نمايش تك نوشته ( اين نوشته بخشي از يك رشته گفتگو است - براي مشاهده گفتگوي اصلي بر عنوان گفتگو در قسمت مقابل كليك نمائيد )
قديمي Wednesday 16 October 2019   #4
ناقد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2013
پاسخ‌ها: 3,464
ج: از پیشتازان سازش و آشتی با غرب بشنوید... از طولانی‌ترین مذاکره با غرب و یهود!

نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است نمايش نوشته
رابین به خاطر همین رویکرد صلح طلبانه و پذیرش موجودیت کشور فلسطین، به دست افراطی های اسراییل ترور شد و امروز با وجود نتانیاهو و آدم هایی مثل اون هیچ چشم اندازی از تشکیل کشور فلسطینی نمیشه در نظر داشت خصوصا اگر گیجی مثل ترامپ هم ازشون حمایت کورکورانه بکنه.
با اینکه من طرفدار مداخله بیش از حد در این موضوع نیستم و فکر میکنم باید بار اون رو بر دوش اعراب هم گذاشت اما نتانیاهو با تصور اینکه شرایط برای جفتک انداختن مناسبه دو اشتباه بزرگ درباره ایران کرد تو این چند سال. یکی تشویق ترامپ به خروج از برجام به امید اجبار حکومت ایران به تغییر سیاست خودش، و دوم بازی با دم ایران در منطقه، هر دوی این کارها نشونه حماقت نتانیاهو بوده که شناخت و درک درستی از جهان پیرامون خودش نداره. زمان طوری پیش می‌ره که نتانیاهو و دار و دسته ش تاوان این کارها رو میدن.
گذشته از این، من موافق سرزنش فلسطینی ها برای توافق صلح در گذشته نیستم، در اون دوران اونها به این نتیجه رسیده بودن که این راهیه برای تشکیل کشور فلسطین و در اسراییل هم افرادی در قدرت بودن که رویکرد اونها آشتی جویانه بوده، بنابراین فلسطینی ها فکر میکردن بعد از سالها جنگ بالاخره میتونن به آرزوی خودشون برسن و باید قبول کرد اونها هم کسی رو نداشتن و از عربها بخاری بلند نمیشد که البته امروز هم نمیشه.
یک سوال مهم که البته قبلا هم مطرح شده اما جواب درست حسابی نگرفته اینه که تشویق ترامپ توسط نتانیاهو به پاره کردن برجام آیا کار درستی بوده یا غلط بوده؟ کلا خروج ترامپ از برجام کار خوبی بود یا بد بود؟

اگر درست بوده که دشمن برای اولین بار یک حرکت درست و به نفع ما انجام داده.
اگر هم غلط بوده وما مشغول تقلا برای حفظ برجامیم، چه کنیم با هجمه سنگین کیهانیان و دلواپسیان علیه برجام وهمسویی با گروه "بی" از ابتدا الی یومنا هذا؟
ناقد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول