بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
مقداد به سرنگار به یه جایی از زندگی که رسیدی ، میفهمی ...... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط ساز دهنی نوشته شده است نمايش نوشته
مقداد جان ، دوست عزیزم ، اونایی که خندیدن به شعرت نخندیدن ، به خودت خندیدن
بعنوان یه دوست بهت توصیه میکنم دیگه شعر نگی واقعاً
مهم نفس مسأله س اونم تو این گرونی "

16 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم
یا الله جل جلاله وعم نواله و...
یا محمد
یا علی
یا فاطمه
یا حسن
یا حسین
یا علی بن موسی الرضا
یا حسن بن علی العسگری

ألّلهمّ الْعَن الجِبْتَ وَ الطّاغُوتَ
یا علی
الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ عَلیِّ بنِ أَبِی طالِب وَ الْأَئِمَّةِ الْمَعصومیٖن عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ

یاعلی

وَ قَدِمْنَا إِلَىٰ مَا عَمِلُوا مِنْ عَمَلٍ فَجَعَلْنَاهُ هَبَاءً مَّنثُورًا ﴿سورة الفرقان/٢٣﴾
و ما به بررسی و حسابرسی هر عملی که به عنوان عمل خیر انجام داده اند ، می پردازیم ، پس همه آنها را چون غباری پراکنده می سازیم .

عَنْ سُلَيْمَانَ بْنِ خَالِدٍ عَنْ أَبِی عَبْدِ الله صلوات الله علیه قَالَ سَمِعْتُهُ يَقُولُ ؛

إِنَّ أَعْمَالَ الْعِبَادِ تُعْرَضُ كُلَّ خَمِيسٍ عَلَى رَسُولِ الله صلی الله علیه و آله ، فَإِذَا كَانَ يَوْمُ عَرَفَةَ هَبَطَ الرَّبُّ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى وَ هُوَ قَوْلُ الله تَبَارَكَ وَ تَعَالَى وَ قَدِمْنا إِلى‏ ما عَمِلُوا مِنْ عَمَلٍ فَجَعَلْناهُ هَباءً مَنْثُوراً فَقُلْتُ جُعِلْتُ فِدَاكَ أَعْمَالُ مَنْ هَذِهِ ؟ قَالَ أَعْمَالُ مُبْغِضِينَا وَ مُبْغِضِی شِيعَتِنَا .

سلیمان بن خالد میگوید شنیدم امام صادق علیه السّلام میفرمود ؛

اعمال بندگان هر پنج شنبه بر رسول خدا صلی الله علیه و آله عرضه می شود و چون روز عرفه فرا رسد آن اعمال به پیشگاه خدا می رود .
و آن مضمون همین آیه است که می فرماید و ما به سراغ اعمالی که انجام داده اند می رویم و همه را چون ذرات غبار پراکنده در هوا قرار داده و نابود می کنیم .
عرض کردم فدایت شوم در مورد اعمال چه کسانی چنین می کنند ؟ حضرت فرمود اعمال دشمنانِ ما و دشمنانِ شیعیان ما .

بحار الأنوار ۲۳ / ۳۴۴ .

قَالَ رَسُولُ الله صلی الله علیه و آله فی حدیثٍ ؛

مَنْ دَعَا النَّاسَ إِلَی نَفْسِهِ وَ فِیهِمْ مَنْ هُوَ أَعْلَمُ مِنْهُ لَمْ یَنْظُرِ الله إِلَیْهِ یَوْمَ الْقِیَامَةِ .

خاتم الأنبياء صلّی الله علیه و آله در حدیثی فرمود ؛
هر کس مردم را به سوی خود بخواند ، و خود را پیشوای مردم بداند و حال آنکه در میان مردم عالم تر و آگاه تر از او وجود داشته باشد ، خداوند در قیامت نظر لطف و مرحمت به او نخواهد داشت ( و جایگاهش آتش جهنّم خواهد بود ) .

بحار الأنوار ۲ / ۱۰۹ ، حدیث ۱۶ .

قَالَ رسولُ اللهِ صلّی اللهُ علیهِ و آلِه ؛

أَلَا إِنَّ شَرَّ الشَّرِّ شِرَارُ الْعُلَمَاءِ ، وَ إِنَّ خَیْرَ الْخَیْرِ خِیَارُ الْعُلَمَاءِ .

خاتم الأنبياء صلّی الله علیه و آله فرمود ؛
بدانید و آگاه باشید که بدترینِ بَدان عالمان سوء و نابکار ، و خوبترینِ خوبان عالمان نیکوکار و باتقوا هستند .

بحار الأنوار ۲ / ۱۱۰ ، حدیث ۲۲ .

قَالَ رسولّ اللهِ صلّی الله علیه و آله ؛

إِنَّ أَخْوَفَ مَا أَخَافُ عَلَیْکُمْ بَعْدِی کُلُّ مُنَافِقٍ عَلِیمِ اللِّسَانِ .

بدرستیکه بیشترین ترسِ من بر امّتم از منافقِ بی ایمانِ چرب زبانی است که در لباس مسلمانی ، شما را با سخنانش فریب میدهد .

عن رسولِ الله صلّی الله علیه و آله ؛

یا علیّ لا یُحِبُّکَ الّا طاهِرُ الْوِلادَة ، و لا یُبْغِضُکَ الّا خَبیثُ الولادة .

پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمود ؛
ای علی ، تو را دوست نمی دارد مگر حلال زاده و تو را دشمن نمی دارد مگر حرام زاده .

ینابیع المودّة ۱ / ۴۴ .

رُوِیَ عَنِ النَّبِیِّ صلی اللهُ علیه و آله أَنَّهُ قَالَ ؛

الْفُقَهَاءُ أُمَنَاءُ الرُّسُلِ مَا لَمْ یَدْخُلُوا فِی الدُّنْیَا . قِیلَ یَا رَسُولَ الله وَ مَا دُخُولُهُمْ فِی الدُّنْیَا ؟ قَالَ اتِّبَاعُ السُّلْطَانِ . فَإِذَا فَعَلُوا ذَلِکَ فَاحْذَرُوهُمْ عَلَی دِینِکُمْ .

از وجود مقدّس خاتم الأنبياء صلّی الله علیه و آله نقل شده است که فرمود ؛
فقهاء و عالمان دینی ، امین پیامبران هستند ( آنچه پیامبران از جانب خدا آورده اند را برای شما بیان میکنند ) مادامی که دنیا زده نشده باشند . سؤال شد که یا رسول الله أهل دنیا شدن و دنیا زده شدنِ علماء به چیست ؟ حضرتش فرمود تبعیّتِ از سلطان ، و درباری شدن . پس هرگاه چنین شد بر دین خود از چنین عالمانی بترسید و دینتان را از آنها أخذ نکنید .

بحار الأنوار ۲ / ۱۰۹ ، حدیث ۱۵ .
"

17 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم
یا الله جل جلاله وعم نواله و...
یا محمد
یا علی
یا فاطمه
یا حسن
یا حسین
یا علی بن موسی الرضا
یا حسن بن علی العسگری

ألّلهمّ الْعَن الجِبْتَ وَ الطّاغُوتَ
یا علی
الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ عَلیِّ بنِ أَبِی طالِب وَ الْأَئِمَّةِ الْمَعصومیٖن عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ

یاعلی

وَ قَدِمْنَا إِلَىٰ مَا عَمِلُوا مِنْ عَمَلٍ فَجَعَلْنَاهُ هَبَاءً مَّنثُورًا ﴿سورة الفرقان/٢٣﴾
و ما به بررسی و حسابرسی هر عملی که به عنوان عمل خیر انجام داده اند ، می پردازیم ، پس همه آنها را چون غباری پراکنده می سازیم .

عَنْ سُلَيْمَانَ بْنِ خَالِدٍ عَنْ أَبِی عَبْدِ الله صلوات الله علیه قَالَ سَمِعْتُهُ يَقُولُ ؛

إِنَّ أَعْمَالَ الْعِبَادِ تُعْرَضُ كُلَّ خَمِيسٍ عَلَى رَسُولِ الله صلی الله علیه و آله ، فَإِذَا كَانَ يَوْمُ عَرَفَةَ هَبَطَ الرَّبُّ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى وَ هُوَ قَوْلُ الله تَبَارَكَ وَ تَعَالَى وَ قَدِمْنا إِلى‏ ما عَمِلُوا مِنْ عَمَلٍ فَجَعَلْناهُ هَباءً مَنْثُوراً فَقُلْتُ جُعِلْتُ فِدَاكَ أَعْمَالُ مَنْ هَذِهِ ؟ قَالَ أَعْمَالُ مُبْغِضِينَا وَ مُبْغِضِی شِيعَتِنَا .

سلیمان بن خالد میگوید شنیدم امام صادق علیه السّلام میفرمود ؛

اعمال بندگان هر پنج شنبه بر رسول خدا صلی الله علیه و آله عرضه می شود و چون روز عرفه فرا رسد آن اعمال به پیشگاه خدا می رود .
و آن مضمون همین آیه است که می فرماید و ما به سراغ اعمالی که انجام داده اند می رویم و همه را چون ذرات غبار پراکنده در هوا قرار داده و نابود می کنیم .
عرض کردم فدایت شوم در مورد اعمال چه کسانی چنین می کنند ؟ حضرت فرمود اعمال دشمنانِ ما و دشمنانِ شیعیان ما .

بحار الأنوار ۲۳ / ۳۴۴ .

قَالَ رَسُولُ الله صلی الله علیه و آله فی حدیثٍ ؛

مَنْ دَعَا النَّاسَ إِلَی نَفْسِهِ وَ فِیهِمْ مَنْ هُوَ أَعْلَمُ مِنْهُ لَمْ یَنْظُرِ الله إِلَیْهِ یَوْمَ الْقِیَامَةِ .

خاتم الأنبياء صلّی الله علیه و آله در حدیثی فرمود ؛
هر کس مردم را به سوی خود بخواند ، و خود را پیشوای مردم بداند و حال آنکه در میان مردم عالم تر و آگاه تر از او وجود داشته باشد ، خداوند در قیامت نظر لطف و مرحمت به او نخواهد داشت ( و جایگاهش آتش جهنّم خواهد بود ) .

بحار الأنوار ۲ / ۱۰۹ ، حدیث ۱۶ .

قَالَ رسولُ اللهِ صلّی اللهُ علیهِ و آلِه ؛

أَلَا إِنَّ شَرَّ الشَّرِّ شِرَارُ الْعُلَمَاءِ ، وَ إِنَّ خَیْرَ الْخَیْرِ خِیَارُ الْعُلَمَاءِ .

بدانید و آگاه باشید که بدترینِ بَدان عالمان سوء و نابکار ، و خوبترینِ خوبان عالمان نیکوکار و باتقوا هستند .

بحار الأنوار ۲ / ۱۱۰ ، حدیث ۲۲ .

قَالَ رسولّ اللهِ صلّی الله علیه و آله ؛

إِنَّ أَخْوَفَ مَا أَخَافُ عَلَیْکُمْ بَعْدِی کُلُّ مُنَافِقٍ عَلِیمِ اللِّسَانِ .

بدرستیکه بیشترین ترسِ من بر امّتم از منافقِ بی ایمانِ چرب زبانی است که در لباس مسلمانی ، شما را با سخنانش فریب میدهد .

عن رسولِ الله صلّی الله علیه و آله ؛

یا علیّ لا یُحِبُّکَ الّا طاهِرُ الْوِلادَة ، و لا یُبْغِضُکَ الّا خَبیثُ الولادة .

پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمود ؛
ای علی ، تو را دوست نمی دارد مگر حلال زاده و تو را دشمن نمی دارد مگر حرام زاده .

ینابیع المودّة ۱ / ۴۴ .

رُوِیَ عَنِ النَّبِیِّ صلی اللهُ علیه و آله أَنَّهُ قَالَ ؛

الْفُقَهَاءُ أُمَنَاءُ الرُّسُلِ مَا لَمْ یَدْخُلُوا فِی الدُّنْیَا . قِیلَ یَا رَسُولَ الله وَ مَا دُخُولُهُمْ فِی الدُّنْیَا ؟ قَالَ اتِّبَاعُ السُّلْطَانِ . فَإِذَا فَعَلُوا ذَلِکَ فَاحْذَرُوهُمْ عَلَی دِینِکُمْ .

از وجود مقدّس خاتم الأنبياء صلّی الله علیه و آله نقل شده است که فرمود ؛
فقهاء و عالمان دینی ، امین پیامبران هستند ( آنچه پیامبران از جانب خدا آورده اند را برای شما بیان میکنند ) مادامی که دنیا زده نشده باشند . سؤال شد که یا رسول الله أهل دنیا شدن و دنیا زده شدنِ علماء به چیست ؟ حضرتش فرمود تبعیّتِ از سلطان ، و درباری شدن . پس هرگاه چنین شد بر دین خود از چنین عالمانی بترسید و دینتان را از آنها أخذ نکنید .

بحار الأنوار ۲ / ۱۰۹ ، حدیث ۱۵ .

"

17 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار معنا ومفهوم : من دون الله چیست؟؟!!! پاسخ داد.
"
پست 1078
http://www.iranclubs.org/forums/show...157575&page=72
نقل قول:
در اصل توسط asad39 فأره موش310نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
پیامبر دون الله است.
از آنجا که پیامبر رسالت خدا را دارد، اطاعت از پیامبر، اطاعت از دون الله نیست.
hosyn
دوست گرامی، پیامبر، دون الله هست به اصطلاح فلسفی، یعنی اتحاد وجودی با خداوند متعال ندارد، اما قرآن کریم کتاب فلسفی نیست، یک آیه نمیتوانید بیاورید که بگوید پیامبر «من دون الله» است، چرا؟ چون اصطلاح قرآنی «من دون الله»، یک اصطلاح در سطح ادبیات زبان بشر است نه یک اصطلاح فلسفی، بلکه در آیه ۱۱۷ سوره مبارکه نساء پس از اینکه در آیه قبلی میفرماید: شرک قابل آمرزش نیست، به طور انحصاری من دون الله را که موجب شرک است بیان میفرماید:

إِنَّ اللَّهَ لَا يَغْفِرُ أَن يُشرَْكَ بِهِ وَ يَغْفِرُ مَا دُونَ ذَالِكَ لِمَن يَشَاءُ وَ مَن يُشرِْكْ بِاللَّهِ فَقَدْ ضَلَّ ضَلَالَا بَعِيدًا(116) إِن يَدْعُونَ مِن دُونِهِ إِلَّا إِنَاثًا وَ إِن يَدْعُونَ إِلَّا شَيْطَنًا مَّرِيدًا(النساء 117)

خوب در آیه ۱۱۷ دقت کنید، ان نافیه به اضافه ال، مفید حصر است، و پس از این اگر حرفهای بی اساس خود را به قران نسبت دهید از حالا جواب نداشته را مقابل خداوند روز قیامت آماده کنید:

میفرماید خداوند هر چیزی غیر از شرک را میبخشد ولی شرک را نمیبخشد، بعد با کلمه «من دونه» بر شما اتمام حجت میکند: نمیخوانند من دون الله مگر اناث و نمیخوانند مگر شیطان سرکش.

تمام! دیگر من دون الله که شرک توسط او صورت بگیرد با این حصر برداشته میشود، پس کجاست پیامبر که میگویید من دون الله است؟ من دون الله فقط: اناث و شیطان.

نه تنها آیه‌ای ندارید که بگوید پیامبر من دون الله است بلکه برعکس آیه ۱۵۰ همین سوره نساء میفرماید هر گونه جهت‌گیری به سوی اینکه پیامبران را من دون الله کنند سرانجامش کفر حقیقی است:

إِنَّ الَّذِينَ يَكْفُرُونَ بِاللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ يُرِيدُونَ أَن يُفَرِّقُواْ بَينْ‏َ اللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ يَقُولُونَ نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَ نَكْفُرُ بِبَعْضٍ وَ يُرِيدُونَ أَن يَتَّخِذُواْ بَينْ‏َ ذَالِكَ سَبِيلاً(150) أُوْلَئكَ هُمُ الْكَافِرُونَ حَقًّا وَ أَعْتَدْنَا لِلْكَافِرِينَ عَذَابًا مُّهِينًا(151)

شما میخواهید با زور فلسفه و اصطلاح فلسفی، پیامبر را من دون الله کنید، و این اصطلاح را بر قرآن تحمیل کنید، و سپس هر جا قرآن من دون الله میفرماید بگویید حالا دیدید که من دون الله را خواندید؟ و حال آنکه همان کسی که قبول کردید امرش امر خدا و بیعتش بیعت با خدا و ولایتش ولایت خدا و اطاعتش اطاعت خداست همو اجابتش عین اجابت خداست، چون هیچ جهت من دون الله در اصطلاح قرآنی ندارد.
"

17 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار دون الله ؟! پاسخ داد.
"
پست 1078
http://www.iranclubs.org/forums/show...157575&page=72
نقل قول:
در اصل توسط asad39 فأره موش310نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
پیامبر دون الله است.
از آنجا که پیامبر رسالت خدا را دارد، اطاعت از پیامبر، اطاعت از دون الله نیست.
hosyn
دوست گرامی، پیامبر، دون الله هست به اصطلاح فلسفی، یعنی اتحاد وجودی با خداوند متعال ندارد، اما قرآن کریم کتاب فلسفی نیست، یک آیه نمیتوانید بیاورید که بگوید پیامبر «من دون الله» است، چرا؟ چون اصطلاح قرآنی «من دون الله»، یک اصطلاح در سطح ادبیات زبان بشر است نه یک اصطلاح فلسفی، بلکه در آیه ۱۱۷ سوره مبارکه نساء پس از اینکه در آیه قبلی میفرماید: شرک قابل آمرزش نیست، به طور انحصاری من دون الله را که موجب شرک است بیان میفرماید:

إِنَّ اللَّهَ لَا يَغْفِرُ أَن يُشرَْكَ بِهِ وَ يَغْفِرُ مَا دُونَ ذَالِكَ لِمَن يَشَاءُ وَ مَن يُشرِْكْ بِاللَّهِ فَقَدْ ضَلَّ ضَلَالَا بَعِيدًا(116) إِن يَدْعُونَ مِن دُونِهِ إِلَّا إِنَاثًا وَ إِن يَدْعُونَ إِلَّا شَيْطَنًا مَّرِيدًا(النساء 117)

خوب در آیه ۱۱۷ دقت کنید، ان نافیه به اضافه ال، مفید حصر است، و پس از این اگر حرفهای بی اساس خود را به قران نسبت دهید از حالا جواب نداشته را مقابل خداوند روز قیامت آماده کنید:

میفرماید خداوند هر چیزی غیر از شرک را میبخشد ولی شرک را نمیبخشد، بعد با کلمه «من دونه» بر شما اتمام حجت میکند: نمیخوانند من دون الله مگر اناث و نمیخوانند مگر شیطان سرکش.

تمام! دیگر من دون الله که شرک توسط او صورت بگیرد با این حصر برداشته میشود، پس کجاست پیامبر که میگویید من دون الله است؟ من دون الله فقط: اناث و شیطان.

نه تنها آیه‌ای ندارید که بگوید پیامبر من دون الله است بلکه برعکس آیه ۱۵۰ همین سوره نساء میفرماید هر گونه جهت‌گیری به سوی اینکه پیامبران را من دون الله کنند سرانجامش کفر حقیقی است:

إِنَّ الَّذِينَ يَكْفُرُونَ بِاللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ يُرِيدُونَ أَن يُفَرِّقُواْ بَينْ‏َ اللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ يَقُولُونَ نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَ نَكْفُرُ بِبَعْضٍ وَ يُرِيدُونَ أَن يَتَّخِذُواْ بَينْ‏َ ذَالِكَ سَبِيلاً(150) أُوْلَئكَ هُمُ الْكَافِرُونَ حَقًّا وَ أَعْتَدْنَا لِلْكَافِرِينَ عَذَابًا مُّهِينًا(151)

شما میخواهید با زور فلسفه و اصطلاح فلسفی، پیامبر را من دون الله کنید، و این اصطلاح را بر قرآن تحمیل کنید، و سپس هر جا قرآن من دون الله میفرماید بگویید حالا دیدید که من دون الله را خواندید؟ و حال آنکه همان کسی که قبول کردید امرش امر خدا و بیعتش بیعت با خدا و ولایتش ولایت خدا و اطاعتش اطاعت خداست همو اجابتش عین اجابت خداست، چون هیچ جهت من دون الله در اصطلاح قرآنی ندارد.
"

17 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار گفتگوهای بین کابر محترم Freedom1وکابر محترم hosyn پاسخ داد.
"
پست49
http://www.iranclubs.org/forums/show...=157488&page=4

نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
...وقتی این اشکال هندسی رو تصور کنیم قوانینش هم همراهش ایجاد میشن یعنی این اشکال هندسی مثل دستگاه اعداد، ذاتا قانونمند هستن
hosyn
چرا ایجاد میشن؟ اگر ما تصور میکنیم پس اجازه نمیدهیم ایجاد بشن، قوانین را یک طور دیگری تصور میکنیم، اگر پیشینیان هم چنین چینش اطلاعاتی را در مغز خود تصور کردند و به مغز بشر امروز انتقال دادند بشر ملزم نیست همان چینش را حفظ کند، همایش تشکیل میدهد و نسبت بین محیط و قطر را عدد دیگری تعیین میکند، اگر ذات چیزی جز چینش مغزی چیزی نیست پس قابل تغییر است، ذهن چنین میچیند و چنین فرض میگیرد که ۲+۲=۵ بشود.

نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
...شما می پرسین عدد بعدی کجاست؟ من میگم در ذات این تعریف ذهنی از دایره و جذر و ...
hosyn
آیا در نظر شما «ذات این تعریف» همان چینش اطلاعات در مغز نیست؟ عدد پی بینهایت است، ذات این چینش، بینهایت عدد را که حاصلش یک عدد گنگ متعالی است، چگونه در خود جا داده است؟

ببینید راجع به عددی بحث میکنیم که امروزه بشر برایش روز بزرگداشت تعیین میکند:

امروزه مقدار عدد پی با استفاده از پیشرفته‌ترین رایانه‌ها تا میلیونها رقم محاسبه شده‌است؛ و تعداد این ارقام هنوز در حال افزایش است. اولین محاسبه کامپیوتری در سال ۱۹۴۹ انجام گرفت و این عدد را تا ۲۰۰۰ رقم محاسبه نمود و در اواخر سال ۱۹۹۹ یکی از سوپر کامپیوترهای دانشگاه توکیو این عدد را تا ۲۰۶٬۱۵۸٬۴۳۰٬۰۰۰ رقم اعشار محاسبه نمود.

از سال ۱۹۸۸ روز ۱۴ مارس را در آمریکا روز عدد پی نام نهاده‌اند و جشن می‌گیرند. روزهای دیگری نیز برای عدد پی در دیگر کشورها تعیین شده و مراسمی برای معرفی عدد پی و اهمیت آن برگزار می‌شود.

و همه قبول داریم که عدد گنگ مشتمل بر بینهایت است، سؤال ساده برای همه ما این است که محل قرار گرفتن این بینهایت عدد کجاست؟ آیا مغز بشر است؟

و میدانیم که بینهایت عدد پشت ممیز در عدد پی، موهوم نیست، عدد موهوم فقط دو عدد است، یکی: «عدد بینهایت» به معنا یک عدد که بینهایت باشد، این موهوم است، چون هر عددی را میتوان به آن اضافه کرد، n+1 ، پس عددی که بینهایت باشد وجود ندارد و موهوم است، و دیگری: طبق قاعده جبر مقدماتی: منفی در منفی، مثبت، پس جذر عدد منفی، موهوم است، و واحد موهومی i برایش قرار داده میشود و سپس اعداد مختلط پدید میاید، البته موهوم واقعی نیست، بلکه در محور اعداد حقیقی و طبق قاعده جبر مقدماتی، موهوم است، یعنی در این دستگاه جا نمیگیرد.

نقل قول:
پرسش آخر منو پاسخ ندادین، ارتباط عالم فرضی مجردات ریاضی با عالم معنوی چطور اثبات میشه؟ شما در نهایت به دنبال این هستین که بگین عالمی از مجردات ذهنی داریم که مادی نیستن، من می پرسم این عالم فرضی مجردات ذهنی، با فرض اینکه قبول کنیم وجود داره، چه ارتباطی به عالم معنوی شامل روح و برزخ و ... پیدا می‌کنه؟
hosyn
فعلا هیچ ارتباطی ندارد، چون ما میخواهیم از مشترکات و واضحات نزد تمام بشر از تئیست و آتئیست بحث کنیم، و نتیجه بحث ما هم وصول به مشترکاتی که باز نزد همه واضح باشد، نمیخواهیم چیزی اثبات کنیم، بلکه میخواهیم چیزی واضح دریافت کنیم، آیا ماتریالیسم مطلق را قبول کنیم یا نوعی متافیزیک خیلی واضح را همه بشر میتواند قبول کند؟

پس خلاصه سؤال: همه قبول داریم که پی، عدد گنگ دارای بینهایت عدد پشت ممیز است، سؤال ساده برای همه ما این است که محل قرار گرفتن این بینهایت عدد کجاست؟ آیا مغز بشر است؟ تاکید داریم بر بینهایت عدد موجود در عدد پی که بشر همگی به دنبال آن هستند، زمانی که کامپیوترها آمدند، یکی از خوشحال کننده‌ترین چیز برای بشر این بود که حال میتوانستند اعداد بعدی عدد پی را کشف کنند، نه فرض کنند، این پنجاه رقم آنست:

۳٫۱۴۱۵۹۲۶۵۳۵۸۹۷۹۳۲۳۸۴۶۲۶۴۳۳۸۳۲۷۹۵۰۲۸۸۴۱۹۷۱۶۹۳۹۹۳۷۵۱۰

اما تاکید بحث ما این است که همه قبول داریم که این سلسله تا بینهایت ادامه دارد، دقت کنیم: «بینهایت»! ، شوخی نمیکنیم، تا بینهایت، آیا این بینهایت عدد کجاست؟ میدانیم که میتوانیم به ترتیب آنها را کشف کنیم اما تا بینهایت کشف ما ادامه خواهد داشت، و کشف میکنیم عدد بعدی را، نه اینکه ایجاد میکنیم.

سؤال: همه قبول داریم که پی، عدد گنگ مشتمل بر بینهایت است، سؤال برای همه ما این است که محل قرار گرفتن این بینهایت عدد کجاست؟ آیا مغز بشر است؟
"

17 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار گفتگوهای بین کابر محترم Freedom1وکابر محترم hosyn پاسخ داد.
"
پست 45

نقل قول:
اول آخری رو بگم، همینقدر که بدونیم عدد پی بین ۳/۱۴ و ۳/۱۵ هستش حدود اون رو به دست آوردیم و حالا بسته به نیاز تا یک دقتی جلو می‌ریم، مغز بشر در همین حدوده و با محدودیت ابزار موجود، محدود میشه.
hosyn
بلی همین آخری مهمترین چیزی است که میتوانیم روی آن تمرکز کنیم.

همانطور که فرمودید ما با اولین گام در محاسبه عدد پی، به عددی بین ۳/۱۴ و ۳/۱۵ میرسیم، اما فرض کنیم که نیاز به دقت بیشتر داریم و میخواهیم عدد بعدی پشت ممیز را هم به دست آوریم، میرسیم به عدد پی بین ۳/۱۴۱ و ۳/۱۴۲ ، پس عدد بعدی ۱ است، و همچنین در مرحله بعد، عدد پی بین ۳/۱۴۱۵ و ۳/۱۴۱۶ است، پس عدد بعدی ۵ است.

سؤال این است که آیا این دو عدد ۱ و ۵ که در ۳/۱۴۱۵ آمد، آیا قبل از محاسبه ما معین بود و ما با محاسبه به آن رسیدیم، یا خیر، ممکن بود هر عددی باشد و تنها با محاسبه ما شانس همراه عدد ۱ و سپس ۵ شد؟

سؤال: آیا دو عدد ۱ و ۵ که در ۳/۱۴۱۵ آمده، قبل از تشکیل دی‌ان‌ای و شکل گرفتن مغر بشر، معلوم و معین بوده یا خیر؟
"

17 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار یه فیلم میخوام بسازم که ... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط مقداد نوشته شده است نمايش نوشته

ولی این فیلم به دلیل محتوای مبتذلش حتما ممیزی می خوره
لبو نگرفته که "

21 ساعت پيش

ساز دهنی به سرنگار به یه جایی از زندگی که رسیدی ، میفهمی ...... پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط مقداد نوشته شده است نمايش نوشته
چرا اتفاقا تو یه محفل طنز خوندم خیلیم خوششون اومد و خندیدن

اون شب که هم نت قطع بود هم بنزین تازه گرون شده بود اینم خطاب به دولت خوندم:

در دولتتان خسته ز بیداد شدیم
تبدیل به یک وضعیت حاد شدیم
لبخند زدید و از گرانی گفتید
با دیدن لبخند شما شاد شدیم!
مقداد جان ، دوست عزیزم ، اونایی که خندیدن به شعرت نخندیدن ، به خودت خندیدن
بعنوان یه دوست بهت توصیه میکنم دیگه شعر نگی واقعاً "

21 ساعت پيش

Teshneh به سرنگار آیت‌الله مایک، اکبر گنجی، علی‌علی‌زاده، مجاهدین خلق و ... در یک کادر پاسخ داد.
" اول و اخر!
اینجا ما اشاره ای به موافقتمون با افزایش قیمت بنزین نداشتیم هممونطور که اشاره ای به مخالفتمون با این قضیه نداشتیم از کجا به این موضوع رسیدین که اعتراض من به چند برابر شدن بنزین و بی تدبیری این دولت رو از این جهت می دونم........بی کفایتی های دولت یکی دوتا نیست و اکر بنابر شمردن باشه قاعدتا شما باید بهتر بشمرید
ضمن اینکه فقط بی تدبیری برای ما مسئله نیست اونی که بیشتر مارو اذیت می کنه دیکتاتوری این دولت

ترفند محاسباتی جدیدتون به صورت کلی(ماستمالی ) عرض شد نه فقط در مورد افزایش بنزین
چون در این دولت انتخاباتی تون چیزی نمونده که چند برابر نشده باشه......یه بنزین جا مون ده بود که ترتیب اون رو هم دادن....پس این محاسبات کلا براتون کاربردیه
یه اشتباه ئر متن قبلی بود که بعد از راسال متن و بستن پنجره ها متوجهش شدم که دیگه همتی برای درست کردنش پیدا نشد
قبلا وقتی افزایش قیمت ها به صد در صد می رسید، قیمت ها رو برابری حساب می کردیم نه افزایشی و این روش محاسباتی شما برای زیر صد در صد افزایش قیمتهاس....... اشتباه می کنم بقرمایید.(البته در صورتیکه تونسته باشم منظورم رو درست بیان گرده باشم!)

پس شماهم قبول دارین که قطع کردناینترنت اوج دیکتاتوری این دولت که می خواست با این کار صدایمردم رو هم قطع کنه . هر چی باشه قلم و رسانه های دیگه دست از ما بهترونه و همین یه قلم رو هم برای مردم نتونستن ببینن...... والا هر چی فکر می کنیم کس دیگه ای رو در این کار ذی نفع نمی بینیم که بخواد همچین تصمیمی بگیره..... چون مردم فقط دعاگوی دولت بودن و به بقیه کاری نداشتن
اینکه در اول گفته شه که دامنه اختیارات ماا محدوده و ما صاحب اختیار نیستیم ولی با این وجود هر چی فریاد دارین سر ما بزنین ، این مظلوم نمایی ها به دیکتاتورها نمی یاد!!
سناریو دیکتاتورهاهمینی یه که از دولت انتخاباتی تون می بینیم:
بااختیارات بیش از حدی که نسبت به دولت قبل دارن و با وچود همکاری های بی چون و چراو بی حدو حصر سایر قوا و سرانشون باز این اختیارات در نظر حضرات کمه!!!!
و اینکه هر جا صدای مخالف بلندشد یا با ادبیات بی ادبی ویا با عملیات حذفی صداها حنثی شه
عمر ماکه خیلی زود می گذره ولی نمی دونم چرا این دوره ریاست جمهوری اینقدر کند می گذره!!!
امید ما به اینه که تموم می شه فقط خدا تا اون موقه صبر بده! "

يك روز پيش

Freedom1 به سرنگار ترامپ برجام را پاره کرد! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
من متن حمزه غالبی را در توئیتر در صفحۀ خود او خواندم. بعد که دوباره خواستم اشاره کنم دیدم اکانتش رو در توئیتر پاک کرده و با سرچ محتوای مشابه را از سایتهای دیگر پیدا کردم. بله! رسانه‌های نزدیک به شما چنین محتوائی رو هرگز پوشش نمی‌دهند و سانسور می‌کنند! چون خلاف تمام مانور دروغینی است که در طول این چهل سال و قبل از آن، برای غرب‌پرستی و غرب‌گرائی در ایران دادند. و حال هم معلوم نیست چه کسی او را مجاب کرده تا اکانتش را از منظر دور کند. - حداقل برای مدتی!-

در هپروت جالبی زندگی می‌کنید! زمانی به شما می‌گفتند که اگر بروی جلوی کاخ‌های دولت‌های فرانسه و آمریکا به رئیس‌جمهور آن کشورها فحاشی هم کنی تو را کسی کاری ندارد و اینگونه آزادی را تعریف کردند. اینگونه مغزهای نسل‌های ایرانی را شستشو دادند تا سهم کشورهای ما آشوب و سهم کشورهای آنان نظم و استقرار باشد.

اسوشیتد پرس: قوانین جدید فرانسه برای فیس بوک! زاکربرگ ایده را پسندید!
(زاکربرگ به خدمت رئیس جمهور فرانسه رسیده تا در مورد نگرانی ها در مورد توهین و اطلاعات غلط مذاکره کند)!
https://apnews.com/52cbe54ca38c49ab88d73bb1c098e1d7

رادیو بین‌المللی فرانسه: همکاری فیس بوک با دولت فرانسه برای مقابله با "توهین" به قاضی‌ها.
http://www.rfi.fr/en/france/20190625...cases-minister

پایگاه ورج: فیس بوک به مأمورین دولت فرانسه امکان نظارت بر تنظیم محتوا را می‌دهد.
https://www.theverge.com/2018/11/12/...on-hate-speech

رویترز:دولت فرانسه در فیس‌بوک هماهنگ‌کننده‌هائی می‌فرستد تا به مقابله با "توهین" بروند
https://www.reuters.com/article/us-f...-idUSKCN1NH1UK

رویترز: برای اولین نمونه در دنیا: فیس‌بوک اطلاعات مظنونین به توهین را به دادگاه‌های فرانسه اعلام می‌کند.
https://www.reuters.com/article/us-f...-idUSKCN1TQ1TJ

https://www.politico.eu/article/emma...te-speech-igf/
ضميمه 28178
مکرون رئیس جمهور فرانسه در کنار رئیس فیس‌بوک زاکربرگ!

آیا رئیس فیس بوک یا تلگرام یا اینستاگرام، مجاز است به خدمت رئیس جمهور ما نیز در کافه و پاسیو! بنشیند و نه در خصوص -دروغ- و -توهین- که در خصوص امنیت کشورمان و ساختمانهای عام و خاص و دولتی و غیر دولتی که آتش می‌گیرند حرف بشنود؟ و شبه جنگی که میلیاردها دلار ثروت از مردم و کشور ما می‌سوزاند را مانع شود؟! خیر! چون این خداوندگاران فرهنگ و جمهوری پنجم شما، آتش و دود را برای شما خواستند و همۀ بشقاب را برای حکومتهای خود و نه الزاما مردم معترضی که "میس‌اینفورمیشن" می‌کنند؛ پدرسوخته‌ها(!)

موج دروغ‌های فاحش و کینه‌توزی‌های منظم و جنگ‌افروزی بین اقوام و ملت‌ها در خاورمیانه به قصد آتش‌زدن و نابود کردن ملتها و ساختن زمین سوخته در جریان است و همچنان‌که کودک یمنی می‌میرد و آخ نمی‌گویند هیچ کس در دنیا پاسخگوی این بستر تعمدی جنگ و دروغ و فتنه برای نسل جدید سرخپوست‌ها در خاورمیانه، نیست و جمهوری اسلامی هم که لابد به فکر چاره می‌افتد مجرم است.
آنوقت افرادی عمیقا غافل، از همین ملتها پیدا می‌شوند که هنوز به این شیطان صفتان زمین بازی می‌دهند. ایران و عراق و سوریه و لبنان قربانی جنگ‌های ترکیبی دروغ و جنگ روانی باشند اشکال ندارد! فقط النگوهای مکرون است که میشکند اگر کسی در مورد فعالیت‌های حکومتش "توهین" کند یا "خلاف" بگوید!

اینگونه با دست خود کشور خود را تقدیم این گرگ‌ها می‌کنید و الا روشن است ایدۀ شبکۀ ملی اطلاعات در بدترین شرایط آن، که بدترین حاکم ایرانی بر کشور حکمفرا باشد، خیلی فرقی نمی‌کند با این که این گرگ‌های درنده بر اطلاعات شما مسلط باشند و با سرخوشی آشوب کنند و نفراتشان را اینجا برای تغییر بفرستند.

عده‌ای زمان مکاشفۀ نفت آن را "بوگندوئی" دانستند که باید انگلیس آن را مفت مفت ببرد!
فهم جریان غرب‌گرای ایرانی در دوران ظهور و توسعۀ اینترنت بهتر از آن عده نیست. که گویا هیچ چیز از جوانب تجاری/امنیتی/اجتماعی/سیاسی اینترنت نمی‌دانند و براحتی این زمین را تقدیم بیگانه می‌کنند....
نمی دونم شما واقعیت رو می دونین و اینطوری ترجمه می کنین یا نمی‌دونین، امیدوارم قصد فریب نداشته باشید. Hate speech یعنی سخنان تنفرآمیز، و به طور خاص شامل نفرت پراکنی علیه اقلیت ها و ادیان و اقوام میشه مثل نفرت پراکنی علیه سیاه پوستان یا مسلمانان یا هرچی، و اونجا فیس بوک قرار شده اطلاعات کاربرانی که نفرت پراکنی میکنن رو به قاضی بده، و نه اونجوری که شما نوشتین توهین به قاضی! گفته شده از این به بعد hate speech در ردیف تروریسم قرار میگیره. اطلاعات غلط هم موضوعیه که در انتخابات آمریکا رخ داده یعنی یک خبر دروغ به سرعت منتشر شده و بر سر اون بحث های زیادی مطرح شده که چطور میشه با این کار مقابله کرد.
اگر شما به جای این شلوغ کاری و ترجمه های اشتباه و طول و تفسیر اونها، صداقت نشون بدین و چند پرونده مستند از زندانیان سیاسی مثلا فرانسه رو پیدا کنین یا نمونه ویدیوهایی که پلیس فرانسه به افراد دست خالی که فقط شعار میدن حمله کرده باشه، اونوقت میشه بررسی کرد و به این نتیجه رسید که اونجا هم این چیزها هست، اما با این فرض هم شدت و نوع برخورد و وسعت اون باید مقایسه بشه و تازه بعد از این هم، نقض اصول قانون اساسی درباره آزادی برگزاری تجمعات توجیه نمیشه.
من فکر نمیکنم مطلب حمزه غالبی در توییتر به دست خودش پاک شده باشه چون مطالب ایشون با مضمون هایی که شما می پسندین همچنان در اینستاگرام ایشون هست و اون مطلب چیزی نبوده که بخواد پاک کنه.

اگر از جنگ افروزی در خاورمیانه دل خوشی ندارین و دنبال صلح هستین پس در این منطقه بسیار حساس و پر از بحران مذهبی و قومی باید بسیار با احتیاط عمل کنین و هیچ نوع رفتاری که باعث تحریک های مذهبی و قومی بشه نباید تایید کنین، متوجه منظورم هستین حتما.
---
این رو الان دیدم و به نظرم رسید به عنوان مثال بیارم، از نظر من آزادی و دموکراسی یعنی این:

https://www.alef.ir/news/3980920108.html

اینکه شما کسی رو بالاتر از قانون و بالاتر از آزادی نداشته باشین و بتونین همه افراد رو به این سادگی نقد کنین و شب هم راحت بخوابین، این از تمام اونچه آرمان های شماست با ارزش تره، این از همه کارهایی که شما کردین و همه اهدافی که آرزوی اون رو دارین با ارزش تره و در واقع هیچ چیزی بالاتر از این نیست. اگه می‌خواین به آرمان هایی که دنبال می کنین برسین (که من هم در بخشی از اونها با شما موافقم) نباید فشاری علاوه بر فشارهای خارجی به مردم تحمیل کنین، من نگران این بودم که به این روزها برسیم و حالا رسیدیم و فشار خارجی زیادی به مردم وارد میشه، منطقی نیست که برای مقابله با اون، چیزی هم از داخل بهش اضافه بشه بلکه برعکس باید حاکمیت به مردم آرامش بده تا بهتر بتونن این دوره رو سپری کنن. این که سرانجام چه باید کرد رو من هم نمی دونم (یعنی نظرم رو گفتم قبلا که به قول یکی از کاربران، زدن به سیم آخر بود) بنابراین من ایده ای ندارم ولی میفهمم که این راه هم (سخت گیری در داخل) درست نیست. "

يك روز پيش

مقداد به سرنگار همین الان چه حسی داری؟ پاسخ داد.
" حس خودخوری... حس اینکه من واقعا چرا نمیرم سر درس و مشق و کار و زندگیم "

يك روز پيش

مقداد به سرنگار شنيدم ..... پاسخ داد.
" شنیدم محمود رمان می نویسه؟ "

يك روز پيش

مقداد به سرنگار یه فیلم میخوام بسازم که ... پاسخ داد.
"
نقل قول:
می‌ره یه یه دوری بزنه ولی قبلش می‌پرسه خانم آغداشلو تا کی بازن
که سه نشه

ولی این فیلم به دلیل محتوای مبتذلش حتما ممیزی می خوره "

يك روز پيش

مقداد به سرنگار بهش بگو پاسخ داد.
" خجالت می کشم... آخه من تازگیا عاشق همه میشم! "

يك روز پيش

مقداد به سرنگار اي كاش.... پاسخ داد.
"
نقل قول:
نمیدونم خودمم
دیدی دلت نمی خواد ببینمت... هییییی "

يك روز پيش

مقداد به سرنگار به یه جایی از زندگی که رسیدی ، میفهمی ...... پاسخ داد.
"
نقل قول:
اینو جایی نگفتی که ؟
چرا اتفاقا تو یه محفل طنز خوندم خیلیم خوششون اومد و خندیدن

اون شب که هم نت قطع بود هم بنزین تازه گرون شده بود اینم خطاب به دولت خوندم:

در دولتتان خسته ز بیداد شدیم
تبدیل به یک وضعیت حاد شدیم
لبخند زدید و از گرانی گفتید
با دیدن لبخند شما شاد شدیم! "

يك روز پيش

صبح به سرنگار ترامپ برجام را پاره کرد! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است نمايش نوشته
https://www.yjc.ir/fa/news/5614829

اینو ببینین تا بفهمین آشوب یعنی چی و پلیس یعنی چی و جمهوری یعنی چی و تحمل یعنی چی. ما کجا و جمهوری پنجم فرانسه کجا. اونجا چند وقته جلیقه زردها رو تحمل میکنن؟ اگه تونستین یک روز اعتراض رو تحمل کنین اونوقت اسم فرانسه رو بیارید.
اینکه بگین فرانسه اینترنت و توییتر رو برای سرکوب اعتراضات کنترل می‌کنه هم از اون حرفهاست، به هرحال اینترنت در فرانسه فیلتر یا قطع نشده و معترضین میتونن اسناد تصویری خودشون در شیوه برخورد پلیس رو پخش کنن و اگر خشونت غیر ضروری از طرف پلیس اتفاق بیافته میتونن نشون بدن. دشمنی شما با اینترنت به خاطر همینه که بدون اینترنت بتونین راحت اینجور چیزها رو بگین مثل کره شمالی که مردم فکر کنن در بهترین کشور دنیا دارن زندگی میکنن.
اینهم جالب بود که گفتین اعتراضات فرانسه مردمیه اما اینجا وقتی عده ای بیکار و بدبخت بیان بیرون، کار عربستان و اسراییل و آمریکاست، این توهین به شعور مخاطب و توهین به مردمه. هرچند من متعلق به طبقه محروم نیستم اما با طبقه محروم همیشه سر و کار دارم و افکار و زبان بدن اونها رو خیلی خوب میشناسم و وقتی فیلمها رو میبینم افرادی که وارد ساختمانها میشن و تجهیزات رو برمیدارن و میبرن رو میبینم، میفهمم که محروم و پر از خشم انباشته هستن (اینها از اونهایی که بانک آتش زدن جدا هستن، حتی صورت خودشون رو نپوشوندن و دوربین ها رو قطع نکردن) و بیچاره تر از اونی هستن که با اینترنت هماهنگ شده باشن. اینجور حرفها باعث میشه من بیشتر مطمئن بشم که برنامه ای در کاره.

شما بگین انشاالله گربه ست، اما فکر میکنم قطع اینترنت برای کنترل آشوب ها نبوده و نیست و اشوبهای این دوره آخری توسط اینترنت هماهنگ نمی‌شده، قطع اینترنت اصولا یک برنامه ست که از مدتها قبل چیده شده و ارتباطی به خطر آشوب نداره.
برید نوشته های هلنا رو‌ پیدا کنین، هلنا با همه داغون بودنش و اقدامش برای فیلتر شدن اینجا و ادبیات احمدی نژادیش، به تاریکخانه ها دسترسی داشت و خبرها رو در زمانی میداد که هیچکس نمی دونست مثل مذاکرات عمان که اون از مدتها قبلش خبر داشت، همین هلنا می‌گفت اینترنت باید قطع بشه و این تصمیم گرفته شده و هر دولتی باشه باید اجرا بشه.
البته منبع من هلنا نیست و فقط رفتارها رو تحلیل میکنم، چیزهای مهمتری هم هست که شاید هلنا نمیدونست و نمی گفت اما میشه حدس زد که قطع اینترنت علاوه بر اینکه یک هدفه، خودش مقدمه ای برای قدم های بعدیه.

دیروز پروانه سلحشور ما حرفهایی زد که اگر راه نجاتی باشه باید از همونجا شروع کرد، بساطی که شما راه انداختین و به طور دوره ای درباره فساد و اینجور چیزها شلوغ کاری راه میاندازین فرافکنی و فرار به جلوست و هیچ راه نجاتی در پیش نداره و ریشه مشکلات همون چیزهاییه که سلحشور یک تنه ایستاد و گفت ولی نمایندگان شما که یک چهارم ایشون هم رای نخواهند داشت در دوره بعدی میان و همین بساط شما رو ادامه میدن.

مسلمه که همۀ ما هم به رفتار دولت تَکرار « تدبیر و امید » معترضیم، ما هم تحت فشاریم و هر روز فکر می‌کنیم دیگران که کمتر از ما برخوردارند چه می‌کنند و غصه می‌خوریم و عصبانی می‌شیم... عصبانیت و خشم مردم را مثل خودمان درک می‌کنیم و مردم رو در مطالباتشان محق می‌دونیم ... اما این دلیل نمی‌شه که به دخالت و برنامه‌ریزی دشمن خارجی و موج‌سازی و موج‌سواری تجاهل کنیم همچنان‌که این بار مردم هم با تعجب به تیم‌های غیرعادی و غیرمردمی که اقدام به آتش زدن تاسیسات کردند به وضوح نگاه کردند ... این که بگیم این شورشیان یا بهتر بگوئیم جوخه‌های آتش!، مأمورین خود حکومت بودند تا مردم را بترسانند و چه! حاصل تجاهل به نیروهای واقعی‌تر در دنیای سیاست است. مشابه این جوخه‌های آتش در عراق هم وجود دارند و این نسل نوین جنگ‌ها - به نام جنگ هیبرید/ترکیبی/نسل چهارم - در فقدان امکان جنگ نظامی هست.

مسلم هست که جزو این برنامه‌ریزی مردم عادی هم هستند، مردم آسیب‌دیده‌ و خشم زده‌ای که دولت منتخبشان به جای این که شش سال به صنعت و اقتصاد کشورش برسد، کاسۀ گدائی سمت آمریکا گرفت و به جای سود سرشار کار، یک جیرۀ توهین آمیز بیشتر دریافت نکرد و هنوز هم مشغول بازی‌های خود است و هنوز هم با کارهای خود مردم را عصبی می‌کند.

قبلا هم گفتم، یک مسألۀ سیاسی، ممکن است چندین بازیگر و چندین زاویه دید داشته باشد. اینکه کار آشوب، کار خارجی است، به معنای نفی مشکل و خشم مردم از وضعیت و حضور گروهی از مردم به قصد اعتراض نیست ... اگر رهبر این کشور روز شنبه فرمان آرامش نداده بود، اولین کسی که به خیابان ریخته بود همین جریان حزب اللهی و انقلابی و علیه دولت لیبرال غربگرا بود و آشوبی به شدت فراگیرتر رخ می‌داد.

لذا قصد توهین و انکار مایحتاج مردم و ستمی که دولت لیبرالی غربگرا به مردم می‌کند نیست!

در مورد بستن اینترنت، بالاخره یک نظر جاهلانه‌ای وجود دارد که «میشه اینترنت رو بست و آب از آب تکان نخوره!» این جهل رو باید برطرف کرد. و بسته شدن اینترنت مثل کرۀ شمالی در ایران از محالات هست و به اندازۀ کافی متخصص و دانشمند انقلابی و حزب اللهی در این کشور وجود داره که مانع بشه!

نهایت این موضوع همون هست که قبلا گفتم، اعطای اینترنت به شرکت‌ها، موسسات پژوهشی، دانشگاه‌ها و انتقال اکثر مراودات روزمره و عادی مثل پیامرسان‌ها به داخل کشور. مادامی که شبکه‌های خارجی مثل اینستاگرام که اکانت بنده رو بخاطر یک لوگوی سپاه در یکی از عکسها می‌بنده، و فیس‌بوک که اجازۀ درج یک نوحۀ خاص رو در تایملاینش نمیده و تلگرام و غیره، اهمیتی برای فرهنگ و هنجارها و امنیت و مصالح و منافع کشور ما قائل نباشن این راه باقیمانده هست. شما اگر راه دیگری دارید بگید! در واقع ما این رنج رو به سبب توحش دنیای پیرامونمون و محکوم بودنمون از قبل به مردن و سرخپوست شدن، می‌کشیم و روشنه که این شرایط عادی عقلی نیست و باید خیلی بهتر از این باشه. ان شاء الله روزی میرسه که عاملین این وضعیت رو به سزای عملشون می‌رسونیم. "

يك روز پيش

صبح به سرنگار ترامپ برجام را پاره کرد! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است نمايش نوشته
این مطلب فقط در سایتهای متعلق به جناح شما پیدا میشه، در اینستاگرام غالبی جدیدا مطلبی درباره قطع اینترنت نوشته شاید برای شما جالب باشه.
اما اینها مهم نیست. من ترجیح میدم به جای خوندن حرفهای اون فتنه سبز، حرفهای بنیانگذار فتنه زرد! فرانسه رو بخونم بالاخره خودش زبان داره:

https://www.dw.com/fa-ir/world/a-46656969

اگر هم فیلتره به خاطر اینه که اینجا خیلی آزادی داریم نسبت به فرانسه. نمی‌دونم چرا این فرمانده فتنه زرد رو نمیگیرن یا حبس خانگی نمیکنن؟ چقدر خنگ هستن این فرانسوی ها.
اینجا هم اطلاعات بیشتر هست:

https://farsi.euronews.com/2018/11/2...are-protesting

واکنش رئیس جمهور چی‌بوده؟

امانوئل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه سه روز پس از آغاز اولین اعتراضات «جلیقه زرد‌»ها در سفری رسمی به بلژیک به آن واکنش نشان داد و بدون نام بردن از جنبش «جلیقه زرد» اعلام کرد: «تنها با گفتگو و ارائه توضیحات است که می‌توان به این اعتراضات پایان داد. دولت اکنون با یک جنبش اعتراضی مواجه شده است. ما باید با یک روحیه جمعی مسئول باشیم. »

آخ اخ چقدر خره این رئیس جمهورشون جلوی چشمش فتنه زرد درست کردن و کشور رو به هم ریختن میگه باید پاسخگو باشیم!

من متن حمزه غالبی را در توئیتر در صفحۀ خود او خواندم. بعد که دوباره خواستم اشاره کنم دیدم اکانتش رو در توئیتر پاک کرده و با سرچ محتوای مشابه را از سایتهای دیگر پیدا کردم. بله! رسانه‌های نزدیک به شما چنین محتوائی رو هرگز پوشش نمی‌دهند و سانسور می‌کنند! چون خلاف تمام مانور دروغینی است که در طول این چهل سال و قبل از آن، برای غرب‌پرستی و غرب‌گرائی در ایران دادند. و حال هم معلوم نیست چه کسی او را مجاب کرده تا اکانتش را از منظر دور کند. - حداقل برای مدتی!-

در هپروت جالبی زندگی می‌کنید! زمانی به شما می‌گفتند که اگر بروی جلوی کاخ‌های دولت‌های فرانسه و آمریکا به رئیس‌جمهور آن کشورها فحاشی هم کنی تو را کسی کاری ندارد و اینگونه آزادی را تعریف کردند. اینگونه مغزهای نسل‌های ایرانی را شستشو دادند تا سهم کشورهای ما آشوب و سهم کشورهای آنان نظم و استقرار باشد.

اسوشیتد پرس: قوانین جدید فرانسه برای فیس بوک! زاکربرگ ایده را پسندید!
(زاکربرگ به خدمت رئیس جمهور فرانسه رسیده تا در مورد نگرانی ها در مورد توهین و اطلاعات غلط مذاکره کند)!
https://apnews.com/52cbe54ca38c49ab88d73bb1c098e1d7

رادیو بین‌المللی فرانسه: همکاری فیس بوک با دولت فرانسه برای مقابله با "توهین" به قاضی‌ها.
http://www.rfi.fr/en/france/20190625...cases-minister

پایگاه ورج: فیس بوک به مأمورین دولت فرانسه امکان نظارت بر تنظیم محتوا را می‌دهد.
https://www.theverge.com/2018/11/12/...on-hate-speech

رویترز:دولت فرانسه در فیس‌بوک هماهنگ‌کننده‌هائی می‌فرستد تا به مقابله با "توهین" بروند
https://www.reuters.com/article/us-f...-idUSKCN1NH1UK

رویترز: برای اولین نمونه در دنیا: فیس‌بوک اطلاعات مظنونین به توهین را به دادگاه‌های فرانسه اعلام می‌کند.
https://www.reuters.com/article/us-f...-idUSKCN1TQ1TJ

https://www.politico.eu/article/emma...te-speech-igf/
ضميمه 28178
مکرون رئیس جمهور فرانسه در کنار رئیس فیس‌بوک زاکربرگ!

آیا رئیس فیس بوک یا تلگرام یا اینستاگرام، مجاز است به خدمت رئیس جمهور ما نیز در کافه و پاسیو! بنشیند و نه در خصوص -دروغ- و -توهین- که در خصوص امنیت کشورمان و ساختمانهای عام و خاص و دولتی و غیر دولتی که آتش می‌گیرند حرف بشنود؟ و شبه جنگی که میلیاردها دلار ثروت از مردم و کشور ما می‌سوزاند را مانع شود؟! خیر! چون این خداوندگاران فرهنگ و جمهوری پنجم شما، آتش و دود را برای شما خواستند و همۀ بشقاب را برای حکومتهای خود و نه الزاما مردم معترضی که "میس‌اینفورمیشن" می‌کنند؛ پدرسوخته‌ها(!)

موج دروغ‌های فاحش و کینه‌توزی‌های منظم و جنگ‌افروزی بین اقوام و ملت‌ها در خاورمیانه به قصد آتش‌زدن و نابود کردن ملتها و ساختن زمین سوخته در جریان است و همچنان‌که کودک یمنی می‌میرد و آخ نمی‌گویند هیچ کس در دنیا پاسخگوی این بستر تعمدی جنگ و دروغ و فتنه برای نسل جدید سرخپوست‌ها در خاورمیانه، نیست و جمهوری اسلامی هم که لابد به فکر چاره می‌افتد مجرم است.
آنوقت افرادی عمیقا غافل، از همین ملتها پیدا می‌شوند که هنوز به این شیطان صفتان زمین بازی می‌دهند. ایران و عراق و سوریه و لبنان قربانی جنگ‌های ترکیبی دروغ و جنگ روانی باشند اشکال ندارد! فقط النگوهای مکرون است که میشکند اگر کسی در مورد فعالیت‌های حکومتش "توهین" کند یا "خلاف" بگوید!

اینگونه با دست خود کشور خود را تقدیم این گرگ‌ها می‌کنید و الا روشن است ایدۀ شبکۀ ملی اطلاعات در بدترین شرایط آن، که بدترین حاکم ایرانی بر کشور حکمفرا باشد، خیلی فرقی نمی‌کند با این که این گرگ‌های درنده بر اطلاعات شما مسلط باشند و با سرخوشی آشوب کنند و نفراتشان را اینجا برای تغییر بفرستند.

عده‌ای زمان مکاشفۀ نفت آن را "بوگندوئی" دانستند که باید انگلیس آن را مفت مفت ببرد!
فهم جریان غرب‌گرای ایرانی در دوران ظهور و توسعۀ اینترنت بهتر از آن عده نیست. که گویا هیچ چیز از جوانب تجاری/امنیتی/اجتماعی/سیاسی اینترنت نمی‌دانند و براحتی این زمین را تقدیم بیگانه می‌کنند.... "

يك روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 08:46AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه