بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
علوی به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
کدوم یهودی اینطور ترجمه کرده در حال رکوع را
هیچکس !!
قضیه کاسبی با دین خداوند است "

يك ساعت پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
من خواستم در باره آیه گفتگو کنیم که به نتیجه برسیم اما مثل اینکه فقط معنی آیه برای شما مهم است اما این را خوب می دانم که چنین نیست

إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ ﴿۵۵﴾
ولی شما تنها خدا و رسولش و مومنینی هستند که نماز می خوانند( یعنی از کتاب آسمانی و دین حق آگاهند) و زکات می دهند در حالی که مطیع امر پروردگارشان هستند و از روی اکراه و نفاق و ریا چنین نمی کنند.

وَمَنْ يَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ ﴿۵۶﴾
و هر كس خدا و پيامبر او و كسانى را كه ايمان آورده‏ اند ولى خود بداند [پيروز است چرا كه] حزب خدا همان پيروزمندانند (۵۶)
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الَّذِينَ اتَّخَذُوا دِينَكُمْ هُزُوًا وَلَعِبًا مِنَ الَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ مِنْ قَبْلِكُمْ وَالْكُفَّارَ أَوْلِيَاءَ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ ﴿۵۷﴾
اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد كسانى را كه دين شما را به ريشخند و بازى گرفته‏ اند [چه] از كسانى كه پيش از شما به آنان كتاب داده شده و [چه از] كافران دوستان [خود] مگيريد و اگر ايمان داريد از خدا پروا داريد (۵۷)
وَإِذَا نَادَيْتُمْ إِلَى الصَّلَاةِ اتَّخَذُوهَا هُزُوًا وَلَعِبًا ذَلِكَ بِأَنَّهُمْ قَوْمٌ لَا يَعْقِلُونَ ﴿۵۸
و هنگامى كه به نماز مى‏ خوانيد آن را به مسخره و بازى مى‏ گيرند زيرا آنان مردمى‏ اند كه نمى‏ انديشند (۵۸)
تو از خداوند متعال خجالت نمیکشی که قرآن را اینگونه به رای خود ترجمه میکنی ؟
تمام ترجمه ها بر اساس میل شخصی میباشد رسول الله فرمودند :
«مَنْ فَسَّرَ الْقُرْآنَ بِرَأْیِهِ فَلْیَتَبَوَّا مقْعَدَهُ مِنَ النّار»؛ (هرکس قرآن را به رأى خویش تفسیر کند، براى خود جایى در آتش دوزخ انتخاب کرده است)
الحمدالله که پیرو و مطیع رسول الله هستم نه توهمات شخصی و وهابی !
هیمن است توهم موحد بودن دست بردن در معانی قرآن و آن را تفسیر به رای کردن دقیقا وهابیت !!!

إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ
ولىّ شما، تنها خدا و پيامبر اوست و كسانى كه ايمان آورده‌اند، همان كسانى كه نماز برپا مى‌دارند و در حال ركوع زكات مى‌دهند. "

يك ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار میلاد با سعادت سیدالساجدین وزین العابدین علی بن الحسین علیهما سلام الله تهنیت پاسخ داد.
"
السلام علیک یا سید الساجدین

مرحوم علامه مجلسی زیارت شریفی را به نقل از مرحوم سید بن طاووس برای حضرت سجّاد علیه السلام نقل می کند که خواندن این زیارت، به نیابت از مولایمان حضرت مهدی علیه السلام در روز میلاد حضرت سجّاد علیه السلام توصیه می‌شود:

السَّلَامُ عَلَى زَيْنِ الْعَابِدِينَ وَ قُرَّةِ عَيْنِ النَّاظِرِينَ، عَلِيِّ بْنِ الْحُسَيْنِ، الْإِمَامِ الْمَرْضِيِّ وَ ابْنِ الْأَئِمَّةِ الْمَرْضِيِّينَ. السَّلَامُ عَلَيْكَ يَا سَيِّدِي وَ مَوْلَايَ وَ رَحْمَةُاللَّهِ وَ بَرَكَاتُهُ.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى إِمَامِ الْعَدْلِ الْأَمِينِ، عَلِيِّ بْنِ الْحُسَيْنِ، إِمَامِ الْمُتَّقِينَ، وَ وَلِيِّ الْمُؤْمِنِينَ، وَ وَصِيِّ الْوَصِيِّينَ، وَ خَازِنِ وَصَايَا الْمُرْسَلِينَ، وَ وَارِثِ عِلْمِ النَّبِيِّينَ، وَ حُجَّةِ اللَّهِ الْعُلْيَا، وَ مَثَلِ اللَّهِ الْأَعْلَى وَ كَلِمَتِهِ الْوُثْقَى.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ عَلَى آلِ مُحَمَّدٍ، وَ اخْصُصْهُ بَيْنَ أَوْلِيَائِكَ مِنْ شَرَائِفِ صَلَوَاتِكَ وَ كَرَائِمِ تَحِيَّاتِكَ. فَقَدْ نَاصَحَ فِي عِبَادِكَ، وَ نَصَحَ فِي عِبَادَتِكَ وَ نَصَحَ فِي طَاعَتِكَ، وَ سَارَعَ فِي رِضْوَانِكَ، وَ انْتَصَبَ لِأَعْدَائِكَ، وَ بَشَّرَ أَوْلِيَاءَكَ بِالْعَظِيمِ مِنْ جَزَائِكَ، وَ عَبَدَكَ حَقَّ عِبَادَتِكَ، وَ أَطَاعَكَ حَقَّ طَاعَتِكَ، وَ قَضَى مَا كَانَ عَلَيْهِ فِي دَوْلَتِهِ حَتَّى انْقَضَتْ دَوْلَتُهُ، وَ فَنِيَتْ مُدَّتُهُ، وَ أَزِفَتْ مَنِيَّتُهُ، وَ كَانَ رَءُوفاً بِشِيعَتِهِ، رَحِيماً بِرَعِيَّتِهِ، مَفْزَعاً لِأَهْلِ الْهُدَى، وَ مُنْقِذاً لَهُمْ مِنْ جَمِيعِ الرَّدَى، وَ دَلِيلاً لِأَهْلِ الْإِسْلَامِ عَلَى الْحَلَالِ وَ الْحَرَامِ، وَ عِمَادَ الدِّينِ، وَ مَنَارَ الْمُسْلِمِينَ، وَ حُجَّةَ اللَّهِ عَلَى الْعَالَمِينَ‏.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ عَلَى آلِ مُحَمَّدٍ، وَ أَبْلِغْهُ مِنَّا التَّحِيَّةَ وَ ارْدُدْ عَلَيْنَا مِنْهُ التَّحِيَّةَ وَ السَّلَامَ، وَ السَّلَامُ عَلَيْهِ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَكَاتُهُ.

بحار الأنوار، ج ‏۱۰۲، ص ۲۲۲-۲۲۳

"

2 ساعت پيش

mosafer8 به سرنگار کرونا پاسخ داد.
" علیرضا وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت در صفحه شخصی خود درباره هویت و تخصص افراد اعزامی به ایران در قالب گروه پزشکان بدون مرز گفت:

در گروه اعزامی، هیچ متخصص عفونی یا مرتبط با کرونا حضور نداشت.یک پزشک اورژانس و میزان کمی تجهیزات مصرفی که تولید داخل هم دارد.
داروی خاص و تحریمی هم نبوده که به کاهش اثرات تحریم کمک کند. در شرایطی که ده‌ها بیمارستان صحرایی نیروهای مسلح در آماده‌باش و بسیاری ازبیمارستان‌ها خالی است. "

2 ساعت پيش

mosafer8 به سرنگار کرونا پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط hooshdaran3 نوشته شده است نمايش نوشته
اینا فرانسوی هستند، ولی تحت لوای سازمان بین‌المللی پزشکان بدون مرز.
اگر وسایل نداریم خب بگیریم، چی میشه؟
چه ربطی داره به خودکم‌بینی؟
خودبزرگ‌بینی کاذب و خودشیفتگی هم درست نیست.

کل تلاش پزشکان بدون مرز 48 تخت بیمارستانی، 1000 عدد ماسک و 500 لباس پرستاری بوده که ده ها برابر این رو نیروهای جهادی و مردمی روزانه دارند تولید می کنند.

فعلا 20 هزار تخت خالی در بیمارستان ها هست و اگر نیاز بشه بیمارستان های صحرایی نیروهای مسلح در حجم خیلی انبوهی توان بازگشایی دارند.
به نظرم 1000 عدد ماسک رو بدن به آمریکایی ها که کادر درمانی شون مجبور نباشند از ماسک ها به صورت چند بار مصرف استفاده کنند و بهشون بگن هر وقت ماسکتون خراب شد بدید تعمیر کنیم دوباره استفاده کنید! "

2 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار میلاد با سعادت سیدالساجدین وزین العابدین علی بن الحسین علیهما سلام الله تهنیت پاسخ داد.
" یا علی بن الحسین علیکما السلام "

3 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار علت پدر کشته گی غانت کنجکاو وهابیت با الله ورسول الله صلی الله علیه واله وسلم چیست؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:

صدرصد خداوند هیچ وقت اشتباه نمی کنند

خداوند وقتی می فرمایند بگو که غیب نمی دانم اشتباه نمی کنند و با کسی هم رودروایسی ندارند

قُلْ لَا أَقُولُ لَكُمْ عِنْدِي خَزَائِنُ اللَّهِ وَلَا أَعْلَمُ الْغَيْبَ وَلَا أَقُولُ لَكُمْ إِنِّي مَلَكٌ إِنْ أَتَّبِعُ إِلَّا مَا يُوحَى إِلَيَّ قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الْأَعْمَى وَالْبَصِيرُ أَفَلَا تَتَفَكَّرُونَ ﴿۵۰﴾
انعام
بگو به شما نمى‏ گويم گنجينه ‏هاى خدا نزد من است و غيب نيز نمى‏ دانم و به شما نمى‏ گويم كه من فرشته‏ ام جز آنچه را كه به سوى من وحى مى ‏شود پيروى نمى ‏كنم بگو آيا نابينا و بينا يكسان است آيا تفكر نمى ‏كنيد (۵۰)

قُلْ لَا أَمْلِكُ لِنَفْسِي نَفْعًا وَلَا ضَرًّا إِلَّا مَا شَاءَ اللَّهُ وَلَوْ كُنْتُ أَعْلَمُ الْغَيْبَ لَاسْتَكْثَرْتُ مِنَ الْخَيْرِ وَمَا مَسَّنِيَ السُّوءُ إِنْ أَنَا إِلَّا نَذِيرٌ وَبَشِيرٌ لِقَوْمٍ يُؤْمِنُونَ ﴿۱۸۸﴾

بگو جز آنچه خدا بخواهد براى خودم اختيار سود و زيانى ندارم و اگر غيب مى‏ دانستم قطعا خير بيشترى مى‏ اندوختم و هرگز به من آسيبى نمى ‏رسيد من جز بيم‏ دهنده و بشارتگر براى گروهى كه ايمان مى ‏آورند نيستم (۱۸۸)

اگر ما هم می گوئیم که پیامبر غیب نمی داند از خداوند شنیده ایم .

نه با خداوند دشمنی داریم ونه با پیامبر عزیزمان پدرکشتگی داریم

دراصل خشم وناراحتی شما ازبیان آیات قرآن است نه چیز دیگر

دوستتان بنده علی که نتونست مطلبی ازمن بیاورد که نشان دهد با پیامبر پدر کشتگی دارم اگر شما سراغ دارید بدون رودرواسی بیار اگر صادقید ؟

بقول دوستمان جناب محسن آیا چون پیامبر مسیح را به عنوان خداو پسر خدا قبول ندارد و قبول ندارد که مسیح به صلیب کشیده شده و فقط می گویند عیسی فقط بنده و فرستاده خداوند است با مسیح پدرکشتگی دارد ؟

دراصل این شما هستید که با خداونددشمنی دارید وبه کلام مبارکش کافرید اگر بخواهید می توانم از مطالبت نمونه بیاورم آن هم نه یک ودومطلب مطالب زیاد برای نمونه هست
یهودی زاده مزدور مأبون زنیم این قران هست یا نیست ؟

دشمن خدا ورسول خدا
نومن ببعض ونکقر ببعض

عالِمُ الْغَيْبِ فَلا يُظْهِرُ عَلى‏ غَيْبِهِ أَحَداً (26)
إِلاَّ مَنِ ارْتَضى‏ مِنْ رَسُولٍ فَإِنَّهُ يَسْلُكُ مِنْ بَيْنِ يَدَيْهِ وَ مِنْ خَلْفِهِ رَصَداً
(27)
سوره مبارکه جن "

14 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار علت پدر کشته گی غانت کنجکاو وهابیت با الله ورسول الله صلی الله علیه واله وسلم چیست؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
خداوند متعال هیچ وقت اشتباه نمی کند .

صدرصد خداوند هیچ وقت اشتباه نمی کنند

خداوند وقتی می فرمایند بگو که غیب نمی دانم اشتباه نمی کنند و با کسی هم رودروایسی ندارند

قُلْ لَا أَقُولُ لَكُمْ عِنْدِي خَزَائِنُ اللَّهِ وَلَا أَعْلَمُ الْغَيْبَ وَلَا أَقُولُ لَكُمْ إِنِّي مَلَكٌ إِنْ أَتَّبِعُ إِلَّا مَا يُوحَى إِلَيَّ قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الْأَعْمَى وَالْبَصِيرُ أَفَلَا تَتَفَكَّرُونَ ﴿۵۰﴾
انعام
بگو به شما نمى‏ گويم گنجينه ‏هاى خدا نزد من است و غيب نيز نمى‏ دانم و به شما نمى‏ گويم كه من فرشته‏ ام جز آنچه را كه به سوى من وحى مى ‏شود پيروى نمى ‏كنم بگو آيا نابينا و بينا يكسان است آيا تفكر نمى ‏كنيد (۵۰)

قُلْ لَا أَمْلِكُ لِنَفْسِي نَفْعًا وَلَا ضَرًّا إِلَّا مَا شَاءَ اللَّهُ وَلَوْ كُنْتُ أَعْلَمُ الْغَيْبَ لَاسْتَكْثَرْتُ مِنَ الْخَيْرِ وَمَا مَسَّنِيَ السُّوءُ إِنْ أَنَا إِلَّا نَذِيرٌ وَبَشِيرٌ لِقَوْمٍ يُؤْمِنُونَ ﴿۱۸۸﴾

بگو جز آنچه خدا بخواهد براى خودم اختيار سود و زيانى ندارم و اگر غيب مى‏ دانستم قطعا خير بيشترى مى‏ اندوختم و هرگز به من آسيبى نمى ‏رسيد من جز بيم‏ دهنده و بشارتگر براى گروهى كه ايمان مى ‏آورند نيستم (۱۸۸)

اگر ما هم می گوئیم که پیامبر غیب نمی داند از خداوند شنیده ایم .

نه با خداوند دشمنی داریم ونه با پیامبر عزیزمان پدرکشتگی داریم

دراصل خشم وناراحتی شما ازبیان آیات قرآن است نه چیز دیگر

دوستتان بنده علی که نتونست مطلبی ازمن بیاورد که نشان دهد با پیامبر پدر کشتگی دارم اگر شما سراغ دارید بدون رودرواسی بیار اگر صادقید ؟

بقول دوستمان جناب محسن آیا چون پیامبر مسیح را به عنوان خداو پسر خدا قبول ندارد و قبول ندارد که مسیح به صلیب کشیده شده و فقط می گویند عیسی فقط بنده و فرستاده خداوند است با مسیح پدرکشتگی دارد ؟

دراصل این شما هستید که با خداونددشمنی دارید وبه کلام مبارکش کافرید اگر بخواهید می توانم از مطالبت نمونه بیاورم آن هم نه یک ودومطلب مطالب زیاد برای نمونه هست "

14 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
من خواستم در باره آیه گفتگو کنیم که به نتیجه برسیم اما مثل اینکه فقط معنی آیه برای شما مهم است اما این را خوب می دانم که چنین نیست

إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ ﴿۵۵﴾
ولی شما تنها خدا و رسولش و مومنینی هستند که نماز می خوانند( یعنی از کتاب آسمانی و دین حق آگاهند) و زکات می دهند در حالی که مطیع امر پروردگارشان هستند و از روی اکراه و نفاق و ریا چنین نمی کنند.

وَمَنْ يَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ ﴿۵۶﴾
و هر كس خدا و پيامبر او و كسانى را كه ايمان آورده‏ اند ولى خود بداند [پيروز است چرا كه] حزب خدا همان پيروزمندانند (۵۶)
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الَّذِينَ اتَّخَذُوا دِينَكُمْ هُزُوًا وَلَعِبًا مِنَ الَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ مِنْ قَبْلِكُمْ وَالْكُفَّارَ أَوْلِيَاءَ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ ﴿۵۷﴾
اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد كسانى را كه دين شما را به ريشخند و بازى گرفته‏ اند [چه] از كسانى كه پيش از شما به آنان كتاب داده شده و [چه از] كافران دوستان [خود] مگيريد و اگر ايمان داريد از خدا پروا داريد (۵۷)
وَإِذَا نَادَيْتُمْ إِلَى الصَّلَاةِ اتَّخَذُوهَا هُزُوًا وَلَعِبًا ذَلِكَ بِأَنَّهُمْ قَوْمٌ لَا يَعْقِلُونَ ﴿۵۸
و هنگامى كه به نماز مى‏ خوانيد آن را به مسخره و بازى مى‏ گيرند زيرا آنان مردمى‏ اند كه نمى‏ انديشند (۵۸)
کدوم یهودی اینطور ترجمه کرده در حال رکوع را "

14 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
قمشه ای کیست ؟
من قمشه ای را قبول ندارم .
من ترجمه آیات مد نظر را که از آن طفره میروید قبول دارم من کلمه الله قرآن کریم را قبول دارم . من رسول الله را قبول دارم و من اولی الامری که خداوند برایم قرار داده را قبول دارم .
آن چند نفر کیستند ؟
چرا آیات مذکور را ترجمه نمی کنی ؟
از ترجمه آن ترس داری ؟؟

"

18 ساعت پيش

علوی به سرنگار علت پدر کشته گی غانت کنجکاو وهابیت با الله ورسول الله صلی الله علیه واله وسلم چیست؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
میخاستم این ایه شریفه رو بیارم که زحمت کشید با ترجمه اوردید

ذَٰلِكَ بِأَنَّهُمْ شَاقُّوا اللَّهَ وَرَسُولَهُ ۚ وَمَنْ يُشَاقِقِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ فَإِنَّ اللَّهَ شَدِيدُ الْعِقَابِ
این کیفر کافران برای آن است که با خدا و رسول او سخت ضدّیت و مخالفت کردند و هر کس با خدا و رسول او راه شقاق و مخالفت پیماید (بترسد که) عقاب خدا بسیار سخت است.

سوره مبارکه حشر آیه شریفه کریمه 4
خداوند متعال هیچ وقت اشتباه نمی کند . "

20 ساعت پيش

علوی به سرنگار سوال بسیار ساده از جناب کنجکاو ( شاید جواب بدهد )!!! پاسخ داد.
"
نقل قول:
خدا روطفلکی قبول نداره

وهرگز این سوال رو جواب نخاهد داد
چون جواب ندارد
پس چرا اصرار بر عکس آن دارد ؟
دقیقا وقتی نصف دینت نباشد در آن گل گیر خواهی کرد !! "

20 ساعت پيش

"
نقل قول:
اگر توجه کنی آیه را با ترجمه قمشه ای که شما قبول دارید را آوردم واگر تحمل کنید به معنای دیگر هم خواهیم رسید بگذار این معنی را اول برسی کنیم

اگر سخن خودرا قبول داری و همینطوری بادهوا چیزی نمی گویی پس چرا وقتی میدانی منظور آیه چندنفر است باز هم بدنبال یک نفر هستی ؟
قمشه ای کیست ؟
من قمشه ای را قبول ندارم .
من ترجمه آیات مد نظر را که از آن طفره میروید قبول دارم من کلمه الله قرآن کریم را قبول دارم . من رسول الله را قبول دارم و من اولی الامری که خداوند برایم قرار داده را قبول دارم .
آن چند نفر کیستند ؟
چرا آیات مذکور را ترجمه نمی کنی ؟
از ترجمه آن ترس داری ؟؟ "

20 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار ابن عربی ناصبی عامی متعصب پاسخ داد.
"
پیرو مطلب قبل ::

نقد_ابن_عربی

در عرفان ابن عربی تمام مذاهب بر حقند!!

عقد الخلائق في الإله عقائدا * وأنا شهدت جميع ما اعتقدوه.
مردم درباره خداوند عقاید گوناگونی دارند و من به همه‌ی آنها معتقدم.!!
الفتوحات المکیة، ج۳، ص۱۳۲ - دار صادربیروت.

البته در برخی نسخ‌ها نیز به این صورت نقل شده:

عقد الخلائق فى الإله عقائدا * و أنا اعتقدت جميع ما اعتقدوه‏

شرح فصوص الحكم(الجامى)، ص۲۶۶
كتاب الوجود، ص۹۸
نظرية وحدة الوجود بين ابن عربى و الجيلى، ص۴۵۷
من ائمة الموحدين ابن عربى، ص۵۰

علامه ملامحمد طاهر قمي رحمة‌الله می‌نویسد:
بلکه به اعتقاد باطل این طایفه بت‌پرستان تمام خدا پرستانند شبستری که از مریدان و پیروان محيي الدين است در گلشن راز گفته:
ملمان گر بدانستی که بت چیست * بدانستی که دین در بت پرستی‌ست
شك نیست دراینکه صاحبان این اقوال مشركان و زنديقانند.
تحفه الاخیار، ص۷۳-۱۵۹-۱۶۰
"

21 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار مولوی ، عامی متعصب پاسخ داد.
"
دکتر قاسم غنی (از مورخین تصوف): در نظر عارف کامل، دیانت اسلام با بت‌پرستی یکسان است!

وی می‌نویسد:
در نظر عارف کامل همه ادیان و مذاهب یکسانند و برای هیچ یک ترجیحی قائل نیست. یعنی دیانت اسلام با بت‌پرستی یکسان است و کعبه و میخانه و صمد و صنم یکی است و صوفی پخته هیچ وقت ناظر به این نیست که انسان پیرو چه مذهبی است یا صورت عبادت او چیست.
تصوف واقعی هیچ وقت زیر بار تعصب و تحزّب فرقه‌‌ای بر فرقه‌ی دیگر نمی‌‌رود و از جنگ هفتاد و دو ملت دوری می‌‌جوید.. پس همه چیز را دوست دارد و هیچ عقیده‌‌ای را غلط نمی‌‌شمارد و اختلاف مذاهب را اختلاف در رنگ و صورت می‌‌شمارد و صلح کلّ می‌‌طلبد.
تمام فرق و مذاهب در چشم عارف در حکم نردبان است که به مدد آن می‌خواهد بالا برود، همین که بالا رفت دیگر با نردبان کاری ندارد و بدون دلبستگی و علاقه و تعصب آنرا رها می کند. به قول مولانا رومی: عارف مذهب مخصوصی ندارد بلکه خدا مذهب اوست.
تاریخ تصوف در اسلام، ج۲، ص۹۸۳و۹۸۵و۹۸۶و۹۸۹

اعتقاد ابن‌عربی به وحدت ادیان (https://t.me/borrhan/39286?single)

"

21 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار مولوی ، عامی متعصب پاسخ داد.
"
آیین مولوی!

اعتقاد مولوی به وحدت ادیان و صُلحِ کل!!

مولوی می‌گوید من با هفتاد وسه مذهب یکی ام!!

جناب عبدالباقی گولپینارلی ،
(۱۹۰۰–۱۹۸۲م) استاد دانشگاه و پژوهشگر ادبیات و مولوی پژوه ، می‌نویسد:
«مولانا سراج الدين قونوی صاحب صدر و بزرگ وقت بوده اما با خدمت مولوى خوش نبوده. پيش وى تقرير كردند كه مولانا گفته است كه من با هفتاد و سه مذهب يكى‌ام. چون صاحب غرض بود، خواست كه مولانا را برنجاند و بى‌حرمتى كند. يكى را از نزديكان خود كه دانشمند بزرگ بود، فرستاد كه بر سر جمعى از مولانا بپرس كه تو چنين گفته‌اى‌؟ اگر اقرار كند او را دشنام بسيار بده و برنجان. آن كس بيامد و برملا سؤال كرد كه شما چنين گفته‌ايد كه من با هفتاد و سه ملت يكى‌ام‌؟ گفت: بله من گفته‌ام. آن كس زبان بگشاد و دشنام و سفاهت آغاز كرد. مولانا بخنديد و گفت: من با اين نيز كه تو مى‌گويى يكى‌ام.»

سجده کردن مولوی بر دو تن از کُفار:

«روزی راهبی از قسطنطنیه به قونیه آمد و گذر وی بر مولوی افتاد. برای احترام، سه بار بر مولوی سجده کرد و هربار که سر برداشت، مولوی را مقابلش به سجده دید!» یا در نقل دیگری «روزی مولوی قصابی ارمنی را ملاقات کرد و هفت بار بر او سجده کرد!»

مولانا جلال الدین زندگی، فلسفه ، آثار و گزیده ای از آنها

و خلاصه اینکه مولوی دین را انسانیت میدانسته نه اعتقاد به دین و مذهب! لذا به تمام ادیان و مذاهب و باورها احترام میگذاشت!!!

لازم به ذکر است این عقیده مولوی با روایت «افتراق امت» که جمیع مسلمین به تواتر از رسول خدا صلوات الله علیه وآله نقل کرده‌اند در تضاد آشکار است!!

"

21 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:

إِنَّما وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَ رَسُولُهُ وَ الَّذينَ آمَنُوا الَّذينَ يُقيمُونَ الصَّلاةَ وَ يُؤْتُونَ الزَّكاةَ وَ هُمْ راكِعُونَ (55)
ولیّ امر و یاور شما تنها خدا و رسول و مؤمنانی خواهند بود که نماز به پا داشته و به فقرا در حال رکوع زکات می‌دهند (به اتفاق مفسّران مراد علی علیه السّلام است).
(۵۵)ترجمه قمشه ای
اگر توجه کنی آیه را با ترجمه قمشه ای که شما قبول دارید را آوردم واگر تحمل کنید به معنای دیگر هم خواهیم رسید بگذار این معنی را اول برسی کنیم

نقل قول:
منظور ان الذین در آیه چند نفر هستند نه تنها یک شخص .
اتفاق مفسران را بگذار کنار آن شخص از نظر تو کیست ؟
من میخواهم ولی و سرپرست خودم را بعد از خداوند متعال و پیامبر انتخال کنم باید چکار کنم ؟
اگر سخن خودرا قبول داری و همینطوری بادهوا چیزی نمی گویی پس چرا وقتی میدانی منظور آیه چندنفر است باز هم بدنبال یک نفر هستی ؟ "

21 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار معنای امی پاسخ داد.
"
http://www.iranclubs.org/forums/show...65#post2296165
پست 145

نقل قول:
در اصل توسط فاطمه ابراهيمي عایشه یزیدی ..............نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
اتفاقا همین آیه ی اخیر اثبات در این است که اهل کتاب آسمانی نبوده و بدان نمی نوشته.و این همان تاکید بر " امی " بودن محمد یعنی "غیر اهل کتاب" بودنش است نه بیسوادی!

بلکه دلیل است که او قبل از نبوت هرگز بر کتاب و آیینی نبوده و نویسندگی نمی کرده.

اما اگر نویسنده نبودن محمد را بر وجه عام بگیریم یعنی بگوییم او هیچ چیزی نمی نوشته نه نویسندگی کتاب مقدس و نه غیرش باز هم این امر به " قبل " نسبت داده شده نه بعد از بعثت یعنی او قبل از بعثت نمی نوشته است.
hosyn

۱- مرجع ضمیر در (تخطه) حرف شما را رد میکند، میفرماید: تو قبلا نوشته‌ای را نمیخواندی و نوشته‌ای را با دستت نمینوشتی، اگر تلاوت کتاب به معنای کتاب آسمانی و اهل کتاب آسمانی بودن بود چه نیازی بود که بفرماید تو با دستت آن کتاب آسمانی را استنساخ نمیکردی! دقت کنید که مرجع ضمیر (ه) در (تخطه) دقیقا همان کتاب در (من کتاب) است.

۲- در آیات شریفه غیر از کاربرد کتاب برای کتاب سابق بر خلق و نیز کتاب اعمال، موارد بسیاری برای کتاب آسمانی به کار رفته که غالبا با الف و لام است، نه تنوین تنکیر، یعنی اگر مقصود کتاب آسمانی بود میفرمود: و ما کنت تتلوا من قبله من الکتاب، کما اینکه در آیه شریفه فسئل الذین یقرؤن الکتاب من قبلک، اینچنین آمده، و کذا و قالت الیهود لیست النصاری علی شیء و قالت النصاری لیست الیهود علی شیء و هم یتلون الکتاب، اینجا الف و لام عهد برای اشاره به اینکه نحوه کتاب چیست لازم است.

۳- غیر از موارد کاربرد سه گانه کتاب که عرض کردم، در قرآن کریم واژه کتاب برای نوشته معمولی که هیچکدام از آنها نیست به کار رفته است: آیا چه کسی احتمال میدهد در آیه شریفه: و لا تعزموا عقدة النکاح حتی یبلغ الکتاب اجله، منظور کتاب آسمانی یا کتاب لوح محفوظ یا کتاب اعمال باشد؟! و یا در آیه مبارکه از زبان حضرت سلیمان اذهببکتابیهذا، و یا از زبان بلقیس: القي الیّکتابکریم؟! همه موارد چهارگانه را بگذارید کنار آیه شریفه: و ما کنت تتلوا من قبله منکتاب، و سپس به مردم عرب بلکه به اطفال عرب‌زبان نشان دهید ببینید از ۱۰۰ نفر چند نفر احتمال میدهند که منظور از کتاب در این آیه کتاب آسمانی است؟! آیا چه کسی احتمال میدهد در آیه شریفه یوم نطوی السماء کطی السجلللکتب، منظور کتاب آسمانی باشد؟! یا کتاب لوح محفوظ یا کتاب اعمال؟!

۴- اگر مقصود از (من کتاب) کتاب آسمانی بود و مقصود نفی اهل کتاب بودن بود هیچ نیازی به ذکر (و لا تخطه بیمینک) نبود، چون اهل کتاب بودن منوط به نوشتن نبود، و در آیه شریفه میفرماید: و منهم امیون لا یعلمون الکتاب الا امانی، که خود توضیح امی بودن است که (در یک وجه) نمیتوانستند بنویسند اما میتوانستند بخوانند، و در عین حال آنها از اهل کتاب بودند.

۵- و از همه مهمتر قرینه اذا لارتاب المبطلون است، چرا شک میکردند؟ چون اگر خواندن و نوشتن میدانستی میگفتند این قرآن را از دیگری توسط خواندن و نوشتنت استنساخ کرده‌ای، اما همه میدانند تو نه خواندن متن میدانستی و نه نوشتن متن، ولی اکنون میخوانی چیزی را که بر حسب عادت جز با قدرت بر خواندن و نوشتن ممکن نیست، اما اگر منظور اهل کتاب بودن باشد اصلا جای شک نبود، آیا اگر حضرت اهل کتاب بودند نمیتوانستند پیامبر شوند و قرآن بر ایشان نازل شود؟ آیا انبیاء بنی اسرائیل که خود جزء جمعیت اهل کتاب بودند نمیتوانستند پیامبر شوند؟ این چه شکی است که اذا لارتاب المبطلون؟
.
"

22 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار دون الله ؟! پاسخ داد.
"
پست 2541
http://www.iranclubs.org/forums/show...94#post2355494

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک مزدور منافق ........نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
حسین! تو عادت داری وقتی سوتی می دهی یه چند روزی ول می کنی تا آبها که از آسیاب افتاد دوباره بر می گردی روز از نو ، روزی از نو. آخرین بار که سوتی دادی درباره ملائکه و خوشگلها و چه می دانم از این حرفها بود. یه چند روزی سر کردی زیر آب بعد دوباره پیدات شد.
این بار هم چون پاسخی از شما دریافت نکردم، گفتم شاید طبق روال ول کردی رفتی، من هم بحث مربوط به امی را ختم کردم، حالا اگر دوست داری دوباره شروع کنی باید اول پاسخ پستهای گذشته را بدهی:
hosyn
هر چه شما بگوئی قبول دارم، مشکلی نیست! آمدم دیدم یک کاربر دیگر بحث با شما آغاز کرده! و میگوید: بنده پستهای کوتاه مینویسم!! با خود گفتم: شاید نمیتواند همزمان پستهای طولانی بنویسد، خوب! ناچار یکی باید مختصر باشد!

قصد داشتم تمام پستهای شما را به ترتیب پاسخ دهم، ولی این دفعه آمدم دیدم ختم کلام نوشتید! من هم از ختم شروع کردم!! هر چند وقتی دیدم جواب دادید تعجب کردم، چون گفتید اسناد شما همه را زمین‌گیر کرده، و کس نیاید به جنگ افتاده! حسین اگر چند کلمه جواب داده، خلاصه زمین‌گیر روی زمین افتاده است! حرفی ندارد تا شما مجبور شوید جواب به او بدهید! زمین‌گیر افتاده، لایق جواب نیست تا به خودتان زحمت جواب بدهید!

به هر حال از همین پست اخیر شروع میکنم و اگر خداوند متعال مشیت قاهره‌اش تعلق گرفت بقیه را هم بررسی میکنم.

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک مزدور منافق ........ نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif

اینهمه پیامبر را ول کردی رفتی سراغ جرجیس؟!

خیلی خب من هم از همین جرجیس برات آیه می آورم که ادعای شما را باطل می سازد:

نقل قول:
الدر المنثور جلد 8 صفحه 152
قَوْله تَعَالَى: {هُوَ الَّذِي بعث فِي الْأُمِّيين رَسُولا مِنْهُم} الْآيَة
أخرج عبد الرَّزَّاق وَعبد بن حميد وَابْن جرير وَابْن الْمُنْذر عَن قَتَادَة فِي قَوْله: {هُوَ الَّذِي بعث فِي الْأُمِّيين رَسُولا مِنْهُم} الْآيَة قَالَ: كَانَ هَذَا الْحَيّ من الْعَرَب أمة أُميَّة لَيْسَ فِيهَا كتاب يقرأونه فَبعث الله فيهم مُحَمَّدًا رَحْمَة وَهدى يهْدِيهم بِهِ

قسمت قرمز، بر خلاف آنچه شما نوشته اید دارد می گوید از میان عرب یا از عربها، جماعتی امی بودند نه اینکه العرب = امی = مکّي.

نقل قول:
الدر المنثور جلد 1 صفحه 343
وَأخرج أَبُو دَاوُد فِي ناسخه عَن ابْن عَبَّاس قَالَ: أول مَا نسخ من الْقُرْآن الْقبْلَة وَذَلِكَ أَن مُحَمَّدًا كَانَ يسْتَقْبل صَخْرَة بَيت الْمُقَدّس وَهِي قبْلَة الْيَهُود فَاسْتَقْبلهَا سَبْعَة عشر شهرا ليؤمنوا بِهِ وليتبعوه وليدعوا بذلك الْأُمِّيين من الْعَرَب

الامیین من العرب یعنی چه؟ یعنی بی دینهای عرب یا بگو بی دینهای مکه که کتاب آسمانی نداشتند تا اینکه خداوند رسول الله را مبعوث داشت تا برایشان کتاب آسمانی بیاورد.
سعی نکن دوباره بپیچونی که از همین جرجیس برات صدتا آیه دیگر می آورم

hosyn
دوست گرامی، اگر میخواهیم سراغ جرجیس (قتاده) برویم شرط اولش این است که عربی بلد باشیم و حرف او را بفهمیم! بیایید تا ببینیم او چه میگوید؟! شما (من) در کلام او را برای تبعیض گرفتید و حالت توصیف به (من العرب) دادید، و معنا کردید:

قتاده میگوید: آیه شریفه که میفرماید: خدای سبحان در امّیین پیامبری از آنها مبعوث کرد،، این گروه از عرب، أمّتی بودند أمّي، در آنها کتابی نبود که آن را بخوانند، پس خدای سبحان پیامبر اسلام را در بین آنها مبعوث فرمود الخ

اما (من) در کلام او میتواند برای بیان جنس باشد، و (من العرب) خبر اول، و (أمّة أمّیة) خبر بعد خبر باشد، و بنابر این سخن او دقیقا میتواند عین همان چیزی که من گفتم را بگوید:
قتاده میگوید: آیه شریفه که میفرماید: خدای سبحان در امّیین پیامبری از آنها مبعوث کرد،، این گروه، از عرب بودند(فرزندان اسماعیل)، أمّتی بودند أمّي (ساکن مکة)، (و چون در مکه بودند از زمان حضرت اسماعیل ع دربین آنها کتاب آسمانی نازل نشده بود، بر خلاف فرزندان حضرت ابراهیم از طریق اسحاق، که قبلا توضیح دادم تورات و انجیل در بین آنها نازل شده بود) در آنها کتابی نبود که آن را بخوانند، پس خدای سبحان پیامبر اسلام را در بین آنها مبعوث فرمود الخ

ببینید دقیقا میگوید: عرب که فرزندان ابراهیم ع از طریق اسماعیل ع بودند، کتاب آسمانی بین آنها نازل نشده بود، و لذا نامی نداشتند جز: أمّي، یعنی ساکنین أمّ القری از فرزندان ابراهیم ع، یعنی مکّيون.

و عبارت ابن عباس در نقل دوم شما، روشن‌تر است، میگوید: اول چیزی که از قرآن نسخ شد، امر قبله بود، و حکمت آن این بود که ابتدا جلب نظر یهود(فرزندان اسحاق که اهل کتاب بودند) شود، و ۱۷ ماه به طرف بیت المقدس (قبله اهل کتاب در سرزمین کنعان) نماز خواندند تا عده‌ای از یهود ایمان بیاورند، و وقتی آنها متابعت حضرت کردند، و راه هموار شد، بدین وسیله شروع به دعوت أمّیین (مکّیون) که از عرب بودند (یعنی فرزندان اسماعیل) بنمایند، (و در آن وقت، تغییر قبله به سوی مکّة، مناسبت تام با دعوت مکیون داشت).

ببینید باز (من) در عبارت او برای بیان جنس است، اما شما برای تبعیض گرفتید، و به خاطر دارم قبلا در بعض تاپیکها توضیحات مفصلی در فرق بین من تبعیض با من جنس با ذکر مثالهای متعدد عرض کردم.
"

22 ساعت پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 02:22PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه