بن عيينة قال لما مات أبي جزعت عليه جزعا شديدا فكنت آتي قبره في كل يوم ثم قصرت عن ذلك ما شاء الله ثم أني أتيته يوما فبينا أنا جالس عند القبر غلبتني عيناي فنمت فرأيت كأن قبر أبي قد انفرج وكأنه قاعد في قبره متوشح أكفانه عليه سحنة الموتى قال فكأني بكيت لما رأيته قال يا بني ما أبطأ بك عني قلت وإنك لتعلم بمجيئي قال ما جئت مرة إلا علمتها وقد كنت تأتيني فأسر بك ويسر من حولي بدعائك قال فكنت آتيه بعد ذلك كثيرا حدثني محمد حدثنا يحيى بن بسطام ثنا عثمان بن سويد الطفاوي قال وكانت أمه من العابدات وكان يقال لها راهبة قال لما احتضرت رفعت رأسها إلى السماء فقالت يا ذخري وذخيرتي من عليه اعتمادي في حياتي وبعد موتي لا تخذلني عند الموت ولا توحشني قال فماتت فكنت آتيها في كل جمعة فأدعو لها وأستغفر لها ولأهل القبور فرأيتها ذات يوم في منامي فقلت لها يا أمي كيف أنت قالت أي بني إن للموت لكربة شديدة وإني بحمد الله لفي برزخ محمود يفرش فيه الريحان ونتوسد السندس والإستبرق إلى يوم النشور فقلت لها ألك حاجة قالت نعم قلت وما هي قالت لا تدع ما كنت تصنع من زياراتنا والدعاء لنا فإني لأبشر بمجيئك يوم الجمعة إذا أقبلت من أهلك يقال لي يا راهبة هذا ابنك قد أقبل فأسر ويسر بذلك من حولي من الأموات حدثني محمد حدثنا محمد بن عبد العزيز بن سليمان حدثنا بشر بن منصور قال لما كان زمن الطاعون كان رجل يختلف إلى الجبان فيشهد الصلاة على الجنائز فإذا أمسى وقف على المقابر فقال آنس الله وحشتكم ورحم غربتكم وتجاوز عن مسيئكم وقبل حسناتكم لا يزيد على هؤلاء الكلمات قال فأمسيت ذات ليلة وانصرفت إلى أهلي ولم آت المقابر فأدعو كما كنت أدعو قال فبينا أنا نائم إذا بخلق قد جاءوني فقلت ما أنتم وما حاجتكم قالوا نحن أهل المقابر قلت وما حاجتكم قالوا إنك عودتنا منك هدية عند انصرافك إلى أهلك قلت وما هي قالوا الدعوات التي كنت تدعو بها قال قلت فإني أعود لذلك قال فما تركتها بعد وأبلغ من ذلك أن الميت يعلم بعمل الحي من أقاربه وإخوانه قال عبد الله بن المبارك حدثني ثور بن يزيد عن إبراهيم عن أيوب قال تعرض أعمال الأحياء على الموتى فإذا رأوا حسنا فرحوا واستبشروا وإن رأوا سوءا قالوا اللهم راجع به وذكر بن أبي الدنيا عن أحمد بن أبي الحواري قال ثنا محمد أخي قال دخل عباد بن عباد على إبراهيم بن صالح وهو على فلسطين فقال عظني قال بم أعظك أصلحك الله بلغني أن أعمال الأحياء تعرض على أقاربهم من الموتى فانظر ما يعرض على رسول الله صلى الله عليه وسلم من عملك فبكى إبراهيم حتى أخضل لحيته قال بن أبي الدنيا وحدثني محمد بن الحسين ثنى خالد بن عمرو الأموي ثنا صدقة بن سليمان الجعفري قال كانت لي شرة سمجة فمات أبي فتبت وندمت على ما فرطت ثم زللت أيما زلة فرأيت أبي في المنام فقال أي بني ما كان أشد فرحي بك وأعمالك تعرض علينا فنشبهها بأعمال الصالحين فلما كانت هذه المرة استحييت لذلك حياء شديدا فلا تخزني فيمن حولي من الأموات قال فكنت أسمعه بعد ذلك يقول في دعائه في السحر وكان جارا لي بالكوفة أسألك إيابة لا رجعة فيها ولا حور يا مصلح الصالحين ويا هادي المضلين ويا أرحم الراحمين وهذا بابا فيه آثار كثيرة عن الصحابة وكان بعض الأنصار من أقارب عبد الله بن رواحة يقول اللهم إني أعوذ بك من عمل أخزى به عند عبد الله بن رواحة كان يقول ذلك بعد أن استشهد عبد الله وقد شرع السلام على الموتى والسلام على من لم يشعر ولا يعلم بالمسلممحال وقد علم النبي صلى الله عليه وسلم أمته إذا رأوا القبور أن يقولوا سلام عليكم أهل الديار من المؤمنين وإنا إن شاء الله بكم لاحقون يرحم الله المستقدمين منا ومنكم والمستأخرين نسأل الله لنا ولكم العافية فهذا السلام والخطاب والنداء لموجود يسمع ويخاطب ويعقل ويرد وإن لم يسمع المسلم الرد والله أعلم

دوست گرامی آیا بی انصافی نیست با این کلمات واضح، بگوییم شیعیان چنین میگویند، ابن کثیر شاگرد ابن تیمیه است اما نمیتواند امر مورد اجماع سلف را انکار کند!

.
قديمي 4 هفته پيش   #35
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست132
:
نقل قول:
در اصل توسط asad38 نوشته شده است
از شيطان ملعون بخدا پناه مي برم
بنام خدا بخشنده مهربان

زماني كه افراد در دعاها ، بين خود و خدا واسطه قرار مي دهند، از آن به بعد در نظر آنان ،واسطه ها مهربانتر از خدا خواهند بود. اين بزرگترين ضرري است كه شفيع گرفتن ايجاد مي كند. ارتباط افراد با خدا قطع ميشود. در حالي كه تمام امورات زندگي ما به دست آن يكتاي مهربان صورت مي پذيرد. به همين خاطر خدا بارها گوشزد مي كند كه ادعوني استجب لكم ، خدا از رگ گردن به ما نزديكتر است. خدا بين انسان و قلب او قرار مي گيرد (يحول الله بين المرء و قلبه) ، يعني خدا از خود ما به ما نزديكتر است.
آن كه از خود ما به ما نزديكتر است ، تمام امورات ما را مي چرخاند. پس فقط او شايسته خواندن و دعاكردن است.
hosyn

دوست عزیز، وقتی کسی پی در پی به دنبال استاد مهربانی برود، و مرتب دستش را دراز کند و گوشه لباس یا عبا یا کت او را بگیرد و التماس کند استاد عزیزم من شما را رها نمیکنم، آیا محبت او به کت و عبا و لباس استاد بیشتر از استاد میشود؟! و احساس میکند لباس استاد مهربانتر از خود استاد است؟! چرا از فطریات تمام بشر فاصله میگیرید؟!

وقتی کسی اسماء حسنای الهی را مرتب بر زبان میراند محبت او به این الفاظ بیشتر از خدا میشود؟!

قديمي 3 هفته پيش   #36
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست133
ج: دعوت به سوي خدا

نقل قول:
از شيطان ملعون بخدا پناه مي برم
بنام خدا بخشنده مهربان

زماني كه مردم براي تدبير دعاها و درخواستهاي خويش بجاي خدا به امامان رجوع كنند، در اين حالت آنها الهه هايي ميشوند در كنار خدا. در حاليكه امامان دعاهاي خويش را در زمان زنده بودنشان از خدا طلب مي كردند.
چرا توجه نمي كنيد، اين مشكل تمام مردم در طول تاريخ بوده است؟ چرا خودتان را بدبخت مي كنيد؟
شفيع گرفتن و واسطه گرفتن در دعاها، يكي از بزرگترين مشكلات تاريخ بوده است و متاسفانه هست.
ما صلاح شما را مي خواهيم.
hosyn

دوست گرامی، شما چگونه صلاح ما را میخواهید که این بنده عاجز خدا سه بار انگشتانم پشت سر هم تایپ کرد (خواهش میکنم خواهش میکنم خواهش میکنم) مدرک این دروغ بزرگ استراتژیک علیه یکی از مسلم‌ترین حکم و عقیده تمام مسلمین را ذکر کنید و شما بسنده کردید: من اطمینان دارم!!

مجددا خواهش میکنم مدرک اطمینان خود را بگویید.

این که دیگر شیعه نیست، صحیح بخاری اهل سنت است که تالی تلو قرآن میدانند، و این خلیفه عمر بن الخطاب است میگوید کنا اذا اجدبنا نتوسل بنبیک، یعیی خدایا وقتی باران نمیآمد ما متوسل به پیامبر تو میشدیم! چرا حضرت نهی نمیکردند؟! چرا او در زمان خلافتش دوباره این را نقل میکند؟! چرا تمام مسلمین دست به دست و سینه به سینه تا امروز قرن پانزدهم آن را به دست ما رساندند؟!

شما برای مبارزه با پیامبر است که صلاح ما را میخواهید نه اینکه دلتان برای خدای مهربان سوخته باشد

قديمي 2 هفته پيش   #37
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 134
http://www.iranclubs.org/forums/show...90#post2177590
نقل قول:
از شیطان رانده شده بخدا پناه میبرم
بنام خدا بخشنده مهربان
در ادامه بعضی نکات را که مطرح شده است را روشن می نمایم و دلایل خودم را عرض می کنم.

. آنها از پیامبر ابراهیم و صالحینی مثل هبل و لات و عزی مجسمه هایی درست کرده بودند و فکر می کردند که با توسل به آنها، خود را به خدا نزديكتر ميكنند (آیات 39:3 و 46:28 ).

عبدالعلی69
عضو ثابت
جناب دعوت

حال ظاهر ی شما هم خرابه ایه شریفه 3سوره مبارکه زمر 39وایه شریفه 28 سوره مبارکه احقاف 46ادرسی که دادی کجاش حرف از ابراهیم ولات وعزی امده
لذا ادرس الکی می دی
شاید هم قران ج2 پاچاپ فهد هست
بقیه ادرس ایات رو تطبیق نکردم مشت نمونه خروار ه

10:28) . بزرگترین مجسمه داخل خانه کعبه، مجسمه پیامبر ابراهیم بود .

آدرس این مطلب هم کجاست
بنویس الکی مثلا 3/8 و6/9 کی به کی ؟
قتل الخراصون

قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
قديمي 2 هفته پيش   #38
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 137
http://www.iranclubs.org/forums/show...127640&page=10

نقل قول:
از شيطان رانده شده بخدا پناه مي برم
بنام خدا بخشنده مهربان

اگر كسي كه مي خوانيد، حرفهاي شما را نشود و از دعاي شما بي خبر باشد، آيا كار بيهوده اي انجام نداده ايد. چرا مستقيم خدا را نخوانيم در حالي كه او خودش دستور به مستقيم خواندن خود داده است.
ادعوني استجب لكم

واسطه قرار دادن باعث ميشود كه يكي خودش را عبدالعلي (بنده علي) بنامد. آيا شايسته است كه كسي خود را بنده غير خدا بنامد. ابولهب كه در سوره لهب ذكر شده است، اسم واقعي او عبدالعزي بوده است. عبدالعزي يعني بنده عزي (بت داخل خانه كعبه).

واسطه گرفتن ، باعث ميشود كه دايه مهربانتر از مادر شود.
لطفا از اهل سنت و ابن تيميه و صحيح بخاري و صحيح x , y براي ما دليل نياوريد. زيرا ما عضو هيچ فرقه اي نيستيم و از هر چه فرقه و فرقه گرائيه متنفريم.

عبدالعلی69

جناب دانا ایات قران کریم رو بدروغ آدرس می دی
بدروغ درباب مجسمه حضرت ابراهیم خلیل الرحمن علی نبینا وآله وعلیه السلام حرف می زنی
جناب دانا سوره مبارکه نور ایه شریفه 32
وانکحواالایامی منکم والصالحین من عبادکم وامائکم .......
دانا هر گردی گردو نیست عبد اینجا به معنی غلام است عبدالعلی یعنی غلامعلی
جوجه دانا برای توننوشتم چون هم نمی فهمی وهم خودرا به نفهمی زده ای
صم بکم عمی فهم لا یرجعون

در شرح ابن ابی الحدید این لقب رو جناب عمر به جناب ابی بکرداده به مغیره گفت احمیق تیم یا بنی تیم برمن مقدم شد در خلافت

قديمي 2 هفته پيش   #39
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست145

نقل قول:
در اصل توسط erfan62 نوشته شده است
سلام

حسین جان ! از این لینت کلامی که دارید و صبری که در مباحثتان با مخالفین از خود نشان میدهید نهایت تشکر را دارم .

چه بسا که در این راه برخی معاندین شما را از ادامه راه مایوس کنند ولی توکل و استعانت از خداست که اّقدام شما را مستحکمتر میکند .

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اسْتَعِينُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ.
hosyn
سلام علیکم

من هم از این نظر لطف شما متشکرم، و دعا میکنیم: الهی چنان کن سرانجام کار -- توخوشنود باشی و ما رستگار.

نقل قول:
بله ، سیاق آیات مفهوم مورد نظر را نشان میدهد ، شما قبل و بعد آیه مورد نظر را توجه کنید میبینید که از دعوت به سوی خدا و شک به این دعوت سخن گفته میشه :

وَإِنَّا لَفِي شَكٍّ مِمَّا تَدْعُونَنَا إِلَيْهِ مُرِيبٍ ( 9 ) قَالَتْ رُسُلُهُمْ أَفِي اللّهِ شَكٌّ فَاطِرِ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ يَدْعُوكُمْ لِيَغْفِرَ لَكُم مِّن ذُنُوبِكُمْ وَيُؤَخِّرَكُمْ إِلَى أَجَلٍ مُّسَـمًّى ...

اصلا صحبت از انکار یا اثبات وجود خدا نیست ، توجه میفرمایید ؟

مثال پادشاهی که دستوری را بدست فرستاده ای میدهد و او را بسوی قریه ای میفرستد ، مردم در بادی امر نسبت به اصالت فرستاده و دستوری که آورده شک دارند ، میگویند که ما نسبت به این پیام در شک و تردید هستیم لذا این دستور را اجرا نمیکنیم ، فرستاده میگوید که آیا در مورد پادشاهتان که ملک و فرمانروایتان است به تردید افتاده اید که شما را دستوری دهد ، دستوری که اجرای آن به نفع و صلاح شماست ؟
hosyn
یعنی میفرمایید اینقدر منطق قرآن سست است؟! یا مثلا جواب دیپلماتیک میدهد؟! آخر خود شما میگویید: مردم نسبت به اصالت فرستاده و دستوری که آورده شک دارند ، میگویند که ما نسبت به این پیام در شک و تردید هستیم، اما چه جوابی میشنوند؟ فرستاده میگوید که آیا در مورد پادشاهتان که ملک و فرمانروایتان است به تردید افتاده اید که شما را دستوری دهد ، این جوابی است که منطقا شک آنها را برطرف نمیکند، چون اساسا در محتوای این جواب که شک نداشتند! شک آنها به تعبیر شما در اصالت فرستاده و دستور منتسب به پادشاه بود، و این جواب، به هیچ وجه حل شبهه نخواهد کرد.

نقل قول:
- آیه زیر که از دعای والدینی بدرگاه خدا که خواستار فرزندی صالح هستند پرده برمیدارد که چگونه پس از اجابت دعایشان این لطف خدا فراموش میشه و اسباب و وسیله ها دخالت داده شده و شریک خدا میشوند :

هُوَ الَّذِي‌خَلَقَكُمْ مِنْ نَفْسٍ وَاحِدَةٍ وَ جَعَلَ مِنْهَا زَوْجَهَا لِيَسْكُنَ إِلَيْهَا فَلَمَّا تَغَشَّئ'هَا حَمَلَتْ حَمْلًا خَفِيفًا فَمَرَّتْ بِهِ فَلَمَّا أَثْقَلَتْ دَعَوَا اللَّهَ رَبَّهُمَا لَئِنْ ءَاتَيْتَنَا صَالِحًا لَنَكُونَنَّ مِنَ الشَّاكِرِينَ فَلَمَّا ءَاتَئ'هُمَا صَالِحًا جَعَلَا لَهُ شُرَكَاءَ فِيَما ءَاتَئ'هُمَا فَتَعَالَي‌اللَّهُ عَمَّا يُشْرِكُونَ
...
hosyn
أحسنت! این آیه شریفه جوابی برای این تاپیک دوستمان است، با اینکه صریحا آیه میفرماید فقط خدا را خواندند اما باز مآل امر آنها و استجابت دعای آنها به شرک انجامید! پس مسأله شرک، رمز دیگری دارد که خشکاندن ریشه آن، راه و رسم خود را دارد، و در نفی قبور و قبوریین اثبات آن است.

نقل قول:
یعنی میفرمایید پس از اسلام دیگر شیطان در بند هستش و دیگه نمیتونه شرک رو که اساس دعوت پیامبران بر نفی آن هستش ترویج کنه ؟!

اسلام ، تنها دین ما مسلمانان شناسنامه ای نیست ، بلکه تمامی مخلوقات خدا تسلیم خدایند أَفَغَيْرَ دِينِ اللّهِ يَبْغُونَ وَلَهُ أَسْلَمَ مَن فِي السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ طَوْعًا وَكَرْهًا وَإِلَيْهِ يُرْجَعُونَ

دین تمامی پیامبران اسلام بوده که با توجه به اقتضای زمانی و مکانی از بدنه آن توسط خداوند شاخه هایی به نام شریعت بر تمامی پیامبران تشریع شده است شَرَعَ لَكُم مِّنَ الدِّينِ مَا وَصَّى بِهِ نُوحًا وَالَّذِي أَوْحَيْنَا إِلَيْكَ وَمَا وَصَّيْنَا بِهِ إِبْرَاهِيمَ وَمُوسَى وَعِيسَى أَنْ أَقِيمُوا الدِّينَ وَلَا تَتَفَرَّقُوا فِيهِ كَبُرَ عَلَى الْمُشْرِكِينَ مَا تَدْعُوهُمْ إِلَيْهِ
hosyn
هرگز چنین عرض نکردم، شیطان بسیار قوی به کار خود در امت اسلامیة مشغول است و از هیچ کوششی دریغ نمیکند! قسم خورده فبعزتک لاغوینهم اجمعین الا عبادک منهم المخلَصین، (به فتح لام نه کسر آن!!) ، و همچنین دین اسلام دین حضرت آدم تا خاتم علیهم السلام است، لا تموتن الا و انتم مسلمون مال چه زمانی است؟! هو سماکم المسلمین من قبل، ربط اول و آخر را بیان میکند.

اما عرض من، توجه به مسأله ختم نبوت در کنار این مسائل بود، یعنی ظهور اسلام در ختمی مرتبت به گونه‌ای است که اصل عدم نیاز به ارسال پیامبر جدید تامین شده است، چرا؟ چون ختم نبوت به ما میفهماند که نگاشت ظاهر بر باطن تکمیل شده است، یعنی ظاهر دین و شرع اسلام به گونه ترسیم شده که پویش نقطه به نقطه رفع شرک خفی را ضمانت میکند، و این نکته را میتوان از تحلیل مؤلفه‌های یک فرهنگ به دست آورد بشروطها.

در نظر جلیل بعض خصیصه‌ها به چشم نمیآید اما هنگام نظر دقیق خود را مینمایاند، در عربستان مدتی به زعم همسوئی، کتابهای سید قطب را تدریس کردند، اما پس از مدتی فهمیدند توحید سید قطب با توحید ابن عبد الوهاب دو نگاه به توحید است! و همه را برچیدند!

و جالب است که هیچکدام مستجمع تمام شئونات توحید اسلام نیست، صاحب شرع اسلام خوب بلد بوده چه کند! چون شریعتش آخرین شریعت است! ببینید در این آدرسی که دوستمان داده مجبور شده دست در نماز مسلمین ببرد! میگوید اگر در نماز نام پیامبر ببرید یعنی و اشهد ان محمدا عبده و رسوله بگویید یا اللهم صل علی محمد بگویید یا السلام علیک ایها النبی بگویید نمازتان باطل است چون تنها شهادتي كه خدا در قرآن آورده است شهادت به وحدانيت خود اوست! و حاصل کلام او این است که بعد از سر برداشتن از سجده دوم بگو: اشهد ان لا اله الاالله وحده لاشريك له السلام علیکم!!

http://www.khoda165.com/The%20Contact%20Prayers.htm
نقل قول:
كلمات بعدي مانند شهادت به رسول خدا و آوردن نام علي در اذان و غيره بعد از فوت پيامبر اسلام به اذان اضافه گرديد. برطبق آيات قرآن در هنگام اداي نماز نبايد نام هيچ كس بغيراز خداي متعال آورده شود:

(72:18) وأن المسجد لله فلا تدعوا مع الله أحدا

[72:18] مكان هاي عبادت متعلق به خداست؛ در كنار خدا احدي را نخوانيد.

وقتي نام محمد و علي در اذان و يا در نماز آورده مي شود عملا برضد آيه فوق عمل مي شود و موجب باطل شدن نماز مي گردد. علاوه برآن آوردن شهادتي بغير از شهادت خدا درقرآن (3:18) در اذان و در نماز موجب باطل شدن آنها مي گردد.
hosyn
ببینید اینها لازمه توحید ابن تیمیه است هر چند خود او ملتزم به اینها نشد اما شاگردان مکتب او میبینند چاره‌ای جز این گونه حرف زدن نیست، میگویند آقای ابن تیمیه! شتر سواری و خم‌خم نمیشود! بخواهی بگویی غیر خدا را خواندن شرک است اما السلام علیک ایها النبی هم در نماز بگویی! اشهد ان محمدا هم بگویی! این با هم جمع نمیشود!

نقل قول:
پيامبر اسلام هرگز در هنگام نماز نام خود را ذكرنمي كرد. براي اداي نمازهاي مطابق با قرآن به سايت زير رجوع كنيد:

http://www.khoda165.com/The%20Contact%20Prayers.htm

hosyn
دو سجده و یک رکوع را از کجای قرآن آورده نمیدانم؟!

اما شما از یک کافر (نه مسلمان) که تا حدودی به وضعیت مسلمین آشنایی دارد بپرسید آیا این نماز، جا باز میکند؟ آیا امیدی هست که صد سال دیگر، تشهد مسلمین این تشهد موحدین! باشد؟ قطعا میگوید: یک در میلیاردم احتمال عوض کردن نماز مسلمین نیست! و همین مقصود من است از اینکه میگویم شارع اسلام خوب بلد بوده چه کند! نماز تبلور همه شئونات فرهنگ اسلامی است، نمیشود توسل را از آن برداشت، مگر مثل این دوستمان تشهد و سلام بدهد! لکن همه مسلمین به یتیم‌هایش میگویند نماز پدر را قضا کنید!

و حاصل عرض من اینکه مادامیکه نماز مقابل کعبه برگزار میشود و دو سجده پیشگاه خدای متعال انجام میگیرد، زمینه نگاشت ظاهر بر باطن موجود است، و عقلاء قوم متصدی پویش مستوعب آن هستند، و شرک جلی با سجده مقابل کعبه جمع نمیشود، و شرک خفی توسط همین ظاهر شیئا فشیئا محو میگردد، و این آیین را صاحب آن واکسینه کرده از تصرف شیطان در آن، اما تک‌تک افراد مسؤول عمل و تعهد به ظاهر و باطن نماز هستند، لذا نیازی به آمدن پیامبر جدید برای رفع تحریف در این دین نیست، چون این شریعت آسیب‌ناپذیر و یا خودترمیم است! و اما مسلمانی که نماز را کنار گذاشت و وجوب سجده را انکار کرد مصونیت اسلامی را از خود سلب کرده است، و در مقابل مسلمان نمازگزار پرچم اسلام بالای سرش برافراشته و شارع او مصون ساخته و بقیه راه به دست خود اوست.

قديمي يك روز پيش   #40
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 155
http://www.iranclubs.org/forums/show...127640&page=11

نقل قول:

لذا مهمترین مانع در گوش فرا دادن به تبلیغ پیامبران تعصب ورزیدن بر آیین پدران و بزرگان قبلی میباشد .
hosyn
همینطور است، تعصب از هیچ کس و در هیچ جا پذیرفته نیست.
و خیلی ممنون، مطالب خوبی گفتید، و البته همانطور که گفتید خلاصه اختلافات هست و باید مشترکات را فدای مختلفات نکرد.
قديمي يك روز پيش   #41
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 156

نقل قول:
در اصل توسط asad38 احیمق مدعی رسالت نوشته شده است
با اینکه خدای مهربان عقیده را آزاد گذاشته است (لا اکراه فی الدین)، اما گروههای وهابی، مخالفان عقیدتی خویش را سنگسار و مجازات می کنند. بهتر است که بخاطر داشته باشید، در قرآن، آخرين کتاب آسماني، پنج بار عمل سنگسار ذکر شده است که در هر پنج مورد مومنان بوسیله کافران سنگسار و مجازات می شوند.
hosyn
دوست گرامی، لا اکراه فی الدین مربوط به قلب و اعتقاد مردم است لذا بعد آن میفرماید قد تبین الرشد من الغی، اما همین قرآن کریم که شما میگویید باید تنها سراغ او رفت میفرماید: قاتلوا المشرکین کافة، و اقتلوا المشرکین حیث ثقفتموهم، و شما مکرر گفتید خواندن مدعو غیبی شرک است، لذا طبق دستور قرآن شما باید با تمام مشرکین مقاتله کنید، چرا مذمت میکنید کسانی که مشرکین را میکشند؟!

ببینید در مقابل استدلال سراسر منطقی من به جای اینکه جواب دهید فرمودید:

نقل قول:
در اصل توسط asad38احیمق مدعی رسالت نوشته شده است
بنام خدا
هیچکدام از این گفته ها جواب سوال ما نیست. کمک طلبیدن مدعو غیبی شرک است. این چیزی است که قرآن روی آن اصرار دارد.
hosyn
خوب، به نظر شما نمیتوان دستور قرآن را رد کرد، باید با عثمان بن حنیف و سایر صحابه و هر کس تا امروز راه آنها را میرود مقاتله کنید تا فتنه شرک بر افتد، و قاتلوهم حتی لا تکون فتنة و یکون الدین کله لله، چگونه حاضر میشوید اینجا لا اکراه فی الدین بگویید؟! این مربوط به شرک نیست!.
.
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
مدعو غیبی

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 07:04AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه