نمايش تك نوشته ( اين نوشته بخشي از يك رشته گفتگو است - براي مشاهده گفتگوي اصلي بر عنوان گفتگو در قسمت مقابل كليك نمائيد )
قديمي Sunday 23 November 2014   #28
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 34,154
روزنوشته ها: 10
ج: نظرات مردم دنیا در مورد قمه زنی!

آقای مهرداد_123
یک فهرست پراکنده‌ای نقل کردی که توجیه گر عمل غلط باشی اما عمل غلط اگر مورد تمسخر مردم دنیا قرار بگیرد، مردم دنیا حق دارند، اگر رئیس جمهور این کشور با پیجامه بیاید و سخنرانی کند، و مردم دنیا مسخره‌اش کنند، خوب مردم دنیا حق دارند... چون خود ما هم می‌گوئیم عیب است با پیجامه آمدن و سخنرانی کردن. چون منطق بر آن حاکم است. اما با پیجامه آمدن و سخنرانی کردن، نه حرام است و نه ثواب دارد. خداوند درون شما خرد را حجت بارزی قرار داده. از آن استفاده کنید. نقطۀ اشتراک عرف و دانش و فهم خود ما و مردم کرۀ زمین، معیار عمل هست.

اما اگر ما حداقل دلیل برای خودمان داشته باشیم که با پیژامه آمدن منطقی است، خوب به مردم دنیا می‌گوئیم شما منطق ندارید و ما داریم. الآن در خصوص قمه زنی ما قادر به تبیین این منطق نیستیم. سخت و مشکل و بسیار صعب است فونداسیون های قوی می خواهد، ما نه ابزارش را داریم و نه عرضه اش را و از آنجا که این اصلا اصل دین نیست هزینه کردن برای آن ضروری نیست. چون عقل و خرد این را می گوید که چیزی که ضروری نیست هزینه کردن برای آن در این شرایط بی عقلی است. هزینه‌های ما باید در امور ساده‌تری برای ارتقای تدریجی مردم دنیا صرف شود، نه آنکه همۀ انرژی را بدهیم و ناگهان بخواهیم به کل مردم دنیا طرز غنی سازی اورانیوم را بدون پیش زمینۀ ریاضی و فیزیک و شیمی شرح بدهیم.

در خصوص قمه زنی ، ما خودمان هم می گوئیم این صحنه ها زشت و زننده است، مناسب فضای عمومی نیست، تبلیغ را مغشوش می‌کند و از لحاظ تربیتی و روانی حتی روش درستی برای اشاعه و ابلاغ درون خود ما هم نیست.

همان حس غریزی و فطری حال به هم زن که مردم دنیا نسبت به صحنه‌های خونین دارند، من هم دارم، همسایه‌ام هم دارد ... اکثر مردم ما دارند، اما شما ندارید ... حالا ژنتیک و روان شما، با ما آیا فرق دارد یا نه نمی‌دانم.

اصلا بگویم، مادر من حفظها الله منطقا قمه زنی را موجه می‌داند و با مخالفت من با قمه زنی مخالف است و وقتی این حرفها را می‌زنم یک جوری نگاهم می‌کند اما خوب ایشان از نزدیک قمه زنی ندیده بود.... تعریف می‌کرد پارسال در کربلا روز عاشورا ایشان تلاش می‌کرده از بازار به حرم برود و آنجا قمه می‌زدند وسط راه حالش از زمین و زمان خونین، به هم‌ می‌خورد، فشارش می‌افتد و به سختی به خانه بر می‌گردد و از حرم هم محروم می‌ماند! صحنه، زشت و حال به هم زن است ! آخر در این هم باید با شما بحث کرد؟ لازم است برویم روان‌شناس بیاوریم و بگوئیم کسانی که نسبت به صحنه‌های خونین بی‌تفاوت و یا علاقمندند، بیمارند؟

مادر من حفظها الله مؤمنه است، همچنان آنطوان بارا که حسین را در عمق یافته است، قمه زدن را نیز درک می‌کند ، اما حاضر نیست بایستد و تماشا کند ... با این‌حال احساس حسینی را درک می‌کند و دین را پس نمی‌زند، اما شما هیچ مسئولیتی در قبال افراد نصف دین و نصف معتقد در کوچه و خیابان ندارید؟ فکر نمی کنید آنان را می تارانید و نزد آنان برای اهل بیت شرم و ننگ آوری حاصل می‌کنید؟ رسول الله می‌فرماید، نحن معاشر الانبیاء نکلم الناس علی قدر عقولهم ... حرف زدن شما بیشتر از عقل مردم، بی‌خردی و نافهمی است. حالا آن حرف تصویر قمه زنی باشد، یا سخنرانی باشد یا هر چیز دیگر.

آن‌ها نمی‌فهمند و تا رسیدن به عمق معرفت حسین گاهی یک عمر فاصله است و اصولا مادامی که این خطر مواجهه با نافهم‌ها وجود دارد، که همیشه وجود دارد قمه زنی در ملأ عام بی‌خردی محض است. آدم‌های کوچه بازار امروز در ایران و غیر ایران، این را درک نکرده‌اند، در مقابل ترویجات مرحمت بار و خیلی زیبای بیگانه، آن‌ها را از جامعۀ اسلامی و شیعی می‌رباید. اصلا چه ضرورتی به خلق یک مفهوم دیرفهم سخت‌فهم هست؟ می‌خواهید بگوئید خیلی می‌فهمید و احساس‌تان بالاست؟ یا می‌خواهید دین رسول الله را خدمت کنید؟

والسلام علی من اتبع الهدی!

آخرين ويرايش صبح ، Sunday 23 November 2014 در 09:35PM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از صبح بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :