بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
hosyn به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
غیراز مشترکات چی مثلا شیعه می گوید کتاب الله و عترتی و اهل سنت می گوید کتاب الله وسنتی نصفش مشترک است اما قسمت دوم فرق دارد ؟ یا در بازه وضوع که فرق دارند چی کدام سنت رسول است ویا درباره دست بسته نماز خوندن یا دست بازنماز خوندن چی کدام سنت رسول است و..... بالاخرنگفتی کتاب رسول کدام است ونامش چیست
همین مشترکات در رد حرف شما کافی است، و اما گام‌های بعدی پس هر کدام بحث خاص خود دارد، مثلا وضو که شیعه و سنی اختلاف دارند، در آیه قرآن اختلاف میکنند، همان قرآن که شما با آن سنت را کنار میگذارید! اصلا اسمش نمیآورید که بابا مسح کردن پا و شستن آن دقیقا در معنا کردن قرآن است، ربطی به سنت ندارد، حالا بگویید شیعه درست قرآن را میفهمد یا سنی؟ شما گفتید قرآن میگوید پا را مسح کن و از رفیق قرآنی شما پرسیدم گفت قرآن میگوید پا را بشوی! در اینجا صد بار تکرار کردید کدام حرف؟ صحیح بخاری یا کافی؟ اما خودتان جواب دهید: مسح پا و شستن پا، قرآن شیعه یا قرآن سنی؟ جواب دهید! کدام قرآن؟ اینجا که شیعه و سنی اختلاف در فهم قرآن دارند؟ کدام قرآن میزان است؟ قرآن سنی یا قرآن شیعه؟ شما قرآنیون هم که یک نظر واحد ندارید!
در زمان ما کتابهایی تحقیقی در این باره نوشته شده مثل وضوء النبی ص که بررسی کرده اختلاف از کی پیدا شده است.
و اما کتاب الله و سنتی که در بعض روایات و نیز مالک بن انس نقل کرده ، اهل سنت در روایات اصیل خودشان عترتی دارند، بلی متاخرین از اهل سنت برای مقابله با شیعه، سنتی را بزرگ کردند، علاوه اینکه سنتی هم معنای صحیح دارد و با عترتی خیلی خوب سازگار است.
و کتاب رسول نفهمیدم چه منظوری دارید؟ "

7 ساعت پيش

hosyn به سرنگار بت پرستان طبق ایات قران کریم بت می پرستیدن پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط asad39 نوشته شده است نمايش نوشته
مثلا همین ابن عربی و پیروان کنونیش که مسلمان هم بوده آیا مشرک است؟
وحدت وجودی‌ها میگویند غیر از خدا نیست، و همه چیز خیال اندر خیال است، پس نزد آنها اصلا چیزی غیر خدا نیست تا شریک خدا قرار داده شود، و کسانی که این حرف را کفر میدانند ظاهرا از باب شرک نیست بلکه از باب انکار اصل دین و شرائع است. "

7 ساعت پيش

"
نقل قول:
در فرق مسلمان آیا گروهی هستند که برای خدا شریک قائل شوند؟
بلی، غلات که اهل البیت ع چقدر با اینها مبارزه کردند، به بحار الانوار باب غلات مراجعه کنید تا ده‌ها روایت ببینید که سخت‌ترین تعبیرات را راجع به آنها دارند. "

7 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
غیراز مشترکات چی مثلا شیعه می گوید کتاب الله و عترتی و اهل سنت می گوید کتاب الله وسنتی نصفش مشترک است اما قسمت دوم فرق دارد ؟ یا در بازه وضوع که فرق دارند چی کدام سنت رسول است ویا درباره دست بسته نماز خوندن یا دست بازنماز خوندن چی کدام سنت رسول است و..... بالاخرنگفتی کتاب رسول کدام است ونامش چیست
غیر شیعه هم میگوید کتاب الله وعترتی این اولا
نقلی شده سنتی که خودشان هم می گویند سند نداره مثل تو و........... "

8 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
چند گام است، گام اول بیش از اندازه واضح است، تمام اموری که شیعه و سنی متفق هستند که به دستور پیامبر خدا ص بوده (که البته هیچ چیز جز به دستور خدا نمیگفتند) همگی جزء سنت قطعی پیامبر ص است، نماز صبح دو رکعت است، نماز ظهر چهار رکعت است، کاربر ghanet صریحا میگفت که نماز ظهر را قبول ندارم چون در قرآن نیست! و وقتی از او پرسیدم اگر زمان پیامبر بودی و با چشم خود میدیدی که حضرت میخواندند چه میکردی؟ گفت از ایشان دلیل از قرآن میخواستم تا بخوانم!

تمام مشترکات مسلم شیعه و سنی و حتی خوارج که فقط قرآن میگویند، جزء سنت قطعی پیامبر ص است، هیچ یک از خوارج چهار رکعت بودن نماز ظهر را منکر نیستند، وقتی خوارج قرآنی، همگی نماز ظهر چهار رکعت میخوانند، کدام کافر شک میکند که نماز ظهر چهار رکعتی که در قرآن نیست، سنت قطعی پیامبر ص است؟
.
غیراز مشترکات چی مثلا شیعه می گوید کتاب الله و عترتی و اهل سنت می گوید کتاب الله وسنتی نصفش مشترک است اما قسمت دوم فرق دارد ؟ یا در بازه وضوع که فرق دارند چی کدام سنت رسول است ویا درباره دست بسته نماز خوندن یا دست بازنماز خوندن چی کدام سنت رسول است و..... بالاخرنگفتی کتاب رسول کدام است ونامش چیست "

16 ساعت پيش

asad39 به سرنگار بت پرستان طبق ایات قران کریم بت می پرستیدن پاسخ داد.
" مثلا همین ابن عربی و پیروان کنونیش که مسلمان هم بوده آیا مشرک است؟ "

17 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار بت پرستان طبق ایات قران کریم بت می پرستیدن پاسخ داد.
"
نقل قول:
در فرق مسلمان آیا گروهی هستند که برای خدا شریک قائل شوند؟
نقل قول:
دوست گرامی، مسأله این است که إنّ الدین عند الله الاسلام، و همه مردم دنیا برایشان دین اسلام از غیر دین اسلام شناخته شده است، اما بعضی اصرار دارند با آیاتی از قرآن که ربطی به مسلمین ندارد، مسلمین را مشرک جلوه دهند، و همه سخن این است که کسی که دین اسلام را قبول دارد و قرآن کریم را به عنوان کتاب وحی آسمانی اعتقاد دارد و رو به سوی کعبه سجده میکند و تنها برای خدای سبحان بر خاک میافتد، در هیچ آیه قرآن اجازه مشرک نامیدن او داده نشده است.

اینجا فورا جوابهای کلیشه‌ای هزار بار تکرار شده سر میرسد که ای بابا! مشرکین هم خدا را قبول داشتند و در عین حال بت میپرستید و...

.
"

17 ساعت پيش

"
نقل قول:
میلیونها نفر که به سومنات میروند که توسط سلطان محمود غزنوی بت بزرگ آن با جریان معروف شکسته شد.

میلیونها نفر که به ماهابودی بتکده بودائی میروند.

تمام فرقه‌های Polytheism که اساس کارشان بر چندگانه پرستی است.

و خلاصه تمام کسانی که در شریعت اسلام، جزیه از آنها قبول نمیشود.
.
در فرق مسلمان آیا گروهی هستند که برای خدا شریک قائل شوند؟ "

17 ساعت پيش

hosyn به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
صادقانه جواب بده اگر صادقید کدامیک سنت پیامبر است .
چند گام است، گام اول بیش از اندازه واضح است، تمام اموری که شیعه و سنی متفق هستند که به دستور پیامبر خدا ص بوده (که البته هیچ چیز جز به دستور خدا نمیگفتند) همگی جزء سنت قطعی پیامبر ص است، نماز صبح دو رکعت است، نماز ظهر چهار رکعت است، کاربر ghanet صریحا میگفت که نماز ظهر را قبول ندارم چون در قرآن نیست! و وقتی از او پرسیدم اگر زمان پیامبر بودی و با چشم خود میدیدی که حضرت میخواندند چه میکردی؟ گفت از ایشان دلیل از قرآن میخواستم تا بخوانم!

تمام مشترکات مسلم شیعه و سنی و حتی خوارج که فقط قرآن میگویند، جزء سنت قطعی پیامبر ص است، هیچ یک از خوارج چهار رکعت بودن نماز ظهر را منکر نیستند، وقتی خوارج قرآنی، همگی نماز ظهر چهار رکعت میخوانند، کدام کافر شک میکند که نماز ظهر چهار رکعتی که در قرآن نیست، سنت قطعی پیامبر ص است؟
. "

18 ساعت پيش

"
نقل قول:
لطفا یک گروه مشرک در زمان حاضر نام ببرید با دلیل
میلیونها نفر که به سومنات میروند که توسط سلطان محمود غزنوی بت بزرگ آن با جریان معروف شکسته شد.

میلیونها نفر که به ماهابودی بتکده بودائی میروند.

تمام فرقه‌های Polytheism که اساس کارشان بر چندگانه پرستی است.

و خلاصه تمام کسانی که در شریعت اسلام، جزیه از آنها قبول نمیشود.
. "

18 ساعت پيش

" لطفا یک گروه مشرک در زمان حاضر نام ببرید با دلیل "

يك روز پيش

"
نقل قول:
حالا پیامبر نامه رسان که هزار بار تکرار کردید «الا البلاغ» حالا شده انیس رمز و رموز خدا!! به قول شما فقط رساننده است، اصلا حتی وظیفه سر سورن تبیین هم ندارد، لتبین للناس را معنا کردید یعنی همین آیات را خوب بخواند! حق ندارد چیزی توضیح دهد! سنی و شیعه بد کردند که هر دو دنبال سنت رفتند! حالا بخش مهمی از قرآن شده رمز بین خدا و پیامبر؟! رمز بین آن دو چه ربطی به من و شما دارد؟

.
کسی هم منکر این نیست که کسی بهتراز پیامبر عزیزمان قرآن را می داند وبهتراز ایشان توضیح می دهد .
اما مهم این است که بدانیم واقعا آن سخن را و آن توضیح آیات را پیامبر گفته اند یا نه به دروغ به آن بزرگوار نسبت داده اند . و اشتباه مسیحیت را انجام ندهیم که روزی بیاید که پیامبر بگوید من چنین چیزی نگفته ام .
وقتی خداوند می فرمایند وظیفه پیامبر ابلاغ است یعنی باید از آن ابلاغ تبعیت کنیم نه آن کتبی که اهل سنت وشیعیان به آن معتقد هستند .
اگر مطابق کتاب خداوند بود باید پذیرفت اگر مخالف کتاب خداوند بود باید به دیوارش کوبید بگفته عقیده خودتان

شما که شیعه وسنی را پیش کشید بگو آیا اهل سنت دارد از سخن رسول تبعیت می کند با شیعیان ؟

راه سنت کدام است آیا تبعیت از صحیح مسلم و صحیح بخاری و دیگر کتابها رفتن پی سنت است ؟

یا اصول کافی و بحارالانوار و دیگر کتب روایی ؟

صادقانه جواب بده اگر صادقید کدامیک سنت پیامبر است . "

يك روز پيش

"
نقل قول:
حالا پیامبر نامه رسان که هزار بار تکرار کردید «الا البلاغ» حالا شده انیس رمز و رموز خدا!! به قول شما فقط رساننده است، اصلا حتی وظیفه سر سورن تبیین هم ندارد، لتبین للناس را معنا کردید یعنی همین آیات را خوب بخواند! حق ندارد چیزی توضیح دهد! سنی و شیعه بد کردند که هر دو دنبال سنت رفتند! حالا بخش مهمی از قرآن شده رمز بین خدا و پیامبر؟! رمز بین آن دو چه ربطی به من و شما دارد؟
مثل اینکه متوجه نیستی که این سخن خداوند است نه من اگر من آیاتی که می گوید الا البلاغ را می آورم دارم سخن خداوند را بازگو می کنم نه از خود بگویم
مَا عَلَى الرَّسُولِ إِلَّا الْبَلَاغُ وَاللَّهُ يَعْلَمُ مَا تُبْدُونَ وَمَا تَكْتُمُونَ ﴿۹۹﴾

همانطور که آیاتی درقرآن است که جزء رموز بین خداوند وپیامبر است و شما می گوئید چه ربطی به من وشما دارد .آیاتی در قرآن هست که درباره زندگی خصوصی پیامبر سخن می گوید اگر با شما باشد که می گویی زندگی خصوصی پیامبر به من وشما چه ربط دارد .
پیامبر به مقامی رسید که خداوند اسراری به آن بزرگوار نشان دادند که به کس دیگری نه اما با بیان زندگی خصوصی پیامبر به ما نشان می دهد درست است که محرم اسرار ی هست اما نباید فراموش کنید بشری مثل شماست و نباید اورا همتایانی قراردهیم دربرابر خداوند نباید همان کاری را که مسیحیت با عیسی کردند و کافرشدن ما انجام دهیم
د
نقل قول:
وست گرامی، به جای اینکه اعتراف کنیم نمیدانیم، آشکار است نمیدانیم، اما متاسفانه شعار میدهیم که معلوم نشود نمیدانیم، شعار دادن ما حرف ثبت شده ابوفاخته در کتب تفسیر را محو نمیکند، شعار ما روایات اهل البیت ع را که فرمودند علوم اصلی قران نزد ماست محو نمیکند، حالا خوش باشید که نادانی شما به قرآن، هدایت است! این واضح است که اگر رمز است پس خلاصه اعتراف کردید که نمیدانید، چه فرقی میکند بین خدا و پیامبرش رمز باشد یا بین خدا و پیامبر و اهل بیتش ع، چه فرقی میکند؟ کجا قرآن فرموده رمز بین آن دو است؟
.
من کجا ادعا کردم که قرآن را می دانم ؟

اصلا چه کسی هست که بداند ؟ قرآن را هرچه بخوانی هروز یه چیز جدید یاد می گیری و این خود از معجزات است که به مرور زمان مفهوم آیه آشکار می شود و همانطور که خداوند فرمودند برای هر خبری زمان وقوع است

مثال در باره آیه وَالسَّمَاءِ ذَاتِ الْبُرُوجِ گذشتگان دراین باره چه می دانستند اما با پیش رفت علم متوجه می شویم که منظور کهکشانها است و آیاتی دیگر که علم آنهارا روشن کرد
شمامی گوئید علوم اصلی قرآن نزد اهل بیت است . اهل بیت آیا آنهارا توضیح داده اند ؟ "

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
اشیخ عباس قمی در فوائدالرضويه نقل ميكنند كه:

كاروانی از سرخس مشهد اومدند پابوس امام رضا(علیه السلام )، سرخس اون نقطه صفر مرزی است، یه مرد نابینایی تو اونها بود،اسمش حیدر قلی بود.

اومدند امام رو زیارت كردند، از مشهد خارج شدند، یه منزلیه مشهد اُطراق كردند، دارند برمیگردند سرخس، حالا به اندازه یه روز راه دور شده بودند

شب جوونها گفتند بریم یه ذره سر به سر این حیدر قلی بذاریم، خسته ایم، بخندیم صفا كنیم

كاغذهای تمیز و نو گرفتند جلوشون هی تكون میدادند، اینها صدا میداد، بعد به هم میگفتند، تو از این برگه ها گرفتی؟ یكی میگفت: بله حضرت مرحمت كردند

فلانی تو هم گرفتی؟ گفت:آره منم یه دونه گرفتم، حیدر قلی یه مرتبه گفت: چی گرفتید؟

گفتند مگه تو نداری؟ گفت: نه من اصلاً روحم خبر نداره! گفتند: امام رضا تو يکى ازصحن ها برگ سبز میداد دست مردم، گفت: چیه این برگ سبزها، گفتند: امان از آتش جهنم، ما این رو میذاریم تو كفن مون، قیامت دیگه نمیسوزیم، جهنم نمیریم چون از امام رضا گرفتیم،

تا این رو گفتند، دل كه بشكند عرش خدا میشود، این پیرمرد یه دفعه دلش شكست، با خودش گفت: امام رضا از تو توقع نداشتم، بین كور و بینا فرق بذاری، حتماً من فقیر بودم، كور بودم از قلم افتادم، به من اعتنا نشده

دیدن بلند شد راه افتاد طرف مشهد، گفت: به خودش قسم تا امان نامه نگیرم سرخس نمیآم، باید بگیرم، گفتند:آقا ما شوخی كردیم، ما هم نداریم، هرچه كردند، دیدند آروم نمیگیرد، خیال میكرد كه اونها الكی میگند كه این نره،

جلوش رو نتونستند بگیرند
شیخ عباس میگه: هنوز یه ساعت نشده بود دیدند حیدر قلی داره بر میگرده، یه برگه سبزم دستشه، نگاه كردند دیدند نوشته:

«اَمانٌ مِّنَ النار،من ابن رسول الله على بن موسى الرضا»

گفتند: این همه راه رو تو چه جوری یه ساعته رفتی، گفت: چند قدم رفتم، دیدم یه آقایی اومد، گفت: نمیخواد زحمت بكشی، من برات برگه امان نامه آوردم، بگیر برو....

یا علی بن موسی الرضاعلیکما سلام الله
"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"
نقل قول:
اشیخ عباس قمی در فوائدالرضويه نقل ميكنند كه:

كاروانی از سرخس مشهد اومدند پابوس امام رضا(علیه السلام )، سرخس اون نقطه صفر مرزی است، یه مرد نابینایی تو اونها بود،اسمش حیدر قلی بود.

اومدند امام رو زیارت كردند، از مشهد خارج شدند، یه منزلیه مشهد اُطراق كردند، دارند برمیگردند سرخس، حالا به اندازه یه روز راه دور شده بودند

شب جوونها گفتند بریم یه ذره سر به سر این حیدر قلی بذاریم، خسته ایم، بخندیم صفا كنیم

كاغذهای تمیز و نو گرفتند جلوشون هی تكون میدادند، اینها صدا میداد، بعد به هم میگفتند، تو از این برگه ها گرفتی؟ یكی میگفت: بله حضرت مرحمت كردند

فلانی تو هم گرفتی؟ گفت:آره منم یه دونه گرفتم، حیدر قلی یه مرتبه گفت: چی گرفتید؟

گفتند مگه تو نداری؟ گفت: نه من اصلاً روحم خبر نداره! گفتند: امام رضا تو يکى ازصحن ها برگ سبز میداد دست مردم، گفت: چیه این برگ سبزها، گفتند: امان از آتش جهنم، ما این رو میذاریم تو كفن مون، قیامت دیگه نمیسوزیم، جهنم نمیریم چون از امام رضا گرفتیم،

تا این رو گفتند، دل كه بشكند عرش خدا میشود، این پیرمرد یه دفعه دلش شكست، با خودش گفت: امام رضا از تو توقع نداشتم، بین كور و بینا فرق بذاری، حتماً من فقیر بودم، كور بودم از قلم افتادم، به من اعتنا نشده

دیدن بلند شد راه افتاد طرف مشهد، گفت: به خودش قسم تا امان نامه نگیرم سرخس نمیآم، باید بگیرم، گفتند:آقا ما شوخی كردیم، ما هم نداریم، هرچه كردند، دیدند آروم نمیگیرد، خیال میكرد كه اونها الكی میگند كه این نره،

جلوش رو نتونستند بگیرند
شیخ عباس میگه: هنوز یه ساعت نشده بود دیدند حیدر قلی داره بر میگرده، یه برگه سبزم دستشه، نگاه كردند دیدند نوشته:

«اَمانٌ مِّنَ النار،من ابن رسول الله على بن موسى الرضا»

گفتند: این همه راه رو تو چه جوری یه ساعته رفتی، گفت: چند قدم رفتم، دیدم یه آقایی اومد، گفت: نمیخواد زحمت بكشی، من برات برگه امان نامه آوردم، بگیر برو....

یا علی بن موسی الرضاعلیکما سلام الله
"

يك روز پيش

"
نقل قول:
اصولا این سرنگار میخواهد چه بگوید که به بحث گذاشته شده است؟
دوست گرامی، مسأله این است که إنّ الدین عند الله الاسلام، و همه مردم دنیا برایشان دین اسلام از غیر دین اسلام شناخته شده است، اما بعضی اصرار دارند با آیاتی از قرآن که ربطی به مسلمین ندارد، مسلمین را مشرک جلوه دهند، و همه سخن این است که کسی که دین اسلام را قبول دارد و قرآن کریم را به عنوان کتاب وحی آسمانی اعتقاد دارد و رو به سوی کعبه سجده میکند و تنها برای خدای سبحان بر خاک میافتد، در هیچ آیه قرآن اجازه مشرک نامیدن او داده نشده است.

اینجا فورا جوابهای کلیشه‌ای هزار بار تکرار شده سر میرسد که ای بابا! مشرکین هم خدا را قبول داشتند و در عین حال بت میپرستید و...

از هند گفتید، مثال خیلی خوبی برای زمان ماست، بروید ببینید در بین مردم هند که مسلمان دارند و غیر مسلمان، و مسلمانهای آنها به شدت متعصب در مراسم مذهبی سنی و شیعی هستند، آیا سایر مردم هند که گاوپرست هستند این مسلمانهای هندی را بت‌پرست و مشرک و مثلا کعبه پرست میدانند؟ آیا مسلمان کعبه پرست یا مشرک غیر خدا پرست مثل خودشان میدانند؟ یا اینکه مسلمان سجده کننده برای خدا حتی نزد هندوها شناخته شده است که مسلمان است، نه مشرکی که قرآن کتاب دین آنها بر ضد مشرکین و بت پرستان هنگامه سخن گفته است.

نزد اذهان بیطرف مثل هندوها باید محک زد که مسلمین را مشرک میدانند یا مسلمان؟

چندی پیش کلیپی از یک مفتی سعودی منتشر شد که میگفت من ایرانیها را کافر میدانستم تا اینکه کتاب عالم سعودی حاتم العونی (تکفیر اهل الشهادتین) که در ریاض و بیروت چاپ شده را خواندم و واقعا فهمیدم که اشتباه میکردم و از نطر خودم برگشتم.
. "

يك روز پيش

"
نقل قول:
.

سرنگار واضح چی میگه با حوصله بخون

نقل قول:
در اصل توسط هالک مابون زنیم ghanet نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
کسانی که از قرآن آگاهی ندارند و نقلهای آن را نمی خوانند، یا با عینک مخصوص فرقه خود می خوانند، تصور می کنند یک بت پرست کسی است که چیزی را به دست خود می سازد و بعد آن را خدای خود قرار می دهد و به راز و نیاز با آن می پردازد.
اگرچه یک بت پرست، خدای خود را با دست خود می سازد، اما آنچه بت پرستان می سازند، به باور خودشان، فقط تمثال و نماد خدایان است که در جایی نصب می شود، و الا خدایان کجا و تماثیل و انصاب کجا!
hosyn
آگاهی شما به قرآن به شما گفته است که مطلب دروغ را چند بار که تکرار کنید تبدیل به حق میشود؟!

بارها از ده‌ها آیه قرآن کریم شاهد آورده شد که بت‌پرستها خود بت را میپرستیدند:

مفصل بحث کردیم که اگر خدای پشت سر بت، معبود بود پس چرا قرآن به پرستندگان گوساله میگوید:

أَ فَلا يَرَوْنَ أَلاَّ يَرْجِعُ إِلَيْهِمْ قَوْلاً وَ لا يَمْلِكُ لَهُمْ ضَرًّا وَ لا نَفْعاً (طه 89)

مگر نمیبينند كه [گوساله‏] پاسخ سخن آنان را نمیدهد و به حالشان سود و زيانى ندارد؟ (89)

آیا این ایراد به آنها وارد است ای آقای مدعی قرآن به عنوان کلام ربّ العالمین؟

قالَ أَ تَعْبُدُونَ ما تَنْحِتُونَ (الصافات 95)

[ابراهيم‏] گفت: «آيا آنچه را میتراشيد، میپرستيد؟ (95)

مهمرتین بزنگاه اینکه بگویند ما بتها را نماینده خدا میدانیم در وقت بت شکنی حضرت ابراهیم ع بود، اما به جای این جواب غانت، حرفهای دیگر میزنند که حاکی از این است که خود بت را میپرستیدند:

إِذْ قَالَ لِأَبِيهِ وَ قَوْمِهِ مَا هَاذِهِ التَّمَاثِيلُ الَّتىِ أَنتُمْ لهََا عَكِفُونَ(52) قَالُواْ وَجَدْنَا ءَابَاءَنَا لهََا عَابِدِينَ(53) ... قَالَ بَلْ فَعَلَهُ كَبِيرُهُمْ هَذَا فَسَْلُوهُمْ إِن كَانُواْ يَنطِقُونَ(63) فَرَجَعُواْ إِلىَ أَنفُسِهِمْ فَقَالُواْ إِنَّكُمْ أَنتُمُ الظَّلِمُونَ(64) ثمُ‏َّ نُكِسُواْ عَلىَ‏ رُءُوسِهِمْ لَقَدْ عَلِمْتَ مَا هَؤُلَاءِ يَنطِقُونَ(65) قَالَ أَ فَتَعْبُدُونَ مِن دُونِ اللَّهِ مَا لَا يَنفَعُكُمْ شَيًْا وَ لَا يَضرُُّكُمْ(66) أُفٍ‏ّ لَّكمُ‏ْ وَ لِمَا تَعْبُدُونَ مِن دُونِ اللَّهِ أَ فَلَا تَعْقِلُونَ(67) قَالُواْ حَرِّقُوهُ وَ انصُرُواْ ءَالِهَتَكُمْ إِن كُنتُمْ فَعِلِينَ(68)

و در حقيقت، پيش از آن، به ابراهيم رشد [فكرى‏] اش را داديم و ما به [شايستگى‏] او دانا بوديم. (51) آن گاه كه به پدر خود و قومش گفت: «اين مجسمه‌‏هايى كه شما ملازم آنها شده‏‌ايد چيستند؟» (52) گفتند: «پدران خود را پرستندگان آنها يافتيم.» (53)
...
گفت: « [نه‏] بلكه آن را اين بزرگترشان كرده است، اگر سخن میگويند از آنها بپرسيد.» (63) پس به خود آمده و [به يكديگر] گفتند: «در حقيقت، شما ستمكاريد.» (64) سپس سرافكنده شدند [و گفتند:] «قطعاً دانسته‌‏اى كه اينها سخن نمى‏گويند.» (65) گفت: «آيا جز خدا چيزى را میپرستيد كه هيچ سود و زيانى به شما نمى‏رساند؟ (66) اف بر شما و بر آنچه غير از خدا میپرستيد. مگر نمیانديشيد؟» (67) گفتند: «اگر كارى میكنيد، او را بسوزانيد و خدايانتان را يارى دهيد.» (68)

و......

برای یک مرتبه هم شده از این حرف واضح فرار نکنید، لااقل یک کلمه جواب دهید که این آیات چگونه در مبنای شما تحلیل میشود؟
.
"

يك روز پيش

"
نقل قول:
وقتی سرنگار رو نمی فهمیدی
چرا شروع می کنی به نوشتن رُمان ؟ "

يك روز پيش

asad39 سرنگار جدیدی با عنوان گوساله طلایی ساخت
" اعوذ بالله من الشیطن الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

گوساله سامری

بعد از نجات بنی اسرائیل از دست فرعونیان، موسی بمدت سی روز برای دریافت وحی به کوه طور رفت. اما خواست خدا این بود که تا چهل روز ادامه پیدا کند. در این مدت بنی اسرائیل در غیاب موسی و با راهنمایی سامری، زیورآلات خویش را جمع کردند و از آن یک گوساله درست کردند. گوساله طلایی جوری درست شده بود که مثل بوق و همانند مکانیسم آلات موسیقی ، صدایی از او خارج میشد. این صدای بی معنی مردم را جذب خود کرد و سامری اعلام کرد که این گوساله الهه شما و الهه موسی است.

فَأَخْرَجَ لَهُمْ عِجْلًا جَسَدًا لَهُ خُوَارٌ فَقَالُوا هَذَا إِلَهُكُمْ وَإِلَهُ مُوسَى فَنَسِيَ ﴿۸۸﴾
پس براى آنان پيكر گوساله‏ اى كه صدايى داشت بيرون آورد و [او و پيروانش] گفتند اين خداى شما و خداى موسى است و [پيمان خدا را] فراموش كرد (۸۸)

با توجه به اینکه با وزش باد و یا گرما صدایی از گوساله بیرون می آمد، اما خدای حکیم میفرماید که: مگر نمى ‏بينند كه پاسخ سخن آنان را نمى‏ دهد و به حالشان سود و زيانى ندارد

أَفَلَا يَرَوْنَ أَلَّا يَرْجِعُ إِلَيْهِمْ قَوْلًا وَلَا يَمْلِكُ لَهُمْ ضَرًّا وَلَا نَفْعًا ﴿۸۹﴾
مگر نمى ‏بينند كه [گوساله] پاسخ سخن آنان را نمى‏ دهد و به حالشان سود و زيانى ندارد (۸۹)

صدایی که از گوساله بیرون می آمد کاملا بی معنی بود و طبق مکانیسم آلات موسیقی بود و ربطی به زنده بودن گوساله نداشت و یک صدای طبیعی بود. هرچند قبل از آن هارون تمام تلاش خودش را کرد که گوساله را پرستش نکنند ولی بیفایده بود.

وَلَقَدْ قَالَ لَهُمْ هَارُونُ مِنْ قَبْلُ يَا قَوْمِ إِنَّمَا فُتِنْتُمْ بِهِ وَإِنَّ رَبَّكُمُ الرَّحْمَنُ فَاتَّبِعُونِي وَأَطِيعُوا أَمْرِي ﴿۹۰﴾
و در حقيقت هارون قبلا به آنان گفته بود اى قوم من شما به وسيله اين [گوساله] مورد آزمايش قرار گرفته ايد و پروردگار شما [خداى] رحمان است پس مرا پيروى كنيد و فرمان مرا پذيرا باشيد (۹۰)

بیشتر مذاهب متاسفانه با یقین به اینکه راهی غلط است ولی به بهانه عدم برگشت پیامبر، مسیح، امام و ... همچنان بر راه غلط اصرار می ورزند.

قَالُوا لَنْ نَبْرَحَ عَلَيْهِ عَاكِفِينَ حَتَّى يَرْجِعَ إِلَيْنَا مُوسَى ﴿۹۱﴾
گفتند ما هرگز از پرستش آن دست بر نخواهيم داشت تا موسى به سوى ما بازگردد (۹۱)

حتی سامری میگفت این گوساله خدای موسی است و خدای موسی از این طریق بر شما نمایان شده است. البته بنی اسرائیل زمینه چنین انحرافی را از قبل داشتند. زیرا آنها از موسی میخواستند که خدا را ببینند. سامری از همین نقطه ضعف استفاده کرده و به مردم گفت که من امروز میخواهم خدای موسی را از طریق گوساله طلایی به شما معرفی کنم.
مرض عجیبی بین مردم جهان از قبل بوده و هست که همه احساس میکنند که باید مستقیم خدا را ببینند و حسش کنند. در حالیکه خدا از رگ گردن به آنها نزدیکتر است. خدا از خود ما به ما نزدیکتر است. بشر در هر دم و بازدمی نیازمند و محتاج خداست ولی میخواهد خدا را ببیند!! انسان با وجود خدای به این نزدیکی، همیشه دنبال واسطه میگردد. غافل از اینکه در واسطه گری، انسان همیشه دلبسته واسطه خواهد شد نه دلبسته خدا.

پیشینه تقدیس گاو و جایگاه والای او در میان آدمیان از قدیمیترین ایام وجود داشته و این حیوان بعلت مزایای فراوانش برای زندگی و حیات بشر در قرون اولیه، نقش مهم خود را در اذهان و مراسمهای مردمان ایفا میکرده است. گاو نر یا ورزا در ایران باستان که عمل شخم زدن را انجام میداد، نقش حیاتی در زندگی بشر داشته است و بشر بدون گاو نر قادر به کشاورزی راحت نبوده است. در افسانه های باستانی مقام گاو در زمین در برابر ثور در آسمان است.
در تمدن مصر الهه های خویش را سوار بر گاو نر تجسم می کردند و همچنین مراسم سالانه با حضور فرعون و گاو نر مقدس برگزار می شد. همچنین گاو نر در هند نماد برکت بوده است. حتی اکنون هم گاو برای تمامی هندوها مقدس به شمار می‌آید. در یکی از مراسمهای هندوها، بعد از پنج روز روزه، مردم گاوهای خود را تزئین می‌کنند و خود بر روی زمین دراز میکشند، تا گاوها از روی آنها رد شوند. آنها معتقدند که با این کار، خدا به نیایش‌های آنها پاسخ مثبت خواهد داد و در زندگی برکت خواهند یافت!
برخلاف باور بسیاری از مردم، هندوها گاو را خدا بحساب نمی آورند. آنها با توجه به عقیده تناسخ، گاو را دارای روح نیاکان مقدس خویش میدانند و به همین دلیل به گاو به عنوان نماینده خدا و نیاکان خویش احترام قائل میشوند و آن را مایه قدرت و برکت میدانند.
اعتقاد به جلوه گری خدا و یا پیامبران و یا نیاکان به شکل انسان و یا حیوان و یا ستارگان از مهمترین نکات انحراف بشریت از خداپرستی بوده است و است. بسیاری از مردم جهت زمینی کردن و قابل لمس کردن خدا، و ارتباط با او ، خدا را در یک گوساله طلایی و یا گاو نر جستجو میکنند.
خدای مهربان بشدت از ایجاد تقدس برای انسانها و حیوانات و اجرام طبیعی و سنگی و فلزی نهی فرموده است ؛ زیرا این نکته مادر همه شرکهاست.
آدمی نیاز دارد که به خدا عشق و محبت ورزد و تمام تلاش خود را برای خدا بکار گیرد و عبادت خود را خالصانه فقط بخدا اختصاص دهد، که اگر نورزد و این نیاز طبیعی خویش را برآورده نکند، گیر گوساله های طلایی می افتد. همیشه ناخودآگاه و رسوم پیشینه در مقابل خودآگاه انسان قرار میگیرد. کسی که خدا را در قلب خویش داشته باشد، خودآگاه او پیروز خواهد شد و کسی که قلبش مریض باشد؛ گوساله های طلایی و رسوم آبا و اجدادی در قلب او لانه میکنند و سر فرصت گوساله هم خواهند ساخت؛ دقیقا مثل قوم بنی اسرائیل که در ناخودآگاه خویش تحت تاثیر خدای طوفان در اساطیر سوار بر گاو نر مصریان قرار گرفته بودند.
به همین خاطر هارون در مقابل کسانی که گوساله را میساختند، به آنها میگوید:

وَلَقَدْ قَالَ لَهُمْ هَارُونُ مِنْ قَبْلُ يَا قَوْمِ إِنَّمَا فُتِنْتُمْ بِهِ وَإِنَّ رَبَّكُمُ الرَّحْمَنُ فَاتَّبِعُونِي وَأَطِيعُوا أَمْرِي ﴿۹۰﴾
و در حقيقت هارون قبلا به آنان گفته بود اى قوم من شما به وسيله اين [گوساله] مورد آزمايش قرار گرفته ايد و پروردگار شما [خداى] رحمان است پس مرا پيروى كنيد و فرمان مرا پذيرا باشيد (۹۰)

هارون در مقابل گوساله طلایی یکی از اسامی خدا را به بنی اسرائیل گوشزد میکند و آن اسم هم الرحمن است. الرحمن جنبه رحمانیت کلی خداست که شامل تمام موجودات خوب و بد میشود و جهان را در برگرفته است. اگر سوره الرحمن را مطالعه کنید، متوجه میشوید که تمام زیبایی های جهان و نعمات جهان را خدا ساخته است و خداست که منبع تمام نعمات و خوبیهاست نه یک گوساله و یا یک شخص قدیس. به همین خاطر خدا پیشنهاد میدهد که مردم بجای انس با گوساله های طلایی و صالحین (که از آبا و اجداد به ارث رسیده است) با الرحمن انس گیرند تا متوجه معنی واقعی زندگی و بزرگی خدا شوند.

إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَيَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا ﴿۹۶﴾
كسانى كه ايمان آورده و كارهاى شايسته كرده‏ اند به زودى [خداى] رحمان براى آنان محبتى [در دلها] قرار مى‏ دهد (۹۶)

إِنْ كُلُّ مَنْ فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ إِلَّا آتِي الرَّحْمَنِ عَبْدًا ﴿۹۳﴾
هر كه در آسمانها و زمين است جز بنده‏وار به سوى [خداى] رحمان نمى ‏آيد (۹۳)

گاهی ناخودآگاه و رسوم پیشینه در مقابل خودآگاه انسان قرار میگیرد. گاهی آیینهای سنتی و مذهبی هرچند غلط در دل آدمی لانه میکنند و مردم آنچنان دلبسته اش میشوند که کاری به شرک بودن یا نبودنش ندارند و حتی حاضرند قدرتهای خدا را در او ببینند و با این کار آن را الهه خویش قرار دهند. بنی اسرائیل آنچنان شیفته گاو نر خدای طوفان مصریان قرار گرفته بودند که سرمست شده بودند و حتی فکر میکردند که خدا میتواند در قالب یک گوساله خود را به آنها بنمایاند. حتی بعضی عرفا همچون ابن عربی و حسن زاده آملی در جریان گوساله پرستی، حق را به گوساله پرستان میدهند و آن را عین خدا پرستی میدانند!! و اسم این نوع توحید را توحید خواص می نامند و پرستش مستقیم خدا را توحید عوام میدانند. با این برداشت ؛ از نظر آنان کل پیامبران، عوامند و فقط خودشان خواصند!!
معلوم نیست که چرا مردم فکر میکنند پرستش مستقیم خدا مشکل دارد و نیاز آنان را برآورده نمی کند؟ و خود را داخل خواص میگذارند و فکر میکنند که باید از طریق یک شفیع باید خدا را پرستش کرد.
حسن زاده آملی میگوید که توحید عوام آنست که پیامبران به مردم می گفتند بت نپرستید. ولی توحید خواص آنست که جمیع عبادتها عبادت حق تعالی است. بعضی دیگر در تایید گفته های ابن عربی شعر هم سروده اند:

مسلمان گر بدانستی که بت چیست
بدانستی که دین در بت‌پرستی است

این اشعار بی مفهوم و گمراه کننده ، نشان از تمایل شدید بشر به واسطه تراشی و شفیع تراشی و شرک دارد. مردم اصرار دارند که خود را خواص بنامند و دیگران را عوام بنامند. این تقسیم بندی مقدمه توجیه شرک است. حتی از نظر اینان، پیامبران جزو عوام بحساب میایند. یهودیان خود را خاصه و اهل بهشت میپنداشتند. اما خدا در جوابشان میفرماید که اگر راست میگوئید تمنای مرگ کنید؛ که البته از هرکسی به زندگی حریصترند. زیرا خواص ممکن است بتوانند به سایر مردم دروغ گویند و خود را خواص بنامند ولی خود را نمیتوانند فریب دهند. متاسفانه این گونه تقسیم بندی خواص و عوام در میان فرق مسلمان گسترش یافته و عده ای از آنان به علت داشتن مقدسین پاکتر و نیرومندتر بر دیگر فرقه ها فخر میفروشند و فکر میکنند که به این دلیل، بهشت برای آنان تضمین شده است. در حالیکه هر فردی در قیامت باید تک و تنها خدا را دیدار کند و جوابگوی اعمال خویش باشد.
دنیا بطرز عجیبی در گمراهی فرورفته است. عده ای گاو را مقدس میشمارند و آن را نماد برکت و هستی و آفرینش میدانند و عده ای به عنوان ماتادور گاو را نیزه میزنند و به خاک و خون میکشند. همین نکته ثابت میکند که خدای یکتا فقط باید پرستش شود و فقط اوست که اول و آخر است و همیشگی و ازلی ابدی است. فقط خداست که اختلافی در او نیست و همه پرقدرت و حکیم میدانندش. مردم در خوابند و زمانی که از خواب بیدار شوند و ببینند که مثلا یک گاو را الهه دانسته اند، بسیار شرمنده خواهند شد. تنها دینی که براساس فطرت بشر سازگار است، دین یکتاپرستی است.

فَأَقِمْ وَجْهَكَ لِلدِّينِ حَنِيفًا فِطْرَتَ اللَّهِ الَّتِي فَطَرَ النَّاسَ عَلَيْهَا لَا تَبْدِيلَ لِخَلْقِ اللَّهِ ذَلِكَ الدِّينُ الْقَيِّمُ وَلَكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لَا يَعْلَمُونَ ﴿۳۰﴾
پس روى خود را با گرايش تمام به حق به سوى اين دين كن با همان سرشتى كه خدا مردم را بر آن سرشته است آفرينش خداى تغييرپذير نيست اين است همان دين پايدار ولى بيشتر مردم نمى‏ دانند (۳۰)

مُنِيبِينَ إِلَيْهِ وَاتَّقُوهُ وَأَقِيمُوا الصَّلَاةَ وَلَا تَكُونُوا مِنَ الْمُشْرِكِينَ ﴿۳۱﴾
به سويش توبه بريد و از او پروا بداريد و نماز را برپا كنيد و از مشركان مباشيد (۳۱)

مِنَ الَّذِينَ فَرَّقُوا دِينَهُمْ وَكَانُوا شِيَعًا كُلُّ حِزْبٍ بِمَا لَدَيْهِمْ فَرِحُونَ ﴿۳۲﴾
از كسانى كه دين خود را قطعه قطعه كردند و فرقه فرقه شدند هر حزبى بدانچه پيش آنهاست دلخوش شدند (۳۲)
"

يك روز پيش

"
نقل قول:
......................
جواب ایه رو بده از جیب خودت خرج نکن
هی مزخرف بنویس
بیکاری
......................................
میگی قبول دارم بت پرست ها بت می پرستند دوباره شروع می کنی به مزخرف نویسی بدون مدرک
اصولا این سرنگار میخواهد چه بگوید که به بحث گذاشته شده است؟ "

يك روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 05:15PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه