بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو ارزيابي گفتگو
قديمي Saturday 13 May 2017   #1
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 33,636
روزنوشته ها: 10
حضور "اَبَرنجومی‌ بگیران" در ستاد روحانی

حضور "اَبَرنجومی‌ بگیران" در ستاد روحانی

شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۱
پس از گذشت حدود ۱۰ ماه از افشای نجومی بگیران دولت یازدهم، برخی از آنها در ستاد روحانی مشغول به فعالیت شده‌اند.

به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، یکی از کلیدواژه‌ها در سومین مناظره انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری واژه «نجومی» بود. آنجا که قالیباف خطاب به روحانی و کاندیدای پوششی‌اش جهانگیری، گفت: "در دولت شما بعضی از اعضای دولت و مدیرانش که اقتصاد دست‌شان است در حین اینکه یک کارگر حقوقش 800 هزار تومان است و اخیرا کمی افزایش یافته است، پایه‌گذار حقوق‌های نجومی می‌شوند! مثل خود جنابعالی که در دوره وزارت پاداش‌های چند میلیاردی هم تصویب می‌کنید."

حقوقهای نجومی یکی از پر سروصداترین خبرها در دولت روحانی بود و آغاز آن از فیش حقوقی صفدر حسینی رئیس صندوق توسعه شروع شد. اخیراً پس از گذشت حدود 10 ماه از افشای نجومی بگیران دولت یازدهم، برخی از آنها در ستاد روحانی مشغول به فعالیت شده‌اند.

یکی از نجومی‌بگیران ستاد حسن روحانی، علی رستگار سرخه‌ای مدیرعامل معزول بانک ملت است که به‌دلیل انتشار فیش حقوقی که ماهانه 37 میلیون تومان دریافتی داشته و کمک 50میلیاردی‌اش به یکی از نزدیکان رئیس جمهور عزل شد.

رستگار سرخه‌ای که همشهری و از نزدیکان حسین فریدون برادر رئیس دولت است، از محل دو شرکت در خارج از کشور طی 11 ماه در سال 94 حداقل مبلغ 125 هزار دلار و 200 هزار پوند دریافت کرده که بالغ بر 1 میلیارد و 400 میلیون تومان می‌شود. این در حالی است که ماهانه 37 میلیون تومان هم حقوق از بانک ملت می‌گرفته است.

مدیرعامل معزول بانک ملت چندی بعد به دلیل فعالیت گسترده در یک باند سازمان یافته فساد بانکی توسط نهاد امنیتی و به‌ دستور مرجع قضایی دستگیر شد.

از دیگر نجومی بگیران فعال در ستاد روحانی صفدر حسینی وزیر اقتصاد دولت اصلاحات و رئیس سابق صندوق توسعه در دولت روحانی است. وی از فروردین تا اسفند سال 94 به‌طور میانگین ماهانه 57 میلیون و 400 هزار تومان بابت حقوق آن هم فقط از این صندوق دریافت کرده و به‌عبارت دیگر حسینی در یک سال جمعاً حدود 686 میلیون تومان بابت حقوق از صندوق توسعه ملی گرفته بود.

دختر وی، فاطمه حسینی از اعضای لیست امید اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس بود و هم‌اکنون نماینده تهران است. در بخشی از حقوق صفدر حسینی حقی تحت عنوان «اوقات فراغت فرزندان» با مبلغ 11 میلیون قید شده بود که احتمالاً این مبلغ برای فاطمه حسینی هزینه شده است! پدرش نیز با برادر رئیس‌جمهور رابطه نزدیکی دارد.
علاوه بر صفدر، دختر وی نیز در ستاد روحانی فعالیت می‌کند و در دیدار اخیر بانوان با حسن روحانی در ورزشگاه شیرودی حضور داشت.

سابقه حضور نجومی‌بگیران در ستادهای روحانی به سال 92 برمی‌گردد. آنجا که رئیس قوه قضائیه به نقل از بابک زنجانی یکی از بزرگترین متهمان به فساد و رانت‌خواری در تاریخ ایران که محکوم به اعدام شده، اعلام کرد که چند میلیارد تومان به ستاد انتخاباتی حسن روحانی در سال 92 کمک کرده است.هرچند روحانی در اولین مناظره انتخاباتی در این باره گفت "یک آدم مفسد محکوم به اعدام حرفی را زده، به نقل مفسد که نمی‌شود تکیه کرد."
قديمي Sunday 14 May 2017   #2
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

تاريخ ثبت نام: Nov 2002
پاسخ‌ها: 6,758
روزنوشته ها: 6
ج: حضور "اَبَرنجومی‌ بگیران" در ستاد روحانی

با فرض صحت تمام این اتهامات، من میلیونی بگیر رو ترجیح میدم به آتش زننده سفارت و قاچاق کننده از اسکله های غیر گمرکی و خیرات کننده املاک شهرداری بین رفتگران! زحتمکش و دشمن تراشنده و اشوب به پا کننده در منطقه و محدود و سرکوب کننده و کره شمالی آورنده و لوله کننده و خیلی چیزای دیگه. اینها هم بارها گفته شده و می دونیم که دروغ نیستن.
من مسلما از کسی که کیفمو بدزده یا دست توی جیبم کنه خوشم نمیاد، اما در ناچاری اونو ترجیح میدم به کسی که برای من پارازیت میفرسته و فیلتر میکنه و ... هرچند این قشر دومی هم نشون دادن که در برخورد با فساد جدی نیستن یعنی عیب دسته ی اول رو حتی بدتر از دسته ی اول دارن، اما حسنش رو ندارن.

آخرين ويرايش Freedom1 ، Sunday 14 May 2017 در 07:57AM.
Freedom1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 14 May 2017   #3
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است نمايش نوشته
با فرض صحت تمام این اتهامات، من میلیونی بگیر رو ترجیح میدم به آتش زننده سفارت و قاچاق کننده از اسکله های غیر گمرکی و خیرات کننده املاک شهرداری بین رفتگران! زحتمکش و دشمن تراشنده و اشوب به پا کننده در منطقه و محدود و سرکوب کننده و کره شمالی آورنده و لوله کننده و خیلی چیزای دیگه. اینها هم بارها گفته شده و می دونیم که دروغ نیستن.
من مسلما از کسی که کیفمو بدزده یا دست توی جیبم کنه خوشم نمیاد، اما در ناچاری اونو ترجیح میدم به کسی که برای من پارازیت میفرسته و فیلتر میکنه و ... هرچند این قشر دومی هم نشون دادن که در برخورد با فساد جدی نیستن یعنی عیب دسته ی اول رو حتی بدتر از دسته ی اول دارن، اما حسنش رو ندارن.
قضایای منفصل دروغ نیستن، ولی ربط دادن کور متعصبانه گوزن و شقایق هستن وانتساب دیمی شون به این و اون تبلیغاتی و دروغ هست ، و حاصل استدلالی اینچنین سطحی میشه که صرفا تا نوک بینی خودش رو میبینه و نمی بینه با افراد تاجر صفت چطور یک کشور داره به محاق و افول از نوع «عربستانی و مصری» میره.

حاکم شدن یک قوم چپاولگر بر کشور بسیار بدتر از همۀ تحریم و بدتر از همۀ کرۀ شمالی هست. قومی که هیچ ایده ای در خصوص صنعت و تولید داخلی نداشته و کارنامه اش پر از خالیه ... قومی که اونقدر در دیپلماسی ساده لوح بود که تصور می کرد با یک قهوه خوردن، میتونه تمام مشکل رو حل کنه ... و وعده داد به مردم صد روزه حلّه! و چهار سال دید ، در دنیا این خبرهای خیالی و وهمی نیست.

ما یکی از دوستان قدیممون در صنعتی که در کار خصوصی مشغولش هستیم، از مدیران ارشد روحانی و یاران غار هاشمی رفسنجانی هست... اوائل این دولت می گفت که کل برنامه روحانی گرفتن سیصد میلیارد دلار از آمریکا هست که تزریق کنه و اقتصاد بچرخه. این کاسۀ گدائی گرفتن از بیگانۀ متجاوز، در کدام کشور نتیجه داده که در ایران بده؟ چطور ایران رو در چنین مهلکه ای قرار دادند؟

قوم چپاولگر ، با عوامفریبی خیلی ریشه ای تر کشور رو در معرض سقوط قرار می دن و برای تداوم قدرت به سبک پهلوی و قجر ، با بیگانه ارتباط دوستی برقرار می کنن و اسم این رو میگذارن دیپلماسی ...

یا ما، یا جنگ! ... ، و چه فاجعه ای بیشتر از این که یک جریان سیاسی در داخل بره با متجاوز خارجی - ببنده - و جنگ و امنیت مردم رو به خودش وصل کنه. و به این واسطۀ رذیلانه در مردم جنگ و ارعاب و محاصره بیاره.

چه فاجعه ای بیشتر از این که بخشی از تحریم ، وابسته به این نیروی داخلی باشه که بیگانه تلاش کنه همواره با تهدید تحریم، حرف خودش و شرایط خودش رو در کشور به کرسی بنشونه...

این ملت در 300 سال گذشته، نیمی از خاک خودش رو از دست داده و با این قماش نیم دوم و سوم و چهارم و دهم رو هم از دست خواهد داد. حالا بنشینید اول و آخر و وسط حرف از نان بزنید که با این روش هیچ نانی هم باقی نخواهد ماند .... در حالی که اگر بخواهیم خیلی جسورانه و بی محابا قضاوت کنیم، خواباندن صنعت از سوی دولت در این چهار سال و آوردن وزیری که خواب هست، هم عمدی بود ... تعمدی که مردم به گدائی و فقر بیافتن تا بهتر شرایط استبداد جهانی رو تحمل کنن و اگر این قدر بی محابا قضاوت کنیم، این خیانت بزرگیه ...

آخرين ويرايش صبح ، Sunday 14 May 2017 در 09:54AM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 14 May 2017   #4
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

من قوم چپاولگر دیگه ای میبینم و نگاهم با شما فرق کلی داره، روابط خارجی هم از نگاه من با اونچه شما میگین و دنبال می کنین تفاوت کلی داره، همین تفاوت نگاه باعث میشه من اعتباری برای این نوع استدلال ها قائل نباشم و مسیر خودمو دنبال کنم.
قديمي Monday 15 May 2017   #5
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
من قوم چپاولگر دیگه ای میبینم و نگاهم با شما فرق کلی داره، روابط خارجی هم از نگاه من با اونچه شما میگین و دنبال می کنین تفاوت کلی داره، همین تفاوت نگاه باعث میشه من اعتباری برای این نوع استدلال ها قائل نباشم و مسیر خودمو دنبال کنم.
من بی اطلاع نیستم که در طرف مطلوب من هم فساد هست
اما حداقل از این طرف می شود سوال کرد و مطالبه کرد
و بنیان های فکری و ساختار نگرش، هنوز آنقدر فاسد نشده که به دزد و چپاولگر بگوئیم سرمایۀ نظام.

آخرين ويرايش صبح ، Monday 15 May 2017 در 09:22AM.
قديمي Monday 15 May 2017   #6
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

سه تفاوت کلی داریم یا سه مشخصه داریم که نشون میده کجا ممکنه فساد بیشتر باشه یا مهم تر باشه.
قابلیت تغییر بخش مورد نظر با انتخابات، عدم تمرکز ابزارهای مختلف قدرت به صورت یکجا، و قابلیت نظارت توسط مجلس
اگر منظور شما هم احزاب راستی باشه یا افراد شاخص جناح شما در همین انتخابات، اتفاقا عدم برخورد با فساد توسط اونها نشون میده که گشتیم نبود، نگرد نیست.

شما هم اینها رو به خوبی میدونی، دوستان تحریمی من به همین دلایل اصلا حاضر نیستن مشارکت کنن و میگن هیچ نتیجه ای نداره.

اینها یعنی دولت فعلی اگر عامل اصلی فساد باشن و مردم ناراضی باشن یا حالا به هر دلیلی به اینها رای ندن، فردا دولت مطلوب شما میاد جای اینها و کلا همه شون رو حذف میکنن، مثل سالهای ۸۴ تا ۹۲. یعنی اگر فساد اینی باشه که شما کشف کردی، به راحتی قابل رفعه. اما اینطور نیست
شما از سوراخ سوزن رد میشی اما از دروازه رد نمیشی.

آخرين ويرايش Freedom1 ، Monday 15 May 2017 در 10:23AM.
قديمي Monday 15 May 2017   #7
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
سه تفاوت کلی داریم یا سه مشخصه داریم که نشون میده کجا ممکنه فساد بیشتر باشه یا مهم تر باشه.
قابلیت تغییر بخش مورد نظر با انتخابات، عدم تمرکز ابزارهای مختلف قدرت به صورت یکجا، و قابلیت نظارت توسط مجلس
اگر منظور شما هم احزاب راستی باشه یا افراد شاخص جناح شما در همین انتخابات، اتفاقا عدم برخورد با فساد توسط اونها نشون میده که گشتیم نبود، نگرد نیست.

شما هم اینها رو به خوبی میدونی، دوستان تحریمی من به همین دلایل اصلا حاضر نیستن مشارکت کنن و میگن هیچ نتیجه ای نداره.

اینها یعنی دولت فعلی اگر عامل اصلی فساد باشن و مردم ناراضی باشن یا حالا به هر دلیلی به اینها رای ندن، فردا دولت مطلوب شما میاد جای اینها و کلا همه شون رو حذف میکنن، مثل سالهای ۸۴ تا ۹۲. یعنی اگر فساد اینی باشه که شما کشف کردی، به راحتی قابل رفعه. اما اینطور نیست
شما از سوراخ سوزن رد میشی اما از دروازه رد نمیشی.
موضوع اینجا مشخصا قوۀ مجریه هست که بیشترین تماس رو با معاش مردم داره.
ما تا ابد نمی تونیم مشکل رو فرافکنی کنیم و بگیم اینجا خرابه چون جای دیگه خرابه. مشخصه که همه جا خرابه! پس از هر کجا اصلاح کنیم صوابه.

من در بدترین شرایط فرضی، سعی می کنم آزمایش جدید بکنم و بگم از این ستون به اون ستون فرجه... ، فرصت امتحان رو از خودم سلب نمی کنم ... و 4 سال گذشته رو مردود و ناکارآمد می دونم.

اما فعلا این وضعیت رو حتی بدترین شرایط نمی دونم و فارغ از هیاهو و جنجال جریان مذهبی-انقلابی (با اسمهای مختلف:راست/اصولگرا/ و غیره) رو عملا در مواجهه با فساد جدی تر دیدم ، نمونه هاش هم قبلا بارها گفتم، از جدائی بیست سال پیش از هاشمی رفسنجانی به دلیل فساد اقتصادی و اشرافی طلبیش که اون باعث گرایش بنیادین ما به این جریان شد گرفته ، تا بی تعارفی رجال این جریان در مواجهه با معاون اول احمدی نژاد، و بی تعارفی مجلس اصولگرا در مواجهه با فسادهای دولتی 3000 میلیاردی و غیره که افشای این فسادها برای این جریان تف سربالا بود ... این نشاط و جدیت موجود و ملحوظ، در جریان مقابل اینها دیده نمیشه که هیچ، اونها حقوق های بی سابقۀ 200 میلیونی رو حق و سهم خودشون از سفرۀ انقلاب می دونن که این خیلی از هدف دوره.

آخرين ويرايش صبح ، Monday 15 May 2017 در 10:35AM.
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
انتخابات96, دولت یازدهم, روحانی

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو
ارزيابي اين گفتگو
ارزيابي اين گفتگو:

قوانين ارسال نوشته
شما می توانید سرنگار جدید ارسال کنید.
شما می توانید پاسخ ارسال کنید.
شما می توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 05:02PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه