نمايش تك نوشته ( اين نوشته بخشي از يك رشته گفتگو است - براي مشاهده گفتگوي اصلي بر عنوان گفتگو در قسمت مقابل كليك نمائيد )
قديمي Thursday 12 September 2019   #389
hosyn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 1,947
ج: مبارزه با حربه های شیاطین

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
چطور است که قرآن به واسطه حدیث صحت آن مشخص می شود ولی در اول هر آیه قال این و قال آن ندارد برای نشان دادن صحت آن ولی حدیثی که که می گویی قرآن را به مارسانیده این همه برای صحت آن نیاز به علم حدیث و علم رجال دارد و حتما باید با قال این و قال آن فهمید حدیث صحیح است یا نه ؟
دوست گرامی، گویا از ابتدایی ترین مسائل علوم قرآنی خبر ندارید! قرآن هم قال فلان عن فلان دارد، مشکل این است که نگاه نکردید! به مصحف خودتان مراجعه کنید میگویند: روایة حفص عن عاصم، یعنی قال حفص قال عاصم.

مردم الجزایر و تونس و کلا غرب افریقا که تحت سیطره حکومت عثمانی نبودند همگی قرائت مدنی دارند و مصحف الجزایر: قال ورش قال نافع است.

وقتی بعض سلفی های جاهل رفتند الجزایر و مصحف ها را عوض کردند حکومت الجزایر مصحف حفص که مصحف ماست را ممنوع کرد:

الجزائر تضع ضوابط جديدة خاصة بإستيراد المصاحف والكتب الدينية:
نقل قول:
وينص مرسوم آخر بالعدد ذاته من الجريدة الرسمية على أن الراغبين في إستيراد “المصحف الشريف” وطبعه وتوزيعه ونشره من الأشخاص والهيئات والأجنبية والممثليات الدبلوماسية والقنصلية المعتمدة وكذا المراكز الثقافية الأجنبية المعتمدة بأخذ الموافقة المسبقة من وزارة الشؤون الدينية.كما يشترط المرسوم خلو المصحف الشريف من الأخطاء، ومراعات رواية “ورش” عن الإمام نافع المشهورة في الجزائر ودول المغرب العربي.
ببینید روایة ورش! روایت یعنی همان قال که شما میگویید! هیچ مصحفی نیست مگر اینکه قال فلان دارد و باید داشته باشد و گرنه معتبر نیست، و الجزایر قرآن روایت شما را ممنوع کرده است.

هیچ کس در الجزایر مالک یوم الدین نمیخواند، قرائت مدنی: ملک یوم الدین است، و صدها مورد اختلاف قرائت، مثلا: سلام علی آل یاسین، بر خلاف قرائت حفص: سلام علی الیاسین، و...

آخرين ويرايش hosyn ، Thursday 12 September 2019 در 12:04PM.
hosyn حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از hosyn بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :