بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
کنجکاو1 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
دروغ آشکار! خود شما دو ترجمه متفاوت که آوردید هر دو از شیعه نبود؟
.
یکی از انصاریان بود ودیگری مکارم شیرازی آیااینها شیعه نیستند؟

انصاریان: اوست که این کتاب را بر تو نازل کرد که بخشی از آن کتاب، آیات محکم است [که دارای کلماتی صریح و مفاهیمی روشن است] آنها اصل و اساس کتاب اند، و بخشی دیگر آیات متشابه است [که کلماتش غیر صریح و معانی اش مختلف و گوناگون است و جز به وسیله آیات محکم و روایات استوار تفسیر نمی شود] ولی کسانی که در قلوبشان انحراف [از هدایت الهی] است برای فتنه انگیزی و طلب تفسیرِ [نادرست و به تردید انداختن مردم و گمراه کردن آنان] از آیات متشابهش پیروی می کنند، و حال آنکه تفسیر واقعی و حقیقی آنها را جز خدا نمی داند. و استواران در دانش [و چیره دستان در بینش] می گویند: ما به آن ایمان آوردیم، همه [چه محکم، چه متشابه] از سوی پروردگار ماست. و [این حقیقت را] جز صاحبان خرد متذکّر نمی شوند

آیتی : اوست که این کتاب را بر تو نازل کرد بعضی از آیه ها محکماتند، این آیه ها ام الکتابند و بعضی آیه ها متشابهاتند. اما آنها که در دلشان میل به باطل است به سبب فتنه جویی و میل به تاویل از متشابهات پیروی می کنند، در حالی که تاویل آن را جز خدای نمی داند و آنان که قدم در دانش استوار کرده اند. می گویند: ما بدان ایمان آوردیم همه از جانب پروردگار ماست و جز خردمندان پند نمی گیرند.

آیت الله مشکینی
اوست که این کتاب را بر تو فرو فرستاد که برخی از آن آیه های محکم به لفظ صریح ( و به معنی روشن ) است ، که آنها مادر و اساس کتابند ، ( ابهام آیات دیگر با آنها رفع می شود ) و برخی دیگر آیه های متشابه است ( چند پهلو است و معنی آن به واسطه عموم محتوا و عمق معنی و تعدد مراد در بدو نظر روشن نیست و باید به وسیله آیات محکم و عقل سلیم تفسیر شود ) ، اما کسانی که در دل های آنان انحراف ( از حق ) است ، برای فتنه جویی و طلب تأویل ( یافتن معنی نادرست ) ، از این کتاب از آنچه متشابه است پیروی می کنند ، در حالی که تأویل ( و بازگشت معنی حقیقی ) آن را جز خدا نمی داند و آنان که رسوخ در دانش دارند می گویند:

وبعضی دیگر همچون مجتبوی

آیا اینها شیعه نیستند ؟
"

يك دقيقه پيش

صبح به سرنگار ما کجاییم؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط Majid_ag نوشته شده است نمايش نوشته
این حرف شما خیلی درسته. خیلی زیاد. منتها قبل از انتخاب مردم، یک عده از همین مسوولین فاسد باند باز قرار گرفتند که کمتر فاسدین غیر باند باز رو فیلتر میکنن!!! مردم میمونن با یه عده فاسد باند باز که بین اونها باید یک یا یک عده فاسد باند باز رو انتخاب کنن!!!
اینجوری به ترکستان میرسید اخوی!!
عجیب که این فیلتر نتوانسته فرد مورد نظر شما شناسائی کند و منتخب شما الآن روی کار هست و این شما بودید که با هیجان و امید بسیار و غوغای فراوان به او رای دادید ... و عجیب که با وضعیت موجود هم بعد از خطاهای مدیریتی و بی‌عرضگی‌های فراوان می‌گوید می‌دانید ... زمین کج است و دستم بسته است!

او همان کسی است که می‌گفت : والله اگر مشکلات اقتصادی کشور راه‌حل نداشت کاندیدا نمی‌شدم

او در لپ لپ نبود، او در چهل‌سال گذشته در سطوح بالای مدیریتی این کشور قرار داشت! محال بود نداند رئیس جمهور کیست و چیست و کجاست!

اما به نظرم مهم‌ترین وظیفۀ شما اینجاست که اکنون سطح «بازیچگی» خود را از « یک تا ده » تعیین کنید!

چیزی که عیان است و چشم‌ها را می‌بندید این است که
1) سیستم اداری اصلاح نشده و بهبود نیافته
2) با فساد اقتصادی به شکل مطلوب برخورد نشده
3) فامیل‌سالاری بر شایسته‌سالاری همچنان غلبه دارد
4) ...

طبعا اگر به جای حجاب و شجریان دغدغۀ مردم و پاسخگوئی به موارد فوق هم سرایت داشت و اهتمام جدی به این موارد بود، طبعا وضع شما الآن به مراتب بهتر بود.

البته من از سوی جریان دوم و جناح دوم هم هیچ اطمینانی ندارم اما دیگر از این بهانه‌های مضحک نمی‌چینم و خود را بازیچه قرار نمی‌دهم ...
معتقدم کشوری که دویست سال خارجی بر آن حکم کرده و عقب مانده، خالی از بشر و عقول و کرامت بوده و حالا لابد باید تحمل و صبر بیشتری کرد و آزمایش و خطا کرد تا کم کم درست بشود...

طبعا اگر جریان سوم مدیریت و نخبگی وجود داشت و همۀ باورها و عقایدش با این دو جریان متفاوت بود ، اکنون از دید ما پنهان نبود ... هم چنان‌که جریان اپوزیسیون آمریکائی از دید شما پنهان نیست! لذا با این بازی‌های انتزاعی عمر خودتان را تلف نکنید. این ملتی است که دویست سال به سختی حرکتی کرد و هر حرکتی که کرد مورد مضحکه و سرکوب قدرت‌های بزرگ‌تر و عموما خارجی قرار گرفت و تنها تغییر بزرگی که توانست به سرانجام برساند همین انقلاب اسلامی بود. "

56 دقيقه پيش

Vajiheh به سرنگار مشاعره پاسخ داد.
" یک سال دیگر آمد و دنیا عوض نشد چیزی بغیر پیرهن از ما عوض نشد "

يك ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار خدا حافظ به همگی پاسخ داد.
" عرض ادب بزرگوار "

يك ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار احساس پاسخ داد.
" یا گل نورسته شو، یا بلبل شوریده باش یا چراغ خانه، یا آتش به جان پروانه باش "

يك ساعت پيش

صبح به سرنگار ما کجاییم؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
بنظر من ریشه مشکل در اصول و قواعد حکمرانی خلاصه می شود.
ترکیه به رغم تنش های داخلی و چالش های خارجی، اما در مسیر توسعه قدم برداشت که یکی از ملزوماتش تعامل با جهان و از جمله غرب است.
اما مصر با آن که با آمریکا رابطه دارد به دلیل ساختار بسته و میلیتاریستی، موفق به توسعه نشده است.
ما هم با آن که با شیطان بزرگ مشغول ستیز هستیم، وضعیت اقتصادی خوبی نداریم و جالب این که مسئولین و کارشناسان می گویند دلیل اصلی اش داخلی است نه فشار و تحریم دشمن.
به عبارتی ما نیز هنوز موفق به طی کردن مسیر توسعه بر اساس اصول و تجارب موفق جهانی نشده ایم.
با این نگاه دوگانه سازش و مقاومت فرع بر پیشرفت و توسعه است. لذا شعار مرگ بر سازش و سازشکار دردی دوا نمی کند، چون سوراخ دعا جای دیگری است!
جوهر و عامل اصلی پیشرفت، عزم و تلاش داخلی و البته سیاست گذاری صحیح و تعامل منطقی با جهان است. استقلال و عزت و اقتدار واقعی این گونه به دست می آید، نه با شعارهای توخالی و گرسنگی دادن به مردم!
مادامی که سلطه و ارادۀ غربی عینا و عملا وجود داشته باشد که خاورمیانه "روستا" بماند، شما به هر در و دیواری بکوبید، خاورمیانه پیشرفت نخواهد کرد. پیشرفت بلوک مقاومت پیشرفت خاورمیانه مساوی است با افول اقتصاد جهانی، مساوی است با نفت گران و فقدان نفت مفت در جهان، و انتقال ارزش افزوده و علم و فناوری به خاورمیانه مساوی است با کاهش رشد اقتصاد جهانی که در غیاب خاورمیانه رشد کرده است. دنیای متوحش بلوک مسمی به غرب، و حتی چین امروزی، ترجیح می‌دهد که شما همین‌طور مصرف‌گرا باقی بمانید و بخاطر همین شما را عقب نگاه می‌دارد و مگر با تلاش بسیار و زور و شاخ و شانه‌کشی موفق بشوید حقوق بدیهی‌تان را کسب کنید. این حقیقتی است که در لقمه‌پیچی شما پنهان نمی‌شود.

کاسه‌های گدائی را به سمت غرب گرفتن و التماس کردن بی‌نتیجه بوده و خواهد بود. این کد یمین و عرق جبین شماست که شما را کمک می‌کند و شما به هر دلیلی از حقوق خود و از این راه صرف نظر می‌کنید.

ترکیه هم با امروز ما قابل قیاس نیست و هنوز راه زیادی در پیش دارد، به رسمیت شمردن اسرائیل از سوی ترکیه امروز برای اسرائیل سودبخش نیست، و تقابل عینی و علنی در ترکیه در حال شکل‌گیری است ، سقوط ارزش پول ملی ترکیه و صف‌های ده روز پیش مردم ترکیه جلوی صرافی‌ها حاکی از این رویاروئی است. حالا یا آنان موفق می‌شوند با کودتاها حکومت ترکیه را عوض کنند یا اردوغان هر روز جمهوری‌اسلامی‌تر می‌شود.

کارشناسان شما جواب بدهند اگر امروز «کلیۀ» تحریم‌های غیرقانونی و ستمگرانۀ آمریکا برداشته شود، سال بعد رشد اقتصادی ایران چقدر است؟ این جواب روشنی دارد ... و فقط کسی که دوست دارد سرش را در خاک کند نمی‌داند جواب چیست. اظهار به عدم تاثیر تحریم یک دلیل سیاسی دارد که ما دشمن را عامل تغییر رفتار خود ندانیم و الا هیچ دلیل علمی و عقلی بر این که کسی بگوید اثر سوء مدیریت در داخل و فساد اقتصادی در داخل از تحریم بیشتر است وجود ندارد. تحریم عامل یگانۀ وضعیت وخیم اقتصادی کنونی ایران است و سایر علل البته در شرایط مقاومت، تبدیل به «همه چیز» می‌شوند و اهمیت 10-20 درصدی آن‌ها تبدیل به صد در صد می‌شود. "

يك ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار به یه جایی از زندگی که رسیدی ، میفهمی ...... پاسخ داد.
" میفهمی آقا مجیدی که اینا میشناسنو نمیشناسی..
والا..
به همین برکت قسم "

يك ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار آخرین کتابی که خوندی چی بوده؟ پاسخ داد.
" خخخخ
من فقط کتابای با کلاسو به روز میخونم اخوی.. "

يك ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار از دوستان قدیم کیا میان کلابز پاسخ داد.
" قدیم مدیم نمیدونم
ولی
منو عسل و امیر و اون آقاهه!! "

يك ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار همین الان چه حسی داری؟ پاسخ داد.
" حس میکنم یه چیزیم شدههه
ولی نمیدونم چمه "

يك ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار من ميگم................ تو ميگي....... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط asalbanoo نوشته شده است نمايش نوشته
من میگم آخه جز دو سه نفر کسی نمیاد که
تو میگی..........
من میگم درسته..
تو میگی؟ "

يك ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار من ميگم................ تو ميگي....... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط ساز دهنی نوشته شده است نمايش نوشته
من میگم به دوستیای اینجا حسودی نکن چون چیزی تهشون نبود
تو میگی؟
من میگم چشم دیگه حسودی نمیکنم
تو میگی؟: "

يك ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار اول جواب قبلی رو بده ...از بعدی بپرس..! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط ساز دهنی نوشته شده است نمايش نوشته
توووووووووو میلیوننننننننننننن فاککککککککک دالررررررررررررررر
تو چی؟
هاع؟؟
یه بار دیگه بگووو

بعدی امام زمان کی ظهور میکنه؟ "

يك ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار اول جواب قبلی رو بده ...از بعدی بپرس..! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط hame_854 نوشته شده است نمايش نوشته
قبلی سوالی نداشت چرا؟؟؟
برای چی درس می خونی؟
یادم رفت.. ببخشید!
امتحان گند زده تو حالم میان ترما.. داغوووونمممم

چون میخام به یه شغلی برسم.. "

يك ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار این روزا... پاسخ داد.
" این روزا همش منتظر تموم شدن شارژ نت لامصبم "

يك ساعت پيش

hosyn به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
دلیل که واوراسخون را عطف میدانند در اعتقادآنهاجا دارد بگفته نوشته ای که از http://www.matquran.com/fa/Defaultاین مرکز است
....
بله از نظر آنها مهم سخنی است که به آن معتقد هستند
آیه قرآن باید طبق عقیده آنها ترجمه وتفسیر شود

امام صادق(علیه السلام) فرمود: «نحن الراسخون فى العلم و نحن نعلم تأویله»:3 «ما راسخان در علم مى باشیم و ما از تأویل «متشابه» یا قرآن آگاهیم».
دروغ آشکار! خود شما دو ترجمه متفاوت که آوردید هر دو از شیعه نبود؟ اینکه: وقف بر الله شود یا بر العلم؟ از صدر اسلام تا کنون در کتب تفسیر همه مسلمین شیعه و سنی مطرح است، به تفسیر طبری که قدیمی‌ترین و معروفترین تفسیر اهل سنت است مراجعه کنید تا ببینید ربطی به عقیده ندارد و دو قول را نقل میکند و طرفداران هر کدام از اهل سنت را نقل میکند، و همچنین به تفسیر ابن کثیر سلفی مراجعه کنید که ببینید چگونه سه قول از اهل سنت نقل میکند که سومی این است که تاویل در قرآن دو معنا دارد و یکی را راسخون میدانند و دیگری را نمیدانند.

اگر شما حدیث امام صادق ع میآورید، طبری و ابن کثیر هم از ابن عباس نقل میکنند که میگوید من از راسخین علم هستم که تاویل قرآن را میدانم:

تفسير ابن كثير(2/ 8)
ومنهم من يقف على قوله: والراسخون في العلم، وتبعهم كثير من المفسرين وأهل الأصول، وقالوا: الخطاب بما لا يفهم بعيد، وقد روى ابن أبي نجيح عن مجاهد، عن ابن عباس أنه قال: أنا من الراسخين الذين يعلمون تأويله، وقال ابن أبي نجيح، عن مجاهد: والراسخون في العلم يعلمون تأويله ويقولون آمنا به، وكذا قال الربيع بن أنس.
. "

يك ساعت پيش

hosyn به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
و اما راسخون علم چه كساني هستند؟ آيا اين عبارت اختصاص به افراد ويژه اي دارد؟
نقل قول:

ودر باره آیه از جناب حسین تقاضا کردم اگر آیات قرآنرا به ریشخند گرفتم نقل قولی به آن ریشخند بزنید اگر صادقید
اما ادعای که کرده بودند چیزی جز دروغ نبود وگرنه نقل قولی میزدند
نقل قول:
درترجمه آیه دست برده شده وگرنه همه آیات الهی محکم است و متشابهاد احادیث وروایاتی است که از روی آیات قرآن شبیه سازی شده و از دوستان خواستم که آیات متشابه را معرفی کنند
دوست گرامی، چندین بار توضیح دادم که نه تنها مسلمین بلکه میلیاردها بشر که معتقد به قرآن نبودند و در طول تاریخ آیه ۷ سوره آلعمران را دیدند هیچکدام در اینکه این آیة دو جور آیه برای قران اثبات میکند تردید نکردند، و شما چون هیچ جوابی برای این ندارید به خیال خودتان ترفند میزنید و مرتب بحث را به راسخون در علم میبرید تا بعد فورا تکرار کنید که در ترجمه آیه دست برده شده و قران اصلا آیات متشابه ندارد و متشابهات چیزی جز روایات نیست که شبیه سازی قران شده است!

آیا این چیزی جز تمسخر آیات قرآن هست؟ شما ریشخند میکنید و حال آنکه تمام بشر که عبارت آیة را میفهمند به شما ریشخند میکنند، و وقتی میبینند میگویید این هدایت خدا برای من است، نگاه ترحم میکنند.
. "

يك ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار حجاج یکی از شاگردان ودست پرودهای مکتب سقیفه واتباع سقیفه پاسخ داد.
"

http://up.upinja.com/2ud97.jpgتحریف
مغیرة
حجاج_بن_یوسف

تحريف روایتِ مبغوض ترین قبائل در نزد پیامبر (صلی الله علیه و آله) بنی امیه ، وثقیف ، وبنی حنیفه.

سند روایت ابی یعلی موصلی دقیقا همان سند ابن أبي خيثمة هست.

اما بزرگان ثقیف چه کسانی بودند که اهل‌سنت برای دفاع از آنان کلام نبوی را بنو فلان! کرده‌اند؟؟

ثقیف قبیلۀ بسیاری از سران مخالفین است. برخی از آنان از این قرارند:

المغيرة بن شعبة الثقفي، که نیاز به معرفی ندارد!
الاخنس بن شریق الثقفی، از بد ذاتان عرب، هم در جاهلیت و هم در اسلام؛
المغيرة بن الأخنس بن شريق الثقفي، فرزند همان ملعون بالائی که در محاصرۀ خانۀ عثمان، در دفاع از خلیفه کشته شد؛
عبدالله بن المغیرة بن الاخنس بن شریق الثقفی، او هم پسر همین ملعون بالائی ! که چند ماه پس از آنکه طلحه و زبیر پدرش را کشتند، همراه آنان در جنگ #جمل در مقابل امیر مؤمنان علیه‌السلام شمشیر کشید. البته به محض بلند شدن شمشیرها پا به فرار گذاشت؛ ولی نهایتاً در جمل به پدران خود ملحق گردید.
عثمان بن أبي العاص الثقفي، والی طائف و از سرداران جنایتکار عمر در ایران؛
الحجاج بن يوسف الثقفي، که او هم‌ نیازی به شرح ندارد!!!
"

2 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار حجاج یکی از شاگردان ودست پرودهای مکتب سقیفه واتباع سقیفه پاسخ داد.
"

سعید بن جبیر و ترس از حجاج_بن_یوسف (لع) برای نقل فضائل امیر المومنین علیه السلام

سعید بن جبیر آخرین فردی که به دست حجاج کشته شد!

احمد بن حنبل می نویسد:

حدثنا عبد الله قال حدثني أبي قثنا سيار يعني بن حاتم قال نا جعفر يعني بن سليمان قال نا مالك يعني بن دينار قال سألت سعيد بن جبير قلت يا أبا عبد الله من كان حامل راية رسول الله صلى الله عليه وسلم قال فنظر الي وقال كأنك رخي البال فغضبت وشكوته إلى إخوانه من القراء قلت الا تعجبون من سعيد اني سألته من كان حامل راية رسول الله صلى الله عليه وسلم فنظر الي وقال انك لرخي البال قالوا أرأيت حين تسأله وهو خائف من الحجاج قد لاذ بالبيت كان حاملها علي

مالک بن دینار گفت: از سعید بن جبیر پرسیدم: ای اباعبدالله پرچمدار رسول خدا صلی الله علیه وسلم چه کسی بود؟ به من نگاهی کرد و گفت: مثل اینکه خیالت راحت است!
( از چیزی نمی ترسی ). مالک گفت: از برخورد سعید تعجب کردم و نزد دوستانش از او شکایت ( و گلایه ) کردم. که من از او پرسیدم پرچمدار رسول الله صلی الله علیه وسلم چه کسی بود و او گفت: مثل اینکه خیالت راحت است! دوستان سعید بن جبیر گفتند: سعید بن جبیر از حجاج ( بن یوسف ) می ترسد ( و آشکارا نمی تواند پاسخ بدهد ). ( مالک گفت ): در خلوت و تنهایی سوالم را از سعید پرسیدم و گفت: پرچمدار رسول الله، علی بود.

أحمد بن حنبل أبو عبد الله الشيباني، فضائل الصحابة لابن حنبل، ج2، ص680

http://uupload.ir/files/kar_untitled.png

مگر امیرالمومنین، خلیفه‌ی چهارم تمامی مسلمانان نیست؟ چرا ذکر نام ایشان ممنوع بود ولی ذکر نام سایر خلفا ممنوع نبود؟

کسی که پرچمدار رسول خدا باشد، آیا مرتکب کار خطایی شده که از آوردن نامش ترس داشتند؟

حجاج_بن_یوسف اگر خلیفه ی مسلمین بود، چرا ذکر نام و فضائل امیرالمومنین که خلیفه‌ی چهارم مسلمین بود را ممنوع کرده؟

امیرالمومنین چه کار خطایی کرده بود که ذکر نام ایشان، ممنوع شده بود؟ آیا بدعتی در دین گذاشته بودند؟

پ.ن : جناب سعید بن جبیر کوفی مردی فقیه، زاهد و عالم بود که توفیق کسب علم از محضر مبارک حضرت زین‌العابدین علیه‌السلام را یافته بود.
ایشان در ماه شعبان ۹۵ھ۔ق به دست حجاج لعنه الله به شهادت رسید.
هنگامی که حجاج خواست آن بزرگوار را شهید کند، دعا کرد که حجاج بعد از کشتن او قادر به قتل هیچکس نشود، خداوند دعای او را مستجاب کرد و حجاج ۱۵ تا ۲۰ روز بعد از شهادت سعید با مرض آکله، به درک واصل شد.

"

2 ساعت پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 04:56PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه