بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه ادبي-هنري > عكاسي

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 13 February 2013   #1
salome
سالومه

نشان salome

تاريخ ثبت نام: Dec 2007
مكان: ازت دورم.......ازم دوری
پاسخ‌ها: 12,542
روزنوشته ها: 2
کاغذ دیواری های مخصوص اتاق خواب

دیواری با طرح چهل تکه خلق کنید.
با این ایده دیواری با طرح چهل تکه در اتاق خوابتان خواهید داشت. در شروع کار تکه های کاغذ دیواری های محبوبتان را پیدا کنید و سپس آنها را مطابق شکل ترکیب کنید و بچسبانید. سعی کنید به یک یا دو رنگ پایبند بمانید تا طرح آشفته ای پدید نیاید. کاغذهایی انتخاب کنید که رنگ ها و طرح هایشان بهم بخورد.

بر روی گوشه دنج اتاقتان تأکید کنید.
با انتخاب یک دیوارنقش زیبا، به گوشه دنج اتاقتان حال و هوای بیشتری بدهید. این دیوارنقش با طرح گل زیبای شمعدانی پشت میز و تاقچه ها نصب شده است. می توانید روی تاقچه ها مجسمه های محبوبتان را بگذارید و از میز به عنوان میز آرایش استفاده کنید.

گل های درشتی برای کاغذ دیواری انتخاب کنید.
با این کاغذ دیواری های گلدار زیبا به اتاق خوابتان نمای شاداب و زیبایی بدهید. از طرح ها و گل های درشت برای تأثیرگذاری بیشتر بر نمای دیوارها استفاده کنید. نکته اینجاست که باید فقط از یک یا دو رنگ در کاغذ دیواری استفاده شده باشد و نه بیشتر. کاغذ دیواری با گل های درشت رنگارنگ می توانید فضای اتاق شما را خفه کند.

از طرح ها و نقش هایی در مقیاس بزرگ استفاده کنید.
اگر منزل شما ویژگی های خاص و یگانه ای دارد، این طرح برای آن مناسب است. طرح کلاسیک دمشقی در اندازه های بزرگ، نقطه کانونی این اتاق خواب طوسی رنگ است. سقف بلند و فضای زیاد این اتاق می تواند پذیرای طرح های بزرگتری باشد و وقتی روی همه دیوارها کار شود، غالب نخواهد بود. سعی کنید بقیه چیزهای اتاق کمرنگ تر و به رنگ سفید و طوسی با مبلمان کلاسیک باقی بماند.

با مقیاس بازی کنید.
با این کاغذ دیواری راه راه درشت می توانید جلوه خاص و نمایانی خلق کنید. طرح راه راه روش خوبی برای تغییر دادن مقیاس و بزرگی اتاق است. برای آنکه اتاق کوچک شما بزرگتر به نظر برسد از راه های افقی استفاده کنید و برای آنکه نگاه را به سمت بالا و سقف بلند جذب کنید از راه های عمودی استفاده کنید. این کاغذ دیواری صورتی و طوسی برای اتاق خواب بسیار ایده آل است، و در عین حال شما در مورد انتخاب رنگ شجاعتر می شوید. رنگ آبی سیر تأکید بیشتری بر بالش ها و لامپ ها ایجاد می کند.

ترکیب رنگی کمرنگی را امتحان کنید.

دیوار اتاق خواب نباید خودنمایی کند. این کاغذ دیواری گلدار طوسی روشن به نحوی کمرنگ و محو نگاه انسان را جذب می کند. نقش های گل های درشت دارای سایه های کمرنگ طوسی و کرم هستند که چشم را نوازش می دهند و از لحاظ ترکیب رنگی آرامش بخش مناسبند. نترسید و از رنگ هایی مانند این رنگ بیشتر بر روی دیوارهایتان استفاده کنید، فقط باید از همان رنگ برای لوازم دیگر اتاق مانند مبلمان و ملافه و روتختی و چیزهای دیگر استفاده کنید.

با گل های درشت و رنگارنگ اتاقتان را روشن و شاد نمایید.

سبک گل های وحشی و رنگارنگ این روزها مد شده است و اتاق خواب با این کاغذ دیواری گلدار شلوغ، محیط شادی می یابد. با چنین طرح و نقش پر زرق و برقی باید به اتاق تعادل بدهید و پس زمینه کاغذ دیواری باید رنگ روشن باشد و کف و سقف و ملافه های تخت به رنگ سفید یا روشن باشد. بعد می توانید از طرح ها و رنگ های اصلی کاغذ دیواری – صورتی، قرمز و مشکی – برای بالش ها، روتختی و چیزهای کوچک دیگر استفاده کنید.

از دیوارنقش عجیب و غریبی استفاده کنید.
دیوارهای اتاق خوابتان با این طرح هرگز چشم گیر تر نبوده اند! این دیوارنقش مدرن ویژگی کانونی این اتاق خواب معاصر است. می توانید دیوارنقش های دیگری هم سفارش بدهید که البته باید طرحشان مانند این طرح خاص باشند. قرار دادن آن در بالای تخت و انتخاب مبلمان و وسایل ساده دیگر با رنگ های خنثی، باعث می شود که دیوارنقش شما تنها چیزی باشد که نگاه را جذب می کند.

اندکی از سبک مد به اتاقتان بیاورید.

آیا برای اتاق خواب نوجوان دنبال ایده هستید؟ این کاغذ دیواری تک رنگ برای خانم های دنبال کننده مد روز مناسب است. این کاغذ دیواری را فقط بر روی یک دیوار بچسبانید که تأثیر آن بیشتر شود. دیوارهای دیگر و کف اتاق باید سفید باشند و می توانید فقط از یک رنگ دیگر مانند بنفش یا آبی سیر برای ایجاد تأثیر چشمی استفاده کنید. از مبلمان سبک معاصر و مدرن با جلای زیاد یا پولیش شده برای هماهنگی با چیزهای دیگر استفاده کنید.

از طرحی تجملی استفاده کنید.
با این کاغذ دیواری لوکس ابریشمی، به اتاق خوابتان سبک هتل بدهید. جلای زیاد و جلوه های متالیک، روش بسیار خوبی برای بیشتر کردن حس جادار بودن اتاق های کوچک است. فقط به رنگ هایی همچون قهوه ای، کرمی یا طلایی پایبند بمانید تا جلوه لوکس اتاق بهم نخورد. این کاغذ دیواری پس زمینه ابریشمی با نقش دمشقی دارد که البته به درخشش و تلألو لوازم دیگر اتاق می افزاید.
بگوید : بیا برویم...

salome حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 25 February 2015   #2
psakhtb
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jan 2015
پاسخ‌ها: 2
ج: کاغذ دیواری های مخصوص اتاق خواب

به دلیل وجود تنوع بسیار زیاد کاغذ دیواری ها و احتمال گنگ شدن هنگام خرید، مهم است که حتماً قبل از اینکه برای خرید بیرون بروید، ایده و طرحی را در ذهن خود داشته باشید برای این کار از مجلات و وب سایت های دکوراسیونی بازدید کنید .

چگونه مناسب ترین کاغذ دیواری را بیابیم؟
ابتدا به رنگ های موجود، نوع کف پوش و سبک دکوراسیون خانه خود و وسایل و مبلمان موجود در دکوراسیون خانه تان توجه کنید که در اصل آنها دارای چه سبک و جلوه ای هستند؛ سپس به دنبال کاغذ دیواری متناسب با همان سبک بروید. یک کاغذ دیواری ناهماهنگ با سبک دکوراسیون، می تواند جلوه کل دکوراسیون را تخریب کند.کاغذ دیوار باید متناسب و هماهنگ با رنگ و سبک وسایل موجود در فضا باشد.

به طور کلی دو نوع طرح برای کاغذ دیواری وجود دارد:
طرح های مستقیم و صاف و طرح های منحنی شکل. طرح های مستقیم و صاف مانند طرح های راه راه عمودی و افقی که باید در قسمت درزها تنظیم شوند و طرح های منحنی شکل نیز مانند طرح های گلدار و هندسی هستند که باز هم باید در قسمت درزها تنظیم شوند. این تنظیمات در قسمت درزها به طوری که دنباله طرح ها از ردیفی به ردیف دیگر رعایت شود. نیاز به متراژ بیشتری کاغذ دیواری دارد که در این زمینه و اینکه طرح انتخابی شما به چه مقدار متراژ اضافه نیاز دارد.

باید حتماً دیوار های اتاق را با دقت اندازه گیری کنید و هنگام سفارش آنها به همراه داشته باشید. در نظر گرفتن در و پنجره را فراموش نکنید. حتی توصیه می شود به همراه متراژ، طرحی ساده از فضا را روی کاغذ پیاده کرده و به همراه داشته باشید. زمانی که متراژ لازم را برای کاغذ دیواری محاسبه کردید، توصیه می کنیم یک یا دو رول کاغذ دیواری اضافه از حد نیاز را خریداری کنید تا در صورت اشتباه در اندازه گیری یا خراب شدن قستی از کاغذ دیواری، بتوانید از مقدار اضافی استفاده کنید.

اساساً کاغذ دیواری هایی که دارای پوشش وینیل هستند بادوام ترین انواع کاغذ دیواریمحسوب می شوند. این نوع از کاغذ دیواری ها هم چنین قابل شست و شو و ضد آب هستند. همین نوع از کاغذ دیواری خود به دو نوع تقسیم می شود: نوع اول در قست پشت کاغذ دیواری دارای لایه ای از وینیل است و نوع دوم دارای لایه ای از وینیل در قسمت روی کاغذ دیواری است که مسلماً نوع دوم دوام بیشتری دارد. نوع او ل قابل شست و شو و ضد آب است و راحت تر از دیوار کنده می شود. بنابراین نوع دوم کاغذ دیواری های دارای پوشش وینیل، می توانند مناسب ترین گزینه برای انتخاب باشند.
قديمي Friday 6 March 2015   #3
khosrokhafan
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Mar 2015
پاسخ‌ها: 6

کاغذ دیواری تیره یا روشن ...مسئله این است !!!
بازرگانی و ترخیص کالای سنجوری
khosrokhafan حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 24 January 2016   #4
mirsheda
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jan 2016
پاسخ‌ها: 14

لیست قیمتها رو لطفا بزارید

فرستاده شده از SM-N900ِ من با Tapatalk
mirsheda حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 24 January 2016   #5
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

تاريخ ثبت نام: Apr 2012
مكان: ایران زمین
پاسخ‌ها: 4,192
روزنوشته ها: 12

در خصوص رنگ کاغذ دیوار باید به نکات زیر توجه کنید
فضای اتاق
ارتفاع سقف
نوع کاربری اتاق : پذیرایی / هال / اتاق خواب والدین /اتاق خواب کودک / اتاق میهمان
قديمي Sunday 24 January 2016   #6
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

فضای اتاق
اگر فضای شما یا همان حالضرب طول در عرض کم باشد قطعا رنگ های تیره فضای دلگیر و تیره ای رو ایجاد میکنن
مثلا در پذیرایی هایی با متراژ زیر 40 متر یا اتاق خواب هایی با متراژ زیر 15 متر
معمولا در چنین فضاهایی اگر از رنگ های روشن تر استفاده شود بهتر است . منظور از روشن ترجیحا رنگهای سفید یا کرم نیست بلکه در هر طیف رنگ ، رنگ های روشن وجود داره مثلن قهوه ای دارای یک طیف خیلی روشن تا تیره یا همان ونگه هست یا زرد یا آبی و ....
قديمي Sunday 24 January 2016   #7
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

ارتفاع سقف
در یکسری منازل هستش که ارتفاع سقف کمه یعنی زیر 3 متره مثلن 2 متر و 70 سانته خوب این فضاها اگه با کاغذ دیواری تیره پوشیده بشه یک فضای دلگیر می شه البته با این فرض که متراژ زیر 40 یا 15 ایی باشه که در بالا گفتم

معمولن سقف های ایده ال با ارتفاع 3 متر خیلی خوبه
قديمي Sunday 24 January 2016   #8
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

اما نوع کاربری
پذیرایی :
سعی کنیم چه در فضاهایی با متراژ بالا و چه با متراژ کم از رنگ های نسبتا روشن استفاده بشه چرا که فضاها دلباز تر و روشن تری رو برای میهمانی ها فراهم می کنه
اصولن فضاهای پذیرایی از میهمان باید نشاط آور ، دلباز و روشن از نظر نور و رنگ باشه بنابراین به کاربردن کاغذ دیواری های با طیف روشن و بخصوص طرح های سلطنتی بسیار کارآمد خواهد بود

اتاق خواب والدین
این فضا بر خلاف اینکه گفتم در متراژ های کم باید رنگ روشن استفاده کنیم اما بلحاظ نوع کاربری اون می شه و توصیه هم می شه که از رنگهای تیره و گرم استفاده کنیم چرا که در این فضا باید اصول رمانتیک بودن و عاشقانه بودن را فراهم کرد که این کار از عهده رنگهای تیره بر میاد
قديمي Sunday 24 January 2016   #9
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

البته در اتاق خوابهایی با متراژ کم و بخاطر اینکه زیاد دلگیر نشه و بعضی ها هم با اینکه دوست دارند فضا یک فضای رمانتیک باشه اما دلشون می خواد که رنگ روشن بکار بگیرن توصیه می کنم فقط یک سینه از دیوار را رنگ تیره و گرم استفاده کنید همان جایی که تخت خواب قرار داره و بقیه دیوارها روشن کار بشه بهتر به هدفتون و سلیقه تون می رسید

اتاق خواب کودک
اینجا دو بخش داریم
یکسری اتاق خواب ها بین پسر و دختر مشترک هستند و یکسری مجزا ینی مال دختر خانم از آقا پسر جدا هس
اگر مشترک هستند باید رنگی بکار بگیرید که یونیسکس باشه مثلا رنگ بنفش هم برای دختر زیباست هم پسر و سعی کنیم طرح های زنده و اسپرت بکار بگیریم که حس نشاط و شادابی به بچه ها می ده یا طرح ها و استیکرهای عروسکی و شخصیت های کارتونی

آخرين ويرايش شاهرخ- ، Sunday 24 January 2016 در 12:57PM.
شاهرخ- حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 24 January 2016   #10
شاهرخ-
آریایی

نشان شاهرخ-

اگر اتاق شون جداست که تنوع رنگ ها خیلی بهتر هس و قطعا می تونید اتاق خوابی با حس کاملا پسرونه یا دخترونه درست کنید در مجموع اتاق خواب کودک باید رنگهای نسبتا تیره و شاد داشته باشه

اتاق میهمان
این اتاق نیز باید رنگهای یونیسکس داشته باشد چون جنسیت در اون معنا نداره و برای همه هستش . طرح ها و رنگ ها می تونن از نمونه های بیسیک تبعیت کنند مثلا گل ، شاخه درختان ، اشکال هندسی و ...

در نهایت اتاق خواب (والدین و کودک و میهمان) چون محلی برای استراحت هست می تونه حتی با فضاهای کم از رنگ های تیره بهره بگیره چون اصولن در چنین فضاهایی ، استراحت کردن و خوابیدن مد نظر هست نه دور هم نشستن و تلویزیون دیدن و گفتگو کردن

در خصوص هال
برخی از پذیرایی ها به یک هال ختم می شه یا مرتبط می شه یا با یک هال یا راهرو مانند به اتاق خواب ها متصل می شه . نترسید و این توصیه ام را گوش کنید . حتما رنگ کاغذ دیواری ای که برای راهرو یا هال انتخاب می کنید از رنگ کاغذ دیواری پذیرایی ، تیره تر باشه حتی از نظر طرح هم باید متفاوت باشه . اینو تضمینی امتحان کنید و نتیجه اش رو ببینید
قديمي Tuesday 23 January 2018   #11
mostafadam
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Nov 2014
پاسخ‌ها: 1

وبسايت خانه رنگ در زمينه اجرا انواع خدمات نقاشي ساختمان و دکوراسيون داخلي با قيمت مناسب و کيفيت عالي خدمات خود را در شهر تهران انجام مي ‌دهد. خانه رنگ در زمينه نقاشي ساختمان در مناطق مختلف تهران از جمله نقاشي ساختمان در غرب تهران و نقاشي ساختمان مدارس و ... فعاليت خود را انجام مي‌دهد.
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 08:06AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه