نمايش تك نوشته ( اين نوشته بخشي از يك رشته گفتگو است - براي مشاهده گفتگوي اصلي بر عنوان گفتگو در قسمت مقابل كليك نمائيد )
قديمي Sunday 29 September 2019   #39
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 34,138
روزنوشته ها: 10
ج: درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
این تعارض را از کجای حرف من دراوردید؟
یا بی دقت هستید یا اهل غرض ورزی
وگرنه من هم گفتم: این مفاهیم ریشه های دینی دارد...

نکند شما هم مثل همان دگم ها فکر میکنید؟

احتمالا قبل از ویرایش شما پاسخ نوشتم حالا نزنید

به هر حال منوط کردن هر یک از نیازها به نیاز دیگر، منجر به نفی یک (نیاز) می‌شود. و این تزاحم هر چند شما قصدی نداشته باشید حاصلی جز هرز رفتن نیروهای ملی ندارد. این که تا ببینیم در امنیت نیازها برطرف است، شروع کنیم تلویحا تنه به امنیت بزنیم، یک ضرورت نیست.

این لحن (حالا امنیت داریم که چه (داریم که داریم) ... اقتصادمون فلجه) الزاما لحن سازنده‌ای نیست ... عملا این تنه ها به امنیت آن چه که داریم را نیز از بین می‌برد، و آن‌چه نداریم را نیز اعطا نمی‌کند! این درست است که مشکل اقتصاد باید حل بشود اما با این لحن نه!

حقیقت این است که بازدهی مخارج امنیتی و نظامی کشور به طرز حیرت آوری بالاست و با منابع بسیار کم نتایج بسیار بزرگ حاصل شده است و هیچ تزاحم جدی با مسألۀ اقتصاد کشور نداشته است. همین دستاوردها با صدها برابر صرف زمان و هزاران برابر مخارج در کشورهای دیگر به دست آمده است. نوابغی با حقوق‌های چهار پنج میلیون تومانی - برای امروز - سرمایۀ ابدی این کشور شدند که بازدهی و خدمت آنان به کشور نسبت به نجومی بگیران دولتی و غیر دولتی نشسته و زبان دراز، غیر قابل حساب است. تنه زدن مسئولین اقتصاد، به مسئولین امنیت برای فرار از توضیح و پاسخ‌گوئی نسبت به وضعیت موجود ادارات و تولید و فساد، واقعا درد آور است.

آخرين ويرايش صبح ، Sunday 29 September 2019 در 09:30AM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول