نمايش تك نوشته ( اين نوشته بخشي از يك رشته گفتگو است - براي مشاهده گفتگوي اصلي بر عنوان گفتگو در قسمت مقابل كليك نمائيد )
قديمي Sunday 8 April 2018   #26
ناقد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2013
پاسخ‌ها: 3,409
ج: روزنامه ابتکار: تحریم‌های جدید تقصیر خودمان است، باید برنامه موشکی را کنار بگذاریم

ماشالله در بیانیه خوانی و روضه خوانی ید طولایی دارید! همان کاری که تریبون های رسمی چهل سال است با صرف هزینه های گزاف به جد مشغول آن هستند و نتیجه اش شده است کشوری پاشیده و متزلزل و نسلی بیگانه و گسسته از آرمان ها و شعارهای دهه 60.
واقعا هیچکس نمی داند ته این شعارها که سرلوحه اش مبارزه با آمریکاست به کجا ختم می شود! من قبلا هم گفته ام نسخه رابطه با آمریکا معجزه نمی کند، خودمان باید بجنبیم تا مثل ژاپن و یا حتی کره جنوبی و مالزی شویم. اما شمایی که می گویید با آمریکا ستیز کنیم و همه سرمایه ها را در این راه خرج کرده و می کنید، آخرش به کجا می خواهید برسید؟ کدام کشور هر چند قوی در اثر ستیز پیشرفت کرده است؟ مثال کره شمالی را نمی زنم، اما آیا از ابرقدرتی به نام اتحاد شوروی سابق نمی خواهید درس بگیرید؟

قبلا هم گفتم اگر الگویتان چین و روسیه است، این دو کشور به رغم رقابت سیاسی، با کدخدا بالاترین سطح تعامل را دارند. اما جوابی نداشتید، چون هنوز در نسخه های ایدئولوژیک و پوسیده و ناکارآمد دست و پا می زنید. چین و روسیه، کمونیسم را به موزه فرستادند و از ایدئولوژی زدگی عبور کردند و واقع گرا شدند، لذا پیشرفت کردند. حتی کشورهایی در سطح پایینتر هم به این پیشرفت رسیده اند، لذا لازم نیست قدرت بزرگ باشید، فقط قدرت و شجاعت برای یک تصمیم تاریخی لازم است..... من ایران را خیلی قویتر و بزرگتر از این حرف ها می دانم. لذا بجای تبلیغ برای کالای بی رونق و منقضی مبارزه با شیطان بزرگ که جز مصرف داخلی برای عده ای قلیل ندارد، بیایید به قله های بالاتر فکر کنیم.
ناقد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول