بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
عبدالعلی69 سرنگار جدیدی با عنوان اگر علمای اهل تسنن حقیقت را کتمان نمی کردند ، همه شیعه می‌شدند... ساخت
"
اهل_تسنن_لطفا_تامل_کنند

اگر علمای اهل تسنن حقیقت را کتمان نمی کردند ، همه شیعه می‌شدند...

.احمد بن حنبل در کتاب "العلل و معرفة الرجال" اعتراف جالبی را از قول "شعبة بن حجاج نقل می کند :

در ابتدا ببینیم "شعبة بن حجاج" کیست؟

شرح حال شعبة بن الحجاج

شمس الدین ذهبی در شرح حال او می نویسد:

شعبة بن الحجاج بن الورد الحجة الحافظ شيخ الإسلام أبو بسطام الأزدي … بن المديني له نحو ألفي حديث وكان الثوري يقول شعبه أمير المؤمنين في الحديث وقال الشافعي لولا شعبه لما عرف الحديث بالعراق قال أبو بكر البكراوي ما رأيت أحدا أعبد لله من شعبه…

شعبه بن حجاج حجت و حافظ (بيش از سی صد هزار حديث حفظ بود) و شيخ الإسلام بود. ابن مدینی گفته كه او دو هزار حديث نقل كرده است. ثوری گفته كه او در علم حديث «امیر المؤمنین» بود. شافعی گفته كه اگر شعبه نبود، كسی در عراق حدیث را نمی شناخت. ابوبكر بكراوی گفته كه كسی را نديده است كه به اندازه شعبه خداوند را
عبادت كند

تذكره الحفاظ، جلد ۱، صفحه ۱۹۳

حال به اعتراف او بنگرید :

از علی بن ابی طالب به من روایاتی رسیده است که اگر آنها را برایتان بگویم همه رافضی( شیعه) می شوید ؛ بخدا ! هیچ وقت آنها را برایتان نخواهم گفت!!!

وقتی عابد این جماعت ، چنین خیانتی میکند دیگرانی که به اندازه او عابد نبوده اند ، چقدر خیانت کرده اند ، خدا می داند!

قـــــــــــــــضاوت باشـــــــــــــــــما

در ادامه اعترافات جالب دیگری نیز خواهد آمد!

یا علی
"

يك دقيقه پيش

عبدالعلی69 سرنگار جدیدی با عنوان قاتلین آل الله مسلمان متدین وقاتل دشمنانشان کافر ومجوسی ؟ ساخت
"
نقد_وهابیت

آیا قاتل اهلبیت پیامبر ، مسلمان است و قاتل خلفای اهلسنت کافر و مجوسی‌است⁉️

پست ویژه به مناسبت ۱۴ربیع ، سالمرگ یزید و ایام قتل خلیفهء دوم

با دقت بخوانید:

ابن طولون شمس الدین محمد بن علی بر مورد قاتل امام حسین یزید میگوید:

ومع هذا ، فلو ثبت على مسلم أنه قتل مسلم ، فمذهب أهل الحق أنه لیس بکافر.والقتل لیس بکفر ، بل معصیة.وقد أمرنا الله تعالى باحسان الظن بالمسلم کلما امکن واذا مات القاتل ، فربما مات بعد التوبة والکافر لو تاب من کفره ، لم یجز لعنته فکیف یحق من تاب عن قتل ، وبمن یعرف أن قاتل الحسین مات قبل التوبة.

حتی اگر یزید قاتل امام حسین باشد کافر نیستو فقط معصیت کرده و باید نسبت به او حسن ظن داشته باشیم‼️‼️

قید الشرید من أخبار یزید، ص 47،
http://s9.picofile.com/file/8310108118/1.png
http://s8.picofile.com/file/8310108276/2.png

محمد عمر سربازی از علمای معاصر اهل سنت در پاسخ سوال کننده که آیا به یزید پلید و کافر گفتن جایز است میگوید:

‌ به یزید کافر و پلید گفتن جایز نیست یزید فردی مسلمان، نمازگذار و دیندار بود و با حالت تدین از دنیا رفت

مجالس قطب الإرشاد، جلد ۱، صفحه ۲۷۷
http://s1.picofile.com/file/8264384768/Sarbazi3.jpg

حتی در مدح قاتل مولا علی علیه السلام شعر سروده اند و بدان افتخار کرده اند:

چه ضربتی آورد (ابن ملجم مرادی بر فرق علی) که ضربتش از نهایت تقوا بود. که با این ضربت صاحب عرش (خداوند) از دست او راضی گردید.
وقتی من (ابن ملجم مرادی) را به یاد می آورم، (به خاطر ضربتی که بر فرق علی آورد) او را از وفادارترین خلایق نزد خداوند به حساب می آورم.

سیر اعلام النبلاء ج4 ، ص 2155، مؤسسة الرساله بیروت.

علمای اهل سنت همچنین وقتی به عمر سعد قاتل امام حسین علیه السلام هم می رسند می گویند: شخص صادق و ثقه و مورد تایید هست .

( 1343 ) عمر بن سعد بن أبی وقاص مدنی ثقة کان یروی عن أبیه أحادیث وروى الناس عنه وهو الذی قتل

الحسین معرفة الثقات العجلی ج2 ص167.

اما در مورد ابولولو ، قاتل خلیفهء ثانی که مسلمان بوده ، ابن تیمیه میگوید مجوسی و کافر است:

يعظم أبا لؤلؤة المجوسي الكافر الذي كان غلاما للمغيرة بن شعبة لما قتل عمر و يقولون واثارت أبي لؤلؤة فيعظمون كافرا مجوسيا باتفاق المسلمين لكونه قتل عمر رضي الله عنه.

منهاج السنه ج1ص50

در حالیکه "عینی" از شارحین صحیح بخاری ، در عمده القاری می گوید که ابولولو مسلمان بوده است :

وذلك أنه قتله علج يسمى فيروز وكنيته أبو لؤلؤة وكان غلاما للمغيرة بن شعبة وكان يدعي الإسلام

عمده القاری ج13ص171 طبق مکتبه شامله
http://shamela.ws/browse.php/book-5756#page-2416

حال طرح ۱ سوال :

چگونه است که قاتل امام معصوم مسلمان است و این کارش فقط یک معصیت بوده ولی
تمام قاتلان خلفایتان را لعن و نفرین میکنید و کافر و مجوسی می‌خوانید⁉️

لعن الله ظالمیک وقاتلیک یا فاطمه
"

7 دقيقه پيش

عبدالعلی69 سرنگار جدیدی با عنوان غصب فدک وپاره کردن قباله فدک ساخت
"
#اهل_تسنن_لطفا_تأمل_كنند

عمَر سند و قباله‌ء فدك را از دست حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها گرفت و پاره كرد‼️

...در منابع شيعه و اهل سنت نقل شده است كه حضرت زهرا سلام الله عليها جهت مطالبه‌ء فدك ، نزد ابوبكر رفتند و پس از مراجعات مکرر و اقامه‌ء شاهدان ، سرانجام ابوبكر نامه‌ ای را برای عاملش در فدك جهت برگشت آن برای حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها نوشت ؛ اما عمر آن را از حضرت گرفت و پاره كرد....

به این نمونه از مصادر اهل تسنن توجه کنید

در "سیره الحلبیه" که از مهمترین کتب سیره اهل سنت است مولف کتاب این مطلب را از ابن جوزی نقل می کند:

«وفى كلام سبط ابن الجوزي رحمه الله أنه رضي الله تعالى عنه كتب لها بفدك ودخل عليه عمررضى الله تعالى عنه فقال ما هذا فقال كتاب كتبته فاطمه بميراثها من أبيها فقال مماذا تنفق على المسلمين وقد حار بتك العرب كما ترى ثم اخذ عمر الكتاب فشقه. »

در كلام سبط بن جوزی آمده است كه ابو بكر براى فاطمه سلام الله عليها سند و نامه‌ ای برای ايشان در باره‌ء فدك نوشت. در همين هنگام، عمر بر ابو بكر وارد شد و گفت اين چيست؟ ابوبكر گفت: نامه‌ ای است كه براى فاطمه در مورد ميراثش از پدرش نوشته ام . عمر گفت: از كدام منبعی برای مردم انفاق خواهی كرد در حالى كه عرب عليه تو بپا خاسته اند؟ سپس نوشته را از فاطمه گرفته و آن را پاره كرد.»

الحلبي، علي بن برهان الدين _متوفاى1044 ق_، السيرة الحلبية في سيرة الأمين المأمون، ج 3، ص 512، ناشر: دار المعرفة - بيروت – الطبعة: الثانية - 1427هـ .

http://shamela.ws/browse.php/book-9873#page-1555

حال طرح چند سوال ازکسانی از اهل تسننی که دنبال حق هستند:

1⃣ خلیفه اول ، سابقاً به حضرت زهرا سلام الله علیها گفته بود که شما ارثی از پدرتان ندارید چون انبیاء ارثی برجای نمی گذارند حالا آیا با نوشتن این قباله حرف خود را نقض نکرده است⁉️
2⃣ چرا عمر با این شدت نسبت به کار خلیفه زمان خودش مخالفت می کند⁉️ آیا با این کار به خلیفهء زمان خود جسارت نکرد⁉️
3⃣ خلیفه دوم به بهانه نبود منبعی جهت انفاق برای مردم ، قباله را از حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها گرفت و پاره کرد ؛ آیا در آن زمان حکومت اسلامی فقط همین یک منبع درآمد را داشت⁉️
و اصولا آیا کار درستی است که برای انفاق مردم ، اموال کسی به زور مصادره شود⁉️
4⃣ مگر رسول خدا نفرموده بودند که "غضب حضرت زهرا سلام الله علیها غضب من است" آیا عمر با این کار خود حضرت زهرا سلام الله علیها را ناراحت و غضبناک نکرد؟ قـــــــــــــــضاوت باشـــــــــــــــــما

کانال برهان و طرح سوالات محترمانه از اهل تسنن حق جو

لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمه
"

20 دقيقه پيش

عبدالعلی69 به سرنگار نظر امیرالمؤمنین علیه السلام دربارهء خلفای ثلاثه(ابوبکر ، عمر ، عثمان) پاسخ داد.
"
اهل_تسنن_لطفا_تامل_کنند

نظر امیر المومنین علیه السلام در مورد خلافت ابوبکر ، عمر و عثمان《2》

امیرالمومنین علیه السلام‌ خلافت ابابکر را خلافتی استبدادی می دانند :

و لكنك إستبددت علينا بالأمر

و اما تو در رابطه با خلافت در حق ما استبداد كردي.

صحيح البخاري،کتاب المغازی ، باب غزوه خیبر ، ح 3998

http://library.islamweb.net/newlibra...d=0&startno=39

امیرالمومنین علیه السلام ، عمر را شایستهء خلافت نمی داند :

لما حضرت أبابكر المتوفي استخلف عمر فدخل عليه علي و طلحة فقالا من استخلفت قال عمر قالا فماذا أنت قائل لربك قال بالله تعرفاني لأنا أعلم بالله وبعمر منكما

وقتی زمان مرگ ابوبکر فرا رسيد، عمر را به جانشينی خويش انتخاب کرد ؛ پس علی و طلحه به نزد او آمده و گفتند: چه کسی را انتخاب کرده ای؟
پاسخ داد : عمر را !
گفتند: با اين كار پاسخ پروردگارت را چه خواهی داد؟
ابوبكر گفت : خدا را به من ميشناسانيد؟ من به خدا و به عمر از شما داناتر هستم!!

الطبقات الكبري - ج 3 ص 196

ألبانی این حدیث را صحیح دانسته است:

إرواء الغليل في تخريج أحاديث منار السبيل - ج 6 ص 80 ح 1642

http://islamport.com/d/1/krj/1/7/50....D8%E1%CD%C9%22

امیرالمومنین علیه السلام‌ به انتخاب عثمان برای خلافت ، به شدت اعتراض می کنند :

پس از انتخاب عثمان توسط عبدالرحمن بن عوف به خلافت ، امیرالمومنین علیه السلام با ناراحتی فرمودند:

حبْوَتَهُ حَبْو دَهْرٍ ، لَيْسَ هَذَا أَوَّلَ يَوْمٍ تَظَاهَرْتُمْ فِيهِ عَلَيْنَا ، فَصَبْرٌ جَمِيلٌ وَاللَّهُ الْمُسْتَعَانُ عَلَى مَا تَصِفُونَ سورة يوسف آية 18 ، وَاللَّهِ مَا وَلَّيْتَ عُثْمَانَ إِلا لِيَرُدَّ الأَمْرَ إِلَيْكَ ، وَاللَّهِ كُلَّ يَوْمٍ هُوَ فِي شَأْنٍ سورة الرحمن آية 29 ، فَقَالَ عَبْدُ الرَّحْمَنِ : يَا عَلِيُّ ، لا تَجْعَلْ عَلَى نَفْسِكَ سَبِيلا ، فَإِنِّي قَدْ نَظَرْتُ وَشَاوَرْتُ النَّاسَ فَإِذَا هُمْ لا يَعْدِلُونَ بِعُثْمَانَ ، فَخَرَجَ عَلِيٌّ وَهُوَ يَقُولُ : سَيَبْلُغُ الْكِتَابُ أَجَلَهُ ، فَقَالَ الْمِقْدَادُ : يَا عَبْدَ الرَّحْمَنِ ، أَمَا وَاللَّهِ لَقَدْ تَرَكْتُهُ مِنَ الَّذِينَ يَقْضُونَ بِالْحَقِّ وَبِهِ يَعْدِلُونَ ، فَقَالَ : يَا مِقْدَادُ ، وَاللَّهِ لَقَدِ اجْتَهَدْتُ لِلْمُسْلِمِينَ ، قَالَ : إِنْ كُنْتَ أَرَدْتَ بِذَلِكَ اللَّهَ فَأَثَابَكَ اللَّهُ ثَوَابَ الْمُحْسِنِينَ ، فَقَالَ الْمِقْدَادُ : مَا رَأَيْتُ مِثْلَ مَا أُوتِيَ إِلَى أَهْلِ هَذَا الْبَيْتِ بَعْدَ نَبِيِّهِمْ ، إِنِّي لأَعْجَبُ مِنْ قُرَيْشٍ أَنَّهُمْ تَرَكُوا رَجُلا مَا أَقُولُ إِنَّ أَحَدًا أَعْلَمُ وَلا أَقْضَى مِنْهُ بِالْعَدْلِ ، أَمَا وَاللَّهِ لَوْ أَجِدُ عَلَيْهِ أَعْوَانًا ، فَقَالَ عَبْدُ الرَّحْمَنِ : يَا مِقْدَادُ اتَّقِ اللَّهَ فَإِنِّي خَائِفٌ عَلَيْكَ الْفِتْنَةَ.

بخشيدى مدتى از زمان حكومت را، اين اولين روزى نيست كه برعليه ما كار مى كنيد، جز صبر راه ديگرى را در پيش نمى گيرم و خدا را كمك مى گيرم به آنچه شما نسبت مى دهيد. به خدا سوگند تو عثمان را به حكومت برنگزيدى مگر اين كه بعد از او حكومت به تو باز گردد و خدا هر روزى در كار جديدى است.
عبد الرحمن به امام على علیه السلام گفت: اى على بيعت كن و راه قتل را بر خود مگشا! زيرا در اينكار انديشيدم و با مردم مشورت كردم و ديدم آنان كسى را به خلافت نظير عثمان نمیدانند.على بيرون آمد و میگفت : بزودى آنچه مقدر شده است ‏بسر می رسد.
مقداد گفت : ای عبد الرحمن ! سوگند به خدا تو ولايت را ترك كردى و واگذاردى و برداشتى از مردمى كه به حق حكم می كنند و به حق گرايش دارند! من هيچگاه نديدم مثل آنچه بر اين اهل بيت‏ بعد از پيغمبرشان وارد شده است‏ بر كسى وارد شده باشد ؛ من از كار قريش در شگفتم كه ايشان ترك كردند مردى را كه نمی توانم بگويم يكنفر در ميان همه امت از او داناتر،
و در قضاوت به عدل استوارتر است. سوگند به خدا، اى كاش يارانى می يافتم و براى يارى و كمك او قيام می كردم.
عبد الرحمن گفت: اى مقداد از خدا بپرهيز! من بيم دارم كه بواسطه تو فتنه‏ اى بر پا شود.

تاریخ المدینة لإبن شبة نمیری - ح 1481 با سند صحیح

http://library.islamweb.net/hadith/d...1481&pid=42082

کانال برهان و نقل نکات ناب از کتب مخالفین

لعن الله ظالمیک و حاسدیک یا علی
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج

"

28 دقيقه پيش

عبدالعلی69 سرنگار جدیدی با عنوان نظر امیرالمؤمنین علیه السلام دربارهء خلفای ثلاثه(ابوبکر ، عمر ، عثمان) ساخت
"
فرازی_از_تاریخ

نظر امیرالمؤمنین علیه السلام دربارهء خلفای ثلاثه(ابوبکر ، عمر ، عثمان)《1》

▪️از مصادر شیعی

امیرالمومنین علی علیه السلام خلفای ثلاثه را "اشرار" می دانند ؛

امیر المؤمنین علیه السّلام در نامه خود به مالک می ‌نویسد :

فإنّ هذا الدین قد کان أسیراً فى أیدى الأشرار، یعمل فیه بالهوى و تطلب به الدنیا

این دین اسیر دست اشرار ، و وسیله هوسرانى و دنیا طلبى گروهى بوده است.

نهج البلاغه - ج3 ص95 خطبه53

http://shiaonlinelibrary.com/الكتب/1...?pageno=95#top

امیرالمومنین علی علیه السلام خلفای ثلاثه را "أئمه ضلالت" و "دعوت کنندگان به آتش" می‌دانند ؛

امیر المؤمنین علیه السّلام در کلامش راجع به منافقان این‌گونه می‌فرماید :

ثمّ بقوا بعده ، فتقربّوا إلى أئمة الضلالة و الدعاة إلى النار بالزور و البهتان، فولّوهم الاعمال و جعلوهم حکّاماً على رقاب الناس، فأکلوا بهم الدنیا

پس از پیامبر صلّی الله علیه و آله وسلّم به پیشوایان گمراه ، و داعیان دوزخ با دروغ و بهتان تقرب جستند ، پیشوایان گمراه نیز به این‌ها ولایت و ریاست بخشیدند ، و آنان را حاکم ساختند و بر گُرده مردم سوار نمودند ، و به وسیله این‌ها به خوردن دنیا مشغول شدند.

نهج البلاغه ج2 ص 189 خطبه 210

http://www.shiaonlinelibrary.com/الك...فحة_189#top
لعن الله ظالمیک و حاسدیک یا علی

"

35 دقيقه پيش

عبدالعلی69 به سرنگار فتاوی عجیب عامه پاسخ داد.
"
#اهل_تسنن_لطفا_تأمل_كنند

فتواهای عجیب‼️《5》

⁉️ آیا چنین فتاوای شنیعی در شأن یک مسلمان و دین اسلام است؟

یکی از فتوای ابوحنیفه نزدیکی با محارم هست یعنی با خواهر خودت ، مادرت ، دخترت و... بعد میگوید ثواب هم دارد‼️

دقت کنید:

ابن حزم اندلسى( ـــ ذهبی در تذکره الحفاظ ج3ص227 چاپ:دارالکتب العلمیه درباره او می گوید: الإمام العلامة الحافظ الفقیه المجتهد ــــ) مى‌نویسد:

قال أبو حنیفة لاَ حَدَّ علیه فی ذلک کُلِّهِ وَلاَ حَدَّ على من تَزَوَّجَ أُمَّهُ التی وَلَدَتْهُ وَابْنَتَهُ وَأُخْتَه وَجَدَّتَهُ وَعَمَّتَهُ وَخَالَتَهُ وَبِنْتَ أَخِیهِ وَبِنْتَ أُخْتِهِ عَالِمًا بِقَرَابَتِهِنَّ منه عَالِمًا بِتَحْرِیمِهِنَّ علیه وَوَطِئَهُنَّ کُلَّهُنَّ فَالْوَلَدُ لا حق بِهِ وَالْمَهْرُ وَاجِبٌ لَهُنَّ علیه.

ابوحنیفه گفته است:
اگر کسى با مادرى که او را به دنیا آورده و نیز با دختر، خواهر، مادر بزرگ، عمه، خاله، دختر برادر و دختر خواهر خود ازدواج کند؛ در حالى که مى‌داند آن‌ها با وى این نسبت‌ها را دارند و نیز مى‌داند که این ازدواج حرام است و در عین حال با آن‌ها نزدیکى کند، فرزندى که به دنیا مى‌آید به پدرش ملحق مى‌شود، مهرى که تعیین شده واجب است که داده شود.ابوحنیفه گفته است:
در هیچ یک از این موارد، حد جارى نمى‌شود
المحلى، ج11، ص253ـ254

http://s4.picofile.com/file/7761715478/almahale.png
http://s4.picofile.com/file/7761719244/almahalei_1_.png

به این فتوای نادر جناب شافعي هم توجه کنید:

ازدواج بامحارم( پدر با دخترش)+سند

ابن قدامۀ مقدسي - از فقهاي بنام حنابله - در كتاب المغني، نقل مي‌کند:
(5358) فَصْلٌ: وَيَحْرُمُ عَلَى الرَّجُلِ نِكَاحُ بِنْتِهِ مِنْ الزِّنَى، وَأُخْتِهِ، وَبِنْتِ ابْنِهِ، وَبِنْتِ بِنْتِهِ، وَبِنْتِ أَخِيهِ، وَأُخْتِهِ مِنْ الزِّنَى. وَهُوَ قَوْلُ عَامَّةِ الْفُقَهَاءِ. وَقَالَ مَالِكٌ، وَالشَّافِعِيُّ فِي الْمَشْهُورِ مِنْ مَذْهَبِهِ: يَجُوزُ ذَلِكَ كُلُّهُ؛ لِأَنَّهَا أَجْنَبِيَّةٌ مِنْهُ وَلَا تُنْسَبُ إلَيْهِ شَرْعًا، وَلَا يَجْرِي التَّوَارُثُ بَيْنَهُمَا، وَلَا تَعْتِقُ عَلَيْهِ إذَا مَلَكَهَا، وَلَا تَلْزَمُهُ نَفَقَتُهَا، فَلَمْ تَحْرُمْ عَلَيْهِ، كَسَائِرِ الْأَجَانِبِ. وَلَنَا، قَوْلُ اللَّهِ تَعَالَى: {حُرِّمَتْ عَلَيْكُمْ أُمَّهَاتُكُمْ وَبَنَاتُكُمْ} [النساء: 23] .

المغني لابن قدامة ج7 ص119 المؤلف: أبو محمد موفق الدين عبد الله بن أحمد بن محمد بن قدامة الجماعيلي المقدسي ثم الدمشقي الحنبلي، الشهير بابن قدامة المقدسي (المتوفى: 620هـ)، الناشر: مكتبة القاهرة، الطبعة: بدون طبعة، عدد الأجزاء: 10، تاريخ النشر: 1388هـ - 1968م.

فتواى‎ ‎امام مالك و به تبع او شافعى در حلال بودن ‏ازدواج پدر با دخترش كه از‎ ‎طريق‎ ‎غير‎ ‎مشروع يعنى زنا به ‏دنيا آمده باشد و همچنين با خواهر و دختر پسر و دختر‎ ‎دخترش‎ ‎كه‎ ‎به همين روش به دنيا آمده باشند از فتواهاى نادر ‏روزگار است و دليلى كه بر‎ ‎جواز‎ ‎آن‎ ‎نيز آورده است نادر ‏تر از خود حكم و شنيدنى است‎. ‎
وى مى گويد: به اين دليل‎ ‎نكاح‎ ‎جايز است كه اين پدر و ‏دختر شرعاً با يكديگر نسبتى ندارند و بيگانه هستند‎ ‎و‎ ‎چون‎ ‎از راه غير مشروع متولّد شده است ارث نمى برد و نفقه او ‏هم واجب نيست!!!‏

قضاوت با شما

کانال برهان و نقد علمی ادیان و فرق ضاله
ادامه دارد....

اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
"

39 دقيقه پيش

ناقد به سرنگار شوی بست نشینی پاسخ داد.
" اگر کسی ادعا کند با دوستی با آمریکا همه مشکلات حل می شود نشان بلاهت است. شما این حرف را با انگیزه های سیاسی و جناحی در دهان اصلاح طلبان گذاشته اید تا پروژه ادعای مزدور بودن آن ها کامل شود!
از طرفی قهر با آمریکا هم مشکلی را حل نمی کند. کره شمالی نمونه بارزی است که آلت دست روسیه و چین شده و با ستیز بیهوده با آمریکا به این فلاکت افتاده است.
ما هم به اندازه کافی تجربه انزوا و بدبختی را کشیده ایم. امثال بابک زنجانی و رضا ضراب تنها نمونه هایی کوچک و افشا شده ای از فساد زیرزمینی هستند که به بهانه دور زدن تحریم ها، ملتی را لخت کردند!
(ظاهرا بعضی ها که حرامخواری های آن دوره در کامشان حسابی مزه کرده تمایل زیادی دارند تا دوباره به آن وضعیت وخیم برگردیم!)

بلی، آمریکا هیچ گاه معجزه نمی کند و بلکه در فکر منافع خودش است، اما ما ظاهرا به فکر منافع ملی خود نیستیم. کشورهایی که با آمریکا ارتباط دارند و به پیشرفت و توسعه و عزت رسیده اند به دلیل تدبیر و هوشمندی و سیاست های منطقی با جهان بوده است. تلاش برای پیشرفت، شفافیت و پاسخگویی، ارتباطات گسترده فن آوری، اقتصادی و تجاری و...
وگرنه کشورهایی مثل مصر هم هستند که با آمریکا دوست هستند، اما مولفه های فوق را نادیده گرفته و لذا غرق فساد و بدبختی هستند. ما هم تا مشکلات داخلی خود را که بنظرم بیش از 90 درصد منشا داخلی دارد و مصداق "از ماست که برماست" می باشد حل نکنیم، وضعمان همین است که هست.
و البته این ها را برای کسانی می گویم که منصف باشند نه کسانی که نمی توانند یا نمی خواهند حقایق را بفهمند.... "

57 دقيقه پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
سند ذکر «وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ» کجاست؟

برخی می‏پرسند عبارت «وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ» که پس از صلوات بر محمد و آل محمد فرستاده می‏شود، آیا در احادیث معصومان وارد شده و مَنصوص است و یا از چیزهایی است که علاقه ‏مندان و ارادتمندان به آقا امام زمان، خودشان، پس از صلوات، آن را اضافه کرده‏ اند؟

در پاسخ به این پرسش، به حدیث زیر توجه کنید که امام صادق علیه السلام می‏ فرمایند:

«مَنْ قالَ بَعدَ صَلوةِ الْفَجْرِ و بَعدَ صَلوةِ الظُّهرِ اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد و اَلِ مُحَمَّد و عَجِّل فَرَجَهُمْ لَمْ یَمُتْ حَتّی یُدْرِکَ الْقَائِمَ مِن اَلِ مُحَمَّد صلی الله علیه و آله و سلم؛
هر کس پس از نماز صبح و نماز ظهر بگوید: «اللّهم صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم»، از دنیا نمی‏رود مگر آن که قائم آل محمد را درک می‏ کند.

بحار الانوار ج 53 ص176

نورامام دردل مومنین
ابو خالد كابلى گويد: از امام باقر علیه السلام از تفسير آیۀ
«فَآمِنُوا بِاللَّهِ وَ رَسُولِهِ وَ النُّورِ الَّذِي أَنْزَلْنا» پرسيدم؟
حضرت در جواب فرمودند:
اى اباخالد! به خدا سوگند كه مقصود از نور، ائمۀ از آل محمد علیهم السلام می باشند، تا روز قيامت؛ به خدا كه ايشانند همان نور خدا كه فرو فرستاده؛ به خدا كه ايشانند نور خدا در آسمانها و زمين.

اى ابا خالد! نور امام در دل مؤمنين، از نور خورشيد تابان در روز، روشن‏ تر است.
به خدا كه ائمه علیهم السلام، دلهاى مؤمنين را منور سازند و خدا از هر كس خواهد نور ايشان را پنهان دارد؛ پس دل آنها تاریک گردد.

كافی، ج۱، ص۱۹۴؛ تفسير قمی، ج۲، ص۳۷۱؛ مختصر بصائر الدرجات، ص۹۶؛ بحار الأنوار، ج۲۳، ص308

کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته ش
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته لعن الله ظالمیک وقاتلیک یا فاطمه اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
"

يك ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار أيها الرسول بلغ ما أنزل إليك من ربك ان عليا مولى المؤمنين وإن لم تفعل فما بلغت رسالته والله يعصمك من الناس. پاسخ داد.
"

برخی می‏پرسند عبارت «وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ» که پس از صلوات بر محمد و آل محمد فرستاده می‏شود، آیا در احادیث معصومان وارد شده و مَنصوص است و یا از چیزهایی است که علاقه ‏مندان و ارادتمندان به آقا امام زمان، خودشان، پس از صلوات، آن را اضافه کرده‏ اند؟

در پاسخ به این پرسش، به حدیث زیر توجه کنید که امام صادق علیه السلام می‏ فرمایند:

«مَنْ قالَ بَعدَ صَلوةِ الْفَجْرِ و بَعدَ صَلوةِ الظُّهرِ اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد و اَلِ مُحَمَّد و عَجِّل فَرَجَهُمْ لَمْ یَمُتْ حَتّی یُدْرِکَ الْقَائِمَ مِن اَلِ مُحَمَّد صلی الله علیه و آله و سلم؛
هر کس پس از نماز صبح و نماز ظهر بگوید: «اللّهم صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم»، از دنیا نمی‏رود مگر آن که قائم آل محمد را درک می‏ کند.

بحار الانوار ج 53 ص176

نورامام دردل مومنین
حضرت در جواب فرمودند:
اى اباخالد! به خدا سوگند كه مقصود از نور، ائمۀ از آل محمد علیهم السلام می باشند، تا روز قيامت؛ به خدا كه ايشانند همان نور خدا كه فرو فرستاده؛ به خدا كه ايشانند نور خدا در آسمانها و زمين.

به خدا كه ائمه علیهم السلام، دلهاى مؤمنين را منور سازند و خدا از هر كس خواهد نور ايشان را پنهان دارد؛ پس دل آنها تاریک گردد.

كافی، ج۱، ص۱۹۴؛ تفسير قمی، ج۲، ص۳۷۱؛ مختصر بصائر الدرجات، ص۹۶؛ بحار الأنوار، ج۲۳، ص308

خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته لعن الله ظالمیک وقاتلیک یا فاطمه اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
"

يك ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"

بحار الانوار ج 53 ص176

نورامام دردل مومنین
حضرت در جواب فرمودند:

"

يك ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار *** سالروز ورود کریمه آل الله فاطمه معصومه سلام الله علیها به قم عش ال محمد صلی الله علیه واله وسلم گرامی باد *** پاسخ داد.
"
https://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifورود حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به قمhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gif

یک سال پس از تبعید امام رضا علیه السلام از مدینه به مرو، حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به همراه عده ای از برادرانشان به منظور دیدار و نیز تجدید عهد با امام زمان خویش راهی دیار غربت شدند. هنگامی که مرکب حضرت معصومه سلام الله علیها و همراهانشان به شهر ساوه رسید، ماموران حکومتی به دستور مامون عباسی با این کاروان وارد جنگ شدند. بر اثر این درگیری، تعداد زیادی از همراهان آن حضرت به شهادت رسیدند و خود ایشان نیز از شدت غم و اندوه این واقعه و یا به قولی بر اثر مسمومیت، به سختی بیمار شدند و ادامه سفر برای آن بانوی بزرگوار ناممکن شد. لذا دستور دادند که ایشان را به قم ببرند.[1]

در بیست و سوم ربیع الاول سال ۲۰۱ هجری قمری کجاوه حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در میان استقبال پر شور و بی نظیر مردم شریف قم به این سرزمین وارد شد. ناقه آن حضرت در محلی که امروزه به میدان میر معروف است، زانو به زمین زد و این افتخار نصیب موسی بن خزرج، بزرگ اشعریان قم گردید که هفده روز میزبان آن بانوی گرامی اسلام باشد.[2]

خانه به احترام اقامت حضرت فاطمه معصومه به صورت مدرسه درآمد که امروزه به مدرسه "ستیه" معروف است و محراب عبادتشان "بیت النور" نام گرفت که هم اکنون نیز به عنوان زیارتگاه، مورد توجه عاشقان و شیفتگان حضرتش می باشد.

1⃣الحیاة السیاسیة للامام الرضا ص۴۲۸
2⃣سفینة البحار ج۳ ص۹۳۵ ماده فطم

http://thaghalayn.persiangig.com/ima...emam-zaman.gif
"

8 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار *** سالروز ورود کریمه آل الله فاطمه معصومه سلام الله علیها به قم عش ال محمد صلی الله علیه واله وسلم گرامی باد *** پاسخ داد.
"
23 ربیع الاول سنه 201 هجری سالروز ورود کریمه آل الله فاطمه معصومه سلام الله علیها به قم عش ال محمد صلی الله علیه واله وسلم گرامی باد
"

8 ساعت پيش

justbluem به سرنگار الان چه تئاتری روی صحنه س؟ پاسخ داد.
" نمیدونم
تو‌معرفی کن ما بریم "

13 ساعت پيش

" سناریوی کلیشه ای و فرهنگ معوج سیاسی خود را خوب پیش می برید:
همه مصائب از آمریکاست و در داخل هم عواملش یعنی اصلاح طلبان مجری و مسبب همه مشکلات هستند!
انحصارطلبی و غارت و چپاول و عوامفریبی و همه مفاسد هم کار آن هاست!

به هر حال خواندن زیاد کیهان این برکت دارد که فکر انسان کیهانی می شود! "

13 ساعت پيش

عبدالعلی69 سرنگار جدیدی با عنوان تحریف کردن حقایق تاریخی نه تنها ایراد ندارد ،بلکه ثواب هم دارد‼️ ساخت
"
تحریف کردن حقایق تاریخی نه تنها ایراد ندارد ،بلکه ثواب هم دارد‼️

اهل_تسنن_لطفا_تأمل_كنند

تحریف کردن حقایق تاریخی نه تنها ایراد ندارد ، ثواب هم دارد‼️

▪️نقدی بر نظریهء عدالت صحابه

..متن زیر را بدون تعصب بخوانید:

أخْبَرَنَا الْحَسَنُ بْنُ عَبْدِ الْوَهَّابِ ، قَالَ : ثَنَا الْفَضْلُ بْنُ زِيَادٍ ، قَالَ : سَمِعْتُ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ ، وَدَفَعَ إِلَيْهِ رَجُلٌ كِتَابًا فِيهِ أَحَادِيثُ مُجْتَمِعَةٌ ، ما يُنْكَرُ فِي أَصْحَابِ رَسُولِ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ وَنَحْوَهُ، فَنَظَرَ فِيهِ ، ثُمَّ قَالَ : مَا يَجْمَعُ هَذِهِ إِلا رَجُلُ سُوءٍ ، وَسَمِعْتُ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ ، يَقُولُ : بَلَغَنِي عَنْ سَلامِ بْنِ أَبِي مُطِيعٍ أَنَّهُ جَاءَ إِلَى أَبِي عَوَانَةَ ، فَاسْتَعَارَ مِنْهُ كِتَابًا كَانَ عِنْدَهُ فِيهِ بَلايَا ، مِمَّا رَوَاهُ الأَعْمَشُ ، فَدَفَعَهُ إِلَى أَبِي عَوَانَةَ ، فَذَهَبَ سَلامٌ بِهِ فَأَحْرَقَهُ ، فَقَالَ رَجُلٌ لأَبِي عَبْدِ اللَّهِ : أَرْجُو أَنْ لا يَضُرَّهُ ذَلِكَ شَيْئًا إِنْ شَاءَ اللَّهُ ؟ فَقَالَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ : يَضُرُّهُ ؟ بلْ يُؤْجَرُ عَلَيْهِ إِنْ شَاءَ اللَّهُ

فضيل بن زياد گويد: أحمد بن حنبل گفت كه شخصی به او كتابی داد كه در آن احادیثی جمع شده بود كه چنين أحاديثی نسبت به أصحاب رسول خدا منكر و ناپسند بود ؛ أحمد بن حنبل نگاهی به كتاب كرد و گفت: اين كتاب را جز انسانی سوء و بد جمع نمى كند. شنيدم كه أحمد بن حنبل می گفت : از سلام بن أبي مطيع به من خبر رسيده است كه او به نزد أبوعوانة رفته و از او كتابی كه در آن بلايايی بوده كه از أعمش روايت شده است ، به امانت گرفته و آن را سوزانده است ، فضل بن زياد مي گويد: به أحمد بن حنبل گفتم: آيا اين كار سلام بن أبي مطيع به او ضرري نمی رساند إن شاء الله؟ أحمد بن حنبل گفت: ضرر برساند؟! بلكه او به خاطر اين كارش مأجور است (اجر می برد) إن شاء الله.

السنة ؛ ج: 3 ، ص: 511 ، ح: 522 ، اسم المؤلف: أبو بكر أحمد بن محمد بن هارون بن يزيد الخلال ، دار النشر : دار الراية - الرياض - 1410هـ - 1989م ، الطبعة : الأولى ، تحقيق : د.عطية الزهراني

http://library.islamweb.net/hadith/d...183233&hid=821

سند هم صحیح هست زیرا محقق کتاب در پاورقی درباره سند مینویسد: إسناده صحيح

جالب است كه براي خيانت هم أجر و ثواب می نویسند ‼️

حقايق و روايات و أخبار و كتاب امانتی ديگران را چونکه در آن حقایقی از برخی صحابه وجود دارد كه با عقیده آنها سازگار نيست و تاب ديدن و شنيدن آن را ندارند اگر به آتش بكشید مأجور هم هستید‼️
اين عقيدهء علمای بزرگ مخالفين شيعه از جمله أحمد بن حنبل بوده است ؛

قـــــــــــــــضاوت در مورد علت این عدم امانت داری علمی و حتی سوزاندن کتاب امانتی! باشـــــــــــــــــما

به موارد مشابه دیگری نیز در این باب اشاره خواهد شد

آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

https://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifالسلام علیک یا اول مظلوم https://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gif
https://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifسلام برتو ای یگانه مظلوم عالم https://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...vorite/gol.gif
"

13 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار مختصری از کودتای ننگین سقیفه وشهادت خاتم الانبیاء تا شهادت ام ابیها صلوات الله علیهم پاسخ داد.
"
#روز_شمار_تشکیل_سقیفه_تا_شهادت_صدیقهء_کبری سلام الله علیها(4)

...در روز پنجشنبه ، اول ربیع الاول سال ۱۱ هجری قمری ، ۱۴ خرداد سال ۱۱ هجری شمسی ، ۳۰ می سال ۶۳۲ میلادی چه اتفاقی افتاد⁉️

با طلوع خورشید , فراق و دوری مسلمانان از پیامبرشان , به سومین روز خود , وارد می شود ؛

…امروز نیز امیرمومنان علیه السلام به جمع آوری قرآن مشغول اند ؛

تاریخ حکایت می کند که این امر مهم ، 3⃣ روز متوالی به طول انجامیده است؛

هنوز هم عده ای به نشانهء اعتراض به بیعت با ابوبکر ، به خانه امیرالمؤمنین علیه السلام رفت و آمد دارند ؛

در این روز یا روز بعد ، در میان متحصنان در خانهء حضرت , نام طلحه و سعد ابن ابی وقاص (۱) نیز مشاهده می‌شود

بی شک ، این دو نفر عاملان دستگاه خلافت هستند و آمده اند تا از درون تحصن کنندگان اخبار را پیگیری نمایند!

1⃣ تاریخ طبری , ۴۴۳/۲ ، حوادث سال ۱۱ هجری

آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته
"

17 ساعت پيش

صبح به سرنگار شوی بست نشینی پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
انگار خبر ندارید. ما عملا به 200 سال پیش برگشته ایم، بدون آن که دشمن تلاش زیادی برای این کار انجام داده باشد!

بنظر شما فساد و اختلاس و زمین خواری و حکومت قبیله ای چه ربطی به دشمن دارد؟ عوامفریبی و تزویر چطور؟ آب ما را هم لابد دشمن دزدیده که با بحران آب مواجه شده ایم!
40 سال مبارزه کردیم، نه باج دادیم و نه تسلیم دشمن شدیم. آیا ثمره اش باید وضع فعلی باشد؟ تولید غارتگران خوش اشتها و اختلاس گران حرفه ای و رانتخواران سیری ناپذیر و لشکری از جوانان بیکار و جامعه ای افسرده و جماعتی ریاکار و... اگر این دستاورد 40 سال استکبارستیزی باشد، شما چند سال دیگر وقت می خواهید تا به آرمان های انقلابی و دینی خود برسید؟
آیا سوراخ دعا را گم نکرده اید؟ فکر نمی کنید دشمن اصلی در جامه و لانه شما جا خوش کرده است؟

بله، تحریم کار دشمن است، اما تدبیر و هوشمندی و دیپلماسی ما کجا رفته بود؟
آیا خودشیفتگی و ماجراجویی های نورچشم اصولگرایان اندک سهمی در اوضع نابسامان آن زمان و این زمان نداشته است؟ چرا کاری کرد که ناچار شویم ننگ برجام و التماس و گدایی از دشمن را بپذیریم، آن هم با استفاده از دیپلمات های اصلاح طلب؟

آری، همان اعجوبه ای را می گویم که چند سال پیش درباره اش بحث می کردیم و امثال شما تمام قد از او دفاع می کردید ،اما امروز نه با گوش، بلکه با چشم باز آن چه را ما دیروز می گفتیم، بالعیان می بینید!

شوربختانه باید گفت شما چند سالی از واقعیت ها عقب هستید...
شما همچنان روضۀ خود را می‌خوانید!
کلیشۀ خودتان را می‌گذارید و تا آخر می‌‍روید!

آن چه که به عهدۀ ماست، مبارزه با فساد اقتصادی و اداری و حاکم کردن عدالت اجتماعی و عدالت اقتصادی در داخل است.
این بدیهی است.

اما اینها را «دوستی با آمریکا» تامین نمی‌کند! دوستی با آمریکا فریبی است که وضع را بدتر می‌کند.

«دوستی با آمریکا» را گروه‌های فاسد و قدرت‌طلبی می‌خواهند که از این نردبان برای قدرت خود استفاده می‌کنند و ملت ایران نباید فریب این گروه را بخورد. روشن است مشکل فساد اقتصادی و اجتماعی ما با وارد شدن یک چپاولگر ماورائی مثل آمریکا بیشتر و بیشتر خواهد شد. یک دست هم روی دست دزدها و چپاولگرها اضافه خواهد شد. تحمیق مردم است اگر بگوئیم رفاقت با آمریکا حلال مشکلات ماست. این فقط مشکل ما را پیچیده تر می‌کند.

مشکل ما البته به جای خود باقی است. کسی با این حرفها مشکلات ما را منکر نشده است.

ما هم اگر از احمدی نژاد حمایت کردیم، بخاطر مبارزه با فساد اقتصادی خاندان هاشمی و حزب کارگزاران و نوع نگرش ارتجاعی آنان به حقوق اجتماعی و شکستن دایرۀ انحصاری پول و قدرتی بود که دوباره مثل زمان شاه مقبور تشکیل شده بود. حمایت ما قبیله ای نبوده و اصولی و هدفمند بوده است و با این کلیشه‌های تبلیغاتی همخوان نیست. کسی که اینجا بازی کثیف قدرت راه انداخت، جریان اصلاح طلب بود که روزی بخاطر همین جرم فساد هاشمی را محکوم کرد و روزی او را با بدتر از همان وضع، پرورید و بالا فرستاد و نشان داد قبله‌اش قدرت است و نه منافع ملت ایران.

خروشیدن به خاطر وجود عنصر نامطلوب در دایرۀ قدرت، و نامۀ بدون سلام نوشتن، و تهدید به آتشفشان به راه انداختن در خیابان و عمل به آن، و شورش علیه رای مردم، و دروغ تقلب بستن به صندوق‌های رای مردم، و منفجر کردن امنیت ملی و امیدوار کردن دشمن به شکاف داخلی، و آتش زدن قیصریه به خاطر دستمال قدرت گروهی و حزبی، به اندازۀ کافی فساد جریان ارتجاعی کارگزاران و حامیان اصلاح طلب آنها را افشا نکرد؟ چقدر دیگر زمان احتیاج دارید تا بفهمید این جریان، بیش از خیر مردم، قدرت خود را می‌طلبید؟ با این حساب حمایت ما از این عنصرنامطلوب دایرۀ انحصاری قدرت، اتفاقا درست بود، برای شکستن آن سلطه‌گری این لات هم لازم بود و لاتی او را همان روز ما هم می‌دیدیم ولی چون خسارت حضور مدیران و جریان فاسد مدیران را بیشتر می‌دیدیم اغماض می‌کردیم و این کار غلط نبود. حال دنباله‌روان همین جریان چپاول و دایرۀ انحصاری قدرت، با این لات قصد تطهیر رفتار خود را دارند. خیر نه آن لاتی سزاست و نه چپاولگری شما! و ملت راهی غیر از این دو راه هم دارد. "

17 ساعت پيش

zibaara سرنگار جدیدی با عنوان آیا پروتز سینه خطراتی را به دنبال دارد؟ ساخت
" علت ايجاد اسكار يا جای زخم چيست؟
1. ترميم خودبخود كه زخم به حال خودش رها شده و يا زخم هايي كه طبق اصول جراحی پلاستيك ترميم نشده اند.
2. مراقبت نكردن از زخم در برابرعفونت.
3. عدم اكسيژن رساني به زخم در اثر كم خوني ، كمبود پروتئين يا سيگار يا وجود كشش بيش از حد در لبه هاي زخم .
4. بد زخم بودن خود فرد، يعني بعضی افراد مقدار كلاژن زيادی بصورت نامنظم و درهم در محل زخم يا بريدگی در بدنشان ايجاد ميشود و اين بافتهای اضافه و نامنظم به طور دائمی يا طولاني مدت باقی مي ماند كه اصطلاحا اين افراد دچار اسكار هيپوتروفيك يا كلوئيد ميشوند و يا به قول خودمان بد زخم هستند.

انواع جای زخم كدام است ؟
1. زخم ها ی هيپوتروفيك يا كلوئيد كه در اين حالت جای زخم بصورت برجسته، سفت و قرمز در مي آيد.
2. زخم های آتروفيك در اين حالت جاي زخم بصورت گود و تو رفته است.
3. زخم ها ی هم سطح پوست كه البته جاي زخم خيلی پهن تراززخم اولیه شده است.
4. جاي زخم هايی كه برجسته يا فرورفته نيستند ولي رنگ آنها كم رنگ تر يا پر رنگ تر از سطح پوست است .

درمان جای زخم چگونه است ؟
- در نوع زخم هاي هيپوتروفيك تزريق دارويي بداخل زخم و درمانهاي موضعي دارویی و هم چنين استفاده از ليزر PDL موثر هستند و بيش %75بهبود در ظاهرزخم ايجاد مي شود.
- درنوع زخم های تو رفته و پهن شده ابتدا در صورت نياز ترميم جراحی يا تزريق چربی يا درم ابريژن انجام می شود سپس اقدام به رفع ضايعه توسط ليزرهای فركشنال ميشود.
- در زخم هايی كه هم سطح پوست بوده ولی با پوست اختلاف رنگ دارند توسط رنگدانه بداخل پوست اقدام می شود تا همرنگ پوست شوند.

چه زمان برای درمان اسكار بهتر است ؟
اغلب بهتر است براي پيشگيری از تشكيل اسكار اقدام به ليزر PDL شود كه اينكار 3-4 هفته بعد از وقوع زخم شروع می شود.ولي در موارديكه زخم هيپوتروفيك ايجاد شده باشد هر موقع از بروز ضايعه می توان درمان را شروع كرد . در صورتيكه نياز به ترميم توسط جراحی باشد بهتراست اينكارتا يكسال بعد ازوقوع زخم انجام نشود.

آیا زخم ناخواسته قابل پیشگیری است؟
بله ، چنانچه 3-4 هفته بعد از وقوع زخم تحت درمان با ليزر PDL قرار گيريد از بروز اسكار هيپوتروفيك تا حد زيادي پيشگيري ميشود و توصيه مي شود خصوصا اينكار بدنبال جراحي هاي زيبايي كه رفع نسبتا كامل جاي زخم اهميت زيادي دارد انجام شود.

آيا درمان جاي زخم باعث رفع صددرصد جاي زخم مي شود؟
خير درصد درمان در انواع اسكار متفاوت است بعد از ويزيت، پزشك ميزان و حدود موفقيت را به شما اعلام مي كند معمولا هيچ وقت محل زخم و جايی آن كاملا مثل پوست سالم نمي شود ولی در بسياری موارد بيماران تحت درمان بهبود و رضايتمندی زيادی را اعلام مي كنند. درمان اسكاراز آنچه تصور مي كنيد آسان تر است.

ترمیم اسکار ( جای زخم )
جراحی پلاستیک ، خواه به منظور زیبائی یا با هدف بازسازی ، نیازمند انتخاب های فراوانی است . نخستین و مهمترین آنها ، انتخاب یک جراح قابل اعتماد است . یکی از بهترین شاخص های آموزش یک پزشک ، دارابودن دانشنامه بورد می باشد . از جراح خود در مورد داشتن دانشنامه بورد جراحی پلاستیک سوال نمائید ، چرا که این دانشنامه تنها مدرکی است که نمایانگر صلاحیت فرد برای انجام جراحی پلاستیک صورت و تمام نواحی دیگر بدنی است .
یک پزشک برای اخذ دانشنامه بورد ، باید استانداردهای ذیل را دارا باشد :
فارغ التحصیل یک دانشکده پزشکی تائید شده باشد .
پس از پایان دانشکده پزشکی ، حداقل چهار سال آموزش جراحی عمومی را گذرانده ، و پس از حداقل سه سال دوره ی دستیاری فوق تخصصی جراحی پلاستیک را گذرانده باشد .
در تمامی آزمون های کتبی و شفاهی مربوطه موفق شده باشد .

اعضای انجمن جراحان پلاستیک ایران باید :
دارای دانشنامه بورد جراحی پلاستیک باشند .
سالانه دوره های بازآموزی جراحی پلاستیک را بگذرانند .
اقدام به انجام اعمال جراحی در مراکز درمانی مجاز و تائید شده نمایند .

زیبائی برای زندگی
اسکارها علائم قابل مشاهده ای هستند که پس از التیام زخم باقی می مانند . آنها نتایج اجتناب ناپذیر صدمات و اعمال جراحی هستند و تشکیل آنها قابل پیش بینی نمی باشد . التیام زخم نامناسب ممکن است باعث اسکاری واضح ، زشت و بدفرم شود . حتی اگر که زخم التیام یابد باز می تواند باعث ایجاد اسکاری شود که در زیبائی بیمار تاثیرگذار باشد . اسکار ممکن است برجسته ، فرورفته باشند و یا رنگ و ساختار آنها از بافت سالم اطراف آنها متفاوت باشد و یا به خاطر سایز ، شکل و محل آنها قابل توجه باشند .

انتخاب های درمانی شما براساس نوع و درجه اسکار می تواند متفاوت باشد و شامل :
درمان موضعی ساده
اعمال جراحی کوچک
اعمال جراحی بازسازی با تکنیک های پیشرفته جهت بستن زخم

عمل ترمیم اسکار به این معناست که اسکار را کوچک کنیم تا با بافت اطراف از لحاظ رنگ و ساختاری مشابهت داشته باشد .
اگر چه عمل ترمیم اسکار باعث یک نتیجه زیبائی لذت بخش و یا بهبود زخمی که التیام خوبی نداشته می شود . اسکار هیچگاه به طور کامل پاک نمی شود .

آیا این جراحی مناسب من هست ؟
این اعمال کاملا شخصی هستند و آنها را برای خودتان انجام دهید نه برای خواست فرد دیگر که به تصویر ایده آل او برسید . این محل بر روی هر سن قابل انجام و انتخاب مناسبی برای شماست اگر :
اگر به خاطر اسکاری در هر جای بدن شما احساس ناراحتی دارید .
از لحاظ فیزیکی سالم هستید .
سیگار نمی کشید .
یک چشم انداز مثبت و اهداف واقعی برای عمل خود درنظر گرفته اید .
شما آکنه پوستی فعال و یا دیگر بیماری پوستی در نواحی درمانی نداشته باشید .

اسکار چیست ؟
عمل ترمیم اسکار عمل جراحی پلاستیکی است که جهت بهبود شرایط و یا ظاهر اسکار در هرجایی از بدن صورت گیرد .
انواع مختلف اسکار شامل موارد زیر است :
تغییر رنگ و نامنظمی سطح پوست و دیگر موارد خفیف اسکار با جراحی و یا دیگر روش های درمان پیشنهاد شده بوسیله جراح شما از لحاظ زیبائی بهبود می یابند . این انواع اسکار کارآیی را مختل نکرده و اختلال فیزیکی و کارکردی ایجاد نمی کنند و شامل اسکارهای آکنه و اسکارهایی که اثر تروماهای کوچک و جراحی های قبلی است .
اسکار هیپرتروفیک تجمعی از دسته های اسکارهای بافتی است که مستقیما در محل زخم ایجاد می شود . آنها معمولا برجسته ، قرمز و یا باعث ناراحتی هستند و ممکن است در طول زمان بزرگ تر شوند . آنها ممکن اند هیپوپیگمانته ( روشن تر از بافت اطراف ) و یا هیپرپیگمانته ( تیره تر از بافت اطراف ) باشند .
کلوئید از اسکارهای هیپرتروفیک بزرگ تر هستند . ممکن است دردناک و همراه با خارش باشند . آنها از محل اصلی زخم فراتر می روند . هرجایی از بدن ایجاد می شود ولی در جاهایی که چربی زیرجلدی کمتری دارند مانند صورت ، گردن ، قفسه سینه و شانه ها شایع تر اند .
کنتراکچر اسکارهایی هستند که بعلت کشیده شدن پوست و بافت های زیرین در هنگام بهبود زخم ایجاد شده و باعث محدودیت حرکتی می شوند . در نواحی که مقدار زیادی از بافت از بین رفته است مانند زخم سوختگی دیده می شوند . همچنین کنتراکچرها در نواحی که زخم از روی مفصل عبور کرده دیده می شود و باعث محدودیت حرکتی انگشتان آرنج ، زانو و یا گردن می شوند . نوع اسکاری که شما دارید مشخص کننده تکنیک مناسب جراحی شماست .

علت جراحی پروتز سینه چیست؟
بزرگ کردن سینه یکی از شایع ترین عمل های جراحی زیبایی دربانوان است.
هر سال دهها هزار زن متقاضی این عمل جراحی میباشند. بسیاری از زنان تصور می کنند که سینه هایشان بسیار کوچک است و اندازه یا شکلش نامتوازن یا غیر جذاب است. بعضی از زنان سینه هایی دارند که کاملا رشد نکرده است یا بعد از حاملگی یا به دنبال تغییر وزن یا پیر شدن به میزان قابل توجهی اندازه و شکلش را از دست داده و تغییر کرده است.این جراحی باعث بازگشت اعتماد به نفس در آنها خواهد شد.

خانمی که می خواهد عمل بزرگ کردن سینه را انجام دهد، حق انتخاب در نوع عمل جراحی را دارد، به طور مثال:
نوع وجنس، اندازه پروتز، و برش لازم جهت جاگذاری پروتز سینه. برای هر انتخاب فواید و مضراتی وجود دارد، به هر حال به مراجعه کننده اطلاعات لازم داده می شود و بدین وسیله، اوست که با مشاوره تصمیم می گیرد، کدام روش برایش بهتر است.
آیا گذاشتن پروتز سینه باعث ایجاد سرطان سینه میشود؟
هیچ مدرکی که نشان دهد پروتز های سینه ایجاد سرطان در انسان می کند، وجود ندارند. بر عکس مطالعات اخیر نشان داده است که زنانی که پروتز سینه گذاشته اند نسبت به جمعیت کلی 20-30 % کمتر دچار سرطان سینه می شوند.

در هنگام مشاوره چه انتظاری داشته باشید
موفقیت و بی خطر ترمیم اسکار شما تا حدود زیادی به روراستی ، صداقت شما در هنگام مشاوره بستگی دارد . از شما سوالات زیادی در رابطه با سلامت ، خواسته ها و سبک زندگ شما خواهد شد . جهت پاسخگویی به موارد زیر آماده باشید :
چرا شما جراحی می خواهید و انتظارات و توقعات شما از نتیجه آن چیست ؟
وضعیت سلامت ، حساسیت داروئی و درمانهای دارویی
داروها ، ویتامین ها ، مکمل های گیاهی ، الکل ، سیگار ، مواد اعتیادآور که در حال حاضر مصرف می کنید .
سابقه اعمال جراحی قبلی

جراح شما ممکن است که :
وضعیت فعلی و سابقه سلامتی شما و ریسک فاکتورها را بررسی کند .
اسکار شما را مفصل معاینه کند .
جهت پرونده پزشکی شما عکسبرداری کند .
در رابطه با انتخاب دیگر بحث کرده و دوره درمانی مناسب شما را پیشنهاد دهد .
در رابطه با نتیجه عمل و خطرات و عوارض احتمالی آن بحث کند .

آماده شدن برای جراحی، ممکن است قبل از جراحی از شما خواسته شود
آزمایش انجام داده و بررسی پزشکی شوید
داروهای خاصی مصرف کرده و یا داروهای مصرفی خود را تنظیم کنید .
جهت بهبود نتیجه جراحی سیگار نکشید .
از مصرف آسپرین و برخی از داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی که باعث افزایش خونریزی می شوند خودداری کنید .

دستورالعمل های خاصی که می گیرد موارد زیر پاسخگو باشد :
روز عمل جراحی چه کنید
استفاده از بی هوشی در عمل شما
مراقبت بعد از عمل و پیگیریهای لازم

مرحله های جراحی
در هنگام عمل ترمیم زخم چه اتفاقاتی می افتد ؟
مرحله اول - بی هوشی جهت راحتی شما هنگام جراحی داروها استفاده می شوند . روش انتخابی شامل آرام بخش داخل وریدی و بی هوشی عمومی است پزشکی شما مناسب ترین را به شما پیشنهاد می دهد .
مرحله دوم - درمان میزان بهبودی که توسط عمل جراحی بدست می آید بسته به شدت ، نوع و سایز و محل اسکار شما دارد . در برخی از موارد یک روش به تنهایی کافی است . با این وجود جراح پلاستیک شما ممکن است یک مجموعه ای از روش های مختلف درمانی را جهت کسب بهترین نتیجه به شما پیشنهاد دهد .
درمان های موضعی : مانند ژل ها ، نوارها و یا پوشش های فشاری ممکن است که در بستن و بهبود زخمها موثر باشند و یا اینکه باعث شود از پیگمان سازی غیر طبیعی جلوگیری کنند . این محصولات در درمان اسکارهای سطحی و تغییر رنگ موثراند و در التیام زخم جراحی بازسازی زخم کمک کننده اند .
درمان های تزریقی : معمولا جهت پرکردن فرورفتگی های زخم به کار می روند . بسته به ماده تزریقی و شرایط خاص زخم شما ممکن است از 3 تا چندین سال اثر داشته باشند جهت حفظ و نتیجه تزریقی می بایست تکرار شوند . یک روش دیگر استفاده از تزریق های استروئیدی است تا ظاهر ، سایز و ساختار زخمها و اسکارهای برجسته را بهبود بخشند .
درمان های سطحی : بیشتر اوقات جهت بهبود زیبائی زخم استفاده می شوند این روش ها معمولا نامنظمی سطحی و تغییرات رنگی را بهبود می بخشند . درما های سطحی روشهایی هستند که به طور کنترل شده لایه های سطحی پوست را بر می دارند و یا باعث تغییر در طبیعت زخم می شوند . این روش ها شامل :
درم ابرسیون یک پولیش کردن مکانیکی پوست است .
لیزر و یا درمان فوری باعث تغییر در سطح پوست شده و باعث شکل گیری یک پوست سالم و جدید در اسکار می شود .
محلول های پوسته ریزی شیمیایی در سطح پوست نفوذ کرده و ساختار اسکار را نرم کرده و تغییرات رنگی را بهبود می بخشند .
سفید کننده های پوستی جهت روشن تر کردن پوست استفاده می شوند .

مرحله سوم - برخی اوقات برای زخم های عمقی تر نیاز به برداشتن آنها با انسزیون ( برش ) جراحی می باشد .

مرحله چهارم - بستن زخم
برخی از زخمها نیاز به بستن لایه لایه دارند . بستن لایه لایه در مواردی که برداشت بافتی به بافت های زیرین پوست و یا مناطقی با حرکت زیاد برسد نیاز می باشد . اولین قدم و یا اولین لایه نیاز به دوختن ساب - درمال ( لایه زیرین پوست ) با نخ قابل جذب و یا دائمی دارد . لایه های دوختی تا بستن زخم و ترمیم آن ادامه می یابد . روش های پیشرفته در درمان اسکار شامل فلاپ های پیچیده ای است که باعث جابجائی اسکار می شود تا کمتر به چشم بیاید و یا انعطاف پذیری را در موارد محدودیت حرکتی بهبود بخشد
جایگزینهای بافتی مصنوعی درمواردی که بافت سالم جهت بستن اسکار برداشته شده کافی نباشد بکار می رود که بیشتر در اسکار سوختگی های شدید دیده می شود . گسترش دهنده بافتی جایگزین گرافت های پوستی است . در این روش یک گسترش دهنده بافتی که یک بالون باد شونده است در کنار زخم کارگذاشته می شود . در طول زمان بالون با محلول استریل پر می شود تا باعث گسترش پوست سالم می شود . هنگامی که پوست به مقدار کافی کشیده شد بالون و اسکار برداشته و پوست کش آمده جهت جایگزین بافت اسکار بکار می رود . در این روش مراحل متعدد جراحی جهت بدست آوردن نتیجه نهائی لازم است . "

17 ساعت پيش

" انگار خبر ندارید. ما عملا به 200 سال پیش برگشته ایم، بدون آن که دشمن تلاش زیادی برای این کار انجام داده باشد!

بنظر شما فساد و اختلاس و زمین خواری و حکومت قبیله ای چه ربطی به دشمن دارد؟ عوامفریبی و تزویر چطور؟ آب ما را هم لابد دشمن دزدیده که با بحران آب مواجه شده ایم!
40 سال مبارزه کردیم، نه باج دادیم و نه تسلیم دشمن شدیم. آیا ثمره اش باید وضع فعلی باشد؟ تولید غارتگران خوش اشتها و اختلاس گران حرفه ای و رانتخواران سیری ناپذیر و لشکری از جوانان بیکار و جامعه ای افسرده و جماعتی ریاکار و... اگر این دستاورد 40 سال استکبارستیزی باشد، شما چند سال دیگر وقت می خواهید تا به آرمان های انقلابی و دینی خود برسید؟
آیا سوراخ دعا را گم نکرده اید؟ فکر نمی کنید دشمن اصلی در جامه و لانه شما جا خوش کرده است؟

بله، تحریم کار دشمن است، اما تدبیر و هوشمندی و دیپلماسی ما کجا رفته بود؟
آیا خودشیفتگی و ماجراجویی های نورچشم اصولگرایان اندک سهمی در اوضع نابسامان آن زمان و این زمان نداشته است؟ چرا کاری کرد که ناچار شویم ننگ برجام و التماس و گدایی از دشمن را بپذیریم، آن هم با استفاده از دیپلمات های اصلاح طلب؟

آری، همان اعجوبه ای را می گویم که چند سال پیش درباره اش بحث می کردیم و امثال شما تمام قد از او دفاع می کردید ،اما امروز نه با گوش، بلکه با چشم باز آن چه را ما دیروز می گفتیم، بالعیان می بینید!

شوربختانه باید گفت شما چند سالی از واقعیت ها عقب هستید... "

18 ساعت پيش

صبح به سرنگار شوی بست نشینی پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
نیازی به ذکر مصیبت و خواندن روضه های استعمار و استکبار نیست. حقیقتش را بخواهید آن چه مردم در داخل از مصایب و کجرفتاری ها دیده و می بینند آن قدر برجسته و عیان است که نخوانده می گریند و مصایب خارجی در برابر آن به چشم نمی آید.

و البته فرافکنی هم جزئی از همان فرهنگ معوج سیاسی ماست: هر چه بدبختی است زیر سر دشمن است! و این فرهنگ در شما آن چنان رسوخ کرده که وقتی گوشه ای از مصایب داخلی از بحران عقاید و اخلاق گرفته تا غارتگری های هزاران میلیاردی و بحران آب و غیره را برمی شمارم، شاخک شما خواسته یا ناخواسته فقط قضیه دشمن و قهر با آمریکا را ردیابی می کند!

این نگاه سطحی و محدود اگر نگوییم در صدد رفع مسئولیت و توجیه فجایع داخلی است، حداقل آن است که اولویت ها را ناشیانه جابجا کرده و گویی با دردهای اصلی و مزمن کشور و مردم بیگانه است...
روشن عرض کردم، چنانچه مشکلات موجود، که عیان است، منجر به گدائی و مراجعۀ همیشه مردود به بیگانه بشود، وضع از این هم که هست بدتر خواهد شد. و تاریخ ما این را ثابت کرده است مگر کسانی حافظۀ تاریخی نداشته باشند یا آن را از دست داده باشند. وضعیت کنونی ما و شاخ و شانه کشیدنمان برای دشمن، برای این است که ما بیش از صد سال، از هر سوراخ دعائی با اشغالگر وارد مذاکره، التماس، خواهش، تمنا شدیم، و جواب نگرفتیم و کشورمان بیش از یک عربستان سعودی و یا یک مصر، نشد. پس قیام کردیم و دست بیگانه را کوتاه کردیم تا مگر از راه دیگری به رشد مورد نظر خود برسیم. و اگر هم نرسیدیم باز در قیاس با همآوردهای منطقه‌ای خود چیزی کم نداریم.

البته همه چیز تقصیر دشمن نیست، و من این را نگفتم و حتی اشاره ای بدان نکردم، اما حالا که شما اشاره کردید، روشن هست که اگر فشار و دشمنی دشمن نبود هم وضع ما اصلا این قدر بد نبود! و اصولا هدف دشمن از تحریم، واداشتن این ملت به تسلیم و واودادگی است، همین چاهی که شما در آن افتاده‌اید!

همچنانکه انداختن همۀ تقصیرها به دشمن، کندذهنی است، برداشتن همۀ تقصیرها از دشمن هم کندذهنی است.
عیان است اگر فردا دیگر تحریمی علیه ایران وجود نداشته باشد، وضع ایران به مراتب بهتر از این خواهد بود که هست. و عامل تحریم همین یهودیان صهیونیست و آمریکا و متحدین آنها هستند.

اما عده‌ای با کج‌گوئی و خیانت حتی تحریم را هم گردن خودمان می‌اندازند. در حالی که تحریم خصومتی علیه استقلال‌خواهی و رشدطلبی و علیه حقوق بشری ماست.

برجام، این خیانت و این ادعا را از دهان شما ربود. بهانۀ تسلیحات هسته‌ای را گرفت، تا دوباره ببینید که موضوع اصلا نه هسته‌ای است و نه موشک، موضوع عدم بردگی و پیروی ماست. و جریان های شما عملا «بردگی» و «جیره خواری» را راه نجات می‌دانند. فارغ از این که قبول کردن این وضعیت تجربۀ شدۀ بی‌نتیجه، از آن سوی دیگر اصلا چقدر مورد رضایت الهی است، و این همکاری با ستمگر، چقدر باعث جنایت علیه سایر ابناء بشر در داخل و خارج از کشور، آن طور که سعودی امروز را می‌بینید می‌شود. آموزشی که بر اساس (خور و خواب و امنیت) در دانشگاه‌ها به شما تدریس شده، بهتر از این نمی‌شود!

جریان فکری یهودی زده در ایران، عملا بشر ایرانی را آنطور که اسرائیل می‌خواهد، مطیع سیطرۀ اسرائیل و غرب ترسیم می‌کند. مانیفست این تفکر، این است که صاحب منطقه غرب به نمایندگی اسرائیل است و شما آسایش و امنیت ندارید مگر دنباله رو باشید. بله، در این هم وعده‌های سرخرمن، و راحتی‌هائی ظاهری قرار می‌دهد تا مردم این کشور را تحمیق کند، اما نتیجه حکومتهای دیکتاتور و خونریزی مثل بحرین، سعودی و مصر است که تنها چیزی که در اختیار مردم قرار می‌دهند یونجۀ شبانه است! تازه اگر آن هم باشد! هرم ستم و خرد کردن مخالف و حقوق بشری او در این کشورها از واشنگتن شروع می‌شود، از اسرائیل عبور می‌کند و به حکومت محلی می‌رسد و به ضعیف ترین شخصی که در خیابان به نان شب محتاج است می‌رسد. و شما در این میان حرف از رشد و آبادانی می‌زنید.

امروز اگر برجام ورشکسته را هم نبینید، حتما «اسلو»ی فلسطین را بعد از 25 سال می‌توانید ببینید تا با حقیقت رفاقت با آمریکا بیشتر آشنا شوید. اما ظاهرا قصد دیدن ندارید. و با این روش‌های منسوخ و ارتجاعی باز هم این ملت را به 200 سال پیش باز خواهید گرداند. "

19 ساعت پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:43AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه