نمايش تك نوشته ( اين نوشته بخشي از يك رشته گفتگو است - براي مشاهده گفتگوي اصلي بر عنوان گفتگو در قسمت مقابل كليك نمائيد )
قديمي Wednesday 10 July 2019   #1
asalbanoo
عسل

نشان asalbanoo

تاريخ ثبت نام: Jan 2008
مكان: تهران خيابان مطهري
پاسخ‌ها: 29,005
روزنوشته ها: 10
حرفهایی که به بعضیا نباید گفت

به رئیس‌تان نگویید...
اگر دوست دارید سِمت‌تان ارتقاء پیدا کند یا با درخواست افزایش حقوق‌تان موافقت شود پس هرگز از جمله‌ی «این جزو وظایف من نیست» استفاده نکنید. جملات و بیان منفی در حیطه‌ی کار، شما را به هیچ جا نمی‌رساند.
کار‌هایی که خارج از شرح وظایف شما هستند می‌توانند فرصت‌های باارزشی باشند که از طریق آنها، مهارت‌های دیگرتان را به رئیس‌تان نشان دهید. چنین موقعیت‌هایی حتی می‌توانند این شانس را به شما بدهند که رئیس‌تان باورش را نسبت به شما تقویت کند و به این فکر بیفتد که شاید پتانسیل‌تان فراتر از آن چیزی است که تا به حال فکر می‌کرده است.
حتی جملاتی مانند «نه، من وقت ِ این کار را ندارم» نیز می‌توانند جلوه‌ای منفی از وجدان کاری‌تان را نمایش بدهند. اگر از این می‌ترسید که مبادا از پس کاری که از شما خواسته شده برنیایید یا وقت کم بیاورید، به جای اینکه درخواست یا پیشنهاد را رد کنید، آن را بپذیرید و از رئیس یا مدیرتان بخواهید کمک‌تان کند تا راهی برای انجامش پیدا کنید.
همین قدم‌های کوچکی که برای کمک یا پیشرفت برمی‌دارید، به رئیس‌تان نشان می‌دهند واقعا عضوی از تیم هستید و با «نمی‌توانم» و «نمی‌شود»، نسبت به هر چیزی سو گیری منفی نمی‌کنید.