بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
ناقد به سرنگار سئوال از کاربران گرامی خصوصا شیعه پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط مجیدماجد نوشته شده است نمايش نوشته
ضمن تشکر از ناقد گرامی
متاسفم که تا کنون همه براین باورند که غیر مسلمانان در عمل به قرآن از مسلمانان جلوترند ؟
من کمی دیگر صبر میکنم و بعد به قدم بعدی میروم .
جسارتا آقای hosyn و جناب صبح حرفی ندارند در این مورد ؟!
با سپاس از عنایت و اهتمام شما
البته این نکته مهم را در نظر بگیرید که دلیل اصلی عقب ماندگی و معضلات فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و سیاسی و... مسلمان بودن نیست، بلکه به دلیل جهان سومی بودن ماست. جهان سوم جایی است که از کاروان علم و فن آوری و تمدن عقب مانده و گرفتار توسعه نایافتگی است.
دلیل توسعه نایافتگی اسلام نیست، بلکه علت آن مسلمانانی است که عزم و اراده پیشرفت و توسعه ندارند و گرفتار گسست و واگرایی و رخوت و غفلت و درگیری های داخلی شده اند.
وگرنه همین مسلمانان زمانی پیشتاز علم و تمدن بودند، چون اراده و تلاش داشتند؛ اما وقتی دچار غرور و رخوت شدند، عرصه را به دیگران باختند... "

2 ساعت پيش

مجیدماجد به سرنگار سئوال از کاربران گرامی خصوصا شیعه پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
خیال میکنم بجای تاسف بر این باور باید تاسف خورد بر این واقعیت ملموس در جامعه
بله وقلیل من عبادی الشکور کسانی هستند که دروغ نمی گویند
بله درست میفرمایید .به این واقعیت هم باید تاسف خورد .
جای تاسف بسیار دارد که حتی اگر مصداق آیه "و قلیل من عبادی الشکور " قرار گیریم چرا در کشور اسلامی شیعی ما این "قلیل" بیشتر از کشورهای نامسلمان اروپایی هست ؟! "

3 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست پاسخ داد.
"
پست 1304

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
این قسمت عبارت که: (با حضور همه مردم و با احضار پیامبران و شهداء ، برگزار می گردد و نهایتاً همگان احکام و نامه های اعمال خود را دریافت می کنند.) آیا در قرآن، نام دنیا دارد یا آخرت؟

سؤال: قرآن به این قسمت از زنده شدن مردگان بر روی همین زمین، دنیا میگوید یا آخرت؟
.

سلام
قیامت مراحل مختلفی دارد ؛ گذشته از پاره ای تغییرات که قبل از آن در زمین رخ می دهد، مرحله آغازین آن با رستاخیز و قیام مردگان شروع می شود که در دنیا اتفاق می افتد.

hosyn
بحث برزخ نیمه کاره ماند، صبر کردم تا برادر عزیز، بحثشان را راجع به معنای عبودیت و عبد به انجام برسانند، خلاصه توضیح ندادید که فاصله زنده شدن روی این زمین در قیامت تا مردن دوباره و انتظار برای زنده شدن دوم، (طبق توضیح و برداشت شما از: ربنا أمتنا اثنتین و أحییتنا اثنتین) آیا در قرآن نام عالم آخرت دارد یا دنیا؟

قبلا عرض کردم که عالم برزخ یک حقیقت واضح قرآنی است، ده‌ها شاهد واضح دارد، و هر کس آن را انکار کند مساوی با انکار قرآن است، و اگر فرصت شد هر چه از آیات بدانم عرض میکنم تا بر همه واضح شود که انکار عالم برزخ از دیدگاه مادی‌نگری و انکار عالم روح و ماتریالیستی ناشی میشود.

علاوه اینکه اهل البیت علیهم السلام که هر کس به آنها رجوع کند در فضای امن الهی قرار میگیرد، آشکارا موضع خود را روشن کرده‌اند، حضرت امام رضا آشکارا فرمودند: هر کس قائل شود که بهشت و جهنم همین امروز خلق نشده‌اند و بعدا خلق میشوند، از ما نیست و ما اهل بیت از او برئ و بیزار هستیم! آیا از این روشن‌تر میشود گفت؟!

محال است بتوانید با این دیدگاه نسبت به عالم آخرت، این آیه قرآن را معنا کنید، مگر به شعریات و توجیهات خنک متوسل شود:

يَسْتَعْجِلُونَكَ بِالْعَذابِ وَ إِنَّ جَهَنَّمَ لَمُحيطَةٌ بِالْكافِرينَ (العنكبوت 54)

از تو عذاب زودرس مى‏طلبند نمى‏دانند كه جهنم كافران را از هر سو احاطه كرده است (54).

وَ مِنْهُمْ مَنْ يَقُولُ ائْذَنْ لي‏ وَ لا تَفْتِنِّي أَلا فِي الْفِتْنَةِ سَقَطُوا وَ إِنَّ جَهَنَّمَ لَمُحيطَةٌ بِالْكافِرينَ (التوبة 49)

از جمله آنان كسى است كه مى‏گويد به من اجازه بده و مرا به گناه مينداز، (ولى بايد) بدانيد كه به گناه افتاده‏‌اند و جهنم محيط به كافران است (49)

محیطة بالکافرین!! نه: محیطة علی الکافرین!! کلید فهم عالم آخرت، این موجز کلام امیرالمؤمنین در جواب جاثلیق نصرانی آمده از طرف قیصر روم است: الدنیا في الآخرة و الآخرة محیطة بالدنیا! توجه کنید: نه الآخرة محیطة علی الدنیا!

التوحيد (للصدوق) 118 8 باب ما جاء في الرؤية
...فقال قلت له يا ابن رسول الله فأخبرني عن الجنة و النار أ هما اليوم مخلوقتان فقال نعم و إن رسول الله ص قد دخل الجنة و رأى النار لما عرج به إلى السماء قال فقلت له إن قوما يقولون إنهما اليوم مقدرتان غير مخلوقتين فقال ع ما أولئك منا و لا نحن منهم من أنكر خلق الجنة و النار فقد كذب النبي ص و كذبنا و لا من ولايتنا على شي‏ء و يخلد في نار جهنم قال الله عز و جل- هذه جهنم التي يكذب بها المجرمون. يطوفون بينها و بين حميم آن و قال النبي ص لما عرج بي إلى السماء أخذ بيدي جبرئيل فأدخلني الجنة فناولني من رطبها فأكلته فتحول ذلك نطفة في صلبي فلما أهبطت إلى الأرض واقعت خديجة فحملت بفاطمة ع ففاطمة حوراء إنسية و كلما اشتقت إلى رائحة الجنة شممت رائحة ابنتي فاطمة ع.

اسرار توحيد / ترجمه التوحيد للصدوق، ص: 108
...ابو الصلت ميگويد كه بآن حضرت عرض كردم كه يا ابن رسول الله مرا خبر ده از بهشت و دوزخ كه آيا آنها امروز آفريده شده‏‌اند فرمود آرى و بدرستى كه رسول خدا داخل بهشت شد و دوزخ را ديد در هنگامى كه او را بسوى آسمان بالا بردند أبو الصلت ميگويد كه عرض كردم كه گروهى ميگويند كه آنها امروز مقدرند و غير مخلوقند كه هنوز آفريده نشده‌‏اند حضرت فرمود كه آن گروه از ما نيستند و ما از ايشان نيستيم هر كه آفريدن بهشت و دوزخ را انكار كند بحقيقت كه پيغمبر را بدروغ نسبت داده و ما را تكذيب كرده و از ولايت ما بر هيچ‏ نيست و در آتش دوزخ مخلد و جاويد باشد خداى عز و جل فرموده كه هذه جهنم التي يكذب بها المجرمون يطوفون بينها و بين حميم آن يعنى اينك آن دوزخى است كه تكذيب ميكردند بآن گناهكاران و آن را باور نميداشتند ميگردند ميان دوزخ و ميان آب گروهى كه گرمى آن بغايت رسيده و پيغمبر فرموده كه چون مرا بسوى آسمان بالا بردند جبرئيل دستم را گرفت و مرا داخل بهشت گردانيد و قدرى و از خرماى تر آن را بمن داد و من آن را خوردم پس آن نطفه شد در صلب من و چون بسوى زمين فرود آمدم با خديجه مجامعت كردم و بفاطمه حامله شد پس فاطمه حور سرشتى است آدمى زاد و در هر زمان كه ببوى بهشت مشتاق شوم بوى دخترم فاطمه را ببويم.
"

5 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار سئوال از کاربران گرامی خصوصا شیعه پاسخ داد.
" خیال میکنم بجای تاسف بر این باور باید تاسف خورد بر این واقعیت ملموس در جامعه
بله وقلیل من عبادی الشکور کسانی هستند که دروغ نمی گویند "

6 ساعت پيش

" ضمن تشکر از ناقد گرامی
متاسفم که تا کنون همه براین باورند که غیر مسلمانان در عمل به قرآن از مسلمانان جلوترند ؟
من کمی دیگر صبر میکنم و بعد به قدم بعدی میروم .
جسارتا آقای hosyn و جناب صبح حرفی ندارند در این مورد ؟! "

19 ساعت پيش

ناقد به سرنگار سئوال از کاربران گرامی خصوصا شیعه پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط مجیدماجد نوشته شده است نمايش نوشته
لطفا تفسیر این فرمایش حضرت علی علیه السلام در وصیتنامه ایشان را بفرمایید .
"«الله، الله فی القرآن، لایسبقکم بالعمل به غیرکم؛ [2] بترسید از خدا، بترسید از خدا درباره قرآن، مبادا دیگران در عمل به آن از شما پیشی گیرند!».
و اینکه آیا در این زمان ما در چنان وضعیتی هستیم یا نه ؟!و چرا بله یا چرا نه ؟!
سوالی که کردید جوابش چندان دشوار نیست.
به فرموده امام صادق کونوا دعاة الناس بغیر السنتکم
اما کو عمل؟ همه اش ادعاهای زبانی است.
آیا بهشت را به ادعا و یا بهانه و شعار می دهند یا به زحمت و کردار نیک؟
حتی اگر در دل حب اهل بیت را داشته باشیم اما در عمل بر خلاف توصیه های آنان عمل کنیم آیا فایده ای دارد؟ گناه گناه است و آثار وضعی دینوی و اخروی دارد و اساسا کسی که گناه می کند دلش پذیرش حب اولیا و نیکان را ندارد، بلکه به تدریج می شود لانه شیطان.

نگاهی به آسیب های اخلاقی و فرهنگی جامعه ایران (که اکثرا شیعه شناسنامه ای هستند) نشان می دهد که چقدر از آموزه های علوی فاصله داریم. متاسفانه غربی ها بیش از ما به توصیه های دینی پای بند عملی هستند.
اما شمه ای از آسیب های ما:
- بی نظمی و قانون گریزی
- دروغ و دغل وفریبکاری
- چاپلوسی و فرصت طلبی
- دورویی و ریاکاری
- تعصب و تحجر
- عدم وجدان کاری
- خودخواهی و عدم احترام به دیگران
- بی مسئولیتی و عدم نقدپذیری
- غلوپردازی و خرافه گرایی
- غلبه احساسات بر خردورزی
- دزدی و غارتگری بیت المال
- نابودی طبیعت و محیط زیست
-و...

البته امور فوق برای همه ایرانی ها عمومیت ندارد، همان طور که ممکن است در خارج هم بسیاری گرفتاری آفت های فوق باشند.

اما جامعه ای که مدعی سیره محمدی و علوی است حسابش فرق می کند. یا باید ادعاها را کنار بگذاریم و یا باید کمر همت ببندیم و با آسیب ها و آفت های فوق به طور جدی و نهادینه مبارزه کنیم....
والبته کاری است بس دشوار و سترگ، لذا مولا علی فرمود:
انکم لا تقدرون علی ذلک و لکن أعینوني بورع واجتهاد وعفة وسداد... "

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار إنَّ اللَّهَ يَغْضَبُ لِغَضَبِكِ وَيَرْضَى لِرَضَاكِ پاسخ داد.
"
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم

حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها- یا ابوبکر⁉️

مطابق روایت کتاب «صحیح مسلم» -که اهل‌سنّت آن را صحیح‌ترین کتاب پس از قرآن معرفی می‌کنند و بر صحّت تمامی روایاتش اجماع دارند- برای مسلمان جایز نیست که بیش از سه روز با برادر دینی خود قهر کند و از او دوری گزیند، و در جای دیگر همین کتاب نقل شده است از عائشه که گفت: فاطمه رضی الله عنها بر ابوبکر رضی الله عنه خشم گرفت و از او دوری گزید و تا زمان وفات با او سخن نگفت! ...
هنگامی که وفات کرد، شوهرش علی رضی الله عنه او را شبانه دفن کرد و ابوبکر رضی الله عنه را آگاه نکرد و خود بر او نماز [جنازه] خواند.

حال طرح سوالاتی که پاسخ صریح می‌طلبد:

چرا حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها- سخن ابوبکر مبنی بر ارث نگذاشتن رسول‌خدا -صلّیٰ الله علیه وآله- را قبول نکرده است؟
آیا قبول نکردن ایشان دلیل بر جعلی بودن این سخن دروغین نسبت به حضرت رسول‌اکرم -صلّیٰ الله علیه وآله- نیست؟

اگر بخواهیم که بگوییم ابوبکر به درستی این سخن را از حضرت رسول‌اکرم -صلّیٰ الله علیه وآله- به درستی نقل کرده است؛
پس باید ناچار هستیم که قبول کنیم حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها- در برابر سخن حضرت رسول‌اکرم -صلّیٰ الله علیه وآله- سر تعظیم فرو نیاورده است و نمی‌خواستند که حق را قبول کنند! که چنین فعلی قطعاً از شأن و جلالت و عصمت آن‌حضرت بدور است!

آیا حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها- سرور زنان بهشتی،
ابوبکر را دروغگو می‌دانسته است که اگر چنین باشد و ابوبکر سخنی را به دروغ به رسول‌خدا -صلّیٰ الله علیه وآله- نسبت دهد، عذاب بدی برای او آماده شده است!

آیا می‌دانید جایگاه کسی که به دروغ بر رسول‌اکرم -صلّیٰ الله علیه وآله- سخنی می‌بندد چیست؟
منْ كَذَبَ عَلَيَّ مُتَعَمِّدًا فَلْيَتَبَوَّأْ مَقْعَدَهُ من النَّارِ

رسول‌خدا -صلّیٰ الله علیه وآله- فرمودند: کسی که از روی قصد بر من دروغ ببندد، باید که جایگاه خویش را در دوزخ آماده کند.

صحيح البخاري، جلد ۱، صفحه ۵۲، حدیث ١١٠

http://library.islamweb.net/newlibra...=0&bookhad=110

نکتهٔ مهمی که از این روایت استنباط می‌شود این است که آیا حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها- ابوبکر را مسلمان می‌دانست یا خیر که تا آخر عمر مبارک‌شان با ابوبکر قهر بودند ؛
و با او سخنی نگفته‌اند! آیا اگر ابوبکر در نظر حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله وسلامه علیها- مسلمان بود، شایسته بود که آن‌حضرت بیش از سه روز با برادر دینی خود قهر کند؟

حال باید انتخاب کنیم که آيا حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها-، ابوبکر را مسلمان می‌دانسته است یا خیر؟
یا اینکه حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها- به سخن حضرت رسول‌اکرم -صلّیٰ الله علیه وآله- توجهی نکرده‌اند!

حضرت زهرا -علیها السّلام- یا ابوبکر؟! انتخاب با شماست!

لینک دانلود کیفیت اصلی:
http://bit.ly/2BJ1mcS

لینک دانلود -پشتیبانی- کیفیت اصلی:
http://bit.ly/2GCGjYZ

یا علی یا الیا یا حیدر
کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
لعن الله ظالمیک وقاتلیک یا فاطمه
"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار پیشگویی رسول خدا صلی الله علیه و آله و مرتد شدن تمام عرب و صحابه و برگشتن به دوران جاهلیت بعد از شهادت رسول اکرم صلی الل پاسخ داد.
"

مطابق روایت کتاب «صحیح مسلم» -که اهل‌سنّت آن را صحیح‌ترین کتاب پس از قرآن معرفی می‌کنند و بر صحّت تمامی روایاتش اجماع دارند- برای مسلمان جایز نیست که بیش از سه روز با برادر دینی خود قهر کند و از او دوری گزیند، و در جای دیگر همین کتاب نقل شده است از عائشه که گفت: فاطمه رضی الله عنها بر ابوبکر رضی الله عنه خشم گرفت و از او دوری گزید و تا زمان وفات با او سخن نگفت! ...
هنگامی که وفات کرد، شوهرش علی رضی الله عنه او را شبانه دفن کرد و ابوبکر رضی الله عنه را آگاه نکرد و خود بر او نماز [جنازه] خواند.

چرا حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها- سخن ابوبکر مبنی بر ارث نگذاشتن رسول‌خدا -صلّیٰ الله علیه وآله- را قبول نکرده است؟
آیا قبول نکردن ایشان دلیل بر جعلی بودن این سخن دروغین نسبت به حضرت رسول‌اکرم -صلّیٰ الله علیه وآله- نیست؟

اگر بخواهیم که بگوییم ابوبکر به درستی این سخن را از حضرت رسول‌اکرم -صلّیٰ الله علیه وآله- به درستی نقل کرده است؛
پس باید ناچار هستیم که قبول کنیم حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها- در برابر سخن حضرت رسول‌اکرم -صلّیٰ الله علیه وآله- سر تعظیم فرو نیاورده است و نمی‌خواستند که حق را قبول کنند! که چنین فعلی قطعاً از شأن و جلالت و عصمت آن‌حضرت بدور است!

ابوبکر را دروغگو می‌دانسته است که اگر چنین باشد و ابوبکر سخنی را به دروغ به رسول‌خدا -صلّیٰ الله علیه وآله- نسبت دهد، عذاب بدی برای او آماده شده است!

آیا می‌دانید جایگاه کسی که به دروغ بر رسول‌اکرم -صلّیٰ الله علیه وآله- سخنی می‌بندد چیست؟

رسول‌خدا -صلّیٰ الله علیه وآله- فرمودند: کسی که از روی قصد بر من دروغ ببندد، باید که جایگاه خویش را در دوزخ آماده کند.

نکتهٔ مهمی که از این روایت استنباط می‌شود این است که آیا حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها- ابوبکر را مسلمان می‌دانست یا خیر که تا آخر عمر مبارک‌شان با ابوبکر قهر بودند ؛
و با او سخنی نگفته‌اند! آیا اگر ابوبکر در نظر حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله وسلامه علیها- مسلمان بود، شایسته بود که آن‌حضرت بیش از سه روز با برادر دینی خود قهر کند؟

حال باید انتخاب کنیم که آيا حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها-، ابوبکر را مسلمان می‌دانسته است یا خیر؟
یا اینکه حضرت فاطمهٔ زهرا -صلوات الله علیها- به سخن حضرت رسول‌اکرم -صلّیٰ الله علیه وآله- توجهی نکرده‌اند!

لینک دانلود کیفیت اصلی:

یا علی یا الیا یا حیدر
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"

لینک دانلود کیفیت اصلی:

یا علی یا الیا یا حیدر
"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"

لینک دانلود کیفیت اصلی:

یا علی یا الیا یا حیدر

"

يك روز پيش

"
1-دروغ نگفتن
که دروغ منشا وکلید همه مفاسد وبی دینها و دزدیها و..................... هست
"

يك روز پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط a_d نوشته شده است نمايش نوشته
سلام در بسیاری از جوامع غربی و شرقی در بسیاری از موارد از ما بهتر عمل می کنند.
در غرب انسان ها بیشتر پول زحمت واقعی خودشون رو میگیرن. اما این جا رانت و دلال بازی و ... درامد بیشتری داره. رشوه و پارتی بازی حتی بین بعضی از روحانیون مون وجود داره.
ماها ارزش ادمایی که مفیدند رو نابود کردیم و ارزش ها رو از بین بردیم راحت به هم برچسب میزنیم. برچسب های پولدار و بی پول روستایی و شهری بالا شهری پایین شهری و ...
عدالتی وجود نداره بودجه ها و ثروت سلیقه ایی تقسیم میشه. اما توی اروپا مردم ی شهر بزرگ و یک روستای کوچک حقوق شهروندی مساوی دارند.
نژادپرستی.
دزدی از کار. بسیاری از کسانی که حقوق میگیرند بی تعارف کاری مفیدی انجام نمیدن. دزدی از هوا. دزدی از محیط زیست. دزدی از حق مردم. دزدی از امکانات مردم. رانت و رانت و رانت
و هزار درد دیگه .
لطف کردید اما کاش بصورت شماره گذاری شده و خلاصه فهرست میکردید تا ادامه گفتگو کمتر به حاشیه رفته و به شکل منظم پیش برود .
دوستان توجه کنند این از وصایای حضرت علی علیه السلام هست و تا کنون کسی نگفته که این هشدار حضرت به وقوع نپیوسته !!
اگر ما چند تا از موضوعات را بتوانیم فهرست کنیم آنگاه میتوان راه حلهای فرضی را پیدا کرد . "

يك روز پيش

a_d به سرنگار سئوال از کاربران گرامی خصوصا شیعه پاسخ داد.
" سلام در بسیاری از جوامع غربی و شرقی در بسیاری از موارد از ما بهتر عمل می کنند.
در غرب انسان ها بیشتر پول زحمت واقعی خودشون رو میگیرن. اما این جا رانت و دلال بازی و ... درامد بیشتری داره. رشوه و پارتی بازی حتی بین بعضی از روحانیون مون وجود داره.
ماها ارزش ادمایی که مفیدند رو نابود کردیم و ارزش ها رو از بین بردیم راحت به هم برچسب میزنیم. برچسب های پولدار و بی پول روستایی و شهری بالا شهری پایین شهری و ...
عدالتی وجود نداره بودجه ها و ثروت سلیقه ایی تقسیم میشه. اما توی اروپا مردم ی شهر بزرگ و یک روستای کوچک حقوق شهروندی مساوی دارند.
نژادپرستی.
دزدی از کار. بسیاری از کسانی که حقوق میگیرند بی تعارف کاری مفیدی انجام نمیدن. دزدی از هوا. دزدی از محیط زیست. دزدی از حق مردم. دزدی از امکانات مردم. رانت و رانت و رانت
و هزار درد دیگه . "

يك روز پيش

"
نقل قول:
بله وقوع یافته خیلی ساله
دروغ نمیگند مردم مرگ بر امریکا
اما مسلمونای شناسنامه ای
ربا نمی خورند
اما .....................
و.................
بازهم ممنون
حالا لطفا راهنمایی بفرمایید غیر مسلمانان در کدامیک از دستورات قرآن از مسلمانان پیشی گرفته اند .
1- ربا خواری که فرمودید
2- ؟!
3-؟! "

2 روز پيش

" بله وقوع یافته خیلی ساله
دروغ نمیگند مردم مرگ بر امریکا
اما مسلمونای شناسنامه ای
ربا نمی خورند
اما .....................
و................. "

2 روز پيش

"
نقل قول:
یکیش دروغه 2 ازادی بیان 3مسئولیت بر اساس لیاقت نه تملق وچاپلوسی و.......................4 عدم قصاص قبل جنایت و...
عبدالعلی جان ممنون که پاسخ دادید .
اما ابتدا نگفتید الان هشدار حضرت علی علیه السلام وقوع پیدا کرده یا نه ؟! یعنی الان دیگران از شیعیان یا غیر مسلمانان بیشتر به قرآن عمل میکنند یا نه ؟!
بعد که در این مورد راهنمایی کردید آنوقت شواهدی که موید نظرتان باشد را بفرمایید . "

2 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
‍ امام صادق علیه السلام :
هر کس شبهای جمعه سوره جمعه را بخواند کفاره گناهان او تا جمعه بعد خواهد بود,(مفاتیح الجنان اعمال شب جمعه)
همش ۱۱ آیه ست.

ثوابش اولا تقدیم به ساحت حضرات معصومین و ثانیا گذشتگان شیعه

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم
یُسَبِّحُ لِلَّهِ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الأرْضِ الْمَلِکِ الْقُدُّوسِ الْعَزِیزِ الْحَکِیمِ ﴿١﴾ هُوَ الَّذِی بَعَثَ فِی الأمِّیِّینَ رَسُولا مِنْهُمْ یَتْلُو عَلَیْهِمْ آیَاتِهِ وَیُزَکِّیهِمْ وَیُعَلِّمُهُمُ الْکِتَابَ وَالْحِکْمَةَ وَإِنْ کَانُوا مِنْ قَبْلُ لَفِی ضَلالٍ مُبِینٍ ﴿٢﴾ وَآخَرِینَ مِنْهُمْ لَمَّا یَلْحَقُوا بِهِمْ وَهُوَ الْعَزِیزُ الْحَکِیمُ ﴿٣﴾ ذَلِکَ فَضْلُ اللَّهِ یُؤْتِیهِ مَنْ یَشَاءُ وَاللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِیمِ ﴿٤﴾ مَثَلُ الَّذِینَ حُمِّلُوا التَّوْرَاةَ ثُمَّ لَمْ یَحْمِلُوهَا کَمَثَلِ الْحِمَارِ یَحْمِلُ أَسْفَارًا بِئْسَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذِینَ کَذَّبُوا بِآیَاتِ اللَّهِ وَاللَّهُ لا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ ﴿٥﴾ قُلْ یَا أَیُّهَا الَّذِینَ هَادُوا إِنْ زَعَمْتُمْ أَنَّکُمْ أَوْلِیَاءُ لِلَّهِ مِنْ دُونِ النَّاسِ فَتَمَنَّوُا الْمَوْتَ إِنْ کُنْتُمْ صَادِقِینَ ﴿٦﴾ وَلا یَتَمَنَّوْنَهُ أَبَدًا بِمَا قَدَّمَتْ أَیْدِیهِمْ وَاللَّهُ عَلِیمٌ بِالظَّالِمِینَ ﴿٧﴾ قُلْ إِنَّ الْمَوْتَ الَّذِی تَفِرُّونَ مِنْهُ فَإِنَّهُ مُلاقِیکُمْ ثُمَّ تُرَدُّونَ إِلَى عَالِمِ الْغَیْبِ وَالشَّهَادَةِ فَیُنَبِّئُکُمْ بِمَا کُنْتُمْ تَعْمَلُونَ ﴿٨﴾ یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِذَا نُودِیَ لِلصَّلاةِ مِنْ یَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِکْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَیْعَ ذَلِکُمْ خَیْرٌ لَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ تَعْلَمُونَ ﴿٩﴾ فَإِذَا قُضِیَتِ الصَّلاةُ فَانْتَشِرُوا فِی الأرْضِ وَابْتَغُوا مِنْ فَضْلِ اللَّهِ وَاذْکُرُوا اللَّهَ کَثِیرًا لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ ﴿١٠﴾ وَإِذَا رَأَوْا تِجَارَةً أَوْ لَهْوًا انْفَضُّوا إِلَیْهَا وَتَرَکُوکَ قَائِمًا قُلْ مَا عِنْدَ اللَّهِ خَیْرٌ مِنَ اللَّهْوِ وَمِنَ التِّجَارَةِ وَاللَّهُ خَیْرُ الرَّازِقِینَ ﴿١١﴾

زيارت روز جمعه
مخصوص امام صاحب العصر والزمان و عجل الله تعالى فرجه الشريف :

بسم الله الرحمن الرحیم

السَّلامُ عَلَيْكَ يَا حُجَّةَ اللَّهِ فِي أَرْضِهِ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا عَيْنَ اللَّهِ فِي خَلْقِهِ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا نُورَ اللَّهِ الَّذِي يَهْتَدِي بِهِ الْمُهْتَدُونَ وَ يُفَرَّجُ بِهِ عَنِ الْمُؤْمِنِينَ السَّلامُ عَلَيْكَ أَيُّهَا الْمُهَذَّبُ الْخَائِفُ السَّلامُ عَلَيْكَ أَيُّهَا الْوَلِيُّ النَّاصِحُ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا سَفِينَةَ النَّجَاةِ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا عَيْنَ الْحَيَاةِ السَّلامُ عَلَيْكَ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْكَ وَ عَلَى آلِ بَيْتِكَ الطَّيِّبِينَ الطَّاهِرِينَ السَّلامُ عَلَيْكَ عَجَّلَ اللَّهُ لَكَ مَا وَعَدَكَ مِنَ النَّصْرِ وَ ظُهُورِ الْأَمْرِ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا مَوْلايَ أَنَا مَوْلاكَ عَارِفٌ بِأُولاكَ وَ أُخْرَاكَ أَتَقَرَّبُ إِلَى اللَّهِ تَعَالَى بِكَ وَ بِآلِ بَيْتِكَ وَ أَنْتَظِرُ ظُهُورَكَ وَ ظُهُورَ الْحَقِّ عَلَى يَدَيْكَ،
وَأَسْأَلُ الله أَنْ يُصَلِّيَ عَلى مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ، وَأَنْ يَجْعَلَنِي مِنَ المُنْتَظِرِينَ لَكَ وَالتَّابِعِينَ وَالنَّاصِرِينَ لَكَ عَلى أَعْدائِكَ، وَالمُسْتَشْهَدِينَ بَيْنَ يَدَيْكَ فِي جُمْلَةِ أَوْلِيائِكَ ، يامَوْلايَ ياصاحِبَ الزَّمانِ، صَلَواتُ الله عَلَيْكَ وَعَلى آلِ بَيْتِكَ، هذا يَوْمُ الجُمُعَةِ وَهُوَ يَوْمُكَ المُتَوَقَّعُ فِيهِ ظُهُورُكَ، وَالفَرَجُ فِيهِ لِلْمُؤْمِنِينَ عَلى يَدَيْكَ، وَقَتْلُ الكافِرِينَ بِسَيْفِكَ، وَأَنا يامَوْلايَ فِيهِ ضَيْفُكَ وَجارُكَ، وَأَنْتَ يامَولايَ كَرِيمٌ مِنْ أَوْلادِ الكِرامِ وَمَأْمُورٌ بِالضِّيافَةِ وَالاِجارَةِ فَأَضِفْنِي وَأَجِرْنِي صَلَواتُ الله عَلَيْكَ وعَلى أَهْلِ بَيْتِكَ الطَّاهِرِينَ.

یا علی یا الیا یا حیدر
"

2 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"
‍ امام صادق علیه السلام :
هر کس شبهای جمعه سوره جمعه را بخواند کفاره گناهان او تا جمعه بعد خواهد بود,(مفاتیح الجنان اعمال شب جمعه)
همش ۱۱ آیه ست.

ثوابش اولا تقدیم به ساحت حضرات معصومین و ثانیا گذشتگان شیعه

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم
یُسَبِّحُ لِلَّهِ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الأرْضِ الْمَلِکِ الْقُدُّوسِ الْعَزِیزِ الْحَکِیمِ ﴿١﴾ هُوَ الَّذِی بَعَثَ فِی الأمِّیِّینَ رَسُولا مِنْهُمْ یَتْلُو عَلَیْهِمْ آیَاتِهِ وَیُزَکِّیهِمْ وَیُعَلِّمُهُمُ الْکِتَابَ وَالْحِکْمَةَ وَإِنْ کَانُوا مِنْ قَبْلُ لَفِی ضَلالٍ مُبِینٍ ﴿٢﴾ وَآخَرِینَ مِنْهُمْ لَمَّا یَلْحَقُوا بِهِمْ وَهُوَ الْعَزِیزُ الْحَکِیمُ ﴿٣﴾ ذَلِکَ فَضْلُ اللَّهِ یُؤْتِیهِ مَنْ یَشَاءُ وَاللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِیمِ ﴿٤﴾ مَثَلُ الَّذِینَ حُمِّلُوا التَّوْرَاةَ ثُمَّ لَمْ یَحْمِلُوهَا کَمَثَلِ الْحِمَارِ یَحْمِلُ أَسْفَارًا بِئْسَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذِینَ کَذَّبُوا بِآیَاتِ اللَّهِ وَاللَّهُ لا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ ﴿٥﴾ قُلْ یَا أَیُّهَا الَّذِینَ هَادُوا إِنْ زَعَمْتُمْ أَنَّکُمْ أَوْلِیَاءُ لِلَّهِ مِنْ دُونِ النَّاسِ فَتَمَنَّوُا الْمَوْتَ إِنْ کُنْتُمْ صَادِقِینَ ﴿٦﴾ وَلا یَتَمَنَّوْنَهُ أَبَدًا بِمَا قَدَّمَتْ أَیْدِیهِمْ وَاللَّهُ عَلِیمٌ بِالظَّالِمِینَ ﴿٧﴾ قُلْ إِنَّ الْمَوْتَ الَّذِی تَفِرُّونَ مِنْهُ فَإِنَّهُ مُلاقِیکُمْ ثُمَّ تُرَدُّونَ إِلَى عَالِمِ الْغَیْبِ وَالشَّهَادَةِ فَیُنَبِّئُکُمْ بِمَا کُنْتُمْ تَعْمَلُونَ ﴿٨﴾ یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِذَا نُودِیَ لِلصَّلاةِ مِنْ یَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِکْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَیْعَ ذَلِکُمْ خَیْرٌ لَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ تَعْلَمُونَ ﴿٩﴾ فَإِذَا قُضِیَتِ الصَّلاةُ فَانْتَشِرُوا فِی الأرْضِ وَابْتَغُوا مِنْ فَضْلِ اللَّهِ وَاذْکُرُوا اللَّهَ کَثِیرًا لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ ﴿١٠﴾ وَإِذَا رَأَوْا تِجَارَةً أَوْ لَهْوًا انْفَضُّوا إِلَیْهَا وَتَرَکُوکَ قَائِمًا قُلْ مَا عِنْدَ اللَّهِ خَیْرٌ مِنَ اللَّهْوِ وَمِنَ التِّجَارَةِ وَاللَّهُ خَیْرُ الرَّازِقِینَ ﴿١١﴾

زيارت روز جمعه
مخصوص امام صاحب العصر والزمان و عجل الله تعالى فرجه الشريف :

بسم الله الرحمن الرحیم

السَّلامُ عَلَيْكَ يَا حُجَّةَ اللَّهِ فِي أَرْضِهِ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا عَيْنَ اللَّهِ فِي خَلْقِهِ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا نُورَ اللَّهِ الَّذِي يَهْتَدِي بِهِ الْمُهْتَدُونَ وَ يُفَرَّجُ بِهِ عَنِ الْمُؤْمِنِينَ السَّلامُ عَلَيْكَ أَيُّهَا الْمُهَذَّبُ الْخَائِفُ السَّلامُ عَلَيْكَ أَيُّهَا الْوَلِيُّ النَّاصِحُ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا سَفِينَةَ النَّجَاةِ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا عَيْنَ الْحَيَاةِ السَّلامُ عَلَيْكَ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْكَ وَ عَلَى آلِ بَيْتِكَ الطَّيِّبِينَ الطَّاهِرِينَ السَّلامُ عَلَيْكَ عَجَّلَ اللَّهُ لَكَ مَا وَعَدَكَ مِنَ النَّصْرِ وَ ظُهُورِ الْأَمْرِ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا مَوْلايَ أَنَا مَوْلاكَ عَارِفٌ بِأُولاكَ وَ أُخْرَاكَ أَتَقَرَّبُ إِلَى اللَّهِ تَعَالَى بِكَ وَ بِآلِ بَيْتِكَ وَ أَنْتَظِرُ ظُهُورَكَ وَ ظُهُورَ الْحَقِّ عَلَى يَدَيْكَ،
وَأَسْأَلُ الله أَنْ يُصَلِّيَ عَلى مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ، وَأَنْ يَجْعَلَنِي مِنَ المُنْتَظِرِينَ لَكَ وَالتَّابِعِينَ وَالنَّاصِرِينَ لَكَ عَلى أَعْدائِكَ، وَالمُسْتَشْهَدِينَ بَيْنَ يَدَيْكَ فِي جُمْلَةِ أَوْلِيائِكَ ، يامَوْلايَ ياصاحِبَ الزَّمانِ، صَلَواتُ الله عَلَيْكَ وَعَلى آلِ بَيْتِكَ، هذا يَوْمُ الجُمُعَةِ وَهُوَ يَوْمُكَ المُتَوَقَّعُ فِيهِ ظُهُورُكَ، وَالفَرَجُ فِيهِ لِلْمُؤْمِنِينَ عَلى يَدَيْكَ، وَقَتْلُ الكافِرِينَ بِسَيْفِكَ، وَأَنا يامَوْلايَ فِيهِ ضَيْفُكَ وَجارُكَ، وَأَنْتَ يامَولايَ كَرِيمٌ مِنْ أَوْلادِ الكِرامِ وَمَأْمُورٌ بِالضِّيافَةِ وَالاِجارَةِ فَأَضِفْنِي وَأَجِرْنِي صَلَواتُ الله عَلَيْكَ وعَلى أَهْلِ بَيْتِكَ الطَّاهِرِينَ.

یا علی یا الیا یا حیدر
"

2 روز پيش

" یکیش دروغه 2 ازادی بیان 3مسئولیت بر اساس لیاقت نه تملق وچاپلوسی و.......................4 عدم قصاص قبل جنایت و... "

2 روز پيش

مجیدماجد سرنگار جدیدی با عنوان سئوال از کاربران گرامی خصوصا شیعه ساخت
" لطفا تفسیر این فرمایش حضرت علی علیه السلام در وصیتنامه ایشان را بفرمایید .
"«الله، الله فی القرآن، لایسبقکم بالعمل به غیرکم؛ [2] بترسید از خدا، بترسید از خدا درباره قرآن، مبادا دیگران در عمل به آن از شما پیشی گیرند!».
و اینکه آیا در این زمان ما در چنان وضعیتی هستیم یا نه ؟!و چرا بله یا چرا نه ؟! "

2 روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 04:59PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه