بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
hooshdaran3 به سرنگار روباه پیر هنوز نمُرده است/وزیر خارجۀ ملکه: تکرار قحطی جنگ جهانی اول، هنوز برای ایران محتمل است! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
البته انگلستان جزو اتحادیۀ اروپا نیست. و شما همچنان دوست دارید آرزوهای فضائی خود را که در مورد آمریکا هم بود ... و برای نسل جدید هم مستند است که تیتر روزنامه‌های اصلی‌تان شد «سخن کری تضمین است!» یا «مردم آمریکا نمی‌گذارند رئیس جمهور بعدی آمریکا برجام را از بین ببرد» برای اروپا هم تصدیق کنید ... و تا آخرین لحظه که دیگر خورشید سوزان وسط آسمان ظهر است، بیدار شوید و ببینید که چه اتفاقی افتاده است. شما و جریان شما، جریان سیاست‌ گل‌درشت است که ترجیح می‌دهد چیزی که نمی‌خواهد و تحلیلی که اساس فکری‌اش را زیر سوال می‌برد و حقی که تلخ است را «تهمت» تلقی کند. فارغ از این که سیاست وحشی کاملا در کانال و سطح دیگری مشغول سیر است و تفکر شما البته از آن افق، در همان افق گل و بلبلی که «بن سلمان» هست دیده می‌شود... البته عجیب است این حجم اعتماد و دل‌بستن و دل‌خوشی در سیاستی که جریان شما آن را ذاتا کثیف می‌داند چگونه به اروپا و آمریکا بذل شده است! و در این سوال خود داستانی است.

دیپلماسی و سیاست فضا و علم تحلیل و علائم است. رفتارها و علائم در دیپلماسی، معنای خودش را دارد که حتی به زبان بدن هم سرایت دارد. این که وزیر خارجۀ انگلیس چنین الفاظی به زبان می آورد و ما سرمان را در برف کنیم که نه ان شاءالله گربه ست، خوب حمیّت و هوشیاری ما را نسبت به کشور و ملتمان نشان می‌دهد.
لاطائلات نبافيد. بنده حرفي از دل بستگي نزدم. آنهايي كه دلبسته دولت هاي خارجي از چين و روسيه ميشوند ظاهرا ديگرانند.
اصل حرف همين بود كه الكي تهمت نبايد زد، كه دوستي فعلي را بيخود آسيب مي زند.
البته معلوم است وقتي آقايي كه دلبسته در هواي مقام و قدرت است ميگويد: خوب شد من رييس جمهور نشدم كه دلار 5 هزار تومان شود، شما بايد چه بگوييد... "

يك ساعت پيش

sara1245 سرنگار جدیدی با عنوان تعمیر لوازم خانگی به صورت آنلاین ساخت
" عیب یابی یخچال فریزر

عیب یابی و یا تعمیر یخچال فریزر کاری تخصصی است که نیازمند متخصص است ولی شما با اطلاعاتی که تهران سرویس در اختیارتان قرار می‌دهد می‌توانید مشکلات جزئی دستگاه خود را رفع کنید.

۱- یخچال فریزر روشن نمی‌شود :
اول باید از اینکه برق به یخچال فریزر متصل است یا خیر مطمئن شوید!
برای بررسی این مورد باید پریز برق را چک کنید بعد از اینکه به سلامت پریز برق اطمینان پیدا کردید به سراغ مرحله بعد بروید.اگر از سه‌راهی برق یا تبدیل سه به دو برق استفاده می‌کنید سه راهی را از راه بردارید و یخچال فریزر را مستقیم به پریز برق وصل کنید و نتیجه را ببینید.
در صورتی که باز هم یخچال فریزر روشن نشد حتما برای تعمیر یخچال فریزر خود با تهران سرویس تماس بگیرید تا کارشناسان شما راهنمایی کنند.

۲- لرزش یخچال فریزر (لرزش شدید منظور است اگر یخچال خیلی کم می لرزد طبیعی است) :
علت های مختلفی باعث لرزش شدید می شود :

برق یخچال فریزر به طور ناگهانی قطع شده باشد.
کنترل کننده دما تنظیم نیست.
یخچال در حال دیفراست است.
۳- صدا دادن یخچال (صدای ویز ویز کردن یخچال) :
زمانی که آب به یخ ساز یخچال وصل نباشد یا و یا ورودی آب خاموش باشد و یخ ساز کار کند این صدا به گوش می رسد.باید ابتدا یخ ساز را خاموش کنید تا آسیبی به شیر برقی نرشد و بعد ورودی آب را وصل کنید.

۴- بو گرفتن یخ، در یخچال فریزر :
علت بو گرفتن یخ در یخچال، پخش شدن بوی غذا در یخچال می باشد که با تمیز کردن یخچال و قرار دادن مواد غذایی در ظرف های در بسته این موضوع برطرف می شود.

۵- برفک و یخ های حباب دار روی بسته فریز شده پدید آمده :
علت این مسئله باز ماندن درب فریزر می باشد که شما باید این مسئله رو بررسی کنید.
بررسی که چیزی مانع بسته شدن درب نباشد.

۶- یخ ساز، یخ های پوک و کوچک می سازد :
علت کوچک شدن و پوک شدن یخ های یخ ساز، بسته شدن فیلتر آب می باشد که تعویض کارتریج فیلتر این مسئله را حل می کند.

حتما در صورتی که با خواندن مطالب بالا مشکل یخچال شما برطرف نشد برای تعمیر یخچال فریزر با تهران سرویس تماس بگیرید.

دلایل اصلی برفک زدن یخچال فریزر

از وقتی یخچال فریزر تولید شده برفک زدن آن چالش اصلی کسانی که از این نوع یخچال ها استفاده می کنند شده است.

در حال حاضر یخچال های نسل جدید با برفک خداحافظی کرده اند و بین مردم محبوبیت زیادی دارند و لازم نیست که برای پاک کردن برفک ها زمان زیادی گذاشته شود و هنگام پاک کردن آسیبی به یچخال برسانید.

فریزر های بدون برفک توسط هوای خنک و سرد مواد غذایی را یخ می کنند و برفک ها در بازه ای مشخص توسط هیتری (گرم کننده) بخار می شوند و به صورت مایع از یخچال خارج می شوند.

حالا مسائلی را که باید رعایت کنید تا فریزر شما برفک نزند را باهم بررسی می کنیم تا از برفک زدن فریزر شما جلوگیری شود.

در نظر بگیرید که قرار دادن یخچال فریزر در کنار وسایلی که گرما تولید می کنند این مسئله را بیشتر می کند.از قرار دادن فریزر در کنار گاز و فر و در محیطی بسته و گرم خودداری کنید.

فاصله یخچال تا دیوار را رعایت کنید و حداقل فاصله از پشت یخچال تا دیوار ۲۰ سانتی متر در نظر بگیرید.این کار باعث افزایش طول عمر کمپرسور و عملکرد بهتر یخچال می شود.

یکی از مهم ترین کارهایی که برای جلوگیری از برفک زدن انجام دهید باز و بسته نکردن بی هدف درب یخچال است.ترک این عادت بد باعث می شود تا برفک و عمل میعان رخ ندهد و خبری از برفک نباشد.

شما با این عادت به یخچال خود آسیب می رسانید و هم مصرف انرژی را بیشتر می کنید.

از بسته شدن درست درب فریزر و یخچال مطمئن باشید طبق اشاره ای که کردیم اگر مواد فریز شده برفک و یا یخ های حباب دار می زنند حتما چیزی مانع بسته شدن درب یخچال می شود و شما باید نوار درب یخچال و مگنت های درب را کنترل و بررسی کنید. "

11 ساعت پيش

Vajiheh سرنگار جدیدی با عنوان توجه توجه.. ساخت
" توجه توجه.. دوستان توجه کنن:
اگه رمان جدید و دست نوشته برا خوندن میخواین فضای سالم برا چت میخواین که دم به دیقه باشه و بتونین چت کنین اونم نه مث اینجا چت روم آنلاین هس.. با انواع موضوعات مختلف اوووووف اینقده زیباست همه چی داره حتی میتونی خودت افراد آنلاینو ببینی تازشم از همه مهمتر مقام و درجه هاش قلابی نیس اگه فعال باشی عین آب خوردن کاربر فعال و حرفه ای میشی چون مدیرش فعاله مال این سایت لالا کرده به خواب زمستونی رفته من همچناان خودمونی لاو موندم... خلاصه خواستین بیاین از من گفتن... انجمن کتاب ساز یا انگلیسیش میشه : forum.ketabsaz.info
در ضمن اومدین اونجا بگین از طرف نازی اومدین که من پاک آبروم نره.. چون من خودمم اونجام نظارت میکنم.. "

14 ساعت پيش

Vajiheh به سرنگار ::.. بیاین اعتراف کنیم ..:: پاسخ داد.
" اعتراف میکنم بالایی ها رو میشناسم "

14 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست پاسخ داد.
"
پست 2246
شاید اینجا هم الیوم دوره هست
پست 2166

http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=145

نقل قول:

در اصل توسط ghanet ملحد شیطان پرست مدعی پیامبری

نوشته شده است نمايش نوشته

وقتی خداوند می فرمایند:الْيَوْمَ يَئِسَ الَّذِينَ كَفَرُوا مِنْ دِينِكُمْ منظورشان از الیوم یک روز خاص نیست چون یأس یکباره به انسان دست نمی دهد،اندک اندک که امید او کم می شود، حالت یأس قوت می گیرد تا وقتی امید بکلی قطع شود، آنگاه یأس و نا امیدی بطور کامل بر انسان چیره می شود و او را از پا در می آورد. به همین ترتیب تکامل نیز به یکباره حاصل نمی گردد، وقتی تمام اجزاء سر جای خود قرار می گیرند، کمال حاصل شده و ماندگار می گردد.
شما تا زمانی که نسبت به آیات قرآن خشوع و انقیاد نگاه نداشته باشید و از سخن لغو اعراض نکنید و تا زمانی که نگاهتان به امثال حدیث غدیر است ، مفهوم آیه را درک نخواهید کرد و همش به دنبال یک روز خاص می گردید.
سئوالات شما مثل این می ماند که بپرسید: روز قیامت کدام روز است و بعد که متوجه شدید یک روز خاص نیست و مراحلی دارد، دوباره بپرسید: روز قیامت کدام مرحله از قیامت است؟
هرمرحله ای از قیامت ، روز قیامت است منتهی به مرحله ماندگارآن می گویند یوم الآخرة هرچند همین یوم نیز جزء یوم القیامة می باشد.
شما اگر می خواهید بهتر موضوع را درک کنید با خودت اینگونه بگو!
- امروزه دیگر کافران از دین شما مأیوس شده اند
- امروزه دیگر برای شما دینتان را کامل کرده ام و نعمت خود را تمام گردانیده ام و رضایت داده ام که به دین اسلام درآیید پس هرکس از شما که از روی گرسنگی و ناچاری ، نه از روی تعدی و گناه، از آنچه برایش حرام شده بخورد حرجی بر او نخواهد بود و خداوند آمرزنده و مهربان است.
- امروزه دیگر طیبات بر شما حلال شده اند

متمسک به ثقلین
ببینید دوست گرامی، قبلا هم عرض کردم که روز قیامت، روز اکمال دین، روز اتمام نعمت، روز حلال کردن طیبات، و هر چه نظیر اینهاست را قبول کردم که ممکن است به معنای روز خاص نباشد، چرا؟ چون کار خداوند متعال است، و کار او هزار وجهه و مقام دارد، اما یأس کفار، یک حالت روانی کفار است، خدا که نعوذ بالله در قرآن دروغ نمیگوید، وقتی میگوید: کفار از دین شما مأیوس شدند، و حال آنکه مثلا جنگ احزاب علیه مسلمانها راه میاندازند، هر چند قرآن میفرماید و لما رأی المؤمنون الاحزاب... الی آخر ، مؤمنون در ایمان قوی بودند، اما آیه الیوم یئس الذین کفروا من دینکم، کار با قوت ایمان مؤمنین ندارد، بلکه کار با مأیوس شدن کفار دارد، آیا خنده‌دار نیست بگویند قرآن مسلمین در شروع حمله احزاب میگوید: امروز کفار از دین شمامأیوس شدند؟! چه مأیوسی شدند که این همه جمع شدند تا ریشه اسلام را از بیخ و بن بکنند؟! آیا افراد مأیوس، اینهمه خود را به زحمت میاندازند و هزینه میدهند؟! هرگز!

نکته این است که یأس کفار، حالت آنهاست، و چاره‌ای ندارید که برای آن، زمان خارجی فیزیکی داشته باشید، در زمان حمله گسترده کفار علیه اسلام و مسلمین، هیچ عاقلی نمیگوید: کفار از دین مسلمین، مأیوس شدند پس دیگر از آنها نمیترسند!

سؤال: حالت یأس کفار از دین اسلام در چه زمانی حاصل شد، به طوری که عرف مردم بگویند حالا دیگر کفار از دین مسلمین، مأیوس شدند؟
.

پست2196
نقل قول:
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=147

در اصل توسط ghanet ملحد شیطان پرست مدعی پیامبری
نوشته شده است نمايش نوشته

من ساعت دقیقش را نمی دانم اما گویا روز 18 ذی حجه از سال دهم هجری بوده، درست در همان لحظه ای که پیامبر دست علی را بالا می برد و او را جانشین خود می سازد .

متمسک به ثقلین
سخن کاملا درستی است، و الله یعلم انک لرسوله، هر چند: و الله یشهد ان المنافقین لکاذبون!

دوست گرامی، تنها گزینه صحیح همین است، چرا؟ چون به چه جهت بود که به ابتر بودن پیامبر ص امیدوار و خوشحال بودند؟ چون کسی که با مرگش، آثار و ایده او هم به خاک برود، از بین رفتنی است، لذا تمام امید کفار این بود که پیامبر خدا ص یا کشته شود و یا بمیرد، اما وقتی روز ۱۸ ذی الحجة همه آگاهان میدانی امر اسلام از روز اول ظهور آن، دیدند یک نفر دیگر مثل خود پیامبر خدا ص از طرف خداوند متعال، خلیفه بلافصل او شد، مأیوس شدند از اینکه این دین رفتنی باشد، و فهمیدند با این نصب الهی، علي ع به هر ترتیب باشد، یا با قیام و یا با قعود، نمیگذارد این دین از بین برود، و میبینید که امروز شیعه حرفش را چگونه منتشر میکند، و چگونه روز نصب خلیفه الهی را پاس میدارد، هر چند صاحب غدیر، در این راه، خون دلها خورده است.

بعض مفسرین چون حمل کردن این آیه به قبل از فتح مکه خنده‌دار بوده، و از طرفی برای توجیه رفتار منافقین در سقیفه، چاره‌ای جز محو غدیر نبوده، گفتند که منظور از این روز یأس کفار، روز فتح مکه است، اما غافل از اینکه بعد از فتح مکه، یکی از بزرگترین غزوات که غزوه تبوک در جنگ با روم بود صورت گرفت، شوکانی در تفسیرش میگوید: اختلافی نیست که این آیه در غزوه تبوک نازل شد: یا ایها الذین آمنوا ما لکم اذا قیل انفروا فی سبیل الله اثاقلتم الی الارض؟! چگونه در سال قبل (سال هشتم)، که سال فتح مکه بوده، خداوند بفرماید: امروز کفار از دین شما مأیوس شدند، اما سال بعد(سال نهم)، بزرگترین کافر دشمن اسلام یعنی روم، قصد حمله به مسلمین داشته باشد؟! آیا باور کردنی است؟ هرگز! یأس کفار در پایان سال دهم بود که به امر خدا، کسی به عنوان خلیفه پیامبرص برگزیده شد، که نفس و جان پیامبر بود، و تمام کفر، دوباره سر و کارشان با شخصی دقیقا مثل خود پیامبر ص بود، و این است آن امر عقلائی که همه میپذیرند که سبب مأیوس شدن کفار از دین مسلمین شود.

نقل قول:

در اصل توسط gh[anet ملحد شیطان پرست مدعی پیامبری نوشته شده است نمايش نوشته

این هم آن آیه ای که خداوند در آن حالت یأس و عرق سردی را که بر پیشانی کفار نشسته، شرح می دهند:

حُرِّمَتْ عَلَيْكُمُ الْمَيْتَةُ وَالدَّمُ وَلَحْمُ الْخِنْزِيرِ وَمَا أُهِلَّ لِغَيْرِ اللَّهِ بِهِ وَالْمُنْخَنِقَةُ وَالْمَوْقُوذَةُ وَالْمُتَرَدِّيَةُ وَالنَّطِيحَةُ وَمَا أَكَلَ السَّبُعُ إِلَّا مَا ذَكَّيْتُمْ وَمَا ذُبِحَ عَلَى النُّصُبِ وَأَنْ تَسْتَقْسِمُوا بِالْأَزْلَامِ ۚ ذَٰلِكُمْ فِسْقٌ ۗ الْيَوْمَ يَئِسَ الَّذِينَ كَفَرُوا مِنْ دِينِكُمْ فَلَا تَخْشَوْهُمْ وَاخْشَوْنِ ۚ الْيَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِينَكُمْ وَأَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَتِي وَرَضِيتُ لَكُمُ الْإِسْلَامَ دِينًا ۚ فَمَنِ اضْطُرَّ فِي مَخْمَصَةٍ غَيْرَ مُتَجَانِفٍ لِإِثْمٍ ۙ فَإِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحِيمٌ
گوشت مردار، و خون، و گوشت خوک، و آنچه نذر غیر خدا شود، و حیوانات خفه‌شده، و به زجر کشته شده، و آنها که بر اثر پرت‌شدن از بلندی بمیرند، و آنها که به ضرب شاخ حیوان دیگری مرده باشند، و آنچه حیوانات درنده از آن خورده باشند مگر اینکه پاکیزه اش گردانید- و حیواناتی که برای بتها سر بریده می شوند، (همه) بر شما حرام شده است؛ و نیز آنچه به وسيله تيرهاى قمار قسمت كنيد ؛ تمام این اعمال، فسق و گناه است -امروزه دیگر برای شما دینتان را کامل کرده ام و نعمت خود را تمام گردانیده ام و رضایت داده ام که به دین اسلام درآیید پس هرکس از شما که از روی گرسنگی و ناچاری ، نه از روی تعدی و گناه، از آنچه برایش حرام شده بخورد حرجی بر او نخواهد بود و خداوند آمرزنده و مهربان است.

فقط نمی دانم اعلام خلافت علی چه سنخیتی با تحریم گوشت مردار و خون و خوک و غیره دارد! لابد پروردگاربرای حفظ نکات امنیتی صلاح ندیده اند عریضه ای جدا گانه برای این موضوع مهم بنویسد.
متمسک به ثقلین
اگر میدانید که تدلیس میکنید، و اگر نمیدانید بدانید که در طول تاریخ فهم و تفسیر قرآن، نظام ربط این آیه در عین حالی که یک معضل بوده، اما با سکوت برگزار میشده! ابن عاشور مفسر تونسی استاد دانشگاه زیتونه تونس در تفسیر التحریر و التنویر پس از یک بحث خیلی طولانی راجع به این آیه، وقتی به تفسیر: فمن اضطرّ (فاء تفریع) میرسد میگوید:

التحرير و التنوير، ج‏5، ص: 35
فَمَنِ اضْطُرَّ فِي مَخْمَصَةٍ غَيْرَ مُتَجانِفٍ لِإِثْمٍ فَإِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحِيمٌ.
وجود الفاء في صدر هذه الجملة، مع عدم مناسبة ما بعد الفاء لما وليته، يعيّن أن تكون متّصلة ببعض الآي التي سبقت، و قد جعلها المفسّرون مرتبطة بآية تحريم الميتة و ما عطف عليها من المأكولات، من غير تعرّض في كلامهم إلى انتظام نظم هذه الآية مع التي قبلها. و قد انفرد صاحب «الكشاف» ببيان ذلك فجعل ما بين ذلك اعتراضا.

ببینید اول اعتراف میکند که (مع عدم مناسبة)! یعنی بین قبل و بعد، هیچ مناسبتی نیست! ولی میگوید با اینکه مناسبت نیست، اما مفسرین متعرض نظم این آیه نشدند! و فقط زمخشری صاحب کشاف در قرن ششم وارد توضیح نظم قبل و بعد آیه شده است! و تازه گفته که این جمله معترضه است که بین آیه واقع شده است! و چون در همین کتاب ابن عاشور و نیز در بسیاری از تفاسیر اهل سنت، قضیه غدیر در این آیه، مسکوت است، لذا شروع میکنند به توجیهات و تاویلات، تا نظم آیه جور در بیاید! اما منصفی که ادعای شیعه را بشنود دیگر محال است به این توجیهات دل بسپارد! در المیزان، اول ثابت میکنند که این جمله معترضه است، و سپس استقلالا راجع به آن بحث میکنند.
.

وقتی براش ثابت شد غدیر است الیوم ودوره نیست وجواب نداشت
رفت قد افلح مومنون
http://www.iranclubs.net/forums/show...55542&page=147

"

17 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار فتاوی عجیب عامه پاسخ داد.
"
فتواهای عجیب 《40》

محرمیت بین دو نفر با خوردن شیر گوسفند

تمام علمای مسلمان بر اين مسأله اتفاق دارند كه اگر دو كودك از پستان يك حيوان شير بخورند، رضاع محقق نمی‌شود و تأثيری در محرميت آن دو ندارد
اما محمد بن اسماعيل بخاري، نويسنده معروف كتاب صحيح بخاری از مهم ترین کتب اهل سنت اعتقاد داشته است كه اگر دو كودك از يك گوسفند شير بخورند رضاع محقق شده و آن دو باهم محرم خواهند شد و تمام احكام محرميت بين آن ها جاری است!!!

اين مطلب را بسياري از بزرگان اهل سنت نقل كرده اند؛ از جمله سرخسي، از فقهای بزرگ اهل تسنن در دو جا از كتاب مشهور المبسوط اين مطلب را نقل كرده است:

«اگر دو كودك از يك حيوان شير بخورند، رضاع محقق نمي شود؛ بلكه به منزله خوردن از يك ظرف است. اما محمد بن اسماعيل بخاري، صاحب اخبار گفته: با اين كار سبب حرمت رضاع مي شود. بخاري در زمان شيخ امام ابوحفص وارد بخارا شد و قصد فتوا دادن داشت. شيخ به او گفت: اين كار را انجام نده؛ زيرا تو شايستگي فتوا را نداري. بخاري از پذيرش نصيحت او خودداري كرد؛ تا اين كه به اين مسأله فتوا داد كه اگر دو كودك از شير يك گوسفند بخورند، حرمت محقق مي شود؛ پس مردم جمع شدند و او را از بخارا به خاطر اين فتوا اخراج كردند».

المبسوط، ج 5 ص 139، كتاب النكاح، باب الرضاع
المبسوط، ج30، ص 297، كتاب الرضاع, باب تفسير لبن الفحل

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

به خوبی مشخص شد که بخاری نیز یکی از علمای اهل سنتی است که با اجماع مسلمین مخالفت و چنین فتوای مضحکی را داده است.

اما چگونه است كه كتاب همين شخص، برترين كتاب اهل سنت بعد از قرآن می‌شود؟

قضاوت با وجدان های بیدار... ❗️

https://forum.hammihan.com/images/sm...rite/fav12.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...rite/fav12.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...rite/fav11.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...rite/fav11.gif
"

18 ساعت پيش

"
فتواهای عجیب 《39》

‼️امام جماعتی که قربانی کردن او جایز است!!!

ابونصر، عبد الجليل عيسى، استاد دانشكده اصول دين و لغت عرب در دانشگاه الأزهر و عضو فعلى مجمع علمى بحث‌هاى اسلامى در اين دانشگاه در كتاب «ما لا يجوز الخلاف بين المسلمين» از قول بعضى علماى اهل سنت مى‌نويسد:

و من ذلك ايضا قول بعضهم : لو أن رجلا وقع على نعجة فحملت منه وولدت إنساناً، وكبر هذا الإنسان، وتعلم وصلي بأهل قريته صلاة عيد الأضحى، وبعد لصلاة ذبحوه وضحوا به، فإنه يصح لهم ذلك، لأن حكم الولد هو حكم أمه في مثل هذه الصورة، وأمه يصح أن يضحي بها فهو كذلك.

و از اين موارد است كلام بعضى از علما كه گفته‌اند :
اگر مردى با يك بز نزديكى كند و آن بز حامله شده و انسانى به دنيا آيد، اين انسان بزرگ شود، دانش بياموزد و امام جماعت نماز عيد قربان در يك روستا شود، و بعد از نماز او را بكشند و قربانى كنند، اين كار براى آنان جايز است زيرا حكم فرزند در چنين مواردى، حكم مادر او است ؛ و قربانى كردن مادر او در عيد قربان جايز بود، قربانى كردن او نيز جايز است !

عبد الجليل عيسي أبو نصر، ما لا يجوز فيه الخلاف بين المسلمين، ص96.

در مورد این مطلب خیلی سوال داریم ولی واقعا متحیریم چگونه سوالات خود را مطرح کنیم!
واقعا نمیدانیم این علمای بزرگوار مخالفین ما، از باب تخیلات ذهنی خودشان چنین مسائل سنگین علمی را حل میکردند یا واقعا در نزد آنان چنین مسائلی رخ داده است؟

اصلا ولش کنید سوال نپرسیم بهتره!
دامه دارد....

https://forum.hammihan.com/images/sm...rite/fav12.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...rite/fav12.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...rite/fav11.gifhttps://forum.hammihan.com/images/sm...rite/fav11.gif
"

18 ساعت پيش

"
فتواهای عجیب 《38》

بزرگترین چالش خانواده های اهل سنت:
سه طلاق در یک مجلس!!

یکی از مباحث چالش بر انگیزی که متاسفانه باعث شده است کیان خانواده های اهل‌سنت به خطر بیفتد و علت آن هم دوری از اهلبیت علیهم السلام می‌باشد حکم به سه طلاق در یک مجلس می باشد.

متاسفانه اهل‌سنت در یک حکم غیر شرعی و عقلی معتقد هستند که اگر یک نفر حتی به شوخی به همسرش بگوید تو سه طلاقه هستی این سخن وی به منزله سه طلاق می باشد و اگر آن دو قصد کرده باشند با یکدیگر ادامه زندگی بدهند،
خانم باید با مردی دیگر ازدواج کرده و عمل نکاح انجام گیرد ،که اهلسنت به این شخص محلل می گویند و بعد آن مرد زن را طلاق دهد و آن زن به همسر اولش رجوع میکند.

متاسفانه آنچه که در بین اهل سنت رائج شده است این است که عموما این محلل مولوی همان منطقه می باشد.

بحث سه طلاقه در یک مجلس یکی از بزرگترین چالش های خانواده های اهل‌سنت می باشد که بسیاری از اهل‌سنت دل پر دردی از این حکم خلاف شرع و عقل دارند تا جایی که یکی از برادران اهل سنت ، چنین تعریف کرد:

من در حال دیدن برنامه تلویزیونی بودم که در آن فیلم مرد به همسرش گفت تو را سه طلاقه کردم و من همین ماجرا را برای همسرم گفتم،
همسرم به من گفت که فکر میکنم با این حرف من سه طلاقه شدم و من هم خندیدم و گفتم این چه حرف خنده داری است من فیلم تلویزیون را برای تو تعریف کردم،نتیجه این شد که برویم پیش مولوی روستا و از ایشان سوال کنیم لذا به راه افتادیم و رفتیم پیش جناب مولوی و قضیه را برای ایشان تعریف کرده و در کمال تعجب جناب مولوی فرمودند که سه طلاق صورت گرفت و همسرم بر من حرام است و اگر خواسته باشم با همسرم ادامه زندگی بدهم نیاز به محلل است و بالاخره بعد از کش و قوس های فراوان برای اینکه بتوانم با همسرم ادامه زندگی بدهم جناب مولوی محلل شد و همسر من برای یک شب به نکاح ایشان در آمد و....

آیا به راستی این نتیجه دوری از مکتب اهلبیت علیهم السلام نیست؟؟؟
ادامه دارد....

"

18 ساعت پيش

"
فتواهای عجیب 《37》

هر کس اعتقاد داشته باشد بیماری مسری است، مشرک است!!!!

مولوی محمد عمر سربازی، دانشمند (!!!) و مفتی پرآوازه اهل تسنن بلوچستان فتوا داده است که هیچ بیماری مسری در عالم وجود ندارد و هرکس معتقد باشد که بیماری از شخصی به دیگری سرایت می‌کند
مشرک است!!!

به متن اظهارات وی در رساله آیا بیماری‌ها مسری هستند
توجه کنید:

مژده‌ای از سوی مفتی بزرگ اهل سنت ایران به تمام مراکز بهداشتی جهانی

"هیچ مرضی حتی سل و جذام از کسی به دیگری سرایت نمی‌کند. بنابراین جدا کردن مبتلایان به سل و جذام از دیگر افراد جامعه و اجتناب از لباس و بستر و حتی محیط خانه‌ی آن‌ها هیچ لزومی ندارد، بلکه اگر کسی معتقد باشد به این که مرضی از شخصی به دیگری سرایت پیدا کرده، مشرک است!!!
اعتقاد به این که مرضی از شخصی به دیگری سرایت کند،
فاسد و شرک است!!!"

رساله آیا بیماری‌ها مسری هستند؟، تالیف محمد عمر سربازی، صفحه ۵۸-۵۹

اسکن کتاب:
http://bit.ly/2r6K4mj
پوستر:
http://bit.ly/2B0qUyh

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

‼️ این هم از علم فقیهان و دانشمندان پیرو سقیفه!
خدا می‌داند چندین نفر مخصوصا کودکان بی‌گناه به خاطر فتوای احمقانه این نادان از بین رفته‌اند.

من نمی‌دانم چقدر به خودش فشار آورده تا به این نتیجه رسیده و جالب اینجاست به بهداشت کل جهان مژده داده!!!!
کاش این مولوی را در اتاق جذامی‌ها قرار می‌دادند تا می‌فهمید
آیا بیماری‌ها مسری هستند یا خیر؟
ادامه دارد....

"

18 ساعت پيش

" جشن گرفتن برای رسول خدا صلی الله علیه و آله حرام است ولی برای محمد بن عبدالوهاب واجب
فتواهای عجیب 《36》

جشن گرفتن برای رسول خدا صلی الله علیه و آله حرام است ولی برای محمد بن عبدالوهاب واجب است‼️

..شجره ملعونه وهابیت در ادامه دشمنی های خود با اسلام و مسلمین فتوایی داده اند :
که هرگونه برگزاری جشن و احتفال برای میلاد حضرت رسول صلی الله علیه و آله بدعت است ؛ چون این را نه خود حضرت انجام داده اند و نه به آن سفارش کرده اند.
شیخ محمد بن صالح العثیمین (از مفتیان حال حاضر عربستان سعودی ) در این زمینه می نویسد:

از لحاظ شرعی ، احتفال هیچ اصل و اساسی ندارد . اگر بود رسول خدا (صلی الله علیه و آله) انجام می داد و به امتش می رسید و آن ها هم انجام می دادند.

مجموع فتاوا و رسائل ، ج ۲ ، ص ۲۹۷

همچنین عبدالعزیز بن باز از مفتیان معاصر وهابی در جواب سوالی که از مطرح شده می نویسد:

جایز نیست برای مسلمانان که برای تولد رسول خدا (صلی الله علیه و آله) جشن بگیرند چه در ۱۲ ربیع الاول [طبق نظر اهل تسنن و وهابیت] چه در غیر آن ، همان طور که جایز نیست برای دیگران یا برای خودش جشن تولد بگیرد . جشن گرفتن برای تولد از بدعت هایی است که در دین ایجاد شده است ، رسول خدا (صلی الله علیه و آله) هم در زمان حیاتشان برای خود جشن تولد نگرفت . صحابه ، خلفای راشدین و تابعین هم این کار را انجام ندادند ؛ پس معلوم می شود که این کار بدعت است

مجموعه فتاوی و مقالات متنوعه : ج ۴ ، ص ۲۸۹

اما با این حال می بینیم وهابیت همه ساله یک هفته را برای موسس فرقه خود محمدبن عبدالوهاب جشن و احتفال مجلل می گیرند وحتی آن را واجب می دانند...

خود شخص بن باز که فتوای حرمت جشن گرفتن برای ولادت رسول الله را داده در هفته محمدبن عبدالوهاب بیانه ای صادر می کند و می نویسد:

. جمع شدن در کنار هم برای این که مذهب سلف را و دعوت شیخ محمد بن عبد الوهاب را یاد بگیریم و به مردم بشناسانیم و تشویق کنیم مردم را بر استمساک آن چه که رسول خدا و صحابه و سلف آورده اند و آن هم امر واجب و از بزرگترین چیزهایی است که ما را به خداوند نزدیک می کند .

مجموعه الفتاوی و مقالات متنوعه: ج۱ ، ص ۳۸۲
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

حال طرح سوالاتی که پاسخ صریح می طلبد :

آنان می گویند چون رسول الله صلی الله علیه و آله برای خودشان عید میلاد نمی گرفتند بنابراین کار شایسته ای نیست ما برای ایشان جشن ولادت بگیریم ...
می پرسیم : آیا محمدبن عبدالوهاب برای خودش یک هفته را جشن می گرفت که شما جشن می گیرید؟

می گویند این عمل بدعت است و در دین وارد شده است ...
می پرسیم : مگر جشن یک هفته ای محمد بن عبدالوهاب در دین بوده که شما همه ساله آن را برگزار می کنید؟

میگویند چون صحابه برای حضرت جشن نگرفته اند پس جایز نیست ...
می پرسیم : مگر صحابه برای محمد بن عبدالوهاب جشن گرفتند که شما دارید جشن می گیرید؟
اصلا مگر عمل صحابه برای ما ملاک است؟
مثلا صحابه سوار هواپیما نمی شدند ما هم نباید سوار شویم؟

می گویند جشن گرفتن برای محمد بن عبدالوهاب ما را به خدا نزدیک می کند ...
می پرسیم : آیا جشن میلاد رسول الله صلی الله علیه و آله ما را از خدا دور می کند؟

للهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم
کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته

ادامه دارد....

"

18 ساعت پيش

"

فتواهای عجیب‼️ 《35》

‍ فوتبال ⚽️ هم حرام شد!!!!

دقت کنید:

اولاً: محاربة اللغة العربیة، فخذ مثلاً: الکلمات اللاتینیة والأعجمیة التی یتناقلها أبناء المسلمین فی قاموس (کرة القدم) فمنها الفاول، البلانتی، السّنتر، الکورنر، الأوت، القول، الکابتن، الکارت ...

از جمله ورزشهایی که در این زمان رایج شده و میتوان گفت تشابه به کفار دارد فوتبال است ، این تشابه دلایلی دارد که به اختصار بیان می شود .
اولاً :مخالفت آنها با لغت عربی مثل کلمات لاتینی و الفاظ غیرعربی که فرزندان مسلمانان در قانون فوتبال از آنها استفاده می کنند
.از جمله کلمات :
فول ، پنالتی ، سانتر، کورنر ، اُوت ، گل ، کاپیتان ، کارت ...

حقیقة کرة القدم صفحه 244

حالا سوال اینجاست چرا وهابیون فوتبال بازی می کنند حال آنکه این بازی کفار است؟!!؟

آنوقت این عربستان و کشورهای حوزه خلیج فارس که حامی وهابیت هستند چرا تیم ملی فوتبال دارند؟!!

آنجا که عقل هست وهابی نیست!
آنجا که وهابی هست عقل نیست!!!
ادامه دارد....

"

18 ساعت پيش

"
فتواهای عجیب! 《٣٤》

محمد ناصرالدین البانی وهابی: زن حق ندارد برای زایمان طبیعی به بیمارستان مراجعه کند!!
المسائل العملیه والفتاوی الشرعیه
فتاوی الشیخ العلامه

محمد ناصرالدین البانی

ص262

ادامه دارد....

"

18 ساعت پيش

"
فتواهای عجیب 《٣٣》

از اکتشافات مولوی محمد عمر سربازی:
هر کسی بگوید مرضی هست که مسری میباشد ، مشرک است!!!
ادامه دارد....

"

18 ساعت پيش

"
#نقد_وهابیت کلیپ‌_تصویری
#نقد_وهابیت

فتواهای عجیب 《٣٢》

زنا و شرب خمر برای حاکم جایز است و انتقاد از او جایز نیست!!!!
ادامه دارد....

"

19 ساعت پيش

"
#نقد_وهابیت کلیپ‌_تصویری
#نقد_وهابیت

فتواهای عجیب 《٣٢》

زنا و شرب خمر برای حاکم جایز است و انتقاد از او جایز نیست!!!!
ادامه دارد....

"

19 ساعت پيش

"
فتواهای عجیب 《٣١》

طلا بر زنان حرام است!!!!
کتاب اداب الزفاف فی السنه المطهره از البانی بخاری زمان ص222

ادامه دارد....

"

19 ساعت پيش

"
فتواهای عجیب 《٣٠》

از جمله نجاسات جديد در مذهب اهلسنت!!!
مگس پشه مورچه را بکشند نجس هست
اسكن كتاب:http://l1l.ir/56pw

بدون شرح!!!!

ادامه دارد....

"

19 ساعت پيش

"
نقد_وهابیت
کلیپ‌_تصویری

فتواهای عجیب 《٢٩》

"3" بار به گربه هشدار میدهید که گوشت ندزدد و ظرفها را چپ نکند،
اگر توبه نکرد کشتن آن جائز است!!

ادامه دارد....

"

19 ساعت پيش

"
فتواهای عجیب《٢٧》

ابن تیمیه امام وهابیت : نماز خواندن پشت سر امامی که مشروب بخورد و نماز صبح را چهار رکعت بخواند جائز است ، بلکه حتی اگر امام جماعت ملحد و دعوتگر به ضلالت باشد !!!!!!!!!

مجموع فتاوی ابن تیمه ج3ص281
ادامه دارد....

"

19 ساعت پيش

صبح به سرنگار روباه پیر هنوز نمُرده است/وزیر خارجۀ ملکه: تکرار قحطی جنگ جهانی اول، هنوز برای ایران محتمل است! پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط hooshdaran3 نوشته شده است نمايش نوشته
خودم از صفحه آقاي تاجزاده خوندم پمپ اُو (=پمپ آب) چي گفته. ولي اين چه ربطي به اروپايياني داره كه فعلا سعي بر همكاري با ما و مخالفت با تحريم هاي امريكا دارن؟
ضمنا تهمت زدن نفس اش بده. نه اينكه به دشمن خوبه. اصلا دشمن موضوعيت نداره
البته انگلستان جزو اتحادیۀ اروپا نیست. و شما همچنان دوست دارید آرزوهای فضائی خود را که در مورد آمریکا هم بود ... و برای نسل جدید هم مستند است که تیتر روزنامه‌های اصلی‌تان شد «سخن کری تضمین است!» یا «مردم آمریکا نمی‌گذارند رئیس جمهور بعدی آمریکا برجام را از بین ببرد» برای اروپا هم تصدیق کنید ... و تا آخرین لحظه که دیگر خورشید سوزان وسط آسمان ظهر است، بیدار شوید و ببینید که چه اتفاقی افتاده است. شما و جریان شما، جریان سیاست‌ گل‌درشت است که ترجیح می‌دهد چیزی که نمی‌خواهد و تحلیلی که اساس فکری‌اش را زیر سوال می‌برد و حقی که تلخ است را «تهمت» تلقی کند. فارغ از این که سیاست وحشی کاملا در کانال و سطح دیگری مشغول سیر است و تفکر شما البته از آن افق، در همان افق گل و بلبلی که «بن سلمان» هست دیده می‌شود... البته عجیب است این حجم اعتماد و دل‌بستن و دل‌خوشی در سیاستی که جریان شما آن را ذاتا کثیف می‌داند چگونه به اروپا و آمریکا بذل شده است! و در این سوال خود داستانی است.

دیپلماسی و سیاست فضا و علم تحلیل و علائم است. رفتارها و علائم در دیپلماسی، معنای خودش را دارد که حتی به زبان بدن هم سرایت دارد. این که وزیر خارجۀ انگلیس چنین الفاظی به زبان می آورد و ما سرمان را در برف کنیم که نه ان شاءالله گربه ست، خوب حمیّت و هوشیاری ما را نسبت به کشور و ملتمان نشان می‌دهد. "

يك روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 02:05AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه