بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Monday 25 November 2019   #16
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

تاريخ ثبت نام: Nov 2002
پاسخ‌ها: 7,016
روزنوشته ها: 6
نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
زم یک نفر نبود و یک سیستم و شبکۀ رسانه‌ای بود و هنوز هم هست الا یک نفر که دستگیر شده ... و اعترافاتی که می کنه و رابطه هائی که میگه. یک عنصر از یک تشکیلات. حالا اگر نفوذی حکومت هم بود که هچ!

از دستگیر شده ها اینطور روایت میشد که مثلا توی مترو داشته غرولند می‌کرده از وضعیت معیشت خودش و به حکومت بد و بیراه می‌گفته، یکی میاد میگه "رفیق! اینم گروه تلگرامی ما، بیا با هم باشیم"، و به این ترتیب یک دستۀ چند ده نفره تشکیل می‌شده که کاملا با حقوق و مزایا و حمایت مالی و احترام و ادب بوده و عملا کاری که سی سال پیش عضویت در یک سازمان با چند روز یا چند ماه فکر کردن بود با یک "کلیک/تپ" انجام میشه... طبعا این عضوگیری گروه های کوچک، مثل کانال آمدنیوز نیست که جلوی چشم من و شما باشه و به شکل هرمی و محدود هست و کسی سطح بالاتر از خودش رو هم نمیشناسه. جمع این گروه‌های کوچک یک شبکۀ هرمی مفصل میشه. الزاما هم "تلگرام" نیست. پیام‌رسان‌های ریز و درشت و جسته و گریخته و ناشناختۀ متعددی وجود داره که قابل استفاده ست.

سی سال پیش مثلا یک واکی تاکی که تا 10 کیلومتر امکان مخابره دو طرفه رو داشت، ممنوع بود که مبادا مشکل امنیتی درست کنه. حالا اینترنت نه تنها دو نفر رو که هزارها نفر رو در یک آن پوشش میده و بهترین امکان سازماندهی آنی نیرو هست. عملا چیزی که غائله رو خوابوند، قطع اینترنت بود نه این که حکومت نیروی کافی برای مقابله با رفتار چریکی این آشوب داشته باشه. صرفا اتصال اونها رو قطع کرد و یک هفته کافی بود تا اون شبکۀ هرمی از هم بپاشه.

حقیقت اینه که ما یک کشوریم و اونها چند کشور! و اصلا اینقدر ساده نیست. نیروی ما خیلی گسترده هست ولی طبعا مساوی با چند کشور نیست! اونها عملا هر ده سال یک بار با همون ساختار مهندسی و منظم علمی‌شون خودشون رو بازسازی کردن و خطاهاشون رو اصلاح کردن و راه‌های جدید ضربه زدن با توجه به امکانات و قدرت ما پیدا کردن ... و ما بی نقص نیستیم و بعد از این باید راه‌شون رو ببندیم! چیزی که ما رو اول انقلاب از طوفان حوادث امنیتی مشابه منافقین نجات داده همکاری مردم با پلیس و اطلاعات بوده و حالا هم با این فشار شدید بیشتر لازم میشه. عملا شاید حکومت از پس خرج نیروی امنیتی در هر سوراخ سمبه ای بر نیاد و نیروی داوطلب لازمه تا این وضعیت چریکی متعادل بشه.
من اگه وقت داشتم صبح تا شب توی مترو و بی آر تی می‌چرخیدم و بد و بیراه میگفتم ببینم کدوم چریک پدرسوخته ای منو به کانال تلگرامی یا هر کوفت دیگه ای دعوت می‌کنه تا بعدا با هم بریم پمپ بنزین و بانک رو آتش بزنیم.

اینا رو که نوشتین من بیشتر ناامید شدم، بگین میخوایم اینترنت رو ببندیم و خلاص، ولی از این چیزها نگین
اینقدر داغونیم یعنی؟!

.. راستی بگین سرور کلابز رو به شبکه داخلی منتقل کنن، با موبایل نمیشه دیدش و فردا که باز این چریکهای مریخی به بانکهای بدبخت حمله کنن و اینترنت قطع بشه شما از مشاوره های ویژه من! محروم میشین و مملکت رو هوا میمونه.

آخرين ويرايش Freedom1 ، Monday 25 November 2019 در 08:06AM.
Freedom1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 25 November 2019   #17
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 34,250
روزنوشته ها: 10
ج: آیت‌الله مایک، اکبر گنجی، علی‌علی‌زاده، مجاهدین خلق و ... در یک کادر

نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است نمايش نوشته
https://www.asianews.ir/fa/amp/newsagency/804

اینجور اظهار نظرها چه در سطح مراجع و چه افراد دیگه خودش زمینه های چنین اتفاقاتی رو فراهم می‌کنه. همه فکر میکنن در هر زمینه ای بدون در نظر گرفتن جنبه های گوناگون اون باید با روحیه انقلابی و تهاجمی نظر بدن.
من دوستی دارم که ۷ سال پیش چند صد میلیون برای راه اندازی یک واحد تولیدی دامپروری وام گرفت و تا امروز که دارم می‌نویسم هنوز این وام رو به طور کامل پس نداده در حالی که در چند دوره سود مناسبی به دست اورده، می‌گفت همه ش بهش مهلت میدن و حتی در دولت روحانی اومدن دنبالش که اگر باز هم به وام نیاز داره بهش وام بدن! این چیزیه که خودم دیدم. حتی بانک مسکن هم که هر بار وام گرفتم دو برابرش پس دادم، وقتی با نرخ تورم مسکن مقایسه کنیم به نفعم بوده. اونوقت ما بیایم تو کشوری که نرخ تورم میانگین ۲۰ درصدی داره دایم بگیم بانکها ربوی هستن و عامل همه مشکلات هستن و اینجوری به بهانه اشکالات قابل حل، یکی از مهمترین بخش های پولی کشور رو از ریشه بزنیم، خب معلومه وقتی بحرانی پیش بیاد نتیجه ش همین میشه. با اینهمه من همچنان نمی پذیرم که مردم عادی در این حجم به بانکها حمله کرده باشن.

درباره پاسخگو بودن دولت، اول شما باید دولتی فراگیر و دارای اختیار کامل داشته باشین و بعد ازش پاسخ بخواین، مدل خاص ما باعث میشه حتی در بخشی که اختیار و قدرت دارن هم دیگه پاسخگو نباشن. همین محرمانگی که مثلا در بودجه و به خاطر تحریم و مبارزه با اسراییل و آمریکا داریم خودش باعث عدم شفافیت میشه که به همه جا پخش میشه. مدلی که ما داریم کاملا خاصه و جای دیگه ای در دنیا تجربه نشده و پیچیدگی های عجیبی داره و معلوم نیست کدوم تصمیم دقیقا در کجا و به چه شکلی گرفته میشه و چه کسی باید پاسخگو باشه. وزیر نفت از تصمیم بنزینی خبر نداره و وزیر ارتباطات از قطع و وصل ارتباطات بی خبره و لابد بقیه وزرا هم از اموری که به وزارت خودشون مربوطه بی خبر هستن (حتی اگر خبر هم دارن و در تصمیم مشارکت دارن اما بهانه برای فرار از مسئولیت اون هم دارن) و نمایندگان مجلس هم میگن ما رو دور زدن و حتی بحث استیضاح رئیشون رو وسط میکشن و اون یکی میگه استعفا میدم و ... خوبه که شما دنبال دولت پاسخگو باشین و دفعه بعدی که رئیس جمهور دلخواه خودتون رو انتخاب کردین من تماشا میکنم که چطور پاسخگو خواهد شد. اینقدر هم همه چیز رو گردن استعمار و مشکلات گذشته نندازین چون خیلی کشورها واقعا مستعمره بودن و گذشته بسیار بدتری داشتن و از اون عبور کردن.
بانک‌ها هم بخش بزرگی از مشکل هستند و حالا بحث جدائی داره. اما خوب آتش زدن طبعا مطلوب نیست!

غیر از نگاه نظری باید به آسیب دیده ها مراجعه کنید، کسانی که در صحنۀ آسیب زدن ساختمان ها حضور دارن یا فیلم‌هائی که موجوده! در عمدۀ از فیلم‌ها هیچ هیجانی از اعتراض نیست.... حتی شعار یا فحشی در کار نیست ... چند نفر محدود آمدند مأموریتی انجام بدهند و بروند.

ساختمان‌های مسکونی، املاک تجاری خصوصی، مرکز اورژانس شهریار!، دفتر اسناد، کتابخانۀ شهریار و غیره هم آتش زده شده‌اند که طبعا گناهی بر آن‌ها متصور نیستیم!

---

مگر چند درصد بودجه مخفی است؟
https://www.mashreghnews.ir/news/931232/

دولت بزرگ‌ترین عامل اجرائی کشور هست. منظور من از این که در خصوص دولت حرف می‌زنم، این نیست که سایرین به خوبی کار کردند و می‌کنند

آخرين ويرايش صبح ، Monday 25 November 2019 در 02:31PM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 25 November 2019   #18
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
من اگه وقت داشتم صبح تا شب توی مترو و بی آر تی می‌چرخیدم و بد و بیراه میگفتم ببینم کدوم چریک پدرسوخته ای منو به کانال تلگرامی یا هر کوفت دیگه ای دعوت می‌کنه تا بعدا با هم بریم پمپ بنزین و بانک رو آتش بزنیم.

اینا رو که نوشتین من بیشتر ناامید شدم، بگین میخوایم اینترنت رو ببندیم و خلاص، ولی از این چیزها نگین
اینقدر داغونیم یعنی؟!

.. راستی بگین سرور کلابز رو به شبکه داخلی منتقل کنن، با موبایل نمیشه دیدش و فردا که باز این چریکهای مریخی به بانکهای بدبخت حمله کنن و اینترنت قطع بشه شما از مشاوره های ویژه من! محروم میشین و مملکت رو هوا میمونه.
منم همین فکر رو کردم، اما مشکلش اینه که ایندفعه ممکنه یک چریک حکومتی ما رو ببره جاهای دیگه. این که یک نفر یک روز یک جائی غر بزنه، تا این که دائم و با برنامه غر بزنه دو چیز متفاوته.

حقیقت اینه که ما داغون نیستیم، حجم فشار خیلی زیاد و مهیب و پویا هست ایستادن جلوی "ابرقدرت"، این هزینه رو داره به هرحال و عادی هست. این که ما تونستیم ظرف چند روز موضوع رو خاتمه بدیم، قدرت ماست ... خبر رو خوندید! اینترنت این شکلی در دنیا تجربه نشده بود و اونها هرگز فکرشو نمی‌کردن بورس و بانک و ارتباطات داخل ما پابرجا بمونه و دسترسی خارج قطع بشه. برنامه اونها تخریب کامل کشور بود. اون که بن سلمان درز میده "کشاندن جنگ به داخل ایران"، اینه. حتما خوندید که به موازات طرح، در تاسیسات عسلویه هم طرحی برای انفجار وجود داشته و طبعا زمان بندی هم اتفاقی نیست. این یک حمله شبه جنگی هست و خوب اونقدر پیچیده هست که زیر اعتراض به قیمت بنزین مخفی بشه. جنگهای نسل چهارم رو مطالعه کنید. این عملا یک "جنگ" هست ولی قربانی در نهایت مظلومیت حتی نمی‌تونه بگه که این یک "جنگ" هست! حالا البته باید نشست و تماشا کرد چطوری نقره داغشون می‌کنیم. چیزی که از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی میشناسم سکوت نسبت به این تهاجم نیست.

این که من میگم (ما) شما رو به این تصور نندازه که من نقش و سمتی تو حکومت دارم. من به کشور انقلابی خودم علاقه دارم و به نیروهای خدمتگزارش اعم از امنیتی و فرهنگی و سیاسی احترام قائلم و خودم رو جزو اونها می‌دونم و طبعا اگر لازم باشه هر خدمتی که از دستم بر بیاد انجام می‌دم و این (ما) تولید میشه.

سرور داخل، زیر تیغ حکومته! شیفت-دیلیت! از این توصیه‌ها نکنید. یک هفته مشاوره‌هاتون رو نگه دارید مگر کلابز یک آینه اینجا بیاره که خرج داره.

آخرين ويرايش صبح ، Monday 25 November 2019 در 10:52AM.
قديمي Monday 25 November 2019   #19
ناقد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2013
پاسخ‌ها: 3,515

نقل قول:
ان شاء الله دفعۀ بعد مردم دقت بیشتری در انتخاب‌های خودشان می‌کنند تا اینطور گسسته نشوند و مورد تحقیر قرار نگیرند.
اکنون تا فرصت باقی مانده تا انتخابات مجلس گویا باز هم قرار است ژست‌های تفلسف مبهم، و جنگ و جدال سیاسی قدرت، به جای تلاش برای تعقل مردم، عامل تعیین سرنوشت انتخابات آتی شود.
من از شکاف حاکمیت و مردم گفتم، شما طبق معمول آن را به سطح دولت و مسایل جناحی تقلیل دادید!
و البته طبیعی است، چون قوه مجریه متولی امور اجرایی و اداره کشور است و بیش از همه قوا و نهادها باید پاسخگو باشد و در نتیجه کاسه و کوزه ها بر سر آن شکسته می شود، حتی اگر برجامش را با اشراف و تایید نظام امضا کرده باشد و یا نرخ بنزین را با توافق سران قوا و رهبری بالا برده باشد!
بعدش هم چون مهمان موقت است فحش خورش ملس است، حتی اگر نورچشم و معجزه ای مثل احمدی نژاد باشد! رئیسی و قالیباف هم یه جورایی شانس آوردند که نیامدند، وگرنه مثل همه روسای جمهور از بنی صدر تا روحانی، خاک بر سر می شدند!
و البته این که چرا وضعیت ما چنین است و چرا هر رئیس جمهوری با سلام و صلوات می آید و با لعن و نفرین می رود، جای بحث مفصل دارد.
اما خلاصه اش این است که مشکلات زیرساختی کشور خصوصا در حوزه اقتصادی آن قدر زیاد است که قویترین رئیس جمهور با بهترین تیم هم که بیاید نمی تواند کاری از پیش ببرد. شاید باید طرحی نو دراندازیم، مثلا نظام پارلمانی یا .....والله اعلم
ناقد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 25 November 2019   #20
مقداد
همسایه حضرت معصومه سلام الله علیها و علی اخیها

نشان مقداد

تاريخ ثبت نام: May 2012
مكان: قم، قطعه ای از بهشت
پاسخ‌ها: 5,434
روزنوشته ها: 2

نقل قول:
اولا هیچ مسئولی نیست که ندونه مردم تحت فشار شدیدی هستند و اعتراض دارن.

لذا اعتراض عملا کاری خنثی هست... مگر واقعا حمله بشه به ساختمان وزارت یا تاسیسات حکومتی که دیگه اون مقصود مردم رو نمی‌رسونه. عجیبه که به مردم فراداده میشه که اعتراض، حل مشکله! اعتراض در این نقطه و شرایط، نه تنها حل مشکل نیست که چیزی جز اعصاب خردی و بی‌نتیجگی نداره. در عوض اعتراض باید کارهای مدنی مؤثر انجام داد. نخریدن جنس گران و برخورد مدنی با گرانی، محاسبۀ سود فروش اجناس و ستمی که به بهانۀ افزایش قیمت دلار، به مردم شده و از کسی صدائی در نیومده. یا از یک طرف دیگه ترغیب مردم به مشارکت و پیگیری در مبارزۀ تعزیرات، با گرانفروشی. به جای کارهای به مراتب مؤثر تر، کارهای بیهوده و غیرمفید رواج داده میشه و عملا گره‌ای که با دست باز میشه با دندان باز می‌کنند.

دوم، اکثر کارشناس‌های اقتصادی از هر دو جناح، طرح معیشتی و افزایش قیمت بنزین رو لازم می‌دونستن. آیات عظام قم که اعتراض کردن، کاش نظرات کارشناس‌ها رو می‌خوندن.

سوم، صدای مردم ضعیف‌تری که نه تاکسی سوار میشن و نه بنزین مصرف می‌کنن و اسمشون در فهرست نسیۀ نانوائی‌هاست، در این اعتراضات اصلا شنیده نشده. اما الآن حداقل می‌تونن پول نانی که خریدن رو بدن. آشکاره که در این شرایط دولت باید درگیر تامین مایحتاج اساسی دهک‌های پائین باشه، اما بلندگوها دست قشر متوسط و بالاست.

چهارم، سهمیه بندی بنزین قاچاق رو تقریبا از بین می‌بره و باعث صرفه‌جوئی و در نتیجه صادرات بنزین میشه که این برای کشور ما در این وضعیت ارز میاره. مهمترین سودی که دولت از این طرح خواهد برد، بیست سی میلیون لیتر صادرات بنزین هست. اگر این کار انجام نمی‌شد، دو سال بعد باید وارد کنندۀ بنزین می‌شدیم. متاسفانه اما دولت مثل دزدها و شبانه عمل می‌کنه و شرح نمی‌ده که کاری که می‌کنه عملا به نفع کشور هست.

پنجم، این که دولت طرح رو بسیار تحقیر آمیز اجرا کرد، بدیهیه. این که زرنگ‌های تکنوکرات و لیبرال ندونن اجرای این طرح به این شکل مردم رو عصبانی می‌کنه، احتمالش به صفر میل می‌کنه.

معلوم نیست صف کشیدن مردم و پر کردن باک ها چه اشکالی داشت که به این بهانه دولت مردم رو اینطور عصبانی کرد. گویا در دولت جاسوسانی وجود داشته باشن که درست متناظر با شرایط عراق و لبنان بخوان جرقۀ عصبانیت مردم رو بزنن. خدا عالمه.

همون‌طور که شاهد بودید مراجع "حزب اللهی" کشور به دولت اعتراض کردند، مردم "حزب‌اللهی" هم علیه دولت گولۀ آتش شده بودند و کافی بود مجلس هم موفق به بازگرداندن طرح نشود تا همه چیز متوجه «مقام معظم رهبری» شود. اگر قرار بود، آقای خامنه‌ای خیلی زود، آب روی این آتش نریزد الآن احتمالا خیابان‌هائی پر از کشت و کشتار (چند برابر این که دیدید) با لبخند ملیح « برایان هوک » شاهد بودید که هیزم آتش تمام نشدنی‌اش همین مردم بصیر و هوشیار بودند ... این بار هیزم و ذغال اولیۀ آتش گویا ما بودیم! اما خوب طرح عقیم شد، و طرح آشوب در خیابان تنها و بی‌کس ماند... و این رهبر "بدی" را هم به خود خرید.
کاری که مردم باید بکنن با کاری که سر از عصبانیت وقتی خونشون به جوش میاد انجام میدن فرق داره. بله بهترین اعتراضات تحریم کالاهای گرانه ولی مردم هیچ وخ متحد نیستن. حالا به خاطر بی برنامگی دولت می خوان بیان اعتراض خیابونی کنن ولی بستر فراهم نیست و مجبور میشن با هزینه زیاد برگردن به خونه هاشون اگه این وسط بلایی سرشون نیاد. این بستر باید فراهم بشه.
اعتراض مراجع کاملا به حق و عاقلانه بود. به عنوان نمونه آقای صافی و آقای علوی گرگانی از لغو مشورت با اهالی اقتصاد سخن گفته بودند و افزایش ناگهانی نرخ بنزین رو سبب التهاب جامعه دونسته بودند. امری که بدیهی و کاملا درسته اما متاسفانه دولت بدون ایجاد تمهیدات لازم دست به چنین کاری زد و شد آنچه شد.
ستاره ی درخشان شام ص 330، به نقل از شیفتگان حضرت مهدی علیه السلام ج 1، ص 251.

اللّهمّ عجّل لولیّک الفرج بحقّ زینب(سلام الله علیها) و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و شیعته و المستشهدین بین یدیه
مقداد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 25 November 2019   #21
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
در اصل توسط مقداد نوشته شده است نمايش نوشته
کاری که مردم باید بکنن با کاری که سر از عصبانیت وقتی خونشون به جوش میاد انجام میدن فرق داره. بله بهترین اعتراضات تحریم کالاهای گرانه ولی مردم هیچ وخ متحد نیستن. حالا به خاطر بی برنامگی دولت می خوان بیان اعتراض خیابونی کنن ولی بستر فراهم نیست و مجبور میشن با هزینه زیاد برگردن به خونه هاشون اگه این وسط بلایی سرشون نیاد. این بستر باید فراهم بشه.
اعتراض مراجع کاملا به حق و عاقلانه بود. به عنوان نمونه آقای صافی و آقای علوی گرگانی از لغو مشورت با اهالی اقتصاد سخن گفته بودند و افزایش ناگهانی نرخ بنزین رو سبب التهاب جامعه دونسته بودند. امری که بدیهی و کاملا درسته اما متاسفانه دولت بدون ایجاد تمهیدات لازم دست به چنین کاری زد و شد آنچه شد.
اصل افزایش تا افزایش ناگهانی و نوع اجرا دو چیز مختلفه. مراجع برخی اصل طرح رو هم زیر سوال برده بودند.

و بله، قطعا باید راه اعتراض وجود داشته باشه و راه اعتراض قانونی باز باشه تا این اتفاقات نیافته.

آخرين ويرايش صبح ، Monday 25 November 2019 در 02:09PM.
قديمي Monday 25 November 2019   #22
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

برادرم که روحانی است و این روزها تا نیمه‌شب در خیابان‌ها بودند تا اگر لازم شد به مردم کمک کنند، می‌گفت: این اغتشاشگران روش‌های خاصی برای این خرابکاری‌ها داشتند. مثلاً درحالی‌که صورت‌هایشان را پوشانده‌بودند، اول به فروشگاه بزرگی حمله کردند و آن را غارت کردند. یکی از اجناسی که برمی‌داشتند، بسته‌های پوشک بچه بود! پوشک‌ها را آغشته به بنزین می‌کردند، آن‌ها را آتش می‌زدند و داخل بانک می‌انداختند. چون پوشک، بنزین را کاملاً جذب می‌کرد، حجم آتشی که ایجاد می‌کرد، خیلی زیاد بود. اینطور بود که بانک‌ها با این سرعت آتش گرفت و حجم خسارت‌هایی که بار آمد، اینقدر گسترده‌بود. ببینید! این،‌ نمی‌تواند کار مردم عادی باشد. معلوم است این افراد برای این کارها آموزش دیده‌بودند.»

https://www.farsnews.com/news/13980903001106/
قديمي Monday 25 November 2019   #23
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 22,201

نقل قول:
در اصل توسط مقداد نوشته شده است نمايش نوشته
کاری که مردم باید بکنن با کاری که سر از عصبانیت وقتی خونشون به جوش میاد انجام میدن فرق داره. بله بهترین اعتراضات تحریم کالاهای گرانه ولی مردم هیچ وخ متحد نیستن.
مال جائی است که فقط یه جنس گران بشه نه مال جائی که همه چیز گرون میشه که بعضش با تورم 300درصدی
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 26 November 2019   #24
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

نقل قول:
کسانی که در صحنۀ آسیب زدن ساختمان ها حضور دارن یا فیلم‌هائی که موجوده! در عمدۀ از فیلم‌ها هیچ هیجانی از اعتراض نیست.... حتی شعار یا فحشی در کار نیست ... چند نفر محدود آمدند مأموریتی انجام بدهند و بروند.

ساختمان‌های مسکونی، املاک تجاری خصوصی، مرکز اورژانس شهریار!، دفتر اسناد، کتابخانۀ شهریار و غیره هم آتش زده شده‌اند که طبعا گناهی بر آن‌ها متصور نیستیم!

---

این درسته، شاهدان اکثرا همین رو میگن و ماجرا اینطور نبوده که معترضین در حین شعار دادن ناگهان به بانک هم حمله کرده باشن. فیلم های درگیری نیروهای امنیتی با معترضین هم اکثرا درگیری رو وسط خیابان و پیاده رو نشون میده و خبری از درگیری و دستگیری جلوی بانک و پمپ بنزین آتش گرفته نیست. اینها درسته و نشون میده برای تخریب ساماندهی در کار بوده اما منشأ و مرکز این ساماندهی رو نشون نمیده‌.
قديمي Tuesday 26 November 2019   #25
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

نقل قول:

حقیقت اینه که ما داغون نیستیم، حجم فشار خیلی زیاد و مهیب و پویا هست ایستادن جلوی "ابرقدرت"، این هزینه رو داره به هرحال و عادی هست. این که ما تونستیم ظرف چند روز موضوع رو خاتمه بدیم، قدرت ماست ... خبر رو خوندید! اینترنت این شکلی در دنیا تجربه نشده بود و اونها هرگز فکرشو نمی‌کردن بورس و بانک و ارتباطات داخل ما پابرجا بمونه و دسترسی خارج قطع بشه.

این که من میگم (ما) شما رو به این تصور نندازه که من نقش و سمتی تو حکومت دارم. من به کشور انقلابی خودم علاقه دارم
اینقدر ها هم کار سختی نبوده ها، راه اندازی اینترانت با dns و dhcp و داشتن سایت‌هایی داخل این شبکه بدون اینکه به شبکه اینترنت یا هرچیز دیگه ای وابسته باشیم، همه جا که شبکه ای داره همچین چیزی هست حالا در بعد کشوری نیاز به ابزار و امکانات بیشتر هست و تا اینجاش چندان هنری نیست، اما اگر یکی از این پیام رسان ها میتونست درست و همیشه کار کنه و مثلا رقیب تلگرام باشه جای تعریف داشت. مثلا «بله» و «گپ» در طول روز بیهوش میشن و «گپ» دیروز بر اثر فشار پیامها به قول خودش در حدود ۱۳۰ هزار پیام در ثانیه عملا دچار مرگ مغزی شد. یا یه موتور جستجوی درست و حسابی هم نداریم و یوز که به یوزپلنگ های منقرض شده پیوسته و پارسی جو هم طفلی موقع جستجو یادش می‌ره چی رو باید جستجو میکرد و یه چیزهای بی ربطی می‌ره پیدا می‌کنه.
من هم به کشور خودم که از بخت سرکش همون کشور شما هم هست علاقه دارم ولی انقلابی بودنش رو نمی پسندم، اینقدر میگین ملت انقلابی خب مردم هم فکر میکنن باید هی انقلاب کنن در حالی که انقلاب ها خیلی کم نتیجه میدن و با هزینه ای که دارن بیشتر مواقع شاید اصلا صرف نکنن. شما به جمهوری اسلامی علاقه دارین و جزئیات کمی از اون رو نیازمند اصلاح می دونین ولی من مثل یک روستایی هستم که از پاسگاه ده دل خوشی نداره در عین حال که می‌دونه اون پاسگاه باید اونجا باشه تا ده برقرار باشه، من بخش زیادی از اون رو نیازمند اصلاح می‌دونم که اونهم شدنی نیست، در عین حال میدونم این حکومت هم کمابیش برآیند همین جامعه ست و آش کشک خاله ست و کاملا هم مستقره طوری که از ایجاد بحران هم ترسی نداره و حتی ممکنه خودش بحران ها رو زودتر سزارین کنه.
کار من از کار شما سخت تره چون شما زیاد نیاز به تفکیک و محاسبه ندارین، اما من باید مراقب باشم و دایم فکر کنم که این حرف و اون حرف که دوست دارم بزنم اصلا قابل گفتنه یا نه و چطور باید گفته بشه که احتمالا تو مسیر تغییرات مفید باشه اما حتما به کشور و مردم صدمه نخوره.

آخرين ويرايش Freedom1 ، Tuesday 26 November 2019 در 07:57AM.
قديمي Tuesday 26 November 2019   #26
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
این درسته، شاهدان اکثرا همین رو میگن و ماجرا اینطور نبوده که معترضین در حین شعار دادن ناگهان به بانک هم حمله کرده باشن. فیلم های درگیری نیروهای امنیتی با معترضین هم اکثرا درگیری رو وسط خیابان و پیاده رو نشون میده و خبری از درگیری و دستگیری جلوی بانک و پمپ بنزین آتش گرفته نیست. اینها درسته و نشون میده برای تخریب ساماندهی در کار بوده اما منشأ و مرکز این ساماندهی رو نشون نمیده‌.
برای این که بفهمیم عامل سازماندهی کی هست، یا به اطلاعات و شواهد احتیاج داریم که طبعا هیچ کسی اطلاعات بیشتری از حکومت ایران نداره. که طبعا عده ای دوست ندارن به این اطلاعات مراجعه کنن.

راه دوم، تحلیل هست. تحلیلی که فقط سر در ایران نداشته باشه و ایران رو جزوی از منطقه و تاریخش بدونه. برخی از گزاره ها رو گفتیم، جنگ رو به داخل ایران می کشونیم بن سلمان، تناظر با وضعیت عراق و لبنان - دو عضو جریان مقاومت- (که خلاف خواستۀ عمومی ایران هست در این وضعیت داخل ایران هم متلاطم بشه)، حمایت آشکار آمریکا و اروپا از جریان تخریب، و جرجر! کنگرۀ آمریکا از قطع اینترنت و ده ها مقاله و تحلیل از جنس مقاله و مصاحبه ای که در پست اول همین تاپیک به اون اشاره شده:
https://thedailycoin.org/2019/11/19/...o-is-it-video/

این که ما باز هم فارغ از تحلیل های گستردۀ (خارجی) و اطلاعاتی که تحلیلگرهای خارجی اشاره می‌کنند، سر در گریبان کنیم، دقیقا خواست و تبلیغات همون کسی هست که داره این کارها رو می کنه و به رسانه‌هاش هم دستور میده که سر مردم ما رو باز هم تو گریبان خودشون کنن، مبادا حواسشون به بلائی که جریان متوحش استعمار و غارتگری داره سرشون میاره جمع کنن.
قديمي Tuesday 26 November 2019   #27
ناقد
عضو ثابت

نقل قول:
برای این که بفهمیم عامل سازماندهی کی هست، یا به اطلاعات و شواهد احتیاج داریم که طبعا هیچ کسی اطلاعات بیشتری از حکومت ایران نداره. که طبعا عده ای دوست ندارن به این اطلاعات مراجعه کنن.
راه دوم، تحلیل هست. تحلیلی که فقط سر در ایران نداشته باشه و ایران رو جزوی از منطقه و تاریخش بدونه. برخی از گزاره ها رو گفتیم، جنگ رو به داخل ایران می کشونیم بن سلمان، تناظر با وضعیت عراق و لبنان - دو عضو جریان مقاومت- (که خلاف خواستۀ عمومی ایران هست در این وضعیت داخل ایران هم متلاطم بشه)، حمایت آشکار آمریکا و اروپا از جریان تخریب، و جرجر! کنگرۀ آمریکا از قطع اینترنت و ده ها مقاله و تحلیل از جنس مقاله و مصاحبه ای که در پست اول همین تاپیک به اون اشاره شده:
https://thedailycoin.org/2019/11/19/...o-is-it-video/
این که ما باز هم فارغ از تحلیل های گستردۀ (خارجی) و اطلاعاتی که تحلیلگرهای خارجی اشاره می‌کنند، سر در گریبان کنیم، دقیقا خواست و تبلیغات همون کسی هست که داره این کارها رو می کنه و به رسانه‌هاش هم دستور میده که سر مردم ما رو باز هم تو گریبان خودشون کنن، مبادا حواسشون به بلائی که جریان متوحش استعمار و غارتگری داره سرشون میاره جمع کنن.
بلی درسته، اطلاعات حکومت از اعتراضات اخیر بیش از همه است (تعداد کشته ها، میزان تخریب ها، جغرافیای اعتراضات، عوامل، سرشاخه ها، دستگیرشدگان و...) اما مشکل اصلی که قبلا هم اشاره کردم فقدان اعتماد عمومی است، وگرنه از همان زمانی که صدا و سیما با آب و تاب تمام کار اطلاع رسانی و مدیریت افکار عمومی را شروع کرد، باید اوضاع آرام می شد، اما چرا نشد؟ چون مخاطب درست یا غلط حس می کرد رسانه ملی روراست نیست و قصد عملیات روانی و فریب مخاطب را دارد!
لذا تا شما (البته شمای نوعی) مساله اعتماد عمومی را حل نکنید، بحث در باره سایر موضوعات بی فایده است....
قديمي Tuesday 26 November 2019   #28
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
بلی درسته، اطلاعات حکومت از اعتراضات اخیر بیش از همه است (تعداد کشته ها، میزان تخریب ها، جغرافیای اعتراضات، عوامل، سرشاخه ها، دستگیرشدگان و...) اما مشکل اصلی که قبلا هم اشاره کردم فقدان اعتماد عمومی است، وگرنه از همان زمانی که صدا و سیما با آب و تاب تمام کار اطلاع رسانی و مدیریت افکار عمومی را شروع کرد، باید اوضاع آرام می شد، اما چرا نشد؟ چون مخاطب درست یا غلط حس می کرد رسانه ملی روراست نیست و قصد عملیات روانی و فریب مخاطب را دارد!
لذا تا شما (البته شمای نوعی) مساله اعتماد عمومی را حل نکنید، بحث در باره سایر موضوعات بی فایده است....
این که حاکمیت در تفاهم با مردم و جلب اعتماد عمومی، "معلول" هست که عیان تر از نور خورشید هست.

ولی بنده هم تو این کشور تو این جامعه زندگی می کنم و کسی هم به من هیچ توضیحی نداده! ضمن اطلاع از این معلولیت، دنبال نجات خودمم. این یک عکس العمل طبیعی هست.

هر چند حتی حکومت در آموزش رفتارهای رسانه‌ای هم معلول هست؛ با این حکومت که رسانه‌ها و آموزش رو در اختیار داره. و حتی در رفتار رسانه‌ای مردم هم حکومت مقصر هست.

ولی گاهی یک کسی قصوری در حق ما می کنه و ما آسیب می‌بینیم؛ در این شرایط به این که «تقصیر حکومت هست» اکتفا کنیم، و صرفا به همسایه و دوست و آشنا هم همین رو مخابره کنیم، چیزی به دست نمیاریم. «تقصیر حکومت هست» پس من همین که هستم، لجبازی می‌کنم و آتش می‌زنم! این آموزشی هست که به همدیگه میدیم. ما باید دنبال این باشیم که گرفتار این جدال نشیم و نفعی برای خودمون و ملتمون به دست بیاریم و در کنار شماتت حکومت در قصورهاش باید کاری بکنیم.

و از سوی دیگه،

این که نبینیم ده‌ها رسانۀ سرمایه گذاری شده جلوی چشم برای تغییر ایران به نفع غرب تلاش می‌کنن.
و نبینیم انواع و اقسام ارگان‌های بین المللی برای تغییر سایر ملتها به مذاق غرب تلاش می‌کنن
و نبینیم فرهنگ و بینش مردم و جامعه و خانواده دستخوش نوعی شبیخون فرهنگی و سیاسی هست

و صرفا بگیم "تقصیر حکومت هست"، "تقصیر حکومت هست" ، طبعا صرفا ما رو به امکاناتی که ممکنه از مسیرهای دیگری کسب کنیم غافل می‌کنه.
قديمي Tuesday 26 November 2019   #29
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
اینقدر ها هم کار سختی نبوده ها، راه اندازی اینترانت با dns و dhcp و داشتن سایت‌هایی داخل این شبکه بدون اینکه به شبکه اینترنت یا هرچیز دیگه ای وابسته باشیم، همه جا که شبکه ای داره همچین چیزی هست حالا در بعد کشوری نیاز به ابزار و امکانات بیشتر هست و تا اینجاش چندان هنری نیست، اما اگر یکی از این پیام رسان ها میتونست درست و همیشه کار کنه و مثلا رقیب تلگرام باشه جای تعریف داشت. مثلا «بله» و «گپ» در طول روز بیهوش میشن و «گپ» دیروز بر اثر فشار پیامها به قول خودش در حدود ۱۳۰ هزار پیام در ثانیه عملا دچار مرگ مغزی شد. یا یه موتور جستجوی درست و حسابی هم نداریم و یوز که به یوزپلنگ های منقرض شده پیوسته و پارسی جو هم طفلی موقع جستجو یادش می‌ره چی رو باید جستجو میکرد و یه چیزهای بی ربطی می‌ره پیدا می‌کنه.
من هم به کشور خودم که از بخت سرکش همون کشور شما هم هست علاقه دارم ولی انقلابی بودنش رو نمی پسندم، اینقدر میگین ملت انقلابی خب مردم هم فکر میکنن باید هی انقلاب کنن در حالی که انقلاب ها خیلی کم نتیجه میدن و با هزینه ای که دارن بیشتر مواقع شاید اصلا صرف نکنن. شما به جمهوری اسلامی علاقه دارین و جزئیات کمی از اون رو نیازمند اصلاح می دونین ولی من مثل یک روستایی هستم که از پاسگاه ده دل خوشی نداره در عین حال که می‌دونه اون پاسگاه باید اونجا باشه تا ده برقرار باشه، من بخش زیادی از اون رو نیازمند اصلاح می‌دونم که اونهم شدنی نیست، در عین حال میدونم این حکومت هم کمابیش برآیند همین جامعه ست و آش کشک خاله ست و کاملا هم مستقره طوری که از ایجاد بحران هم ترسی نداره و حتی ممکنه خودش بحران ها رو زودتر سزارین کنه.
کار من از کار شما سخت تره چون شما زیاد نیاز به تفکیک و محاسبه ندارین، اما من باید مراقب باشم و دایم فکر کنم که این حرف و اون حرف که دوست دارم بزنم اصلا قابل گفتنه یا نه و چطور باید گفته بشه که احتمالا تو مسیر تغییرات مفید باشه اما حتما به کشور و مردم صدمه نخوره.

ما ده سال پیش امکان بستن اینترنت رو نداشتیم دیگه. اینترنت که بسته می‌شد، بانک‌ها و بورس و ارتباطات داخلی هم قطع می‌شد و در بانکها رسما آشوب اداری بود. به دلیل معماری اون روز. اونها امروز هم روی چنین فلج کردنی حساب کرده بودن که موفق نشدن. طبعا اگر ده سال پیش هم به همین سادگی بود، ده سال پیش این کار صورت می گرفت و چند سالی طول کشید تا معماری تغییر کنه و روت شبکه بدون نقص انجام بشه.

این که امکانات داخلی ما مثل موتور جستجو و پیام رسان، البته ناقص هست خوب از اون چیزهائی هست که اگر دولت دیگه ای بود بهتر می‌رسید بهش. و این دولت کلا به چنین چیزهائی اعتقاد نداره. فهرست مرتبطین زم که کم کم اومد بیرون بیشتر متوجه میشیم که چرا دولت به چنین چیزهائی اعتقاد نداره. این نرم افزارها پول و امکانات زیاد میخوان و بهشون اعطا نشده. و البته به سروش پول زیادی داده شده و سوء مدیریت عمیق باعث عدم موفقیت شده. بالاخره روزی خواهد اومد که همۀ مردم خواهند فهمید که ارزش این نرم افزارها نه تنها کم تر از نفت نیست که به مراتب بیشتر از نفت هست و در اختیار گذاشتن این "ثروت" برای خارجی فاجعۀ بزرگی هست.

من وقتی می‌گم "انقلابی" چیزی که تو ذهنم میاد پیشرفت و حقوق بشر هست. نه جنگ و تنش! جنگ و تنش ممکنه پیش بیاد به دلیل به کرسی نشوندن حقوق ملت ما. اما جنگیدن برای حقوق که ننگ نیست. مثل ماجرای جنگ تحمیلی هست که اخیرا فیلم‌هائی با بودجۀ حکومتی ساخته میشه که فقط مصیبت‌ها و ضجه‌های مادران رو نشون می‌ده تا تصویر این جنگ رو برای نسل جدید خراب کنه. در حالی که این جنگ برای ما مساوی با دفاع از حقوقمون بود (حداقل این بود و این حداقل محترم هست)... و این در انقلاب از نظر شما و این فیلمها از دفاع مقدس حذف میشه و بیهودگی جایگزین میشه! سوال اینه که چه کسی با این حقوق اینقدر مخالف هست که این تفکر رو در جامعه رواج میده؟ انقلاب برای ما مساوی با جنگ نیست، اگر حقوق‌های ابتدائی مون رو بدن! حالا که حتی حق تجارت آزاد رو هم از ما سلب کردن!

آخرين ويرايش صبح ، Tuesday 26 November 2019 در 02:53PM.
قديمي Tuesday 26 November 2019   #30
ناقد
عضو ثابت

از نگاه برخی کارشناسان، دولت به دنبال تغییر زیربنایی سیستم فیلترینگ برای تشدید سانسور اینترنت است. یعنی به جای داشتن "لیست سیاه" برای محدود کردن دسترسی به سایت‌ها و سرویس‌های غیرمجاز به دنبال تهیه یک "لیست سفید" از سایت‌ های مجاز برود و دسترسی به همه سایت‌ ها و سرویس‌ های دیگر را کاملا ببندد.
ظاهرا در این راستا یک نهاد دولتی فراخوانی منتشر کرده و در آن از دستگاه‌ های اجرایی و بخش خصوصی خواسته اعلام کنند برای ارائه خدماتشان، به کدام سایت‌ های خارجی نیاز دارند.
معاون وزیر ارتباطات هم از دستگاه‌های اجرایی خواسته برای بررسی مشکلات احتمالی دسترسی مردم به خدماتشان، فایل Excel یک فرم را از سایت سازمان فناوری اطلاعات ایران دانلود کنند و پس از پر کردن، آن را با Email به این سازمان بفرستند.
یکی از درخواست های این نامه، فهرست کردن میزان وابستگی خدمات این دستگاه‌ها به سرویس ‌های خارج از کشور مانند Google map است.
جمع‌آوری فهرست سایت‌های ضروری گامی مهم به سوی اجرای فیلترینگ بر اساس "لیست سفید" است.
هدف از جمع ‌آوری فهرست سایت‌ ها و سرویس‌ های خارجی که نهادهای دولتی و بخش خصوصی به آن‌ها نیاز دارند، راهی است برای کاهش اثرات منفی قطع اینترنت؛ به این معنی که با حفظ امکان دسترسی به سایت‌ های مورد تایید، دسترسی به بقیه اینترنت را موقتا یا برای همیشه ببندند.
صرف نظر از برخی جزم اندیشان که خواهان بستن کامل اینترنت هستند، اما بعضی دنبال اینترنت ملی یا اینترنت پاک و حلال هستند که البته این طرح اینترنت نیست؛ بلکه شبکه‌ داخلی (اینترانت) است. همانند شبکه کوانگ‌میونگ که کره شمالی از دو دهه پیش راه‌اندازی کرده است.
اما اهل فن می دانند که ایجاد شبکه‌ ای کاملا مستقل از سایت‌ ها و سرویس ‌های خارجی امکان پذیر نیست.
از طرفی، دبیر شورای عالی فضای مجازی گفته بود که می‌خواهد فروش VPN تحت نظارت دولتی قرار بگیرد.
یعنی بعید نیست دولت به سمتی برود که در شرایط عادی عموم مردم تنها اجازه دسترسی به اینترنت پاک را داشته باشند؛ و آن‌ هایی که بقیه اینترنت را لازم دارند، مجبور شوند از اپراتورهای رسمی VPN بخرند. تجارتی پرسود که هم اکنون نیز کم و بیش برقرار است...!
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
1398, تظاهرات سراسری, فتنه 98

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:25PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه