نمايش تك نوشته ( اين نوشته بخشي از يك رشته گفتگو است - براي مشاهده گفتگوي اصلي بر عنوان گفتگو در قسمت مقابل كليك نمائيد )
قديمي Sunday 20 October 2019   #6
ناقد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2013
پاسخ‌ها: 3,459
ج: از پیشتازان سازش و آشتی با غرب بشنوید... از طولانی‌ترین مذاکره با غرب و یهود!

نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است نمايش نوشته
من که کیهان پسند و اهل تعارف نیستم، برجام برای ما خوب بود و کاری که ترامپ کرد به ضرر ما بود. برجام آزمونی بود که اگر اون خل وضع به تحریک عده ای مثل نتانیاهو اون رو خراب نمی‌کرد غیر از نتایج مثبت اقتصادی می تونست زمینه ای باشه برای حل بقیه مشکلات. اما ما دیگه از این مرحله گذشتیم و الان باید دید چه راهی جلوی پای ما هست.
من اطمینان دارم که با عقب نشینی کم یا حتی زیاد هم نمیشه ترامپ رو مجبور کرد به برجام یا مشابه اون برگرده، پس دو راه باقی میمونه، یکی صبوری و تحمل رشد اقتصادی منفی و تلاش برای خنثی کردن اثرات تحریم و حتی ساختن فرصت از این تحریم، تا این دوران بگذره و بعدش ببینیم چی میشه (نظر جناب صبح تقریبا همینه) و راه دوم که من طرفدار اون هستم، خروج از برجام و ان پی تی و تهدید جدی و ضربه زدن به آمریکا و متحدانش حتی تا مرحله جنگه، دست من بود بی تردید برای غرق کردن ناوگان آمریکا و همچنین موشک باران متحدان آمریکا برنامه ریزی میکردم، می دونم که میشه ضربه مهلکی به اینها وارد کرد و موافق نشستن و تحمل این وضعیت نیستم، اگر قراره ما زجر بکشیم باید اونها هم زجر بکشن و باید هر جور می تونیم تلافی کنیم. تنها با چنین تهدیدی و عملی کردن اون در حد نیاز می تونیم مجبورشون کنیم سیاست خودشون رو تغییر بدن.
https://www.asriran.com/fa/news/6941...%D8%A7%D8%B1-%
خروج از برجام و ان پی تی اصطلاحا یعنی زدن به سیم آخر.
حتی کیهان هم که زمانی به الگوی کره شمالی و خروج از معاهده ان پی تی دعوت می کرد، در شرایط فعلی احتیاط به خرج می دهد!
دلیلش هم این است که معادلات موجود به هیچ وجه به نفع ما نیست. اصلا نیازی به جنگ هم نیست، چون در جنگ طرف مقابل (آمریکا و متحدانش) هم ضرر می کنند.
خروج از توافقات و معاهدات کافی است یک اجماع جهانی علیه ما ایجاد شود، همان چیزی که امثال ترامپ و نتانیاهو و بن سلمان برایش له له می زنند!
اجماع هم یعنی بازگشت مجدد به فصل هفتم منشور سازمان ملل و سیل تحریم های جهانی، تحریم هایی که دیگر امریکا یک طرف قضیه نیست که بتوانیم محکومش کنیم و مرگ و نفرین نثارش کنیم، آن جا به عنوان یک کشور منزوی و خاک بر سر، با کل دنیا طرف هستیم، از اروپا گرفته و حتی متحدان شرقی (چین و روسیه)!
اگر چنین رویه ای خوب بود، یعنی شیوه احمدی نژادی درست بود و همه تلاش ها برای امضای برجام (و حفظ آن در شرایط فعلی) کشک بوده است!
ظاهرا بهترین گزینه همان سیاست صبر و انتظار است که شما هم اشاره کردید، یعنی مدیریت کجدار و مریز تحریم و فشارهای فعلی تا ببینیم خدا چه می خواهد....
ناقد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول