بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > جریان زندۀ تالارها

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

نمایش دیوارۀ عبدالعلی69
عبدالعلی69 به سرنگار نقد مدعی یمانی (هموشی) پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط کاظم.ک نوشته شده است نمايش نوشته
استاد اگر لطف کنید در مورد رد حجیت خواب احادیث بیشتری بفرمایید
اگه اقای حسین لطف بفرمان همه استفاده می کنیم "

21 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار آشنایی با بخاری، صاحب مهمترین کتاب تسنن پاسخ داد.
"
نقد_بخاری (۲)
تحریف

توجه کنید!

بخاری نویسنده مهم‌ترین کتاب اهل تسنن ، در یکی از کتب خود،
در کنار ذکر نام کامل خودش،
زمان مرگش و محل دفنش رو به طور دقیق بیان میکنه!!

ماتَ أَبُو عبد الله مُحَمَّد بن إِسْمَاعِیل البُخَارِیّ رَحمَه الله فِی سنة سِتّ وَخمسین وَمِائَتَیْنِ لَیْلَة الْفطر من یَوْم الْجُمُعَة عِنْد صَلَاة الْعشَاء وَدفن یَوْم الْفطر بعد صَلَاة الظّهْر وَمَات بسمرقند فِی قَرْیَة یُقَال لَهَا خرتنک وَدفن بهَا رَحْمَة الله عَلَیْهِ ورضوانه.

التاریخ الأوسط (الصغیر) للبخاری،ج2،ص367 ط مکتبة المعارف

ابو عبد الله محمد بن اسماعیل بخاری در سال 256 شب فطر روز جمعه هنگام نماز عشاء از دنیا رفت و روز فطر بعد از نماز ظهر دفن شد و در سمرقند در روستایی که به آن خرتنک گفته می شود از دنیا رفت و در آن جا دفن شد.رحمت و روضان خداوند بر او باد. (!!!)

و جالب است بدانید این کتاب از مهم ترین کتب اوست:

هذا الکتاب من أهم الکتب التی صنفها الإمام البخاری .....

التاریخ الأوسط (الصغیر) للبخاری،ج1،ص3 ط مکتبة المعارف

این کتاب از مهم ترین کتبیاست که امام بخاری آن را تصنیف کرده است .....

فإن کتاب " التاریخ الصغیر " للإمام البخاری من أجل الآثار التی قدمها لنا الإمام .....

الأوسط (الصغیر) للبخاری،ج1،ص5 ط مکتبة المعارف

کتاب " التاریخ الصغیر " امام بخاری از ارزشمندترین و بزرگ‌ترین آثاری است که امام آن را برایمان بر جای گذاشته است .....

دو حالت بیشتر نیست!
یا بخاری علم غیب داشته!
یا
مخالفین باید بپذیرند افرادی دیگر در متن اصلی کتاب او بعد از وی دست برده اند!

قـــــــــــــــضاوت باشـــــــــــــــــما

"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست پاسخ داد.
"
http://www.iranclubs.org/forums/show...6&postcount=48

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنا زاده تخم حیض منافق پلید کثافت زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم و..............................لعنت الله علیهنوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif

وقتی تاریخ نگار قرآن به خوبی مفهوم امی را تشریح نموده اند دیگر چه نیازی به مسند احمد ، صحیح بخاری ، اشعار قبل از اسلام و غیره؟!

hosyn
بلی، گذشت که گفتید وقتی تاریخ نگار قرآن پیامبر را به أمّيّ توصیف میکند یعنی ایشان مشرک بوده‌اند وسپس خود را از دین مشرکین رهانیدند! ملّة ابیکم ابراهیم که جزء قرآن نیست، و اگر هم چشمتان بهش خورد چاره نیست باید یک جوری فرار کرد!

نقل قول:غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنا زاده تخم حیض منافق پلید کثافت زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم و..............................لعنت الله علیه
من تا قرآن مانده به هیچ چیز دیگری احتجاج نمی کنم چرا که این فرمان پروردگار است.
hosyn
پس چگونه است که خود قرآن میفرماید: یضلّ به کثیرا؟!

نقل قول:غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنا زاده تخم حیض منافق پلید کثافت زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم و..............................لعنت الله علیه
آیه بیستم سوره آل عمران را ببین!
پروردگار به فرستاده شان می فرمایند :بگو من فقط تنسلیم الله هستم ( فقط در برابر آنچه او می گوید تسلیمم) و هرکس از من تبعیت می کند باید اینگونه باشد. به اهل کتاب و امیها بگو!
hosyn
همانطور که گفتم، امیها یعنی اهل مکه، لتنذر أمّ القری، و یا به عبارت اصطلاح جاگرفته به فرزندان اسحاق و اسماعیل بگو، چون فرزندان حضرت اسماعیل http://www.iranclubs.org/forums/imag...ral/asalam.gif از اول در مکه ساکن شدند کنار بیت کعبه معظمة، و فرزندان اسحاق که اهل کتاب باشند در منطقه شامات ساکن شدند.

آیا شما هم تسلیمید؟ اگر تسلیم شوند هدایت می یابند و اگر....
hosyn
بنده اگر سعادت داشته باشم تسلیم قرآن کریم میشوم، نه تسلیم کسانی که احتمال میدهم از آن گروه باشند که خود قران میفرماید: خداوند توسط قرآن گروه زیادی را گمراه میکند، و ما یضلّ به الا الفاسقین.

دوباره می گویم: امیها قوم پیامبر بودند که خداوند را به عنوان خالق همه چیز می پرستیدند اما فرشتگان را نیز به عنوان مقربین درگاه الهی و دختران او و شفعا و واسطه هایی پرستش می کردند و از این رو مشرک و دوگانه پرست بودند.
hosyn
حرف اشتباه را صد بار هم تکرار کنید اشتباه است، قوم پیامبر http://www.iranclubs.org/forums/imag...l/salallah.gif مشرک بودند، بت پرست بودند، اما کلمه أمّيّ به معنای مشرک نیست، نه در لغت عرب، و نه در فرهنگ قرآن، و نه حتی نزد یهود که آنها هر کس که نژاد خودشان نبود یعنی از فرزندان حضرت اسحاق http://www.iranclubs.org/forums/imag...ral/asalam.gif نبود را أمّيّ میگفتند، چون تنها علم و سواد را نزد خودشان میدانستند، و فاسألوا اهل الذکر هم چنین معنا میکردند.

وقتی خداوند می فرمایند به اهل کتاب و امیها بگو منظورشان این نیست که به با سوادان و بی سوادان بگو .
در اینجا خیلی از مترجمین مانند : انصاریان، فولادوند ، مکارم شیرازی ، امیین را مشرکین معنا کرده اند باور نمی کنید خودتان رجوع کنید.
hosyn
مترجمین به روش تعیین مصداق ترجمه کردند، و درست است، و رجوع کردم و شما صادقانه نقل نکردید، اولی و سومی، به بی سواد معنا کرده و کلمه مشرک را در کروشه برای تعیین مصداق گذاشته‌اند، و فولادوند هم که به مشرکان معنا کرده، مقصود را میخواسته بگوید، و گرنه کاویانپور و گرمارودی و ده‌ها ترجمه دیگر، بیسواد و درس نخوانده معنای کلمه را نوشتند و در کروشه برای توضیح مصداق کلمه مشرک را اضافه کردند.

نقل قول:غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنا زاده تخم حیض منافق پلید کثافت زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم و..............................لعنت الله علیه آیا در آیه 2 سوره جمعه وقتی می گوید از میان امیها رسولی مثل خودشان را مبعوث کرد معنا می شود از میان بی سوادان بی سوادی مانند خودشان یا از مشرکین یکی مثل خودشان؟
hosyn
حال دیدید که مقصود اصلی شما همین است که بگویید پیامبر قبل از بعثت، مشرک بودند؟ دوست گرامی، محال است با این دست و پا زدنهای پوچ به عنوان تمسک به قران بتوانید ساحت قدس پیامبر اسلام http://www.iranclubs.org/forums/imag...l/salallah.gif را به شرک آلوده کنید! شرک ظلم عظیم است به نص قران کریم، و لا ینال عهدی الظالمین، از روز اول خدا به حضرت ابراهیم شرط کرد که ظالم از ذریة ایشان به عهد الهی نمیرسد.

مگر همه قوم پیامبر مثل خودش خواندن نوشتن نمی دانستند؟!
hosyn
بلی، تمام اهل مکه خواندن و نوشتن نمیدانستند، و در تاریخ یکی دو نفر را اسم بردند که استثنا بودند، و علاوه گفتم اساسا قوم پیامبر به معنای دیگر أمّيّ بودند یعنی اهل مکه و امّ القری بودند، یک معنای النبي الأمّيّ یعنی النبيّ المکيّ، یعنی به فرزندان اسحاق بشارت داده شده بود که پیامبری مکی میآید، چون مکه جایگاه فرزندان برادر ناتنی آنها از هاجر بود.

یا در آیه 75 آل عمران اهل کتاب به چه بهانه ای اموال امیها را پس نمی دادند و برای خود مباه می دانستند؟
چون بی سواد بودند؟!
یا چون بت پرست بودند؟
hosyn
هیچکدام، چون در اصطلاح یهود، هر کس از نژاد آنها نبود أمّيّ بود، مثل مؤمن و کافر که در بین مسلمانها میگویند، لن یجعل الله للمؤمنین علی الکافرین سبیلا، همینطور هم یهود میگفتند: لیس علینا فی الامیین سبیل.

مَا كُنتَ تَدْرِي مَا الْكِتَابُ وَلَا الْإِيمَانُ نه اینکه تو نمی توانستی کتاب بخوانی بلکه یعنی دین و ایمان سرت نمی شد.
یا وقتی در آیه 48 عنکبوت به رسولش می گوید تو قبل از قرآن کتاب نخواندی و قرآن نیز دست نوشته تو نیست منظور این نیست که تو بی سواد بودی بلکه می خواهد بگوید تو قبلاً کتاب آسمانی نخواندی که مردم شک کنند شاید قرآن را از روی آنها می گویی.
hosyn
در اینکه واژه کتاب در قرآن کریم به چندین معنا به کار رفته شکی نیست، و همین سبب سوء استفاده شماست، و قبلا چند نوبت در این سایت اینها بحث شده، و در اینجا همین آیه را توضیح دادم:
نقل قول:
در اصل توسط hosynhosyn نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
۱- مرجع ضمیر در (تخطه) حرف شما را رد میکند، میفرماید: تو قبلا نوشته‌ای را نمیخواندی و نوشته‌ای را با دستت نمینوشتی، اگر تلاوت کتاب به معنای کتاب آسمانی و اهل کتاب آسمانی بودن بود چه نیازی بود که بفرماید تو با دستت آن کتاب آسمانی را استنساخ نمیکردی! دقت کنید که مرجع ضمیر (ه) در (تخطه) دقیقا همان کتاب در (من کتاب) است.

۲- در آیات شریفه غیر از کاربرد کتاب برای کتاب سابق بر خلق و نیز کتاب اعمال، موارد بسیاری برای کتاب آسمانی به کار رفته که غالبا با الف و لام است، نه تنوین تنکیر، یعنی اگر مقصود کتاب آسمانی بود میفرمود: و ما کنت تتلوا من قبله من الکتاب، کما اینکه در آیه شریفه فسئل الذین یقرؤن الکتاب من قبلک، اینچنین آمده، و کذا و قالت الیهود لیست النصاری علی شیء و قالت النصاری لیست الیهود علی شیء و هم یتلون الکتاب، اینجا الف و لام عهد برای اشاره به اینکه نحوه کتاب چیست لازم است.

۳- غیر از موارد کاربرد سه گانه کتاب که عرض کردم، در قرآن کریم واژه کتاب برای نوشته معمولی که هیچکدام از آنها نیست به کار رفته است: آیا چه کسی احتمال میدهد در آیه شریفه: و لا تعزموا عقدة النکاح حتی یبلغ الکتاب اجله، منظور کتاب آسمانی یا کتاب لوح محفوظ یا کتاب اعمال باشد؟! و یا در آیه مبارکه از زبان حضرت سلیمان http://www.iranclubs.org/forums/imag...ral/asalam.gif اذهب بکتابی هذا، و یا از زبان بلقیس: القي الیّ کتاب کریم؟! همه موارد چهارگانه را بگذارید کنار آیه شریفه: و ما کنت تتلوا من قبله من کتاب، و سپس به مردم عرب بلکه به اطفال عرب‌زبان نشان دهید ببینید از ۱۰۰ نفر چند نفر احتمال میدهند که منظور از کتاب در این آیه کتاب آسمانی است؟! آیا چه کسی احتمال میدهد در آیه شریفه یوم نطوی السماء کطی السجل للکتب، منظور کتاب آسمانی باشد؟! یا کتاب لوح محفوظ یا کتاب اعمال؟!

۴- اگر مقصود از (من کتاب) کتاب آسمانی بود و مقصود نفی اهل کتاب بودن بود هیچ نیازی به ذکر (و لا تخطه بیمینک) نبود، چون اهل کتاب بودن منوط به نوشتن نبود، و در آیه شریفه میفرماید: و منهم امیون لا یعلمون الکتاب الا امانی، که خود توضیح امی بودن است که (در یک وجه) نمیتوانستند بنویسند اما میتوانستند بخوانند، و در عین حال آنها از اهل کتاب بودند.

۵- و از همه مهمتر قرینه اذا لارتاب المبطلون است، چرا شک میکردند؟ چون اگر خواندن و نوشتن میدانستی میگفتند این قرآن را از دیگری توسط خواندن و نوشتنت استنساخ کرده‌ای، اما همه میدانند تو نه خواندن متن میدانستی و نه نوشتن متن، ولی اکنون میخوانی چیزی را که بر حسب عادت جز با قدرت بر خواندن و نوشتن ممکن نیست، اما اگر منظور اهل کتاب بودن باشد اصلا جای شک نبود، آیا اگر حضرت اهل کتاب بودند نمیتوانستند پیامبر شوند و قرآن بر ایشان نازل شود؟ آیا انبیاء بنی اسرائیل که خود جزء جمعیت اهل کتاب بودند نمیتوانستند پیامبر شوند؟ این چه شکی است که اذا لارتاب المبطلون؟
.

وگرنه در سوره 5 فرقان می خوانیم که قوم پیامبر می گفتند این قران نوشته های پیشینیان است که شب و روز بر ای پیامبر می خوانند و او می نویسد.
hosyn
پس فرق بین کتب با اکتتب چیست؟ این ترجمه انصاریان است:

ترجمه انصاريان، ص: 360
و گفتند: افسانه‏‌هاى مكتوب پيشينيان است كه نوشتن [از روى‏] آنها را از [نويسندگان‏] درخواست كرده است و آن [نوشته‏] ها هر صبح و شام بر او خوانده میشود [تا حفظ كند و بر ما بخواند و بگويد: اين وحى آسمانى است!!] (5)
"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست پاسخ داد.
"
پست 2443
پست ۴۳ تا ۴۹ ادامه بحث است:

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنا زاده تخم حیض منافق پلید کثافت زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم و..............................لعنت الله علیهنوشته شده است http://www.iranclubs.net/forums/imag...s/viewpost.gif
در آیه وَمِنْهُمْ أُمِّيُّونَ لَا يَعْلَمُونَ الْكِتَابَ إِلَّا أَمَانِيَّ وَإِنْ هُمْ إِلَّا يَظُنُّونَ منظور از امیون اهل کتابی هستند که از کتاب آسمانی خود جز آمال پوچ و توهم و گمان هیچ نمی دانند. شما امیون را در این آیه چگونه ترجمه می کنید ؟
آیا اینجا نیز به مفهوم جماعتی است که هدفمند هستند؟ اگر اینگونه است چه هدفی دارند؟
امی بودن آنها چه ارتباطی با کتاب دارد ؟
چرا در قرآن امی در مقابل اهل کتاب قرار می گیرد؟

نقل قول:
در اصل توسط hosyn hosynنوشته شده است http://www.iranclubs.net/forums/imag...s/viewpost.gif
دوست گرامی، تذکر خدمت شما عرض کردم و تکرار میکنم که قرآن کریم از تمام ظرفیت یک واژه استفاده میکند، و لذا شما نباید در یک فضای آکسیوم، توقع فهمیدن و ترتیب اثر معنای آکسیوم دیگر را داشته باشید، و هرگز بنده منکر نشدم که واژه أمّيّ در مواضع خاص، بار منفی داشته باشد، و در آیه: و منهم أمیّون لا یعلمون الکتاب الا أماني، ظاهر آیه بار منفی دارد، چون در آیات قبلی، فریقی از اهل کتاب را ذکر میفرماید که میتوانند بخوانند و بنویسند، و چون بخش دیگری امی هستند، آن گروه اول از اینها سوء استفاده میکنند، و خودشان کتاب مینویسند و به خدا نسبت میدهند، و یقولون هذا من عند الله لیشترو به ثمنا قلیلا.

البته قبل از اینکه معنای آکسیوم مناسب مقصودم را توضیح دهم چند ترجمه برای ظاهر این آیه ذکر میکنم که از کلمات مفسرین استفاده میشود:

۱- و از اهل کتاب کسانی هستند که از تورات چیزی جز التقاط و دروغ نمیدانند، و تنها اهل گمان هستند.(به حقیقت مطالب کتاب نرسیدند)

۲- و از اهل کتاب کسانی هستند که از تورات چیزی جز آمال و آرزو نمیدانند، و فقط گمان میکنند. (اهل علم به کتاب نیستند)

۳- و از اهل کتاب کسانی هستند که خواندن و نوشتن نمیدانند مگر همان چیزی که از دیگران بشنوند، و فقط اهل ظنّ و گمان هستند.(به علم به مطالب نمیرسند)

۴- و از اهل کتاب گروهی هستند که نوشتن را بلد نیستند مگر اینکه میتوانند بخوانند، و جز گمان در این خواندن بهره‌ای ندارند.

و قبل و بعد این گروه، توصیف کسانی شده است که خواندن و نوشتن میدانند و از این گروه سوء استفاده میکنند، آیات: ۷۵ بقزه و ۷۶ و سپس ۷۹ مراجعه فرمایید.

و اما برگردیم در این آیه که میخواهیم أمّیّون را به معنای افراد صاحب هدف و قصد بگیریم که با معنای لغوی قصد مناسبت داشته باشد، پس چنین ترجمه میکنیم، که کاملا یک معنای تاویلی است، یعنی خلاف ظاهر معنای عرفی وسیاق آیه است، اما در آکسیوم تفسیر انفسی (نه آفاقی) معنای خاص خود دارد:

و از کسانی که اهل اعتقاد به کتاب الهی هستند، گروهی هستند که صاحب هدف و قصد رسیدن به محتوای کتاب هستند، اما نمیدانند از کتاب مگر در حدّ آرمان‌خواهی و برنامه‌ریزی برای رسیدن، و هنوز در حدّ گمان به حقائق هستند و به مرحله شهود نرسیده اند.

یظنون انهم ملاقوا ربهم، فمن کان یرجو لقاء ربه، با: کلّا لو تعلمون علم الیقین لترونّ الجحیم فرق میکند، و همچنین عین الیقین و حقّ الیقین.

و در این فضای آکسیوم، اولا نیاز نیست که به سیاق قبل و بعد نگاه کنیم چون خودکفا است، و ثانیا جالب این است که به سیاق قبل و بعد نگاه میکنیم اما نباید همان معانی مأنوس آکسیوم دیگر که بار منفی داشت اینجا بیاوریم! آیات قبل و بعد هم در نظام جدید تفسیر انفسی، معنای خاص خود پیدا میکند. و الله العالم
.

نقل قول:
در اصل توسط غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنا زاده تخم حیض منافق پلید کثافت زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم و..............................لعنت الله علیهghanet نوشته شده است http://www.iranclubs.net/forums/imag...s/viewpost.gif
من از این آکسیوم ، نظام جدید تفسیر انفسی و از این قبیل حرفها سر در نمی آورم و فکر نمی کنم در موضوع مورد بحث تاثیر داشته باشد.
موضوع این است که در عصر رسول الله دو طیف عمده عقیدتی وجود داشت که به یکی اهل کتاب و دیگری امی می گفتند.
اهل کتاب ظاهرا پیرو یکی از کتب آسمانی شناخته شده بودند و امی ها بر عکس از هیچ کتاب آسمانی پیروی نمی کردند دقیقا به همین دلیل است که در قران کریم امیین مقابل اهل کتاب قرار می گیرند هرچند بسیاری از اهل کتاب به دلیل عدم آگاهی از کتاب آسمانی خود و پیروی از آموزه های دین مادری، امی به حساب می آمدند و قرآن به این موضوع اذعان داشته است.
به طوری که از تاریخ قران استنتاج می شود امی ها همان قوم و قبیله پیامبر بودند که فرشتگان را دختران خداوند و واسطه های او می پنداشتند.وجه تسمیه امی از آن رو بود که آنها دین مادری خود را حفظ کرده بودند و از هیچ کتاب آسمانی پیروی نمی کردند پیامبر اگر چه در ابتدا خود یک امی و پیرو دین مادری اش بود اما به لطف پروردگار دست از دین مادری خود برداشت و به مقام والای رسالت نایل آمد.
علت این که کلمه امی به درستی ترجمه نمی شود ومفسرین و مترجمین از ذکر معنای حقیقی آن طفره می روند این است که پیامبر عزیز اسلام نیز به امی ملقب شده و در عقیده آنها امکان ندارد پیامبر چه قبل از رسالت و چه بعد از آن مرتکب خطا و اشتباهی شده باشد . شاهد این حقیقت این است که وقتی پای پیامبر در کار نبوده تقریبا همه ی مفسرین و مترجمین قرآن امیین را مشرکین معنا کرده اند چرا که قوم پیامبر دوگانه پرست بودند اما وقتی پای پیامبر در میان بوده ، امی را بی سواد معنا کرده اند در حالی که این کلمه در فرهنگهای لغت ابداً چنین معنایی نمی دهد و اگر فرهنگ لغتی آن را اینگونه ترجمه کرده این معنا را ازمذاهب عاریه گرفته است .

نقل قول:
در اصل توسط hosynhosyn نوشته شده است http://www.iranclubs.net/forums/imag...s/viewpost.gif
دوست گرامی، آیا زیبنده است که انسان بگوید هر چه من میگویم و میفهمم همان صحیح است و کار با احدی ندارم؟ لا اقل اگر به کتب لغت بعد از اسلام اعتماد ندارید، اشعار قبل از اسلام در دست است، یک مورد بیاورید که کلمه أمّيّ به معنای مشرک بوده است، یا به یک معلم تاریخ لائیک که نسبت به مذاهب و ادیان بیطرف است این حرفهای خودتان را نشان دهید اگر تایید کرد جایزه بگیرید، کلمه أمّيّ به معنای مکّيّ یعنی کسی که اهل مکه است به کار میرفته است، چون مکه را أمّ القری میگفتند، لتنذر أمّ القری و من حولها، و همچنین به معنای درس نخوانده به کار میرفته است، و این یک مفهوم اجتماعی بوده نه مذهبی، و کاری با دین نداشته است، مثل امروز که میگویند فلانی بیسواد است اصلا این ربطی به دینش ندارد، و ما کنت تتلو من قبله من کتاب و لا تخطّه بیمینک اذا لارتاب المبطلون.

همانطور که سابق عرض کردم، یک مسأله تاریخی را نمیتوان با متد غیر تاریخی جواب داد، در تحقیق یک امر تاریخی، باید شواهد تاریخی ارائه کرد.

مثلا در مورد اینکه پیامبر اسلام نماز ظهر میخواندند یا خیر؟ این شاهد تاریخی را نشان هر کافر منصف بیطرف بدهید اذعان میکند که حضرت نماز ظهر میخواندند:

دو نزاع در صدر اسلام تاریخ ثبت کرده است:

۱- نزاع بعض صحابه با عثمان، در اینکه چرا در منی نماز ظهر و عصر را تمام خواند، ابن مسعود گفت: إنا لله و إنا الیه راجعون، ما با پیامبر و ابوبکر و عمر و پنج سال از اول خلافت عثمان با او در منی نماز ظهر و عصر را شکسته خواندیم، و اکنون عثمان نماز را بر خلاف سیره پیامبر تمام خواند:

صحيح البخاري (2/ 43)
1084 - حدثنا قتيبة بن سعيد، قال: حدثنا عبد الواحد بن زياد، عن الأعمش، قال: حدثنا إبراهيم، قال: سمعت عبد الرحمن بن يزيد، يقول: صلى بنا عثمان بن عفان رضي الله عنه بمنى أربع ركعات، فقيل: ذلك لعبد الله بن مسعود رضي الله عنه، فاسترجع، ثم قال: «صليت مع رسول الله صلى الله عليه وسلم بمنى ركعتين، وصليت مع أبي بكر الصديق رضي الله عنه بمنى ركعتين، وصليت مع عمر بن الخطاب رضي الله عنه بمنى ركعتين»، فليت حظي من أربع ركعات ركعتان متقبلتان

۲- نزاع مروان و پسر عثمان با معاویه در منی، که ای معاویة! هیچ کس مثل تو بر پسر عمویت عثمان عیب نگرفت قبیح‌تر از آنکه تو عیب بر او گرفتی! پرسید مگر چه کردم؟! گفتند: عثمان در منی نماز ظهر و عصر را تمام خواند ولی تو بر خلاف او شکسته خواندی! گفت: وای بر شما، من خودم با پیامبر نماز ظهر و عصر را شکسته خواندم! گفتند: عثمان تمام خوانده و مخالفت تو با او عیب است! و لذا معاویه وقتی برای نماز عصر حاضر شد نماز عصر را تمام خواند در حالی که نماز ظهر را شکسته خوانده بود!:

مسند أحمد ط الرسالة (28/ 71)
16857 - حدثنا يعقوب، حدثنا أبي، عن ابن إسحاق، حدثنا يحيى بن عباد بن عبد الله بن الزبير، عن أبيه عباد، قال: لما قدم علينا معاوية، حاجا قدمنا معه مكة، قال: فصلى بنا الظهر ركعتين، ثم انصرف إلى دار الندوة، قال: وكان عثمان حين أتم الصلاة، إذا قدم مكة صلى بها الظهر والعصر والعشاء الآخرة أربعا أربعا، فإذا خرج إلى منى وعرفات قصر الصلاة، فإذا فرغ من الحج وأقام بمنى أتم الصلاة حتى يخرج من مكة، فلما صلى بنا معاوية الظهر ركعتين نهض إليه مروان بن الحكم وعمرو بن عثمان، فقالا له: ما عاب أحد ابن عمك بأقبح ما عبته به، فقال لهما: وما ذاك ؟ قال: فقالا له: ألم تعلم أنه أتم الصلاة بمكة، قال: فقال لهما: ويحكما، وهل كان غير ما صنعت؟ " قد صليتهما مع رسول الله صلى الله عليه وسلم ومع أبي بكر وعمر "، رضي الله عنهما قالا: فإن ابن عمك قد كان أتمها ، وإن خلافك إياه له عيب، قال: " فخرج معاوية إلى العصر فصلاها بنا أربعا "

آیا چه انگیزه‌ای در این نقل تاریخی است که شما بی پروا بگویید نماز ظهر نبوده است؟ این دو نقل در ده‌ها کتاب از قرن دوم تا کنون آمده است، که اکنون میتوان لینک مستقیم داد به معتبرترین مرجع و سایت حدیثی و تاریخی.
.

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنا زاده تخم حیض منافق پلید کثافت زنیم مابون شیطان پرست بی سواد مدعی پیامبری وهدایت مردم و..............................لعنت الله علیهنوشته شده است http://www.iranclubs.net/forums/imag...s/viewpost.gif

سلام
وقتی تاریخ نگار قرآن به خوبی مفهوم امی را تشریح نموده اند دیگر چه نیازی به مسند احمد ، صحیح بخاری ، اشعار قبل از اسلام و غیره؟!
من تا قرآن مانده به هیچ چیز دیگری احتجاج نمی کنم چرا که این فرمان پروردگار است.
آیه بیستم سوره آل عمران را ببین!
پروردگار به فرستاده شان می فرمایند :بگو من فقط تنسلیم الله هستم ( فقط در برابر آنچه او می گوید تسلیمم) و هرکس از من تبعیت می کند باید اینگونه باشد. به اهل کتاب و امیها بگو!
آیا شما هم تسلیمید؟ اگر تسلیم شوند هدایت می یابند و اگر....
دوباره می گویم: امیها قوم پیامبر بودند که خداوند را به عنوان خالق همه چیز می پرستیدند اما فرشتگان را نیز به عنوان مقربین درگاه الهی و دختران او و شفعا و واسطه هایی پرستش می کردند و از این رو مشرک و دوگانه پرست بودند.
وقتی خداوند می فرمایند به اهل کتاب و امیها بگو منظورشان این نیست که به با سوادان و بی سوادان بگو .
در اینجا خیلی از مترجمین مانند : انصاریان، فولادوند ، مکارم شیرازی ، امیین را مشرکین معنا کرده اند باور نمی کنید خودتان رجوع کنید.
آیا در آیه 2 سوره جمعه وقتی می گوید از میان امیها رسولی مثل خودشان را مبعوث کرد معنا می شود از میان بی سوادان بی سوادی مانند خودشان یا از مشرکین یکی مثل خودشان؟
مگر همه قوم پیامبر مثل خودش خواندن نوشتن نمی دانستند؟!
یا در آیه 75 آل عمران اهل کتاب به چه بهانه ای اموال امیها را پس نمی دادند و برای خود مباه می دانستند؟
چون بی سواد بودند؟!
یا چون بت پرست بودند؟
مَا كُنتَ تَدْرِي مَا الْكِتَابُ وَلَا الْإِيمَانُ نه اینکه تو نمی توانستی کتاب بخوانی بلکه یعنی دین و ایمان سرت نمی شد.
یا وقتی در آیه 48 عنکبوت به رسولش می گوید تو قبل از قرآن کتاب نخواندی و قرآن نیز دست نوشته تو نیست منظور این نیست که تو بی سواد بودی بلکه می خواهد بگوید تو قبلاً کتاب آسمانی نخواندی که مردم شک کنند شاید قرآن را از روی آنها می گویی. وگرنه در سوره 5 فرقان می خوانیم که قوم پیامبر می گفتند این قران نوشته های پیشینیان است که شب و روز بر ای پیامبر می خوانند و او می نویسد.

hosyn
و پست ۴۸ را چون مفصل است باید به خودش مراجعه کنید:

http://www.iranclubs.org/forums/show...6&postcount=48

و پست ۴۹ و پایان!!:

نقل قول:
سلام
به هر حال من نظر خودم را نوشتم و شما نیز همچنین. نه من مجبورم نظر شما را بپذیرم و نه شما نظر مرا
نظر شما برای خودتان و نظر من نیز برای خودم

hosyn
و حسین زمین‌گیر هم چاره‌ای نداشت اسناد! را تسلیم شود!
"

يك روز پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط ساز دهنی نوشته شده است نمايش نوشته
عبدالعلی عبدالباسط سلام ، آقا شما کتابای نوشته شده در مورد صدر اسلام رو قبول دارین ؟ مثل تاریخ طبری یا همین بخاری و ....
قبول دارین یعنی اینکه کدومشون رو بیشتر سندیت میدونین ؟
سلام علیکم معیار در بین غیر شیعه از صدر اسلام تا روزی که صاحب تشریف بیارن برای تعین صحابی ؛ ام المومنین ؛ خال (دائی) مومنین ؛ مورخ ؛ مفسر ؛ و.....بغض امیرالمومنین است

عایشه میشه ام المومنین چون سراسر وجودش بغض امیرالمومنین بود محمد بن ابی بکر برادر همین عایشه وپسر ابی بکر است اما جرمش محبت به امیرالمومنین است لذا به او خال المومنین نمی گویند ومعاویه خال المومنین است

وهمینطور بخاری حرف اول رو می زنه چون ناصبی هست که موارد نصبش رو میاریم به مرور انشألله

و.....تاریخ طبری معروف بینشان چون خیلی از حقایق صدر اسلام رو نیوردند

ابن اثیر صاحب کامل تاریخ وسیره نوشته منتهی میگه از کتاب ابن اسحاق اوردم

اما مطالبی که مردم (تسنن) تحمل ندارند نیاوردم با اینکه ابن اسحاق هم از تسنن است و..............
"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
قالَ يا أَيُّهَا الْمَلَؤُا أَيُّكُمْ يَأْتيني‏ بِعَرْشِها قَبْلَ أَنْ يَأْتُوني‏ مُسْلِمينَ (38)
قالَ عِفْريتٌ مِنَ الْجِنِّ أَنَا آتيكَ بِهِ قَبْلَ أَنْ تَقُومَ مِنْ مَقامِكَ وَ إِنِّي عَلَيْهِ لَقَوِيٌّ أَمينٌ (39)
قالَ الَّذي عِنْدَهُ عِلْمٌ مِنَ الْكِتابِ أَنَا آتيكَ بِهِ قَبْلَ أَنْ يَرْتَدَّ إِلَيْكَ طَرْفُكَ فَلَمَّا رَآهُ مُسْتَقِرًّا عِنْدَهُ قالَ هذا مِنْ فَضْلِ رَبِّي لِيَبْلُوَني‏ أَ أَشْكُرُ أَمْ أَكْفُرُ وَ مَنْ شَكَرَ فَإِنَّما يَشْكُرُ لِنَفْسِهِ وَ مَنْ كَفَرَ فَإِنَّ رَبِّي غَنِيٌّ كَريمٌ (40)سوره مبارکه نمل
آصف بن برخیا وصی حضرت سلیمان علیهما سلام الله که بهره ای از علم الکتاب داشت به یه چشم بهم زدن یا فوق سرعت نور تخت بلقیس را حاضر کرد از کجا می دونست تخت بلقیس کجاست ؟
بچه چن تا نقطه ای مزلف از کجا می دونست تخت کجاست ؟ وچطور تونست به یه چشم بهم زدن یا فوق سرعت نور تخت بلقیس را حاضر کنه؟
"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
حَتَّى إِذا جاءَ أَحَدَهُمُ الْمَوْتُ قالَ رَبِّ ارْجِعُونِ (99)
لَعَلِّي أَعْمَلُ صالِحاً فيما تَرَكْتُ كَلاَّ إِنَّها كَلِمَةٌ هُوَ قائِلُها وَ مِنْ وَرائِهِمْ بَرْزَخٌ إِلى‏ يَوْمِ يُبْعَثُونَ (100)

ملعونین اولاد بغایا ومعادن الابن منکر برزخ هستند وکافر به خدا وقران کریم وایات ان
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=157383

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه

http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=157538

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد
وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه

http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=157538
"

يك روز پيش

"

http://up.upinja.com/0e7kk.jpgنظر جالب یکی از علمای برجسته اهل سنت : بخاری عادت داشت نام امیرالمومنین علی علیه السلام را از روایات حذف کند!
"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار نقد مدعی یمانی (هموشی) پاسخ داد.
"
نقد_مدعی_یمانی

هشدار آیا می دانستید احمد بصری ، یکی از دلایل مهم حقانیت خود را خواب و رویا می داند‼️

خواب و تلقین مدعیان‌ دروغین؛

احمد بصری یکی از دلایل اثبات خود را خواب معرفی می کند ؛
برای بررسی بیشتر در این مورد لینک زیر را مطالعه فرمائید:

http://www.mahdyoon.net/?p=237

احمد همبوشی می گوید :

چهل شب دعای رويا را بخوانيد حقانيت من در خواب برای شما روشن ميشود

البته چنین تلقینی دست آویز مدعیان دیگری هم بوده است :

میرزا علی محمد باب برای اثبات مقام "الوهیت" خود به خواب استناد می کرد و یا احمد قادیانی‌ ، مدعی نبوت می گفت :

در اين خواب رسول الله مرا با نورانيت خودش و هديه ثمره هايش ترييت كرده بود، پس من شاگرد او هستم بدون آنكه
بين من و او واسطه ای باشد.

التبليغ غلام احمد القادياني ص١٠٧

و شیطان با این شگرد ، دست بسیاری از افراد را در طول تاریخ از دامان حق و حقیقت و امام عصر علیه السلام کوتاه ساخته است؛

لسان به حق ناطق امام جعفر صادق عليه السلام می فرمایند :

دين خدا بسيار عزتمندتر از آنست كه با ديدن خواب حكمش مشخص شود.

الكافي شيخ ابوجعفركليني ج٣ص٤٨٢‌

به فایل صوتی زیر گوش دهید :

دو نفر از انصار (پیروان احمد همبوشی)
از دو گروهِ احمدیونِ مخالفِ یکدیگر خواب صادقه می بینند !

و هر کدام با خواب ، احمدِ دیگری را رد می کند

"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار کفی الله المومنین القتال بعلی بن ابیطالب پاسخ داد.
"
یا علی
"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة پاسخ داد.
"
یا علی
"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار هذا صراط علی مستقیم پاسخ داد.
"
یا علی
"

يك روز پيش

" لعنهم الله خذلهم الله اولاد بغایا ومعادن الأبن رو واتباعهم واشیاعهم والمائلین الیهم الی یوم القیامه

بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه "

يك روز پيش

عبدالعلی69 سرنگار جدیدی با عنوان آشنایی با بخاری، صاحب مهمترین کتاب تسنن ساخت
"
نقد_بخاری

آشنایی با بخاری، صاحب مهمترین کتاب تسنن

قسمت اول

محمد بن اسماعيل بخاري صاحب صحيح بخاري ، در تاريخ اوسط خود در ذکر مدت خلافت خلفای بعد از رسول خدا صلی الله علیه و آله مينويسد:

عَنْ ابْن وَهَب عَنْ یونس عَنْ ابن شهاب قالَ: عاشَ أبوبکر بَعْدَ أن اسْتَخلفَ سِنین وأشهُرا ًوعُمَر عَشَرَسنین حَجّها کلها وعُثمان إثنتَیْ عشرَة سَنة حَجّها کلها إلا سنتَیْن ومُعاویَة عشرین سَنة إلا أشهُرا ً حجّ حجّتین ویزید ثلاث سَنوات وأشهُرا ًو...

تاریخ الأوسط ٬طبع حلب٬ جلد ۱ صفحه۱۱۰

همانطور كه ميبينيد دوران حكومت حضرت علي(علیه‌السلام) در اينجا نيامده ولی اما يك نكته جالب در همين صفحه در ادامه امده:

ولِیَ أبوبکر سَنتَیْن وستّة أشهرووُلِیَ عُمَر عشرسنین وستةأشهر وثمانیةعشریوما ً ووُلِیَ عثمان ثِنتَی عشرة سنة غیراثنیْ عشریوما ً وکانتْ الفِتْنة خمْس سنین ووُلِیَ معاویة عشرین سنة ووُلِیَ یزیدبن معاویة ثلاث سنین وأشهر.

و در اينجا محمد بن اسماعيل بخاري نام مولی علی(علیه‌السلام) را نياورده و دوران حكومتش را گفته: و فتنه 5 سال بود!!

و اين بغض شدید او و ناصبی و منافق بودنش را نشان ميدهد.
كه رسول الله فرمود:
یاعلیّ! لایُبْغِضُکَ إلّا مُنافِق

صحیح مسلم٬طبع مصر٬تحقیق:محمدفؤادعبدالباقی٬جلد۱ صفحه۶۸ رقم۱۳۱/ مُسندأحمد٬ طبع بولاق٬ جلد۱ صفحه ۸۴/ سنن ابن ماجه٬ طبع مصر٬ جلد۱ صفحه۴۲/ سنن نسائی (المجتبی)٬ طبع اول مصر٬ جلد ۸ صفحه۱۱۷/ السنة ٬ ابن أبی شیبة ٬ طبع دارالفکر٬ جلد۷ صفحه۴۹۴/السنة٬ابن أبی عاصم٬ تحقیق البانی٬ طبع المکتبةالاسلامی ٬ صفحه۵۸۴ رقم ۱۳۲۵/وصدها کتاب دیگر

حال ارادت بخاری را به نواصب نشان میدهیم:

ذهبی در سیر اعلام نبلا مینویسد:

عِمْرَانُ بنُ حِطَّانَ بنِ ظَبْيَانَ السَّدُوْسِيُّ البَصْرِيُّ مِنْ أَعْيَانِ العُلَمَاءِ، لَكِنَّهُ مِنْ رُؤُوْسِ الخَوَارِجِ.

عمران به حطان بن ظبیان السدوسی البصری، یکی از علمای برجسته است. اما او از پیشوایان و رئوس خوارج بود.

سیر اعلام النبلاء ، شمس الدين أبو عبد الله محمد بن أحمد الذَهَبي ، متوفای 748 هـ ، ج4 ، ص 214، مؤسسة الرساله بیروت، الطبعه الحادیة العشر ، 1417 هـ / 1996 م .

این عمران بن حطان یکی از خوارج بود که شعری در مورد شهادت مولی علی(علیه‌السلام) گفته:
وَمِنْ شِعْرِهِ فِي مَصْرَعِ عَلِيٍّ بنَ أبي طالِب:

يَا ضَـرْبَةً مِـنْ تَــقِيٍّ مَا أَرَادَ بِـهَا إِلاَّ لِيَبْلُغَ مِنْ ذِي العَرْشِ رِضْوَانَا

إِنِّـي لأَذْكُـرُهُ حِـــيْـناً فَأَحْـسِبُهُ أَوْفَى البَــــرِيَّةِ عِــنْدَ اللهِ مِـيْزَانَا

ترجمه بیت اول: چه ضربتی آورد ( ابن_ملجم مرادی بر فرق علی) که ضربتش از نهایت تقوا بود. که با این ضربت صاحب عرش (خداوند) از دست او راضی گردید
ترجمه بیت دوم: وقتی من (ابن ملجم مرادی) را به یاد می آورم، (به خاطر ضربتی که بر فرق علی آورد) او را از وفادارترین خلایق نزد خداوند به حساب می آورم.

سیراعلام النبلاء ، شمس الدين أبو عبد الله محمد بن أحمد الذَهَبي ، متوفای 748 هـ ، ج4 ، ص 21۵، مؤسسة الرساله بیروت، الطبعه الحادیة العشر ، 1417 هـ / 1996 م

خب دیدید این انسان کیست حال ببینید بخاری از او روایت نقل کرده!

حدَّثَنِي مُحَمَّدُ بْنُ بَشَّارٍ حَدَّثَنَا عُثْمَانُ بْنُ عُمَرَ حَدَّثَنَا عَلِيُّ بْنُ الْمُبَارَكِ عَنْ يَحْيَى بْنِ أَبِي كَثِيرٍ عَنْ عِمْرَانَ بْنِ حِطَّانَ قَالَ سَأَلْتُ عَائِشَةَ عَنْ الْحَرِيرِ...

صحيح البخاري، محمد بن إسماعيل أبو عبدالله البخاري، ج ۵، کتاب اللباس، باب ««لبس الحریر و افتراشه» ، ح ۵۴۹۷ ، الناشر: دار ابن كثير ، اليمامة - بيروت، الطبعة الثالثة ، 1407 - 1987 .

خب آیا این اوج دشمنی بخاری با مولا علی(علیه‌السلام) را نشان نمیدهد؟
خب کسی که از نواصب روایت نقل میکند و آنها را صحیح میداند ارادت خود را به نواصب ثابت کرده و نشان میدهد یک ناصبی است.

لعن علی عدوک یا علی

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم
یا علی یا مرتضی یا حیدر
کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته
"

يك روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 06:49PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه