بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
hosyn به سرنگار ارزیابی پتانسیل بقاء پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
برایم جالب بود، چون نقطه مقابل همین اطمینان را من در خودم مییابم! و میدانیم که حصول اطمینان برای افراد، فرایند خاص خود دارد، و هر چند منطق دو ارزشی ارسطوئی، تار و پود ذهن بشر را تشکیل میدهد، اما شالوده ذهن بشر و ساختار اصلی تفکر او بر منطق فازی بنا شده است، و حصول اطمینان یعنی کاربست ضوابط منطق فازی، و همیاری دانسته‌ها و تشابک شواهد و تعاضد قرائن و تجمیع مؤیدات، و لذا بررسی شواهد، کار بسیار خوب و پسندیده‌ای است،
همانطور که در ابتدای این تاپیک عرض کردم، ابراز اطمینان یکی از کاربران محترم، سبب شد که من هم به سهم خودم اطمینان مقابل اطمینان ایشان را که از تجربیات بدان رسیدم را مطرح کنم، تا هر کدام شواهد خود را بیان کنیم، و طبق ضوابط منطقی، از این شواهد، یک تابع ارزش مورد قبول همه بشر تشکیل شود، تا بتوانیم توان تاب‌آوری یک نظام معرفتی در قبال حوادث را ارزیابی کنیم.

انگیزه اصلی من از ایجاد این تاپیک، خاطره‌ای از ایام دانش‌آموزی است که مدتها در ذهنم بوده آن را مطرح کنم و در ابتدای این تاپیک بحث به صورت دیگری پیش رفت، و مدتی هم تاخیر شد، و با مطرح شدن موضوعی مرتبط با این بحث در تاپیک «مصاحف قران کریم..» دوباره به یاد این تاپیک افتادم که آنچه که غرض اصلی من از ایجاد این تاپیک بود را اصلا در اینجا مطرح نکردم.

در آنجا گفتند:
نقل قول:
در اصل توسط (mahdi) نوشته شده است نمايش نوشته
قضیه « لو کان لبان » را بسیاری از جوانان امروزی قبول ندارند چون که در ذهنشان احتمال مخفی کردن و محو کردن پررنگ است خصوصا با لحاظ بستر تحدی و محیط و مناطق اسلامی که قریب به 1400 سال است تحت سلطه ی مسلمانان است .
و عرض کردم:
نقل قول:
به گمانم برای جوان امروزی قضیه کاملا بر عکس است، چون اطلاعاتی را که جوان دیروزی باید مدتها صبر میکرد تا بدان دست یابد، جوان امروزی در چند لحظه به همه آنها میتواند دسترسی داشته باشد، و اینکه احتمال مخفی کردن و محو کردن در ذهن پررنگ باشد، اختصاصی به جوان امروز و دیروز ندارد، تفاوت این است که با سرعت دستیابی به اطلاعات، به سرعت میتواند قضاوت کند که مخفی و محو شده است یا خیر؟
خاطره فراموش نشدنی از کتاب ریاضیات دهه ۵۰ دارم، برای ما دانش‌آموزان مقطع راهنمایی، چنین وانمود میکردند که ایرانیان در تحت سلطه عجیب اعراب بودند، و ناچار بودند کتابهای علمی خود را به زبان عربی بنویسند، برای من در آن زمان، سنجش صحت این مقال، زمان‌بر بود، اما امروزه با چند لینک مستند ساده میتوان صحت و سقم آن را محک زد.

این عبارت کتاب ریاضی سوم راهنمایی دهه پنجاه صفحه ۲۵۵ است:

نقل قول:
سهم کشور ما در پیشرفت ریاضیات
ریاضیات در کشور ما سابقه‌ای طولانی دارد، از آثار ریاضیدانان دوران پیش از اسلام آثار کمی به جا مانده و در باره آنها نیز هنوز مطالعه کافی و دقیق نشده است
پس از اسلام در قرنهای اول و دوم ایرانیان خود را با شرایط جدید تطبیق می دادند و تمام زیرکی و هوشمندی آنان در راه دفع تسلط بیگانه و حفظ قومیت ایرانی متمرکز شده بود
شکوفایی دانش ایرانی ، پس از يك ركود موقت ، از قرن سوم هجری آغاز گشت وسهم ریاضیدانان در این رهگذر چشمگیر و باعث افتخار است.
در اینجا به يك نكته مهم اشاره می کنیم که خارجیان در تاريخهای علوم یا در فرهنگنامه هایی که نوشته اند ، اگربه سهم ملل مشرق در پیشرفت علوم توجهی کرده باشند ، دانشمندان ایرانی و از جمله ریاضیدانان ایران را در زمره دانشمندان ممالک اسلامی ، یعنی کشورهایی که دین اسلام را پذیرفته بودند و گاه نیز جزو دانشمندان عرب به شمار آورده اند . و این شاید بدان سبب بوده است که ریاضیدانان ایرانی ناچار بوده اند آثار خود را به زبان عربی بنویسند. اکنون که روز به روز گذشته تاریخ علم روشن تر می شود آشكار می گردد که در میان ملتهایی اکه کشورهای اسلامی را تشکیل می دادند سهم ایران در پیشبرد دانش ریاضی بشر بیش از همه بوده است و این نیز یکی دیگر از دلایل افتخار ما به ایرانی بودن است .
برای نوجوانی که در ابتدای زندگی است خیلی این تعبیر «دفع تسلط بیگانه» و «ریاضیدانان ایرانی ناچار بودند آثار خود را به عربی بنویسند» تاثیرگذار است که با خود بیندیشد بیچاره دانشمندان ایرانی چه روزگاری گذراندند!

اما هر چه بیشتر پیشتر رفتم این سخن را دور از واقعیت دیدم، به طوری که الآن با قاطعیت عرض میکنم که ایرانی امروزی دو راه بیشتر ندارد، و هر دو راه به خود نیاکان او برمیگردد، یا آنها افرادی ضعیف و بی عقل بودند و اشتباهات بزرگی را مرتکب شدند، و یا افرادی فرهیخته و دارای نبوغ بودند و آگاهانه راه خود را انتخاب کردند.

چه کسی در حمله اعراب به ایران شک دارد؟ و چه کسی در آسیب‌پذیری ملت شکست‌خورده در جنگ تردید میکند؟ و لذا دیدید در عبارت کتاب ریاضی دهه ۵۰ راجع به قرن اول و دوم، آمده بود: «تمام زیرکی و هوشمندی آنان در راه دفع تسلط بیگانه...» و کتاب «دو قرن سکوت» زرین‌کوب در دهه ۳۰ از مشهورترین وقایع آن دوران است، ۷۰ سال است این کتاب نوشته شده و هنوز برای بررسی و نحقیق، نو و زنده است، چون سبب میشود شواهد تاریخی، چند باره، مورد مداقه قرار گیرد، و خود نویسنده پس از حدود بیست سال کتاب «کارنامه اسلام» را نوشت که واکنش‌های مختلف در پی داشت.

اما ایرانی که مسلمان معتقد است، خوب، نگاه خاص خود را به ایران و اسلام دارد، ولی ایرانی که اعتقاد به اسلام ندارد خیلی سخت است که قبول کند نیاکان او تقصیر دارند! و گویا برایش ممکن نیست که همه چیز را به گردن اسلام نیندازد!

پس از خاطره کتاب ریاضی دوران مدرسه، دو خاطره بعد آن برایم پیش آمد که هر دو جالب بود، یکی برخورد به نقد هما کاتوزیان از کتاب دو قرن سکوت در اینجا: یعنی نقد از کسی که گرایش مذهبی ندارد اما خلاصه اعتراف میکند که «نگاه مبتنی بر «دورهٔ سکوتِ» ایرانیان را می‌توان ناشی از تعصب ملی‌گرایانهٔ مدرن به ایران دانست که کاتوزیان آن را در تضاد با حقایق تاریخی می‌داند» ، و دیگری مقدمه دانالد گیلیس بر ترجمه فارسی کتاب خودش «فلسفه علم در قرن بیستم» که بسیار زیبا نگاه یک غیر ایرانی به عملکرد نیاکان ایرانیان را به تصویر میکشد، دانالد گیلیس به جای اینکه بگوید: «دانشمندان ایرانی ناچار بودند آثار خود را به عربی بنویسند» میگوید نوابغ ایرانی در انتخاب زبان عربی برای نوشتن کتابهای علمی خود، الگوی تمام عیار برای عصر حاضر هستند!:

نقل قول:
فلسفه علم در قرن بیستم--دانالد گیلیس--حسن میانداری ص ۱۱
مقدمه نویسنده بر ترجمه فارسی
بسیار خشنودم که این کتاب به فارسی ترجمه شده است؛ چون در طول سالیان بسیار، با شمار قابل توجهی از اندیشمندان ایرانی در لندن آشنا شده ام و بدین طریق علم اندکی درباره فرهنگ ایرانی کسب کرده ام. آشکار است که سنت فرهنگی ایران بسیار پر توان است و ادبیات و فلسفه دو جزء مهم آن هستند. اما چیزی که مرا بسیار تحت تأثیر قرار داده، این است که در سراسر این فرهنگ، دوگانگی ای وجود دارد.

آثار فلسفی معمولا بخشی از فرهنگ اسلامی بین المللی و غالبا به زبان عربی بوده اند؛ در حالی که آثار ادبی، به ویژه شعر، محلی تر و به زبان فارسی نوشته شده اند. بنابراین، ابن سینا (یا Avicenna به تعبیر غربی) با وجود این که شاید جلودار فیلسوفان ایرانی در قرون وسطا باشد، آثارش را به عربی نوشته است؛ در حالی که شاعران ایران هم عصرش (از جمله خود ابن سینا) به فارسی نوشته اند.

عمر خیام نمونه جالبی از این جهت است. دوستان ایرانی ام به من میگویند که او به هیچ وجه بهترین شاعر ایرانی نیست؛ اما چون ادوارد فیتز جرالد رباعیات او را بسیار درخشان به شعر انگلیسی برگردانده، شناخته شده ترین شاعر ایرانی در انگلستان است. ولی عمر خیام همان اندازه که شاعر بود، ریاضیدان هم بود. در واقع برتراند راسل اظهار داشته که او از میان کسانی که میشناسم، تنها کسی است که هم شاعر است و هم ریاضی دان، عمر خیام برای حل معادلات توان ۳، روی قطع های مخروطها کار کرد. او این اثر ریاضی را به عربی نوشت؛ در حالی که رباعیاتش به فارسی بود..

درست است که چیزی شبیه به این در قرون وسطا در اروپا هم رخ داد و فلاسفه در آن زمان به لاتین می نوشتند و شعرا به زبان های گوناگون محلی، اما این قیاس مع الفارق است؛ زیرا لاتین زبانی مرده بود و تنها فضلا از آن استفاده می کردند؛ در حالی که عربی زبان زنده بین المللی بود.

آنچه می خواهم پیشنهاد کنم این است که این دوگانگی در فرهنگ ایران ممکن است حاوی بذرهای حل مسائلی باشد که انسانیت اکنون با آنها مواجه است؛ لذا ممکن است مدلی برای کشورهای دیگر باشد.....

دانا لد گیلیس کالج کینگز لندن ژوئن ۲۰۰۱
چقدر بی انصافی است که بگوییم ایرانیان ناچار بودند عربی بنویسند! آن هم بعض ایرانیانی که نابغه اعصار و قرون بودند و اظهار تقدس‌مآبی به اسلام نداشتند، مثل عمر خیام که دیوان شعر فارسی دارد و در عین حال مهمترین مسائل ریاضی تاریخ را به عربی نوشته است! چقدر بی انصافی است که تاریخ سامانیان را بدانیم و مثلا هزاران بیت شعر رودکی به فارسی را در قرن سوم داشته باشیم اما بگوییم مجبور بودند عربی بنویسند! چقدر بی انصافی است که کلیله و دمنه را ببینیم، و ترجمه شدن آن از زبان فارسی به عربی را در نیمه اول قرن دوم هجری، توسط یک ایرانی غیر معتقد به اسلام، روزبه پور دادویه معروف به ابن مقفع، شک نداشته باشیم، اما بگوییم کتابهای فارسی پیش از اسلام، همگی توسط مسلمین از بین رفته است! چطور شد کلیله و دمنه ماند و به عربی هم ترجمه شد ولی ناگهان تمام کتب دیگر از بین رفت؟!

ولی قطع نظر از این خاطره‌ها، آنچه به عنوان مهمترین نکته میخواهم روی آن تاکید کنم، نقاط حساس تاریخ است که ایرانیان به طور کامل و ۱۰۰٪ آزادی انتخاب پیدا کردند، و نه تنها اسلام را رها نکردند و نگفتند: های! چقدر خوب شد که از یوغ عرب رها شدیم! بلکه برعکس وقتی خود اسلام در خطر قرار گرفته بود با تلاش فراوان به بقاء اسلام کمک کردند، چه کسی در حمله مغول و چنگیز به ایران شک دارد؟ چه کسی در اینکه خلافت ۵۰۰ ساله عباسی توسط هلاکو از بین رفت شک دارد؟ چه کسی در اینکه چنگیز و هلاکو مسلمان نبودند شک دارد؟ خوب، چه شد؟ ایرانیان چه کردند؟ آیا گفتند به‌به! یک نفس راحت از دست اسلام بکشیم؟! مغول را سپر قرار دهیم و انتقام قرنهای خود را از اسلام و عرب بگیریم؟ یک ایران بهشت‌گونه بدون اسلام را پایه‌ریزی کنیم؟ آیا با محو شدن خلافت اسلامی و سیطره مغول، طبیعی نبود که چنین کاری ایرانیان بکنند؟ اما چه کردند؟ آیا برعکس عمل نکردند؟ تمام نوه‌ها و نتیجه‌های چنگیز که بر ایران حکومت کردند را همگی مسلمان کردند و نگذاشتند حکومت و سیطره مغول بتواند اسلام را از بین ببرد، پس کجا رفت آن احساس اجبار؟ کسانی که قرنها از روی ناچاری نتوانستند حتی کتب خود را به زبان فارسی بنویسند و عربی نوشتند، آیا حالا وقت احساس آرامش نیست؟ پس کو آثارش؟ آیا مسلمان کردن احفاد مغول، واکنش مناسب آن بود؟!!!
. "

2 ساعت پيش

hosyn به سرنگار مصاحف قرآن كريم شبه هولوگرامي تحريف ناپذير پاسخ داد.
"
نقل قول:
قضیه « لو کان لبان » را بسیاری از جوانان امروزی قبول ندارند چون که در ذهنشان احتمال مخفی کردن و محو کردن پررنگ است خصوصا با لحاظ بستر تحدی و محیط و مناطق اسلامی که قریب به 1400 سال است تحت سلطه ی مسلمانان است .
به گمانم برای جوان امروزی قضیه کاملا بر عکس است، چون اطلاعاتی را که جوان دیروزی باید مدتها صبر میکرد تا بدان دست یابد، جوان امروزی در چند لحظه به همه آنها میتواند دسترسی داشته باشد، و اینکه احتمال مخفی کردن و محو کردن در ذهن پررنگ باشد، اختصاصی به جوان امروز و دیروز ندارد، تفاوت این است که با سرعت دستیابی به اطلاعات، به سرعت میتواند قضاوت کند که مخفی و محو شده است یا خیر؟

خاطره فراموش نشدنی از کتاب ریاضیات دهه ۵۰ دارم، برای ما دانش‌آموزان مقطع راهنمایی، چنین وانمود میکردند که ایرانیان در تحت سلطه عجیب اعراب بودند، و ناچار بودند کتابهای علمی خود را به زبان عربی بنویسند! برای من در آن زمان، سنجش صحت این مقال، زمان‌بر بود، اما امروزه با چند لینک مستند ساده میتوان صحت و سقم آن را محک زد.

این عبارت کتاب ریاضی سوم راهنمایی دهه پنجاه صفحه ۲۵۵ است:
نقل قول:
سهم کشور ما در پیشرفت ریاضیات
ریاضیات در کشور ما سابقه‌ای طولانی دارد، از آثار ریاضیدانان دوران پیش از اسلام آثار کمی به جا مانده و در باره آنها نیز هنوز مطالعه کافی و دقیق نشده است
پس از اسلام در قرنهای اول و دوم ایرانیان خود را با شرایط جدید تطبیق می دادند و تمام زیرکی و هوشمندی آنان در راه دفع تسلط بیگانه و حفظ قومیت ایرانی متمرکز شده بود
شکوفایی دانش ایرانی ، پس از يك ركود موقت ، از قرن سوم هجری آغاز گشت وسهم ریاضیدانان در این رهگذر چشمگیر و باعث افتخار است.
در اینجا به يك نكته مهم اشاره می کنیم که خارجیان در تاريخهای علوم یا در فرهنگنامه هایی که نوشته اند ، اگربه سهم ملل مشرق در پیشرفت علوم توجهی کرده باشند ، دانشمندان ایرانی و از جمله ریاضیدانان ایران را در زمره دانشمندان ممالک اسلامی ، یعنی کشورهایی که دین اسلام را پذیرفته بودند و گاه نیز جزو دانشمندان عرب به شمار آورده اند . و این شاید بدان سبب بوده است که ریاضیدانان ایرانی ناچار بوده اند آثار خود را به زبان عربی بنویسند. اکنون که روز به روز گذشته تاریخ علم روشن تر می شود آشكار می گردد که در میان ملتهایی اکه کشورهای اسلامی را تشکیل می دادند سهم ایران در پیشبرد دانش ریاضی بشر بیش از همه بوده است و این نیز یکی دیگر از دلایل افتخار ما به ایرانی بودن است .
برای نوجوانی که در ابتدای زندگی است خیلی این تعبیر «دفع تسلط بیگانه» و «ریاضیدانان ایرانی ناچار بودند آثار خود را به عربی بنویسند» تاثیرگذار است که با خود بیندیشد بیچاره دانشمندان ایرانی چه روزگاری گذراندند! اما توضیح بیشتر را چون خیلی مربوط به این تاپیک نیست، در تاپیک «ارزیابی پتانسیل بقاء» ادامه میدهم.
. "

2 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
وظیفه پیامبران ابلاغ دستور خداوند متعال است و در آن شکی نیست ولی این که تو می گویی اولا تفسیر به رای نکن دوما معنی کامل آیه این است
فَمَنْ يُرِدِ اللَّهُ أَنْ يَهْدِيَهُ يَشْرَحْ صَدْرَهُ لِلْإِسْلَامِ ۖ وَمَنْ يُرِدْ أَنْ يُضِلَّهُ يَجْعَلْ صَدْرَهُ ضَيِّقًا حَرَجًا كَأَنَّمَا يَصَّعَّدُ فِي السَّمَاءِ ۚ كَذَٰلِكَ يَجْعَلُ اللَّهُ الرِّجْسَ عَلَى الَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ

آن کس را که خدا بخواهد هدایت کند، سینه‌اش را برای (پذیرش) اسلام، گشاده می سازد؛ و آن کس را که بخاطر اعمال خلافش بخواهد گمراه سازد، سینه‌اش را آنچنان تنگ می‌کند که گویا می‌خواهد به آسمان بالا برود؛ این گونه خداوند پلیدی را بر افرادی که ایمان نمی‌آورند قرار می‌دهد!

اگر بنا باشد خداوند متعال تنها هدایت کننده باشد و فقط او باشد پس واقعا نیازی نبود انبیاء الهی و کتب الهی در دسترس بندگان خداوند متعال قرار گیرد چون بنا به گفته و تو و منطق تو (این سخنان از دیدگاه تفکر و اعتقاد توست ) این کار بیهوده است و کار بیهوده با ذات خداوند متعال در تضاد است . در این که شکی نداری ؟ ؟ ؟
اگر اینی که میفرمایید صحیح باشد چرا خداوند یکصدوبیست و چهار هزار پیامبر و آنهمه کتاب آسمانی نازل کرده است و خودش همه را هدایت نکرده است ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
اگر اینچنین باشد معاد و روز حساب و کتاب بی معنی میشود من و تو که هدایتمان دست خداوند متعال است خدا چرا باید من و تو را عذاب کند چون هدایت نشدیم و خدا هدایتمان نکرده است مگر خداوند متعال عادل نیست این عمل کجا عدالت است ؟ ؟ ؟ این کار عملا مصداق بی عدالتی و پارتی بازی است ! ! ! !
خداوند متعال به تمام انسان ها و مخلوقات خودش اختیار داده است . هدایتی که خداوند متعال با قلب افراد می کند اول بنا به اختیار خودشان است و خداوند آنها را کمک می کند تا بیشتر هدایت شوند و ...
حال دقیقا موضوع عکس آن صادق است مقلا کسی که قاتل دختر رسول الله است خداوند قفل بزرگی بر قلبش می زند که هرگز هدایت نشود یا کسی که پیامبر را مرده می داند و ایشان نمی شنوند آن هم قفل بزرگی بر قلب خود دارد یا آن کسی که دین جدید میسازد و ... .

.
کسی هم منکر پیامبران نشده و سختیهایی که در رساندن پیام پروردگار کشیدند .

پیامبران وظیفه داشتند که پیام پروردگاررا به مردم برسانند و این مردم بودند که اختیارداشتند به ماانزال الله ایمان بیاورند .

اگر آنچه را که شنیده ای کنار بگذاری و به آیه توجه کنی خداوند می فرمایند :
این گونه خداوند پلیدی را بر افرادی که ایمان نمی‌آورند قرار می‌دهد.

مردم اختیار دارند که ایمان بیاورند یا ایمان نیاورند اجباری هم در کارنیست .

خداوند هم کسایی را که ایمان آورده یاری میدهد

کسایی هم که ایمان نمی آورند و لجاحت می کنند و فقط بدنبال اعتقاد پدران خود وحرف و حدیث غیر هستند را رها می کند

آیا درک این نوضوع سخت است که نمی فهمی

أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ يَنْصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ ﴿۷﴾
اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد اگر خدا را يارى كنيد ياريتان مى ‏كند و گامهايتان را استوار مى دارد (۷)

يُثَبِّتُ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا بِالْقَوْلِ الثَّابِتِ فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَفِي الْآخِرَةِ وَيُضِلُّ اللَّهُ الظَّالِمِينَ وَيَفْعَلُ اللَّهُ مَا يَشَاءُ ﴿۲۷﴾
خدا كسانى را كه ايمان آورده‏ اند در زندگى دنيا و در آخرت با سخن استوار ثابت مى‏ گرداند و ستمگران را بى‏ راه مى‏ گذارد و خدا هر چه بخواهد انجام مى‏ دهد (۲۷)[
"

2 ساعت پيش

"
نقل قول:
فقط یک معبود وجود دارد و فقط باید او پرستش شود . خدا یکی است و مثل و مانند ندارد . هیچ خدایی جز او نیست و هیچ معبود جز او وجود ندارد . والسلام
هرکسی که دو یا چند خدا دارد و حتی آن خدای اصلی که خالق اصلی کل است را نمی پرستد و کس دیگری را بجای او میپرستد قطعا از نظر من کافر است .
تو هم سعی کن بجای جدل و دروغ گفتن و تهمت زدن بیشتر روی افکارت فکر کنی و فقط فکر نکنی خودت کسی هستی و به جایی و مقامی رسیده ای .
والسلام .
https://www.aparat.com/v/VtrQ9/%D8%B...88%D9%84%D8%A7

این کلیپ رو نگاه کن ببینم دروغ می گویم و تهمت می زنم

حیدر خالق هفت آسمانی

خالق ارض وسمایی

اگر بازهم کمه تادلت بخواد از این کفرگوییها بسیاراست خواستی بازهم بیارورم که نگویی تهمت

آیا اعتقاد داشتن به خالق هفت آسمانی علی و یا فرمانروای هستی و خاکم روز قیامت علی توحید است ؟
که می گویی تهمت می زنی "

3 ساعت پيش

hosyn به سرنگار مصاحف قرآن كريم شبه هولوگرامي تحريف ناپذير پاسخ داد.
"
نقل قول:
اگر رمز تحدی قرآن کریم تکیه آن بر تدوین تکوین بودن آن می باشد همانطور که فرمودید :

و همچنین فرمودید :

اگر بگوییم که تحدی به جمیع شئون قرآن کریم است لازم می آید که بعضی شئون آن -از جمله همین جنبه های تدوین تکوین بودن آن - قابل اثبات و تفهیم برای افراد عادی جامعه نباشد . در این صورت فی الجمله تحدی به چیزی شده است که قابلیت انجاز ندارد . و این خلاف فهم عرفی و عقلائی از آیه شریفه است.....
با تشکر وافر از اینکه بحث را پی گرفتید، و مطالب خوب افاده فرمودید، بنده هم در حد ذهن ناتوان خودم برای پیشرفت بیشتر بحث، کلماتی عرض میکنم.

فرمودید:
«اگر بگوییم که تحدی به جمیع شئون قرآن کریم است لازم می آید که بعضی شئون آن -از جمله همین جنبه های تدوین تکوین بودن آن - قابل اثبات و تفهیم برای افراد عادی جامعه نباشد»

فرق بسیار است بین اینکه بگوییم تحدی به جمیع شئون قرآن کریم است و اینکه بگوییم تحدی به هویتی است که دارای جمیع شئون ذاتیه خودش است، و مقصود بنده دومی است، و اگر عبارتی موجب ایهام اول شده است، اشتباه از بنده بوده است.

فرمودید:
«آیه شریفه به چیزی تحدی می کند که قابلیت نشان دادن و تبیین کردن داشته باشد . این قرآن که در مقابل خصم به آن تحدی شده است چیزی جز همین الفاظ نبوده است.»

شما خودتان شک ندارید از اینکه میگویید: «جز همین الفاظ نبوده» مقصودتان نفس اصوات بدون معانی و معارف آنها نیست، و در فرمایش شما اصلا روی نکته‌ی لایه‌ای بودن تحدی، تاکید نشده است، یعنی اگر این عبارت بنده تاکید نشود بحث سر نمیرسد:

«تحدی، یک رمز اصلی و لایه مرکزی دارد، و آن اصل است، تحدی به هویت شخصیتی قرآن کریم است، اما از آنجا که هویت شخصیتی، شئون بسیار زیادی دارد، این تحدی اصلی و مرکزی، خود را در لایه‌های دیگر هم نشان میدهد.»
نقل قول:
نکته اصلی که میخواهم عرض کنم اینکه تحدی قرآن کریم در مقابل جن و انس، یک تحدی لایه‌ای است، تحدی، یک رمز اصلی و لایه مرکزی دارد، و آن اصل است، تحدی به هویت شخصیتی قرآن کریم است، اما از آنجا که هویت شخصیتی، شئون بسیار زیادی دارد، این تحدی اصلی و مرکزی، خود را در لایه‌های دیگر هم نشان میدهد.

فرمودید:
«آنچه در زمان نزول آیات مورد توجه بوده است همین قرآنی بوده است که در قالب لفظ حضرت قرائت می فرمودند پس عرفا تحدی به همین قرآن است از این رو همین قرآن ملفوظ باید فی نفسه دارای جهات اعجاز باشد.»

در این جهت با هم شریک هستیم که همین قرآن ملفوظ باید دارای جهات اعجاز باشد، و اتفاقا اصل مقصود من اثبات اعجاز برای همین قرآن ملفوظ است، و سابق عرض کردم:
نقل قول:
وقتی میگوییم قرآن چیست؟ نه میتوانیم از حیثیت لفظ بودن قرآن صرف نظر کنیم و نه از حیثیت مفاهیم و معانی قرآن عبور کنیم، همانطور که عرض کردم همه را با هم به عنوان یک کل باید در نظر بگیریم.

و وقتی از حیثیت لفظ بودن قرآن سخن میگوییم، فورا سر و کار ما با حروف است، ...

اما ابتدا باید ببینیم «ملفوظ» یعنی چه؟ آیا اگر فرض بگیریم پیامبر خدا ص سوره مبارکه کوثر را مینوشتند و اصلا قرائت نمیکردند، آنچه شما میگویید محقق نمیشد؟ به گفته شما حتما باید قرائت میفرمودند تا بتوان تحدی کرد؟ الفاظ، طبایع دارند که آنها نقش اصلی در هویت بخشیدن به قران کریم دارند، و لذا ابتدا بحث را بر سر هویات شخصیتی پسین بردم تا ثمراتش در ادامه نمودار شود.

ما با تحریک لسان، فردی از کاف مثلا تولید میکنیم، اما اصلا قدرت نداریم تا نفس طبیعت حرف کاف را تولید و تلفظ کنیم، و طبیعت کاف است که وجود لفظی صوتی دارد، و وجود کتبی منقوش دارد، و وجود ذهنی متصور دارد، و وجود.... اما همه این وجودها متفرع بر این است که عقل، طبیعت کاف را درک کرده است، طبیعت را عقل دارد و سپس فردی از آن را ایجاد کند، به انواع وجودات لفظی و کتبی و...

فرمودید:
«قضیه « لو کان لبان » را بسیاری از جوانان امروزی قبول ندارند چون که در ذهنشان احتمال مخفی کردن و محو کردن پررنگ است خصوصا با لحاظ بستر تحدی و محیط و مناطق اسلامی که قریب به 1400 سال است تحت سلطه ی مسلمانان است .»

بخشی از مطالب این بخش را نوشتم و تاخیر افتاد، ان شاء الله عرض میکنم. "

14 ساعت پيش

علوی به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
" البته کنجکاو می شود در آن یکی تایپک هم همین بحث ها را ادامه داد .
نترس بیا کاریت نداریم "

16 ساعت پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
چرا شلوغش می کنی خود آیه را که آوردم بخون خداوند می فرمایند آنها که ایمان نمی آورند پلیدی را برآنها قرار می دهد
اگر هدایت دست پیامبران بود اول از همه خانواده و نزدیکان خودرا هدایت می کردند بعد به قوم خودمی فهماندند نوح این همه سال بین قوم خود بود فقط تعداد کمی ایمان آوردن آنهم منهای همسر و پسرش اگر دست نوح بود که همه ایمان می آوردند و اینهمه سختی نمی کشید

فَمَنْ يُرِدِ اللَّهُ أَنْ يَهْدِيَهُ يَشْرَحْ صَدْرَهُ لِلْإِسْلَامِ وَمَنْ يُرِدْ أَنْ يُضِلَّهُ يَجْعَلْ صَدْرَهُ ضَيِّقًا حَرَجًا كَأَنَّمَا يَصَّعَّدُ فِي السَّمَاءِ كَذَلِكَ يَجْعَلُ اللَّهُ الرِّجْسَ عَلَى الَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ ﴿۱۲۵﴾
پس كسى را كه خدا بخواهد هدايت نمايد دلش را به پذيرش اسلام مى‏ گشايد و هر كه را بخواهد گمراه كند دلش را سخت تنگ مى‏ گرداند چنانكه گويى به زحمت در آسمان بالا مى ‏رود اين گونه خدا پليدى را بر كسانى كه ايمان نمى ‏آورند قرار مى‏ دهد (۱۲۵)
ا
نعام

کسی که بخواهد بفهمد با توجه به آیه می فهمد کسی هم مثل تو نخواهد بفهمد نمی شودکاریش کرد .

وظیفه پیامبران ابلاغ ماانزالله بود
وظیفه پیامبران ابلاغ دستور خداوند متعال است و در آن شکی نیست ولی این که تو می گویی اولا تفسیر به رای نکن دوما معنی کامل آیه این است
فَمَنْ يُرِدِ اللَّهُ أَنْ يَهْدِيَهُ يَشْرَحْ صَدْرَهُ لِلْإِسْلَامِ ۖ وَمَنْ يُرِدْ أَنْ يُضِلَّهُ يَجْعَلْ صَدْرَهُ ضَيِّقًا حَرَجًا كَأَنَّمَا يَصَّعَّدُ فِي السَّمَاءِ ۚ كَذَٰلِكَ يَجْعَلُ اللَّهُ الرِّجْسَ عَلَى الَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ

آن کس را که خدا بخواهد هدایت کند، سینه‌اش را برای (پذیرش) اسلام، گشاده می سازد؛ و آن کس را که بخاطر اعمال خلافش بخواهد گمراه سازد، سینه‌اش را آنچنان تنگ می‌کند که گویا می‌خواهد به آسمان بالا برود؛ این گونه خداوند پلیدی را بر افرادی که ایمان نمی‌آورند قرار می‌دهد!

اگر بنا باشد خداوند متعال تنها هدایت کننده باشد و فقط او باشد پس واقعا نیازی نبود انبیاء الهی و کتب الهی در دسترس بندگان خداوند متعال قرار گیرد چون بنا به گفته و تو و منطق تو (این سخنان از دیدگاه تفکر و اعتقاد توست ) این کار بیهوده است و کار بیهوده با ذات خداوند متعال در تضاد است . در این که شکی نداری ؟ ؟ ؟
اگر اینی که میفرمایید صحیح باشد چرا خداوند یکصدوبیست و چهار هزار پیامبر و آنهمه کتاب آسمانی نازل کرده است و خودش همه را هدایت نکرده است ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
اگر اینچنین باشد معاد و روز حساب و کتاب بی معنی میشود من و تو که هدایتمان دست خداوند متعال است خدا چرا باید من و تو را عذاب کند چون هدایت نشدیم و خدا هدایتمان نکرده است مگر خداوند متعال عادل نیست این عمل کجا عدالت است ؟ ؟ ؟ این کار عملا مصداق بی عدالتی و پارتی بازی است ! ! ! !
خداوند متعال به تمام انسان ها و مخلوقات خودش اختیار داده است . هدایتی که خداوند متعال با قلب افراد می کند اول بنا به اختیار خودشان است و خداوند آنها را کمک می کند تا بیشتر هدایت شوند و ...
حال دقیقا موضوع عکس آن صادق است مقلا کسی که قاتل دختر رسول الله است خداوند قفل بزرگی بر قلبش می زند که هرگز هدایت نشود یا کسی که پیامبر را مرده می داند و ایشان نمی شنوند آن هم قفل بزرگی بر قلب خود دارد یا آن کسی که دین جدید میسازد و ... .

نقل قول:

إِنَّمَا يُرِيدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَيُطَهِّرَكُمْ تَطْهِيرًا

مگر خداوند نخواسته که اهل بیت را از پلیدی پاک کند.
اگر خداوند خواسته اهل بیت گناه نکنند و گناه را ازآنها دورکند دیگر چه فضیلتی دارد برای آنها
چرا باید دیگران رابه جهنم ببرد در صورتی که اگر مثل اهل بیت پاکشان می کرد مرتکب گناه نمی شدن ؟
رجس چیست : پليد . راغب آن را شي‏ء قذر و پليد گفته، طبرسى از زجاج نقل مى‏‌كند كه رجس نام هر كار تنفر آور است به نظر مى‏‌آيد آن در آيه مصدر باشد گر چه مصدر آن را رجاسة گفته‏‌اند.

خداوند متعال در آیه می فرمایند اهل بیت از هرگونه رجس پاک کرده ایم این چند وجه دارد :
1) بعدا هرکس هر تهمتی دلش خواست به آنها نزند از هر مدلی . یعنی هر حرف یا تهمت که به اهل بیت می زنند چه در گذشته و چه در آینده همه ی آنها حرف مفت و دروغ است چون خداوند متعال در قرآن می فرمایند ما آنها را از هر رجسی پاک کردیم .
2)همانطور که میدانید مقام نبوت برای اشخاص یک عمل انتسابی نزد خداوند متعال است و هرکس را که بخواهد انتخاب میکند همانطور که می تواند و می خواهد فلان شخص پیامبرش باشد همانطور هم می تواند اهل بیت را از هر گونه پلیدی پاک کند و این مقام را به آنها بدهد .
3) نکته سوم از همه مهم تر است آن هم این است خداوند متعال آنها را از همه پلیدی ها پاک کرده است و این مقام عظیم را به آنها داده است و از طرفی قدرت اختیار را به آنها داده و آنها می توانند گناه کنند ولی هرگز این کار را انجام نمی دهند . هرگز هرگز هرگز . "

16 ساعت پيش

"
نقل قول:
منهم که گفتم اگر شما مثل آنها نیستی و آنهارا که گفتند لااله الازهرا یا فرمانروای هستی وحاکم روزقیامت راعلی میدانندرا کافرومشرک می دانید از شما عذرخواهی می کنم که گفتم امثال شما .
اما اگر می گوئید که کار آنها اشکالی ندارد و کافرو مشرک نیستند پس عقیده شما هم مثل آنها است واشتباهی نکردم .
بازهم که نگفتی که چرا درباره فرمانروای هستی علی چیزی نگفتی؟
حالا بگو آنهارا کافرومشرک می دانید یانه ؟
فقط یک معبود وجود دارد و فقط باید او پرستش شود . خدا یکی است و مثل و مانند ندارد . هیچ خدایی جز او نیست و هیچ معبود جز او وجود ندارد . والسلام
هرکسی که دو یا چند خدا دارد و حتی آن خدای اصلی که خالق اصلی کل است را نمی پرستد و کس دیگری را بجای او میپرستد قطعا از نظر من کافر است .
تو هم سعی کن بجای جدل و دروغ گفتن و تهمت زدن بیشتر روی افکارت فکر کنی و فقط فکر نکنی خودت کسی هستی و به جایی و مقامی رسیده ای .
والسلام . "

17 ساعت پيش

Freedom1 به سرنگار ترامپ برجام را پاره کرد! پاسخ داد.
" https://nypost.com/2021/01/16/irania...-ships-report/

خودشون هم میدونن
وقتی لازم شد این موشک می‌تونه ۱۶۰ کیلومتر اینورتر فرود بیاد و نماد قدرت ارتش آمریکا یعنی ناو هواپیمابر رو با خدم و حشم به کف دریا بفرسته، هرچند برای این کار سلاح بسیار بهتری وجود داره:

https://www.aparat.com/v/Pcyo3 "

19 ساعت پيش

"
نقل قول:
اولا تو باید ثابت کنی که دروغگو نیستی و بعد تو گفتی

تو در اینجا خودت با زبان خودت گفتی امثال شما که می گویید لا اله الا زهرا در نقل قول بالا کاملا مشخص است په گفته ای تو باید ثابت کنی که من این حرفها را زده ام اگر نکنی و نشان ندهی تو قطعا دروغگو ، بی شرف ، بی ذات ، مشرک ، ملعون ، خبیث ، کافر و دشمن خداوند هستی و تهمت میزنی .
حرف الکی نزن و که من کی گفته ام و ... ثابت کن با دلیل و مدرک
فکر نکنم و آیا شما از ... و این قبیل حرف ها غیر قابل قبول است
فقط نقل قولی که می آوری کامل بیاور
منهم که گفتم اگر شما مثل آنها نیستی و آنهارا که گفتند لااله الازهرا یا فرمانروای هستی وحاکم روزقیامت راعلی میدانندرا کافرومشرک می دانید از شما عذرخواهی می کنم که گفتم امثال شما .
اما اگر می گوئید که کار آنها اشکالی ندارد و کافرو مشرک نیستند پس عقیده شما هم مثل آنها است واشتباهی نکردم .
بازهم که نگفتی که چرا درباره فرمانروای هستی علی چیزی نگفتی؟
حالا بگو آنهارا کافرومشرک می دانید یانه ؟ "

20 ساعت پيش

"
نقل قول:
دری وری نگو ! ! ! ! ! !
ثابت کن ! ! ! ! !
فرقی نمی کند این سوالات چگونه طرح میشوند و سود به حال توندارد .
رحمت خداوند چگونه شامل افراد میشود ؟ ؟ ؟
با گفته تو یعنی تمام نعوذ بالله انبیا الهی و کتب الهی یعنی کشک و هدایت خداوند متعال جبری است و آنهایی که خداوند متعال خوشش از آنها می آید هدایت میشوند و یکتا پرست ! ! ! عقل وقتی نباشد و چشم کو و گوش کرد همچون انعام یک چیزی می گویی که که خلاف تمام ادیان الهی است ! ! ! !

چرا شلوغش می کنی خود آیه را که آوردم بخون خداوند می فرمایند آنها که ایمان نمی آورند پلیدی را برآنها قرار می دهد
اگر هدایت دست پیامبران بود اول از همه خانواده و نزدیکان خودرا هدایت می کردند بعد به قوم خودمی فهماندند نوح این همه سال بین قوم خود بود فقط تعداد کمی ایمان آوردن آنهم منهای همسر و پسرش اگر دست نوح بود که همه ایمان می آوردند و اینهمه سختی نمی کشید

فَمَنْ يُرِدِ اللَّهُ أَنْ يَهْدِيَهُ يَشْرَحْ صَدْرَهُ لِلْإِسْلَامِ وَمَنْ يُرِدْ أَنْ يُضِلَّهُ يَجْعَلْ صَدْرَهُ ضَيِّقًا حَرَجًا كَأَنَّمَا يَصَّعَّدُ فِي السَّمَاءِ كَذَلِكَ يَجْعَلُ اللَّهُ الرِّجْسَ عَلَى الَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ ﴿۱۲۵﴾
پس كسى را كه خدا بخواهد هدايت نمايد دلش را به پذيرش اسلام مى‏ گشايد و هر كه را بخواهد گمراه كند دلش را سخت تنگ مى‏ گرداند چنانكه گويى به زحمت در آسمان بالا مى ‏رود اين گونه خدا پليدى را بر كسانى كه ايمان نمى ‏آورند قرار مى‏ دهد (۱۲۵)
ا
نعام

کسی که بخواهد بفهمد با توجه به آیه می فهمد کسی هم مثل تو نخواهد بفهمد نمی شودکاریش کرد .

وظیفه پیامبران ابلاغ ماانزالله بود

نقل قول:
اگر این که تو می گویی درست باشد پس خداوند نباید کسی که یکتاپرست نشده است را عذاب کند چون خودش آن شخص را هدایت نکرده و این کار انصاف نیست که کسی را که خداوند خلق کرده و هدایت نکرده و راه راست خودش را به آن نداده عذاب کند . این اوج نامردی و بی انصافی است که با صفت عدل خداوند متعال در تضاد کامل است ! ! ! !
این چه دین مسخره ای که از خودت با توهم خودت ساختی ؟ ؟ ؟ ؟

شرف نداشتی و پاسخ ندادی اگر انبیاء الهی نبودند تو چکار میکردی ؟ ؟ ؟[

إِنَّمَا يُرِيدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَيُطَهِّرَكُمْ تَطْهِيرًا

مگر خداوند نخواسته که اهل بیت را از پلیدی پاک کند.
اگر خداوند خواسته اهل بیت گناه نکنند و گناه را ازآنها دورکند دیگر چه فضیلتی دارد برای آنها
چرا باید دیگران رابه جهنم ببرد در صورتی که اگر مثل اهل بیت پاکشان می کرد مرتکب گناه نمی شدن ؟ "

20 ساعت پيش

علوی به سرنگار سوال بسیار ساده از جناب کنجکاو ( شاید جواب بدهد )!!! پاسخ داد.
" کنجگاو اینجا نمی آید چرا بنظرتان ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ "

22 ساعت پيش

"
نقل قول:
اگر به مطلبم توجه کرده باشی گفتم امثال شما نگفتم تو می گویی .آیا آنها که گفتند لااله الازهرا از هم کیشان شما نبودند ؟
اگر از هم کیشان شما نبودند و آنهارا کافر ومشرک می دانید که گفتند لااله الازهرا و یا گفتد فرمانروای هستی و حاکم روزقیامت علی است از شما معذرت خواهی می کنم
اولا تو باید ثابت کنی که دروغگو نیستی و بعد تو گفتی
نقل قول:
[COLOR="Blue"]آیا امثال شما که می گوئید لااله الا زهرا یا می گوئید علی حاکم روزقیامت و فرمانروای هستی است فهمیده اید که خداوند را چگونه باید پرستش کرد دل شما سخت تنگ شده به همین خاطر است که باشنیدن نام خداوند به تنهایی مشمئز می شوید و به کسایی که خداوند را به تنهایی می خوانند وآیات قرآن را بیان می کنند حمله ورمی شوید

پس چرا درباره فرمانروای هستی علی چیزی نگفتی آیا بااین ادعا موافقی؟

یعنی شما با آیات توحیدی که می آورم موافقید و هیچ شماراناراحت نمی کند البته از مطالبتان مشخص است .

باز هم به مطلبم توجه نکردی من چنین نوشتم .

کجا من گفتم شما می گوئید خداوند خانواده دارد ؟

فکر کنم شما ازآنها نباشید که اعتقاد به خانواده خداوند دارند و ار آنها بیزاری می جوئید
تو در اینجا خودت با زبان خودت گفتی امثال شما که می گویید لا اله الا زهرا در نقل قول بالا کاملا مشخص است په گفته ای تو باید ثابت کنی که من این حرفها را زده ام اگر نکنی و نشان ندهی تو قطعا دروغگو ، بی شرف ، بی ذات ، مشرک ، ملعون ، خبیث ، کافر و دشمن خداوند هستی و تهمت میزنی .
حرف الکی نزن و که من کی گفته ام و ... ثابت کن با دلیل و مدرک
فکر نکنم و آیا شما از ... و این قبیل حرف ها غیر قابل قبول است
فقط نقل قولی که می آوری کامل بیاور "

22 ساعت پيش

"
نقل قول:
درتپیک خودت جواب من همان بود که دادم . شما سوال رو به اینجا کشاندید که بازهم جوابم همان است

شما چراینقدر خودت رابه کوچه علی چپ می زنی گفتم رحمت خداوند شامل حال هرکس شود می داند خداوند راباید پرستش کرد .

راستی شما خودت به تنهایی این سوالهارو طرح می کنی یا کسی هم کمکت می دهد ؟
دری وری نگو ! ! ! ! ! !
ثابت کن ! ! ! ! !
فرقی نمی کند این سوالات چگونه طرح میشوند و سود به حال توندارد .
رحمت خداوند چگونه شامل افراد میشود ؟ ؟ ؟
با گفته تو یعنی تمام نعوذ بالله انبیا الهی و کتب الهی یعنی کشک و هدایت خداوند متعال جبری است و آنهایی که خداوند متعال خوشش از آنها می آید هدایت میشوند و یکتا پرست ! ! ! عقل وقتی نباشد و چشم کو و گوش کرد همچون انعام یک چیزی می گویی که که خلاف تمام ادیان الهی است ! ! ! !
اگر این که تو می گویی درست باشد پس خداوند نباید کسی که یکتاپرست نشده است را عذاب کند چون خودش آن شخص را هدایت نکرده و این کار انصاف نیست که کسی را که خداوند خلق کرده و هدایت نکرده و راه راست خودش را به آن نداده عذاب کند . این اوج نامردی و بی انصافی است که با صفت عدل خداوند متعال در تضاد کامل است ! ! ! !
این چه دین مسخره ای که از خودت با توهم خودت ساختی ؟ ؟ ؟ ؟

شرف نداشتی و پاسخ ندادی اگر انبیاء الهی نبودند تو چکار میکردی ؟ ؟ ؟ "

22 ساعت پيش

" https://www.aparat.com/v/VtrQ9/%D8%B...88%D9%84%D8%A7

قُلْ إِنَّمَا أَنَا بَشَرٌ مِثْلُكُمْ يُوحَى إِلَيَّ أَنَّمَا إِلَهُكُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ فَمَنْ كَانَ يَرْجُو لِقَاءَ رَبِّهِ فَلْيَعْمَلْ عَمَلًا صَالِحًا وَلَا يُشْرِكْ بِعِبَادَةِ رَبِّهِ أَحَدًا ﴿۱۱۰﴾
بگو من هم مثل شما بشرى هستم و[لى] به من وحى مى ‏شود كه خداى شما خدايى يگانه است پس هر كس به لقاى پروردگار خود اميد دارد بايد به كار شايسته بپردازد و هيچ كس را در پرستش پروردگارش شريك نسازد (۱۱۰)
کهف "

يك روز پيش

"
نقل قول:

چند مسئله بوجود می آید که اگر آن را اثبات نکنی دروغگو ، بی شرف ، بی ذات ، مشرک ، ملعون ، خبیث ، کافر و دشمن خداوند هستی و تهمت میزنی برای اثبات دروغ خودت ( البته قبلا دامن قرمزی و روسری آبی شده ای و نتوانستی اثبات کنی و امیدوارم بتوانی اثبات کنی و اینها نباشی ) دست به هر کثافت کاری و دروغ و تهمت میزنی ! ! ! ! !
1-) تو گفتی من میگویم لا اله الا زهرا باید نشان دهی که من این حرف را زده ام وگرنه جز بالایی ها هستی ؟ ؟ ؟ ؟
کارت به کسی دیگر نباشد ما با دیگران کاری نداریم منظور خود من هستم
2-) باید نشان دهی که من گفته ام باید یک نفر دیگر بپرستید یا حتی گفته ام میشود کسی دیگر را مثل خداوند پرستید ؟ ؟ ؟
[/SIZE][/COLOR]

نقل قول:
آیا امثال شما که می گوئید لااله الا زهرا یا می گوئید علی حاکم روزقیامت و فرمانروای هستی است
اگر به مطلبم توجه کرده باشی گفتم امثال شما نگفتم تو می گویی .آیا آنها که گفتند لااله الازهرا از هم کیشان شما نبودند ؟
اگر از هم کیشان شما نبودند و آنهارا کافر ومشرک می دانید که گفتند لااله الازهرا و یا گفتد فرمانروای هستی و حاکم روزقیامت علی است از شما معذرت خواهی می کنم

پس چرا درباره فرمانروای هستی علی چیزی نگفتی آیا بااین ادعا موافقی؟

نقل قول:
3-) باید نشان دهی هر جا که نام خداوند متعال را آوردی من مشمئز شدم یا ناراحت گردیده ام ؟ ؟ ؟
یعنی شما با آیات توحیدی که می آورم موافقید و هیچ شماراناراحت نمی کند البته از مطالبتان مشخص است .

نقل قول:
فقط این نکته یادت باشد هر نقل قولی که میزنی لین ارجاع به نقل قول موجود باشد . نامردی نکنی و دروغ نگی و سانسور هم نکنی کل نق قول را بیاوری .
4-) باید نشان دهی که من گفته ام خداوند خانواده دارد و به خانواده خدا اعتقاد دارم ؟ ؟ ؟ ؟
هر کدام از این کارها را انجام ندهی شامل تمامی آن موارد هستی .
مرد هستی و حرف زدی اگر راست گفتی باشی ک ههیچ اگر دروغ گفته باشی باید تاوان آن را بدهی .
باز هم به مطلبم توجه نکردی من چنین نوشتم .

نقل قول:
خداوند نه فرزندی دارد نه خانواده ای (آل الله )
کجا من گفتم شما می گوئید خداوند خانواده دارد ؟

فکر کنم شما ازآنها نباشید که اعتقاد به خانواده خداوند دارند و ار آنها بیزاری می جوئید "

يك روز پيش

"
نقل قول:
بازم می گویم جوابی ندادی فقط و فقط آسمان ریسمان بافتی و فیلم بازی کردی و خواستی بحث را عوض کنی
انقدر فلج نیستی که نتوانی در آن یکی تاپیک حاضر شوی منتهی نیامدن در آن تاپیک جلوی ضرر را می گیرد و باعث میشود یک اینجا جواب ام کتاب را ندهی و از گیر جناب عبدالعلی فرار کنی و دوم باعث میشود مجددا ابرویت نرود و احمق به نظر نرسی

[/SIZE][/COLOR]
درتپیک خودت جواب من همان بود که دادم . شما سوال رو به اینجا کشاندید که بازهم جوابم همان است

نقل قول:
شما پس قرآن را وسیله ای برای پرستش خداوند متعال میدانید پس شما کاغذ و مقوا میپرستی و چرا از وسیله استفاده می کنی مگر خودت نمی گویی أَلَیْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ اعتقاداتت و سرتاپا وجودت دروغ و تناقض و شرک و کفر است .
شما چراینقدر خودت رابه کوچه علی چپ می زنی گفتم رحمت خداوند شامل حال هرکس شود می داند خداوند راباید پرستش کرد .

راستی شما خودت به تنهایی این سوالهارو طرح می کنی یا کسی هم کمکت می دهد ؟ "

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار ***ایام حزن آل الله وخانه نشینی مولا وشهادت ام ابیها سلام الله علیهما تسلیت *** پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط ZYGORAT نوشته شده است نمايش نوشته
ایام حزن آل الله وخانه نشینی مولا وشهادت ام ابیها سلام الله علیهما تسلیت

5 - مُحَمَّدُ بْنُ يَحْيَى عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ الْحُسَيْنِ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ إِسْمَاعِيلَ عَنْ صَالِحِ بْنِ عُقْبَةَ عَنْ عَبْدِ اللَّه بْنِ مُحَمَّدٍ الْجُعْفِيِّ عَنْ أَبِي جَعْفَرٍ وأَبِي عَبْدِ اللَّه ع قَالا
إِنَّ فَاطِمَةَ ع لَمَّا أَنْ كَانَ مِنْ أَمْرِهِمْ مَا كَانَ أَخَذَتْ بِتَلَابِيبِ عُمَرَ فَجَذَبَتْه إِلَيْهَا ثُمَّ قَالَتْ أَمَا واللَّه يَا ابْنَ الْخَطَّابِ لَوْ لَا أَنِّي أَكْرَه أَنْ يُصِيبَ الْبَلَاءُ مَنْ لَا ذَنْبَ لَه لَعَلِمْتَ أَنِّي سَأُقْسِمُ عَلَى اللَّه ثُمَّ أَجِدُه سَرِيعَ الإِجَابَةِ

اصول کافی
یا فاطمه "

يك روز پيش

علوی به سرنگار سوال بسیار ساده از جناب کنجکاو ( شاید جواب بدهد )!!! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
کاری بخدا نداره و.......
فعلا که از ورود به اینجا به خودش ترسیده "

يك روز پيش

"
نقل قول:
در تاپیک خود ت گفتم باز هم همان را می گویم
بازم می گویم جوابی ندادی فقط و فقط آسمان ریسمان بافتی و فیلم بازی کردی و خواستی بحث را عوض کنی
انقدر فلج نیستی که نتوانی در آن یکی تاپیک حاضر شوی منتهی نیامدن در آن تاپیک جلوی ضرر را می گیرد و باعث میشود یک اینجا جواب ام کتاب را ندهی و از گیر جناب عبدالعلی فرار کنی و دوم باعث میشود مجددا ابرویت نرود و احمق به نظر نرسی

نقل قول:
خداوند دراین آیه به روشنی دارند پایخ شمارا می دهند ولی امثال شما که هدایت خداوند (قرآن ) را نمی پذیرید و فقط نگاهتان به سخن غیر است هرگز نخواهیدذیرفت مگر بسوی کلام خداوند بیائید
شما پس قرآن را وسیله ای برای پرستش خداوند متعال میدانید پس شما کاغذ و مقوا میپرستی و چرا از وسیله استفاده می کنی مگر خودت نمی گویی أَلَیْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ اعتقاداتت و سرتاپا وجودت دروغ و تناقض و شرک و کفر است .

نقل قول:
آیا امثال شما که می گوئید لااله الا زهرا یا می گوئید علی حاکم روزقیامت و فرمانروای هستی است فهمیده اید که خداوند را چگونه باید پرستش کرد دل شما سخت تنگ شده به همین خاطر است که باشنیدن نام خداوند به تنهایی مشمئز می شوید و به کسایی که خداوند را به تنهایی می خوانند وآیات قرآن را بیان می کنند حمله ورمی شوید

وَلَا تَدْعُ مَعَ اللَّهِ إِلَهًا آخَرَ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ كُلُّ شَيْءٍ هَالِكٌ إِلَّا وَجْهَهُ لَهُ الْحُكْمُ وَإِلَيْهِ تُرْجَعُونَ ﴿۸۸﴾

و با خدا معبودى ديگر مخوان خدايى جز او نيست جز ذات او همه چيز نابودشونده است فرمان از آن اوست و به سوى او بازگردانيده مى ‏شويد (۸۸)

مَا اتَّخَذَ اللَّهُ مِنْ وَلَدٍ وَمَا كَانَ مَعَهُ مِنْ إِلَهٍ إِذًا لَذَهَبَ كُلُّ إِلَهٍ بِمَا خَلَقَ وَلَعَلَا بَعْضُهُمْ عَلَى بَعْضٍ سُبْحَانَ اللَّهِ عَمَّا يَصِفُونَ ﴿۹۱﴾
خدا فرزندى اختيار نكرده و با او معبودى [ديگر] نيست و اگر جز اين بودقطعا هر خدايى آنچه را آفريده [بود] باخود مى ‏برد و حتما بعضى از آنان بر بعضى ديگر تفوق مى ‏جستند منزه است‏ خدا از آنچه وصف مى كنند (۹۱)

خداوند نه فرزندی دارد نه خانواده ای [COLOR="Red"](آل الله )
چند مسئله بوجود می آید که اگر آن را اثبات نکنی دروغگو ، بی شرف ، بی ذات ، مشرک ، ملعون ، خبیث ، کافر و دشمن خداوند هستی و تهمت میزنی برای اثبات دروغ خودت ( البته قبلا دامن قرمزی و روسری آبی شده ای و نتوانستی اثبات کنی و امیدوارم بتوانی اثبات کنی و اینها نباشی ) دست به هر کثافت کاری و دروغ و تهمت میزنی ! ! ! ! !
1-) تو گفتی من میگویم لا اله الا زهرا باید نشان دهی که من این حرف را زده ام وگرنه جز بالایی ها هستی ؟ ؟ ؟ ؟
کارت به کسی دیگر نباشد ما با دیگران کاری نداریم منظور خود من هستم
2-) باید نشان دهی که من گفته ام باید یک نفر دیگر بپرستید یا حتی گفته ام میشود کسی دیگر را مثل خداوند پرستید ؟ ؟ ؟
3-) باید نشان دهی هر جا که نام خداوند متعال را آوردی من مشمئز شدم یا ناراحت گردیده ام ؟ ؟ ؟
فقط این نکته یادت باشد هر نقل قولی که میزنی لین ارجاع به نقل قول موجود باشد . نامردی نکنی و دروغ نگی و سانسور هم نکنی کل نق قول را بیاوری .
4-) باید نشان دهی که من گفته ام خداوند خانواده دارد و به خانواده خدا اعتقاد دارم ؟ ؟ ؟ ؟
هر کدام از این کارها را انجام ندهی شامل تمامی آن موارد هستی .
مرد هستی و حرف زدی اگر راست گفتی باشی ک ههیچ اگر دروغ گفته باشی باید تاوان آن را بدهی .

حال پاسخ های شما در آن تاپیک که حتی جرات نداری به آن قدم بگذاری
فرار کن کنجگاو
فرار خوبه برات

نقل قول:
یعنی شما فکر می کنی پیامبران و اولیای خداوند باعث شدن که ما بفهمیم باید خداوند متعال را پرستش کنیم و بفهمیم معبود ما خداوند متعال است ؟

نقل قول:
من هم جواب دادم شما نفهمیدی مشکل از خودتان است .

همه چیز در ید قدرت خداوند است .وظیفه پیامبران ابلاغ پیام الهی (ماانزل الله )است .

وَإِنْ يَمْسَسْكَ اللَّهُ بِضُرٍّ فَلَا كَاشِفَ لَهُ إِلَّا هُوَ وَإِنْ يَمْسَسْكَ بِخَيْرٍ فَهُوَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ ﴿۱۷﴾
و اگر خدا به تو زيانى برساند كسى جز او برطرف كننده آن نيست و اگر خيرى به تو برساند پس او بر هر چيزى تواناست (۱۷)
وَهُوَ الْقَاهِرُ فَوْقَ عِبَادِهِ وَهُوَ الْحَكِيمُ الْخَبِيرُ ﴿۱۸﴾
و اوست كه بر بندگان خويش چيره است و اوست‏ حكيم آگاه (۱۸)
انعام
انعام

بله جناب علوی رحمت خداوند شامل هرکسی باشد می فهمد باید فقط خداوندمتعال راپرستش کرد .

بازهم فکرنمی کنم این موضوع را بتوانی بفهمی و درکش کنی .
نقل قول:
بازهم مثل همیشه یا نفهمیدی چی گفتم یا خودتو زدی به کوچه علی چپ .

اگر توجه کرده باشی گفتم وظیفه پیامبران ابلاغ پیام الهی است .

خیلیها این پیام الهی را از زبان پیامبران شنیدن .
آیا همه فهمیدند که باید فقط خداوند را پرستش کنند ؟

سرگذشت بعضی از پیامبران را خداوند نقل کردند .اگر فهماندن این که فقط باید خداوند را پرستش کرد در اختیار پیامبران بود چرا بعضی از آنها حتی نتوانستن این مهم را به خانواده خود و خیلیهای دیگر بفهمانند با اینکه خیلی دراین راه تلاش کردن و سختیها کشیدند ؟

برای نمونه می شود به نوح و لوط اشاره کرد .

نوح این همه سال بین قوم خود بود جز تعداد کمی از قوم خود و خانواده خود منهای همسر وپسرش کسی به خداوند ایمان نیاورد

بازهم می گویم وظیفه پیامبران فقط ابلاغ پیام الهی بود .
اینها جواب شما بود به دو سوال من که البته اونجا باید جواب بدهی و نه اینجا ولی مرد نیستی به آنجا بیایی

خب اگر پیامبران و اولیا الهی نبودند شما چگونه می فهمیدید ؟ ؟ ؟ ؟ چگونگی آن را بفرمایید .
شما چگونه فهمیدید که باید خداوند متعال را پرستش کنید و معبود شما خداوند متعال باشد ؟

البته شما باید جواب جناب عبدالعلی من باب ام کتاب را بدهی و ... "

يك روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 01:03PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه