بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
hooshdaran3 به سرنگار کرونا پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط mosafer8 نوشته شده است نمايش نوشته
شایعات دست چندمی ارزش پاسخ نداره.....
گمونم شایعه نباشه. عملا داریم میبینیم که مملکت رو هواست. "

يك ساعت پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است نمايش نوشته
برای هفتمین روز پیاپی، آمار مبتلایان جدید ایران کاهشی بوده:
تست که کم می کنند. فقط وقتی علائم نشون بدند.
آمار هر روز گویای رعایت کردن/نکردن مردم در ۲-۱۴ روز پیشه. جالا خیلی زوده آثار بازگشایی ادارات توسط مسسولین هیجانی مشخص بشه! مبتلاهای این روزها که مردم چسبیدند به هم و ماسک مناسب نمی‌زنند و میرن سر کار، تا آخر فروردین یا اوایل اردیبهشت مشخص میشه و متأسفانه اردیبهششت شاهد مرگ میلیونی خواهیم بود "

يك ساعت پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط mosafer8 نوشته شده است نمايش نوشته
هنوز نمی دونید نیروی انتظامی به دستور دولت عمل میکنه و نمیتونه مستقلا برای قرنطینه کاری انجام بده
از کی تا حالا رییس‌جمهور شده تحت فرمانده کل قوا؟
ضمنا قرار بود نیروی انتظامی بر اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نظارت و با متخلقین برخورد کند.
متأسفانه برخی اخبار واصله حکایت از نزدیکی افراد به یکدیگر و نزدن ماسک مناسب دارد. "

2 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
بخدا قسم من نفهمیدم دلیل این آسمان ریسمان به هم بافتنا چیه ؟
:
شما که به خدا قسم خوردی که نفهمیدم .

اگر راست می گویی به امام علی قسم بخور که منظور سوال من را نفهمیدی ؟
"

6 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار ( هر شب فقط يك آيه ) ! پاسخ داد.
"
یا مهدی و
سیمای "مهدی موعود"سلام الله علیه وعجل الله تعالی فرجه الشریف در قرآن کریم (۱)

سوره بقره آیات 2⃣ و 3⃣:

ذلك الكِتابُ لا رَيبَ فيهِ هُدَيً لِلمُتَّقينَ - ألذّينَ يُؤمِنونَ بِالغَيبِ و يُقيمونَ الصّلوةَ وَ مِمّا رَزَقنا هُم يُنفِقونَ.

این کتاب که هیچ تردیدی در آن نیست , روشنگر راه پرهیزکاران است - آنانکه به غیب ایمان آورند و نماز را برپای دارند و از آنچه به ایشان داده ایم انفاق می کنند.

راوی میگوید :از امام صادق علیه السلام درباره آیات فوق پرسیدم , فرمود:

ألمُتَّقونَ شيعَةُ عَلِيٍ و الغَيبُ فَهُوَ الحُجَّةُ(الغائِبُ) و شاهِدُ ذلكَ قَولُهُ تَعالي : "وَ يَقولونَ لَولا اُنزِلَ عَليهِ آيةٌ مِن رَبِّهِ فَقُل إنَّما الغَيبُ لِلّهِ فَانتَظِروا إنّي مَعَكُم مِنَ المُنتَظِرينَ"

متقیان شیعیان علی (علیه السلام) هستند و غیب همان حجتِ (غایب) است ؛ و شاهد آن ، فرموده ی خدای تعالی است :"و (کافران) گویند چرا آیتی از پروردگارش بر او نازل نمی شود پس بگو همانا غیب مخصوص خداست , پس منتظر باشید که ما نیز از منتظران هستیم .(۱)"

کمال الدین و تمام النعمة ، ٣٤٠/٢
(١) : سوره يونس ، آيه ٢٠

کانال برهان و مروری بر آیات مهدوی …
یا صاحب الزمان و ادرکنی ولا تهلکنی

__________________ "

7 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار ( هر شب فقط يك آيه ) ! پاسخ داد.
"
یا مهدی و
سیمای مهدی موعود علیه‌السلام و در قرآن
به اعتراف اهل سنت(1⃣)

اولین آیه قرآنی که حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرج الشریف در هنگام ظهور،
تلاوت می‌کنند چیست؟

بقِيَّةُ اللّهِ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ..
(سوره هود آیه 86).
اگر با ايمان باشيد«بقية الله براي شما خير است.»

بقِيَّةُ اللّهِ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ ثم یقول انا بقیه الله و خلیفه و حجه علیکم فلا یسلم علیه احد الا قال السلام علیک یا بقیه الله فی الارض فاذا اجتمع عنده العقد عشره آلاف رجل فلا یبقی یهودی و لا نصرانی و لا احد ممن یعبد غیر الله تعالی الا آمن و صدق و تکون المله واحده مله الاسلام و کل ما کان فی الارض من معبود سوی الله تعالی تنزل علیه نار من السماء فتحرقه والله اعلم.

مؤمن بن حسن مؤمن الشبلنجي: نورالابصار، چاپ دارالجيل، بيروت، 1409 هـ، ص 349.

ترجمه:
چون (مهدي)و ظهور كند، كعبه را پايگاه خويش قرار مي دهد و 313 نفر از يارانش به او مي پيوندند،‌آنگاه در نخستين سخن اين آيه را تلاوت مي كند «بقية الله بهتر است براي شما اگر ايمان بياوريد، پس مي گويد: منم بقية الله و خليفة خدا و حجت او بر شما.»

یا مهدی و
"

7 ساعت پيش

علوی به سرنگار ( هر شب فقط يك آيه ) ! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
وقتی به شما می گویم کافر به قرآن هستید و اگر بخواهید بادلیل ثابت می کنم بقبول نمی کنید.
خداوند دارند به شما می گویند نه من آن وقت می گویی چنین نیست ؟

پس بفرما معاذالله خداوند اشتباه می کنند که جنین آیه ای فرموده اند .

آن شخصی که زبانش چینی است وقتی عربی بلد نباشد زبان من راهم بلد نیست که بخواهد بفهمد چه می گویم

او می تواند به قرآنی مراجعه کند که بازبان چینی ترجمه شده است .
خداوند متعال هیچگاه اشتباه نمیکند و این با ذات ایشان در تضاد است . شما همان شخص چینی را تصور کنید که برای فهم و دقت و پیدا کردن معرفت نسبت به قرآن در تحقیق گیر شخصی همچون تو بیافتد . چه دینی به او نشان دهی نماز نخوان . اطاعت رسول الله نکن اولی الامر را نشناس و هزاران مدل دیگر از این مدل معرفت های متوهمانیتان را در مغز آن بیچاره که ساده است و به آدمی مثل تو اعتماد می کند جا بدهی و چه شود !!! دقیقا میشه مثل تو !!!
ولی اگر آن چینی کمی انسان زرنگ و باهوش باشد و بقول خودتان :
نقل قول:
زمان عصر پیام رسانی با اسب وشتر که نیست زمان اینترنت و این همه امکانات است که به راحتی به هرترجمه ای که بخواهیم می توانیم دست پیدا کنیم و می توانیم به را حتی در باره هر آیه ای که بخواهیم تحقیق کنیم و بایک سرچ می توانیم آیات مشابه و کلمات مشابه را پیدا کنیم
دوتا سرچ کوچیک انجام بدهد و چهارتا مطلب بخواند می فهمد آدمی مثل تو کیست و دین حق چیست و شما انسان إِنَّما یَفْتَرِی الْکَذِبَ الَّذِینَ لا یُؤْمِنُونَ بِآیاتِ اللَّهِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْکاذِبُون هستید و دیگر کاسبی شما جمع میشود و به شغل شریف سماغ فروشی می گروید .

نقل قول:
شما شاید وقت این کارهارا ندئاشته باشید و به سخن دیگران اکتفاکنید ولی کسی که بدنبال حقیقت است درباره شنیده ها تحقیق می کند
چشم وگوش یسته نباید قرآن خواند باید به کلام خداوند بادقت توجه کرد تا بدانیم خداوند چه فرموده اند
مثل داعش نباشد چون روایت شنیده اند که فلان کس در جنگ چنین چنان می کرده و بعد تکه ای هم از آیه را برایشان بیاورند که این حکم الهی است و آنها هم همانند شما که تنها نگاهشان به قرآن نیست دست به جنایت بزنند اگر باور ندارید می توانید ببینید آتش زدن خلبان اردنی با استناد به حکم ابن تیمیه
بنده شخصی هستم که بقول شما اصلا وقت خواندن قرآن ندارم ولی شما باعث شدید که چهارتا سرچ کوچک انجام بدم و الحمدالله بفهمم دین خداوند متعال توهم نیست و هرکسی قرآن می خواند آدم صالحی نیست دقیقا منظورم شما هستید .
البته باید خدمتتان عرض کنم تفکر داعش خلاف این است که تو توهم زنانه به آن فکر میکنی داعش بر این باور است که عِنْدَکمُ الْقُرْآنُ، حَسْبُنَا کتَابُ اللَّه و این دقیقا اعتقاد توست و جوری حرف نزن که نفهمیت را آشکارا داد زنی و همه ای مدل بازی های تو را خوب میشناسند وحنا دیگر رنگی ندارد .
اسم این تیمیه را آوردید که امام داعش و حیواناتی امثال داعش است و ایشان پیرو شخصی به نام احمد بن محمد بن حنبل بن هلال بن اسد بن ادریس بن عبدالله الشیبانی المروزی البغدادی یا همان شخصی که همه ی ما آن را به اسم احمد بن حنبل یا حنبلی میشناسیم است و ایشان یکی از مدافعان جمله حسبنا کتاب الله است و بنده خودم در کتب ایشان این حدیث را دیده ام حال از نام و اعتبار و عقبه او بگذریم !
ابن تیمیه ای که میگویی همان شخصی است که داعش را حمایت میکند و خودتان بسیار خوب گفتید که داعش زیر بلیط ابن تیمیه است و ایشان زیر بلیط حنبلی است و حنبلی از حمایت کنندگان جمله حسبنا کتاب الله بوده است .
اگر معنی جمله را دقت کنید یعنی کتاب خداوند متعال برای بشر کافی است و تو بسیار طرفدار و مدافع این جمله هستی و همیشه گفتی هدایت فقط قرآن .
از این همه جله بالا نتیجه میگیریم که :
اعتقاد عمر = اعتقاد حنبلی = اعتقاد این تیمیه = اعتقاد داعش = اعتقاد تو !!!
بیشتر از این نمیشود یک مطلب را گشود امیدوارم حداقل در این یک قلم مسئله را فهمیده باشی که گمان نکنم .
البته این را هم باید بگوییم که امثال تو و ابن تیمیه فقط و فقط شیعیان را به این دلیل میکشید که به زیارت قبور آل محمد یعنی اولی الامری که خداوند امامتشان را بر سندیت قرآن بنا نهاده است .
حال داعش منم یا تو ؟
خودتو به نفهمی نزن و هر اعتقادی داری مثل مرد ازش دفاع کن . نه هوچی گری !!! "

9 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار سیمای "مهدی موعود" سلام الله وعجل الله تعالی فرجه الشریف علیه السلام در قرآن کریم پاسخ داد.
"
یا مهدی و
سیمای "مهدی موعود"سلام الله علیه وعجل الله تعالی فرجه الشریف در قرآن کریم
#سیمای_مهدی_موعود_علیه_السلام_در_قرآن … (23)
جزء [11]سوره یونس، آيه35

«..أَفَمَنْ يَهْدي إِلَى الْحَقِّ أَحَقُّ أَنْ يُتَّبَعَ أَمَّنْ لا يَهِدِّي إِلاَّ أَنْ يُهْدى فَما لَكُمْ كَيْفَ تَحْكُمُون»

«آيا آن کسی که به سوی حق هدایت می کند برای پیروی شایسته تر است یا آن کسی که خودش هدایت نمی شود کدام؟»

راوی روایت می کند: که از امام صادق سوال کردم پیش از ظهور امام زمان دوتا صیحه خواهد بود، یه عده از مردم که به بحث مهدویت اعتقاد ندارند، ما را سرزنش و تکذیب می کنند و می گویند: از کجا می خواهید بفهمید صیحه حق کدام است و صیحه باطل کدام؟ امام صادق می فرماید: کسانی که پیش از آن ندای حق، به آن ایمان داشته باشند آن زمان نیز همان را تصدیق خواهند کرد. از همان اول می دانند که ندای اول ندای حق است، ندایی که به اسم امام زمان هست ندای حق است و بعد این آیه را تلاوت کردند. "افَمَنْ يَهْدي إِلَى..″ (1)

امام باقر هم در روایتی دیگر می فرماید: مراد از "مَنْ يَهْدي إِلَى الْحَقِّ...″ حضرت رسول و برتر از ایشان آل ایشان خواهند بود و " أَمَّنْ لا يَهِدِّي.." اون کسانی که هدایت نمی شوند مخالفان اهل بیت هستند" (2)

منابع:
(1)کافی، ج8، ص208
(2)الميزان، ج2، ص186

برگرفته از :کتاب سیمای ماه دوازدهم در سی جزء قرآن نوشته استاد اباذری از اساتید مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم

آیات_مهدوی
متن_آیات_مهدوی 11

10
یا صاحب الزمان ادرکنی ولا تهلکنی

"

10 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار سیمای "مهدی موعود" سلام الله وعجل الله تعالی فرجه الشریف علیه السلام در قرآن کریم پاسخ داد.
"
یا مهدی و
سیمای "مهدی موعود"سلام الله علیه وعجل الله تعالی فرجه الشریف در قرآن کریم
#سیمای_مهدی_موعود_علیه_السلام_در_قرآن … (22)
طرح یک جزء، یک آیه مهدوی

جزء [10]سوره توبه، آیات 32و33

«يُرِيدُونَ أَنْ يُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ يَأْبَى اللَّهُ إِلَّا أَنْ يُتِمَّ نُورَهُ وَ لَوْ كَرِهَ الْكافِرُونَ»

«هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدى‌ وَ دِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَ لَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ»

«مى‌خواهند نور خدا را خاموش کنند؛ ولی خدا هست که دین خودش، را بر تمام آیین ها غالب می گرداند»

امام حسین می فرماید: از ما اهل بیت دوازده مهدی خواهد بود، که اولین آنها امیرالمومنین و آخرین آنها نهمین فرزند من خواهد بود، او امامی است که حق را به پای می دارد خداوند به واسطه ی او زمین را بعد از مردنش زنده می گرداند؛ و به واسطه ی او دین حق را به دست او بر همه ی ادیان وارد می گرداند. هر چند مشرکان راضی نباشند. (1)

امام حسین می فرماید: منظور از این آیه فرزند ما مهدی است، که در زمان ایشان است که دین شمولیت پیدا می کند و جهان را می گیرد و دنیا یک حکومت و یک دین خواهد داشت و آن دین ناب اسلام خواهد بود.

منبع:
(1)ﻛﻤﺎﻝ ﺍﻟﺪﻳﻦ ﻭ ﺗﻤﺎﻡ ﺍﻟﻨﻌﻤﺔ، ﺝ1، ﺹ317

برگرفته از: کتاب سیمای ماه دوازدهم در سی جزء قرآن نوشته استاد اباذری از اساتید مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم

#آیات_مهدوی
#متن_آیات_مهدوی 10
یا صاحب الزمان ادرکنی ولا تهلکنی

"

10 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار تواتر روایات وآیات مهدویت در کتب اهل تسنن پاسخ داد.
"
یا مهدی و
اهل‌تسنن_و_مهدویت
ابن ابی‌‌حاتم و اعتراف به اینکه آیه۱۱۴/بقره از آیات مهدوی است

https://upinja.com/up/%D8%AA.jpg
"

10 ساعت پيش

"
یا مهدی و
اهل‌تسنن_و_مهدویت

قرطبی و اعتراف به اینکه آیه۱۱۴/بقره از آیات مهدوی است.

https://upinja.com/up/%D8%AC.jpg
"

10 ساعت پيش

"

یا مهدی و
اهل‌تسنن_و_مهدویت
ابی‌حیان و اعتراف به اینکه آیه ۱۱۴/بقره از آیات مهدوی است.

"

10 ساعت پيش

"

یا مهدی و
اهل‌تسنن_و_مهدویت
ثعلبی و اعتراف به اینکه آیه ۱۱۴/بقره ، از آیات مهدوی است.

https://upinja.com/up/%D8%B8.jpg
"

10 ساعت پيش

"
یا مهدی و
اهل‌تسنن_و_مهدویت

تفسیر طبری و بیان شان نزول آیه ۱۱۴سوره بقره درباره حضرت مهدی ارواحنافداه

https://upinja.com/up/%D8%B7.jpg
"

10 ساعت پيش

"

یا مهدی و
اهل‌تسنن_و_مهدویت
افضل اعمال انتظار فرج است.
-به نقل از کتاب التیسیر بشرح جامع الصغیر

http://shamela.ws/browse.php/book-5769#page-597

https://upinja.com/up/%D8%B4%D8%B4.jpg
"

10 ساعت پيش

"

اهل‌سنت_و_مهدویت

افضل عبادات انتظارفرج است.
-به نقل از کشف الخطاء

http://shamela.ws/browse.php/book-856#page-211

https://upinja.com/up/%D8%B4.jpg
"

10 ساعت پيش

علوی به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته

اخ الیهود نماز نشانه بندگی خداست وانها بر دین پدرشان بودند مثل شما اخوالیهود لذا این دین روکه می دیدند یه شاخصه اش نماز است لذا اینطور گفتند

اخ الیهود عزیز اگه می فرمود که قوم شعیب گفتن اعتقادت تو بخدا و...دستور می دهد که .......
باز مریضی مثل تو اخ الیهود که فی قلوبهم مرض فزادهم الله مرضا می گفت مگه اعتقاد بخدا دستور میده

مثل همیشه خودت رو بزن به نفهمی علاوه بر نفهمی ذاتی که داری
بخدا قسم من نفهمیدم دلیل این آسمان ریسمان به هم بافتنا چیه ؟
خواهشا به ایشون اخ الیهود نگید چون حداقل یه یهودی حرفی که میزنه پای حرفش می مونه و انقدر شرفشو داره که حرفشو عوض نکنه و آسمون به ریسمون نبافه . یهودی هر اعتقادی داشته باش میگه من اونو دارم ولی این دوستمون کلا هر جا به نفعش نباشه خودشم انکار میکنه چه برسه به حرفهاش .
با اینکه بنده حدی ندارم از نظر من گفتن کلمه اخ الیهود به ایشون توهین به یهود و یهودی است "

10 ساعت پيش

علوی به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
قَالُوا يَا شُعَيْبُ أَصَلَاتُكَ تَأْمُرُكَ أَنْ نَتْرُكَ مَا يَعْبُدُ آبَاؤُنَا أَوْ أَنْ نَفْعَلَ فِي أَمْوَالِنَا مَا نَشَاءُ إِنَّكَ لَأَنْتَ الْحَلِيمُ الرَّشِيدُ ﴿۸۷﴾
گفتند: اي شعيب آيا نمازت تو را دستور مي‏دهد كه ما آنچه را پدرانمان مي‏پرستيدند ترك گوئيم ؟ و آنچه را مي‏خواهيم در اموالمان انجام ندهيم ؟ تو مرد بردبار و رشيدي هستي ؟ (۸۷)

قَالَ يَا قَوْمِ أَرَأَيْتُمْ إِنْ كُنْتُ عَلَى بَيِّنَةٍ مِنْ رَبِّي وَرَزَقَنِي مِنْهُ رِزْقًا حَسَنًا وَمَا أُرِيدُ أَنْ أُخَالِفَكُمْ إِلَى مَا أَنْهَاكُمْ عَنْهُ إِنْ أُرِيدُ إِلَّا الْإِصْلَاحَ مَا اسْتَطَعْتُ وَمَا تَوْفِيقِي إِلَّا بِاللَّهِ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَإِلَيْهِ أُنِيبُ ﴿۸۸﴾
گفت: اي قوم من! هر گاه من دليل آشكاري از پروردگارم داشته باشم و رزق خوبي بمن داده باشد (آيا مي‏توانم بر خلاف فرمان او رفتار كنم ؟) من هرگز نمي‏خواهم چيزي كه شما را از آن باز مي‏دارم خودم مرتكب شوم، من جز اصلاح تا آنجا كه توانائي دارم نمي‏خواهم، و توفيق من جز به خدا نيست، بر او توكل كردم و به سوي او باز گشتم. (۸۸)

نماز شعیب چگونه بوده است که به شعیب فرمان می داده که آنچه پدران آنها می پرستیدن ترک گویند و آنچه می خواهند در اموالشان انجام ندهند ؟

اصلا نماز شعیب چه ربطی به انها داشته است که آنچه را پدرانشان می پرستیدن ترک کنند ؟
خیلی زیبا آسمان را به ریسمان بافتی !!
با این آیه می خواهی نتیجه بگیری که حضرت شعیب باید بجای نماز قرآن میخوانده ؟
یا چیز دیگر ؟
اصلا معلوم هست چه میگویید ؟
اگر به دنبال منظور خاصی هستید بیشتر توضیح دهید اگر بدنبال فقط جوابی داده باشید که مردم حرفی نزنند ایرادی ندارد حرف شما قبول ( با اینکه معلوم چیه !!!) "

10 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار نوید ادیان ابراهیمی به حضرت مهدی علیه السلام پاسخ داد.
"
یا مهدی و

منجی (٧)

سوشیانت، منجی زرتشتیان

«سوشیانس» به معنی سود و سودمند است. در اَوستا «سئوشیانت» "saoshyant" آمده. شوشیانت، سوشیانس، سوشانس، سوسیوس و سیوسوش هم آورده شده.

از کتب مذهبی زرتشت
«یَشت ها»، «بَندَهِش»، «دینکِــرت»، «زَند و هومن یــسن»، «جاماسب‌نامه» و غیره... می توان مفهوم سوشیانت یا سوشیانس را فهمید. مثلا درکتاب «جاماسب‌نامه» به وقایع آخرالزمان می‌پردازد.

رساله سوشیانس، پورداود، ص۸
منجی در ادیان، زواردهی، ص۱۸۶

برای ظهور حضرت مهدی ارواحنافداه موعود تمام ادیان ابراهیمی و غیرابراهیمی دعا کنیم!

"

11 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار مکیال المکارم ومروری بر بحثهایش در مورد امام عصر سلام الله وعجل الله تعالی فرجه الشریف پاسخ داد.
"
اللهم عجل لولیک الفرج
امام_زمان علیه سلام الله و

مکیال_المکارم

بخش چهارم 3️⃣

ویژگی هایی که در امام زمان عجل اللَّه فرجه هست و مایه لزوم دعا برای آن حضرت است

حتی اگر یکی از این امور در شخصی باشد، سبب می شود تا ما برای آن شخص دعا کنیم؛ چه برسد به امام زمان علیه السلام که تمام این ویژگی ها در ایشان جمع است.

3⃣ احسانِ امام زمان علیه السلام به ما

قال مولانا المهدی علیه السلام: «انّا غير مهملين لمراعاتكم و لا ناسين لذكركم، و لولا ذلك لنزل بكم اللّأواء و اصطلمكم الاعداء»

امام مهدی صاحب الزمان عليه السلام فرمود:
همانا، ما از رعايت حال شما كوتاهى نمی كنيم و شما را از ياد نمی بريم، چه، در غير اين صورت، سختی ها و گرفتاری ها بر شما فرو می آيد و دشمنان شما را ريشه‏ كن كرده و از بين می برند.

طبق فرموده ی خداوند متعال "هل جزاء الاحسان الا الاحسان؟" و یکی از پاسخ هایی که در برابر احسان و دعای امام زمان علیه السلام می توانیم بدهیم، دعا برای سلامتی و تعجیل فرج ایشان و ادخال سرور در آن بزرگوار است.

مکیال المکارم فی فوائد الدعاء للقائم ( عجل الله فرجه الشریف ) / جلد اول / بخش چهارم / ص92

مروری بر درس گفتارهای کتاب شریف مکیال المکارم

یا محمد یا علی یا فاطمه یا صاحب الزمانو ادرکنی ولا تهلکنی
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
وعجل فرجهم والعن من عاداه
"

11 ساعت پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 01:43AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه