بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
نگارینا به سرنگار الان چی می چسبه؟!! پاسخ داد.
" خواب "

يك ساعت پيش

نگارینا به سرنگار همین الان دلت برا کی تنگ شده ؟؟؟ پاسخ داد.
" قهوه های کافه نگار "

يك ساعت پيش

نگارینا به سرنگار بهش بگو پاسخ داد.
" نگو
پیام بزن "

يك ساعت پيش

نگارینا به سرنگار امروز چه آرزویی داری؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط justbluem نوشته شده است نمايش نوشته
افتاد؟
نه
اتفاق خاصی نیفتاد "

يك ساعت پيش

نگارینا به سرنگار اول جواب قبلی رو بده ...از بعدی بپرس..! پاسخ داد.
" فکر نمی کنم
بعدی چه حسی نسبت به خودش داره؟ "

يك ساعت پيش

نگارینا به سرنگار همین الان چه حسی داری؟ پاسخ داد.
" گشنگی
خواب "

يك ساعت پيش

نگارینا به سرنگار انگیزتون از عضو شدن در این باشگاه چی بود؟ پاسخ داد.
" اسکل کردن "

يك ساعت پيش

نگارینا به سرنگار انیمشین پاسخ داد.
"
نقل قول:
the boss baby
همینه که فاطمه استیکراشو میذاشت؟ "

يك ساعت پيش

نگارینا به سرنگار الان چه تئاتری روی صحنه س؟ پاسخ داد.
" تئاتر لیما

کارگردان: سمانه زندی نژاد
بازیگر: ماکان اشگواری

15 آذر تا 1 دی 1396
تهران- تئاتر مستق تهران
ضلع شرقی چهارراه ولیعصر- خیابان رازی- نبش کوچه زند وکیل- پلاک ۵۰- تئاتر مستقل تهران "

يك ساعت پيش

نگارینا به سرنگار الان چه تئاتری روی صحنه س؟ پاسخ داد.
"
نقل قول:
نمیدونم
تو‌معرفی کن ما بریم
هدف شومم همین بود "

يك ساعت پيش

نگارینا به سرنگار 20سوالی پاسخ داد.
"
نقل قول:
یچیزایی میاد تو ذهنم ولی همشون فعلن
خب همون فعل رو تبدیلش کن به اسم! یا میخوای فعل ها رو بگی؟ "

يك ساعت پيش

عبدالعلی69 سرنگار جدیدی با عنوان اگر علمای اهل تسنن حقیقت را کتمان نمی کردند ، همه شیعه می‌شدند... ساخت
"
اهل_تسنن_لطفا_تامل_کنند

اگر علمای اهل تسنن حقیقت را کتمان نمی کردند ، همه شیعه می‌شدند...

.احمد بن حنبل در کتاب "العلل و معرفة الرجال" اعتراف جالبی را از قول "شعبة بن حجاج نقل می کند :

در ابتدا ببینیم "شعبة بن حجاج" کیست؟

شرح حال شعبة بن الحجاج

شمس الدین ذهبی در شرح حال او می نویسد:

شعبة بن الحجاج بن الورد الحجة الحافظ شيخ الإسلام أبو بسطام الأزدي … بن المديني له نحو ألفي حديث وكان الثوري يقول شعبه أمير المؤمنين في الحديث وقال الشافعي لولا شعبه لما عرف الحديث بالعراق قال أبو بكر البكراوي ما رأيت أحدا أعبد لله من شعبه…

شعبه بن حجاج حجت و حافظ (بيش از سی صد هزار حديث حفظ بود) و شيخ الإسلام بود. ابن مدینی گفته كه او دو هزار حديث نقل كرده است. ثوری گفته كه او در علم حديث «امیر المؤمنین» بود. شافعی گفته كه اگر شعبه نبود، كسی در عراق حدیث را نمی شناخت. ابوبكر بكراوی گفته كه كسی را نديده است كه به اندازه شعبه خداوند را
عبادت كند

تذكره الحفاظ، جلد ۱، صفحه ۱۹۳

حال به اعتراف او بنگرید :

از علی بن ابی طالب به من روایاتی رسیده است که اگر آنها را برایتان بگویم همه رافضی( شیعه) می شوید ؛ بخدا ! هیچ وقت آنها را برایتان نخواهم گفت!!!

وقتی عابد این جماعت ، چنین خیانتی میکند دیگرانی که به اندازه او عابد نبوده اند ، چقدر خیانت کرده اند ، خدا می داند!

قـــــــــــــــضاوت باشـــــــــــــــــما

در ادامه اعترافات جالب دیگری نیز خواهد آمد!

یا علی
"

6 ساعت پيش

عبدالعلی69 سرنگار جدیدی با عنوان قاتلین آل الله مسلمان متدین وقاتل دشمنانشان کافر ومجوسی ؟ ساخت
"
نقد_وهابیت

آیا قاتل اهلبیت پیامبر ، مسلمان است و قاتل خلفای اهلسنت کافر و مجوسی‌است⁉️

پست ویژه به مناسبت ۱۴ربیع ، سالمرگ یزید و ایام قتل خلیفهء دوم

با دقت بخوانید:

ابن طولون شمس الدین محمد بن علی بر مورد قاتل امام حسین یزید میگوید:

ومع هذا ، فلو ثبت على مسلم أنه قتل مسلم ، فمذهب أهل الحق أنه لیس بکافر.والقتل لیس بکفر ، بل معصیة.وقد أمرنا الله تعالى باحسان الظن بالمسلم کلما امکن واذا مات القاتل ، فربما مات بعد التوبة والکافر لو تاب من کفره ، لم یجز لعنته فکیف یحق من تاب عن قتل ، وبمن یعرف أن قاتل الحسین مات قبل التوبة.

حتی اگر یزید قاتل امام حسین باشد کافر نیستو فقط معصیت کرده و باید نسبت به او حسن ظن داشته باشیم‼️‼️

قید الشرید من أخبار یزید، ص 47،
http://s9.picofile.com/file/8310108118/1.png
http://s8.picofile.com/file/8310108276/2.png

محمد عمر سربازی از علمای معاصر اهل سنت در پاسخ سوال کننده که آیا به یزید پلید و کافر گفتن جایز است میگوید:

‌ به یزید کافر و پلید گفتن جایز نیست یزید فردی مسلمان، نمازگذار و دیندار بود و با حالت تدین از دنیا رفت

مجالس قطب الإرشاد، جلد ۱، صفحه ۲۷۷
http://s1.picofile.com/file/8264384768/Sarbazi3.jpg

حتی در مدح قاتل مولا علی علیه السلام شعر سروده اند و بدان افتخار کرده اند:

چه ضربتی آورد (ابن ملجم مرادی بر فرق علی) که ضربتش از نهایت تقوا بود. که با این ضربت صاحب عرش (خداوند) از دست او راضی گردید.
وقتی من (ابن ملجم مرادی) را به یاد می آورم، (به خاطر ضربتی که بر فرق علی آورد) او را از وفادارترین خلایق نزد خداوند به حساب می آورم.

سیر اعلام النبلاء ج4 ، ص 2155، مؤسسة الرساله بیروت.

علمای اهل سنت همچنین وقتی به عمر سعد قاتل امام حسین علیه السلام هم می رسند می گویند: شخص صادق و ثقه و مورد تایید هست .

( 1343 ) عمر بن سعد بن أبی وقاص مدنی ثقة کان یروی عن أبیه أحادیث وروى الناس عنه وهو الذی قتل

الحسین معرفة الثقات العجلی ج2 ص167.

اما در مورد ابولولو ، قاتل خلیفهء ثانی که مسلمان بوده ، ابن تیمیه میگوید مجوسی و کافر است:

يعظم أبا لؤلؤة المجوسي الكافر الذي كان غلاما للمغيرة بن شعبة لما قتل عمر و يقولون واثارت أبي لؤلؤة فيعظمون كافرا مجوسيا باتفاق المسلمين لكونه قتل عمر رضي الله عنه.

منهاج السنه ج1ص50

در حالیکه "عینی" از شارحین صحیح بخاری ، در عمده القاری می گوید که ابولولو مسلمان بوده است :

وذلك أنه قتله علج يسمى فيروز وكنيته أبو لؤلؤة وكان غلاما للمغيرة بن شعبة وكان يدعي الإسلام

عمده القاری ج13ص171 طبق مکتبه شامله
http://shamela.ws/browse.php/book-5756#page-2416

حال طرح ۱ سوال :

چگونه است که قاتل امام معصوم مسلمان است و این کارش فقط یک معصیت بوده ولی
تمام قاتلان خلفایتان را لعن و نفرین میکنید و کافر و مجوسی می‌خوانید⁉️

لعن الله ظالمیک وقاتلیک یا فاطمه
"

6 ساعت پيش

عبدالعلی69 سرنگار جدیدی با عنوان غصب فدک وپاره کردن قباله فدک ساخت
"
#اهل_تسنن_لطفا_تأمل_كنند

عمَر سند و قباله‌ء فدك را از دست حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها گرفت و پاره كرد‼️

...در منابع شيعه و اهل سنت نقل شده است كه حضرت زهرا سلام الله عليها جهت مطالبه‌ء فدك ، نزد ابوبكر رفتند و پس از مراجعات مکرر و اقامه‌ء شاهدان ، سرانجام ابوبكر نامه‌ ای را برای عاملش در فدك جهت برگشت آن برای حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها نوشت ؛ اما عمر آن را از حضرت گرفت و پاره كرد....

به این نمونه از مصادر اهل تسنن توجه کنید

در "سیره الحلبیه" که از مهمترین کتب سیره اهل سنت است مولف کتاب این مطلب را از ابن جوزی نقل می کند:

«وفى كلام سبط ابن الجوزي رحمه الله أنه رضي الله تعالى عنه كتب لها بفدك ودخل عليه عمررضى الله تعالى عنه فقال ما هذا فقال كتاب كتبته فاطمه بميراثها من أبيها فقال مماذا تنفق على المسلمين وقد حار بتك العرب كما ترى ثم اخذ عمر الكتاب فشقه. »

در كلام سبط بن جوزی آمده است كه ابو بكر براى فاطمه سلام الله عليها سند و نامه‌ ای برای ايشان در باره‌ء فدك نوشت. در همين هنگام، عمر بر ابو بكر وارد شد و گفت اين چيست؟ ابوبكر گفت: نامه‌ ای است كه براى فاطمه در مورد ميراثش از پدرش نوشته ام . عمر گفت: از كدام منبعی برای مردم انفاق خواهی كرد در حالى كه عرب عليه تو بپا خاسته اند؟ سپس نوشته را از فاطمه گرفته و آن را پاره كرد.»

الحلبي، علي بن برهان الدين _متوفاى1044 ق_، السيرة الحلبية في سيرة الأمين المأمون، ج 3، ص 512، ناشر: دار المعرفة - بيروت – الطبعة: الثانية - 1427هـ .

http://shamela.ws/browse.php/book-9873#page-1555

حال طرح چند سوال ازکسانی از اهل تسننی که دنبال حق هستند:

1⃣ خلیفه اول ، سابقاً به حضرت زهرا سلام الله علیها گفته بود که شما ارثی از پدرتان ندارید چون انبیاء ارثی برجای نمی گذارند حالا آیا با نوشتن این قباله حرف خود را نقض نکرده است⁉️
2⃣ چرا عمر با این شدت نسبت به کار خلیفه زمان خودش مخالفت می کند⁉️ آیا با این کار به خلیفهء زمان خود جسارت نکرد⁉️
3⃣ خلیفه دوم به بهانه نبود منبعی جهت انفاق برای مردم ، قباله را از حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها گرفت و پاره کرد ؛ آیا در آن زمان حکومت اسلامی فقط همین یک منبع درآمد را داشت⁉️
و اصولا آیا کار درستی است که برای انفاق مردم ، اموال کسی به زور مصادره شود⁉️
4⃣ مگر رسول خدا نفرموده بودند که "غضب حضرت زهرا سلام الله علیها غضب من است" آیا عمر با این کار خود حضرت زهرا سلام الله علیها را ناراحت و غضبناک نکرد؟ قـــــــــــــــضاوت باشـــــــــــــــــما

کانال برهان و طرح سوالات محترمانه از اهل تسنن حق جو

لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمه
"

6 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار نظر امیرالمؤمنین علیه السلام دربارهء خلفای ثلاثه(ابوبکر ، عمر ، عثمان) پاسخ داد.
"
اهل_تسنن_لطفا_تامل_کنند

نظر امیر المومنین علیه السلام در مورد خلافت ابوبکر ، عمر و عثمان《2》

امیرالمومنین علیه السلام‌ خلافت ابابکر را خلافتی استبدادی می دانند :

و لكنك إستبددت علينا بالأمر

و اما تو در رابطه با خلافت در حق ما استبداد كردي.

صحيح البخاري،کتاب المغازی ، باب غزوه خیبر ، ح 3998

http://library.islamweb.net/newlibra...d=0&startno=39

امیرالمومنین علیه السلام ، عمر را شایستهء خلافت نمی داند :

لما حضرت أبابكر المتوفي استخلف عمر فدخل عليه علي و طلحة فقالا من استخلفت قال عمر قالا فماذا أنت قائل لربك قال بالله تعرفاني لأنا أعلم بالله وبعمر منكما

وقتی زمان مرگ ابوبکر فرا رسيد، عمر را به جانشينی خويش انتخاب کرد ؛ پس علی و طلحه به نزد او آمده و گفتند: چه کسی را انتخاب کرده ای؟
پاسخ داد : عمر را !
گفتند: با اين كار پاسخ پروردگارت را چه خواهی داد؟
ابوبكر گفت : خدا را به من ميشناسانيد؟ من به خدا و به عمر از شما داناتر هستم!!

الطبقات الكبري - ج 3 ص 196

ألبانی این حدیث را صحیح دانسته است:

إرواء الغليل في تخريج أحاديث منار السبيل - ج 6 ص 80 ح 1642

http://islamport.com/d/1/krj/1/7/50....D8%E1%CD%C9%22

امیرالمومنین علیه السلام‌ به انتخاب عثمان برای خلافت ، به شدت اعتراض می کنند :

پس از انتخاب عثمان توسط عبدالرحمن بن عوف به خلافت ، امیرالمومنین علیه السلام با ناراحتی فرمودند:

حبْوَتَهُ حَبْو دَهْرٍ ، لَيْسَ هَذَا أَوَّلَ يَوْمٍ تَظَاهَرْتُمْ فِيهِ عَلَيْنَا ، فَصَبْرٌ جَمِيلٌ وَاللَّهُ الْمُسْتَعَانُ عَلَى مَا تَصِفُونَ سورة يوسف آية 18 ، وَاللَّهِ مَا وَلَّيْتَ عُثْمَانَ إِلا لِيَرُدَّ الأَمْرَ إِلَيْكَ ، وَاللَّهِ كُلَّ يَوْمٍ هُوَ فِي شَأْنٍ سورة الرحمن آية 29 ، فَقَالَ عَبْدُ الرَّحْمَنِ : يَا عَلِيُّ ، لا تَجْعَلْ عَلَى نَفْسِكَ سَبِيلا ، فَإِنِّي قَدْ نَظَرْتُ وَشَاوَرْتُ النَّاسَ فَإِذَا هُمْ لا يَعْدِلُونَ بِعُثْمَانَ ، فَخَرَجَ عَلِيٌّ وَهُوَ يَقُولُ : سَيَبْلُغُ الْكِتَابُ أَجَلَهُ ، فَقَالَ الْمِقْدَادُ : يَا عَبْدَ الرَّحْمَنِ ، أَمَا وَاللَّهِ لَقَدْ تَرَكْتُهُ مِنَ الَّذِينَ يَقْضُونَ بِالْحَقِّ وَبِهِ يَعْدِلُونَ ، فَقَالَ : يَا مِقْدَادُ ، وَاللَّهِ لَقَدِ اجْتَهَدْتُ لِلْمُسْلِمِينَ ، قَالَ : إِنْ كُنْتَ أَرَدْتَ بِذَلِكَ اللَّهَ فَأَثَابَكَ اللَّهُ ثَوَابَ الْمُحْسِنِينَ ، فَقَالَ الْمِقْدَادُ : مَا رَأَيْتُ مِثْلَ مَا أُوتِيَ إِلَى أَهْلِ هَذَا الْبَيْتِ بَعْدَ نَبِيِّهِمْ ، إِنِّي لأَعْجَبُ مِنْ قُرَيْشٍ أَنَّهُمْ تَرَكُوا رَجُلا مَا أَقُولُ إِنَّ أَحَدًا أَعْلَمُ وَلا أَقْضَى مِنْهُ بِالْعَدْلِ ، أَمَا وَاللَّهِ لَوْ أَجِدُ عَلَيْهِ أَعْوَانًا ، فَقَالَ عَبْدُ الرَّحْمَنِ : يَا مِقْدَادُ اتَّقِ اللَّهَ فَإِنِّي خَائِفٌ عَلَيْكَ الْفِتْنَةَ.

بخشيدى مدتى از زمان حكومت را، اين اولين روزى نيست كه برعليه ما كار مى كنيد، جز صبر راه ديگرى را در پيش نمى گيرم و خدا را كمك مى گيرم به آنچه شما نسبت مى دهيد. به خدا سوگند تو عثمان را به حكومت برنگزيدى مگر اين كه بعد از او حكومت به تو باز گردد و خدا هر روزى در كار جديدى است.
عبد الرحمن به امام على علیه السلام گفت: اى على بيعت كن و راه قتل را بر خود مگشا! زيرا در اينكار انديشيدم و با مردم مشورت كردم و ديدم آنان كسى را به خلافت نظير عثمان نمیدانند.على بيرون آمد و میگفت : بزودى آنچه مقدر شده است ‏بسر می رسد.
مقداد گفت : ای عبد الرحمن ! سوگند به خدا تو ولايت را ترك كردى و واگذاردى و برداشتى از مردمى كه به حق حكم می كنند و به حق گرايش دارند! من هيچگاه نديدم مثل آنچه بر اين اهل بيت‏ بعد از پيغمبرشان وارد شده است‏ بر كسى وارد شده باشد ؛ من از كار قريش در شگفتم كه ايشان ترك كردند مردى را كه نمی توانم بگويم يكنفر در ميان همه امت از او داناتر،
و در قضاوت به عدل استوارتر است. سوگند به خدا، اى كاش يارانى می يافتم و براى يارى و كمك او قيام می كردم.
عبد الرحمن گفت: اى مقداد از خدا بپرهيز! من بيم دارم كه بواسطه تو فتنه‏ اى بر پا شود.

تاریخ المدینة لإبن شبة نمیری - ح 1481 با سند صحیح

http://library.islamweb.net/hadith/d...1481&pid=42082

کانال برهان و نقل نکات ناب از کتب مخالفین

لعن الله ظالمیک و حاسدیک یا علی
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج

"

6 ساعت پيش

عبدالعلی69 سرنگار جدیدی با عنوان نظر امیرالمؤمنین علیه السلام دربارهء خلفای ثلاثه(ابوبکر ، عمر ، عثمان) ساخت
"
فرازی_از_تاریخ

نظر امیرالمؤمنین علیه السلام دربارهء خلفای ثلاثه(ابوبکر ، عمر ، عثمان)《1》

▪️از مصادر شیعی

امیرالمومنین علی علیه السلام خلفای ثلاثه را "اشرار" می دانند ؛

امیر المؤمنین علیه السّلام در نامه خود به مالک می ‌نویسد :

فإنّ هذا الدین قد کان أسیراً فى أیدى الأشرار، یعمل فیه بالهوى و تطلب به الدنیا

این دین اسیر دست اشرار ، و وسیله هوسرانى و دنیا طلبى گروهى بوده است.

نهج البلاغه - ج3 ص95 خطبه53

http://shiaonlinelibrary.com/الكتب/1...?pageno=95#top

امیرالمومنین علی علیه السلام خلفای ثلاثه را "أئمه ضلالت" و "دعوت کنندگان به آتش" می‌دانند ؛

امیر المؤمنین علیه السّلام در کلامش راجع به منافقان این‌گونه می‌فرماید :

ثمّ بقوا بعده ، فتقربّوا إلى أئمة الضلالة و الدعاة إلى النار بالزور و البهتان، فولّوهم الاعمال و جعلوهم حکّاماً على رقاب الناس، فأکلوا بهم الدنیا

پس از پیامبر صلّی الله علیه و آله وسلّم به پیشوایان گمراه ، و داعیان دوزخ با دروغ و بهتان تقرب جستند ، پیشوایان گمراه نیز به این‌ها ولایت و ریاست بخشیدند ، و آنان را حاکم ساختند و بر گُرده مردم سوار نمودند ، و به وسیله این‌ها به خوردن دنیا مشغول شدند.

نهج البلاغه ج2 ص 189 خطبه 210

http://www.shiaonlinelibrary.com/الك...فحة_189#top
لعن الله ظالمیک و حاسدیک یا علی

"

6 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار فتاوی عجیب عامه پاسخ داد.
"
#اهل_تسنن_لطفا_تأمل_كنند

فتواهای عجیب‼️《5》

⁉️ آیا چنین فتاوای شنیعی در شأن یک مسلمان و دین اسلام است؟

یکی از فتوای ابوحنیفه نزدیکی با محارم هست یعنی با خواهر خودت ، مادرت ، دخترت و... بعد میگوید ثواب هم دارد‼️

دقت کنید:

ابن حزم اندلسى( ـــ ذهبی در تذکره الحفاظ ج3ص227 چاپ:دارالکتب العلمیه درباره او می گوید: الإمام العلامة الحافظ الفقیه المجتهد ــــ) مى‌نویسد:

قال أبو حنیفة لاَ حَدَّ علیه فی ذلک کُلِّهِ وَلاَ حَدَّ على من تَزَوَّجَ أُمَّهُ التی وَلَدَتْهُ وَابْنَتَهُ وَأُخْتَه وَجَدَّتَهُ وَعَمَّتَهُ وَخَالَتَهُ وَبِنْتَ أَخِیهِ وَبِنْتَ أُخْتِهِ عَالِمًا بِقَرَابَتِهِنَّ منه عَالِمًا بِتَحْرِیمِهِنَّ علیه وَوَطِئَهُنَّ کُلَّهُنَّ فَالْوَلَدُ لا حق بِهِ وَالْمَهْرُ وَاجِبٌ لَهُنَّ علیه.

ابوحنیفه گفته است:
اگر کسى با مادرى که او را به دنیا آورده و نیز با دختر، خواهر، مادر بزرگ، عمه، خاله، دختر برادر و دختر خواهر خود ازدواج کند؛ در حالى که مى‌داند آن‌ها با وى این نسبت‌ها را دارند و نیز مى‌داند که این ازدواج حرام است و در عین حال با آن‌ها نزدیکى کند، فرزندى که به دنیا مى‌آید به پدرش ملحق مى‌شود، مهرى که تعیین شده واجب است که داده شود.ابوحنیفه گفته است:
در هیچ یک از این موارد، حد جارى نمى‌شود
المحلى، ج11، ص253ـ254

http://s4.picofile.com/file/7761715478/almahale.png
http://s4.picofile.com/file/7761719244/almahalei_1_.png

به این فتوای نادر جناب شافعي هم توجه کنید:

ازدواج بامحارم( پدر با دخترش)+سند

ابن قدامۀ مقدسي - از فقهاي بنام حنابله - در كتاب المغني، نقل مي‌کند:
(5358) فَصْلٌ: وَيَحْرُمُ عَلَى الرَّجُلِ نِكَاحُ بِنْتِهِ مِنْ الزِّنَى، وَأُخْتِهِ، وَبِنْتِ ابْنِهِ، وَبِنْتِ بِنْتِهِ، وَبِنْتِ أَخِيهِ، وَأُخْتِهِ مِنْ الزِّنَى. وَهُوَ قَوْلُ عَامَّةِ الْفُقَهَاءِ. وَقَالَ مَالِكٌ، وَالشَّافِعِيُّ فِي الْمَشْهُورِ مِنْ مَذْهَبِهِ: يَجُوزُ ذَلِكَ كُلُّهُ؛ لِأَنَّهَا أَجْنَبِيَّةٌ مِنْهُ وَلَا تُنْسَبُ إلَيْهِ شَرْعًا، وَلَا يَجْرِي التَّوَارُثُ بَيْنَهُمَا، وَلَا تَعْتِقُ عَلَيْهِ إذَا مَلَكَهَا، وَلَا تَلْزَمُهُ نَفَقَتُهَا، فَلَمْ تَحْرُمْ عَلَيْهِ، كَسَائِرِ الْأَجَانِبِ. وَلَنَا، قَوْلُ اللَّهِ تَعَالَى: {حُرِّمَتْ عَلَيْكُمْ أُمَّهَاتُكُمْ وَبَنَاتُكُمْ} [النساء: 23] .

المغني لابن قدامة ج7 ص119 المؤلف: أبو محمد موفق الدين عبد الله بن أحمد بن محمد بن قدامة الجماعيلي المقدسي ثم الدمشقي الحنبلي، الشهير بابن قدامة المقدسي (المتوفى: 620هـ)، الناشر: مكتبة القاهرة، الطبعة: بدون طبعة، عدد الأجزاء: 10، تاريخ النشر: 1388هـ - 1968م.

فتواى‎ ‎امام مالك و به تبع او شافعى در حلال بودن ‏ازدواج پدر با دخترش كه از‎ ‎طريق‎ ‎غير‎ ‎مشروع يعنى زنا به ‏دنيا آمده باشد و همچنين با خواهر و دختر پسر و دختر‎ ‎دخترش‎ ‎كه‎ ‎به همين روش به دنيا آمده باشند از فتواهاى نادر ‏روزگار است و دليلى كه بر‎ ‎جواز‎ ‎آن‎ ‎نيز آورده است نادر ‏تر از خود حكم و شنيدنى است‎. ‎
وى مى گويد: به اين دليل‎ ‎نكاح‎ ‎جايز است كه اين پدر و ‏دختر شرعاً با يكديگر نسبتى ندارند و بيگانه هستند‎ ‎و‎ ‎چون‎ ‎از راه غير مشروع متولّد شده است ارث نمى برد و نفقه او ‏هم واجب نيست!!!‏

قضاوت با شما

کانال برهان و نقد علمی ادیان و فرق ضاله
ادامه دارد....

اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
"

6 ساعت پيش

ناقد به سرنگار شوی بست نشینی پاسخ داد.
" اگر کسی ادعا کند با دوستی با آمریکا همه مشکلات حل می شود نشان بلاهت است. شما این حرف را با انگیزه های سیاسی و جناحی در دهان اصلاح طلبان گذاشته اید تا پروژه ادعای مزدور بودن آن ها کامل شود!
از طرفی قهر با آمریکا هم مشکلی را حل نمی کند. کره شمالی نمونه بارزی است که آلت دست روسیه و چین شده و با ستیز بیهوده با آمریکا به این فلاکت افتاده است.
ما هم به اندازه کافی تجربه انزوا و بدبختی را کشیده ایم. امثال بابک زنجانی و رضا ضراب تنها نمونه هایی کوچک و افشا شده ای از فساد زیرزمینی هستند که به بهانه دور زدن تحریم ها، ملتی را لخت کردند!
(ظاهرا بعضی ها که حرامخواری های آن دوره در کامشان حسابی مزه کرده تمایل زیادی دارند تا دوباره به آن وضعیت وخیم برگردیم!)

بلی، آمریکا هیچ گاه معجزه نمی کند و بلکه در فکر منافع خودش است، اما ما ظاهرا به فکر منافع ملی خود نیستیم. کشورهایی که با آمریکا ارتباط دارند و به پیشرفت و توسعه و عزت رسیده اند به دلیل تدبیر و هوشمندی و سیاست های منطقی با جهان بوده است. تلاش برای پیشرفت، شفافیت و پاسخگویی، ارتباطات گسترده فن آوری، اقتصادی و تجاری و...
وگرنه کشورهایی مثل مصر هم هستند که با آمریکا دوست هستند، اما مولفه های فوق را نادیده گرفته و لذا غرق فساد و بدبختی هستند. ما هم تا مشکلات داخلی خود را که بنظرم بیش از 90 درصد منشا داخلی دارد و مصداق "از ماست که برماست" می باشد حل نکنیم، وضعمان همین است که هست.
و البته این ها را برای کسانی می گویم که منصف باشند نه کسانی که نمی توانند یا نمی خواهند حقایق را بفهمند.... "

7 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
سند ذکر «وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ» کجاست؟

برخی می‏پرسند عبارت «وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ» که پس از صلوات بر محمد و آل محمد فرستاده می‏شود، آیا در احادیث معصومان وارد شده و مَنصوص است و یا از چیزهایی است که علاقه ‏مندان و ارادتمندان به آقا امام زمان، خودشان، پس از صلوات، آن را اضافه کرده‏ اند؟

در پاسخ به این پرسش، به حدیث زیر توجه کنید که امام صادق علیه السلام می‏ فرمایند:

«مَنْ قالَ بَعدَ صَلوةِ الْفَجْرِ و بَعدَ صَلوةِ الظُّهرِ اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد و اَلِ مُحَمَّد و عَجِّل فَرَجَهُمْ لَمْ یَمُتْ حَتّی یُدْرِکَ الْقَائِمَ مِن اَلِ مُحَمَّد صلی الله علیه و آله و سلم؛
هر کس پس از نماز صبح و نماز ظهر بگوید: «اللّهم صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم»، از دنیا نمی‏رود مگر آن که قائم آل محمد را درک می‏ کند.

بحار الانوار ج 53 ص176

نورامام دردل مومنین
ابو خالد كابلى گويد: از امام باقر علیه السلام از تفسير آیۀ
«فَآمِنُوا بِاللَّهِ وَ رَسُولِهِ وَ النُّورِ الَّذِي أَنْزَلْنا» پرسيدم؟
حضرت در جواب فرمودند:
اى اباخالد! به خدا سوگند كه مقصود از نور، ائمۀ از آل محمد علیهم السلام می باشند، تا روز قيامت؛ به خدا كه ايشانند همان نور خدا كه فرو فرستاده؛ به خدا كه ايشانند نور خدا در آسمانها و زمين.

اى ابا خالد! نور امام در دل مؤمنين، از نور خورشيد تابان در روز، روشن‏ تر است.
به خدا كه ائمه علیهم السلام، دلهاى مؤمنين را منور سازند و خدا از هر كس خواهد نور ايشان را پنهان دارد؛ پس دل آنها تاریک گردد.

كافی، ج۱، ص۱۹۴؛ تفسير قمی، ج۲، ص۳۷۱؛ مختصر بصائر الدرجات، ص۹۶؛ بحار الأنوار، ج۲۳، ص308

کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته ش
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته لعن الله ظالمیک وقاتلیک یا فاطمه اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
"

7 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار أيها الرسول بلغ ما أنزل إليك من ربك ان عليا مولى المؤمنين وإن لم تفعل فما بلغت رسالته والله يعصمك من الناس. پاسخ داد.
"
سند ذکر «وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ» کجاست؟

برخی می‏پرسند عبارت «وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ» که پس از صلوات بر محمد و آل محمد فرستاده می‏شود، آیا در احادیث معصومان وارد شده و مَنصوص است و یا از چیزهایی است که علاقه ‏مندان و ارادتمندان به آقا امام زمان، خودشان، پس از صلوات، آن را اضافه کرده‏ اند؟

در پاسخ به این پرسش، به حدیث زیر توجه کنید که امام صادق علیه السلام می‏ فرمایند:

«مَنْ قالَ بَعدَ صَلوةِ الْفَجْرِ و بَعدَ صَلوةِ الظُّهرِ اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد و اَلِ مُحَمَّد و عَجِّل فَرَجَهُمْ لَمْ یَمُتْ حَتّی یُدْرِکَ الْقَائِمَ مِن اَلِ مُحَمَّد صلی الله علیه و آله و سلم؛
هر کس پس از نماز صبح و نماز ظهر بگوید: «اللّهم صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم»، از دنیا نمی‏رود مگر آن که قائم آل محمد را درک می‏ کند.

بحار الانوار ج 53 ص176

نورامام دردل مومنین
ابو خالد كابلى گويد: از امام باقر علیه السلام از تفسير آیۀ
«فَآمِنُوا بِاللَّهِ وَ رَسُولِهِ وَ النُّورِ الَّذِي أَنْزَلْنا» پرسيدم؟
حضرت در جواب فرمودند:
اى اباخالد! به خدا سوگند كه مقصود از نور، ائمۀ از آل محمد علیهم السلام می باشند، تا روز قيامت؛ به خدا كه ايشانند همان نور خدا كه فرو فرستاده؛ به خدا كه ايشانند نور خدا در آسمانها و زمين.

اى ابا خالد! نور امام در دل مؤمنين، از نور خورشيد تابان در روز، روشن‏ تر است.
به خدا كه ائمه علیهم السلام، دلهاى مؤمنين را منور سازند و خدا از هر كس خواهد نور ايشان را پنهان دارد؛ پس دل آنها تاریک گردد.

كافی، ج۱، ص۱۹۴؛ تفسير قمی، ج۲، ص۳۷۱؛ مختصر بصائر الدرجات، ص۹۶؛ بحار الأنوار، ج۲۳، ص308

کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته ش
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته لعن الله ظالمیک وقاتلیک یا فاطمه اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
"

7 ساعت پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 03:52PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه